Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο4! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

Twiggy έχεις απόλυτο δίκιο. Και φυσικά για το ζώδιο δεν το λέω σοβαρά!!

Τελικά απ' ότι φαίνεται θα τον έχω πιο νωρίς στην αγκαλιά μου. Πριν από λίγο έφυγε ένα μεγάλο κομμάτι βλέννας που φράζει τον τράχηλο και η γιατρός μου είπε ότι ξεκινάει ο τοκετός, σε 1-2 μέρες θα έχω γεννήσει. Για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φροσάκι έχω ακούσει ότι επιτρέπεται και στην καισαρική να μπει ο μπαμπάς, την άλλη εβδομάδα θα ρωτήσω τον γιατρό να είμαι σίγουρη, πάντως νομίζω ότι αρχίζω και τον καταφέρνω ;)

Κορινάκι πω πω έρχεται το μπεμπάκι? αχ τι ευτυχία, άντε κορίτσι μου με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα το μπεμπάκι!!!!!περιμένουμε νέα σου ;) δεν πειράζει που μπαίνεις με καισαρική είπαμε κάνουμε ότι είναι καλύτερο για τα μπεμπάκια μας!!!!

Σοφούλι, δεν τον κατάφερες για τον βιολογικό καθαρισμό ε? εμένα πήγε και ήταν 2,5 ώρες εκεί πάγωσε ο δικός μου γκρινιάρης :lol::lol: δεν το λυπάμε όμως γιατί τον παρακάλαγα από το καλοκαίρι και από αναβολή σε αναβολή ήταν, όλα μέχρι τελευταία στιγμή, (τι κακιά που είμαι.... :lol: ) Πάντως και εμείς είχαμε καλύματα και τα έβγαλαν αυτοί..... ;)

Ιωαννίτσα θα μπω να διαβάσω την ιστορία σου, μια χαρά η μπουμπού, πάντος σε μερικά νοσοκομεία είναι απαραδεκτοι, βαριούνται να στο φέρνουν όταν κλαίει για να το θηλάσεις και η εύκολη λύση το μπιμπερό, ευτυχώς τα καταφέρατε και το θηλάζεις, γιατί πολλά μωρά μόλις πάρουν μπιμπερό δύσκολα πιάνουν στήθος μετά.....

Φροσύνα, έτσι και εγώ περιμένω πως και πως να πάρω πάλι το πάνω χέρι σε πολλά πράγματα στο σπίτι, γιατί άμα περιμένω από τον Βασίλη...ουουου σοθήκαμε.... υπομονή κορίτσια λίγο ακόμα μας έμεινε και μετά θα είμαστε η σούπερ μαμάδες :lol::lol:

Πάω να κάνω ένα μπανάκι!!!!

Καλό βράδυ σε όλες, φιλούρες φιλούρες στις κοιλίτσες και στις μανούλες με τα μπεμπάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κική μου θα τον πείσεις, είμαι σίγουρη!!! Κι εμένα ο δικός μου δεν ήθελε στο πρώτο και μετά που ήθελε δεν τον ήθελα εγώ... :lol::lol::lol: Τώρα όμως θα μπει.

Ιωαννίτα μια χαρά η μπέμπα ;)

Τζενάκι σουπερ ο μπεμπάκος!!! Μπράβο στη μαιμουδίτσα που το πήρε καλά!!! Ελπίζω να το πάρει έτσι και ο δικός μου :?:?:? Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για τον θηλασμό ;)

Φροσύνα περπατάω, περπατάω και τίποτα :o:o:o Αύριο θα πάω τελικά στο Ιασώ για καρδιοτοκο, για να δούμε τι θα δούμε... :):):)

Κορινάκι δεν πειράζει που δεν γύρισε, το μωρό να είναι καλά!

Σοφάκι δεν είσαι ούτε λίγο καλύτερα;;; :(:(:( Κάνε υπομονή και προσπάθησε να κοιμηθείς όσο γίνεται και μπορείς...

