Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο14


Recommended Posts

Κορίτσια ξεκίνησα... έκανα σήμερα τις πρώτες μου ενέσεις εξωσωματικής. (1η προσπάθεια) Ε, είναι λίγο σαν Πανελλαδικές εξετάσεις (με καλή προετοιμασία...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φιλενάδες μου καλημέρα!

τερι γλυκούλα μου, σε ευχαριστώ τόσο πολύ!πώς παει το μπεμπάκι;

christy καλό ξεκίνημα, δεν είναι τίποτα και στο λεω εγώ που είχα πανικοβληθεί όσο δεν παίρνει-τα κορίτσια μπορούν να στο επιβεβαιώσουν.

Τι μου θύμισες με τις Πανελλαδικές;άλλο τρελό άγχος εκεί!

Βρε κορίτσια,όλο νιώθω ότι παει να κατέβει το αίμα από ώρα σε ώρα.Επειδή θέλω να κάνω κάποιες δουλίτσες,όχι πολύ βαριές, κάνω γενικά δουλειές(πλύσιμο πιάτων, σκούπα, όχι σήκωμα κουβάδων και τίναγμα παπλώματος),και τώρα που λείπει ο άντρας μου είναι ευκαιρία για να μην με κατσαδιάσει είπα να κάνω ένα τεστάκι(κάνει να το πω;είναι αυτό που ανιχνεύει τέσσερεις μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο) και βγήκε θετικό(αχνό αλλά θετικό).

Φυσικά δεν χάρηκα γιατί λένε οτι από εξωσωματική δεν πρέπει να κάνεις τεστ γιατί βγαίνει ψευδώς θετικό, περίμενα να βγει αρνητικό για να είμαι σίγουρη.Τι να κάνω τώρα;αφού δεν ισχύει να ξεκινήσω;Περιμένουμε κάτι φίλους απόψε που θα έρθουν μαζί με τον άντρα μου(σπουδάζει ο γιος τους και θα τους φιλοξενήσουμε τους ανθρώπους για να μην πληρώνουν ξενοδοχείο) και το πάτωμα είναι γεμάτο χώματα από τα παπούτσια του άντρα μου και θέλει σφουγγάρισμα.Συγγνώμη για τη ανόητη ερώτηση πρωινιάτικα :oops: Φιλάκια πολλά πολλά πολλά!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Αγγελα να κατσει να κλωσισεις :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: και μολις ερθει ο αντρας σου να βαλει μια σκουπα αυτος.Ασε τα πολλα πολλα.

Το τεστακι μακαρι να ισχυει.Λενε πως το θετικο δεν κανει λαθη αλλα με τοσες ορμονες που παιρνουμε ξερω κι εγω :roll: ?

Βεβαια οπως ειπα εγω μια μερα πριν που ειχα κανει κ παρα τις ορμονες κ παρα την εγκυμοσυνη ηταν αρνητικο.Υπομονη μια μερα εμεινε!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημρα κοριτσια μπραβο σε οσες ειναι εγκυουλες????ειχα πολυ καιρο να μπω τι κανετε ??εγω το εχω αφησει λιγο πισω αυτο το θεμα λογο οικονομικου αλλα θα παω συντομα εχω τρια κατεψυγμανα και θα τα βαλω και θεος βοηθος θελουμε πολυ ενα παιδακι με τον αντρα μου το λαχταραμε και εμεις??θα ερθει που θα παει για ολους υπαρχει σας ευχομαι μια ωραια μερα να ειστε καλα και μπραβο σε οσες εχουν πιασει.και σε εσενα αγγελα σου ευχομαι μια θετικη χοριακη με το καλο.καλημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποπο νέα!!!! Διαβάζω διαβάζω και τώρα δεν θυμάμαι και πολλά από όσα διάβασα!!!!!

newlife78 και gioulaki με το καλό να έρθουν τα 2α μωράκια σας!!!!!!!

Cristy καλή αρχή!!!

Αγγέλα μου θετικό τεστάκι!!!!!!! εμένα είχε βγεί αρνητικό μια μέρα πριν την χοριακή και ήταν αρνητική η χοριακή οπότε ετοιμάσου για γλέντι αύριο και άσε το σπίτι όπως είναι!!!!!!!!! Θα κάνουμε πάρτυ!!!!!!!

