Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο4! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια........ πως είστε?

Μαράκι να χαίρεσαι την μανούλα σου!!!!! κρυώνει μωρέ το νινάκι? θα συνηθίσει σιγά σιγά και μετά του αρέσει, ίσως κρυώνει .......τα δικά μου άμα πάρουν από μενα την κρυουλιάρα ουουου θα τρεμουλιάζουν συνέχεια

:lol::lol:

Σοφάκι εγώ δεν αντέχω πλέον κόσμο καθόλου :roll: για μία ωρίτσα καλά είναι μετά αρχίζω και τα παίζω :?

το ρίξαμε στο φαί ε? :lol::lol: εγώ 22 το βράδυ έβαλα τον δικό μου να κάνουμε γαλατόπιτα την λυγουρευομαι τόσες μέρες τώρα..... σήμερα ψαράκι με πουρέ ;)

Τα μπουχεσάκια που λες είμαι περίεργη που θα φτάσουν...πάντως την κοιλίτσα της μανούλας την έχουν κάνει σαν κοφτό τραπεζομάντηλο......πόσο να αντέξει και αυτή ξεχίλωσε.....

Πάντως και εγώ κορίτσια δεν έχω ακούσει καλά λόγια για την ζώνη, νομίζω ότι είναι καλύτερα θα την αφήσουμε να επανέρθει μόνη της ;)

Βρε Κατερίν@ καλά λέει η Σοφούλα ακόμα δουλευεις? μια χαρά είναι 3100γρ. νομίζω τόσο γεννήθηκε και της Τζενης ο κωλοτούμπας!!!!!

agathap χαράς το κουράγιο σου που αντέχεις ακόμα....εγώ πάντως δεν θα άφηνα να περάσω την 40η εβδομάδα, θα πήγαινα με πρόκληση, δεν ξέρω αλλά ένα άγχος άγχος θα το είχα......

Μαράκι19 φυσικό είναι η ξαδέρφη σου να πονούσε με 5 κιλά μέσα της...και εμένα με πονάνε πολλές φορές, μάλλον δεν είχε άλλο χώρο στην κοιλιά γι'αυτό.... εμένα μου είπε ότι έχουμε ακόμα περιθώριο..... είναι μέρες που πονάω πολύ όταν σηκώνομαι και άλλες πάλι είμαι καλύτερα ;)

πάντως το άγχος μου κορίτσια είναι να μην χρειαστεί να αφήσω κανένα από τα δύο στο νοσοκομείο θερμοκοιτίδα και να γυρίσω μόνη στο σπίτι ή με το ένα, ούτε να το σκέφτομαι αυτό, μόνο αυτό με αγχώνει, ούτε η καισαρική, ούτε ο θηλασμός, ούτε πως θα είναι μετά με τα δύο μαζί, τίποτα....... γι'αυτό να κρατηθούν τα μπουχεσάκια μου κανα 2 εβδομάδες ακόμα, να μπούμε τουλάχιστον στον μήνα μας.....

Το μικρό μας γιόγκι που είναι σήμερα?

Φιλάκια φουσκωκοιλίτσες τα λέμε αργότερα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χαχαχαχαχ Κικιτσα αν ειμουν ο βασιλης θα σε σκοτωνα :lol::lol::lol::lol::lol: γλατοπιτα στις 22 00 ημαρτον.....εγω δεν εχω ζητησει τιποτα μεχρι τωρα μιας και ο σαμιαμιδας δεν ειναι και ιδιαιτερα λιχουδης αλλα εχθες μας ηρθε να φαμε νατσος με λιωμενο τυρι ξερεις απο αυτα που εχουν μονο στο σινεμα :o:o:lol::lol::lol::lol: και πηγε ο κακομηρης στο σινεμα να παρει 8-)8-) !!Μια χαρα θα φτασετε τον μηνα σας αλλωστε προσεχεις πολυ οποτε μην ανησυχεις, η κουμπαρα μου οταν γεννησε τα διδυμακια της το ενα εμεινε μεσα και το αλλο το ειχε παρει σπιτι ενιωθε λιγο περιεργα αλλα ολα μια χαρα μετα τον πηρανε σπιτακι και κομπλε!!

Η μικρη γιογκι εχει μαθηματα ως συνηθως ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!

Εδω κι εγω... οπως ειπε και το Σοφακι μαθημα χθες (φυτο εχω γινει)!!! Ωραια ολα , να δω τι θα κανω στην πραξη βεβαια.. :? Εχθες καναμε μαθημα για τη φροντιδα του νεογνου με την κουκλα που ειχα παρει απο ΙΚΕΑ, πλακα ειχε.. αναρωτιεμαι βεβαια πως θα καταφερω αυτες τις φοβερες λαβες για το τοπικο μπανακι... θα γελασουμε!!

