Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο4! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ιωάννα λιώνωωωωωωω...είναι πολύ καλή μωρέ, έχω τρελαθεί με τα μπουτάκια και τα μαγουλάκια της!!!!!! για ρούφηγμα είναι :-* μια χαρά είσαι και εσύ..... είναι ίδια μπαμπάς....... :roll:

Ευάκι έτσι λέει και ο δικός μου......εμείς έχουμε και την αγελαδίτσα που είδε τον υπέρηχο και λέει ίδιος ο Βασίλης μου όταν γεννήθηκε...... (καλά τραγούδα μας)...άσε που όσο μεγαλώνουν αλλάζουν....το ανηψάκι μου ήταν ίδιο με τον αδερφό μου όταν γεννήθηκε, λες και του είχες κόψει το κεφάλι και το έβαλες στου μπέμπη και μετά από λίγα χρόνια άρχιζε να αλλάζει, τώρα είναι ίδιος με την νύφη μου.......... τεσπα γερά να 'ναι και ας μοιάζουν όπου θέλουν (που λέει ο λόγος τώρα) :lol::lol:

Ευάκι ξέχασα να σου πω είδα σήμερα όνειρο ότι μας έγραφες ότι οι ζουζούνες πήγαν 2500γρ. κάνε υπομονή και μην αγχώνεσαι και είπαμε ξεκούραση ε?

Μάκια κορίτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Σοφούλα μου σε νοιώθω....χάλια ε? εγώ τις τελευταίες μέρες κάπως καλύτερα!!! μόνο αυτές οι καούρες αλλά κάπως ελλατώθηκαν...... κάνε υπομονή τον φάγαμε τον γαϊδαρο ;)

Μαράκι μου μην αγχώνεσαι πιστευω να ξαναβρήτε τον ρυθμό σας, αρκεί να μην έχεις άγχος......

Φλωριάννα μου πάλι αρρωστούλιδες? ρε γαμώτο πως σας έχει πάει έτσι φέτος? τα μικρά του αδερφού μου αρρώσταιναν έτσι συνέχεια από Οκτώβρη συνέχεια άρρωστα και φέτος άρχισαν μια θεραπεία με ομοιοπαθητικά και έχουν είναι πολύ καλύτερα, 2 φορές να πέρασαν μια γαστρεντερίτιδα και μία ελαφριά ιωσούλα......περαστικούλια κοπέλα μου!!!

Μαράκι19 πολύ πείνα ε? πω πω τι με περιμένει που δεν μπορώ να κρατηθώ με τίποτα......

μια χαρά ο μπεμπούλης μπράβο!!!! βάλε μας και φωτό όταν μπορέσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΩΑΝΝΙΤΑ η μπεμπα σας ειναι μια γλυκα και ο,τι πρεπει για ζουληγμα!!! :):):) Να σας ζησει και παλι, μια χαρα φαγανη ...υγεια δειχνει αυτο!! Κι εσυ μια χαρα, ποια χαλια μωρε? Ο χαζομπαμπας εχει ξετρελαθει ε?

Κικη μου μπραβο που εχεις παρει τα πανω σου.. ετσι γιατι πρεπει να μαζεψουμε υπνο τωρα οπως μας λενε και οι μανουλιτσες!!

Εγω ολα οκ με τον καρδιολογο, αυριο καλλιεργεια... εχω μια αγωνια γιατι αυτα τα παλιομικροβια τα φοβαμαι!! Αλλα μετα τελος εξετασεις.. ουφ πια! Παμε για τελικη ευθεια...ακομα δεν το πιστευω!! :P

καλο βραδυ κοριτσακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννίτα κούκλα η μπεμπούλα σου!!! Πανέμορφη!!! Φτου φτου! Και μέσα στα ροζουλί είναι σαν καραμελίτσα!!