Θα σας ενημερώσω αύριο κοριτσάκια... Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Μολις ειδα στο fb οτι η Τζινα μας γεννησε στις 6/2 τα βιαστικα ζουζουνια της!! Θα μεινουν λιγο ακομα στο νοσοκομειο γιατι ειανι μικρουλια αλλα ολα καλα!! Να τυς ζησουνε και να πανε γρηγορα σπιτι στην αγκαλια τους... :):)

Κορινα μου με το καλο!!! Ερχεται ο μικρουλης και συντομα θα ειναι στην αγκαλια σου..

Νινακι περιμενουμε νεα σου απο το γιατρο.. αντε να δουμε θα το αποφασισει ο αθληταρας μας?!!! ;)Δεν εχεις καθολου συσπασεις, πονακια??

Κικη μπραβο που τον καταφερνεις τον Βασιλη να μπει μεσα, εμενα ο δικος μου ουτε συζητηση.. αλλα νομιζω ουτε εγω τον θελω! :oops: Θα εχω και την πεθερουλα μαζι οποτε δεν με νοιαζει κι αυτος αγχωνεται πολυ! Θα δειξει.. Το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι θα ηθελα να δειξουν το μωρο πρωτα σε εκεινον και μετα σε ολο το σοι που θα εχει μαζευτει εκει, θα δω αν θα το καταφερω.. Σκεφτομαι οτι θα ειναι καπως περιεργο να σου δειχνουν πρωτη φορα το παιδι σου και γυρω σου να σπρωχνουν ολοι!! :o

Εγω σημερα θα παω μια τελευταια φορα γιογκα, σκεφτομαι μετα να το ριξω απλα στο περπατημα και να κανω ασκησουλες μονη μου!Αυριο εχουμε παλι γιατρο, καθε βδομαδα πια.. και θα κανω πρωτη φορα καρδιοτοκογραφο! Τελειωνω και με τα ρουχα, σιδερωματα. βαλιτσα.. την αλλη βδομαδα θα σας δειξω φωτο απο το δωματιο!

Μιλαμε αργοτερα, πολλα φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

korina teleia mia xaroula ante koritsaki m mporei na vgei k udroxoos telika xaxxaxaxaa les kai mas akouse xaxaxaxa ela vre mnv agxwnesai me tnv kaisarikn ola mia xara einai!!!!!!! :P

ninaki2 perimenoume euxarista neaaaa :D

sta maieutnria koritsakia m kai as me dior8wsei n joannita an kanw la8os an tous peis oti opote 3upvaei,akoma kai oln vuxta,8elw na m t fernete na t 8nlazw sto fernoun k d dinoun 3eno,apla mporeis esu na epile3eis kai na peis oti t vradu kratnste t gt eimai talaipwrnmevn px kai d mporw na 3upvnsw tote t dinoun 3evo etsi d einai joannita n lew vlakeies???????

vroxoula snmera eeeee???mia xara m'aresei!!!!!!!!!kiki m ola kala???????sofakiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii?????

gina na s znsoun ax egw p d exw fb d ma8ainw nea.......;(

rwtnste tnv poso gevvn8nkav klp na mas peite....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευακι καλημερα!!

κανω αντιγραφη το κειμενο της Τζινας απο το fb:

"καλημερα, κοριτσακια μου γλυκα ... φουσκοκοιλιτσες και φρεσκομανουλες..... στις 06/02 τα ζουζουνακια μου βιαστικαν να συναντηθουμε ! Γεννησα τελικα στο πανεπιστημιακο νοσοκομειο Λαρισας ! Τα μωρουλινια μου θα μεινουν ακομη στο νοσοκομειο :( .....(1810 ο μεγαλος και 1380 ο μικρουλης μου ) εχουμε "δρομο" λενε οι γιατροι ακομα , και εμεις κυριολεκτικα στον δρομο λαμια - λαρισα και το μυαλο στο πουθενα !!!!"

Την παρακαλεσα να μπει κι εδω οποτε μπορεσει να μας γραψει την εμπειρια της!

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου τι κάνετε?

Είχαμε πάλι γεννητούρια.... Τζινάκι να σας ζήσουν τα ζουζουνάκια και γρήγορα να τα πάρετε σπιτάκι σας!!!!

