Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο4! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

Joannita εμένα δεν μου μιλησε ποτε για καισαρική. 2 μερες πριν την πητ μου βλέπω κοκκινο αίμα περιοδου χωρίς πόνους. Παω στο γιατρειο επιτοπου να με δει και εκει που με εξετασε πολύ προσεχτικά

δηλ δεν επιδιωξε κάτι ξεκιναω να ντυνομαι και μου λεει οτι εχω το αιμα σημαδι τοκετου αλλά μπορει να γεννησω σε 2 μέρες εκεινη την ιδια στιγμη βλεπω λιγο νερο να κυλάει στο πόδι μου. Σπάσαν τα νερα μου αλλα οχι σε υπερβολικο βαθμό. Τοτε αλλάξανε τα σχεδια και μου ειπε ξεκινα για το μαιευτήριο χαλαρα χαλαρα ομως δεν γεννας σύντομα. Πράγματι 2 τα ξημερώματα ημουν στο μαιευτήριο μεχρι τις 7 το πρωι δεν υπηρχε καμια εξέλιξη και τοτε ξεκινησε η πρόκληση. Κατά τις 3¨μιση το μεσημερι μου λεει αν δεν υπαρχει προοδος μην ζορίζουμε άλλο το μωρό παμε για καισαρική. Εκει εγινε το θαυματακι και ειχα κανει διαστολή απο 3 σε 7 και ετσι γεννησα στις 6 το απογευμα.

Γνωμη μου εισαι ακόμα σε εβδομαδα που το μωρό μπορει καλιστα να ειναι ψηλα και να κατεβει εχε υπομονη και το θαυματακι θα γινει μην ανησυχεις αν παλι οχι το θέμα ειναι να ειναι καλά τα μωρά μας, το λεω και στον εαυτό μου γιατι κανεις δεν μου λεει ότι τώρα θα γλυτώσω την κασαρική αλλά τουλαχιστον να μην γίνει ανευ λογου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρε κοριτσαρες και εγω βιαζομαι και δεν αντεχω αλλο να περιμενω και εχω κουραστει και ολα αυτα, αλλα δεν θα επελεγα καισαρικη χωρις λογο! τζοαννα το μωρο εχει ακομα 3 βδομαδες, χωρια τις παρατασης μετα την 40η που δινουν! γιατι να βιαστεις??? μπορει να εμπεδωθει ανα πασα στιγμη! δωστου τον χρονο του!

οσο για το μαρακι σιγουρα ειναι πιο δυσκολη η κατασταση αλλα και παλι εχω διαβασει πολλες πολλες ιστοριες που τα μωρακια τελευταια στιγμη γυρισανε και οι κοπελες γεννησανε φυσιολογικα! παλι καλα που εισαι στο εξωτερικο και εχεις αυτην την ευκαιρια! να περιμενεις να δεις αν θα γυρισει το μωρο σου! δεν θα ελεγα οχι στην καισαρικη αν υπηρχε πραγματικος λογος για την υγεια του παιδιου μου η την δικη μου! ολες ανυπομονούμε κοριτσια αλλα αφηστε το μωρακι σας να ετοιμαστει πρωτα!

οσο για τις μαιες που ερχονται μετα σπιτι αυτο ειναι πολυ καλο!!! μακαρι να αξιοθουν και οι δικοι μας και να καταλαβουν την θεση και την αξια της μανας!!!

ναν μου ναι ειμαστε οι επομενες!!!!! αλλα εχουμε τα τζενακια πιο πρωτα μαλλον!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NAI KAI EGW DEN 8A EPELEGA THN KAISARIKH XWRIS LOGO, ALLA EFOSON EINAI ISXIAKO TO MWRO MOU 8A TO UPOSTW, KAI VEVAIA XWRIS NA FERW ANTIRISH SE OTI PEI O GIATROS..... EIMAI EIDH PROETOIMASMENH GIA THN KAISARIKH APLA EXW SE MIA AKRH TOU MUALOU MOU MIA MIKRH PI8ANOTHTA GIA FUSIOLOGIKO TOKETO....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ.....ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΑΤΕ ΑΡΚΕΤΑ....ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ....ΑΠΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΚΛΗΣΗ...Η ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ Κ ΕΤΣΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΤΑΛΗΓΩ ΣΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ....ΓΙΑΥΤΟ Κ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗΚΑ....ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ Κ ΑΛΛΟ...Κ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ Κ ΑΥΤΟ ΚΑΘΩΣ ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΑΣΑΝ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ Κ ΛΕΩ ΑΝΤΕ ΜΩΡΕ ΥΠΟΜΟΝΗ....ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ Κ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΕΤΣΙ.....

ΤΕΣΠΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΖΑΛΙΖΩ ΑΛΛΟ........ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΠΙΩ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΜΕ ΜΑΜΑ-ΜΠΑΜΠΑ ΚΑΙ ΑΝΤΡΟΥΛΗ!!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναν μου ολα καλα βλεπω... υπομονη εσυ, ξερεις.. θα ερθει ο μικρος μολις θελησει!!

