Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο4! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

Delphine me t kalo koritsaki m sumfwvw me tnv kiki na rwtnseis sto lognstnrio gt etsi k alliws d isxuei gia ola ta nosokomeia !!!!

ax kiki m to ti fagoyra exw stnv koilitsa upoferwwwwwwwwwwwwwww nomizw 8a vgalw t derma m oi ragades ekei de3ia!!!

Έτσι και εμένα, μόλις βάλω λίγο κρέμα με ηρεμή και μετά από λίγο πάλι τα ίδια :( έχουν μεταφερθεί στο κέντρο γύρω γύρω από τον αφαλό :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπραβο Νανσυ πολυ καλα τα πας!!!Θα γινεις εξπερ στον θηλασμο και θα μας συμβουλευεις!!

Ευακι φαγουρες ε? Η κρεμουλα ανακουφιζει.. Κι εσυ Κικη δεν τις γλιτωσες τις ραγαδες ε? Εγω νομιζω εχω κανει δυο στο πλαι αλλα δεν ειαμι και σιγουρη, δεν βλεπω καλα :oops::oops: Θα δειξει μετα τη γεννα..

Ντελφιν με το καλο το μωρακι σου!! Για το νεο συστημα με τα ταμεια ξερω οτι το επιδομα τοκετου παει κατευθειαν στα μαιευτηρια αν εισαι στο ΕΟΠΥ , διαφορετικα ισχυουν τα παλια για τα υπολοιπα. Ας πουμε στο Μητερα αν εισαι στο ΕΟΠΥ πληρωνεις 600ευρω για το τρικλινο (τα υπολοιπα τα καλυπτει χωρις δικια σου μεσολαβηση το ταμειο), ενω αν δεν εισαι πας με τιμες καταλογου δηλαδη 1600 (παιρνεις ομως καποιο επιδομα μετα σε αυτη την περιπτωση ,οπως ισχυε παντα)

Το βραδακι εμεις εχουμε γιατρο να δουμε τη μικρη γιογκι παλι!! Σημερα θα κανουμε και καρδιοτοκογραφο πρωτη φορα και εξεταση... απο κατω!! :shock: Αντε να δουμε... Θα σας γραψω νεα αυριο.. Μεσα σε ολα τελευταια στιγμη μου προεκυψε και δουλεια!! Αλλα ευτυχως ειναι κατι σχεδια που μπορω να κανω σπιτι χαλαρα... Βαριεμαι ομως το ομολογω, θα τα πιασω απο Δευτερα!!

φιλια σε ολες :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα καλησπερα κοριτσακια μου!!

Ως συνηθως Κικιτσα μου μου τελειωσε η καρτα του ιντερνετ και μεχρι να μου παρει ο γκρινιαρης μοναδες περασαν δυο μερες μεχρι που με ειδε χαλια απο τη βαρεμαρα και με λυπηθηκε.......τι να πω!!

Τι να πρωτοθυμηθω τωρα, Νινακι μου ακομα τιποτα ε?πωπω και υποτειθετε τα δευτερα ερχονται ποιο γρηγορα,αντε περπατημα πολυυυυ τωρα μπας και......α και εγω δεν τον μπορω τον καρδιοτοκο γιατι μου ερχεται συνεχεια να κανω εμετο τοση ωρα ανασκελα εκανα 10 λεπτα να σηκωθω προχθες(με το ομοιοπαθητικο ειμαι ελαχιστα καλυτερα)

Φροσυνακι μου με το καλο η εξεταση σημερα,τελειωνει και η γιοκγα ε, τωρα περπατημα πολυ.εγω κανω ομοιοπαθητικη χρονια τωρα για τις ουρολοιμωξεις που παθαινω απο μικρη :cry: οποτε τωρα οτι και να χω μου δινει στην εγκυμοσυνη και το αναλογο συστατικο,κι αυτο για τους εμετους ομολογω βοηθαει αρκετα!!περιμενουμε φωτο απο το δωματιακι σας :) (μια χαρα τα σουβλακια για το τσικνισμα εμεις φαγαμε αυτοσχεδια πιτσα στο σπιτι και πολυ μας ηταν ιχιχιχιιχιχ)

Κικιτσα μου ταλαιπωρησε κι εσυ δεν βολευεσαι πια πουθενα μια απο τα ιδια κι εγω μονο που εμενα ο υπνος χαλασε τελευταια μονο το πρωι αρχιζω και τον ευχαριστιεμαι που κατευαινο στο ενα μαξιλαρι!!μια χαρα το τσικνισατε κι εσεις με το καλο και του χρονου να χλαπακιαζετε με τα μπουχεσακια σου :lol::lol::lol: ναι δεν τον επεισα για τον βιολογικο καθαρισμο καλα δεν επιμενω και πολυ ειπαμε προτειμω την ηρεμια μου.

