Μετάβαση σε περιεχόμενο

σπορακια αυγουστου-σεπτεμβριου-οκτωμβριου!!!!2012


Recommended Posts

Ραπανάκι μου που μου ανοίγεις και την όρεξη! Να είσαι καλά για την συμπαρασταση! Ντρέπομαι τον άνθρωπο να το πάρω τηλ. Αύριο που θα έχω και την ούρων μπορει να πεταχτώ από το γραφείο του να τα δει. Είναι πολύ καλός άνθρωπος, αλλά δεν θέλω να κάνω κατάχρηση της καλοσύνης του!

Από κουβέντα πιάνουμε με το μωρό μου και του βάζω και πολλή μουσική!

Του αρέσουν τα τραγούδια που ακούω. Αντέδρασε εντονα μόνο στα λάτιν που είχαν πολλά χάλκινα πνευστα! :D

Πάω να ακούσω λίγη μουσικούλααααααααααα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 194
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τι κανετε φουσκωμενες γυναικαρες μου :lol::lol::lol:

ευακι ε πολυ ντροπαλο αυτο το παιδι!!!!!παντως τα κοριτσακια εχουν πιο γρηγορους παλμους τα αγορακια ειναι πιο τεμπελικα αυτο μου ειπε ο γιατρος μου!!!παντως στις φιλες μου κ σε εμενα επεσε μεσα!!!!

leyla ακουσες κ εσυ την πιο γλυκεια μελωδια!!!!!πως σου φανηκε απο κοντα ο γιατρος???

δημητρουλα μετραει το εμβρυο κ ετσι σου βρισκει την ημερομηνια υπομονη τι ειναι μια μιση εβδομαδα θα κρατας το μωρο αγκαλια κ χαμπαρι δεν θα παρεις ποτε περασε ο καιρος!!!!

βρα κοριτσια δειξτε μας τις βερες σας!!!εγω για λιγο την φορεσα αρχισα να πριζομε κ την εβγαλα κ τωρα δεν θυμαμαι που την εβαλα :roll::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!!!Τι κάνετε?Yakinthaki σας παιδέυει από τώρα το μικρό σας υπομονή! και χαλαρά με τις εξετασούλες!όλα θα πάνε κατ' ευχήν! :P

Πόσες από εδώ πέρνουν βέρες?Εγώ σήμερα θα πάω με τον αρραβωνιαστικό να διαλέξω το...μονόπετρο αύριο αρραβωνιαζόμαστε :D ...φάση θα έχουμε!!!

Happy ο γυναικολόγος μου είναι πολύ καλός και απ'όσο έμαθα μετά, είναι από τους καλύτερους στο Ηράκλειο...ήταν στο Βενιζέλειο Νοσοκομείο και τώρα είναι σε ιδιωτική κλινική στο Μητέρα.Πολύ συνεννοήσημος,ήρεμος,έχει και την πλάκα του δεν είναι κανένα χούφταλο :lol: και πρόθυμος για τα πάντα..Α δε σας είπα ότι μου έιπε να πάρω μόνο 9 κιλά!!!! :o Αυτό δεν ξέρω πως θα το καταφέρω...είμαι και ψηλή 1,76 και στα κιλά κανονική με 5 - 6 κιλά παραπάνω :oops: πως θα τα καταφέρω με τη διατροφή?Έχω φάει και τις βλακειούλες μου..όχι βέβαια συχνά,αλλά που και που υποκίπτω σε κάτι λιχουδίτσες :oops: ....σήμερα θα πάω να παραλάβω τις εξετάσεις μου να πάω να τις κάνω...μακάρι να είναι όλα καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό Δήμητρα!!!!

Εμείς είμαστε αρραβωνιασμενοι κανα χρονο τώρα και προσπαθω να μαζεψω τα δικαιολογητικά για να κάνουμε πολιτικό γάμο γιατί είμαι ανασφάλιστη αυτή την περίοδο και έρχονται σιγά σιγα οι εξετάσεις.... :?:?

Εχω φρικάρει με τα χαρτιά χθες πήγα στην εφημερίδα για την αναγγελία του γάμου και σήμερα πήγα και πήρα τα φύλλα ΑΛΛΑ η ηλίθια έχει κάνει ορθογραφικό στο επώνυμο του συζύγου και το Βασιλειάδης το έχει γράψει Βασιλιάδης :o:o:o το είδα αφού επέστρεψα στο σπίτι και έχουν σπάσει τα νεύρα μου γιατί φοβάμαι οτι θα βρούν κόλλημα σ'αυτο όταν καταθέσουμε τα χαρτιά στον δήμο και θα τρέχω πάλι... Άραγε γνωρίζει καμιά σας εαν θα προκύψει πρόβλημα με αυτό??????? Τα νεύρα μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:o:o:o ...Δεν το γνωρίζω αν και το θεωρώ ηλίθιο να βρουν κόλλημα για ένα ορθογραφικό λάθος!Βέβαια στην Ελλάδα ζούμε και ποτέ δεν ξέρεις...Μπορείς βέβαια να πας να ρωτήσεις στο Δήμο για να είσαι και σίγουρη!Και ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! :D
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γκκκκκρρρρρρρρρρρρρ μόλις με πήρε ο άντρας μου τηλ πήρε στην εφημερίδα και του είπαν θα την ξαναβάλουν την Δευτέρα πάλι γιατι θα έχουμε πρόβλημα με την κατάθεση των χαρτιών....

Άλλη ερώτηση θα με αφήσουν να τα καταθέσω μόνη μου κ για τον σύζυγο αφού δουλεύει πάντα πρωί????

Θα θέλει και εξουσιοδότηση??? Αν γνωρίζει κάποια ας με βοηθήσει.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!! πως ειστε?? εμεις μια χαρα, ειχα γιατρο σημερα το πρωι και ειδαμε το λουκουμακι. ειναι 2,5 εκατοστα και ειχε 195 παλμους.

happy ποσο ειχε η κορη σου?? ολοι μου λενε οτι οι παλμοι ειναι ψηλοι και θα ειναι κορη. αντε να δουμε. στο γιο μου ειχα 170 στην ιδια εβδομαδα κυησης... δεν ξερω...

