Μετάβαση σε περιεχόμενο

σπορακια αυγουστου-σεπτεμβριου-οκτωμβριου!!!!2012


Recommended Posts

καλημερα τσουπρες! τι μου κανετε??

yakinthos εσυ που εισαι 15 εβδομαδων δεν εχετε μαθει ακομα του φυλλο του μωρου??? :?:?:?

εγω ανυπομονω τρελαααα... αρκει βεβαια ενα γερο μωρακι... αλλα να μην ξερουμε κ το φυλλο??? :D νομιζω ειδικα οσες ειναι το δευτερο μας, θα εχουμε κ περισσοτερη αγωνια. εγω ειχα παντα αδυναμια στα αγορακια και ηθελα το πρωτο να ειναι οπωσδηποτε γιος. τωρα η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω τι θελω. νομιζω αν ειναι παλι αγορακι, θα ειναι πιο ευκολο για ολους, (ασε που δεν θα χρειαστω να παρω κ τιποτα ;) ), αλλα παλι θα μου αρεσε να ειναι κ ζευγαρακι... τελος παντων... οτι θελει ο θεος... γερα να ναι...

τι νεα εσεις?? εμενα κοιμαται ο μικρος και αραζω στον καναπε.

τι καλο θα φατε σημερις?? εμεις βρηκε ο μπαμπας μου φρεσκες κουτσομουρες και θα τις φαμε τηγανιτες!! :D:D τρελαινομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 194
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

elenakiooooo καλημερα!!

βλεπω οτι εισαι μια εβδομαδα παραπανω απο εμενα....

διαβαζοντας στο ιντερνετ για τα σταδια της εγκυμοσυνης, βλεπω οτι στην 5η με 6η εβδομαδα αρχιζουν λεει οι ζαλαδες κ οι υπνηλιες....ειχες καθολου ενοχλησεις ή εμετους??

εγω δεν εχω νιωσει ακομη καμια ενοχληση.......ουτε υπνηλια.......ισα ισα νιωθω υπεροχα...ουτε που εχω καταλαβει τιποτα..

να αρχισω να ανησυχω που ειμαι καλα........???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα νομίζω δεν πρέπει να ανησυχούμε Δημητρούλα!!!!!

Ούτε εγώ έχω(τουλάχιστον ακόμα :lol::lol::lol: ) ζαλάδες και εμετούς!!! Η υπνηλία ήταν έντονη σε εμένα μέχρι την 5η-5,5 εβδομάδα όπου σιγά σιγά έχω την υπνηλία που είχα πάντα :lol::lol::lol::lol:

Το μόνο που έχω είναι πείνααααααα απίστευτη πείνααααααααα :lol::lol: τεράαααστιο στήθος, συχνοουρίααααα και σηκώνομαι από τις 5 λες και θα πάω στην φάμπρικα :lol::lol::lol::lol::lol:

Αύριο που θα πάω στον γιατρο θα σας ενημερώσω!!! Ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από μένα!!!Dimitroula και εγώ στην 6 βδομάδα είμαι..έχω υπνηλίες,πόνους στο στήθος και κάτω χαμηλά πονάκια που έρχονται και φεύγουν,αλλά νομίζω ότι ο κάθε οργανισμός αντιδράει διαφορετικά...όλα καλά θα πάνε!!! :D

Και εγώ άντε να πάω στο γιατρό...δεν έχω κλείσει ακόμα ραντεβού..στο ψάξιμο είμαι ακόμα... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχ κοριτσια μου.....μακαρι να μας πανε ολα καλα!!!

κ εγω Layla ακομη δεν εχω παει στο γιατρο. σημερα θα παρω τηλ να δω τι θα μου πει.

θα φανει τιποτα απο τωρα στον υπερηχο λετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dimitroula εγώ τον είχα πάρει τηλ μετά απο 3-4 μέρες από την θετική χοριακή και μου είχε πει για να δούμε καθαρά κάτι και να ακούσουμε θα πρεπει να είμαι τουλάχιστον 6,5- 7 εβδομάδων.... Έτσι τον πήρα σήμερα να πάω αύριο που θα είμαι σχεδόν 7.

Κάνε ένα τηλέφωνο στον γιατρό σου κ θα σου πεί..

Δήμητρα-Layla να βρείς σύντομα ένα καλό γιατρό που θα σου εμπνέει εμπιστοσύνη και να μπορείτε να συζητατε και να συνεννοείστε...

Αυριο που έχω ραντεβού είναι 14 Φεβρυαρίου!!! ωωωω τι ρομαντικόοοο!!!

Το απόγευμα θα με πάει το μωρό τζάμπο να πάρω κανα αθλητικό μπούστο γιατί δεν μπορώ να αναπνεύσω πλέον με τα σουτιέν!!!