Ντιαζάκι ήρθε;;;;;

Εμένα ήρθε το Σαββάτο!!!! αυτό το Σάββατο θα πάω για υπέρηχο και να δούμε πότε θα κάνουμε την εμβρυομεταφορά!!! συζητήσαμε με τον γιατρό για τα ουτροτζεστάν γιατί με έιχαν πειράξει πολύ κολπικά την προηγούμενη φορά και είπαμε αν (ω μη γέννοιτω) επιζήσει μόνο ένα από το σοκ του ξεπαγώματος να μην πάρω καθόλου... όλα είναι υπο συζήτηση όμως... σκέφτηκα να του πω να πάρω κορτιζόνη, με είχε ρωτήσει την προηγούμενη φορά αν ήθελα να πάρω γιατί είχα διαβάσει εδώ ότι παίρνατε πολλές και μου είπε ότι αν νιώθω ότι θα πάει καλά αν την πάρω κι εγώ να μου δώσει, αλλά είχα πει όχι, δεν μου χρειάζεται κι άλλο φάρμακο... τώρα όμως το σκέφτομαι σοβαρά μετά την αιμορραγία και την αποτυχία...

Κορίτσια μου κάντε μια προσευχούλα να ξεπαγώσουν και τα 2 εμβυάκια μας και να πάει καλά αυτή την φορά... νιώθω τόσο κοντά στο όνειρο και φοβάμαι μην πληγωθώ πάλι...

Κάτια82 με το καλό κορίτσι μου κι εσύ...

Παπάκι και VANGO μου σε τί στάδιο βρίσκεστε; ΛΑγονησάκι;

Εσύ littledancer;;;

Τέρι και ΛΙΛ τί τέλεια κοριτσάκια μου γλυκά!!! φουσκωμένες κοιλίτσες!!!!!! ΟΝΕΙΡΟ!!!!!

Δεν θυμάμαι τί άλλο διάβασα!!!

Φιλάκια σε όλες και έρχονται τα μωράκια μας!!!!!!!!!!!! Είμαι σίγουρη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto με το καλο η αποψυξη στα μπαρμπασταθακια σου!

Εγω οποτε εβαζα το ουλτροτζεσταν ελεγα οτι ταιζω το σπορακι μου :lol::lol::lol: για να παρηγορηθω.

Τι σου ειχε προκαλεσει η προγεστερονη?Γιατι υπαρχει κ σε ενεσιμη μορφη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελι θα προσευχομαι για εσενα και για ολα τα κοριτσακια μας που προσπαθουν :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Σας στελνουμε και ολη μας τη θετικη αυρα εγω και το μωρακι μου!!!φφφφφφφοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυ

Αγγελα ασε τις δουλειες και μην κανεις τιποτα!!!Δεν λυπασαι που τοση προσπαθεια εχεις κανει μεχρι τωρα, να παει χαμενη απο μια βλακεια?

Εγω ακομη για δουλεια δεν εχω παει...Εχω περιπου 3 μηνες τωρα, ουτε οδηγω.

Θα περιμενουμε λοιπον αυριο να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα!! %%-%%-%%-

Κατια καλη επιτυχια και σε εσενα!!

Φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλάκι με πείραξαν κολπικά και μου προκάλεσαν ερεθισμό και μια μικρή αιμορραγία που τελικά παρέσερνε όλη την ποσότητα προγεστερόνης που έβαζα και δεν έμενε τίποτα για το σποράκι με αποτέλεσμα το ενδομήτριο να κάνει ρήξη και να αρχίσει να διαλύεται ενώ όλα πηγαίναν καλά.. Ξεκίνησα να τα παίρνω από το στόμα αλλά είχε ήδη καταστραφεί επνα μεγάλο τμήμα του ενδομητρίου και έτσι χάθηκε το σποράκι μας...

Ο γιατρός είπε ότι προγεστερόνη παράγει ο οργανισμός σε κάθε εγκυμοσύνη φυσιολογικά και δεν θα έπρεπε να με πειράξει!!! Όμως για κάποιον άγνωστο λόγο με πείραξε πολύ!!!

Αυτή την φορά πάμε έτσι κι αλλιώς σε φυσικό κύκλο χωρίς φαρμακευτική αγωγή και βλέπουμε!!!

