Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο4! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

Κοριτσάκια είμαι ακόμη εδώ...

Ιωαννίτα να σας ζήσει και πάλι η μπουμπού σας!!!

Μαράκι και agathap φαντάζομαι ότι θα κρατάτε ήδη τα αγγελουδάκια σας!!! Να σας ζήσουν!

Λίγες μείναμε... Ευάκι όλα καλα τελικα;;; Κική μου φυσικό να κουράζεσαι περισσότερο απ' όλες έχεις δύο ζουζουνάκια σύνολο 5 κιλών. Εδώ εμείς με 3 κιλά και δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι... :o:o:o

Φροσυνάκι πλυντήρια, ε;;; Εγώ έχω τελειώσει με αυτά απλά μου έχουν μείνει λίγα σεντονάκια και σελτεδάκια για σίδερο αλλά ήρθε και η πεθερά μου και θα τα κάνει εκείνη αύριο...

Ελινάκι καλό γιατρό ;) Σοφία που είσαι;;; Νάνσυ τι ομορφα!!!

Καλό βράδυ όμορφα κοριτσάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσια!!

Δεν εχω λογια να σας εξηγησω ολη αυτη την ευτηχια.

Ειναι το κατι αλλο,ειναι μοναδικη η εμπειρια.

Το μικρο μου αγγελουδι γεννηθηκε στης 10:04π.μ

3.600kg.

Ειναι τοσο ομορφος εχει τα ματια μου, το στοματακι του μπαμπα και την μυτη παλι την

Δικια μου..

Τον ερωτευτικα ειναι υπεροχος και πανεμορφος!!

Ο καλος μου ηταν διπλα μου σε ολη την διαρκεια της καισαρικης.

Η επισκληριδιος δεν πονεσε καθολου μεσα σε δευτερολεπτα

Ειχε τελειωσει η διαδικασια,αρχισα μεσα σε λιγα λεπτα να μουδιαζω, μπορω να πω οτι

Ενιωθα καθε κινηση των γιατρων που γινοταν πανω στην κοιλια μου αλλα χωρις τον πραγματικο

Πονο,στο 30 % μονο ενιωθα πονο και πιεση των γιατρων πανω στην

Κοιλια μου. Το μωρο μεσα σε δεκα λεπτα το ειδα μετα το πηραν για εξετασεις

Και μου το εφεραν για πολυ λιγο ενω με εραβαν, περιπου για κανενα μισαωρο.

Το μικρο μου ηταν μια χαρα εκτος απο το οτι η θερμοκρασια του σωματος του ηταν χαμηλη. Τον ειχαν στην θερμοκιτιδα και ελεγχαν τακτικα την θερμοκρασια του. Κατα το απογευμα τον εβγαλαν

Και ειναι διπλα μου απο τοτε. Θα κοιμηθει διπλα μου.ειναι

Τοσο ησυχος ο καλος μου μαμ κακα και νανι.

Αυτα απο μενα, για σημερα .

Α εχει καμια σας νεα απο την agathap?

Πως ειναι, γεννησε τελικα με καισαρικη η φυσιολογικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου να σας ζήσει ο μπεμπούλης!!!! είδες που αγχωνόσουν για την καισαρική? όλα καλά δόξα το θεό!!!! Να 'ναι γερός ο μπεμπούλης και καλότυχος!!!!! καλή λοχεία να έχεις......περιμένουμε σύντομα να δούμε και φωτό από το ζουζούνι!!!!

Κατερινάκι φαντάζομαι τι detol έχει πέσει τώρα που ήρθε η πεθερά :lol::lol::lol:

5 κιλά το λέω και δεν το πιστεύω, έχει τεντώσει η κοιλιά, αφού έξω που βγαίνω το ευχαριστιέμαι που με χαζεύουν..... σήμερα μία μέσα στο σούπερ μάρκετ έφτυνε την κοιλιά μου και γέλαγε και στον φούρνο είχε ουρά 6 άτομα μπροστά μου και φώναξε η κοπέλα, η εγκυούλα τι θέλει? :lol::lol: με κέρασαν και μπισκοτάκια.... και μετά άρχιζαν όλοι αααα με το καλό με το καλό και μία γριούλα με πήρε από πίσω και άρχιζε να μου λέει ότι είναι 84 χρονών και έχει 7 παιδιά και να είμαι αγαπημένη με τον άντρα μου γιατί πάλι μόνη θα μείνετε....... απόλαυση είναι τώρα οι τελευταίες εβδομάδες.......