Κορινακι μου με το καλο !!!αποφασησε για νωριτερα ε? ολα καλα να πανε,

Χρυσανθη καλοσηρθες στην παρεα!!καλους θυλασμους,

κι εγω εχω ακουσει οτι η ψευδοθηλες βοηθανε αρκετα μια φιλη μου δηλαδη την εσωσαν.και λανολινι για την επαληψη....Τζοανιτα μου μια χαρα η μικρη φαγανου σου,φτου φτου φτου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και συνεχιζω με δευτερο μυνημα να μην χαθει και τα παρω τοση ωρα που εγραφα :lol::lol:

Ευακι μου πως εισαι?τα μωρακια?η νυφουλα μου χιχιιχιχιχι

αρχισαμε και ακουμε παιδικα τραγουδακια ετσι να μαθαινουμε να τραγουδαμε απο κοιλιτσα!!

Εμας τα νεα μας ειναι οτι πηραμε κι αλλα γραμαριακια γιουπηηη εχουμε φτασει τα 2800 καλα +/- αλλα και παλι για μας ειναι μια χαρουλα!!παραπανω απο τις προσδοκειες μου!!!δεν γυρισαμε οχιιιιι φυσικα το κεφαλι ψηλα η περιφανεια περιφανεια και απο συσπασεις πονακια ουτε μια τιποτα ,ναδα!!δευτερα εχουμε παλι γιατρο κι αν δεν αλλαξει κατι τελικα κοριτσακια μου θα γεννησω κι εγω νωριτερα μεχρι πεμτη 23/1 θα με βαλει τελικα προγραμματισμενα :o:o:o:o εχω χεστει πανω μου απο το αγχος μου μολις μας ειπε για πεμπτη επαθα 5 εγκεφαλικα :lol::lol::lol: κρατουσα και μια σακουλα για τον εμετο και ο γκρινιαρης μου λει να σου πω αν δεν θες να ξερασεις τωρα θα μου δωσεις λιγο τη σακουλα εμενα......χαχααχχαχαα ουφφφφ αυταααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΟΥΚΛΑΡΕΣ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ...

ΝΑ ΜΕ Κ ΓΩΩΩΩΩ... ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΛΕΙΨΕΙ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ... ΕΙΧΑΜΕ Κ ΑΛΛΑ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑΑΑΑΑ??? ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΝ !!!!! ΑΝΤΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΙΝΑΤΕ ΑΚΟΜΑΑΑΑ....

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΡΑΓΑΔΕΣ Ε??? ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΕΓΩ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ Κ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΕ Η ΚΟΙΛΙΑ ΕΠΑΘΑ ΦΡΙΚΗΗΗΗΗΗΗΗ ... ΕΥΤΗΧΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ ΓΝΩΣΤΟ ΜΑΣ Κ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΛΕΙΖΕΡ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΥΛΑΣΜΟ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΠΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΑ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΠΕΜΠΙΣ ΔΕΝ ΕΠΙΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΗ ΜΙΑ ΡΟΓΑ (Ο ΝΤΕΜΠΕΛΑΚΟΣ Μ) Κ ΑΥΤΗ Π ΕΠΙΑΝΕ ΤΗΝ ΑΙΜΑΤΩΣΕ. :o ΠΟΛΥ ΠΟΝΟΟΟΟΟΟΟΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΠΕΤΡΩΣΕΙ Κ ΕΥΤΗΧΩΣ Π Μ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΜΑΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΨΕΥΤΟΘΥΛΕΣ ΜΙΛΑΜΕ ΣΩΘΗΚΑ Κ ΤΩΡΑ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΘΥΛΑΖΩ ΚΑΘΕ 2, ΜΕ 3 ΩΡΙΤΣΕΣ. ΒΟΗΘΑΝΕ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ!!!!!

ΣΟΦΑΚΙ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΕΙΣΑΙ ...

twiggy ΜΟΥ ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΘΑ ΜΠΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΝΕΑ ΣΟΥ .

evatsi ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ Μ ...?? ΚΛΟΤΣΑΝΕ ΟΙ ΖΟΥΖΟΥΝΕΣ???

joannitaKAImpempa ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΥΚΛΑ... ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΡΕΙΣ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΥ... Κ ΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΥΤΕΣ Π ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΡΟΓΑ ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ , ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑΩ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΕΣ!!!!

nan ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΜΟΥ ... ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ???

kiki78 Μ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TI KANETE KORITSIA ?????