Ευαγγελία πρόσεχε τί εύχεσαι για την πεθερά!!! Ξανασκέψου το!!!!

Όλα καλά θα μας πάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ήρθα και καλώς με βρήκατε! :D

Ελενάκιοοο, να πάρεις καλή μου σουτιέν εγκυμοσύνης από καλό μαγαζί. Οχι από τα Jumbo. Θα κάνει καλό και στο στήθος σου. Ισως όμως να είναι λίγο νωρίς. Γιατί αργότερα θα σου μεγαλώσει και άλλο! ;)

Επίσης έγω είχα μια πεθερούλα μάλαμα! Με αγαπούσε σαν τα παιδιά της...Δεν με ξεχωριζε. Ο,τι έπαιρνε για κείνα, και για εμένα. Αγκαλιά τα παιδιά της, αγκαλιά και εμένα. Δυστυχώς η καημένη πέθανε. Ηταν χρυσός άνθρωπος για πεθερά. Από τις λίγες περιπτώσεις που η πεθερά είναι καλύτερη και απο μάνα που λένε... Αννούλα τη λέγανε.

ΔΕλφινάκι, σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Εγώ είμαι όμως ήδη στη 16η εβδομάδα... και από κοιλιά, ίσα που την βλέπεις όταν θέλω να πάω για κατούρημα :oops: με το συμπάθειο!!! :lol:

Σήμερα θα πάω στο γυναικολόγο μου...!

ΑΑΑΑΑΑΑ για όσον αφορά το φύλο του μωρού μου, έχω να κάνω υπερηχογράφημα από την 11η εβδομάδα που μου έκαναν αυχενική. Λόγω σοβαρών προβλημάτων υγείας, την έκανα στο νωρίτερο δυνατό όριο, όπως είχα γραψει και σε άλλο Post. Οπότε ηταν δύσκολο να μου πει το φύλο.

Ο υπερηχογραφητής, μου είπε ότι υπάρχει μια μικρή πιθανότητα για να είναι αγόρι.

Ωστόσο, το ξέρω πολύ καλά, θα σας πω άλλη φορά πως και γιατί, ότι τις πρώτες βδομάδες ανάπτυξης του γεννητικού συστήματος, το πέος, μοιάζει με την κλειτορίδα... οπότε??? :roll:

Δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι...

Αλλωστε είπα στον άντρα μου, "μην χαίρεσαι αγαπούλα μου, και εκεί που μας είπαν για πουλί... στο τελος μας πουν niente, και πεις, αμαν του κόψανε τα ΑΡχι -ζειιιιιιιιιιι το μάτςςςς αδειάσαν οι δρόμοιιιι :oops:;):lol::lol::lol:

Πάντως σήμερα που θα πάω στο γιατρό, αν είναι ζωντανό το παιδί, θα του πω μηπως του κάνουμε ένα υπερηχογραφηματάκι να δω επιτέλους τι είναι!!! :D

4.30 είναι το ραντεβού μου! Θα σας ενημερώσω σχετικως μόλις γυρίσω από το γιατρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως σήμερα που θα πάω στο γιατρό, αν είναι ζωντανό το παιδί, θα του πω μηπως του κάνουμε ένα υπερηχογραφηματάκι να δω επιτέλους τι είναι!!! :D

Αμάν βρε Ευαγγελία!!! τι λόγια είναι αυτά ρε κορίτσι μου???? Μια χαρά θα είναι και θα σε μουτζώνει κιολας!!!!! :lol::lol::lol:

Όσο για την πεθερά....ένα έχω να πω τους καλούς ο Θεός τους παίρνει γρήγορα :(

Ρε συ τα σουτιέν εγκυμοσύνης δεν έχουν τπτ παρα πανω από αυτά που παίρνω με 3 ευρώ απο το τζάμπο είναι πολύ σταθερά (είχα κ μου τα έφαγε η αδερφη μου οταν θήλαζε τον μικρό :P:P )

Περιμένουμε τα νέα σου!!!!! φιλιά πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα πανεμορφες κοιλιτσες που σας πετυχαινω???????εγω αραζω λιγο στον καναπε χαρη στην μανουλιτσα μου ηρθε απο χτες και μου μαζεψε το σπιτι ο μικρος ειναι στην πεθερα μου και εχω μονο τον μεγαλο χι χι χι χι χι χι χι χι χι