Πηγαμε και στη γιατρο, ολα καλα... η μικρη γιογκι εχει φτασει ηδη τα 3 κιλα :shock::shock: και φυσικα μας εκανε τις τσαχπινιες της.. με κλωτσουσε σε ολη τη διαρκεια του υπερηχου και δεν εδειχνε προσωπο ουτε για πλακα!! Η γιατρος μας κατασκλαβωσε κοριτσια, δεν θα το πιστεψετε... τους εδωσαν καποια κουπονια απο το μαιευτηριο και μας εκανε δωρο ενα που αφορα αναβαθμιση θεσης!!! Δηλαδη θα πληρωσουμε τρικλινο και θα μεινω σε δικλινο , απιστευτο? Μιλαμε για μεγαλη διαφορα στην τιμη.. και να σας πω χαρηκα πολυ γιατι θελω rooming in και στα τρικλινα λιγο ανησυχουσα για το επισκεπτηριο, οποτε τωρα θα ειμαστε πιο ηρεμα...

Σοφακι, ειδες ο γκρινιαρης μεχρι στο σινεμα πηγε να σου φερει νατσος!!! Παντως κι εμενα εχει ανοιξει η ορεξη τελευταια.. Κικη τι βλακας ο γιατρος, α να χαθει μας τρομαξε!!! Αντε να γυρισει ο δικος σας να βρειτε παλι τον ρυθμο σας... Μια χαρα τα μπουχεσακια παντως!

Φλωριανα μανουλα τι γλυκος ο μικρος σας μωρε!! Καλη δυναμη, να μπαινεις οποτε μπορεις να μας λες τα νεα σας...

Αγκαθαπ τα ' χεις παιξει ε? Κουραγιο κοριτσακι που θα παει.. μπορει να σου κανει κανενα ξαφνικο! Περπατας καθολου??

Μαρακι αυριο η μεγαλη μερα!!! Με το καλοοοο, ολα μια χαρα θα πανε.. θα περιμενουμε νεα!!

Κι εμεις εχθες πηγαμε σε φιλους.. να σας πω οτι κουραζομαι στο μισαωρο απο τις συζητησεις και τις φωνες... :P

αντεξα ομως μεχρι τις 2!!! Σημερα χαλαρα...

Κικη ο δικος σου θα ειναι Συνταγμα σημερα? Θα εχεις αγωνια χαμος μαλλον θα γινει... Ελπιζω να μην τον εχουν στην πρωτη γραμμη!!

Νινακι πολα φιλια, αντε να γεννηθουν τα μικρα να τα πηγαινουμε για γυμναστικουλα αργοτερα !!!!

φιλακια σε ολες, να περασετε ομορφα σημερα και ο Θεος βοηθος με τη χωρα μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! τι βροχή είναι αυτή πάλι από χθες το βράδυ? πάντως μ' αρέσει που κοιμάμαι και την ακούω!!!!! κοιμήθηκα αρκετά καλά σήμερα ούτε καούρες ευτυχώς, πάντως το σακουλάκι μου με τ αποπ κορν το τσάκησα χθες το βράδυ ;)

Σοφάκι άσε έβριζε στην αρχή για την γαλατόπιτα, αλλά μετά άρχισα της μαλαγανιές....... :lol::lol: "άντε βρε μπαμπά θέλουμε γαλατόπιταααααα" :lol: τον πάτησα στον κάλο...... ;)

Πάντως και ο γκρινιάρης έτρεξε ε? έτσι έτσι να τους τρέχουμε λίγο...... :lol::lol:

Ο δικός μου, με σύγχυσε πάλι χθες ..... τα νεύρα του τσίτα με όλα αυτά που γίνονται και άρχισε να με τρελαίνει με τα πολιτικά ουφ και δεν τα μπορώ καθόλου αυτά τώρα ........ τέσπα...

Φροσάκι ευτυχώς θα είναι σε τοπικό αγώνα, μέτρα στο γήπεδο, οπότε είμαι ήσυχη, αλλά τους έχουν σε επιφυλακή ...... τι να πω δεν κάνουν τα χαζά ένα βήμα στο πλάι να αφήσουν τον κόσμο να μπει στην βουλή να τους μαυρίσουν στο ξύλο :twisted: τα έχουν ξεφτιλίσει όλα..ο θεός να βάλει το χέρι του..... το μόνο που μας παρηγορεί είναι τα ζουζουνάκια μας που έρχονται.... !!!!!!! η μικρή γιογκί μεγάλωσε ε? αχ μωρέ η μπουμπού μας!!!! τσαχπίνα τσαχπινά.... έτσι βαράνε και τα δικά μου στον υπέρηχο, ενοχλούνται μωρέ τα καημένα :roll: τη καλή η γιατρός σου!!!! πολύ καλό αυτό με το δωμάτιο μπράβο, θα είσαι πολύ πιο ήρεμη τώρα!!!!! ασκήσεις με την κούκλα ε? έχει πλάκα θυμάμαι μας έκαναν στην σχολή με της κούκλες και μετά όταν πήγαμε στο Έλενα πιάσαμε τα μωρά ...άμα σου δείξει όμως και η μαία στο νοσοκομείο δεν είναι τίποτα, το πιάνεις κατευθειαν το μωράκι, μην αγχώνεσαι....