EIMASTE EPITELOUS STO SPITI APO XTES TO MESHMERI!!!!

PERASA DUSKOLO 4HMERO STO NOSOKOMIO ,,,,

TO MATIA3A MALLON EPEIDH THN PRWTH MERA OLA HTAN KALA,

THN DEYTERH MERA ARXISAN TA VASANA, TA OPOIA OK DEN KRATHSAN POLU.

THN PRWTH MERA POU LETE TO MWRO TO EIDA MIA XARA, APO THN DEYTERH OMWS DEN XORTENE TO MIKRO MOU ME TO GALA MOU , EIXA AKOMA TO PRRWTOGALA 3ERETE AUTO POU ERXETE STHN ARXH PRIN TO KANONIKO, E KAI O MIKROS DEN EPERNE SWSTA THN 8ULH ME EKANE KAI PLHGES STO STH8OS DEN EVGAZA GALA DEN KOIMWTAN KA8OLOU TO MWRO OLH MERA KAI OLH NUXTA,

MEXRI POU TOU DWSANE 3ENO GALA, EMENA NA ME EXEI PIASEI H MELAGXOLIA POU DEN EXW GALA, NA KLAIW KAI NA STENOXWRIEMAI.

PROSPA8HSAME NA VGALOUME GALA ME 8ULASTRO, ALLA KAI PALI HTAN POLU MIKRH H POSOTHTA STO STH8OS. XTES POU GURISAME STO SPITI ARXISE NA REEI AU8ONO TO GALATAKI DO3A TO 8EO!!!!

STO NOSOKOMEIO TA MWRA EINAI DIPLA STIS MAMADES DEN TA PERNOUN ,

KI OTAN XREIAZESAI KATI ERXETE H NOSOKOMA KAI SE E3UPHRETEI

OLO TO 24WRO EITE GIA NA ALLA3EI PANA STO MWRO EITE GIA NA SOU SVISEI TO FWS.

AUTO TO PARADEXOMAI !!! :D

KORITSIA 8UMASTE GIA THN MAIA POU SAS ELEGA ???????

E NAI LOIPON ISXUOUN OLA !!!!!

SHMERA ME RWTISE APO POU 8ELW NA 3EKINHSEI TO KA8ARISMA!!!!

STHN ARXH MOU EDIXNE PWS NA KRATAW SWSTA TO MWRO GIA NA 8ULASW KTL

ERXETE KA8E MERA APO THS 9 TO PRWI MEXRI THS 12 TO MESHMERI

KANAME KAI MIA E3ETASH STA AFTIA TOU MIKROU MOU GIA MERISOUN THN AKOH TOU, KAI META PHRAN AIMATAKI APO THN PATOUSITSA TOU, AURIO 8A KANOUME MA8HMATA MPANIOU,

OLA KALA MEXRI STIGMHS, KAI TO MIKRO MOU TRWEI KAI KOIMATE EPITELOUS MIAS KAI EXW GALA!!!!

FILAKIA SE OLES TIS EGKUOULES POU APEMEINAN , YPOMONH KAI TO KALO ERXETE!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι αλήθεια? πάμε μάλλον για Πέμπτη? πω πω..... έφτασε η ώρα ε? καλά γέλασα με τον γκρινιάρη και την σακούλα :lol::lol: την επόμενη φορά πάρε δύο μαζί......

Μια χαρά ο μπεμπούλης!!!! θα πάρει και λίγο ακόμα μέχρι να γεννήσεις, μπράβο!!!!!

Πολλά like για την κοιλίτσα :x:x

Φροσάκι με το καθρεφτάκι ότι βλέπω πλέον :lol::lol: έτσι δεν βλέπω τίποτα, αλλά όντως η κρέμα ανακουφίζει λίγο από την φαγούρα, αλλά μόνο για λίγο :( άντε περιμένουμε νέα από την μικρή μας γιόγκι!!!!

Εβιτάκι μας έλειψες πολύ....... μπράβο που τα κατάφερες τελικά με τον θηλασμό, έτσι θέλησει θέλει και υπομονή και μπορεί αργότερα αν δοκιμάσεις ούτε τις ψευδοθηλές να χρειαστέις..... ένα μεγάλο φιλάκι στον μπεμπούκο!!!!!