Κατερινάκι έχουμε νέα? άντε ήρθε η σειρά σου μαζί με την Κορίνα!!! Αν και τελικά δεν πάμε με την σειρά, ότι θέλουν κάνουν τα ζουζούνια μας, όποτε θέλουν αυτά έρχονται ;)

Φροσάκι το επόμενο μάθημα γιόγκα μαζί με την μικρούλα γιόγκι σου!!!!!

Άντε τώρα περπάτημα, αν και είπε από αύριο πάλι κρύο θα έχει...... :( περιμένουμε φωτο να δούμε το δωμάτιο..... και εμείς όλα έτοιμα...τώρα αναμονή.....

Ευάκι άμα θέλεις αποκλειστικό θηλασμό το λες στην μαία και κανονικά είναι υποχρεωμένες να στα φέρνουν, εκτός αν έχεις rooming in..... ΄πάντως εγώ θα το ζητήσω !!! ;)

Θα το τσικνίσετε σήμερα? εμείς πάμε λίγο στους γείτονες, αλλά δεν νομίζω να κάτσω και πολύ, δεν έχω καθόλου αντοχές, ούτε καθιστή βολευομαι, ούτε ξάπλα, ούτε τεντωμένα τα πόδια, σαράβαλο νοιώθω......αχ βρε μπεμπάκια ταλαιπωρείται την μανούλα..... :lol::lol: τουλάχιστον κοιμάμαι κάπως καλύτερα τις τελευταίες μέρες :D

Σήμερα το μενού έχει θρεπτική κρεατόσουπα, να πάρουμε δυνάμεις [smilie=naka.gif] να μεγαλώσουν τα μπουχεσάκια μας!!!!!

Σοφάκι που είσαι?

Βρε κορίτσια έχει πολύ καιρό να μπει και η puppy ......

Θα τα πούμε αργότερα....... μάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα..ειμαι κ εγω μαμακα ιανουαριου...20/01 γεννησα την μπουμπουκα μου στις 37 εβδομαδες...να σας ζησουν οσες γεννησαν κ με το καλο οι υπολοιπες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα..ειμαι κ εγω μαμακα ιανουαριου...20/01 γεννησα την μπουμπουκα μου στις 37 εβδομαδες...να σας ζησουν οσες γεννησαν κ με το καλο οι υπολοιπες

Να σου ζήσει Χρυσάνθη, γερή και καλότυχη να 'ναι η μπουμπούκα σου!!!!! και σε ΄σενα καλή λοχεία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EVATSI ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ....ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ ΙΣΧΥΕΙ ΜΕΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΕΛΛΕΙΨΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ (ΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ) ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΡΑΔΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΣΤΗΝ ΦΕΡΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΦΗΝΕΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΩΡΑ....ΟΠΟΤΕ ΣΥΜΙΒΑΣΤΗΚΑ ΜΕ ΤΟ ΞΕΝΟ ΜΙΑΣ Κ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΝΑΡΩΣΩ ΓΡΗΓΟΡΑ Κ ΜΙΑΣ Κ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΑΓΑΝΗ Κ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΙΑΣΕΙ ΘΗΛΗ ΜΕΤΑ ΤΟ ΞΕΝΟ...ΟΤΑΝ ΠΕΙΝΑΕΙ, ΟΤΙ Κ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟ ΤΡΩΕΙ!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΕΣ.........................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γεννησα κ τα δυομου παιδια σε ιδιωτικο....τον γιο μου μου τον φερναν καθε 2ωρο αφου ζητησα αποκλ.θηλασμοκ την νυχτα τον κρατουσα απο τις 12 εως τις 4 επειδη ηθελα.την μπεμπα τωρα χαλι μαυρο στο μαιευτηριο....ασχετες ωρες τα φερναν....την νυχτα πηγαινα κ τους ζητουσα το μωρο γιατι το στηθος μου πονουσε κ μου το φερναν μετα απο μια ωρα.....ασε που τα ακουγα να κλαινε κ δεν μου πηγαινε η καρδια να ξερω οτι η μπουκιτσα μου ηταν εκει μονη χωρις εμενα...πηγαινα κ του την ζητουσα κ οσο μπορουσα την κρατουσα...