Χθες πήγε ο καλός μου σε μία φίλη μου να πάρει κάτι πράγματα για τα νινάκια μας!!!! εγώ δυστυχώς δεν άντεξα να πάω, δεν έχω καθόλου αντοχές και πρέπει να είμαι πιο προσεχτική τώραμην έχουμε κανένα απρόοπτο, μένει και μακρυά στην Αγ. Παρασκευή, οπότε πήγε μόνος του το χρυσό μου και μου έφερε, ένα ακόμα καθησματάκι για το αυτοκίνητο, μια μπανιέρα, ένα καρεκλάκι φαγητού, και ένα μονό καρότσι με ένα πορτ μπεμπέ........μια χαρά είμαστε τώρα, ουφ ευτυχώς γλυτώσαμε τα καθισματάκια και μπανιέρα δεν είχα πάρει ακόμα, και τα έχει όλα σε πολύ καλή κατάσταση!!!!!

Μόλις έβαλα φαγητάκιι μπριζολίτσες λεμονάτες με ρυζάκι και πάω να κάνω ένα μπανάκι...΄

Θα τα πούμε αργότερα.....

Μάκια κουκλίτσες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια τ´ι κανετε;;;

Εγω νυσταζω!!!!! Το βράδυ τη μικρη την πιάνουν ολα :shock: πεινάει, έχει λοξιγκα και κάνει κακά συνεχώς, μέχρι να την αλλάξω έχει ξαναπεινασει!!! Καταλαβαίνετε ο κύκλος έχει φτάσει στο πάτωμα!!!! Ήρθε και ο παιδιατρος εχθές. Είναι όλα καλα απλά πρέπει να ελέγξουμε λίγο τον ικτερο γιατι ενώ θα έπρεπε να έχει πέσει, ακόμα είναι κίτρινο το χρωματακι της και ετσι θα πάμε αύριο να της πάρουν αίμα να δούμε. Μπορει να χρειαστεί για λίγες μερες να μην της δίνω απο το γάλα μου :cry: γιατι μπορει αυτο να της ανεβάζει τον ικτερο. Μετα θα το ξανά ξεκινήσουμε και βλέπουμε. Κρίμα όμως και έχω πολυ γάλα ρε γαμωτι :cry: .θα το βγάζω βέβαια όπως έκανα μέχρι τώρα για να μην σταματήσει και θα το βάλω στη κατάψυξη.

Κικη μου κρατήσου λίγες εβδομαδες ακόμα!!!! Ο Χασιακος πάντως στο νοσοκομείο παει. Το περασμένο Σάββατο που γέννησα είχε 5 καισαρικες και 2 φυσιολογικους!!! Ήταν εκει συνέχεια. Ελπίζω σύντομα να επιστρέψει και στο ιατρείο!!!!

Φροσινακι μην αγχωνεσαι με τη λαβή για το πλύσιμο. Δυο τρεις φορές να το κ´ανεις μετα θα σου βγαίνει απο μόνο του!!!!

Φιλακια σε ολες κοριτσάκια μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSIAAAAAA!!!!!

TI MOU KANETE? XA8HKATE APO XTES ,,,

EGW MOLIS GURISA SPITI, HMASTAN STO DUSSELDORF PHGAME NA AGIASTOUME LIGAKI STHN EKKLHSIA PRIN THN AURIANH MERA !!!!!

MPORW NA PW OTI EXW XALARWSEI KAPOS , (PROSEYXH8HKA VEVAIA MPAS KAI GINEI KAPOIO 8AUMA KAI GURISEI TO MIKRO MOU TELEUTAIA STIGMH AURIO PRIN TO XEIROURGIO) POIOS 3EREI!!!!!

AURIO 8A DOUME, O GIATROS MOU EIPE OTI PRIN TO XEIROURGEIO 8A KANOUME ENAN TELEUTAIO UPERHXO NA DOUME THN 8ESH TOU MWROU, OPOTE EKEI 8A DEI3EI..

KORITSIA POTE PERASAN OI 40 EVDOMADES????????????