Ιωαννιτα και Μαρακι, βρε τι ανυπομονησια ειναι αυτη?!!! :P Εγω παλι γιατι δεν το χω παθει αυτο, θελω να αργησει λιγακι ακομα νομιζω δεν ειμαι ετοιμη!! Μπορει να το παθω βεβαια προς το τελος που ειστε εσεις..Παντως η γιατρος μου μου ειχε πει πως τις τελευταιες 2 βδομαδες θα πρεπει να λιωσω στο περπατημα.. δεν πατε καμια βολτουλα να κατεβουν τα μπεμπινια? Πεσατε και σε πολυ κακο καιρο ομως , ατυχια.. Πανω κατω τα σκαλιας της πολυκατοικιας ισως?? :shock: τι να πω...

Φοβερο αυτο με τη μαια στην Ολλανδια, αυτα ειναι!! Εδω το κρατος το αντικαθιστα η γιαγια, που μπορει να τα ξερει και λαθος και σου ψιλοσπαει και τα νευρα! :o Ευτυχως μαγειρευει καλυτερα απο τη μαια φανταζομαι :P:P

καλο απογευμα...

υ.γ. δεν ξερω βεβαια εκ πειρας, ας μας πουν οι δευτερομανουλες αλλα και η προκληση δεν ειναι ο,τι καλυτερο και αθωο. Σιγουρα οδηγει σε επισκληριδιο και καμια φορα σε επεμβατικο τοκετο ή και καισαρικη λογω συνθηκων... Εγω δεν τη θελω καθολου παντως και μακαρι να μην χρειαστει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φροσύνα μου η πρόκληση σίγουρα δεν είναι κάτι εντελώς αθώο αλλά μια που και τα δύο τα γέννησα έτσι θα σου πω τ ην εμπειρία μου. Σε επισκληρίδιο δεν οδηγεί σίγουρο μια και δεν έκανα ποτέ. Το σίγουρο είναι ότι οι πόνοι είναι μεγαλύτερης εντάσεως απ τους φυσιολογικούς...αυτό το λένε και οι γιατροί. Αυτό που μου είχαν πει και Αμερική (εκεί ζούσα 10 χρόνια) είναι ότι η πρόκληση κανονικά γίνεται όταν υπάρχει ΑΙΤΙΑ και όχι γιατί η μαμά η ο γιατρός βιάζεται. Δηλαδή είτε σε γυναίκες με πλήρη διαστολή, ώριμο μωρό και σωστή θέση.. είτε σε περιπτώσεις σακχάρου/αντιπηκτικών κλπ αλλά όχι πάντα.. και γενικά αντεδείκνυται όταν δεν έχει ωριμάσει σωστά το μωρό και δεν είναι τα πράγματα όπως πρέπει γιατί μπορεί να δημιουργήσει πολλά προβλήματα. Ένα είναι ότι από το φάρμακο της πρόκλησης σε παρα πολλές περιπτώσεις πέφτουν οι παλμοί του μωρού και χρειάζεται άμεση καισαρική... δεύτερον μπορεί μεν να πονάς αλλα να ειναι πολύ ψηλά και να μην κατεβαινει οπότε πάλ καισαρική.. γενικά εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι οπιαδηποτε παρέμβαση στη φύση ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ δεν είναι ότι καλύτερο

Ξέρω σήμερα εξαφανίστηκα αλλα είχα μοσαφίρια (ανεπιθυμητα) όλη μέρα οπότε.. καταλαβαίνετε. Τώρα λέω να πάω για λίγ ο περπατηματάκι με το Θοδωρή κι ας έχει κρύο.. έτσι να με βαρέσει λίγο ο αέρας.

Πωπω κορίτσια τώρα που ξέρω ότι μεχρι Πέμπτη έρχεται το κωλοτουμπάκι με έχει πιάσει τρομερό άγχος και μου φταίνε τα πάντα..άσε πια τις καούρες και τις αυπνίες.. δε το συζητάω.

Φιλάκια χοντρούλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου!!!

Joannita και maraki καλώς ήλθατε!!! Να σας πω κι εγώ να μην βιάζεστε, τα μωράκια θα σας δείξουν το δρόμο ;););)

Τζενάκι έ,ε,ερχεται!!! Είσαι καλύτερα;;;

Φρυσύνα αυτό έχω ξεκινήσει από χθες... Περπάτημα ;););) Αν και από Δευτέρα με το μπρρρρρ, κρύο μέσα με βλέπω αλλά και στο σπίτι όλη μέρα είμαι όρθια και κάνω δουλειές :shock::shock::shock: Είπαμε έχω πλυντήρια, σίδερο και βαλίτσα...

Ναν να χαίρεσαι την αδελφούλα σου!!!