οσο για την καισαρικη καποια ιδιωτικα αφηνουν.....εμενα ηταν να μπει αλλα τελευται στιγμη δεν τον αφησα....καλυτερα γιατι θα φοβοταν....εχω γραψει κ εγω την εμπειρια μου...συγκλονιστικη για μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrusav8n kalws nr8es k esu sto pareaki mas na s znsei n mpoumpou s ola kala???8nlazeis pws eionai ta pragmata pes mas tnv empeiria s k emas!!!

katalava joannita m alla afou d exeis provlnma mia xara mn skas!!!!

xrusan8n eleos k na plnrwsoyme tosa lefta k na kanoun kolpa 8a t gkremisw se pio gevvnses??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrusav8n kalws nr8es k esu sto pareaki mas na s znsei n mpoumpou s ola kala???8nlazeis pws eionai ta pragmata pes mas tnv empeiria s k emas!!!

katalava joannita m alla afou d exeis provlnma mia xara mn skas!!!!

xrusan8n eleos k na plnrwsoyme tosa lefta k na kanoun kolpa 8a t gkremisw se pio gevvnses??

http://www.mammyland.com/forum/30/19542 εδω ειναι η εμπειρια του τοκετου....

σου εστειλα π.μ για το μαιευτηριο

τωρα θηλαζω...κ τον γιο μου τον θηλασα αλλα δεν ειχα κανενα θεμα...στην μπεμπα μου ματωσαν οι θηλες πονουσα..ευτυχως ηρθε μια προισταμενη κ με συμβουλεψε...ενω στον γιο μου περνουσε καθε μερα καποια για τον θηλασμο κ βοηθουσε....

δεν υπαρχει περιπτωση αν κανω αλλο παιδι να παω σε αλλο μαιευτηριο...μονο ιασω για μενα.

ειχα παει με αερα οτι δεν θα εχω θεμα με τον θηλασμο αφου θηλασα τον γιο μου....κ πηρα κ εγω μια κρεμα του εμποριου κ εβαζα...σιγα μην εκανε δουλεια (ενω στον γιο μου εβαζα γλυκερινη κ οινοπενυμα απο την 32 εβδομαδα)....κ τελικα κατεληξα στο μαιευτηριο με την ματωμενη θηλη να βαζω γαλα επανω για να επουλωθει το τραυμα....κ στο σπιτι για κανα 2 μερες εβαζα γλυκερινη κ καθαρο οινοπνευμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου πως είστε;;;

Λοιπόν, σήμερα πήγα στο Ιασώ για καρδιοτοκο και όλα καλά. Έκανα μόνο μία σύσπαση με πόνο και μετά μόνο λίγα πετρώματα... Το μωρό πολύ καλά εκτός από μία στιγμή που του έπεσαν οι παλμοί αλλά ήταν γιατί ήμουν 1 ωρα ανάσκελα και ζαλίστηκα, με έπιασε κρύος ιδρώτας και νόμιζα ότι θα λιποθυμίσω :shock::shock::shock::shock: Μετά γυρισα στο πλάι και ήμουν πολύ καλύτερα :roll::roll::roll: Μετά η γιατρός με είδε για τον τράχηλο και ενώ έχει μαλακώσει λίγο, είναι ακόμη κλειστός, καμία διαστολή... Μου είπε πολύυυυ περπάτημα και επικοινωνούμε Δευτέρα... Τι να πω, το νινί δεν θέλει να βγει... :?:?:?

Τζινάκι και Χρυσάνθη να σας ζήσουν τα μπουμπουκάκια!!!

Φροσύνα περιμένουμε το δωμάτιο!!!

Κική εμείς τσικνίσαμε το μεσημέρι με παϊδάκια και γεμιστό αρνί :shock::shock::shock: και τώρα χαλαρώνω... Τα βράδια δεν μπορώ πολλά-πολλά...

Καλό βράδυ σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Χρυσανθη καλως ηρθες στην παρεα και να σου ζησει η μικρη!! Σε ποιο μαιευτηριο ειχες τοσο κακη εμπειρια?? Ελπιζω τωρα να εχουν βελτιωθει τα πραγματα και να θηλαζεις κανονικα!!Καλη λοχεια σου ευχομαι...

Κικιτσα περασατε ωραια εχθες? Δεν πιστευω να κουραστηκες...