Σόφιιιιιιι που είσαι κοριτσάκι μου σήμερα?

Εβάκι όλα καλά κορίτσι μου?

Όσο πλησιάζουμε νομίζω ότι πέφτουμε όλες..... για να ανέβουμε λίγο....

Καλό βράδυ κουκλες, εύχομαι να είστε όλες καλά!!!! φιλάκια στις ωραίες φουσκωκοιλίτσες και μανούλες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ο μικρουλης!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty: ολα πηγαν καλα, μπραβο.. καλη λοχεια να εχεις και καλους θηλασμους... Να τον γεμισετε φιλακια και περιμενουμε φωτος...

Κικη ωραια περασες στο φουρνο!!! :P Φοβερη η γιαγια και πολυ σωστη τη βρισκω!!

Νινακι ετσι χωσε την πεθερα.. πως τα πας? περπατας καθολου? Ερχεται και η σειρα σου σιγα σιγα!!

Το Ευακι τι να εγινε? Ελπιζω να ειναι ολα καλα..

Σοφακι μας ελειψες σημερα....

σας καληνυχτω.. εγω αυριο εχω καρδιολογο για ελεγχο. Εσας σας ζητησε ο γιατρος να κανετε αληθεια?

φιλακιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmeroudia koritsares m edw eimai k egw

katarxas maraki na sas xnsei t mpoumpoukaki sas me t kalo na pate spitaki sas!!!!8nlazeis kanonika????

joannita teleia ola mia xara k m'esena e????bravo koritsakia m teleia

agathap sigoura 8a exeis gevvnsei k esu ante koritsaki m na vreis xrono na mas peis k esu ta nea s!!!!

emeis pngame giatro ex8es apla m eipe na mnv agxwnomai twra ponous 8a exw oti niw8w prepei na 3aplwnw na xalarwnw kai na metraw ka8e pote kai gia poso k an suvexizetai eeeeeeee tote giatro kai mallon nosokomeio!!!egw prox8es 3aplwsa kai meta apo ligo d eniw8a ponous opote ola kala!!!!apla 8elei 3ekourasn gt oi plakountes einai 2 pros3 pou snmainei ana pasa wra kai stigmn mporei na m spasoun ta nera kai na gevvnsw!!egw 8a periorisw kata polu ola osa kanw kai apo'kei kai pera oti 8elei o 8eos!!!!

makia se oles kai ta leme pali....snmera 8a ftia3w nuxakia kai mallia as eimai etoimn toulaxiston xaxaxaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsakia mou!!! Ti na prwtoeuxithw ???? !!! Iwannita k maraki na sas zisoun ta mpempakia sas!!! Ta pirate epitelous stin agalitsa sas !! na einai panta ugih k kalotixa!!! Na zisete polles polles eutixismenes stigmes!!! Pantws koritsakia einai tromero oti oles zoun tis agwnies tous, tous fovous tous, tin anipomonisia tous na to paroun agalia to mpempaki tous kai tsak....se mia mera erxetai i eutixia!!!! Tromero den einai???

Kali sinexeia stis upoloipes egioules!!! Kali ipomoni se oles mas!!!!

Evatsi kala eisai?? Ti eipe o giatros??

Elinouli mia xara to mpempaki!! K ta kilakia tou mia xara!!

Kiki mou exeis dikio , mas exoun g......ei ti psixologia....!!! !ligo oi ormones mas, erxetai k i epikairotita k mas apoteleiwnei....!! Genika imoun poli up se oli tin egimosini!!! Tis teleutaies treis meres pantws to paleuw poli na mi pesw se katathlipsi!!! Poli prospatheia omws!!!!

Twiggy mou emena de mou exei pei tipota gia kardiologo! Mono eksetaseis aimatos,ourwn k zaxaro mou evale na kanw!!! Kalo einai omws oti k na elegxeis!!!

Mia glikia kalimera apo kalamata....

Filakiaaaaaa!!!!

Tzeni , sofia pou eisteeeeee?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες,

χρόνια μας πολλά!!!! :P Εύχομαι να είμαστε πάντα όλες ερωτευμένες γιατί είναι υπέροχο συναίσθημα.

Δείτε τι μου αφιέρωσε ο άντρας μου σήμερα... :lol:

Ιωαννίτα και Μαράκι να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!! Να είναι πάντα γερά κι ευτυχισμένα!!