κατα τα αλλα ολα καλα!! σας φιλω γιατι εχω κι ενα ταρζανακι μεσα στα ποδια μου... :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερααααααααααααα κοιλιτσες μου τι κανετε??????????παρασκευη σημερα τελος η δουλιτσα δευτερα παλι

layla μου καλα αποτελεσματα με τις εξετασουλες σου πηγατε για τις βερες να μας δειξεις φωτογραφιουλααααααααααααααααααααααα μια χαρα εισαι και σου ειπε να παρεις μονο 9 κιλα

εμενα ο γιατρος μου σε ολες τις εγκυμοσυνες μου ελεγε να προσεχω γιατι εχω καποια κιλακια παραπανω αλλα οπως φαινεται οι παχουλουλες στις εγκυμοσυνες δεν παιρνουν κιλακια πολλα τωρα φοβος ειναι τι να πω εγω παντα στις εξετασεις του ζαχαρου στις πρωτες σε καθε εγκυμοσυνη ξεκιναγα με ζαχαρο γυρω στο 90 με οριο 99-120 και απο τον φοβο να μην με βαλει να κανω καμπυλη ζαχαρου-δεν μπορω την διαδικασια και τις βελονες γενικα-εφτανα να εχω στις επομενες εξετασειςγυρω στο 78 τι κανει τελικα ο φοβος χι χι χι χι χι ι πιο πολυ βαρος εδεινα να μην εχω πιεση να ειμαι ηρεμη παρα τα κιλα εγω στις εγκυμοσυνες εχανα και κιλακια η ημουν με κανα 2-4 πανω απο οτι ξεκινουσα .........................................

ελεναι μου και συ με το καλο οσο για το ορθογραφικο λαθος αν πεσεις σε παραξενο παπα μπορει να μην δεχτει τα δικαιολογητικα αλλα ακομα και να τα δεχτει οταν μετα θα πρεπει να υπογραψεις η να δηλωσεις τον γαμο θα σου δημιουργησουν θεμα στο λεω γιατι θυμαμαι μια κοπελα που ειχαμε παει μαζι στο δημο να δηλωσουμε τον γαμο ειχε λαθος στον τονισμο το πιστοποιητικο και δυστηχως δεν εκανε τιποτα της ειχε πει οτι επρεπε να παει να το αλλαξει και ειχε ολοκληρη διαδικασιααααααααα

ρωτα καλυτερα για να μην βρεθεις προ εκλπηξεως τελευταια στιγμη και τρεχεις αδικα

sofouki μου καλησπερα 195 παλμους?δεν σου ειπε τιποτα ο γιατρος σου ?εμενα οταν εκανα την αυχενικη και μετρησαν τους χτυπους της καρδιας του μωρου μας και ειχε 189 μου ειπαν οτι εχει ταχυκαρδια και λογικα ειχα αγχος και ετσι αγχωθηκε και το μωρακι μας ουτε εμενα βεβαια τα 2 μου παιδακια στην φαση αυτη ειχαν τοσο υς πολλους παλμους τι να πω??????λες να εχουμε και οι 2 τελικα κοριτσακια χι χι χι χι χι χι χι χι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rapanaki οχι δεν ειπε τιποτα ο γιατρος. ισα ισα με το που ειδε τους παλμους μου λεει

"το μωρουδακι σου εχει 195 παλμους, δλδ οσους πρεπει για την εβδομαδα του"

οποτε προφανως οι παλμοι μεταβαλλονται οσο προχωραει η κυηση...??? και στο νικολα μου παντως ετσι ηταν, εννοωντας οτι αλλαζαν κατα καιρους... δεν ξερω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δημητρα μου σημερα αρραβωνιαζεσαι!!!!!! [smilie=love4.gif][smilie=love3.gif][smilie=love6.gif][smilie=love7.gif][smilie=wav.gif] να περασετε τελεια!!!!συνχαρητηρια κ να ζησετε!!!αλλωστε η κοινη σας ζωη ξεκαναει υπεροχα...με εναν καρπο μοναδικο αυτον του ερωτα σας!!!!!!

ελενακι μου στο ερωτημα σου δεν μπορω να σε βοηθησω,γιατι εδω δεν χρειαζετε να δημοσιευσουμε τιποτα σε εφημεριδα...οσο για τα χαρτια εγω πηρα τα δικα μου αυτος τα δικα του κ μαζι πηγαμε κλεισαμε ημερομηνια στο δημαρχειο..αντε με το καλο να ξεμπερδεψεις με την χαρτουρα!!!!

λες βρε σοφουκι να βγει κοριτσαρος?????θα δειξει σε λιγο καιρο!!!!!δεν εγραψε πουθενα ποσους παλμους ειχε για να συγκρινουμε :cry::roll:

αγγελικη μια χαρα!!!!εγω εχω πολλα κιλα εκτος του οτι δεν εχασα τις προηγουμενης εγκυμοσυνης εβαλα κιολας...το φερμουαρ να δω ποτε θα βαλω....

εκλεισα ραντεβου για αυχενικη στις 12 μαρτιου τελικα!!!!ανυπομωνω να περασουν οι μερες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SBOYOYF! Απότομη προσγείωσις βοηθείας!

1ον. Να ζήσετε!!!!!! Πολύ χαίρομαι!!!!! Οι βέρες αν είναι καλές - βαριές και 18Κ κυμαίνονται γύρω στα 850ευρώ. Μην κοιτας, εμένα που πήγαν 1000ευρώ, ο Βασιλάκης μου, φοράει από τα μεγαλύτερα αντρικά μεγέθη!!!! 69 μέγεθος... το προστυχόμουτρο :lol::lol::lol::P Θα με ακούσει ότι λέω έτσι και εκτός του ότι θα :oops: γιατί είναι στην πραγματικότητα ντροπαλός, είναι και ένας αυστηρός αιγόκερως... :lol::lol::lol:

2ον. Για όσον αφορά τις άδειες γάμου, δεν γίνεται να τις καταθέσει αλλος. Ούτε με εξουσιοδότηση. Πρέπει να πάει ο ίδιος. Υπογράφει κάποια χαρτιά που δεν γίνεται να τα υπογράψει αντιπρόσωπος!

Στο λέω γιατί εμείς βγάλαμε άδειες πριν 2 βδομάδες και την περασα τη φρίκη αυτή που λες. Το μόνο που γίνεται ειναι όταν ο καθένας πάει και βγάλει άδεια να πάει αλλο άτομο να την πάρει. Στο έντυπο της αίτησης, εκεί που υπογραφει ο αιτών, γράφει, "Παραλαβή αδειας γάμου από τον,..... Α.Τ. ......" Οπότε αυτόματα είναι και εξουσιοδότηση, για άλλο άτομο για την παραλαβή της άδειας. Εκεί ο άντρας σου μπορεί να βάλει τα δικά σου στοιχεία ώστε να μην παει 2η φορά.

Μετά για την ημερομηνία γάμου ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΤΕ και ΟΙ ΔΥΟ στο Δημαρχείο που θα παντρευτείτε, γιατί και πάλι θα υπογραψετε χαρτιά και δεν γίνεται με εξουσιοδότηση! Θα ορίσετε και το επώνυμο των παιδιών σας! ΟΠΟΥ ΠΑΤΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ τις ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ!

ΔΩΡΕΑΝ γάμοι γίνονται μονον, ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ ;) στο Δημαρχείο Αμαρουσίου και στο Δημαρχείο Πειραιά. Στο Μαρούσι κρατάς και την Αιθουσα, η οποία είναι ανθοστολισμένη, παντα για τους γάμους, και επίσης σου δίνουν και δώρα μετά!!!!! Και μια αναμνηστική περγαμηνή του όρκου.