AKOMA 8UMAMAI TO TEST EGKUMOSUNHS POU EIDA STHS 21 IOUNIOU ME TIS 2 ROZ GRAMMOULES :D

KAI SKEFTOMOUN POTE 8A ER8EI H MERA POU 8A TO EXW AGKALIA TO MIKRO MOU...

SHMERA EINAI KAI H PHT MOU, FTASAME STO TELOS AUTHS THS GLUKIAS DIADROMHS POU LEGETE EGKUMOSUNH, OMORFH AIS8HSH NA PERPATAS KAI TA VLEMATA NA EINAI STRAMENNA STHN OLOSTROGGULH KOILITSA SOU!!! NIW8EIS MIA PERIFANEIA PWS NA TO PW :D

PAW NA ETOIMASTW GIA THN AURIANH MERA 3URISMATAKI MPANAKI KAI TETOIA . :mrgreen:

FILAKIA SE OLES 8A 3ANA MPW ARGOTERA !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia m ti m kanete????

kiki m mia xara teleia t'antrakia s d nomizw oti exeis logo n'avusnxeis esu sigoura 8a tous pareis spiti tous antres s egw exw skasei ap't agxos m d 3erw an prepei na trww kati sugkekrimeno an mporw na kanw kati wste na paroun kilakia k emenan m eipan oti exoun peri8wrio k oti ola mia xara 8a einai alla polu mokrakia gmt 1700&1800 mono???????ax kanw t stauro m kai perimenw....

ante maraki m teleia nr8e n megaln wra kai bravo einai polu 8etiko t oti xalarwses ligaki

floriana m upomovn 8a vrei kai t koritsaki s t ru8mo tns kai se ligaki 8a eisate kuries kai oi duo!!!!!

o mpampas mas exei paei suntagma snmera ....t lew kanonise na me paroun tnl apo kanena tmnma kai d m einai eukolo na trexw na se mazeuw mallon 8a se paratnsw ekei

xaxaxaxaxa filakia se ooooooooles ante kai me t kalo gia aurioooooooo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!!! πως ειστε?

εγω μονη σημερα γιατι ο αντρας μου εχει κατεβει να διαδηλωση...! και εγω το ιδιο του ειπα ευακι! και του τονισα ''μην ξεχνας οτι εχεις και ενα παιδι τωρα!''

ο μπεμπης μου κοιμαται και σε κανενα μισωρακι θα ξυπνησει γιατι θα του εχει λειψει το βυζακι της μανουλας... χαχαχα :lol::lol::lol:

twiggy καλα κανεις με τα μαθηματα! εμενα δεν μου εδειξαν τιποτα στο μαιευτηριο :evil: να ειναι καλα το ytube και ετσι του αλλαξα την πρωτη πανα και του εκανα και τα τοπικα πλυσιματακια! γιατι ακομα δεν του εχει πεσει ο αφαλος και δεν τον εχω κανει κανονικο μπανακι! μια χαρα με το δυκλινο! με τρια ατομα η κατασταση ειναι ανυποφορη! απο τις 4 μερες ευτυχως την μια ειμασταν τρεις! τις υπολοιπες ειμασταν δυο! παντως το απογευμα που μαζευεται ο πολυς ο κοσμος εμας μας τα επερναν για 2 ωρες για να τα δει ο παιδιατρος!

μαρακι ηρθε η ωρα!!! :D:D με το καλο αυριο να παρεις το παιδακι σου αγκαλιτσα!!! οντως περνανε πολυ γρηγορα οι μερες...και οι μηνες...!!!

φλωριαννα μου δεν κανει θηλασμος κ ικτερος? καλα θα κανεις και θα το καταψυξης!

εμεις αυριο περιμενουμε την γιατρο!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!Τελευταία φορά που γράφω ενώ είμαι έγκυος...Ναι έφτασε και για μένα η μεγάλη ώρα! Αύριο πρωί πρωί μπαίνω με πρόκληση.Και μετά θα γίνω κι εγώ επιτέλους μάνα!!!! :D:D

Δεν ξέρω καν αν θα γεννήσω φυσιολογικά ή με καισαρική αλλά πραγματικά πλέον δε με νοιάζει τίποτα. Μπορώ να πω ότι σήμερα είμαι πολύ ψύχραιμη ....σε σημείο αναισθησίας! Όλοι οι υπόλοιποι έχουν φρικάρει και απορώ πραγματικά με τον εαυτό μου... Δεν ξέρω πως θα είμαι την επίμαχη στιγμή πάντως νομίζω ότι απόψε θα κοιμηθώ μια χαρά.Έκανα και τις ετοιμασίες μου και είμαι μια κυρία! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μαράκι εύχομαι να πάνε και για τις δυο μας όλα καλά. Εις αύριον τα σπουδαία....Χαιρετώ προς το παρόν....Καληνύχτα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!Τελευταία φορά που γράφω ενώ είμαι έγκυος...Ναι έφτασε και για μένα η μεγάλη ώρα! Αύριο πρωί πρωί μπαίνω με πρόκληση.Και μετά θα γίνω κι εγώ επιτέλους μάνα!!!! :D:D