Θα το συζητήσω το Σαββατο με τον γιατρό μας και για ενέσιμη μορφή και για αντιπηκτικεπς και για κορτιζόνη!!!

Όσο φτάνουν οι μέρες με πιάνει μια αγωνία!!! Και αισιοδοξία και αγωνία μαζί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikt se efxaristo poli , emis fisika exoume akomi , ton augousto me to kalo tha xekinisoume pali prospathies gia 2o moraki!!!! (*):ympray:

kali epitixia se ola sas koritsia!!!!, ti kanoun oi fouskokoilitses mas? :-!

prosefxi ke pisti kai ta morakia tha ertoun, theli ipomoni ke epimoni to olo thema!!!!!ta perasame ke emis idi mia fora ke met apao 5 prospathies to thauma egine to moraki irthe kai omorfine , edose noima stin zoi mas!!!! , sas niotho ti pernate.....i Panagitsa tha mas voithisi ke tha mas stili ta morakia pou toso laxtaroume!! :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Melipikto μου με το καλό το ξεπάγωμα :):) Σου εύχομαι να είναι και τα τυχερά σου!.Δεν θυμάμαι έχεις και άλλα στην κατάψυξη εκτός απο αυτά τα 2;Εγώ θα κάνω μόνο την διέγερση(για άλλη μία φορά....)Θα κάνω μαζί με την ωοληψία και υστεροσκόπηση και τα έμβρυα μας θα μπούνε στην κατάψυξη για αργότερα.Ελπίζω τουλάχιστον να είναι πάνω απο 2 και καλά.Συζητήσαμε και την πιθανότητα να κάνουμε μερικές σπερματεγχύσεις πριν κάνουμε εμβρυομεταφορά γιατί και το σπέρμα έχει βελτιωθεί πάρα πολύ απο πέρσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου με πείσατε, θα γίνω κλώσσα!!! :) δεν έκανα τίποτα, βέβαια οδήγησα προχθες, πειράζει;

προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη για το τεστ γιατί έχω πάρει πολλή ορμόνη,ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια :)

μελίπικτο :-*:-*:-* όλες μας θα προσευχηθούμε για τα εμβρυάκια σου!Παναγίτσα μου να πάνε όλα καλά!!!Έχεις αγωνία ε;να σου πω να ηρεμήσεις, έπεσες στον κατάλληλο άνθρωπο και θα γελάει όλο το φόρουμ...γιατί αυτό το πράγμα με την προγεστερόνη;αφού το εντοπίσατε τουλάχιστον...

χαίρομαι τόσο πολύ που νιώθεις αισιόδοξη κορίτσι μου,αγωνιώ κι εγώ να ξεκινήσεις και να πάνε όλα τέλεια- και για όλα τα κορίτσια!!!Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκούλες μου και γλυκούλη (μιας και προστέθηκε και απντρας στην παρέα!!!) σας ευχαριστώ πολύ πολύ...

Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!

LittleDancer συνολικά έχουμε 6 εμβρυάκια, 2 τρίτης μέρας που θα βάλουμε τώρα και 4 πρώτης μέρας που όταν χρειαστούν θα τα βγάλουμε ανά 2 και θα τα αφήσουμε να γίνουν τριτης μέρας για να τα βάλουμε μιας και μας είπαν είναι όλα άριστης ποιότητας! Ίσως σκεφτούμε και για βλαστοκύστες αν χρειαστεί...

Να τις κάνετε τις σοερματεγχύσεις κορίτσι μου! Ίσως πετύχετε με την πρώτη και κρατάτε τα εμβρυάκια για καβάντζα που λένε αν χρειαστούν στι μέλλον!!! Πολύ χαίρομαι για το σπερματάκι σας!!! Καλή επιτυχία και τώρα και στις σπερματεγχυπσεις!!!

Αγγέλα μου μία έμεινε!!! Ποποπο!!! Θα περινένω κι εγώ με αγωνία τα αποτελέσματά σου αύριο!!!! Πολύ καλή επιτυχία εύχομαι!!!!