Μετά το γάμο κατευθείαν τους 2 μάρτυρες σας (που μαζί τους έχουν ταυτότητα) πατε στο Ληξιαρχείο, (Στο μαρούσι είναι στο ίδιο κτίριο) και δηλώνετε το γάμο. Αλλιώς θα ταλαιπωρηθείτε και οι 4 αλλη μέρα ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ και χωρίς εξουσιοδότησεις γιατί θέλει τις πρωτότυπες υπογραφές σας!!!!!

Αν θέλεις Λαυλα, έλα στον δικό μου γάμο, που είναι στις 29 Φεβρουαρίου 2012 στις 11.45 στο Δημαρχείο Αμαρουσίου, να τα δεις από κοντά! Αν είσαι φυσικά στην Αθήνα... :D

Αλλίως σου στέλνω το αεροσκάφος μου να σε πάρει :lol::lol::lol::lol:

Το μωρό μου, εχει πρωτοβουλία... και μας παιδεύει...!

Μαλλον έπαθα ουρολοιμωξη :cry: Τη Δευτέρα θα κάνω καλλιέργια τσισιών... :cry:

Που την επαθα??? Ποιος με βρώμισε???? :evil:

Αμα τον βρω θα του δώσω μια στη μουρη! :twisted::lol::lol::lol:

Χτες συγχύστηκα πολύ και έπεσα με την κοιλιά μου κάτω... ευτυχως πάνω σε χαλί :roll:

Λετε να μου βγει κουνημένο??? :roll:

παντως τώρα που παίζει πιάνο ο μπαμπας του... κουνιέται!!! Χτες φοβήθηκα μήπως έπαθε κάτι.... :?:?

Και το απόγευμα που πάλι ο μπαμπας του έπαιζε το Marcia Turka του Μοzart στο πιάνο, ενιωθα ρυθμικά κουνήματα. Τώρα.... ή έχω ρυθμικό εντερο, ή έχω παιδί μαέστρο και κραταγε το ρυθμό μην χάσει ο βασιλάκης κανένα δεκατο έκτο, ή δεν του αρέσει ο Mozart και χτύπαγε λέγοντας "Πατέρα, αλλαξε χαβα, με ζάλισες!" :P

Happy μου με το καλό να πάτε για την αυχενική! ΝΑ δείτε έναν ωραίο αυχενάκο και μια ακόμα πιο όμορφη μυτούλα!!!!!

Εμείς είδαμε μια μεγάλη μύτη! Βαλαμε τα γέλια γιατί μαλλον αυτό το πήρε από τον μπαμπα του :D

Αντε φεύγω τώρα!!! Νομίζω ότι πήρατε τη δόση σας :D Μην πάθετε και εθισμό! :lol:

Καλώ πύργο ελέγχου, διαδρομος 0000 έτοιμος για απογείωσηηηηηηηηηηη!!!! 8-)

ΙΟΥΟΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΥΥΥΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΥΓ:

το θέμα βάρος νομίζω ότι είμαι η πλεον αρμόδια για να σας πω. Είμαι 1.60 και αυτή τη στιγμή 72 Κγρ. Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη 76κιλά. ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω, από το να ακολουθήσω το διαιτολόγιο της ενδοκρινολόγου μου, το οποίο εχει ΠΟΛΥ ΦΑΙ, αλλά συγκείεκριμένο τρόπο διατροφής και ώρες γευμάτων. Ρύθμισα το σακχαρο μου με ινσουλίνη, (πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 2 χάπια την ημέρα) και περπατάω κάθε μέρα 30λεπτά χαλαρα. Σας πληροφορώ, ότι έχασα 4 κιλά... στη ζυγαρια.

Αν σκεφτείτε ότι αυτή τη στιγμη έχω 1 λίτρο αμνιακό υγρό, 500 γραμ. πλακούντα και ένα μωρό 100 γραμμαρίων, το πραγματικό μου βάρος είναι μάλλον 70 κιλά. Ο γυναικολόγος μου είναι πανευτυχης με το βάρος μου και μου δίνει συγχαρητήρια, η ενδοκρινολόγος μου είναι ευχαριστημένη, και εγω δεν έχω ανάγκη από ρουχα εγκυμοσύνης αφού όλα τα ρούχα μου μου είναι πελώρια!!!

Δεν φαίνεται ότι είμαι έγκυος, όλοι λένε ότι έχω ρεψει και δεν τρώω, και γω σκάω από το φαι σε κάθε γεύμα...

Επιτρέπεται να πάρω μέχρι 7 κιλά, αντε βία 8. Ο γυναικολόγος μου μου είπε ότι παμε μια χαρα και ότι θα πάρω μετά τον 7ο μηνα κιλά! Επίσης ότι μετά τη γεννα θα είμαι μανεκέν... :P

Τα συμπεράσματα δικά σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προσεχε βρε ευακι!!!πως α καταφερες κ επεσες στον ισιο δρομο!!!!

ετσι ε???μονο την δημητρα καλεις στον γαμο φτου σου!!!!! :lol::lol::lol:

πες μας κ εμας το διαιτολογιο που σε εδωσε η ενδοκρινολογος μπας κ χασουμε κ εμεις κανα κιλο!!!!!!

ειμαι 3ψηφια αυτο σου λεω μονο....σκατα ανχωθηκα πολυ για τα κιλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

ξερει καμια τι γινεται με το φολικο οξυ??

απο την πρωτη μου επισκεψη στη γιατρο, την ρωτησα αν πρεπει να παιρνω φολικο οξυ κ μου ειπε οτι δεν χρειαζεται.

διαβαζω ομως συνεχεια κ ακουω απο γνωστες μου οτι το παιρνουν πολλες.

μηπως να παω στο φαρμακειο να παρω απο μονη μου καλου κακου?? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

INGKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK! GKRITs! :D

Καλημερούδια και Καλή Αποκριά!!!!! :lol::P

Τραγουδάκι για να αρχίσει ωραία η μέρα από το Samboδρόμιο....:

Que te la pongo... γνωστό latin σε καρναβαλικούς ρυθμούςςςςςςςςςςςς

http://www.youtube.com/watch?v=vFXs7BIGf5c

Ritmo de la noche.... γνωστό σε όσους είναι από Πάτρα, και όχι μόνο!

Happy μου!!! Εφαγες κεφτεδάκια???? :shock: μου ήρθε κρεμμύδι στο μάτι :lol::lol::lol::lol::lol:

Ολες βρε αν θέλετε ελάτε! Απλά ξέρω ότι είστε εκτός Αθηνών... Ωστόσο, θα στείλω το προσωπικό μου Jet να σας πάρει...! :D

Λοιπον! Η ενδοκρινολόγος μου είναι η καθηγήτρια κ. Αναστασίου, Διευθύντρια της Α' Ενδοκρινολογικής Κλινικής του ΓΝΑ "Αλεξάνδρα". Είναι εκπληκτική γιατρός! Μας έχει όλες σαν παιδιά της! Οποιες ακολουθούν τις συμβουλες της, τα πάνε περιφημα.