Πριν από λίγο γύρισα από την κλινική που γένησε η νύφη μου. Είδα τον ανηψιό μου (πίσω από το τζάμι βέβαια). Είναι τόσο μα τόσο μικρούλης!!! Μια σταλίτσα!! Έγινα και ρεζίλι γιατί συγκινήθηκα και τα μπηξα μπροστά στο τζάμι... Άτιμες ορμόνες... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες τι κάνετε;;;

Ιωαννίτα κούκλα η μπεμπουλίνα!!! Να σας ζήσει!!! Φτου, φτου!!!

Φροσύνα μια χαρά με τον καρδιολόγο εγώ θυμάμαι είχα πάει στην αρχή της εγκυμοσύνης και τώρα στο τέλος σου κάνουν ούτως ή άλλως εξέταση μόλις μπεις στο μαιευτήριο.

Ευακι ξεκουραση και όλα θα είναι τελεια!!! ;)

Σοφάκι παιδεύεσαι βρε κοριτσάκι αλλά υπομονή, δεν έμεινε πολύ ακόμη :)

Κική είσαι η καλύτερη!!!

Μαράκι να σου ζήσει η κούκλα!!! Όλα πήγαν καλά και μην στενοχωριέσαι θα φας μετά ;)

Ελινουλίνι συγνώμη αλλά ο γιατρός σου σε αγχωνει χωρίς λόγο... :evil: Ποιος του είπε ότι η πρόκληση είναι καλύτερη και διαφορετικά υπάρχει κίνδυνος;;; Μην αγχώνεσαι και περίμενε πότε θέλει να βγει η μπέμπα ;) Σίγουρα είναι δικό σου θέμα αλλά αφού όλα είναι φυσιολογικά και το μωρό έχει πάρει θέση, δώστης το χρόνο της. Κι εγώ ακόμη περιμένω το νινί :):):)

Φλωριαννα περαστικά!

Μίλησα σήμερα με γιατρό και μου είπε να περιμένουμε και να με ξαναδεί την Παρασκευή για καρδιοτοκο. Την Κυριακή έχω ΠΗΤ. Για να δουμε :shock::shock::shock:

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsakia mou !! Iwannita k maraki na sas zisoun ta aggeloudia sas!! Teleia i mpoumpou sas iwannita mou!!! Maraki perimenoume foto tou kouklou sou!!

Elinouli k egw simfwnw me ta koritsia...mi pas me proklisi nwritera...nomizw oti voleuei to giatro k mono auto!! Episis exw diavasei oti an pas me proklisi , oi ponoi toketou einai poli pio entonoi!!!

Esi ti les telika?

Sofia mou k emena mou eixe pei oti tha gennisw prin thn πητ mou, oxi omws apo proklisi alla epeidi etsi ypologizei meta tin eksetasi traxilou pou ekane!!!

Korinaki na sou zisei to anipsaki!!!

Sofia k kiki de paizeste...ta grafete toooosoooo wraia!! Gelaw trela kathe fora pou diavazw nea sas!!!

Ante liges meiname ontws!!!

Egw ekana eksetaseis ourwn aimatos k Zaxarou k doksa to the ola kala!! Paraskeui exw giatro k tha mas pei pote to vlepei....!!

Ti kalimera mou s oles!!! Filakiaaaaam

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!! πρωινή πρωινή η υπναρού της παρέας :lol::lol: ......

Κατεριν@ γελάς ε? αχ τι να κάνουμε άμα δεν το ρίξουμε λίγο στην πλάκα θα ζουρλαθούμε ...........

Άντε μια χαρά οι εξετάσεις σου και εγώ περιμένω με αγωνία σήμερα ή αύριο να με πάρουν για τα αποτελέσματα θρομβοφιλίας..... για να δούμε....... την άλλη Τετάρτη έχω Doppler αχ και δεν περνάνε οι μέρες ανυπομονώ να πάω ......

Την Παρασκευή έχετε και η δύο Κατερίνες γιατρό, άντε κούκλες περιμένουμε τα νέα σας.......