elenaki θα περιμενουμε νεα σου αυριο απο τον γιατρουλακο σου

sofouki μου και γω στο δευτερο ετσι ελεγα το πρωτο το ηθελα αγορι και ενιωθα οτι θα χα αγορι τ δευτερο ηθελα ενα κοριτσακι οπως λες να χα ζευγαρι χα χα χα χα χα χα αλλα επειδη θα γενιωταν ιδια ακριβως εποχη με τον μεγαλο δεν με πολυ ενοιαζε τωρα στο τριτο τι να πω ο γιος μου ο μεγαλος λεει θελει αδερφουλα φτανουν τα αγορακια και γω θελω μια ζουζουνιτσα να μας αλλαξει τα φωτα αλλα και αγορακι να ναι γερο να ναι

dimitroula δεν χρειαζεται να ανυσηχεις για τιποτα μπορει να εχεις μια πολυ ωραια εγκυμοσυνη

miss yakinthos αντε οταν τελειωσεις απο τον γιατρο να μας πεις θα περιμενουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευα μαζι με το βρεφος θα σε μουτζωνουμε κ εμεις!!!!!!μια χαρα ειναι το παιδακι λιγο κουνημενο απο τις απογειωπροσγειωσεις αλλα καλα!!!!!!!αντε ακομη δεν γυρισες σπιτι σουρτουκου????εχω αγωνια!!!!εγω λεω μπεμπα....εισαι τυχερη που γνωρισες τοσο καλη πεθερουλα!!!

δημητρουλα μετα την ογδοη εβδομαδα αχνοφαινετε το σπορακι κ στην αυχενικη ειναι πλεον ανθρωπακι ΚΑΝΟΝΙΚΟ!!!!!

ελενακι κ μενα τα τζαμπο με εσωσαν!!!!!!!σχεδον τα παντα τα εχω απο εκει κ ειναι μια χαρα ακομη...επισης εχουν κ μπλουζες εγκυμοσυνης σουπερ!!!!!

εγω τα σουτιεν μου τα περνω απο την λαικη 3-5 ευρω κ με βγαζουν σχεδον χρονο...ε τα πηρα στο κρανιο με τα ακριβα σουτιεν 30 ευρω κ η μπανελα τσουπ ξεφυτρωνε μετα απο λιγο!!!!

την ημερα τον ερωτευμενων λοιπον θα αντικρυσεις τον ερωτα της ζωης σου!!!!!!οντως πολυ ρομαντικο!!!!

καλως ηρθες δελφινακι!!!!!

ραπανακι να σου ερθει τοτε ενα υπεροχο γλυκο κοριτσακι!!!!!!!!!

leyla να βρεις εναν γιατρο που να τον νοιωσεις δικο σου ανθρωπο κ να μην φοβασε να τον παρεις τηλεφωνο ακομη κ για τον πιο χαζο λογο!!!

αχ βρε σοφουκι δεν σε προλαβα πιο μπροστα τωρα θα ειναι πια αργα θα τις εφαγες τις κουτσομουρες....

λεγαμε με τον αντρα μου αυτην την φορα να μην μαθουμε φυλο να το αφησουμε για εκπληξη αλλα μπαααα εχουμε αγωνια!!!!κ εμας θα μας βολευε κοριτσακι για να μην παρουμε τιποτα αλλα γερο να ειναι μωρε με το καλο να ερθει κ ολα βρισκοντε..

σας αφηνω γιατι η κορη μου σημερα δεν ξερω τι επαθε κ ολο κλαιει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια πως πάτε?Εγω επιτέλους βρήκα γυναικολόγο!!!Μίλησα μαζί του και στο τηλέφωνο και μου φάνηκε πολύ συμπαθητκός!Μου πρότεινε να πάρω φυλλικό οξύ, με ρώτησε για τα συμπτώματά μου και μου είπε ότι του φανήκαν όλα φυσιολογικά! Την τετάρτη το απόγευμα θα πάω να με κοιτάξει!!! :D

Θα μου κάνει υπέρηχο γίγουρα έτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα πολυλογουδες μου τι κανετε???? :D τα σπορακια σας???? :D

να καλωσορισω τις νεες εγκυουλες μας αντε να μεγαλωσει και αλλο παρεα μας....

με το καλο σε ολες με πολλα υγιεστατα μωρακια.... :D:D

τα νεα μας χαμος στο ισιωμα απολα εχουμε :lol::lol: υποφερωωωωωωωωωωωω :lol::lol::lol:

πολυ ζορικο αυτο το μωρο βρε παιδι μου και στην πρωτη εγκυμοσυνη τα ιδια ημουν τι να πω

ελπιζω να φτιαξει μολις κλεισω το 3μηνο γιατι δεν με βλεπω καλα....να σας πω βρε κοριτσια απο ονειρα πως πατε????βλεπετε????εγω χτες εβλεπα οτι αυχενικη εδειξε κορη :o αυτες ορμονες κανουν

παρτυ :? δεν παλευοντε γερο να ναι και οτι να ναι δεν με απασχολει και τοσο να σας πω την αληθεια...εσεις εχετε κανενα προαισθημα???? :roll: αυχενικη εχουμε τελος μηνα να δουμε το μωρο μας...κατι αλλο στον υπερηχο που εκανα πριν κατι μερες ο γιατρος με εβγαζε 3εβδομαδες μεγαλυτερο???αντι 7 δηλ 10 και δεν τον ρωτησα απο την βιασυνη μου αυριο που εχω ραντεβου θα

τον ρωτησω ειμαι περιεργη....