Φιλάκια ανέτρητα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera filenades mou ti kanete eiste kala ?

melipikto sou efxomai ooooooooooola napane teleia me emvriakia sou kopela mou na exeis kalh epityxiaaaa !!!!!!

aggela ade avrio 8a mas exeis ta nea sou na deis pou ola 8a einai teleia koritsi mou !!!! 8a perimenoume neakia sou !!!

littledancer ego gia spermategxisi opoia kopela exei kanei k etyxe na sizitiso mazi tis moueipe oti apla exase xrono k xrima tora ti na po prosopiki empiria den exo giati piga katefe8eian stin e3osomatiki logo aferesis tis salpigas mou alla ti na po skeftiteto kala k parte arketes gnomes gia na sas voi8isi na parete ti sosti pados oti k na kanete sou efxomai kopela mou kalh epityxia !!!!

filakia se oles koritsia kalh epityxia !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγέλα μου ένα θα σου πω...το θετικό δεν γίνεται αρνητικό σε αντίθεση με το αρνητικό που γίνεται θετικό! Εγω αυτο ξέρω κι αυτό πιστεύω! Α! και η ακριβής έκφραση του γιατρού μου όταν είδαμε θετικό τεστ ήταν..."Τώρα γίνει μια κλώσσα". Άρα κάνε αυτό που πρέπει και άσε τα κόλπα.....

Μέλι βάζω όλη την σεζτή μου καρδιά να ξεπαγώσουν και όλη μου την πίστη στην Παναγίτσα να τα προσέξει!

Στα νέα κορίτσια ευχομαι να πάμε όλα καλά! και στις παλιές μανούλες!

Θα γίνω μανούλα, ,vango τι γίνεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια & καλή επιτυχία σε όλες!

Εγώ, παρ' ότι έτοιμη να ξεκινήσω από Δεκέμβρη (στο μυαλό μου φυσικά!), όλα πήγαν ανάποδα: μια τυχαία μέτρηση στην προλακτίνη την έδειξε αυξημένη (26 κ πρέπει να είναι κάτω του 20) κ όταν έκανα υστεροσκόπηση στον γιατρό της εξωσωματικής (μετά από απόξεση 9η εβδομάδα τον Ιούλιο) βρέθηκαν συμφύσεις. Οπότε είμαι σε αγωγή για την προλακτίνη, έκανα κ επεμβατική υστεροσκόπηση για να με καθαρίσει και τώρα συνέρχομαι (12 μέρες μετά, τώρα σταματά η αιμορραγία).

Δυστυχώς μέσα σε όλα, είδα ότι 4 Cetrotide που έχω είναι λήξης 12/2011 - εγώ θα τις έκανα άνετα αν πήγαινα Γενάρη, αλλά τώρα πάμε για Μάρτιο το νωρίτερο. Μήπως σε κάποια θα χρησιμεύσουν; Αμαρτία να πάνε χαμένες, μου δόθηκαν με πολύ αγάπη...

Συγνώμη αν άργησα, αλλά δεν περίμενα ότι θα πήγαιναν τόσο στραβά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Melipikto κι εμάς μιας μέρας είναι τα έμβρυα που βάλαμε στην κατάψυξη.Και με τρώει που δεν ξέρω αν θα είναι καλά για να προχωρήσουν αργότερα.Όταν ρώτησα τον γιατρό μου είπε καλά είναι τα έμβρυα γιατί να μην είναι;; :lol:

Αγγέλα μου καλά αποτελέσματα να έχεις αύριο!!

Mina μου κι εμάς απο την αρχή για σπερματέγχυση μας έστειλαν (γι αυτό και δεν μας περνούσαν και απο την επιτροπή του ΙΚΑ όταν είχαμε πάει).Μετά που τέθηκε και το θέμα της πρόωρης εμμηνόπαυσης δεν το σκεφτήκαμε καθόλου και μπήκαμε στην διαδικασία για να μπορούμε να κάνουμε εμβρυομεταφορά και αργότερα που ίσως να μην έχω δικά μου καλά ωάρια(όχι οτι τώρα ξέρω και αν είναι καλά τέλος πάντων...)Θα δούμε μέχρι τότε να κάνουμε τώρα την διέγερση και την ωοληψία και μετά θα πρέπει να περάσει και κάποιο μικρό διάστημα φαντάζομαι που θα μεσολαβήσει μέχρι να κάνω κάτι ξανά.Αγχώνομαι μάλλον υπερβολικά γιατί αν δεν κάνουμε κάτι με αυτά που καταψύχουμε τώρα μετά θα πρέπει να πάω ίσως με δανεικά και δεν το θέλω, τουλάχιστον όχι ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα γίνω μανούλα καλή επιτυχία αύριο!!! Καλή ωοληψία και ακόμα πιο καλή εμβρυομεταφορά!!! Η Παναγίτσα να'ναι στο πλευρό σου!!!!