Ελινάκι τελικά τι θα κάνεις? αποφάσισες? σε βάλαμε σε δίλλημα ε? πάντως η απόφαση είναι δικιά σου και μόνο δικιά σου, θα κάνεις αυτό που πιστευεις ότι είναι καλύτερο για 'σενα...... ;)

Φροσάκι τι κάνει η μας γιόγκι? τέλειωσες με τα πλυντήρια? αχ αυτές οι εξετάσεις και ειδικά αυτά τα μικρόβια ουφ ...... τι μου θύμισες τώρα, ένα διάστημα όλο κολπίτιδες και μύκητες ήμουν και όσο προσέχεις τόσο κολλάς ρε γαμώτο ...έλεος δηλ..... εμένα δεν μου έχει ζητήσει, νομίζω ότι λόγω καισαρικής δεν θα κάνω ε?

χθες που έπλυνα το κάλυμμα από το καθισματάκι ήταν λίγο πάνω αριστερά σπασμένο το φελιζόλ από κάτω και το κολλήσαμε δεν πιστευω να υπάρχει πρόβλημα.......

Εγώ κορίτσια προσπαθώ εδώ και λίγες μέρες να πείσω τον δικό μου να έρθει μέσα..... αλλά φοβάται λέει μην δει τα αίματα μου... τι να πω αυτός ο άνθρωπος και έχει δει στην δουλειά του τόσα, αλλά λέει άλλο να δω εσένα και άλλο κάποιον ξένο, πάντως βλέπω αρχίζει να το σκέφτεται πολύ σοβαρά και νομίζω ότι στο τέλος θα τον καταφέρω ;)

Ευτυχώς κοιμήθηκα καλά από τις 01:00 με πήρε πρώτη φορά μετά από μήνες και ξύπνησα μόνο μία φορά για τσίσα :o , σίγουρα όμως αργότερα θα τον κλέψω πάλι λίγο, είπαμε να φουσκώσουμε λίγο ύπνο τώρα που μπορούμε ;) ....

Σήμερα θα πάει το αυτοκίνητο να του κάνει ένα βιολογικό καθαρισμό, να ξεβρωμίσουμε :roll: και είμαστε έτοιμη ...... πάω να βάλω τις φακές μου, τα λέμε αργότερα!!!! Μάκια μάκια μάκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Γραφω στα γρήγορα γιατι σε ΄λιγο θα ξυπνήσει κ ο μικρούλης!

Λοιπον ολα πολυ καλα, ηρθαμε κ εμεις σπιτάκι μας προχτές το πρωι! Ο μπεμπάκος γεννήθηκε 3.350 κ 52 πόντους κ μοιαζει παρα πολυ στον μπαμπά του κ στην αδερφούλα του όπως ήταν νεογέννητη! Οσο περνάνε οι μερες αλλάζει αρκετα κ δεν ξέρω με σιγουρια ακόμα, πάντως είναι υπεροχος :x ! Η μικρή το πηρε πολυ καλα, το μονο που με εχει αγχώσει είναι οτι κ ο μπαμπας της κ αυτη είναι λίγο κρυωμένοι..οποτε φοβαμαι κ για τον μικρούλι, αλλα κ για μενα γιατι καισαρική κ βήχας δεν είναι καλος συνδιασμος.. ΕΙχαμε κ μερικα απρόοπτα, οπως οτι τελικα ο θειος μου πεθανε το απογευμα της ημερας που γεννησα :cry: ...κ κατι αλλο που θα σας το γράψω αλλη στιγμή.

Ο μικρούλης θηλασε απο την ανανυψη κιόλας κ γενικά ολα καλά!

Μαρακι κ Ιωαννιτα, γερα κ καλότυχα να είναι σας εύχομαι! Ιωαννιτα είναι πολυ γλυκια η μπουμπου σου! Να τα χαιρεστε κορίτσια μου κ καλή λοχεία κ σε εσας!