Δεν ξέρω καν αν θα γεννήσω φυσιολογικά ή με καισαρική αλλά πραγματικά πλέον δε με νοιάζει τίποτα. Μπορώ να πω ότι σήμερα είμαι πολύ ψύχραιμη ....σε σημείο αναισθησίας! Όλοι οι υπόλοιποι έχουν φρικάρει και απορώ πραγματικά με τον εαυτό μου... Δεν ξέρω πως θα είμαι την επίμαχη στιγμή πάντως νομίζω ότι απόψε θα κοιμηθώ μια χαρά.Έκανα και τις ετοιμασίες μου και είμαι μια κυρία! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μαράκι εύχομαι να πάνε και για τις δυο μας όλα καλά. Εις αύριον τα σπουδαία....Χαιρετώ προς το παρόν....Καληνύχτα! :)

agatha mou ta mpempe mas telika 8a giortazoun mazi ta gene8lia tous !!!! wraia ante kai me enan pono

aurio 8a eimaste oi pio eytuxismenes manoules!!!!!!!!!!!!!!

TO KALUTERO DWRO GIA TON AGIO VALENTINO 8A KANOUME STON EAUTO MAS KAI TON AGAPHMENO MAS!!!!!!

KORITSIA MHN MAS 3EXNATE DWSTE MAS THN 8ETIKH SAS ENERGEIA !!!!!!! 8A THN XREIASTOUME GIA AURIO!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια....τι κάνετε? μας έχουν μαυρίσει την ψυχή σήμερα....... :cry: απελπισία....... μέχρι και τα ζουζουνάκια μου ήταν τόσο ήρεμα σήμερα που πλακώθηκα στα γλυκά για να κάνουν τις κωλοτούμπες τους και το απόγευμα ευτυχώς ηρέμησα......

Ευάκι και Μαράκι οι δικοί σας κατέβηκαν κάτω ε? και ο δικός μου αν δεν ΄ταν απόγευμα και δεν ήταν σε επιφυλακή θα πήγαινε..... σας βλέπω η μία με την κοιλιά τούρλα και η άλλη με το μωρό αγκαλιά να τρέχετε στα τμήματα :lol::lol:

Μαράκι θέλει βυζάκι ο μπέμπης ε? έτσι έτσι βυζάκι μανούλας και μυρωδιά μανούλας!!!!! αυτά μας δίνουν δύναμη αυτές τις δύσκολες στιγμές που περνάμε...... το μαξιλάρι θυλασμού που λες με έχει βολέψει τόσο πολύ, κάθομαι στον καναπέ και το βάζω πίσω στην μέση και δεν υποφέρω άλλο , βρήκα την υγειά μου, μόνο στον ύπνο δεν με βολευει....

Φλωριάννα δεν πειράζει μην αγχώνεσαι, βάλτο στην κατάψυξη και μια χαρά είναι, μόνο να γράφεις και ημερομηνία ε? εύχομαι αύριο να βγούν καλά τα αποτελέσματα και να μην χρειαστεί να το κόψεις ..... ναι ναι μου έλειψε ο Χασιάκος ο γλυκούλης μου.....

Ευάκι νοιώθω την αγωνία σου, γι' αυτό σου λέω μην κοράζεσαι μην κάνεις τίποτα προσπάθησε πιο πολύ ξάπλα για να κρατηθούν όσο περισσότερο γίνεται, εγώ μόνο ένα φαγητό κάνω και αυτό κάτι γρήγορο εύκολο και δεν ζωρίζομαι πολύ, να πάρουν τα ζουζούνια μας λίγο ακόμα......

Μαράκι19 και agathap με το καλό αύριο, να πάνε όλα καλά και περιμένουμε νέα σας!!!! θα σας σκεφτόμαστε...

Η βραδυά θα είναι μεγάλη απόψε κορίτσια, να κάνουμε τον σταυρό μας να μην υπάρξουν πάλι θύματα......

Καλό βράδυ κοιλουμπίτσες και μανουλίτσες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑρακι και Αγκαθαπ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ κοριτσακια!!! Αυριο θα εχετε τα μωρακια σας αγκαλια... Θα περιμενουμε νεα σας.. :):)

Κικη μου μια χαρα τα πραγματακια!! Τωρα τα εχετε ολα, ειστε ετοιμοι να υποδεχτειτε τα μπουχεσακια!! Καλη φαση αυτο με τις δωρεες κι εμεις εχουμε σωθει με οσα μας δωσανε, ειναι και κριμα, σχεδον αχρησιμοποιητα!!