παω να ξαπλωσω γιατι θα χουμε παλι ολονυχτια με το στομαχι μου ηδη αρχισαν τα οργανα

πολλα φιλακια σε ολες!!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!

μολις γυρισα απο τη γιατρο μου. επιβεβαιωσε την εγκυμοσυνη κ μαλιστα καναμε υπερηχο κ ειδαμε μια μαυρη κουκιδα.....το σπορακι μου ειναι γυρω στα 5 χιλιοστα τωρα...ετσι μου ειπε.

ραντεβου σε 2 βδομαδες για να ακουσουμε καρδουλα.

happy μου που να αντεξεις τοσους μηνες χωρις να μαθεις το φυλο....κ εγω δεν θα αντεχα με τιποτα.

Layla λογικα θα σου κανει υπερηχο. εμενα παντως μου πηρε ουρα, καναμε τεστ παπ κ μου εκανε κ υπερηχο...κ ειμαι μονο στην 5,5 βδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

leyla σιγουρα θα σου κανει υπερηχο να δει που βρισκετε το σπορακι σου κ να δει ποσω περιπου εισαι!!!!χαιρομε που βρηκες γιατρουλη!!!!

δημητρα ειδες κ εσυ το σπορακι σου!!!!5 χιλιοστα θηριο ολοκληρο!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

μαρια απο ονειρα φουλ μια φορα ειδα οτι πηγα στον γιατρο κ μου ειπε οτι ειμαι κοριτσομανα κ αυτο ειναι κοριτσι κ την δευτερη φορα ειδα οτι ειχα παει για υπερυχο κ ντεμεκ το εμβρυο ειχε ενα μεγαλο τσουτσουνι κ ετρεχε μεσα στην μητρα....ΤΕΟΝ!!!!!

κανεις εμετους κ τετοια?????τουλαχιστον ξερεις οτι ολα πανε καλα....εγω δεν νοιωθω τιποτα...τιποτα ομως λιγη ναυτια που ειχα παει κ αυτη αφου πραγματικα ακομη ξεχναω οτι ειμαι εγκυος....

το μονο που νοιωθω αραια κ που ειναι λιγο τα τραβηγματα που κανει η μητρα για να μεγαλωσει...

οταν πηγα πρωτη φορα στον γιατρο μου νομιζα οτι ειμουν 7 εβδομαδων αλλα ο υπερυχος με βρηκε μια εβδομαδα περισσοτερο κ τωρα που ξανα πηγα με βρηκε αλλες 3 μερες μεγαλυτερο....τι να πω η αυχενικη θα δειξει...

ευακι που εισαι βρεδ φιρφιρικο???ουτε μια απογειωση...ουτε μια προσγειωση...αντε περιμενουμε τα νεα σου!!!!!!

κοριτσια σημερα επεσα απο τις σκαλες...4 σκαλια κατρακυλησα φοβηθηκα πολυ για το σπορακι μου μην παθει κατι ευτυχως την γλυτωσα αλλα τρομαξα...ευτυχως δεν κρατουσα κ την ελενα αγκαλια...

η ελενα παλι δυο λεπτα την αφησα χωρις να την δω κ ανεβηκε το σκατο στο πρωτο σκαλι καθησε με τηνν πλατη προς τα πισω μολις την ειδα :shock: επαθα σοκ ετρεξα σφεντονα κ καθως με εβλεπε επεφτε προς τα πισω ευτυχως προλαβα κ την αρπαξα κ ακουμπησε απαλα το κεφαλακι της σε ενα χαλακι που εχω...σημερα δεν ηταν η μερα μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσαρες μου τι κανετε????χρονια πολλα στις ερωτευμενες μανουλες....

εμεις σημερα οικογενειακα σπιτι με το θηριακι μου :lol::lol: αλωνιζει ολο το σπιτι και τι δεν

κουβαλαει αλλο να σας πω και αλλο να τα βλεπετε βομβαρδισμενο τοπιο :lol::lol:

λευλα μου μπραβο που βρηκες γιατρο οτι απορια εχεις να τον ζαλιζεις δουλεια του ειναι και να

μην αχωνεσε...