Αλήθεια βρε κορίτσια πόσες έχουμε μείνει ακόμα? 8 περίπου μέτρησα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι19 κάνε λίγη υπομονή και προσπάθησε να είσαι ήρεμη και πιστευω ότι θα τα καταφέρεις ....μια χαρά και με την μαία, αυτά είναι τα σωστά συστήματα υγείας!!!! οπότε εκμεταλευσου την παρουσία της να σου δείξει όσο πιο πολλά γίνεται και ειδικά πάνω στον θηλασμό....... περιμένουμε να δούμε και φωτό του μπεμπούλη :x

Προσπάθησε κουκλίτσα μου να είσαι ήρεμη και μην αγχώνεσαι...... εδώ είμαστε εμείς και ειδικά η δευτερομανούλες μας δίνουν πολλές συμβουλές!!!!!! φιλάκια πολλά κουκλίτσα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSIA DE 3ERW GIATI ALLA DE MPORW NA VALW SUNNHMENH FOTO .

KATAFERA OMWS KAI THN EVALA FONTO ELPIZW NA FAINETE KALA !!!!

Μια χαρά φαίνεται Μαράκι!!!!! να σας ζήσει είναι γλύκας και φουσκωτά μαγουλάκια, για δάγκωμα :lol::lol: !!! σου μοιάζει ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!

Τελικά είμαι ακόμα εδώ. Ενώ χτες το απόγευμα άρχισαν πόνοι στη μέση, το βράδυ σταμάτησαν και μέχρι και τώρα τίποτα, κανένα σύμπτωμα. Οπότε μπαίνω αύριο πρωί για καισαρική, έχει περάσει η ΠΗΤ μου και είπαμε με τη γιατρό να μην το αφήσουμε άλλο, αφού λέει πλέον δεν υπάρχει και περίπτωση να γυρίσει. Θα σας πω νέα μου όταν μπορέσω ξανά.

Πολλά φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίνα με το καλό!!!

Μαράκι υπομονή, κουκλάκι το μπεμπουλίνι σου!!! Αφού έχεις και τη μαία στο σπίτι θα είσαι πολύυυυυ καλύτερα!!!

Σοφία ο σιαμαμίδας μου φαίνεται θα γίνει θρεφτάρι ;););) Την Πέμπτη γεννάς;;; :shock::shock::shock: Λες να με περάσεις;;; :lol::lol::lol:

Φροσύνα σουβλάκι;;; Καλά έκανες!!! Συμφωνώ για τον θηλασμό, είσαι καλά διαβασμένη!!! Κι εσύ Κική μια χαρά χλαπάκιασες!!! Κι εγώ δεν πήγα πίσω... :oops::oops::oops: Κική λες να γεννήσω το Σ/Κ;;; Αντε ρε παιδί μου γιατί κουράστηκα πια.... Δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι...

Εμένα χθες τα ξημερώματα με έπιασαν κάτι ψιλοπονάκια και λέω άντε ήρθαν επιτέλους :o:o:o και μετά τιποτα. Σιγή... Οπότε και σήμερα το πρωί περπατησα και θα ξαναπάω και αύριο... Τι να κάνω κι εγώ, υπομονή...

Φιλάκια

Ναν μπράβο που αυτη τη φορά είναι καλύτερα με το θηλασμό. Εύχομαι να είναι και για μένα όσο εύκολα ήταν στο πρώτο :roll::roll::roll:

Εβίτα όλα μια χαρά, ε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω απο φαγουρα κοριτσια δοξα το θεο αν δεν με κοκκινισω δεν ησυχαζω και η κρεμουλα εμενα με βοηθαει αρκετα,αλλα δεν βαζω αμεσως πρωτα το ευχαριστιεμαι :lol::lol::lol: δεν βλεπω ραγαδες αλλα μαλλον θα τις δω μετα τη γεννα εχω την εντυπωση...

Νινακι παιζει το ενδεχομενο να γεννησω πριν απο σενα τελικα :o:o:o:o:o:lol::lol::lol:

Κι εγω ελεγα να παω να παρω τις ψευδοθηλες γιατι οι ρωγουλες μου ειναι τοσο δα μικρουλες δεν ξερω καν αν θα τις βρισκει το σαμιαμιδι :lol::lol:

Ευχαριστω για το κοπλιμαν υποψιν οτι αυτη ειναι κοιλιτσας ετοιμογεννης τωρα χιχιχιχι δεν υπαρχει!!