Κι εγω μετα τη γιογκα ηθελα σουβλακι και σταματησαμε εκει κοντα, αλλα ηταν ολα reserve κι ετσι πηραμε για το σπιτι!! Μια χαρα τσικνισαμε κι ετσι!! :):)

Κατερινακι ο μικρος εχει βολευτει εκει μεσα ε??!! Τι να κανουμε δεν θελει ακομα να μας κανει τη χαρη... keep walking λοιπον κι εσυ!!! :P:P:P Αυτο με τη ζαλαδα ανασκελα το παθαινω κι εγω καθε φορα, η γιατος μου λεει οτι πιεζει η μητρα μια φλεβα ετσι και παθαινεις δυσφορια!

Ιωαννιτα φιλια στη φαγανουλα, ολα μια χαρα!!!

φιλια σε ολες , αν και εχουμε απομεινει λιγες πια, οι μανουλες ειναι απασχολημενες!! Πραγματι η παππυ και καποιες αλλες εχουν χαθει! Ευχομαι να ειναι ολες καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ Μ....ΜΑ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΤΕ???ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ...

ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΝΤΑΡΝΤΑΝΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ Κ ΣΑΣ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΙΡΑ... :oops:

ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ...ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΜΩΡΟΥ ΜΗΝ ΤΟ ΜΑΤΙΑΞΩ...

ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ...ΞΥΠΝΑΕΙ ΜΟΝΟ ΚΑΘΕ 3-5 ΩΡΕΣ...ΟΧΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ....Κ ΤΡΩΕΙ Κ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΞΑΝΑΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 8 ΩΡΕΣ..!!!ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΤΟΣΟ!!!!

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΕΙ Κ ΠΕΙΝΑΕΙ ΧΑΛΑΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ....ΦΩΝΗ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ..ΑΦΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΔΙΩΞΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ.....

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΙΑ......ΑΝΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΤΕ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΖΗΣΕΤΕ Κ ΕΣΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ....ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ....

ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΟΝΑΝΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΟΙ ΘΗΛΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΘΗΛΑΣΜΟ Κ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑΤΩΝΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ.....ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ...ΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΥΠΟΦΕΡΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ...ΑΦΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΨΕΥΔΟΘΗΛΕΣ....ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΒΟΗΘΑΝΕ...HELP GIRLS...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννιτα φτου φτου η νταρντανα σου!!! ;) Κοιτα εγω δεν εχω εμπειρια, αλλα τα βιβλια θηλασμου που εχω ρουφηξει :shock: λενε οτι ο μος τροπος να μην πονανε οι θηλες ειναι να πιανει σωστα το μωρο ολη τη θηλαια αλω και οχι μονο τη θηλη. Αν εχουν πληγωθει ομως, ο μονος τροπος να ξεπεραστει το προβλημα ειναι.. περισσοτερος θηλασμος!! Κανεις δηλαδη υπομονη για λιγες μερες μεχρι να επουλωθουν και μετα (που εδραιωνεται και καλυτερα ο θηλασμος) δεν υπαρχει προβλημα. Βοηθαει πολυ η κρεμα λανολινης (εγω εχω παρει της μεντελα) που ειναι φυσικο κερι και δεν χρειαζεται να την ξεπλενεις για τον θηλασμο. Επισης, γραφουν οτι τα μεγαλα διαστηματα που κοιμαται δεν βοηθουν γενικα γιατι το στηθος εχει περισσια γαλακτος και πρεπει να αδειαζει συχνα στην αρχη. Αν βεβαια κανεις 8 θηλασμους τη μερα τουλαχιστον εισαι οκ. Αν ειναι λιγοτεροι τοτε συστηνουν να ξυπνας το μωρο και να θηλαζεις για να μην εχετε προβληματα... Αυτα ισχυουν κυριως μεχρι το μωρο να ανακτησει το βαρος γεννησης... μετα ετσι κι αλλιως βαζει το δικο του προγραμμα και η μαμα εχει ηδη συνελθει απο τυχον θεματα, πονους κλπ. Ελπιζω να περασουν ολα τα θεματακια γρηγορα. Να ξερεις οτι υπαρχει και γραμμη συμβουλων που μπορεις να ρωτας ο,τι θελεις http://www.thilasmos.net/lll.html τηλ. 210 6003249