δημητρα μου μπραβο στο σπορακι σου αντε με το καλο να ακουσεις καρδουλα...

happy μου αν κανω λεει αυτη ειναι πρωτη μου δουλεια μολις ξυπναω :lol::lol: καθημερινης βασης

και ολημερις φυσικα...δεν εχω παραπονο μια χαρα....

πως τα καταφερες και επεσες απο τις σκαλες???? :o:o θελει μεγαλη προσοχη πηρες τον γιατρο σου ειδες τπτ περιεργο????η ελενα σου μπουσουλαει λογικα θελει προσοχη λιγο να αφησεις τα ματια σου παει εγινε το κακο ρωτα και εμενα με την μικρη παρολο που περπαταει τα χτυπηματα δεν λειπουν

ισα ισα ειναι περισσοτερα....να προσεχετε...

υπολοιπες που ειστε????δεν σας ειπα εκλεισα αυχενικη 8 μαρτιου ημερα της γυναικας :roll: λετε να ειναι τυχαιο η συμπτωση????θα δειξει....

πολλα φιλακια σε ολες!!!!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΡΘΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!! :D

Λοιποοοοοοοοοοοοοοοοον!!!! Το ότι φοβάμαι μην πεθάνει το μωρό μου είναι λογικό γιατί κάνω ΥΠΕΡΓΛΥΚΑΙΜΙΚΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ η κομπόστα Αυγοκίντερ μανούλα :lol: , και επίσης έχω κατάθλιψη λόγω της ελεεινής συμπεριφοράς των γονιών μου.... :(

Τώρα για όσον αφορά το BabySmurf μου, ναι, είναι ζωντανό και έχει επιβιώσει από το κλάμα που ρίχνω καθημερινα....

Μόλις μπήκε ο υπερηχογράφος στην κοιλιά μου, γύρισε το κεφαλάκι του! :D

Μετά κατάπινε και έβγαζε μπουρμπουλίθρες και έτριβε το αριστερό του μάτι, και μόλις κατάλαβε ότι υπάρχει πάνω από το κεφάλι του υπερηχογράφος άρχισε να κουνάει τα χέρια του...

Τώρα να μουτζώσει ήθελε ??? :geek: Να διωξει τον υπερηχογράφο από τη μούρη του??? :lol::lol:

Παντως και πάλι ο γιατρός έβαλε τα γέλια με την πάρτυ του. Είδαμε ωραιότατη σπονδυλική στήλη, και όταν του είπα να δούμε και τι παιδί είναι?! Καλά πανέμορφο θα είναι και πανέξυπνο σαν και τους γονείς του :lol::lol::lol:

Το σκασμένο μας έδινε κλωτσίτσες με το ποδαράκι του σαν ποδοσφαιρικά κροσέ και δεν μας άφηνε να δούμε! :lol::lol::lol:

Μας βγήκε και ντροπαλό το σκασμένο ή πολύ αντράκι!

Πάντως κάθε φορά που πέφτουν πάνω του τα φώτα του Doppler, όλο κάποια ταρζανιά θα κάνει... Μαλλον χτες του χαλάσαμε τον υπνο και ήθελε να το αφήσουμε στην ησυχία του! Λίγο πριν βγάλει τον υπέρηχογράφο από την κοιλιά μου, σφηνώθηκε στην αγαπημένη του θέση που είναι στη σωλήνα της αριστερής σάλπιγγας! :D

Αυτό το παιδί όλο εκεί το νιώθω να πιέζει. Το είπα και στο γιατρό και μου είπε να μη φοβάμαι, αυτά βολεύονται όπου τους αρέσει! Το δικό μου μάλλον καβούρι θα βγει! ολο χωμένο στο τούνελ είναι! :lol::lol::lol::lol::lol:

Κατά τα άλλα, έχω χάσει βάρος παρακαλώ, αλλά παρά την ανησυχία της ενδοκρινολόγου μου, ο γυναικολόγος μου είπε ότι είμαι ΤΖΕΤ, και ότι δεν φοβάται, που χάνω βάρος, γιατί είπε ότι το μωρό αυτα που χρειάζεται τα παίρνει, και ότι θα έχω περιθώριο να παχύνω αργότερα, που θα είναι χρήσιμο για να πάρει λίπος το μωρό! Και επίσης μου είπε, ότι λόγο ΣΔ που έχω θα είναι πολύ ευκολότερο να γεννήσω με μικρό βάρος! Είμαι 72Kgr, ύψος 1.60m και 16 εβδομάδων σήμερα! :D

Επίσηςςςςςςςςςςςςςςςςςς σήμερα αγοράσαμε τις βέρες μας! Καλά μιλάμε Ε-κ-π-λ-η-κ-τ-ι-κ-ε-ς! Είναι 18Κ κίτρινος χρυσός και ένα μοναδικό σχέδιο!!!! :D

Και κορίτσια μαντέψτε, τι νούμερο βέρας φοράει ο Βασιλάκης μου.... 69 :lol::lol::lol::lol::lol:

Το προστυχόμουτρο! :lol::lol::lol::lol::lol:

Αιμορραγήσαμε λίγο οικονομικώς, 1000ευρώ, αλλά άξιζε τον κόπο. 20γρ και οι δυο βέρες ζυγίζουν

Αντεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε απογείωσιςςςςςςςςςςςςςςς!!!!