Λιτλντάνσερ κι εγώ τα έχω άγχος τα μπαρμπασταθάκια μας (Γιουλάκι έγραψες κορίτσι μου!!!)!!!

Η αδελφή μου γέλαγε, μου είπε τί θα πεις στο παιδί σου, γονιμοποιηθηκες το 2011 αλλά σε είχαμε στην κατάψυξη ως το 2014;!;!;!;!;! Ας αποκτήσουμε παιδάκια γερά και τυχερά κι ας είναι και φρέσκα και κατεψυγμένα κι ότι θελήσει ο Θεός!!!

Φιλάκια κοριτσάκια!!!

Αγγέλα μου η Παναγία μαζί σου αύριο!!! Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tha gino manoyla καλη ωοληψια!!!!Θα περιμενουμε νεα σου!

Μαρινα καλως ηρθες.Ευχομαι να ξεπεραστει συντομα το προβλημα σας και να ερθει το μωρακι με την επομενη προσπαθεια σας.

Dancer ευχομαι να πανε ολα καλα με τα εμβρυακια σας και να μην χρειαστειτε δανεικα %%-%%-%%-

Αγγελα περιμενουμε να μας πεις....... %%-%%-%%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!Αγγελα που ειναι τα νεα σου?Περιμενουμε!!!

Tha gino manoyla καλη ληψη να εχεις με το καλο να γινει κ η μεταφορα!!!!

melipikto και εμενα κατι τετοια μου λεει η αδερφη μου "Δηλαδη αν πανε ολα καλα κ γεννησεις τα παιδια θα θεωρουνται διδυμα?" αχαχαχα

littledancer ποσα εμβρυακια εχετε? Μια δοση ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Aγγέλα μου είμαι σίγουρη οτι θα μας πεις τα καλα΄νεα.....μετά κιολας απο το θετικο τεστάκι.....περιμενουμε μια μεγάλη χοριακή!

Meli μου ....ευχομαι να πανε ολα καλά με τα εμβρυάκια σου! Οντως υπάρχουν κι άλλα φαρμακα εκτός απο τα ultrogestan....ρωτα τον γιατρό σου.

thelo na gino manoyla.....καλή επιτυχία σήμερα με την ωοληψία!! Θα τα πουμε και αυριο απο κοντα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανα τη χοριακή στις 11 και πριν λίγο με πήρε ο άντρας μου που πήγε να την πάρει(εγώ έτρεμα) ότι είναιΘΕΤΙΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!

Είναι 272, μήπως είναι λίγο χαμηλή;τρέμω ολόκληρη, στο μυαλό μου έρχεται ο εφιάλτης της πρώτης εγκυμοσύνης.Πείτε μου κορίτσια μου, πώς είναι η χοριακή;Παναγία μου να πάνε όλα καλά για όλες μας!!!Θα γίνω μανούλα μην έχεις άγχος, όλα να πάνε τέλεια!!!(δάσκαλε που δίδασκες!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΓΕΛΑ μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!

Θα γίνεις μανούλα!!!!! Σούπερ είναι η χοριακή σου!!! Μην σου πω και για δίδυμα!!!!!

Μπράβο κοριτσάρα μου!!!! Έχω τρελαθεί λέμε!!!!!

Πάω γρήγορα να αλλάξω την υπογραφή μου!!!! Να σε κοκκινίσω!!!!!

Μπραβο!!!!!! Πόσο πολύ χαίρομαι για σένα!!!!!!

Θα γίνω μανούλα πώς πήγε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μελιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!ήξερα οτι θα είσαι η πρώτη, είσαι απο τις πρώτες που με καλωσόρισαν.Κοκκίνησέ με αν και ακόμα φοβάμαι...συγγνώμη για τον αρνητισμό,όποιος καει στο χυλό φυσάει και το γιαούρτι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...