Ο δικός μου ενδοκρινολόγος, ο επ. Καθηγητής Καραγιώργος ήταν μαζί της, στην ερευνητιική ομαδα! Εχουν την ίδια τακτική. Να καταλάβεις, με παρέλαβε 98 κιλά βουβαλάκι, και με έκανε 76 κιλά, χωρίς στερήσεις! Διερευνώντας το μεταβολισμό μου, συστήνοντας τα κατάλληλα χάπια για θυρεοειδή και ΣΔ και βοηθώντας με να χάσω κιλά τρώγοντας! Ετρωγα ακόμα και ΓΛΥΚΑ! Αυτά όμως που εκείνος μου είχε υποδείξει και στην ποσότητα που εκείνος έκρινε!

ΟΜΩΣ... προ εγκυμοσύνης πήγαινα κάθε μέρα και περπάταγα 3Km,(χαζευα στην αγορά της καλλιθέας) και έκανα και 4 φορές την εβδομάδα Χορό...!

Τώρα στην εγκυμοσύνη μόνο το περπάτημα κάνω και αυτό μονο 30 λεπτα! Εγώ θα ήθελα παραπάνω, αλλά δεν μου επιτρέπει ούτε ο γυναικολόγος ούτε η ενδοκρινολόγος μου!

Το μυστικό για να μην παίρνεις κιλά και ακόμα και να χάνεις είναι να τρως κάθε 3 ώρες θρεπτικό γεύμα, καθε μέρα κρέας - ψάρι, και το τελευταίο γεύμα να είναι γύρω στις 7 - 7.30. ΤΡΕΙΣ ώρες πριν πέσεις για ύπνο.

Αν φας κάτι απαγορευμένο, περπατάς για να κάψεις τους κακούς υδατάνθρακες που κάνουν λίπος και παχαίνουν!

Προσέχεις τα λίπη, βούτυρο μόνο γάλακτος, αλλά λίγο και λάδι 5 κουταλιές του γλυκού ημερησίως!

Κοιτα, ειλικρινα δεν έχω καμιά αντίρρηση να σου στείλω το διαιτολόγιο μου που έιναι 1800 θερμίδες. Μην το εφαρμόσεις όμως αν δεν το δει ο γιατρός σου. Μπορεί αντί για καλό να σου κάνει κακό. Σε μένα έχουν γίνει μετρήσεις μεταβολισμού και σακχάρου στο αίμα, και πήρα τη συγκεκριμένη διατροφή. Στείλε μου όμως ένα Mail, να στο στείλω, να το συζητήσεις με το γιατρό σου!

Happy μου, επειδή μου λές ότι είσαι τριψήφια, ακραδαντα πιστεύω ότι δεν φταις εσύ μονο για τα κιλά σου. Νομίζω ότι φταίει σίγουρα ο θυρεοειδής σου και το πάγκρεας! Ολοι οι άνθρωποι που είναι παχείς, έχουν μεταβολικό πρόβλημα! Το να μην προσέχεις τι τρώς, θα σου δώσει 10 κιλά παραπανήσια όχι 30! Αυτό είναι θέμα μεταβολισμού. Νομίζω ότι πρέπει να το κοιταξεις όχι για να αδυνατήσεις, γιατί είσαι πανεμορφη, κουκλάρα, και σουπερ, αλλά γιατι τα προβλήματα μεταβολισμού, δεν εμφανίζουν συμπτώματα πόνου, αλλά μπορέι να σου βλάψουν όργανα όπως η καρδιά, το συκώτι, αδενες, προκαλώντας βλάβες που θα τις παρεις χαμπάρι όταν θα είναι τεράστιες!

Εγώ μια ζωή τρεφόμουν σωστα! Τηγανιτά = Δεν μου αρέσουν, σάλτσες δεν έτρωγα, γλυκά μονο σε γιορτές, βούτυρα δεν μου αρέσουν, λατρεύω σαλατες και φρούτα. Κρέας μόνο ψητό μου αρέσει, πετσες μου φέρνουν εμετό, ψωμί μου αρέσει μόνο το μαύρο... Κι όμως, είχα 25 κιλά παραπάνω και ήμουν τίγκα στην κυτταρίτιδα. Οι διατροφολόγοι δεν έκαναν τίποτα ουτε τα Bodyline...!!! Ολοι λέγανε τρως πολύ κόψε το φαί... απο παιδακι.

Μονο ενδοκρινολόγος, μπορεσε να βάλει σε σειρά τον οργανισμό μου και να λειτουργήσει σωστα! :D

Στα 30 μου, με ενδελεχή έλεχγο, διαπιστώθηκε ότι έχω ΣΔ τύπου 2 και υποθυρεοειδισμό... :roll:

Αυτα... από πλευρας ιατρικήςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς 8-)

Κατά τα άλλα, κάτσε να βάλω τραγουδάκι!

Lambada ΚΑΟΜΑ

http://www.youtube.com/watch?v=k2TzyOZFSk4

Τώρα γιατί θεωρήθηκε απαγορευμένος χορός, δεν μπορώ να καταλάβω! Ολα τα λάτιν έχουν ίδια φιλοσοφία βημάτων, άλλα σε πιο αργό ρυθμό, αλλά σε πιο γρήγορο. Αυτό έχει πολλά γρήγορα cross over! Τώρα που είναι το πρόβλημα... δεν ξέρω!!! Παντως ο Βασιλάκης, τόσα λάτιν που χορεύαμε, με προκλητικότατα βήματα και χορογραφίες, ποτε δεν "αναστατωθηκε" κι ας είμαστε ζευγαρι, και ας μας βάζανε να ρίχνουμε τρελό χούφτωμα και αισθησιασμό πάνω στο χορό, και ας περνάγανε τα πόδια μου από τα πιο επικίνδυνα σημεία με τον πιο προκλητικό τρόπο :roll:

Είχαμε τόση αφοσίωση στο χορό, που δεν σκεφτόμασταν άλλα πράγματα. Και με άλλους παρτενέρ που έχω χορέψει στη σχολή χορού το ίδιο ίσχυε... :o

Πάλι καλά που δεν απαγόρεψαν και τα στρουμφάκια λόγω του Μελένιου... :lol::lol::lol:

Γιατί για το Μπομπ, είπανε ότι τα έχει με τον Πατρικ! :shock:

Λες και τα παιδάκια, καταλαβαίνουν από αυτά, και θα σκεφτούν πρόστυχα.... ;)