Τα ξημερώματα γενήθηκε το δεύτερο ανηψάκι μου!! Μικρούλης μας βγήκε, 2790, παρ' όλο που η νύφη μου τον πήρε σχεδόν όλο το μήνα, 22/2 είχε ΠΗΤ. Ανυπομονώ να έρθει το απόγευμα για να πάω να τους δω!! :D

Σε καρδιολόγο ούτε εμένα με έχει στείλει η γιατρός μου. Ούτε για καρδιοτοκογράφο, που απ' ότι βλέπω κάνετε οι περισσότερες.

Για δείτε τι έχω βάλει στο μάτι http://www.techgear.gr/irobot-roomba-va ... bot-39017/

Αν είναι τόσο καλή όσο φαίνεται είναι σωτήρια (ειδικά για μένα που δεν τρελαίνομαι με τις δουλειές του σπιτιού, αναγκαστικά τις κάνω...).

Τελικά πήρατε μάρσιπο?? Ήθελε η κουμπάρα μου να μου κάνει δώρο ένα Ring Sling από το asteraki slings γιατί είχε κι αυτή και τη βόλεψε. Διάλεξα έναν από τους έτοιμους που μου άρεσε, μόλις μπήκα στο site και να σας τον δείξω και η φώτο δεν υπάρχει, οπότε φαντάζομαι ότι μου τον έστειλε ήδη γι' αυτό και τον αφαίρεσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!

Χρονια πολλες σε ολες,να περασετε ομορφα με τον αντρουλη σας και τα μωρακια σας!!! :x

Ιωαννα και Μαρακι να σας ζησουν τα μπεμπουλια σας!!!

Εγω χθες ειχα γιατρουλη,ολα καλα,τα κιλακια μας 2900,μια χαρα!Τωρα για πειτε μου και εσεις...μου ειπε να αφησω αυτη τη βδομαδα να δουμε και αν δεν γεννησω να τον παρω ενα τηλεφωνο απο δευτερα να κλεισουμε ενα ραντεβου να μπω με προκληση την αλλη βδομαδα!Μου ειπε αν θελω να περιμενω ας περιμενω μεχρι την ΠΗΤ μου απλα ειναι υπερ του προγραμματισμενου γιατι υπαρχουν λιγοτεροι κινδυνοι και αγχος για μωρο και μαμα!Εμεις λεγαμε με τον αντρα μου αν δεν γινει κατι μεσα στη βδομαδα,να κλεισουμε ραντεβου για την αλλη τριτη,θα ειμαι 39+1!

Ποιες γεννησατε με προκληση για ΦΤ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ερωτευμενες μου τσουπρες :lol::lol: ,

Επιτελους λιγος χρονος και λιγο κουραγιο να σας γραψω διοτι οπως ηδη ξερετε με το που μπηκα στον μηνα μου ειμαι τα ιδια χαλια με τον 3ο μηνα εγκυμοσυνης :oops::oops: ,τεσπα,

Ελπιζω σημερα να περασετε ολες ενα σεξυ βραδυ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: εγω απο χθες λεω στον γκρινιαρι καλα εχω παρει κατι εσωρουχα σεξυ μαστιγιο και ζαρτιερες μουρλια και γελαγαμε και οι δυο (δεν υπαρχει περιπτωσηηηηηη!!!! για καμια νυχτικια με λουλουδακια και πολυ μας ειναι χιχιχιχ)

Ευακι μου μια χαρα βλεπω τελικα !! ετσι οπως τα λεει ο γιατρου λης σου ειναι κι εγω μολις εχω πονους ξαπλωνω να δω τι θα γινει μολις μου περνανε λεω οκ τη γλιτωσαμε παλι!!ετσι ξεκουρασου λιγη υπομονη παραπανω...

Κικιτσα τελεια περνας στον φουρνο να πηγαινεις πιο συχνα χιχιχιχ εχεις και τα τυχερα σου ατιμουλα εγω πηγα τραπεζα χθες και με γραψαν ολοι στα απαυτουλακια τους και περιμενα με μια σακουλα στο χερι για παν ενδεχομενο γιατι μου ερχονταν και μια......μπιαξ αυτο που σου ειπε η γιαγιακα ειναι 100% σωστο εγω αυτο λεω στον γκρινιαρη να μη χασουμε αυτο που εχουμε με ολες τις ευθηνες και τα τρεχαματα και να συζηταμε να μην απομακρυνθουμε οπως εγινε με τον αδερφο μου και τελικα χωρισε το ζευγαρι :(

Νινακι μ βαρυνες κι εσυ ε?δεν το περιμενα λεω ακομα τρεχει μαραθωνιους η κατερινα :lol::lol: η απολυμανση συνεφο φανταζομαι τωρα!!!