Κική μου παιδεύεσαι με τις καούρες ακόμη, ε;;; :?:? Υπομονή και προσπάθησε να τρως ελαφριά το βράδυ... Το λέω για να το ακούω κι εγώ... :oops::oops::oops:

Το βάρος πάντως και τις μικροσυσπασούλες τις νιώθω κι εγώ αρκετά συχνά αλλά ξέρω ότι δεν είναι η ώρα ακόμη.

Ελινάκι να ξέρεις πως μέχρι να εδραιωθεί η γαλουχία δεν είναι σωστό να χρησιμοποιήσεις το θήλαστρο, αυτό είναι για μετά αν και εφόσον χρειάζεται να βγεις από το σπίτι. Εγώ δεν είχα θήλαστρο και ούτε θα πάρω, βέβαια δεν το χρειάστηκα... Πάντως της medela είναι το καλύτερο.

Anthropaki είμαι σίγουρη πια ότι θα γεννήσουμε μαζί, σου λέω είμαστε ακριβώς στην ίδια θέση...

Σοφάκι είσαι καλύτερα;;;

Κάποια ξέχασα σίγουρα αλλά δεν θυμάμαι... :oops::oops::oops:

Καλό βράδυ girls!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy einai akoma nwris gia na katali3eis san kai emas, molis ftaseis sthn 37 evdomada 8a sou pw, pws einai na mhn mporeis na koimasai ta vradia na niw8eis sunexeia san fouska etoimh na skasei , niw8w san keftedaki xexexe :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

oso gia to perpathma perpataw toulaxiston 45 lepta me thn skilitsa mou pou tin paw volta to meshmeraki, exei kai kalo kairo edw gia kalh mou tuxh, alla ena allo 8ema einai oti epeidh to mwro einai me ta podia katw uparxei periptwsh na spasei ta nera me ta podia opoiadhpote stigmh.

SecondChance --egw sth 8esi sou 8a petousa apo xara an h3era kai thn hmera akrivos poy 8a er8ei to mwraki mou,!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μη ξεχνάς ότι εμένα είναι το τρίτο μου.. επίσης είμαι λίγο (εως πολύ) μεγαλύτερη από σένα οπότε τα συναισθήματα είναι ελαφρώς διαφορετικά... και φυσικά χαίρομαι αλίμονο.. αλλά είναι και πολλά άλλα.. εξάλλου και στα προηγούμενα 2 ήξερα τη μέρα χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

OPOTE EISAI EMPEIRH SE AUTO...KAI TUXERH POU 3EREIS THN MERA POU 8A GENNHSEIS. ELA POU EMEIS OI PRWTARES EIMASTE ANHPOMONES????? OUTE 3ERW POTE 8A ME PIASOUN OI PONOI , OUTE POTE KAI POU 8A SPASOUN TA NERA , OUTE KI AN 8A GURISEI TO MIKRO MOU GIA NA 3ERW TELIKA AN 8A GENNHSW FUSIOLOGIKA H ME KAISARIKH, OK DE LEW EIMAI PROETOIMASMENH ALLA OPWS KAI NA XEI MIA AGWNIA THN EXW.. :roll::roll::roll::roll::roll::D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsakia mou!!!iwannita k maraki mou upomoni....mi to skefteste sinexeia-leme twra-giati tha spasoun ta neura sas!!maraki kalws irthes k sti parea mas!!kala auta pou mas exis grapsei gia ti voitheia sti nea mama apo to ollandiko kraos einai fovera!!!edw eimaste oute ouganta!!!oute s eikosi xronia de tha erthon ed auta..distixws!!!

Tzennaki ante erxetai to kwlotoumpaki!!!to kalitero paidi tha einai to trito!!tha trelatheite oloiiiii!!!

Kikoula k evatsi pws pane ta didimakia???kala oso pernaei o kairos k fouskwnw sas skeftomai me ta 2 mwrkia k sas thaumazw!!!

Erwtisi :otan lete to mwro na exei empedwthei sti lekani...ti ennoeite??? Pws to katalavainoume auto???

Koritsakia o antras mou thelei na mpei mesa,kata ti diarkeia tou toketou....oi deuteomanoules k tritomanoules ti lete? Einai kali idea??? Esas tha mpei mesa?

Simera tha tis ftiaksw tis valitses....telos de paei allo....

sas filw oles k sas stelnw mia megaaaali kalimera apo kalamata!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsakia mou!!!iwannita k maraki mou upomoni....mi to skefteste sinexeia-leme twra-giati tha spasoun ta neura sas!!maraki kalws irthes k sti parea mas!!kala auta pou mas exis grapsei gia ti voitheia sti nea mama apo to ollandiko kraos einai fovera!!!edw eimaste oute ouganta!!!oute s eikosi xronia de tha erthon ed auta..distixws!!!