Νομίζω δεν υπάρχουν πρόστυχα πράγματα, υπάρχουν μυαλά που σκέφτονται πρόστυχα και μάτια που βλέπουν ακόμα πιο πρόστυχα :roll:;)

Φιλιαααααααααααααααααααααααααααααααααααααα για απογείωσηηηηηηηηηηη,

Τέλεια μερα σήμερα, κάτσε να βάλω γυαλιά γιατί θα με στραβώσει ο ήλιος 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααααα πανεμορφες κοιλιτσες μου τι κανετε??????????μολις εβαλα ενα πληντυριακι εφτιαξα και μια σοκολατιτσα να ρουφηξωωωωωωωωωωωωω χι χι χι χ χι και ανοιξα τον υπολογιστη να σας διαβασωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

sofouki μαλλον δικιο θα εχεις ετσι γινεται με τους παλμους απο τα μωρακια μας αλλα στις αλλες 2 δεν ειχαν τα παιδακια μου ποτε τοσους πολλους σφυγμους .........................λες τελικα να εχουμε κα οι 2 κοριτσακιααααααααααααααααα χι χι χι χι χι χι χι χι τι να πω σε λιγο καιρο θα ξερουμεεεεεεε

happy μου ολα καλλα θα πανε και με τα κιλακια μας εξαλλου φερμουαρ θα μας βαλουν ολοι εκει εξω σε λιγο καιρο αρα δεν θα χρειαζεται να κανουμε και τιποτα σπουδαιο για να χασουμε οτι δεν χρειαζομαστεεεεε χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα

να και ηπτησηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη προσγειωθηκεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε χι χι χι χι χι χι χι χι χι πω πω αντε εφτασε ο καιρος να ανεβεις και συ τα σκαλια του δημαρχειου με το καλο ................... καλε πως τα καταφερες και επεσες?????πως εισαι??????πονας?????να προσεχεις βρε παιδι μου ελεος με τα πεσιματα..................................επαθες και ουρολοιμωξη???????αμαν ολα εμεις οι γυναικες πρεπει να τα περναμε???????????αντε γρηγορα να φυγει η καταραμενηηηηηηηη............................και αμα βρεις ποια στην κολλησε δωσε και μια μπουνια και απο μενααααα χι χι χι χι χι εστι ...............................οσο για τα κιλακια εισαι θεααααααααααααααααααααααααα μια χαρα εισαι κοιτα και γω για την ωρα ειμαι χαρουμενη γιατι οχι δεν εχω παρει αλλα εχω χασει και 2-3 κιλακια αρα οπως τα λες με τα υγρα κτλ ειμαι μια χαρα ο γυναικολογος μου δεν αγχωνεται καθε φορα εχανα αντι να επαιρνα η πιεση μου ειναι παντα χαμιλη προς φυσιολογικη........................και το ζαχαρο δεν εχει θεμααααααα.............αλλα ειπα αυτην την φορα ειπα θα προσεξω πιο πολυ δεν θελω να ξεφυγωωωωωωωωωωω αλλα θελω να χασω ...............happy μου να μην αγχωνεσαι μπορει σε αυτην την εγκυμοσυνη να χασεις και να ειναι διαφορετικααααααααααααααα και ακου την κυρια απο πανωωωωωωωωωωωωο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οπως σου τα λεει ολες μας να ακολουθησουμε το ιδιο προγραμμα δε θα εχει τα ιδια αποτελεσματαααααα κανε εξετασεις και συ για θυροειδη να δεις τι γινεται και μετα το παλευεις το περπατημα παντως κανει πολυ καλο εγω εχω διαδρομο στο σπιτι και καθε μερα κανω 30 λεπτακια το λιγοτεροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

dimitroula μου εγω παιρνω και 2 χαπακια μαλιστααααα την ημερα αλλα εχω πολυ χαμηλο αιματοκριτη δεν ανεβαινει με τιποτα και παντα μου τα εδινε πριν καν δει τα αποτελεσματα των εξετασεων μπορει εσυ οντως να μην τα χρειαζεσαι θα σου πει εκεινος οταν ειναι και αν ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

ξερει καμια τι γινεται με το φολικο οξυ??

απο την πρωτη μου επισκεψη στη γιατρο, την ρωτησα αν πρεπει να παιρνω φολικο οξυ κ μου ειπε οτι δεν χρειαζεται.

διαβαζω ομως συνεχεια κ ακουω απο γνωστες μου οτι το παιρνουν πολλες.

μηπως να παω στο φαρμακειο να παρω απο μονη μου καλου κακου?? :?

Δημητρούλα, ήρθε η ώρα να αποκαλυφτω!!!! 8-)

:shock:

Εχω κάνει διατριβή στην Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Αθηνών... με θέμα "επιδράσεις στα έμβρυα και συγγενείς ανωμαλίες"

Εχω λοιπον να σου πω τα εξης:

Φυλλικό οξύ είναι μια ουσία,για την ακρίβεια είναι η Βιταμίνη Β9, η οποία είναι απαραίτητη για την καλή λειτουργία του ΚΝΣ, νευρικού συστήματος, και του εγκεφάλου.

Η λήψη φυλλικού οξέως στην εγκυμοσύνη, σχετίζεται με χαμηλά επίπεδα αυτού, τα οποία διαπιστώνονται με ειδική αιματολογική εξέταση.

Αν υπάρχει έλλειψη, τότε, συνίσταται η λήψη του, διότι, η έλλειψη ή η ανεπάρκεια αυτού, δεν επιτρέπουν την ομαλή ανάπτυξη του ΚΝΣ του εμβρυου.

Συνήθως ο έλεγχος για Φυλλικό Οξύ, γίνεται στο Β τρίμηνο που είμαι εγώ. Εσύ είσαι στο Α τρίμηνο.

Υπάρχουν κάποιοι γιατροί οι οποίοι, δίνουν προληπτικά Φυλλικό Οξύ, μήπως και διαπιστωθεί αργότερα ανεπάρκεια ή έλλειψη!!! ΟΜΩΣ, ακόμα και η παραπανήσια ποσότητα μπορεί να είναι βλαπτική, για την ακρίβεια ΤΟΞΙΚΗ! Αυτό σημαίνει όπως καταλαβαίνεις, ενδομήτριο ΘΑΝΑΤΟ!!! Το μωρό σου είναι πολύ μικρό ακόμα. Οπότε τα συμπληρώματα μπορεί να το βλάψουν. Τα δίνουν στο β τρίμηνο, που μεγαλώνει το μωράκι, εχει οργανισμό που τα τραβαει από τη μητέρα, και τα παίρνει η μητέρα ώστε να μην παθει εκείνη ελλειψη, ΟΧΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!