Εβιτακι τι καλα νεακια φτου φτου φτου,

Μαρακι19 κουκλος ο μπεμπουλης σου να σου ζησει !!τελεια που εχεις και τη μαια αχ ποσο ζηλευω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες..αγρυπνία σήμερα..ήταν πολύ ανήσυχη η κοπελαρα μου..μπορεί να άρχισαν κ τα πονακια..αλλά είχα κ την εντύπωση ότι δεν χορταινε..ξυπνούσε ανά δίωρο κ έτρωγε λες κ είχε να φάει δέκα ώρες..μες στη βδομάδα θα καλέσω την παιδίατρο να ρθει να δούμε πως πάει με το βάρος..γιατί πρέπει λέει να έχει ανακτήσει το βάρος της γέννησής στις δύο βδομάδες . Κατά τα αλλά ήρεμα..πολύ νύστα....εγκυουλες κοιμηθείτε όσο προλαβαίνετε..σίγουρα ο ύπνος στην εγκυμοσύνη είναι δύσκολος το ξέρω αλλά τώρα ειναι δυσκολότερος..οπότε απολαύστε τον όσο προλαβαίνετε..θα πάρω ψευδοθηλες τελικά σήμερα γιατί δεν ανυεχεται ο πόνος......καλή σας μέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια!!!

Τι κανετε? Κορινα αντε με το καλο σημερα να κρατας το μπεμπακι σου αγκαλιτσα!!!

Σοφακι μια χαρα η κοιλιτσα και εμενα ετσι ειναι :lol: απο κιλακια στα μωρα το ιδιο παμε σχεδον!Πως και σου ειπε και εσενα να μπειτε προγραμματισμενα την πεμπτη?Ειναι με το κεφαλακι πανω?Εγω λεω να τον παρω τηλ.αυριο και να του πω να παω τη δευτερα να με δει για τελευταια φορα και με κολπικη εξεταση να δουμε τι συνθηκες επικρατουν και να αποφασισουμε!Γιατι και εγω εχω μπερδευτει...Αχ αντε πλησιαζει η ωρα και για μας!!!

Αχ βρε κοριτσια εδω και 2 μερες περιπου εχω ολιγοουρια :? ....το εχετε εσεις αυτο?Βεβαια μπορει να μην πινω και πολλα νερα αλλα τι να πω,δε ξερω...μηπως εχει κατεβει χαμηλα και πιεζει την κυστη μου?

Οσο για τις ψευδοθηλες το εχω ακουσει και εγω οτι σωνουν την κατασταση,ανα πληγωθει το στηθος!

Μανουλες υπομονη με τις αυπνιες...ερχετε και για εμας η ωρα!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια ομορφα!!!

Μαρακι ταλαιπωρηθηκες λιγακι, αλλα μια χαρα τωρα μπραβο!! Μπηκατε σε προγραμμα, ο μικρος ειναι σκετη γλυκα! Φαινεται ηθελε να γυρισετε σπιτακι , ηρεμησες κι εσυ και ηρθε το γαλα!! Καλα το συστημα με τη μαια θεικο, εκμεταλλευσου την οσο μπορεις!!!

Εβιτα μια χαρα ολα ετσι? Μπραβο κουκλα, ετσι να συνεχισετε.. ΦΙΛΙΑ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟΥΛΗ!!

Κικη μου μαζευεις υπνο ελπιζω.. ετσι μπραβο!!

Κορινα ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!! Περιμενουμε νεα σας...

Σοφακι??!!! Αααα ηρθε η ωρα του σαμιαμιδα? Τι συγκινηση.... Ο οποιος μια χαρα βαρος εχει παρει τελικα φτου φτου!! Αντε ετοιμασου ψυχολογικα σιγα σιγα ..Ε ε ερχεται!!!! :):)

Νινακι τι θα γινει? Θα σας φαει ο σαμιαμιδας? ;):lol: Αντε μωρε του εχεις φτιαξει πολυ ωραια φωλιτσα του μικρου μαλλον, σου λεει χαζος ειμαι να φυγω?

Ελινουλινι καλο γιατρο, αντε να δουμε ποτε θα ερθει και η μικρη σας..