Tzennaki ante erxetai to kwlotoumpaki!!!to kalitero paidi tha einai to trito!!tha trelatheite oloiiiii!!!

Kikoula k evatsi pws pane ta didimakia???kala oso pernaei o kairos k fouskwnw sas skeftomai me ta 2 mwrkia k sas thaumazw!!!

Erwtisi :otan lete to mwro na exei empedwthei sti lekani...ti ennoeite??? Pws to katalavainoume auto???

Koritsakia o antras mou thelei na mpei mesa,kata ti diarkeia tou toketou....oi deuteomanoules k tritomanoules ti lete? Einai kali idea??? Esas tha mpei mesa?

Simera tha tis ftiaksw tis valitses....telos de paei allo....

sas filw oles k sas stelnw mia megaaaali kalimera apo kalamata!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera omorfies m ola kala???mn m agxwneste kai mn trelaineste kante upomovn oles avupomovoume oles 8eloume va gevvnsoume me t kalo gt k egw k n kiki mporei na eimaste mikrotern evdomada apo esas alla san etoimogevves eimaste kai stis koiloumpes kai sta sumptomata,d koimomaste kala suvexeis kati niw8oume klp alla t apolamvanoume e kiko????????????????????? B-) mia xaroula loipon ola oti einai na ginei 8a ginei koritsakia m

katerin@ valitsaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ante etoimase tnv siga siga ti wraia egw akoma eipame fetaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

jennaki pws eisai snmera????????????s stelnw tnv agapn m

sofaki twiggy ola ok???????????????????bravo kokones m!!!!!

egw exw anapsei tzaki npia t galataki m ,eimai movn m snmera o kalos m exoun mia ek8esn kai epistrefei vradaki, opote lew na dw kamia tainioula p m efere ex8es n aderfoula m na perasei n wra...

filakia se oles kai milame molis 3upvnsete xaxaxax makiaaaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοιλουμπιτσες!!!

Τι κανετε?Εγω σημερα ειμαι καλυτερα με τη μεση μου... :) Εκανε ο αντρουλης μου μια γενικη(σκουπισμα,σφουγγαρισμα...) και λεμε να παμε μια μικρη βολτιτσα για μαμ!Εσεις τι θα κανετε?Αυριο θα φτιαξω και εγω βαλιτσουλα,σημερα ετοιμασαμε και την καλαθουνα με σεντονακια κτλ για οταν το παρουμε με το καλο απο το μαιευτηριο!!!

Τις κινησεις του μωρου τωρα πως τι νιωθετε προς το τελος?Εγω το νιωθω να εχει στριμωχτει μωρε το καημενο...και κατι σαν πατουσακια ψηλα να πηγαινοερχονται στα πλευρα μου,ποναω αρκετα οταν τεντωνεται! :) Ολοι ανυπομονουμε για τη μεγαλη στιγμη αλλα υπομονη κοριτσακια...φτασαμε στο τελος!!!

Φιλακιααα σε ολες!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιλουμπίτσες μου τι κάνετε? βλέπω έχουμε τρελαθεί από αγωνία και βιασύνη ε? ΥΠΟΜΟΝΗ και ότι είναι να γίνει, θα γίνει και θα είναί το καλύτερο για τα νινάκια μας!!!!!!

Μαρία ωραίο αυτό με την μαία που έρχεται μετά τη γέννα στο σπίτι!!!! πολύ συμαντικό για μια νέα μαμά, που δεν έχει εμπειρία και έχει αγωνία και άγχος το πρώτο καιρό αν τα κάνει σωστά..... όπως λέει και η twiggy δυστυχώς εδώ υπάρχει μόνο η γιαγιά που όντως πολλές φορές σε αγχώνει..... εδώ μας είχαν πει ότι έρχεται μόνο μια μαία αν θελήσεις για να σε βοηθήσει με το θηλασμό τις πρώτες μέρες, αλλά δεν ξέρω αν την πληρώνεις, λογικά ναι...γιατί στο ΕΛΛΑΣ δεν υπάρχει τίποτα τζάμπα :roll:

Όπως λέει και το Ευάκι σκεφτήτε και εμάς που είμαστε 32η εβδομάδα και τα μωράκια μας είναι μεγαλύτερα από τα δικά σας πόσο δύσκολο είναι, τα δικά μου την Τετάρτη ήταν τα δύο μαζί 4 κιλά, είδη δυσκολευομαι στην μετακίνηση μου, στον ύπνο πλέον δεν μπορώ να αλλάξω εύκολα πλευρό με τραβάει και πονάει η κοιλιά, αφήστε η κινήσεις των μωρών, δεν σταματάνε συνεχόμενα και από παντού !!! αλλά είναι απόλαυση, μοναδικές στιγμές κορίτσια!!!! γι' αυτό χαλαρώστε λίγο και απολαυστε της τελευταίες μέρες της εγκυμοσύνης σας!!!!