Φροσυνακι μου μια χαρα τα κιλακια της χοντρουλιτας σου!!καρδιολογο καλα ειναι να πας για να το ελενξουν, εμενα μου ειχαν κανει στο πρωτο τριμηνο μου φανηκε πολυ νωρις αλλα επιδη ειχα ταχυπαλμιες με εστειλαν αλλα τελικα ηταν απο το αγχος χιχιιχ ειχα χεστει πανω μου

Κορινακι τι γλυκοοοοο ειναι γλυκας ο αντρουλης σου μπραβο παντα ετσι να στε πιτσουνακια μου,καλα η σκουπα ολα τα λεφτα ελιωσα μα να σκουπιζει μονη της πολυ 2033 αχχαχααα κι εγω θα θελα μια τετοια!!

Ελινακι μια χαρα τα κιλακια πηρατε πηρατε βλεπω, γιατι να πατε με προκληση οεο σαν να βιαζετε ο γιατρος εχει δουλιες στην πητ σου μου φαινεται :lol::lol::lol::lol: εγω θα λεγα να περιμενετε να σε πιασουν οι πονοι φυσιολογικα αλλα εσεις ξερετε καλυτερα μονο αν περασετε τη 40 εβδομαδα ειμαι υπερ της προκλησης αλλα τεσπα......

Κατερινα@ εχεις απολυτο δικιο τοσο αγχος κι αγωνια και μετα τσουπ τιποτα και τα ξεχναμε ολα μπρος στην ευτυχια!!α δεν θελω τετοια μην πεφτεις τωρα ελα παρε τα πανω σου σταματησες δουλεια επιτελους? ή θα σε ξεγεννησουν στο γραφειο διευθηντης και λογιστρια χιχιχιιχιχιχι

Μαρακι19 να σου ζησει ο ομορφαντρας σου παντα γερος και υγιεις και ομορφος δεν αμφιβαλω με τετοια γονιδια!!αγαθαπ ελπιζω κι εσυ να κρατας το μωρακι σου αγκαλια

Ναν που ειναι η εμπηρεια σου αναρτημενη γιατι θελω να τη διαβασω??

Σας ζαλισα ε :lol::lol::lol: ε τωρα που ειμαι καλα και μπορω ειπα να σας πρηξω....

μιλαμε αργοτερα σεξυ τσουπρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελίνα εγώ είμαι κατά της πρόκλήσης εκτός και αν υπάρχει λόγος. Ειδικά αν δεν έχεις κλείσει τις 40 βδομάδες γιατί να το κάνεις? Το μωράκι θα σκάσει μύτη όταν είναι έτοιμο. Οι μαίες που μας κάνανε μαθήματα στο Ιπποκράτειο μας είπαν πως πλέον ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας δίνει παράταση +2 εβδομάδες, αφήνουν δηλαδή να κλείσει και η 42η και μετά πάνε για πρόκληση. Βέβαια το καλύτερο είναι να κάνεις αυτό που λέει ο γιατρός σου, εφ΄όσον βέβαια είναι τεκμηριωμένο. Εγώ συζήτησα με τη γιατρό μου και μου είπε πως θα μου δώσει παράταση άλλη μία εβδομάδα, να κλείσω δηλαδή και την 41η, αν δεν το πάρει απόφαση να βγει νωρίτερα, παρ' όλο που το μωρό είναι ισχυακό και θα μπορούσε να μου προγραμματίσει καισαρική νωρίτερα. Αυτό βέβαια εφ' όσον δεν προκύψουν νέα δεδομένα μέχρι τότε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.

Ευχαριστω ολες σας, οντος ειναι τρελη η εμπειρια το να κυκλοφορεις

Με την φουσκομενη κοιλιτσα, αλλα το να εχεις αγκαλιτσα

Το αγγελουδι σου ειναι ακομα πιο ομορφο.

Ο μικρος μου κοιματε οποτε πριν πεσω και εγω να κοιμηθω

Καμια ωρα ειπα να σας ξανα γραψω.