Babystrumffffffff, χώσου, πουλάκι μου στη σάλπιγγά σου, γιατί προβλέπονται αναταρράξεις!!!

ΥΓ: Χρόνια πολλά σε όλες μας :D

Και ένα τραγουδάκι για την ημέρα να το χορεψουμε τριάδες... εμβρυάκια και μπαμπάδες ;)

Ti amo Eros Ramazotti

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου το ακούσαμε!!!!!! Ήταν τέλειο!!! 118 χτύπους έχει το σπορακι μας!!!

Στις 28/2 θα ξανα πάμε να το μετρήσουμε για να είναι πιο σωστες οι μετρήσεις και να μου γραψει τις εξετάσεις που θα χρειαστεί να κάνουμε!! Προς το παρόν μου έγραψε φυλλικο οξύ το οποίο θα παίρνω μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης και για 5 μέρες θα βάζω κολπικά Vasclor (πρέπει να είναι προγεστερόνη αν ακουσα καλά) :D

Ευαγγελία μου χαίρομαι πολύ που όλα είναι καλά και κοίτα να φανείς δυνατή για το μωράκι σου μην αφήνεις τπτ να σε στεναχωρεί....(μάλλον ήθελε να μουτζώσει :lol::lol::lol: )

Σούλα προσοχή με τις σκάλες.... είχα πέσει κι εγώ 2-3 μέρες πριν μάθω οτι είμαι έγκυος :o:o

Μαράκι αυτός είναι ο Βαλεντίνος σπίτι με τους έρωτες της ζωής σου!!!! :x

Φιλάκια σε όλες τις κοιλίτσες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευακι μου μπραβο που παρολο αυτο το ψυχολογικο πατατρακ που περνας κανεις κ χιουμορ!!!!στην ελενα ημουν πολυ χαλια ψυχολογικα τιποτα δεν με εκανε να ξεχαστω ευτυχως την ξεπερασα γρηγορα την φαση...για αυτο σε νοιωθω...

ντροπαλο λοιπον το νινι μας!!!!δεν πειραζει στην γεννα θα το μαθετε το φυλο :lol::lol::lol:

ελενακι μου συνχαρητηρια!!!!!!!ο πιο ωραιος ηχος!!!!!!!

ξεχασα βρε κοριτσια να σας πω εγω αυχενικη κ β επιπεδου εκανα σε εξωτερικο γιατρο οχι σε νοσοκομειο για αυτο πηρα κ dvd εφαγα φλασια τωρα :lol::lol::lol:

δυο φορες επεσα απο τις σκαλες πριν μαθω για την εγκυμοσυνη κ μια τωρα...κατεβαινα με τις καλτσες κ βζουμμμμμμμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα!Μόλις γύρισα από το γιατρό!!!Ακούσαμε για πρώτη φορά την καρδούλα του!!!Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα!!! :D Ο σύντροφος μου έχει μείνει με το στόμα ανοιχτό :lol: 108 παλμοί και 2,8 χιλιοστά!!!Ηημερομηνία γεννήσεως μάλλον θα είναι η 5η Οκτωβρίου..Θα έχω να παλεύω 2 ζυγούς μετά μέσα στο σπίτι!!! :lol: Σε δυο βδομάδες θα ξανακούσουμε καρδούλα!!!Θα πάω να κάνω και τις εξετάσεις που θα μου γράψει.. ;)

Να προσέχετε με τις σκαλίτσες κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δήμητρα κι εγώ ζυγός είμαι κ έχω γενέθλια 5 Οκτωβρίου :lol::lol::lol::lol::lol:

Εμένα σύμφωνα με την περιοδό μου πητ έχω 4 Οκτωβρίου αλλά σε 2 βδομαδες που θα το μετρήσουμε θα έχουμε την πητ του υπερήχου :D:D:D:D

Φιλάκια σε όλεςςςςςς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Layla κ Elenakiooo ποσο χαιρομαι που ακουσατε καρδουλα!!! απεριγραπτο συναισθημα εε?? :D

κ εγω ανυπομονω σαν τρελη να ακουσω την καρδουλα του την επομενη φορα που θα παω στη γιατρο. πρεπει να κανω ομως αλλη 1,5 βδομαδα υπομονη. :roll:

εγω συμφωνα με την περιοδο εχω πητ 10 Οκτωβρη. επειδη ομως ο κυκλος μου ηταν παντα μεγαλος 32-34 ημερων, λογικα θα παει λιγο πιο μετα η πητ.