επισης υπαρχει και ενα σχετικο ποστ εδω με μανουλες που μπορουν να σε βοηθησουν

http://www.mammyland.com/forum/8/19366

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera koritsakia m ola kala???? egw do3a t 8eo nsuxa tpt avnsuxntiko!!!!joannita m ΨΕΥΔΟΘΗΛΕΣ na pareis na dokimaseis exw akousei polles kopeles p tis volepsan paaaaaara polu kai n evita 8umamai m eipe oti vrnke tnv ugeia tns!!!!vazeis kamia kremoula kati???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΧΙ ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΚΑΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΟΙ ΜΑΙΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΑΛΕΙΨΗ ΣΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ...ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ..ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΛΙΚΑ...

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΑΤΑΦΥΓΩ ΣΤΙΣ ΨΕΥΔΟΘΗΛΕΣ..ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΕΝΔΟΙΑΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΛΕΝΕ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ Κ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΙΑΝΕΙ ΘΗΛΗ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ..ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΟΝΤΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΥΤΟ!!!!!ΧΑΧΑ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΣΥΧΝΑ ΘΗΛΑΖΩ TWIGGY ΕΙΝΑΙ ΑΝΑ 3 ΩΡΕΣ ΚΑΤΑ ΜΕΣΟ ΟΡΟ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΤΗΝ ΞΥΠΝΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΝΑΩ ΕΓΩ....ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΣΥΧΝΟΤΕΡΑ...

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ..... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημερα και απο εμενα στις μελλουσες μανούλες. Οταν γεννησετε με το καλό όλες θα κανουμε καινούργιο ποστάκι με τις φρεσκομανουλες πια Ιανουαριου φεβρουαριου. εμεις εδω καλά αν και εχθες το βράδυ το ξενυχτησα λιγο με το μπεμπη. οχι οτι εκλαιγε αλλά ήταν ανήσυχός. με τον θηλασμό μεχρι τωρα τα παω καλά εχω διορθωσει τα λάθη που εκανα στο πρωτο μου παιδι. Αλλά κορίτσια δεν παυει να ειναι ζόρι. Κανω υπομονη να περασουν οι εβδομαδες να εδραιωθει ο θηλασμός να μπορω να αφηνω μητρικό γάλα να μπορω να παω καπου. Να σκεφτητε εχθες επρεπε να βγω για καποιες επιγουσες δουλειες και ήμουν με την ψυχη στο στόμα. Το μπεμπακι σαν να καταλαβε ότι εφυγα και στην 1 ωρα βάζει κάτι κλάματα, αναστατωθηκε η πεθερα μου η κακομοιρα με το νεογεννητο στο σπιτι!

Εμενα οι ψευδοθηλες δεν με ειχαν βοηθησει στο πρωτο μου. Τωρα αυτό που κάνω ειναι να μην φοράω σουτιεν να βαζω λανολινη και γαλάτακι να τις αεριζω και να κανω ντους μια φορά την ημέρα με το αφρολουτρό που κανω και τον μπεμπη. Να μην το γρουσουζευω εχω γλυτώσει τις πληγές μεχρι τώρα γιατί στο πρωτο μου παιδί είχαν γινει κομματια.

Εμενα με βοηθάει πολύ το βιβλιο της Πατσούρου που το δανείστικα οπως και το γεγονός ότι πρεπει τον πρωτο καιρό να πεισεις τον εαυτό σου οτι αυτή θα ειναι η μοναδική ασχολία σου.

Αυτά κοριτσούδια μου σας φιλώ.

Α! θα βαλω και φοτο στο face deν ειχα την ευκαιρία ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια κ φρεσκομανουλες!!!! :):) να σας ζησουν τα μωρακια σας κ με το καλο κ με εναν πονο στα υπολοιπα κοριτσια που περιμενουν!!!! σας διαβαζω μερες για να πω την αληθεια.. εγω στο ποστακι με τα καλοκαιρινα μωρακια!!10-6 εχω ΠΗΤ κ ειναι το 2ο μωρακι..σας ευχομαι οτι καλυτερο!! :):) να κανω μια ερωτηση? στην κλινικη τελικα πληρωνουμε κανονικα? η τα καλυπτει το ταμειο?(τεβε) μενω θεσσαλονικη κ ειχα σκοπο να γεννησω στην γενικη κλινικη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλίτσες!!!!!!!!