Ο μπεμπης μου καθε δυο με τρεις ωρες ξυπνουσε για γαλατακι

Δυσκολευτικαμε βεβαια στην αρχη αλλα οκ τον θυλαζω κανονικα. Δεν τον

Περνουν καθολου απο κοντα μου, ειναι συνεχεια μαζι μου.

Το πρωι μου εβγαλαν τον ουροκαθετηρα και τον ορο, σηκωθηκα να περπατησω και λιγακι.

Ολα καλα μπορω να σηκωνομαι κ να καθομαι αλλα με προσοχη,

Κοριτσια ενα ειναι το παραπονο μου. ΠΕΙΝΑΩΩΩ.

Μονο υγρα μου δινουν γμτ σουπες κ φρουτοκρεμες.

Αλλα σε γενικες γραμμες ειμαι σε πολυ καλη κατασταση, περασε κ μια φυσιοθεραπευτρια μου εδωσε ασκησεις που πρεπει να κανω λογο της καισαρικης, ,, φιλακια σε ολες , θα βαλω φοτο μολις γυρισουμε στο σπιτι μεθαυριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ερωτιαρες μου, χρονια πολλα σε ολες μας!!! Να μας χαιρονται οι .. γκρινιαρηδες!!

Ειχαμε διακοπη ρευματος το πρωι, βαρεθηκα τη ζωη μου! :shock:

Ευακι μια χαρα . ετσι θελει ξεκουραση με το φορτιο που κουβαλας ;) .. οσο το δυνατον χαλαρα να μεινουν στην κοιλιτσα να αφρατεψουν οσο περισσοτερο γινεται!!

Κατεριν@ ελπιζω να εχεις ανεβει ηδη λιγακι. να σκεφτεσαι οτι σε λιγες μερες θα εχεις αγκαλια το μωρακι σου και συνεπως τη μεγαλυτερη ελπιδα για το μελλον!

Σοφακι δεν εισαι στα χαι σου ε? Υπομονη κι εσυ.. το σαμιαμιδακι θελει χαλαρα κι αυτο τι να κανουμε! Μμμ πολυ σεξυ με τα λουλουδατα νυχτικα :lol::lol: ωραια θα περασουμε ολες αποψε! Εγω θα κανω και καλλιεργεια αυριο οποτε ασε να δουμε πρωτα οτι ειναι ολα οκ εκει κατω!!

Ελινουλινι εγω ειμαι πολυ κατα της προκλησης.. νομιζω οτι αυτα που σου λεει ο γιατρος ειναι μαλ@@@ες γιατι απλα θελει τη βολεψη του! Αν ψαξεις λιγο στο νετ για το θεμα θα καταλαβεις..Εγω θα του ελεγα να περιμενουμε μεχρι την ΠΗΤ μου.. ετσι κι αλλιως το μωρο ειναι μια χαρα προς το παρον και μπορει να παρει κι αλλο βαρος. Γιατι να βιαστεις? ο τοκετος θα ειναι πολυ πιο δυσκολος ετσι.. Η γνωμη μου παντα...

Κορινα πολυ γλυκος ο καλος σου... Καλα αυτη η σκουπα απο το μελλον φοβερη?!! Με γεια και τον μαρσιπο!!εγω ακομα να παραγγειλω.. ελπιζω αυτη τη βδομαδα..

Μαρακι φιλια στον μπεμπη!!! Καλους θηλασμους και .. κουραγιο με την πεινα!! :o Ποτε θα φας κανονικα??

φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ερωτευμένα μου κοριτσάκια, χρόνια μας πολλά!!!!!!

Ευάκι καλά στα είπε ο γιατρός, ξεκούραση ....... να κρατηθούνε η ζουζούνες!!!!!

Ελινάκι νομίζω ότι αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος γιατί να μπεις με πρόκληση? μήπως απλά και ο γιατρός θέλει να φτιάξει το πρόγραμμα του?

Φροσύνα εμένα δεν μου έχει πει για καρδιολόγο, αλλά πιστεύω την επόμενη φορά θα μου πει να πάω, λόγω καισαρικής..... πάντως καλό είναι να κάνεις μια εξέταση...

Κατεριν@ για να ανέβουμε λίγο.....

Κορινάκι τι γλυκούλης ο καλός σου? να σας ζήσει το ανηψάκι!!!!! εγώ λίγο αργότερα θα πάρω sling ring το ψάχνω ακόμα, αλλά νομίζω ότι πραγματικά βολευει πολύ, ένα μάρσιπο το έχω ...... σούπερ η σκούπα!!!!!!!

