Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτίου Νο.58 Ζούμε το κάθε δευτερόλεπτο


Recommended Posts

kaλησπέρα..μπήκα να γράψω και διάβασα για τον Φωτη,πολύ στεναχωρέθηκα,ευτυχώς που τον βρήκε άμεσα ο μπαμπας του.... :(

Αργυρώ μου ειπαν κ τα κορίτσια τα δικά σας,περαστικά σας!!!

επιστρέψαμε στη βάση μας..

Βίκυ είναι κλετομανής?πόσο χρονών είναι?δύσκολο πολύ...

Ελενα συγχαρητήρια για τον Π.!!! απαράδεκτο το ωμό αβγό!

Δήμητρα δεν ξέρω τι να σου πω ,η δικιά μου έκανε 3 -4 μη΄νες για να ξεκινήσει να τρώει..και αυτό έγινε με τον παιδικό...

για το θεμα του αρραβώνα ,εγώ αρραβωνιάστηκα στα 23 και παντρεύτηκα στα 24... παω να συνεχίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια έλαβα ένα μήνυμα πριν λίγο από την Παναγιώτα (λογικά θα το έχει στείλει και σε άλλες) και έλεγε ότι τον Φωτάκο μας το Σάββατο κι ενώ καθόταν στο πάρκο, τον βρήκε ο προφέσορας χωρίς αναπνοή με μπλε χειλάκια και γυρισμένα τα μάτια του.... :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: Οι πρώτες εξετάσεις και η μαγνητική ευτυχώς βγήκαν καλές... :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x Μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα καλά για το μαναράκι μου... :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Απ'ότι μου είπε αυτό που έπαθε λέγεται απώλεια συνείδησης και απ'ότι είπαν οι γιατροί έγινε ή τυχαία ή από κράτημα αναπνοής... :o:o:o:o:o:o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω ρε συ και εσείς τι περάσατε ,μου είπαν τα κορίτσια.... Ο Φωτης δεν είχε σταματησει να ανπνεει και οταν γεννηθηκε?μηπως σχετίζεται? μακάρι να είναι τυχαίο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτάκι κι εγώ το σκέφτηκα ότι και όταν ήταν βρεφάκι είχε πάθει μια φορά άπνοια.... :?:?:? Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο συνδέονται... :roll::roll::roll: Ελπίζω και εύχομαι να ήταν τυχαίο και να είναι καλά ο μικρούλης μας... :x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το Σάββατο;;; Δλδ είναι σπίτι τους σήμερα;;;

Γιώτα καλώς πήγατε σπίτι σας!!!!

Πολλές μέρες άδεια , τι καλά !!!! :)

Για πες πώς ήταν η έκπληξη ;;;

Τους άρεσε υποθέτω!!! ;)

Βίκυ ας έχετε ένα μάτι πάνω της!!! Περισσότερο για να βεβαιωθείτε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζι μου δε κατάλαβα που είναι...Λογικά είναι ακόμα στο νοσοκομείο.... :?:?:?:? Τουλάχιστον έτσι φαντάζομαι....Για να μου πει ότι οι πρώτες εξετάσεις βγήκαν καλές, λογικά θα κάνουν κι άλλες... :roll::roll::roll::roll:

Απώλεια συνείδησης δε νομίζω να είναι επιληψία...Απ'ότι είδα στο ίντερνετ λίγο που το γκούκλαρα σαν λιποθυμία πρέπει να είναι, απλώς πρέπει να γίνει έλεγχος για να βρεις το αίτιο.... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Όπως και να έχει, εμείς να προσευχηθούμε όλες μαζί να είναι καλά ο Φωτάκος μας και να το ξεπεράσει σύντομα...Και να τελειώσει εδώ η αγωνία της Παναγιώτας... :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

otan μιλησα εγω μαζι της ηταν ακομα νοσοκομειο..

πιθανον να αβγαιναν αυρο!

απλα ακαναν εξετασεις να βρουν απο τι ειναι!

δεν ειναι ευκολο να βρεθει απο τι ειναι!

οτι κι αν ειναι (να μην ειναι βεβαια τιποτα) να ειναι περαστικο η να αντιμετοπιζεται!