με τον πητ υπερηχου υπολογιζει ο γιατρος ακριβως την ημερομηνια?? πως γινεται αυτο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερααααααααααααααααααααα πανεμορφες κοιλιτσες.........τι κανετε?maria1984 στην αυχενικη θα σου δειξει ακριβως ποσο εισαι εσυ και ποσο το μωρακι σου ωραια μερα οντως εκελεισες για ραντεβου χι χι χι χι χι χι ημερα της γυναικας..........

dimitroula πολυ ευχαριστα νεαααααααααααα με το καλο στην επομενη επισκεψη να ακουσετε και την καρδουλαααααααααααα

leyla πολυ χαιρομαι που βρηκες επιτελους γιατρο και μαλιστα σου φανηκε και καλος να τον ρωτας οτι θες αχ και συ ακουσες την καρδουλα του τι ωραιααααααααααααααααααααααα φανταζομαι τον αντρα σου χαρα θα περιμενουμε σε 2 βδομαδες να μας πεις τα νεοτερα 2 ζυγους ε?εχω εχω 2 τοξοτες-τα παιδια μου -και ο μπαμπας μου τοξοτης επισης......................................................

happy μου τι να πω για σενα.............................για τα ονειρα σου μια παπακι μια τσουτσουνακι ονειρευεσαι χα χα χα χα χα χα χα

πως εισαι πονας?????να προσεχεις πολυ και να παρεις τον γιατρο σου να του το πεις μηπως χρειαστει τυπικα να σε δει αχ αυτα τα τερατακια μας λιγο τα αφηνεις και χαλανε τον κοσμο ολο

παντως οπως τα λες στην αυχενικη θα τα δεις ολα καθαρα και ποσο βδομαδων εισαι .......

yakinthakiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii οταν γραφεις ζωγραφιζεις χι χι χι χι χι χι χι χι βρε το φασολακι να αντιλαμβανεται τα παντα και να μην σας κανει την χαρη να δειτε τι ειναι παπακι η τσουτσουνακι χι χι χι χι χι χι δεν πειραζει χαλαλλι τα λεφτακια και μεις τοσο ισως και κατι παραπανω ειχαμε δωσει για τις βερες μας και ειναι θεικεςςςςςς αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ με το καλο ακου να εχει νουμερο 69 ελεος χι χι χι χι χι

elenakiiiiiειδες και ακουσες τον ωραιοτερο ηχο ο δευτερος πιο ωραιος ηχος ειναι το κλαμματακι του οταν γεννηθει ........................................

τωρα τα δικας μας νεα ειναι τα εξης...........................χτες 8 το πρωι φτασαμε στο ρεα για να κανω την αυχενικη ειμαι 13 βδομαδων και το μωρακι μας 6 εκατοστα μεχρι τελος αυγουστου θα ερθει στον κοσμο με το καλο αλλα λογω καισαρικης στανταρ θα γεννησω νωριτερα ολα καλα ευτυχως και η μικρη αποκολλησ που ειχα δεν υπαρχει πια λτο οστο το ρινικο ορατοτατο και υγρα μια χαρααααααααα και φτανουμε να μετρησουμε παλμους ..................................189 ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ το μετρησαμε 4 φορες και μου ειπε οτι δεν ειναι κατι κακο απλα αν αγχωθηκα εγω στρεσαριστηκε και το μωρο ειχα πολυ αγχος μεχρι να δω οτι ολα ηταν καλα εκανα και μια εξεταση df508 δεν θυμαμαι να την ειχα κανει στις 2 προηγουμενες εγκυμοσυνες μου αλλα αφου μου την ειπε ο γιατρος μου επρεπε να τον ακουσω την αλλη βδομαδα θα παω στον γιατρο μου και θα ξανακουσω την καρδουλα του να ειμαστε σιγουροι οτι ολα καλα οσο για το φυλλο δεν ειδαμε κατι ηταν κουλουριασμενοοοοοοοοο ισως την επομενω φορα μας αφησει να δουμεεεεεεεεεεεε

φιλακια πολλα πολλα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sboioioiooioooiiooooooooooooooooooning!!!!!