ΟΠΟΤΕ!!! 8-)

Μην πας μόνη σου στο φαρμακείο, και μην παρεις μονη σου συμπληρώματα διατροφής. Δεν είναι ώρα ακόμα. Ο γιατρός σου, θα στα δώσει στο κατάλληλο σημείο χρονικά, σύμφωνα με τις αναγκες του μωρού, και σύμφωνα με τις εξετασεις σου.

Για την ώρα χαλαρουίτα! Μην ακούς από εδώ και από κει τι παίρνει η κάθε γυναίκα! Είναι μοναδικός ο κάθε οργανισμός....! Και γω παίρνω ινσουλίνη, γιατί έχω σάκχαρο νηστείας 110. Μπορεί και συ να έχεις το ίδιο, αλλά δεν σημαίνει ότι πρεπει και συ να παρεις ινσουλίνη ;)

Να σκεφτείς εγω εχω όχι ανεπαρκεια, ΕΛΛΕΙΨΗ... Β12 βιταμίνης, D2, D3, D βιταμίνης και Φυλλικού Οξέως!!! Και όμως, ο γυναικολόγος μου και η ενδοκρινολόγος μου, με έστειλαν σε καρδιολόγο - αγγειολογο, ώστε να προσδιορίσει την ποσότητα συμπληρωμάτων που πρέπει να πάρω! Δεν μου έγραψαν εκείνοι,αν και είπαν ότι είναι επείγον να πάρω, αλλά προτίμησαν να το κάνει ο ειδικός. Δεν τους ήταν κανένας κόπος να με στείλουν να πάρω κουτακια με συμπληρώματα.... ;)

Αυτααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ένα τραγουδακι για να μπαίνουμε σε καρναβαλικούς ρυθμούςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!!!

:twisted: Μην με βλέπετε έτσι είμαι ντυμένη διαβολάκι!!! Εβαλα τα αποκριάτικα μου!

Samba de Janeiro

Το μωρό μου σήμερα έχει ξυπνήσει από τις 7 το πρωί! Δεν ξέρω αλλά είναι λες και εκτινάσσονται ποπ κόρν μεσα μου!!! Λετε να χορεύει Samba?????

Ραπανακι μου νοστιμότατο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εννοείται ότι θα δώσω μπουνιά και από σένα! :D

Κάνω προλυποθυμικά επεισόδεια, γιατί όπως έγραψα και στο από κάτω μήνυμα έχω έλλειψη όλων αυτών των βιταμινών, αλλά έχω και στίγμα Δρεπανοκυτταρικής - Β Μεσογειακής Αναιμίας, έχω 40% αιμοσφαιρίνη χαλασμένη... :cry:

Οποτε όταν συγχύζομαι, αλλά και όταν δεν συγχύζομαι, παραλύει το ΚΝΣ και πέφτω :|

Ευτυχως δεν πονάω... Η μέση μου πονάει... Μαλλον μπορεί να είναι τα νεφρά μου...

Παντως δεν ξέρω αν οι παλμοί σχετίζονται με το φύλο του παιδιού. Κάτσε να το ψάξω.... 8-)

Δεν βρίσκω κάτι σχετικό... Ουτε στα βιβλία μου είχα ποτέ διαβάσει κατι ανάλογο...

Αλλωστε οι παλμοί του εμβρύου, κυμαίνονται αναλόγως των παλμων της μητέρας, στην αρχη είναι αργοί, μετά γίνονται γρήγοροι, και προς το τέλος σταθεροποιούνται... Η καρδουλα τους δουλεύει κάπως σαν τη δική μας. Απλά σε λίγο περισσότερα bpm. Γενικά είναι περίπου στους διπλάσιους παλμούς από τη μαμα του, τη στιγμή που του γίνεται το καρδιογράφημα.

Εμένα ας πούμε όταν ήμουν στο νοσοκομείο, που άκουσαν το παιδί, μου είπαν ότι έχει αγχος, γιατί χτυπάει η καρδιά του γρήγορα, και κάλεσαν και τον πατέρα του να του μιλάμε και να το χαιδεύουμε για να ηρεμίσει. Δεν μου είπαν ότι είναι αγόρι ή κορίτσι!!! Γενικά όταν το ακούμε να έχει πολλους παλμους μου λένε ότι είναι τσιτωμένο, ενώ όταν έχει λιγότερους (φυσιολογικούς), μου λένε ότι είναι ήρεμο...

Μαλιστα είχαμε πάρει με το εξιτήριο, αγωγή για το παιδί, να του μιλάμε και να το χαιδεύουμε καθημερινά 2 ώρες, για να ηρεμεί, και να του διαβάζουμε παραμυθάκια!!! Αυτό που σας λεω, δεν είναι υπερβολή. Νοσηλεύτηκα στο ΓΝΑ Αλεξάνδρα... :)

Μαλιστα η γιατρός όταν νοσηλευόμουν, και την ρώτησα αν μπορω να δω από σημεία το φύλο του παιδιού, μου απαντησε αρνητικά. Μου είπε ότι από παλιές θα ακούσεις διαφορα, αλλά μπορεί να διαψευστεις. Κοιτα,της λέω, εγω που δεν είχα τρίχες και σπιριά, έχω υπερτρίχωση και όλο σπιριά! Λεω μέσα μου κυλάει μια τεστοστερόνη! Μου λέει μην το δένεις φιόγκο, εχουν τρελαθεί οι ορμονες σου! Της λέω η κοιλιά μου??? Μου λέει, αυτό παίζει από τη θέση του παιδιού....!

Οπότε αναμένω πότε θα με αφήσει το σκατούλι, να δω τι είναι!!!!! :lol::lol::lol:

Το σίγουρο είναι ότι όταν θα γεννηθεί θα μάθω! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τα σκαλιά του Δημαρχείου, θέλαμε από καιρό να τα ανεβούμε! Μην σου πω και της εκκλησίας... Ομως ο πατέρας μου αν και έχει ένα σωρό λεφτα, μου είπε ΠΑΤΕ ΒΡΕΙΤΕ ΛΕΦΤΑ και παντρευτείτε μόνοι σας...! Αστα... οι γονείς μου φερονται ελεηνά.

Δεν έχω ζητήσει τίποτα στην εγκυμοσύνη μου. Τρεις μηνες εμεινα στο κρεββατι. Δεν ζήτησα να μου κάνει η μάνα μου ουτε μια δουλεια. Ο Βασίλης μου με έπλενε, με πηγαινε τουαλέτα, μαγείρευε, εβαζε πλυντήριο, σκουπιζε σφουγγάριζε, ξεσκονιζε, πηγαινε για δουλεια, με έτρεχε στους γιατρούς και για εξετάσεις. Η μανα μου??? Τίποτα. Ουτε να έρθει να μου κάνει λίγο παρέα βρε αδερφέ για να μην είμαι μόνη μου. ΤΙΠΟΤΑ. Τωρα που έχω τα λιποθυμικά, και ζήτησα 2 φορές να έρθει μαζί μου στο γιατρό, για να μην σωριαστώ στο δρόμο, δεν ήρθε, γιατί είχε δουλειές να βρει πλακάκια, μπανιέρα για ένα σπιτι που θέλει να νοικιάσει! Σημειωτέον ότι είναι συνταξιούχος...