η σκεψη μας μαζι της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

τι έγινε πάι βρε σεις, Παναγιωτάκι μου, :(:( περαστικά στο νινάκι, ελπίζω να είναι τυχαίο!

Πάω να σας διαβάσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε , τι εγινε με το Φωτακο;;;;;;;

Ειναι καλα το παιδι;;;;

Τωρα μπηκα για μια καλησπερα , και ειδα τα σχολια σας πιο πανω.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω στεναχωρ3εθηκα πολυ με τον πατατουλη...

ας μου στειλει καποια το τηλ της παναγιωτας..

αχ την καημενη, τι αγχος θα τραβαει...

αργυρουλα για την ηλικια που λες, εγω 23 αρραβωνιαστηκα, 24.5 παντρευτηκα κ στα 25 ειχα τον ανασταση

τωρα κοντευω 28 κ εχω 2! ολα ειναι σχετικα, οσο πιο νεος εισαι τοσο μεγαλυτερες εινα ιοι αντοχες σου

αχ ελενα συγχαρητηρια για τον αντρα σου!! ξεχασα να στο πω πριν :oops:

φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας διάβασα αλλά το μυαλό το έχω στο μωρό. Δεν έμαθε τίποτα καμία? Αφρο?

Για τις ηλικίες που λέτε νομίζω ότι συμφέρει τον καθένα είναι και το καλύτερο.

Λενάκι και εγώ φτιάχνω αυγόφετες στον Κωστα και μάλιστα συχνά, δεν τρώει σκέτο αυγό. Συγχαρητήρια για την προαγωγή.

Θεσσαλονικιές χαιρομαι που βρεθήκατε και γνωρίσατε και την Φραν.

Βίκυ στους γονείς εγώ θα το έλεγα με χιουμορ.

Χρυσα περαστικά στα παιδιά

Λένα τι έγινε με τα κακάκια του μικρού?

Μάγδα εύχομαι να είναι ο καλύτερος παιδικός ever!

Νατάσα ελπίζω να μην έχει τίποτα η Ε.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουυυυυυ εβγαλε πολυ πραμα!

μου ειπε οτι τα μωρα που θηλαζουν πολλες φορες περιμενουν να γεμισει πρωτα το εντερο τους τελειως κ μετα το αδειαζουν

αλλα κανουν 1 φορα τις 14 μερες

αλλα 14 φορες στη 1 μερα

κ οι δυο περιπτωσεις ειναι φυσιολογικες

μου ειπε πως αν τον βλεπω κ ζοριζεται πολυ να του βαλω υποθετο για να ανακουφιστει, οχι 3πειδη δε θα τα κανει απο μονος του

τωρα εχει γεμισει με σπυρακια στα μαγουλα κ στο μετωπο, απο το μεσημερι κ μετα ειναι πολυ χαλια, χαλια

αυτη η φωτο του κωστα πολυ μαρεσει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδαμε με τον Μ το μπλακ αουτ ...πολυ γελιο καναμε .Ο Μ φωναζει τωρα ποντικια ποντικια και κανει οτι τα παταει :lol::lol::lol::lol::lol:

Λενα δεν ξερω τι να σου πω για τα κακα ,ποτε δεν ειχα τοσο μεγαλο προβλημα ....

Η Ιουλια που ειναι ?εγραψε και δεν την ειδα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!! Αργυρω τους αρεσε επολυ η έκπληξη ...δεν το περιμενανε με τπτ..

την πηγα παιδικο μετα απο 25 ημέρες,ησυχα πήγε..πως βαριέμαι ,ουτε να μαγειρέψω δεν θέλω..ξεκινάω διατροφή σήμερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

Κανένα νέο απο την Παναγιώτα είχαμε;;;;

Διατροφή; Ωχ!! Καλή επιτυχία και ....... καλημέρα!!

Η δικιά μου πότε θα ξανά πάει που θέλει τόσο; :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Ειχαμε κανενα νεοτερο απο την παναγιωτα.

Ειμαι χαλια..φυσικα ηταν θεμα χρονου να με κολλισει καποιος απο τους δυο.