Εμεις εχθες πηγαμε στη γιατρο μας.. Η μικρη γιογκι καλοπερναει εκει μεσα.. Εχει παει στα 3250, μας εριξε τις κλωτσιες της και ναι επιτελους καταδεχτηκε και ειδαμε και λιγο προσωπακι!!! :) Δεν βγαλαμε βεβαια κανενα συμπερασμα, του καλου μου λεει του φανηκε οτι εχει τα χειλια του κατα τα αλλα δεν του θυμισε κανεναν.. Εχει δικια της προσωπικοτητα!! Εκανα και ... δαχτυλικη εξεταση απο κατω (ιουυ :o ) και φαινεται οτι καλα ειμαστε, δεν ειναι ψηλα αλλα δεν εχει κατεβει και τελειως στη λεκανη, οποτε εχουμε ακομα λιγο καιρο, θα παρει τον χρονο της! Καρδιοτοκογραφο τελικα θα κανουμε την επομενη βδομαδα. Αυτα τα νεα μας...

πολλα φιλια σε ολες και καλο Σαββατοκυριακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μ,

Ηλιολουστη μερα σημερα και ειπα να βγω να ποτισω τον κηπο μου (τον οποιο τον εχει καταστρεψει ο καλος μου απο την απραξια του) και να λιαστω λιγακι αχ ποσο μου χει λειψει το λιασιμο σε μια καφετερια εξω.....

Ελινακι ναι παμε στηθος με στηθος ιδια κιλα ιδια σαμιαμιδακια χιχιχιχιιχ για να δουμε μηπως γεννησουμε και παρεουλα, ναι μωρε ελεγε ο ντοκτορ να το αφηναμε μπας και γυρναγε να περνε και μερικα γραμμαριακια αλλα στα ραντεβουμας ειναι με το κεφαλακι πανω ειναι πολυ ψιλα και δεν εχω ουτε μια συσπαση και ουτε ενα πονακι οποτε μου λει τι και να το αφησουμε δεν προκειτε να αλλαξει κατι και μιας και ειμαι πολυ χαλια με ανακατωσουρες κλπ και πηρε και φυσιολογικο βαρος ειπε να με προγραμματισει τελκα!!μμμμ δεν διαφωνω και ιδιαιτερα αντε να το παρω αγγαλιτσα το σκουλικακι μ ,η αληθεια ειναι οτι δεν την παλευω αλλο δεν φτανει που ανακατευομαι ο σαμιαμιδας ειναι παρα μα παρα πολυ ανησυχος ολη μερα μου γυρναει τα αντερα ,δεν μπορω πια να κοιμηθω να περπατησω αστα......μου χει αλαξει τα φωτα!!!!

Φροσυνακι μου ναιιιι ηρθε η ωρα δεν το πιστευω μου φαινεται απιστευτο!!οσο για την ψυχολογικη προετοιμασια ανηπαρκτη χεχε τα χω κανει πανω μου (ευτυχως εχω πολλα βρακακια μιας χρησεως τωρα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ) αλλα ανυπομονω!!

Κορινακι ελπιζω να κρατας το μωρακι σου αγγαλια ηδη αντε κι εσυ κοριτσακι μου με το καλο!!!

Κικιτσα τελικα ρε συ το πηγε για βιολογικο καθαρισμο ο γκρινιαρης το αμαξι σημερα 8-)8-) μια χαρα κατι ακουσα θα βαλει μετα και το καθισματακι ουαου μιλαμε εχω μεινει αφωνη χιχιχιιχιχιιχ !!!πως εισαι σημερα ?

Φροσυνακι κατι ειδα οτι ρωταγες την ιωαννιτα για το οτι ειχαν παρει το μωρο οσο περιμενε στην ανανηψη κλπ στο ποστακι της, παντως νομιζω κι εμας στο μητερα τα πραγματα γινονται καπως ετσι και με το θηλασμο απ οτι καταλαβα τη δευτερη μερα στο φερνουν ποιο πριν το ταιζουν με ξενο γαλα ή κατι τετοιο αλλα δεν ειμαι σιγουρη!!σε βλεπω να τους κυνηγας με τη ρομπα χαχαχααχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSIA MOU !!!!!

SHMERA KANAME TO PRWTO MAS MPANAKI STO SPITI!!!!

HR8E H MAIA APO TO PRWI KANAME TO MPANAKI METRISAME TA KILA KAI TO UPSOS KAI OLA EINAI TELEIA!!!!! GENNH8HKE 3600 KG ALLA EIXE XASEI TA 300GRAM. TIS PRWTES MERES, SHMERA POU TON EIDAME KAI PALI ANEVIKE STA 3500KG

KAI TO UPSOS 57 CM PARAKALW, H MAIA EN8OUSIASTHKE LEGONTAS MOU OTI SUNH8OS TA NEOGENNHTA EINAI TO POLU 51CM EKEI.