Προχτες που έπεσα κάτω από τη σύγχυση, της ζήτησα να έρθει για την πρόβα νυφικού. Δεν ήρθε... έχασα την πρόβα μου... Ηρθε 2 ώρες μετά και εμένα με έστεισε στο δρόμο...

Σπαραξα από το κλάμα και την απόγνωση. Και κατέλειξε ότι χρειαζομαι ψυχιατρική κλινική.

Την άλλη φορά, της είχα ζητήσει να πάμε να πάρουμε ένα σουτιέν εγκυμοσύνης... Πήγαμε στο Χοντο, και την παίρνει ο αδερφός μου. Με πήγε άρον άρον στο σπιτι, και φυσικά εμεινα και χωρίς σουτιέν...

Μου λέει ο Βασιλάκης μου, όταν παλι σπαραξα στο κλάμα "Δεν πειράζει ρε Βαγγελίτσα, θα πάμε μαζί να παρεις σουτιέν... Θα σε βοηθήσω εγω και η πωλήτρια να αγοράσεις ένα που θα είναι καλό"

Ρε παιδιά, αυτός ο φουκαράς, κάνει τον ψυχαναλυτή μου, το φίλο μου, τη φιλενάδα μου να με τρέχει για τσιμπιδάκια και καλλυντικά, τη νοσοκόμα μου όταν πεφτω κάτω να με μαζεύει και να μου κάνει ινσουλίνη όταν παραδίνω πνέυμα, τον αχθοφόρο για να μην σηκώνω βάρη και χάσω το παιδί, τον ταξιτζή να με τρέχει μερα παρά μέρα στο γιατρό... ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟΣ...

Χιλια κομμάτια έχει γίνει για μένα και το παιδί...

Και οι γονείς μου, όλο έχουν δουλειές... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω καθε φορα οταν προσγειωνεσαι και απογειωνεσαι τρελλενομαι απο την χαρα μου αλλα τωρα ειμαι ετοιμη να βαλω τα κλαμματα και να παρω την μαμα μου ακομα και την πεθερα μου-σκεψου σε τι σημειο με εφερες......χι χι χι χι -να της πω ενα μεγαλο ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωω για οτι εχει κανει και εκεινη και ο μπαμπας μου και ολοι .

πολυ λυπαμαι που δεν εχεις καμια βοηθεια απο τους δικους ανθρωπους αλλα το ωραιαο τελικα ειναι οτι ο αντρας της ζωης σου ειναι και ο φυλακας αγγελος σου.................αυτο εχει σημασια παντευεσαι τον πιο σωστο ανθρωπο που ξερεις οτι πανω του μπορεις να στυριχτεις στα καλα και στα ασχημα τι να πω τον θαυμαζω και ας μην τον γνωριζωωωωωω καν.παντως αληθεια -δεν το λεω για να το πω-αν θελεις οποτε θελεις μπορουμε να παμε μαζι να αγορασουμε οτι θες να δουμε οτι θες και να σε βοηθησω οπου μπορω εστω και να τα λεμε οταν δεν εισαι καλα ειμαι πολυ καλη ακροατριααααααα γιατι ξερω οτι και για τους αντρες οσο καλοι και να ναι να τρεχουν μαζι να αγορασουν πχ σουτιεν δεν ειναι και το καλυτερο τους -εγω τον ειχα παρει μαζι μου στην πρωτη εγκυμοσυνη αλλα ηταν λιγο σαν χαμενος ........-λοιπον αν θες στειλε μου πμ θα περιμενω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yakinthos σ'ευχαριστω κουκλα μου για τις εμπεριστατωμενες πληροφοριες σου σχετικα με το φυλλικο οξυ....με ηρεμησες αρκετα.....απο εδω κ περα θα ακουω οτι μου πει η γιατρος μου.

οσον αφορα τους γονεις σου, το rapanaki εχει δικιο...

πλεον η οικογενεια σου ειναι ο αντρουλης σου κ το σπορακι σας. ειναι λογικο βεβαια να θελεις την υποστηριξη κ τη συμπαρασταση των γονιων σου, αλλα δεν ειναι κ λογος να σε παιρνει απο κατω.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε?Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!!Αλλά χμμ αυτό που κάναμε το Σάββατο αρραβώνα μάλλον δεν το λες :D γιατί δεν πήραμε βέρες...ένα μονόπετρο μου πήρε ο καλός μου και μου το έβαλε το Σάββατο στο τραπέζι...αλλά ούτε πρόταση γάμου έγινε μπροστά στα γονίδια ούτε τίποτα :lol: και καλύτερα εδώ που τα λέμε θα είχαμε σκάσει ομαδικώς στα γέλια.. :lol::lol: Τώρα ψάχνουμε να βρούμε ημερομηνία για πολιτικό γάμο...Τα γονίδια λέγανε να τον κάνουμε μεγαλοβδομάδα αλλά δε θέλω τότε...έλεγα για πιο μετά,θα δούμε ;) Έψαξα εχθές και έμαθα ότι για τον γάμο θέλει πολύ χαρτούρα...έλεος η γραφειοκρατεία μου μέσα :evil:

Υακινθάκι να ζήσετε!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause: Ευχαριστώ πολύ για την πρόσκληση αλλά εκτός το ότι είμαι στην Κρήτη, δε με βλέπω να μπορώνα πάρω καμιά άδεια προς το παρόν από τη δουλειά :( Βέβαια αν στείλεις το jet όλο και κάτι μπορεί να γίνει :lol:

Δημητρούλα εμένα ο γιατρός μου είπε να το πάρω με το καλημέρα σας...1 την ημέρα,ξαναρώτα τον γυναικολόγο σου πάντως!!!

Όσο για τα κιλά που λέτε, θα πάω να πάρω ζυγαριά στο σπίτι σήμερα,είχα μια παλιά αλλά χάλασε και έχω να ζυγιστώ αρκετό καιρό,βέβαια καταλαβαίνω τις αλλαγές στο σώμα μου και με θεωρώ οκ ακόμα αλλά σίγουρα τα νούμερα μιλάνε καλύτερα!!!Έχω αποκτήσει μια φοβία βέβαια με κάτι τζιν που έχω που είναι ψιλοσφιχτά στην κοιλιά και δεν τα έχω ξαναβάλει από τότε που έμαθα ότι είμαι έγκυος...μήπως είμαι υπερβολική? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πφφφφφ....έσβησα το μισό post...Υακινθάκι μου δε χρειάζεται να στεναχωριέσαι για κανέναν.Ακόμα και αν μιλάμε για την ίδια σου την οικογένεια...πραγματική οικογένεια είναι αυτοί που νοιάζονται για σένα και έτσι είναι,εσύ ο σύζυγος σου και το μικράκι σου θα είστε μια αχτύπητη ομάδα όπως είστε τώρα..αγαπημένοι θα είστε δυνατοί και θα προχωράτε μπροστά no matter what...οι γονείς πάντα κάνουν λάθη και κάποια στιγμή τα καταλαβαίνουν,έτσι θα γίνει και με σένα!Είναι δύσκολο να μη στεναχωριέσαι γιατί είναι οι γονείς σου, αλλά προσπάθησε πιο πολύ να απολαύσεις αυτά που σου δίνουν οι πιο κοντινοί σου άνθρωποι όπως είναι ο πολύ τρυφερός και στοργικός συζυγός σου :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BROYYYYYYYYYYYYYYYMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM!