Κατερίνα βαλίτσα γρήγορα..... για να μην τρέχουν οι άλλοι...... εγώ έχω φτιάξει ήδη την δικιά μου και αύριο λέω να κάνω και των παιδιών γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται ;)

Ελινάκι καλή βολτούλα!!!!

Ευάκι μοναχούλα σήμερα ε? σε νοιώθω εγώ συνέχεια έτσι είμαι, σήμερα εευτυχώς είναι πρωϊνός, οπότε όλο το απόγευμα θα είναι εδώ..... μαζί δεν κάνουμε και χώρια δεν μπορούμε :lol::lol: όταν τον έχω εδώ μου σπάει τα νεύρα και όταν δουλευει μου λείπει, μαζώχα παιδί μου :lol::lol:

Τζενάκι που είσαι σήμερα? όλα καλά?

Μαράκι, ΝΑΝ, και οι 2 Τζένες αυτή νομίζω είναι η εβδομάδα σας!!!!! νομίζω ότι θα είναι η τελευταία σας φουσκωμένη Κυριακή ;) Υπομονή κορίτσια και με το καλό να πάνε όλα καλά!!!!!

Νινάκι τελειώσαμε με τις δουλίτσες ...άντε άντε τρέχουμε τώρα

:lol:

Εμείς χθες είχαμε φουλ μαγειρική....έκανα το μεσημέρι γιουβαρλάκια και το απόγευμα φτιάξαμε μια μηλόπιτα και ένα παστίτσιο για σήμερα..... πήγαμε στο μοναστήρι της Αγ. Ειρήνης Χρυσοβαλάντου και άναψα και για τις νέες μου φιλενάδας ένα κεράκι να πάνε όλα καλά!!!! μετά είχαμε σούπερ μάρκετ, πήρα και 2 babylino γαιτί είχα 2 κουπόνια μέχρι της 31/01 και είπα να τα εκμεταλλευτώ...... α πήγαμε και μια βόλτα από τα sprider και πήρα για τα αντράκια μου 2 ζακετούλες φορμούλες με κουκούλες μία κόκκινη και μία γκρι τέλειες, της πήρα πιο μεγάλες 6-9 μηνών για τα καλοκαιρινά βράδυα!!!!! Σήμερα χαλαρά, πολύ χαλαρά γαιτί χθες με τόσα που έκανα δεν μπορούσα μετά να κουνηθώ :( μαμ και νάνι :lol::lol:

Εύχομαι να περάσετε μια όμορφη και ήρεμη Κυριακή!!!!!! φιλάκια πολλά πολλά πολλά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι μου κανετε κοριτσακια???!!!! ολα καλα???

κικη μου σε ευχαριστουμε πολυ που μας σκεφτηκες!!! να πανε ολα καλα για ολες μας!!!

φανταζομαι ποσο δυσκολο σας ειναι με δυο μωρακια! εγω πραγματικα δεν μπορω να κουνηθω πια!

καθε φορα που σηκωνομαι λεω λες να σπασουνε τωρα τα νερα? και καθε φορα που παω τουαλετα περιμενω να δω αιμα! αλλα τιποτα ακομα..... :roll:

κατερινακι και εμενα απο την αρχη λεει οτι θελει πολυ να μπει μεσα! και εγω τον θελω διπλα μου! πιστευω οτι αν θελουν και οι δυο πρεπει να ειναι απιστευτη εμπειρια για τον αντρα! γιατι η γυναικα θελει δεν θελει εκει ειναι! χιχιχι!!! οσο για την εμπεδωση ειναι οταν το κεφαλι του παιδιου μπει αναμεσα στα κοκαλα της λεκανης! τοτε δεν μπορει να το κουνησει και ειναι ετοιμο για την μεγαλη εξοδο αλλα δεν ξερω αν μπορεις να καταλαβεις αν εμπεδωθηκε!

θα τα πουμε κοριτσακια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TI KANETE KORITSARES??? OLA KALA? EGW SHMERA EIMAI APO POLU NWRIS 3UPNIA APO THS 7:00 TO PRWI, PHGAME SE MIA OR8ODO3H EKKLHSIA NA ANAPSOUME ENA KERAKI KAI NA PARAKOLOU8HSOUME THN LEITOURGEIA MIAS KAI EDW POU EIMAI OI OR8ODO3ES EKKLHSIES EINAI LIGES, KAI FUSIKA ARKETA MAKRIA APO TO SPITI MAS, FANTASTHTE 50 XLM KANAME SHMERA GIA NA PAME STHN EKKLHSIA .HTAN TOU AGIOU NEKTARIOU. DEN FANTAZOMOUN POTE OTI 8A AKOUSW TO SUMVOLO THS PISTEWS STA OLLANDIKA ALLA EGINE KAI AUTO.. :D:D

PRIN LIGO GURISA KAI EIMAI KOMMATIA APO THN KOURASH KAI THN AUPNIA,,,,

OSO GIA TON MIKRO SE OLOKLHRH THN LEITOURGEIA DEN STAMATHSE NA KLOTSAEI,,

FANTAZESTE NA MOU ESPAGAN TA NERA EKEI MESA? PO POOO TO EIXA KAI AUTO STO MUALO MOU KAI ELEGA OOOXI DEN MPOREI NA MOU SUMVEI KATI TETOIO 8A HTAN UPERVOLIKO....