EINAI POLU GLUKIA KAI ME VOH8AEI APISTEYTA ME OSA MOU DIXNEI ME TON 8ULASMO KAI GENIKA ME OTIDHPOTE. KA8E MERA KATAGRAFW SE ENA EIDIKO VIVLIARAKI POSES FORES TON 8YLAZW POSES FORES ALLAZW PANA KAI THN EPOMENH MERA AUTH TA KATAGRAFEI SE ENA SXEDIAGRAMMA,

EXOUME PROMI8EYTEI KAI THN EIDIKH ZUGARIA STO SPITI KAI 8A TO ZUGIZEI ANA 2 MERES MALLON.

KANEI APISTEYTH DOULEIA EILIKRINA, MAKARI NA GINOTAN KAI STHN ELLADA OLO AUTO .

DIXNOUN MEGALO SEVASMO STHN MHTERA KAI TO VREFOS.

TI ALLA???

A KORITSIA H Agathap POTE GENNHSE TELIKA?? EXOUME NEA THS ???

HTAN NA GENNHSEI THN DEYTERA MAZI MOU.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες!!!!!! όντως πολύ ωραία μέρα σήμερα!!!! και 'μενα Σοφάκι μου έχει λείψει ένας καφές και να με χτυπάει ο ήλιος......αχχχχχχχ .....έλα θα γεννήσουμε και μετά όταν θα αρχίσει να φτιάχνει ο καιρός θα αρχίσουμε τις βόλτες με τα καροτσάκια!!!!!! βρε τον γκρινιάρη :lol::lol: αργούν αλλά βάζουν μυαλό.... και ο δικός μου έτσι κάνει γκρινιάζει γκρινιάζει και εκεί που δεν το περιμένω κάνει την μαγική του αλλαγή.... :lol::lol: σήμερα ξύπνησε στις 13:00 γιατί ήταν βραδινός και μαγειρεύει, πλένει τα πιάτα, ούτε καφέ δεν έχει πιει ακόμα :o:o είναι με λόξες......... :lol::lol: τώρα που γράφω πετάγετε από την κουζίνα και μου λέει : μία ώρα είμαι ξύπνιος και δεν έχω πιει καφέ ακόμα :twisted::lol::lol: λες και παρακολουθεί τι γράφω.......

Κορινάκι πιστευω τώρα να έχεις το μπεμπάκι σου αγκαλίτσα!!!! άντε γλυκιά μου με το καλό!!!!!

Κατερινάκι θα σας περάσει ο σαμιαμίδας? :lol:

Φροσάκι μια χαρά η μικρή γιόγκι 3250γρ. !!!! όλοι οι άντρες το ίδιο είναι πρώτα θα πούνε ότι τους μοιάζει, για μας κουβέντα....... :x

Εγώ σχετικά καλά τα πάω με τον ύπνο, σε σχέση με τις προηγούμενες μέρες, ελάχιστες καούρες, μόνο που γυρίζω κάθε μία ώρα πλευρό και μου βουλώνει το αυτί επειδή το πατάω.... :( από χτυπήματα φουλ........ με πονάνε πολύυυυυυυυ τα ζουζούνια μου.........

Κορίτσια υγρά έχετε πολλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ??? ΤΙ ΩΑΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑ

ΜΑΡΑΚΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΚΟΥΚΛΑΚΙ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ Κ ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ...

Korina ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ...

ninaki2 ΜΟΥ ΠΟΝΑΚΙΑ Ε??? ΑΝΤΕ ΕΡΧΕΤΕ ΤΓΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ... ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝ ΠΟΝΟΥΣ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ .

ΕΜΑΣ ΗΡΘΕ ΧΘΕΣ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ Μ ΕΙΝΑΙ 4120 Κ ΠΗΡΕ Κ 2 ΠΟΝΤΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΕ 22ΜΕΡΕΣ.

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ Κ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ εβίτα τι αστέρι είναι αυτός ο γιος σου!!!!φτου φτου....

Τον θέλουμε για γαμπρό...

Εμείς σήμερα κοιμόμαστε όλη μέρα μιας κ το βράδυ ήμασταν ξυπνιες...κ εγώ κοιμήθηκαν μαζί με το μωρό κ ξεκουραστηκα...

Τα νεύρα μου είναι απερίγραπτα με τον πεθερό μου..ήρθε τώρα να δει το μωρό..εκτός του ότι δεν έβγαλε τα παπούτσια του, ήρθε κ της έπιανε τα χεράκια χωρίς να πλύνει τα χέρια του..κ το αποκορύφωμα?