Μariapapa, o παιδιατρος σου λεει βλακείες (κ στο λεω με απολυτ σιγουρια). Ασχετο τελειως αυτο που σου ειπε..κ εγω εχω τεραστιο βυζι κ μεγάλη ρογα, δεν εχει καμια σχεση αυτο. Ο μικρος την ημέρα που εκλαιγε μπορει να ειχε πονάκια η να κρύωνε κτλ. Επίσης είναι πολυ σημαντικο να ξέρεις οτι το 1 τέταρτο στο ενα βυζι κ 1 τεταρτο στο άλλο δεν ειναι αρκετα. Ο θηλασμος δεν εχει ρολόγια. Μπορει το μωρο να θηλαζει με τις ωρες τους πρώτους μήνες. Εαν θέλεις να συνεχισετε με τον θηλασμος, θελει επιμονη κ υπομονη. Βαζε το μωρο στο βυζι οσο σου δειχνει οτι θελει κ κλεισε τα αυτια σου σε διαφορες βλακειες που θα ακουσεις (π.χ οτι πρέπει να εχει χορτάσει σε 10-20 λεπτα κτλ). Εδραιώνεις γαλουχια, οποτε οσο βάζεις το μωρο στο στήθος τόσο καλύτερη παραγωγή θα εχεις. Απλα προσπάθησε να πιάνετε σωστά το στήθος, (ολη την θηλαια άλω, οχι μονο την ρογα). Δεν προλαβαινω να σου γράψω ολα οσα θελω τώρα. Ολα θα πανε πολυ καλα, φτανει να πιστέψεις σε εσένα κ στην φύση

καλημέρες φουσκιτσες κ φρεσκομανουλίτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κική πες στον άντρα σου ότι ο αδερφός μου είπε πως είναι φανταστική εμπειρία να είσαι μέσα στη γέννα. Στο πρώτο του παιδί δεν είχε μπει και δεν σκόπευε να μείνει μέσα ούτε στο δεύτερο. Ωστόσο η νύψη μου τον είχε πιάσει γερά από το χέρι και δεν τον άφηνε, οπότε αναγκαστικά έμεινε μέσα. Και δεν το μετάνοιωσε καθόλου, βγήκε ενθουσιασμένος. Είναι λέει άλλη φάση να βλέπεις την κοιλιά με το μωρό μέσα και άλλη φάση να βλέπεις το θαύμα της γέννησης, το πως βγαίνει ένας άνθρωπος από εκεί μέσα. Και ο άντρας μου λέει ότι τέτοιες εμπειρίες μια φορά τις ζεις και είναι κρίμα να τις χάσεις. Ποιος ξέρει, μπορεί έτσι να τον πείσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera kouklitses m katarxas anthropaki na sas znsei o mpoumpikis sas panta geros k dunatos mia xaroula s paei k o 8nlasmos ftoy ftoy eeee ta asxnma koritsaki m mes tn zwn einai mn ta skeftesai....

kiki m makari na oneira s na pragmatopoiounteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

filakia se oles paw gia pantofles k ena farmakeio k epistrefw gia kous kous

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!

Τι κανετε?Εμενα μολις μου τελειωσε η κοπελα το μανικιουρ και πεντικιουρ,η μαια μου ειπε οτι τα νυχια στα ποδια δεν τους πειραζει να ειναι βαμμενα και καναμε γαλλικο και στα χερια ενα σχεδον διαφανο,οποτε ολα οκ! ;)

Τι να σας πω βρε κοριτσια μου,δεν εχω αποφασισει ακομα τι θελω γιατι ουτως η αλλος στις 27 θα μπω με ραντεβου αν δεν εχει αποφασισει η μπεμπα να βγει...παντως εχω απο χθες παρα πολλες συσπασεις,ανωδινες μεν αλλα πολυ τσιτα η κοιλια μου και τωρα εχω και λιγα πονακια χαμηλα!Εσεις εχετε? Θα περιμενω να δω μεχρι την κυριακη και μετα θα τον παρω τηλεφωνο να τον ρωτησω τι ειναι καλυτερο να κανουμε,παντως το αφησε στην κριση μου,δε με πιεσε!Ο αντρας μου λεει οτι αν δεν εχει κανει την εμφανιση της μεχρι την αλλη βδομαδα να παμε με ραντεβου για να ειναι και εκεινος πιο ηρεμος και να μην αγχωθει αν γινει κατι και ειναι στη δουλεια του,μιας που θα ειναι μαζι μου στον τοκετο!