Ελπιζω οι αντρουληδες οσων πηγαν κεντρο να εχουν γυρισει... Ειναι τραγικη η κατασταση, καινε την πολη.. οι εικονες μου θυμιζουν Δεκεμβριανα... Καταστρεφουν κι αυτα τα υπεροχα κτιρια.. δεν μπορω να τα βλεπω εχει μαυρισει η ψυχη μου. Δεν καταλαβαινω ποιο ειναι το νοημα.. μαλλον οτι δεν υπαρχει νοημα :(

Ας ευχηθουμε να ηρεμησουν τα πραγματα.. τι να πω. Καλο βραδυ σε ολες και φιλια στις κοιλιτσες, ειναι το μαγικο φως που εχουμε μεσα μας..

Φλωριανα μου υπομονη θα στρωσει η μικρη... Αυτο με τον ικτερο και τον θηλασμο δεν πρεπει να ισχυει συμφωνα με τα βιβλια κλπ.. παντως ο,τι και να γινει κρατα γαλατακι, θα ξαναβρειτε τον ρυθμο σας!!

Μαριαπαπα φιλια στον μικρο σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα τι μου κάνετε? Πως είναι οι εναπομειναντες εγκυούλες? Μια χαρά βλέπω. Εμεις εδω ήσυχα μαμ κακα και νανι συνέχεια όμως με εχει ξεζουμισει.

Οντως τα πράγματα ειναι τραγικά στην Αθήνα. Δεν θέλω να ανοιγω τηλεοραση.

Αυριο γενναει και η μαρία απο την Ολλανδια ετσι?

Τα γεγονότα της γεννησης του μπέμπη θα τα αναρτησω στο ανάλογο ποστ.

Μια γλυκιά καληνυχτα και απο εμενα. Α! και κοιμηθείτε τωρα που μπορείτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα τι μου κάνετε? Πως είναι οι εναπομειναντες εγκυούλες? Μια χαρά βλέπω. Εμεις εδω ήσυχα μαμ κακα και νανι συνέχεια όμως με εχει ξεζουμισει.

Οντως τα πράγματα ειναι τραγικά στην Αθήνα. Δεν θέλω να ανοιγω τηλεοραση.

Αυριο γενναει και η μαρία απο την Ολλανδια ετσι?

Τα γεγονότα της γεννησης του μπέμπη θα τα αναρτησω στο ανάλογο ποστ.

Μια γλυκιά καληνυχτα και απο εμενα. Α! και κοιμηθείτε τωρα που μπορείτε!

NAI GLUKIA MOU AURIO GENNAW KAI EGW!!!!!

AX DEN EXW KATALAVEI OLA AYTA POU GINONTE STHN ELLADA, MONO ENA FOTOGRAFIKO ULIKO ME TON MIKH 8EODORAKI STH DIADHLWSH , PO PO SPARAZEI H KARDIA MOU GMT THN LUPAMAI TOSO THN ELLADA MAS , PWS KATANTISAME ETSI ??????

MA POTE DEN 8A VREI GALHNH AUTH H KAKOMOIRA XWRA????

TETOIA GINONTE KAI ANAGKAZOMASTE NA 3ENITEVOMASTE STA 3ENA...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Το τελευταιο μου μηνυμα.

Ειμαι ειδη στο δωματιο, μου περασανε τον καθετηρα

Και τον ορο. Σε λιγες ωρες μπαινω για καισαρικη.

Ο καθετηρας ειναι τοσο ενοχλητικος εχεις διαρκως την αισθηση

Οτι κατουριεσαι , και ενα εντονο τσουξιμο.

Η κοιλια μου ειναι πετρα εδω και δυο ωρες που ειμαι

Ξαπλωμενη και περνω τον ορο.

Ελπιζω και η agathap να ειναι καλα και ολα να της πανε καλα..

Φιλακια πολλα θα γραψω μολις εχω χρονο.;-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ante maraki m me t kalo mn fovasai tpt ola mia xara 8a pane!!!!

koritsakia kalnmera.....euxomai na einai dld gt ex8es ntav ola xalia kai gia tnv kanmevn tnv a8nva maS K gia emena....koritsia pono pono afornto 3ekivnse 12para15 ponos apo panw mexri katw aforntos oute na milnsw d mporousa liga deuterolepta kai telos lew 8a m'enoxloun ta mwra m meta apo5 lepta ta idia...gia misn wra travn3a ta pavdiva alla meta tpt ola kala k koimn8nka san poulaki

snmera paw giatro koritsia m xestnka panw m

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια!