Ηρθα! 8-)

Σήμερα ήμουν όλη μερα στους γιατρούς! Το πρωί στη Διαβητολόγο μου... Μου είπε ότι το μωρό σωζεται χάρη στο ότι μειώνω τους υδατάνθρακες, περπατάω καθημερινά 45λεπτά και στο ότι χάνω κάθε φορά βάρος, οπότε διατηρείται σε αποδεκτά όρια η γλυκοζυλιωμένη αιμοσφαιρίνη μου...! Αν δεν έκανα αυτά το παιδι θα πέθαινε :cry:

Κατά τα άλλα, χτες έφαγα άλλη φρίκη! :| Πήγα για πιπι μου, και :shock: 2 σταγόνες αίμα φάνηκαν στο χαρτί :cry: . Ξάπλωσα αμέσως πήρα 4utrogestan, κοιμήθηκα, και το βράδυ κατάφερα να βρω το γιατρό μου. Μου είπε ότι καλά έκανα, και σήμερα πήγα στο νοσοκομείο να με εξετάσει. Ευτυχώς δεν βρήκε κολπική αιμόρροια, ή αιμόρροια από τον τράχηλο. Συνέστησε να κάνω υπέρηχο και γενική ούρων.

Πήγα λοιπον στη Βιοιατρική, και έκανα έναν απλό υπέρηχο. ΟΜΩΣΣΣ, μου τον έκανε ακτινολόγος και όχι γυναικολόγος! :evil:

Τώρα, αυτό μου γράφει κάτι παλαβά...

Γράφει, ηλικία κύησης 16εβδ και 2 ημέρες

Αμφιβρεγματική διάμετρος 31mm, ηλικία κύησης 16εβδ :?

Μηριαίο οστό 18mm, ηλικία κύησης 15εβδ και 4 ημέρες!!!!! :shock:

Κοιλιακή διάμετρος 92mm

Αμνιακό Υγρό: Κ.Π. :shock:

Καδιακοί Παλμοί K.Φ. (Αυτό το κατάλαβα, ότι είναι φυσιολογικό...! :) )

Τα υπόλοιπα, έχει καμιά σας ιδέα για να μου τα εξηγήσει??? Είναι καθυστερημένο το παιδάκι μου???

Η καθυστερημένη είναι το μάτι αυτηνής που το μέτρησε και δεν ήξερε??? :evil:

Layla, πολύ χαίρομαι για σένα! :D

Rapanaki, μου ανοίγεις την όρεξη! :lol:

HappYYyyyyyyyyyyyyyyyy!!!! Φιλιά πολλά, και να ψωνίζεις βρε από το Free αεροδρόμιο μας!!! :lol::lol::lol::lol:

Πάντως από ότι διάβασα, θα κάνω υπέρηχο Β' τριμήνου μεταξύ 16-18ης εβδομάδας,

το οποίο είναι διαφορετικό από το Β' επιπέδου που γίνεται στην 20η εβδομάδα....

Θα πάω σε έναν του ΕΟΠΥΥ να μου το γράψει! :D

Κατά τα άλλα, δεν μας άφησε και πάλι να δούμε τι παιδί είναι. Αυτή τη φορά ήταν γυρισμένο με τη μούρη προς τον κόλπο, και δεν έλεγε να γυρισει από την άλλη μεριά. Σχεδόν σε όλο τον υπερηχο κοιμότανε! Αλλά η καρδούλα του καμπάνα χτύπαγε. Αυτή η ... τύπισσα, είπε, ότι μπορεί να είναι κορίτσι, αλλά ας το αφήσουμε για αργότερα.... Αλλος μου είπε ότι μάλλον θα είναι αγόρι...!

Οι απόψεις διίστανται! :D

Πάντως ή αγόρι θα είναι ή κορίτσι, τώρα να πέσω στην περίπτωση να είναι ΠΟΥ...ΣΤο καλό ;) πηγε το κινητό μου, δεν νομίζω! Οπότε ωραία σοφία μου είπαν οι υπερηχογραφητες! :D

:lol::lol::lol::lol::lol:

Κατά τα άλλα συνεχίζω να βαράω σάκχαρο του σκοτωμου...

Που θα παει θα το αντιμετωπίσω... :o

Για την ώρααααααααααααααααααααα φευγωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω 8-)

ΒΖΝ 8-) ΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝνΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτη η πρωσγιωση και η απογειωση σου ειναι φοβερη καθε φορα χα χα χα χα χα χα χα χα πω πω απο το πρωι στους γιατρους φανταζομαι κουραση που θα νιωθεις ..................................

ελα μωρε μην αγχωνεσαι αδικααααααααααα θα το καταλαβει το μπεμπακι σου

ολα καλα ειναι παρε τον γιατρο σου και διαβασε τα να σου φυγει το αγχος και να ηρεμησεις

και το αιματακι απο το αγχος και την ταλαιπωρια θα ταν ...............................................να ξαπλωσεις και να ηρεμησεις............................................και να χαιδεψεις την κοιλιτσα σου και να του μιλησεις .................................................................κανεις οι καλυτερο μπορεις για το μπεμπακι σου ..............................................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...