Ιωαννα μου κουκλιτσα η μπεμπα,να σας ζησει!!!Μαριαπαπα υπομονη...δε νομιζω να σταματησει απο το στηθος το γαλα ετσι ξαφνικα!Anthropaki να σας ζησει,οτι καλυτερο ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!!

Μα τι καιρος βλεπω ηλιο λεω ααα θα βγω να περπατησω και σε 5 λεπτα μουνταδα και βροχη θα μας τρελανει....

Ιοαννιτα καλε ποια χαλια ?μια χαρα κουκλα κουκλα και η μπεμπα ζουμπουρλου και φαγανου χιχιχιχι ιδια ο μπαμπας της χαρα που θα κανει ο αντρουλης σου!!

Ανθρωπακι τι καλα που η μικρη σου δεν εχει προβλημα με τον μπεμπη φτου φτου ,προσοχη με τα κρυοματακια και πολυ καλες οι συμβουλες σου για τον θηλασμο ετσι να ακουμε και καμια συμβουλη εμεις οι νιουφιδες!!

Εγω μια απο τα ιδια κι ενω ελινακι ειχα κι εγω 7ο και αρχες 8ου συσπασεις και πετρωματα τωρα που ειμαι στο τελος τιποτα :o:o:o χαχαχα τι να πω ο σαμιαμιδας το μετανιωσε δεν θελει να βγει φαινεται !!

με το καλο οτι κι αν αποφασισεις !! παντως σιγουρα πια θα γεννησεις κι εσυ και η κατερινα πριν απο μενα.

Κικκιτσα και Φροσυνακι θα κλεισουμε το ποστακι τελευταιες μου φαινεται με γεννητουρια χιχιχιιχχι....

Σημερα εχουμε γιατρουλη !! αν και δεν περιμενω να μαθω κατι νεο μονο οτι ο σαμιαμιδας ειναι καλα γιατι κατα τ αλλα τα ιδια νιωθω με την προηγουμενη εβδομαδα....εβαλα τον γκρινιαρη να μου κανει και αποτριχωση με κερι στα ποδια :lol::lol::lol::lol: μια χαρα τα καταφερε ο ατιμουλης τελειες οι γαμπουλες !! Κικιτσα δεν νωμιζω εμεις που παμε με καισαρικη να χρειαστουμε καλιεργεια μιας και δεν θα βγουνε απο τη σπηλια τα μπεμπακια μας :lol::lol::lol:

παω να φτιαξω αρακα να φαμε τιποτες λαδερο

τα λεμε αργοτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλιωσα πάλι στον ύπνο......αχ μακάρι να συνεχιστεί αυτό το πράγμα και να κοιμάμαι έτσι.... i-)

Είδα στον ΑΝΤ1 ένα αφιέρωμα που είχε για τον θάλαμο με τα νεογνά και έλιωσα με τα μικρούλια, έριξα και ένα κλάμμα και τσουκ με πήρε ο ύπνος..... :lol::lol: Κορίνα μακάρι να τον καταφέρω, του τα μετέφερα και είναι ακόμα σε σκέψη, πάντως το ότι το σκέφτεται είναι καλό και δεν είναι απόλυτως ότι δεν θα μπει.......

Σοφούλι περιμένουμε τα νέα σου.....

Ελινάκι κοκέτα θα μου πας στο μαιευτήριο ε? :lol: μπράβο κουκλίτσα, έτσι περίμενε λίγο ακόμα και βλέπετε μετά τι θα κάνετε, αφού έχεις συσπάσεις μπορεί να γεννήσεις και μέσα στο ΣΚ.....

Ευάκι τι κάνεις σήμερα?