ME TO POU GURISAME SPITI ANAKOUFISTIKA PANTOS, DEN EIMAI GIA TOSO MEGALES APOSTASEIS EIDIKA TWRA POU PLHSIAZW STHN PI8ANH HMEROMHNIA TOKETOU... ;);););)

KOURAGIO KORITSIA !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου,

Κρυο καιρος για δυο,τζακι και χουχουλιασμα ;)

Ευακι τη διαφημιση αυτη δεν την εχω δει οποτε δεν ξερω για την αφανα αυτη αλλα η δικια μου ηταν ολα τα λεφτα,πως ειναι η περουκες των μαγισων που ειναι ξεμαλιασμενες με φριζα το μαλι καπως ετσι εβαζες το χερι σου και εχανες και κανα δαχτυλο :lol::lol::lol: ,

Ελινουλινι σ ευχαριστω για την πληροφορια ναι κι εμενα για τα κιλακια του μωρου ετσι μου πε ο γιατρος να μην ανησυχω λει γιατι παει αναλογα με της μανας τις αναλογιες και το ποσο ειχε γεννηθει.....κι εμενα δεν με βλεπω για πανω απο 2500 να ναι το σαμιαμιδι,μεγεια τα πραγματακια κι εμενα το μονο που χει μεινει να παρω ειναι ενα θυλαστρο...

Νινακι Κατερινακι,εσυ δεν βαζεις κωλο κατω ουτος η αλλως οποτε τι περπατημα να κανεις κανε οτι κανεις παντα :lol::lol: ,αχ δεν την παλευω ελπιζω να μου φυγουν οι ανακατωσουρες και η καουρες και οι ζαλαδες συντομα,ο Ν πως ειναι καλα?

Φροσυνα μου τι περπατημα κι εσυ να κανεις αργοτερα αφου απο την αρχη την εχεις την μπεμπα εκπεδευμενη με γιογκα κανεις ακροβατικα μια χαρα !!ειπαμε θα σε ακολουθησω κι εγω αλλα λιγο αργοτερα μη γεννησω πριν την ωρα μου....γιατι ειμαι και αμαθο εγω μην κανα λαθος και δεθω κομπο :lol::lol:

Μαρια19 πωπω αυτο με την μαια ηταν μαχαιρια στο κοκαλο καλε τι καλα !!εδω ελλαδα τετοια πολυτελεια ουτε στα ονειρα μας !!ειναι μεγαλη βοηθεια !!και δωρεαν ??!!!!αυτα ειναι...τωρα γιαυτο που σου λει ο γιατρος σου για την τελευταια στιγμη ισχυει,η κοπελα που εχουμε στη δουλεια θα εκανε προγραματισμενη καισαρικη διοτη το μωρο ηταν πολυ ψηλα και αρκετα μεγαλο κοντα στα 5 κιλα ,μερικες μερες πριν της εσπασαν τα νερα τη στιγμη λοιπον που σπαγαν ακουσε ενα γδουπ και ενιωσε παραξενα σαν να της επεσε το μωρο στο πατωμα (μου το περιεγραφε)τελικα τι ειχε γινει με το σπασιμο των νερων γυρισε συγχρωνος το μωρο και σφηνωθηκε στην λεκανη της (αποτελεσμα η κοπελα γεννησε φυσιολογικα και πολυ ευκολα απ οτι μου πε)οποτε ποτε δεν ξερεις!!

Μαριαπαπα υπομονη και ερχεται το μπεμπακι σε καταλαβαινουμε πως νιωθεις αλλα εισαι πολυ κοντα αυτο ειναι παρηγορο !!

Φλωριανα ναι το θυμαμαι αυτο με το ψευτικο βυζι :lol::lol::lol: φανταζεσαι ωραια θα ταν..

ειχα να μπω απο προχθες και δεν θυμαμαι τιποτα γραψατε και τοσα πολλα οσες ξεχασα σορρυ σας ανεβαζω φωτο απο το δωματιακι που περιπου εχει τελειωσει, βαλιτσα ετοιμη πλυντηρια τελος και αναμονη πια εμεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γκαστρούλες τι μου κάνετε όλα καλά? Εμεις εδω υγιαίνουμε. Ωραία περάσαμε εχθες στα γενέθλια του μικρου και η ξαδελφη μου θηλασε σχεδόν χρόνο μου δανεισε το βιβλιο της Πατσούρου θηλασμός μια υπεροχη σχεση που άρχισα να διαβάζω, πολύ ωραίο ειναι η αληθεια το μονο δεν μου αρεσαν 2-3 φοτος παρατραβηγμένες μου φάνηκαν τεσπα.