Σοφάκι σεξάκι? :lol::lol: τι είναι αυτό? και εμείς εχθές είδαμε ένα μαγαζάκι με εσώρουχα και είχε ένα σέξι σετάκι και μου λεγε ο καλός μου αχ πότε θα ξαναβάλεις τέτοια........ βρε μας έλειψες τόσες μέρες...... έτσι είναι όπως μας τα είπε η γιαγιούλα γιαυτό και εγώ σου αφιερώνω αυτό το τραγούδι, και είμαι σίγουρη ότι τρελαίνεσαι για τους συγκεκριμένους τραγουδιστές, φοβερό ρεπερτόριο!!!!!

εδώ θα βρείς την ιστορία της Νάνσυ http://www.mammyland.com/forum/30/19604.......

Πάω να τηγανίσω πατατούλες και τα λέμε μετά..........μάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Χρόνια Πολλά σε ολες μας, να χαιρόμαστε τους αντρουλιδες μας!!! Μαρακι να σου ζήσει ο μπεμπαρος!!! Και agathi θα έχεις γεννήσει ως τώρα, εύχομαι όλα να είναι καλα.

Σας γράφω για λίγο γιατι η μικρη ξυπνάει και θα θέλει μαμ!!! Με τον ικτερο όλα καλα, έχει πέσει και συνεχίζουμε κανονικά τον θηλασμο!!!! Το μόνο κακο είναι ότι ο μικρός μου αρρώστησε με πυρετο και την έχω αποκλεισμένη μέσα στο δωμάτιο και ολοι κυκλοφορούμε με μασκες :shock::shock: . Τα έχω ψιλό παίξει είναι η αλήθεια αλλα θα περάσει που θα παει....

Φιλακια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω βρε κοριτσια...η αληθεια ειναι οτι του εχω πολυ εμπιστοσυνη και δεν καταλαβα να ηθελε να με πιεσει απλα μου το προτεινε και μου ειπε να αποφασισω εγω "αν θελω και το ποτε" μεσα στην αλλη βδομαδα!Ουτως η αλλος στις 27 εχω ΠΗΤ και εμεις σκεφτηκαμε 21(μπορουσα και 25 η' 26...) λογω του οτι να παμε με την ηρεμια μας με τον αντρα μου και να μπορεσει οταν βγω να κατσει τις πρωτες 3 μερες σπιτι μαζι μου μιας και 27 ειναι Καθαρα Δευτερα...βεβαια ολα αυτα αν δεν αποφασισει η μπεμπα να βγει και νωριτερα :lol: Μου ειπε οτι και στη γυναικα του με προκληση μπηκε σε ολες τις γεννες και το προτινει γιατι το θεωρει πιο ασφαλη μιας και το μωρο μου ειναι σε ιδανικη θεση για γεννα,καλος τραχηλος και χωρις μπλεξιμο με λωρο!Τωρα τι να πω...θα δω μεχρι κυριακη και βλεπουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια! χρονια πολλα σε ολες τις ερωτευμενουλες!!!!!!

τζοαννα κ μαρακι να σας ζησουν τα μωρακια σας!!!!

αχ κοριτσια τελικα ολα ανατρεπονται! οσο και να διαβασεις οσο και να θελεις κατι ποτε δεν ξερεις τι θα γινει! πρωτα η καισαρικη που τελικα εκανα ενω ηθελα τοσο πολυ εναν φυσιολογικο τοκετο και τωρα ο θηλασμος...! μεχρι εχθες ο μπεμπης θηλαζε κανονικα χωρις προβλημα! ξυπναγε καθε 3 με 4 ωρες επιανε κατευθειαν το στηθος και θηλαζε απο ενα τεταρτο απο το καθε ενα...! ξαφνικα εχθες το πρωι ξυπνησε στις 4 το πρωι και δεν ηθελε με τιποτα το στηθος! τι στασεις αλλαξαμε, τι να του δινω μια το ενα και μια το αλλο, τον αλλαξα, τον χαιδεψα αλλα τιποτα! 4 ωρες παλευαμε! τον κοιμησα ενα δυωρο και μετα ξανα προσπαθεια! αλλα το καημενο πιναγε μετα απο τοσες ωρες!πηγα πειρα ενα θηλαστρο και ετσι εφαγε! ολη μερα εβγαζα με το θηλαστρο και του εδινα. στο στηθος μονο πιπιλαγε και αυτο χωρις πολυ ορεξη! σημερα ειναι καπως καλυτερα! το πιανει το στηθος κανει σωστες θηλαστικες κινησεις αλλα νομιζω οτι δεν τρωει αρκετα γιατι γκρινιαζει πολυ και θελει ολο στηθος! η παιδιατρος μου μου ειπε οτι κουραζεται γιατι ειναι πολυ μεγαλο το στηθος και η θηλη! τι να πω... πολυ στεναχωρηθηκα εχθες! σκεφτομουν οτι παει τελος με τον θηλασμο και θα αναγκαστω να του δωσω ξενο και τετοια! θα το παλεψουμε ομως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμενα μου λειψατε Κικιτσα μου αλλα ναι δεν την παλευω ειμαι ενα μαυρο χαλι ολη μερα ανακατωσουρα πονοκεφαλος ζαλαδες ουφ ασε ψυχολογια στα πατωματα αλλα υπομονηηηηηη ποσο μου μεινε πια!!!!