Τζένη καλή λοχεία κορίτσι μου, μια χαρά ο μπεμπούλης και πολύ ωραία αυτά που μας έγραψες για τον θηλασμό..... δυστυχώς μέσα στην ζωή είναι και τα δυσάρεστα νέα, εσύ να προσέχεις τώρα και να μην στεναχωριέσαι......και να φιλήσεις την μαϊμουδίτσα!!!! άντε όταν μπορέσεις να μας γράψεις και λεπτομέρειες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

edw eimai koritsoudia m epestrepsa ap'ta pswnia kai twra mporw na pw ,etsi pisteuw toulaxiston oti ta exw parei ooooola...pnga farmakeio kai gia pantofles nomizw eimai ok

elinaki m exoun pei,alla sigoura n maia 3erei kalutera ,oti eidika ta podia ta 3evafoun.....mia xaroula na deis p leme leme alla sto telos 8a mas prolavei n mpoumpou kai 8a kanei emfavnsn!!!!!filakia koukles sofaki o kairos exei trela8ei entelws xaxaxxaxaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες!! Γύρισα κι εγω,εκανα την καλλιεργεια.. ελπιζω να μην εχω κανεναν μυστηριο μικροβιο.. :shock: Ηταν η τελευταια μου εξεταση επιτελους, καρδιολογο πηγα εχθες ολα καλα.. Τωρα στη γιατρο μου καθε βδομαδα και βλεπουμε....

Τζενακι να σας ζησει και παλι ο μικρουλης.. μια χαρα ολα, ωραιες και οι συμβουλες πολυ χρησιμες!!Συλλυπητηρια για τον θειο σου, δυστυχως αυτα ειναι μεσα στη ζωη, προσπαθησε να μην στεναχωριεσαι οσο γινεται..

Ευακι ολα ετοιμα? Ετσι μπραβο...

Κορινα και Νινακι νομιζω ειστε οι επομενες !! Αντε με το καλο..

Κατεριν@ καλο γιατρο!!

Ελινουλινι ελπιζω η μπεμπα να σας προλαβει, εσυ παντως εισαι ετοιμη κουκλα για το μαιευτηριο!!

Σοφακι εισαι καλυτερα? Ναι μας βλεπω να κλεινουμε με τις γεννες εμεις.. μετα θα πηξει το ποστ με μωρα, αποριες, ανησυχιες κλπ Ευτυχως εχουμε και τις εμπειρες μανουλες να βοηθανε!!

Κικη πολυ χαιρομαι που μαζευεις υπνο τελευταια!!Ναι με την καισαρικη νομιζω γλιτωνεις την καλλιεργεια!! Παντως πως να ειναι ο καλος σου μεσα στον τοκετο, στην καισαρικη επιτρεπεται? νομιζω οχι... Ελπιζω το καθισματακι να ειναι οκ, ευτυχως και στο δικο μας τελικα εβγαινε το καλυμα και το επλυνα!!

πολλα φιλια σε ολες, μιλαμε αργοτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anthropaki να σας ζήσει το μπεμπάκι!!! Τις καλύτερες ευχές μου!!!

Πριν λίγο γύρισα από την γιατρό. Ο μπέμπης δυστυχώς δεν γύρισε και μια και αύριο είναι η ΠΗΤ μου και δεν έχουμε και πολλά περιθώρια κανονίσαμε να μπω για καισαρική την Τρίτη. Πίστευα ότι θα τη γλύτωνα αλλά τελικά δεν μας έκανε τη χάρη... Επίσης ήθελα να βγει υδροχοάκι αλλά τελικά θα βγει ψαράκι... τι να πεις... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορινακι με το καλο την Τριτη δεν πειραζει για την καισαρικουλα κι εγω τα ιδια με βλεπω , και τα ψαρακια μια χαρα ειναι λιγο ονειροπολα αλλα οκ...ειναι πολυ χαρουμενοι κι ευχαριστοι ανθρωποι.

Μπα Φροσυνακι τα ιδια χαλια τωρα πια παιρνω και ομοιοπαθητικο φαρμακο για να μην κανω εμετους αλλιως θα χασω παλι κιλα και δεν το θελουμε ουφφφφφ τι να πω !!με το καλο το αποτελεσμα αν και δεν νομιζω να χεις τιποτα αφου συμπτωματα γιοκ ;);)

Ευακι ετοιμη κι εσυ απο ψωνια μπραβο, ξεχασα κι εσενα κι εσυ εισαι απο τις τελευταιες που θα γεννησουμε στο ποστακι αντε κοντευουμε περιμενω την ομορφη νυφουλα μου!!