Ενώ ήμουν μέσα κ θηλαζα, άκουσα που έλεγε στους δικούς μου ότι χθες το βράδυ δεν κοιμήθηκε γιατί είχε διάρροια......ΕΛΕΟΣ......μα δεν κόβει καθόλου ρε π...η μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

joannitaKAImpempa ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΑ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ Κ ΣΕΝΑ Η ΜΙΚΡΗ ΣΚΕΤΗ ΓΛΥΚΑ ...

ΧΘΕΣ ΚΑΝΑΜΕ ΜΙΑ ΔΟΚΙΜΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ ΣΤΗ ΜΠΑΝΙΕΡΑ ΤΟΥ :lol::lol::lol:

ΤΑ ΠΑΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ Ε??? ΕΜΕΝΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΡΩΕΙ ΑΝΑ 2 ΩΡΕΣ ΙΣΩΣ Κ 1,5 Κ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕΧΡΙ 3ΩΡΙΤΣΕΣ ... ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΡΕΥΕΤΑΙ ΑΜΕΣΩΣ Κ ΝΑΝΙ ...

ΠΑΡΕ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ Κ ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙ, ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ Μ ΒΑΖΕΙ ( ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΜΕΤΑ ΤΑ 40 Κ ΠΑΛΙ ΟΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΙΝΟΙ)

ΑΦΟΥ Μ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΥΣΤΗΡΗ ΣΕ ΑΥΤΟ Κ ΟΧΙ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΛΟΓΟ ΙΩΣΕΩΝ ...

ΝΑ ΜΑΣ ΦΙΛΗΣΕΙΣ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ κόσμο δεν δέχομαι αλλά δεν μπορώ να πω τα πεθερικα να μην έρθουν...είπαμε..κ για αυτούς εγγόνι είναι..κ μιας κ είναι κ η μαμα μου εδώ κ με βοηθάει δεν μπορώ νσ τους πω όχι αυτούς..αλλά τουλάχιστον να είναι σωστοί ρε γαμώτο...

Θηλαζεις αποκλειστικά? Ρε σύ πήρα ψευδοθηλες αλλά δεν την βολεψαν την μπεμπα..δεν μπορούσε να ρουφηξει καλά..λες να μην τις έβαλα σωστά? Η θήκη πρέπει να μπει τελείως μέσα στην ψεύτικη?γιατί η δικιά μου δεν έμπαινε κ πάλι με πονούσε..κ την έβγαλα τελικά..

Ακόμη κ τώρα ανά 1.30 ώρα ξυπνάει ε?? Κ μέχρι να θηλασεις, κ να κοιμηθεί ξαναξυπναει ε? Πωπω...εχω αρχίσει να απελπιζομαι...είναι κ η άτιμη η κατάθλιψη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελινακι ξεχασα να σε ρωτησω αυτο με τα ουρα πως το πες τι στο καλο ειναι?εννοεις δεν μπορεις να ουρησεις ή απλα δεν ουρεις συχνα μεσα στη μερα? αν ειναι το δευτερο οκ αν δεν πινεις πολυ νερο φυσικο κι επομενο κι εγω τωρα τελευταια δεν πινω πολυ νερο και παω μια ή δυο φορες την ημερα!!παντως βλακια μου κι εμενα πρεπει να πινουμε πολυ νερο τωρα!!

Κικιτσα κι εγω ενω δεν ειχα υγρα τελευταια εχουν αυξηθει νωμιζω κι αυτο ειναι απολυτα φυσιολογικο στη φαση που ειμαστε.

Καλε Εβιτακι χιχιχιχιχιχι ο μικρος προβα μεσα στο μπανιερο :lol::lol::lol::lol::lol: ελιωσα ειναι πανεμορφος

Τζοανιτα απαραδεκτος ο πεθερος παπους παπους αλλα τα μυαλα να τα χουμε στο κεφαλι μας ετσι!!!κι εσυ μην ντρεπεσε να τους τη λες για την υγεια του μωρου σου προκειτε ημαρτον μερικοι μερικοι ειναι αθλιοι ...ασκησε βετο,βγαλε μαστιγιοοοοοο!! Και μην ακουω βλακιες με την απελπισια!!!!λιγη υπομονη μην μας παιρνει απο κατω (οταν θα λεω κι εγω τα ιδια να μου λες κι εσυ τετοια να συνερχομαι χεχεχε).θα τις συνηθισει η μικρα της ψευδοθηλες δωσε της λιγο χρονο!!

Εβακι που εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...