Κι εμας φροσυνα ειχε διακοπη ρευματος προχθες και σκυλοβαρεθηκα οπως λες !!

Μαριαπαπα μη στεναχωριεσε θα ξαναμπει σε προγραμμα ο μικρουλης σου και ολα θα ναι μια χαρα με το θηλασμο και οπως λει η πατρουρου η επιτυχια του θηλασμου ειναι να μη σε νοιαζει παρα πολυ αν πετυχει. υπομονη και προσπαθεια και ολα θα γινουν και αν θελει μπιμπερο ή ξενο γαλατακι παλι καλα κανενα προβλημα καλα να ειναι το νινι και ολα τα αλλα...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελινουλινι ελπιζω να σας προλαβει η μικρη και να μην εχετε θεματα. Σκεφτειτε το και αποφασιστε ηρεμα παντως, μην πιεστεις καθολου!!

Μαριαπαπα μην στεναχωριεσαι καθολου, οπως λεει και το Σοφακι.. Πηγαινε με τον ρυθμο του και αν δεν πολυθελει στηθος.. δεν πειραζει ,βγαζε με το θηλαστρο. Μπορεις να τηλεφωνησεις και στο συνδεσμο για συμβουλες http://www.thilasmos.net/lll.html , τηλ. 210 6003249.. καλη επιτυχια!!!

Φλωριανα μου περαστικα στον μικρο σας.. Αντε μωρε τι παθατε, ταλαιπωρειστε.. Ευχομαι να επανελθετε συντομα!!Φιλια στη μπουμπου!! :)

Σοφακι βαλε ωραια μουσικη ή καμια ταινιουλα που σου αρεσει να νιωσεις καλυτερα...

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ,,ΠΕΡΑΣΕ Η ΠΡΩΤΗ ΒΡΑΔΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ...ΑΛΛΑ Η ΜΠΕΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΦΑΓΑΝΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΠΤ.....ΑΛΛΑ ΟΟΟΟΟΟΤΑΝ ΧΟΡΤΑΣΕΙ (ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΩΡΕΣ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΑΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ..) ΔΕΝ ΞΥΠΝΑΕΙ ΜΕ ΤΠΤ..

ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΧΟΡΤΑΤΗ ΚΟΙΜΑΤΑΙ 4 ΩΡΕΣ!!!!!!

ΧΘΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 00.30 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 4 ΠΑΛΕΥΑΜΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΞΥΠΝΟΥΣΕ ΓΙΤΙ ΠΕΙΝΟΥΣΕ ΠΑΛΙ...Κ ΞΑΝΑΕΤΡΩΓΕ!!!!ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ Κ ΞΥΠΝΗΣΕ ΣΤΙΣ 8...Κ ΕΤΣΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ Κ ΕΓΩ ΛΙΓΟ...

ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ....ΞΥΠΝΗΣΕ 8 Κ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 12.30 (ΜΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΥΠΝΟΥ ΑΝΑΜΕΣΑ ΒΕΒΑΙΑ) ΕΤΡΩΓΕ Κ ΜΕΤΑ ΜΕΧΡΙ Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 4 ΠΑΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ Μ....Κ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΠΑΛΙ Κ ΕΓΩ...ΟΠΟΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ..

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ Σ ΖΗΣΕΙ Κ ΕΣΕΝΑ Ο ΚΟΥΚΛΟΣ Σ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...