Α επιασα κουβέντα με μια κοπέλα εχει ενα παιδάκι 2 και ενα 7 μηνων που δεν το ειχε μαζι και με ρωτάει δεν φοβάσαι που εχεις ερθει εδω? Δεν καταλαβα γιατι με ρωταγε και της απαντησα τι να φοβαμαι ετσι και αλλιως αν ξεκινησει ο τοκετός Αθηνα θα παω δεν ειναι οτι ειμαι διπλα στο μαιευτήριο.

Αυτη ομως εννοουσε γιατι ερχομαι σε επαφη με κοσμο τωρα με τις ιωσεις στην κατασταση μου. Η ιδια μου λεει δεν πηγαινε πουθενα όταν ήταν εγκυος και δεν βγάζει ουτε και το μωρό της τώρα.Το 2ο το καταννοω αλλά το πρώτο υπερβολικό μου φάνηκε. Τι να πω! Σήμερα το πρωι παλι για καφεδάκι ειμασταν, τι να κάνω βρε κορίτσια να κλειστω στο σπιτι αφου με το που γεννηθει το μωρό μεσα στο χειμωνα ε θα κλειστω που θα κλειστω γιατί τωρα να μην χαρω λίγο αφου καλά ειμαι, τεσπα.

Τα ειπα γιατί συγχιστηκα λιγο εχθες.

Κατα τα άλλα όλα καλα αν εξαιρέσουμε τον υπνο. οι καουρες πανε λιγο καλύτερα το τελευταίο διημερο και ειμαστε στην αναμονη. Ε το περισσότερο σε 2 βδομαδες απο τώρα θα εχω το μπουχεσάκο αγκαλια! να το χωνέψω δεν γίνεται!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α και το άλλο. Αν θελει ο αντρας να ειναι μεσα μεχρι το τέλος θα ειναι τελοια. Φτάνει να το θέλει και να το αντέχει. Εμενα ήταν μέσα αλλά οχι μέχρι το τέλος. Εδω λιγο αίμα βλέπει και ζαλίζεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! Τ´ι κανετε;; Εγω προσπαθω να συνέλθει απο την ίωση!!! Με έριξε τελικά :shock: . Ο μικρός είναι καλύτερα και εγω σιγά σιγά πάω να γιανω!!!! Τ´ι πράμα και αυτο τελευταίες μερες!!! Σήμερα πήγα και γιατρο.

Κικη ο Χασιακος έλειπε, με εξέτασε μια συνεργάτιδα του. Μου φάνηκε αρκετα καλη. Δεν ξ´ερω τ´ι έπαθε ο γιατρός αλλα μας είπε ότι είναι καλύτερα. Για υπερκοπωση τον κόβω!!!!

Αυτη μου είπε ότι θα γεννησω στο Ρεα και ότι όσον αφορά τα ταμεία ισχύει για τα ιδιωτικα ότι ίσχυε και παλιά με το επιδομα τοκετου. Πληρώνεις δηλαδή το νοσοκομείο και μετα τα περνεις απο το ταμείο. Επίσης έριξε τις τιμές του και το Ρεα, κοστίζει γύρω στα 1500 ευρω με ΦΠΑ για φυσιολογικό τοκετο. Τη Τρίτη θα πάω στο Ρεα για καρδιοτοκογραφημα να δω και πως είναι απο κοντά.

Αυτα πρός το παρόν κοριτσάκια. Σας αφήνω γιατι πλάκωσαν τα πεθερικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnspera koritsakia m xairomai pou eisate oles kala k oses ntav arrwstoules kaln avarwsn!!!!egw eimai opws eipa movn m snmera kai exw skulovare8ei,kai favtasteite oti nr8e kai mia filn m me t agori tns k m ekanan pareoula.......filakia se oles floriana 8a s'aresei polu t nosokomeio xaxaxaxaxaxa oles sto idio teleia!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα ισα ισα ένα λεπτάκι να σας πω πως είμαι καλά και πως δε γέννησα ακόμα χεχε.

Αλλά και σήμερα όλο επισκέψεις έχω.. τι στο καλό πάθανε? Και τώρα σε 10 λεπτά περιμένω κάτι φίλους.. θα σας γράψω μετά που θα φύγουν. Μάκιααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κουκλίτσες!!!!!

Είπα η γυναίκα να κοιμηθώ λίγο το μεσημεράκι, αλλά δεν με άφησαν τα χρυσούλια μου, πολύ κλωτσιά :lol:

Φλωριάννα καλά έκανε και ξεκουράστηκε ο γιατρούλης μας τώρα να τον έχουμε εμείς φρέσκο φρέσκο ;) οπότε εμένα με βλέπω τελικά στο Αρεταίειο, για να δούμε, πάντως έκανα την πρώτη μου τηλεφωνική επικοινωνία να ρωτήσω τι χρειάζομαι για τα μωρά να πάρω μαζί μου και μπήκα και στο σιτε που έχουν, μια χαρά είναι και έχει και rooming in..... άντε περαστικούλια αρρωστούλα μανούλα!!!!