Τι κανετε?Περιεργη μερα η σημερινη μετα τα χθεσινα....τι να πω ας περνουμε δυναμη απο τα μωρακια μας και την οικογενεια μας,και ας προσευχηθουμε για το καλυτερο δυνατο!

Μαρακι και agathap με το καλο σημερα τα μπεμπακια σας!!!Οτι καλυτερο σας ευχομαι!Evatsi πο πο τι ηταν και αυτο?!?Καλα κανεις και πας στο γιατρο αλλα νομιζω ειναι τα γνωστα πονακια που εχουμε ολες μας αυτες τις μερες!

Εγω σημερα εχω γιατρουλη για υπερηχο και καρδιοτοκογραφο,πιστευω θα μου πει και ποτε περιπου θα γεννησω....αχ,εχω ανυπομονησια και αγχος μαζι!!!Με το καλο και οι λιγες εγκυουλες που εχουμε μεινει πια να κρατησουμε στην αγκαλια μας τα μπεμπακια μας! :YMHUG::x:YMHUG:

Φιλακιαααα σε ολες!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

βλέπω πως όσο πάνε και λιγοστεύουν οι σελίδες που γεμίζουμε κάθε μέρα. Λογικό κι επόμενο βέβαια.

Μαρία19 και agatha να σας πάνε όλα τέλεια, τι καλά, θα δείτε επιτέλους να μωράκια σας!!!

Βλέπω που γράφετε όλες για πονάκια και απορώ με την περίπτωσή μου. Είμαι στην 40η εβδομάδα και δεν έχω νοιώσει ούτε ένα πονάκι, ούτε μία σύσπαση. Τίποτα απολύτως. Τι να πω...

Σήμερα μάλλον γενάει και η νύφη μου. Έμεινε έγκυος μία βδομάδα μετά από μένα αλλά επειδή είναι το δεύτερό της το περιμέναμε ότι θα γενήσει πιο μπροστά. Της λέω ότι τα παιδιά μας θα είναι σαν δίδυμα, θα έχουν και το ίδιο όνομα (από διαφορετικό παππού όμως) :) Βέβαια σκεφτόμουν ότι θα ήταν ωραία να γενούσαμε μαζί και να μέναμε και στο ίδιο δωμάτιο αλλά μου την εκανε νωρίτερα... :mrgreen:

Πάντως το βράδυ ο μπέμπης μου με τάραξε. Σηκώθηκα 4 φορές για τουαλέτα, ενώ κανονικά σηκώνομαι 1. Λέτε να έχει κατεβεί και να έρχεται κι εμένα η ώρα μου?? Θα δούμε την Τετάρτη που έχουμε γιατρό.

Εδώ στη Θεσσαλονίκη δεν έχει σταματήσει να βρέχει, έχουμε γίνει μούσκεμα.

Τα λέμε αργότερα κοριτσάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες, οσο καλη γινεται μετα τα χθεσινα....

Το Μαρακι και η Αγκαθαπ πανε να συναντησουν τα μωρακια τους, ετσι να ξεκινησει καλα η βδομαδα για το ποστ μας!!

Ευακι μου τι εγινε? Ελπιζω να μην ειναι κατι περα απο τα φυσιολογικα πονακια, καλο γιατρο και περιμενουμε νεα σας!!

Ελινουλινι κι εσυ με το καλο να πατε γιατρουλη.. να δουμε τι θα σου πει, ποτε ερχεται η μικρη σας..

Κορινα εσυ χαλαρη και ωραια ε? Συμβαινουν αυτα, καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη οποτε και καθε τοκετος! Θα σου την κανει αποτομα εσενα φαινεται.. Το μωρακι παραμενει στην ιδια θεση ή μας εκανε καμια εκπληξη? Περπατημα, πολυ περπατημα.. κι εγω ξεκιναω πιο εντατικα απο αυτη τη βδομαδα!

Πολλα φιλια σε ολες.. παω να συνεχισω τα πλυντηρια κλπ

Ναν μου πολλα φιλια!! σε εχει ξεζουμισει το μικρουλι ε? βαλε φωτο στο fb Να τον δουμε!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορινα εσυ χαλαρη και ωραια ε? Συμβαινουν αυτα, καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη οποτε και καθε τοκετος! Θα σου την κανει αποτομα εσενα φαινεται.. Το μωρακι παραμενει στην ιδια θεση ή μας εκανε καμια εκπληξη? Περπατημα, πολυ περπατημα.. κι εγω ξεκιναω πιο εντατικα απο αυτη τη βδομαδα!