INGKKKKKKKK!!! GRITS! :cry:

Προσγειωθηκα απότομα γιατί τα μάτια μου θόλωσαν από δάκρυα συγκίνησης! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες σας για τα καλά σας λόγια!!!!!!

Να μου επιτρέψετε να ευχαριστήσω το Ραπανάκι το νόστιμο, γιατί έσπευσε πρώτο να με παρηγορήσει!

Δεν έχω λόγια να σε ευχαριστήσω. Η γιαγιά μου έλεγε: "Ο λόγος σου με χόρτασε και το ψωμί σου φάτο" ;) Σε ευχαριστώ και μόνο που σκέφτηκες να μου κάνεις παρέα! Είσαι πολύ καλός άνθρωπος αλλά και πολύ θρεπτικό ζαρζαβατικό! :D

Και τις υπόλοιπες πολυαγαπημένες σας ευχαριστω πολύ πολύ πολύ πολύ πολύ πολύ! :D

Εχετε δίκιο σε ότι μου γραφετε! :)

Απλά συσσωρεύτηκαν πολλά!

Δημητρούλα εννοείτε ότι θα στείλω το jet! Kαι δεν θα χρεώσω και εισητήρια! (κανονικά διπλά θα έπρεπε να κόψω! :lol::lol::lol: ) Θα μπορείτε κατά τη διάρκεια της πτήσεις να επισκεφτείτε και το free μαγαζί που έχουμε στο αεροδρόμιο με τη Happy! :lol::lol::lol:

Πάντως πρέπει να το ομολογήσω, ότι ο Βασιλάκης μου με το 69 μέγεθος βέρας (ξέρετε εσείς :P ) είναι χρυσό παιδί!

Σήμερα πήγα και εξόφλησα τις βέρες μας! Είναι καταπληκτικές κορίτσια!!!! :D

Γυαλίζουν πολύ! Του βασιλάκη μου είναι τεράστια! Λες και προορίζεται για δάχτυλο ποδιού! :lol::lol::lol: Μήπως τοποθέτησαν λάθος τα δάχτυλα??? :roll::P

Σήμερα θα πάνε στο χαράκτη, και μέχρι την Τετάρτη θα είναι έτοιμες να τις πάρουμε!

Εμείς θα πάμε όμως να τις πάρουμε για λόγους ασφαλείας άλλη μέρα! ;)

Σήμερα πήγα και στον Αγγειολόγο... Μου είπε ότι τα επεισόδεια που κάνω οφείλονται σε θέμα του ΚΝΣ... οπότε θα μου δώσει συμπληρώματα, και επίσης θα δει το θέμα μου και Νευρολόγος. Για τον τοκετό, από καρδιολογικής απόψεως μπορώ να πιεστώ για Φ.Τ.!

Καλά μιλάμε, ήθελα να γίνω γιατρός! Σε αυτή την εγκυμοσύνη, είμαι μέρα παρά μέρα στο Νοσοκομείο και έχω γυρίσει όλες τις ειδικότητεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς! Σουπερρρρρρρρρρρρρρρ 8-):shock::lol::lol::lol::lol::lol:

Τριαλα λααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!! :lol:

Μισό να βάλω και ένα τραγουδάκι, για όλες σας που είστε τόσο καλοί παρέα!!!

Ουσίες και Οινοπνευματαααααααααααααααααααα!!!!!!!

Ε καλά τώρα λέμε, δεν πίνουμε οινοπνευματώδη, αλλά νομίζω ότι περνάγαμε ωραία με κείνη την παρεα!!! ;):lol::lol::lol:

Και ένα τραγουδάκι για τα μωρά μας!!!!! Τα οποία... μπήκαν στο χορό και να τα χαιρόμαστε αν και εμβρυάκια!

Το μωρό ΔΟΥΚΙΣΣΑ... :lol::lol::lol:

Καλά φανταστείτε, να το χόρευαν αυτό τα μωρά μας... με τα μικρούτσικα ποδαράκια τους και τις ακόμα πιο μικρές πατουσίτσες τους! :lol::lol::lol::lol::lol:

Και για μας που θα γίνουμε νύφεςςςςςςςςς!!!!

Ωραία που είναι η νύφη μαςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!!! Κούκλες είμαστε όλες μας!!! ΘΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣ!

Και πολυ μετριόφρονεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!! οι... ψωνάρεςςςςς! :lol::lol::lol::lol::lol:

Χαρα στα μάτια των γαμπρών που διάλεξαν τις νύφες!!! ;):lol::lol::lol:

Χριτς! Χριτς!!! ΧΡΡΡΡΡΡΙΤΣΣΣΣΣΣΣΣ! Θα γδάρω το κεφάλι μου από το ξύσιμο, να βρω τραγούδι και για τους μπαμπαδες - γαμπρούς! :lol:

ΕΥΡΗΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ 8-):shock:

http://www.youtube.com/watch?v=UEElEmTIBgY

Αγγελέ μου, τυρρανέ μου, .... Σ' αγαπάωωωωωωωω! Γιατί τους αγαπάμε!

θα απογειωθώ σε λίγο γιατί θα πάω να φτιάξω σουτζουκάκια πολίτικα για το Βασιλάκη μου.... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει απλαααααααααααα δεν υπαρχεις εγω σε ευχαριστω για τα δικα σου καλα λογιααααααααααααα

αντε με το καλο να παρετε τις βερες σας .......................................βλεπω διατριβη εχεις κανεις με τους γιατρους αγγειολογο νευρολογοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο χαρα στο κουραγιο σου αλλα ξερεις οτι ειναι για το καλο σου αρα υπομονηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε 2-3 μέρες έλειψα και νααααααα τα κατεβατα που γράψατεεεεε :o:o:o:o

Έχω χάσει επεισόδια...... Έμεινα εκτός μια το σ/κ μια το τρέξιμο για τον γαμο..... ΑΛΛΑ επιτέλους τα κατέθεσα και 28/2 θα είναι έτοιμες οι άδειες....

Πάω να σας διαβάσω από εκεί που σας άφησα και επανέρχομαι :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...