Τα φιλια μου..παω να δουλεψω λιγο..να ποιω κανενα καφε να ξυπνισω και τα λεμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!

είμαι στο γραφείο

πολύ δουλειά :?

μόλις παρέλαβα και την 3η εργασία μου :roll: παραδίδω 9 Μαρτίου :idea:

Χτες ο Γ είχε υπηρεσία, κοιμηθήκαμε στη μαμά μου :D

Σήμερα λέω να πάω σε ένα μάθημα που διοργανώνει ένα κατάστημα για πλέξιμο 8-)

Ξέρετε εσείς να πλέκετε?

Θα πάρω την Παναγιώτα σε λίγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία εγώ δεν ξέρω να πλέκω, αν και πολλά πολλά χρόνια πριν είχα επιχειρήσει......γενικώς δεν έχω υπομονή για τέτοια δουλειά!!! :roll::roll::roll:

στην τιβι διαφήμιζε ένα περιοδικό πώς να πλέκετε και είχε κάτι πολύ ωραία σχέδια, είχε μια κουβέρτα, μικρή, και μπορούσες να την γεμίσεις με καρδούλες.....πολύ ωραία :D

αλλά όπως είπα, δεν είναι για μένα.....

πήρες την Παν.?

με το καλό και η 3η εργασία :D:x

Χρύσα περαστικά!!! :x

Λένα αυτό που σου είπε ο παιδίατρος μας είχε πει και ο δικός μας!!! αναφέρομαι στα κακά του μπέμπη!!! :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....!

κανενα νεοτερο απο την Παναγιωτα?

Μαρια..με το καλο αι η 3η εργασια...

αν μαθεις -κανεις και 0πλεξιμο η εργαζομενη-φοιτητρια και μανα θα νοιωσω ακοαμ πιο αχρηστη!

ποτε θα τα κανεις ολα!

συμπεθερα...πως ειναι η ικρη?

απο τις 8 βαζει2ο ραφι στο ασανσερ αποθκη ο πατερας μου (με καλοπιανει- μαλλον του μιληε η αμανα μου) και καρφωνει...εμκαι εγω κοιμαμαι ως τις 11!

τωρα καρφωνει στον 2ο οροφο...αν βαλει και στον 3ο ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την παίρνω αλλά δεν απάντησε :?

Ε λέω να πλέκω για χαλάρωση πιο πολύ.

Και από την άνοιξη θα ξεκινήσω και μεταποιήσεις σε παλιά ρούχα και αξεσουάρ :D

Μέσα στις γιορτές είχα φτιάξει 2 κολιέ. Το ένα από παλιά υφάσματα και το άλλο από καλσόν.

Είναι αγχολυτικό :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Δεν έχουμε κανένα νεότερο ε;

Την πήρα τηλ αλλά δεν απαντάει.

Θα σκάσω.........

Εγώ δεν ξέρω να πλέκω αλλά ξέρει η μαμά μου και αυτήν την εποχή μου φτιάχνει κασκόλ!!! :D:D:D