Τελείως χαλαρή από πόνους και συσπάσεις αλλά είχα μεγάλο πρόβλημα με τις αναγούλες μέχρι και τον 5ο. Χρειάστηκε να νοσηλευτώ κιόλας γιατί δεν σταματούσαν. Είχα πάρει και 1.5 μήνα αναρρωτική παρ' όλο που καθόλου δεν το ήθελα... Όσο για τη θέση, θα το μάθουμε την Τετάρτη αν μας έκανε την έκπληξη... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε εγκυούλες και μανούλες? εύχομαι όλες καλά!!!!!!!

Εγώ μόλις γύρισα από τον αιματολόγο, έκανα πάλι εξετάσεις για την θρομβοφιλία και θα έχω τις απαντήσεις Τετάρτη με Πέμπτη...... χθες ΄βράδυ είχα λίγα πονάκια σαν περιόδου για καμιά ωρίτσα, αλλά μετά τέλος ευτυχώς...... από σήμερα δεν με αφήνει να κάνω τίποτα ο καλός μου,..... πάντως κουράζομαι τόσο εύκολα τώρα και για τουαλέτα που σηκώνομαι δεν την παλευω...καλά δεν το συζητάμε στο κρεβάτι, με το ζόρι γυρίζω πλευρό και σηκώνομαι......

Ευάκι περιμένουμε νέα σου, τι ήταν πάλι και αυτό?

Μαράκι σίγουρα θα έχεις αγκαλίτσα τώρα το μικρό σου αντράκι!!!!!

Νάνσυ μου μια χρά ο μπεμπούλης ε? άντε περιμενουμε αναλυτική περιγραφή......!!!!!

Φροσίνα όντως μια χαρά οι δωρεές...... :lol:;) πλύντήρια ακούω ε? και εγώ έβαλα το κάλυμα απ' το καθισματάκι αυτοκινήτου και μετά θέλω να πλύνω και το κάλυμα του στρώματος της κούνιας και τέλος.......

Σήμερα είχε πολύ ωραία μέρα για περπάτημα, αλλά είπαμε δεν είμαι για πολλά, φτάνει που πήγα στον γιατρό και λίγο σούπερ μάρκετ και είμαι τώρα πτώμα........

Ελινάκι περιμένουμε και τα δικά σου νέα.....!!!!

Κορινάκι χαλαρή ε? μια χαρά, όπως λέει και η Φροσύνα ρίξτο στο περπάτημα..... πλάκα θα είχε να γεννάγατε μαζί με την νύφη σου!!!!

Πάω να ξαπλώσω λίγο κορίτσια γιατί πάλι δεν κοιμήθηκα καλά από τις καούρες......

Θα τα πούμε αργότερα....

Μάκια πολλά πολλά!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ Μ ΓΥΡΙΣΑΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ...ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΗΓΑΝ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ...Κ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ...

ΟΣΕΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΑΠΟΤΙ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ......

ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ...

ΕΜΕΙΣ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ....ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΕΔΙΝΑΝ Κ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΑΛΛΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΘΗΛΑΖΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ...

ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ...

ΣΗΜΕΡΑ ΠΧ ΕΦΑΓΕ ΣΤΙΣ 2.30 Κ ΞΥΠΝΗΣΕ ΣΤΙΣ 6!!!!!!!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΕΤΣΙ.....

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ ΓΕΝΝΗΣΕΙ..ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΠΟΛΛΑ....

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!ΘΑ ΜΠΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ,.....ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΓΡΑΨΩ??ΟΧΙ ΕΔΩ Ε???ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΟ ΛΙΝΚ....

ΑΑΑ.......TWIGGY 9/2 ΓΕΝΝΗΣΑ.....ΟΧΙ 8/2......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννιτα ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ η μικρουλα!!!! Ολα καλα μπραβο, καλη λοχεια σου ευχομαι και καλους θηλασμους!!! :):) Μπορεις να γραψεις την ιστορια σου εδω http://www.mammyland.com/forum/30

πολλα φιλια, στειλε μας φωτο στο fb να την καμαρωσουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννίτα μου και πάλι να σας ζήσει η μπουμπού!!!! περιμένουμε την ιστορία σου και φωτο της μικρούλας!!!!

Νάνσυ μου υπέροχη η εμπειρία σου, μακάρι να γεννάγαμε όλες έτσι!!! πάντως θαραλέος ο δικός σου, ο δικός μου δεν υπήρχε περίπτωση ούτε λεπτό να μείνει μέσα, ούτε καν στην αρχή......

Έριξα κορίτσια έναν ύπνο... 2 ωρίτσες :lol::lol: το ευχαριστήθηκα.......

Καλέ που πήγατε όλες σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...