ΝΑΝ μερικές είναι υπερβολικές, όσο και να φυλαχτείς αν είναι να αρρωστήσεις και μέσα στο σπίτι θα στην φέρουν την ιωσούλα, είτε ο άνδρας σου είτε το παιδί...... καλά κάνεις και βγαίνεις βολτούλες και ας έχει κρύο αρκεί να ντυθείς καλά ;) εγώ άσε που κουράζομαι πάρα πολύ όταν περπατάω τώρα με βαραίνουν πάρα μα πάρα πολύ και πρήζονται τα πόδια, άσε που εγώ φυλάγομαι από ιώσεις γιατί όταν με πιάνει..... βαράω 39-40 πυρετό, άσε δεν είναι να αρρωστήσω :?

Σοφάκι ερωτιάρα ΄μου είσαι σήμερα!!!!! τζακάκι και χουχούλιασμα για δύο ε? :lol::lol: μόνο που υπάρχει και τρίτο πρόσωπο τώρα το αντράκι σας ;) άντε περιμένουμε φωτό, εμείς περιμένουμε και την κουρτινούλα αυτήν την εβδομάδα και θα βάλω μετά!!!!

Μαράκι19 και εγώ όταν πηγαίνω εκκλησία τρελαίνονται στις κλωτσιές (βλέπεις είναι δημιούργημα του Θεού)!!! πολύ μακρυά και ταλαιπωρία για να πας ε? εμείς στο Μόναχο επειδή είμασταν πολύ Έλληνες νοικιάζαμε 2 εκκλησίες και μετά έφτιαξαν οι Έλληνες του Μονάχου και μία δικιά μας εκκλησία !!!!!

Πάντως μίληγα με την μαμά σήμερα και της έλεγα αυτό με την μαία στην Ολλανδία και μου είπε ότι έστελναν και οι Γερμανοί στην αρχή που γένναγες μαία ΄και απλά σε ενημέρωνε, βοήθεια στο σπίτι όχι, σε αυτό είναι πολύ μπροστά η Ολλανδία......

Μαράκι και εγώ όταν θέλω να πάω τουαλέτα περπατάω και πονάω...ουφ υπομονή

αααα ξέχασα Κατερίνα εμένα αν έμπαινε ο καλός μου στον τοκετό θα με παρατούσαν στην άκρη και τρέχαν όλοι πάνω από τον καλώ μου :lol: είναι πολύ φοβιτσιάρης, γενικά έχει δει πολλά στην δουλειά του, αλλά δεν μπορεί να βλέπει εμένα να υποφέρω, ή να βγάλω αίμα.... όταν κάναμε τον πρώτο υπέρηχο που ακούσαμε τις καρδούλες των μωρών, νόμιζε ότι θα μου κάνει υπέρηχο από πάνω και όταν κατάλαβε και είδε τον υπέρηχο που μου βάζει από κάτω έπαθε σοκ :lol::lol: πάλι καλά που δεν μου σωριάστηκε.......

Τζενάκι τώρα ήμουν έτοιμη να σε πάρω τηλ, δεν σε είδα και στο facebook

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!

ΣΟΦΑΚΙ 30 - ΔΕ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΠΟΣΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΕΡΝΩ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ? ΜΩΡΕ ΛΕΣ????

ΚΟΙΤΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΚΑΘΕ ΕΛΠΙΔΑ , ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΘΕΙΕΣ ΜΟΥ , ΟΤΙ ΟΝΤΟΣ ΠΕΖΕΙ ΦΑΣΗ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΩΝ ΣΥΣΠΑΣΕΩΝ ΠΕΡΝΩ ΛΙΓΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΒΩ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΤΟΙΟ ΘΑΥΜΑ, ΔΙΟΤΗ ΓΙΑ ΘΑΥΜΑ ΠΡΟΚΕΙΤΕ!!!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑΙ ΟΝΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΒΟΗΘΕΙΑ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΕΦΟΣΟΝ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΟΥ ΤΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ. ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ Η ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΕΦΟΣΟΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ !!!

ΓΕΝΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΑΛΑΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΛΕΦΤΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΧΟΥΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ, ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΟΥ, ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΗΤΑΝ Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ 150 ΕΥΡΟ...

kiki78- ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΑΛΛΑ ΟΚ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ, ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΙΣ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΜΗΠΟΣ ΚΑΙ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ?

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΙΑ:

ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΕΡΘΕΙ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΔΙΗΓΗΘΩ ΜΕ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΙΚΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΧΕΧΕΧΕΧΕ :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...