Θα ήθελα να μαθω πάντως αλλά πραγματικά αυτόν τον καιρό το μόνο που μου λείπει είναι να πλέκω κασκόλ!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Και 30 ώρες να είχε η μέρα πάλι γεμάτες θα ήταν και δε θα μου έφταναν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά μπανια κορίτσια (έστω και από εξω 😂)
    • Και δεν πηγαίνεις ιπποκράτειο ή Παπαγεωργιου ; Ότι εφημερεύει.. Βρες μια δικαιολογία κ θα σε δούνε..
    • Είναι ακριβώς αυτό όμως, όπως το περιγράφεις.. μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι, να ήταν δηλαδή στο χέρι μου το όποιο στάδιο της εγκυμοσύνης.. δυστυχώς όμως δεν είναι και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να προσεύχομαι και να πιστεύω στο σπορακι και πως "κάποιος" θα φροντίσει και για εμάς να καταφέρουμε να το πάρουμε στην αγκαλιά μας τελειόμηνο και υγιές.. Άσε κοριτσάκι μου!!! Γίνομαι έξαλλη, πιάνω από 0-100 σε 1"..!!! Ή συγκινούμαι και πάνε να με πιάσουν τα κλάματα επίσης σε δευτερόλεπτα με το πιο άσχετο.. πχ χθες είδα μια ταινία οικογενειακή ιστορική για την ανθρωπιά και τη καλοσύνη και βουρκωνα/δακρυζα κάθε τρεις και λίγο.. που είμαι άνθρωπος σκληρός και δεν συγκινούμαι καθόλου εύκολα.. by the way η ταινία λέγεται white bird.. αξίζει να τη δείτε αν σας ενδιαφέρει.. Ήθελα να σε ρωτήσω εντωμεταξυ.. και όποια άλλη κοπέλα δηλαδή που μπορεί να απαντήσει, αλλά επειδή θυμάμαι διάβασα δικό σου σχόλιο για το συμπλήρωμα σιδήρου ρωτάω εσένα.. τι ακριβώς σου είπαν οι γιατροί σου σχετικά; Σε ρωτάω γιατί ο δικός μου το απογοήτευσε στο πρώτο τρίμηνο γιατί υπάρχουν έρευνες λέει που δείχνουν ότι ο σίδηρος συνδέεται με υψηλές πιθανότητες τερατογενεσεων στο έμβρυο και υπάρχει γενική οδηγία η λήψη του να γίνεται μετά το πρώτο τρίμηνο, το έψαξα και όντως το απαγορεύουν γενικά.. τώρα διάβαζα ξεκίνησαν (το 2013) στην Δανία να δίνουν ως γενική οδηγία την έναρξη του σιδήρου στην 10η εβδομάδα αλλά ακόμα δεν έχουν καταλήξει αν είναι ασφαλές και συστήνεται να αποφεύγεται.. το ίδιο μου είπε και η αιματολογος προχθές που ρώτησα για διασταύρωση.. σκέψου ότι έχω και στίγμα μεσογειακής αναιμίας με αιματοκρίτη πάντα χαμηλό και στην εγκυμοσύνη πέρσι είχε φτάσει 32 πριν χάσω το μωράκι.. και πάλι ο γιατρός λέει όχι.. είδα εσένα στο ξεκίνησαν πολύ νωρίς.. σου το αιτιολογησαν; Ήθελα να στο πω όταν σε διάβασα αλλά δεν ήμουν έτοιμη ακόμα να γράψω..
    • Και να την καμαρώνεις για μια ολόκληρη ζωή υγιή και ευτυχισμένη πάντα!!! Για την απόφαση του δεύτερου παιδιού είναι καθαρά δική σας επιλογή και απόφαση! Δεν χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα και δη σε εμάς!! Δεν το είπα για αυτό δηλαδή.. Παρόλα αυτά, με τις συνθήκες που περιγράφεις το καταλαβαίνω, θα ήταν δύσκολα τώρα στο νησί με ότι συνεπάγεται αυτό.. αν και δεν έχω ακόμα παιδάκι για να ξέρω από πρώτο χέρι τη γλυκιά κούραση που περιγράφεις γλαφυρά (🤣) αλλά έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου τουλάχιστον, δεν ξέρω αν θα είχα την ενέργεια να τα ξαναπεράσω όλα τόσο σύντομα.. θα ήθελα να "ευχαριστηθω" λίγο το παιδί, να "απορροφησω" δηλαδή τη κάθε μαγική στιγμή του... τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσει δημοτικό.. μη σου πω να το τελειώσει κιόλας!! 🤣🤣🤣 Βλέπεις κουραστηκαμε τόσο πολύ για να έρθει η εγκυμοσύνη (κλεισμένα 6 κοντά σχεδόν 7 χρόνια προσπαθειών με εξωσωματική και ακόμα χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι θα γεννηθεί υγιέστατο μωράκι στο τέλος αυτής) οπότε δεν βιάζομαι να το ξαναπεράσω όλο αυτό.. δεν σου κρύβω ότι πάντα ήθελα μεγάλη οικογένεια αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα στη ζωή, θα είμαι ειλικρινά τρισευτυχισμένη και με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...!
    • Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...