Ευάκι εδώ είμαι, η υπναρού άργησα πάλι να ξυπνήσω :oops: φουσκώνω ύπνο, αφού ξυπνάω ανα μία ώρα και το ζορίζω λέω ΌΧΙ δεν σηκώνομαι ακόμα :lol::lol::lol: ρε γαμώτο δεν έχεις και facebook γιατί μπαίνουν πιο συχνά εκεί και η μανούλες και τα λέμε λίγο, σήμερα έχουμε θέμα για τα παιδικά τραγουδάκια!!!!!!

Πως είσαι σήμερα? εμένα με τρώει η κοιλίτσα και άρχισαν να απλώνονται οι ραγάδες :( ......

Νάνσυ έκανε σεισμό σήμερα εκεί? κουνηθήκατε? μια χαρά με τον θηλασμό ε? δεν φοράς τελικά σουτιέν ε? δεν λερώνεσαι δεν τρέχει γάλα το στήθος? ο μπεμπούλης θέλει την μανούλα μωρέ είδες ο γλυκούλης!!!!! φτου φτου μια χαρά, άντε περιμένουμε φωτό να τον δούμε τον αφρατούλη!!!!!

Φροσύνα δεν έκανα τίποτα χθες άραξα σε μια καρέκλα οι άνδρες έψησαν, η γειτόνισσα έκοψε σαλάτα και τηγάνισε πατατούλες και εγώ χλαπάκιασα :lol::lol: δεν άντεξα πολύ όμως, με 1:30 ώρα στην καρέκλα τούμπανο τα πόδια δεν έμπαιναν στις παντόφλες..... :(

Το τσιμπίσαμε το σουβλάκι ε? :lol::lol: πάντως παρόλο που ο κόσμος γκρινιάζει ότι δεν έχει τα ταβερνάκια ήταν γεμάτα χθες .....

Αχ δεν σας είπα κορίτσια, με πήρε ο αιματολόγος χθες και τελικά ξεκίνησα πάλι από χθες τις innohep αντιπυκτικές ενέσεις και πρέπει να τις κάνω μέχρι να γεννήσω και 2 εβδομάδες μετά....εντωμεταξύ το δέρμα στα πόδια μου είναι πιο σφηχτό τώρα και με πονάνε.....πωπω τι ενέσεις έχω φάει, αλλά τι να κάνουμε για το καλό των ζουζουνιών μου κάνω υπομονή!!!!

Που χάθηκαν όλες? Σοφάκι που είσαι?

Ιοαννίτα συμφωνώ με την Φροσύνα και την Νάνσυ με όσα είπαν για τον θηλασμό.... ;)

Delphine με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου!!!!! για το ΙΚΑ ξέρω μια κοπέλα που γέννησε Σέρρες δεν πλήρωσε τίποτα στο νοσοκομείο, τώρα για το τεβε δεν γνωρίζω.... καλό θα 'ταν να πάρεις στο λογιστήριο του νοσοκομείου αυτοί θα σου πουν σίγουρα!!!!

Κατερινάκι έχει βολευτεί ο μπεμπούλης ε? δωστου λίγο χρόνο.....αν και εγώ πιστέυω ότι θα έρθει μέσα στο ΣΚ, δεν ξέρω από ένστικτο πες το.... έχει και πολύ κρύο σήμερα που να βγεις για περπάτημα...... ντύσου καλά να μην κρυώσεις ;)

Χρυσάνθη ταλαιπωρήθηκες ε? τώρα όμως όλα καλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Delphine me t kalo koritsaki m sumfwvw me tnv kiki na rwtnseis sto lognstnrio gt etsi k alliws d isxuei gia ola ta nosokomeia !!!!

ax kiki m to ti fagoyra exw stnv koilitsa upoferwwwwwwwwwwwwwww nomizw 8a vgalw t derma m oi ragades ekei de3ia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...