Κικιτσακο μου κλαψε κλαψε να ξεδινουν οι ορμονες κι εγω αρχισα παλι να ειμαι πολυ ευαισθητουλα, μαζευε υπνακο τωρα που μπορεις.ειπα στον γκρινιαρη για τον βιολογικο καθαρισμο και τι ειπε το ατομο??ελα ουφ μα πρεπει να βγαλουμε τα καλυματα(μιλαμε για δυο ψευτοκαληματα μονο στα δυο μπροστινα καθισματα που βγαινουν σε 5 δευτερολεπτα) ελεοςςςςςςς!!! :lol::lol::lol::lol: αντε να ξαναρθουν οι καιροι που τα κανα ολα μονη μου και δεν ειχα αναγκη κανεναν 8-)8-)

Τζενακι Θεσαλονικιο που εισαι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΥΚΛΕΣ.....ΕΔΩ ΕΙΜΑΙΙΙΙΙ...ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ...

ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ....ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΞΥΠΝΗΣΕ ΜΟΝΟ 1 ΦΟΡΑ....

ΒΛΕΠΕΤΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩΣΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ Κ ΕΚΕΙ ΤΗΣ ΕΔΙΝΑΝ Κ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ...Κ ΕΙΧΑΜΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΞΕΝΟ, ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕ...

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΠΟΛΥ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ...ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ Κ ΜΕΝΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ..ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ Κ Η ΜΑΝΟΥΛΑ Μ ΕΔΩ Κ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΟΟΟΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ Κ ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΘΗΛΑΖΩ Κ ΚΟΙΜΑΜΑΙ....

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΚΟΜΗ ΟΤΙ Η ΕΠΙΛΟΧΕΙΟΣ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ.....ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΛΕΓΞΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ....ΗΜΟΥΝ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΚΛΑΨΙΑΡΑ ΤΩΡΑ ΠΑΡΑΕΓΙΝΕ ΤΟ ΚΑΚΟ.....ΥΠΟΜΟΝΗ ΟΜΩΣ....ΓΝΩΣΤΟ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ...

ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ....

ΚΟΡΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ...Κ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΣΕ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠΟ ΟΣΟ ΤΑ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕ ΤΟ ΜΑΡΑΚΙ19.....

ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΠΟΛΛΑ...ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Korinaki με το καλο!!! Δεν πειραζει μωρε, δεν γυρισε τι να κανουμε.. Την Τεταρτη θα τον εχεις αγκαλια και δεν θα σε νοιαζει τιποτα, ουτε καν το ζωδιο ;)

Ιωαννιτα φτου φου η μπεμπα ειναι βολικη..παρολο που σου κανανε βλακειες στο μαιευτηριο και δινανε ξενο γαλα. Ατιμες ορμονες ε? Υπομονη και προσεχε μην ξεφυγει το θεμα, να το συζητας με τους δικους σου και με μας φυσικα! Αντε εμεις που γενναμε λιγο αργοτερα ειμαστε τυχερες, θα μαθουμε απο τις εμπειριες σας!!!

Σοφακι ελπιζω το ομοιοπαθητικο να βοηθαει, πολυ καλα εκανες που δεν παιρνεις κλασσικα φαρμακα, να δεις που με αυτο θα εχεις και καλυτερη διαθεση. Εγω παλιοτερα εκανα ομοιο και αισθανομουν πολυ σουπερ! Καλα αυτο ξαναπες το με τις δουλειες!! Κι εγω θελω να επανελθω μονο και μονο για να μην εξαρτωμαι τοσο απο τους αλλους και ειδικα τον αναβλητικο καλο μου! Κανει ο,τι μπορει ο καημενος αλλα δεν ειναι το ιδιο.. καταλαβαινετε!! ;);)

Πολλα φιλακια για τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...