Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2012


Recommended Posts

ειστε ολες τοσοοοοοοοοοο γλυκιες!!!!!!!!!!!! και κοπελες που δεν εχουμε μιλησει ισως και ποτε απο δω... επειδη χαθηκα λιγακι..μου ευχηθηκαν και το βρηκα τοσο μα τοσο γλυκο και τρυφερο...ειστε υπεροχες...αληθεια με συγκινησατε.. :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::x:x:x:x:x

αντε και την πεμπτη θα μπω να το γιορτασω φυσικα και απο δω...απλα ολα να πανε καλα...

σαςΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΟΟΟΟΟΟΟΛΕΣ και παλι..ελενα,αλεκα,βετα ,καγκουρο,κικη,gasper και ολες τις υπολοιπες εγκυουλες που ξεχναω ονοματα... :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kalispera koritsia!

H porta entaksei...telos kalo ola kala! Agxwthika simera polu, alla ola kala sas euxaristw oles!

Gasper, mi nomizeis, kai egw polles ligoures...ti ligoures oli mera peinaw. To SK bgikame eksw kai efaga sa gourouna! Mi me blepeis etsi...trww ton agleora...apla prospathw na proseksw twra kai auto pou kanw einai to ekseis...na as poume auto to SK bgikame eksw kai efaga oti mou arese...kai gluko...e tis kathimerines omws pou mageireuw egw, prospathw na kanw ugeiina fagita kai ta pio polla na einai h brasta h psita h mageireuta me salates kai frouta...etsi wste na isorropisw tis atasthalies tou SK!

Kapws etsi to isorropw giati an me afisw de leei...ksefeugw entelws...opws kai exw kanei kamposes fores ws twra kai niwthw sa gourouna.

Bikaki bale kai esu koilitsa kale!

Kapoia eipe na allazoume fwto kathe mina...kali idea! Sumfwnw....etsi tha blepw tin ekseliksi tis falainiasis mou!! xaxa

Delphinaki ante kai su me to kalo na deis to mwraki....

Kale ta koritsia pou pigan simera giatro ti eginan??? Perimenoume nea sas koritsia!!!

Kai epidi den thumamai poia eipe to kathe pragma...opoia eipe oti ante na mpei h anoiksi...kopela mou apto stoma sou kai stou theou t'auti! Barethika thelw anoiksi!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia ksexasa na sas pw...mia etairia pou legetai Milupa mou esteile kati deigmata apo kremes kai kati kouponia....alla egw den ekana aitisi se auti tin etairia, mipws sunergazetai me kamia alli??

Hrthe se kamia alli kati tetoio? Kai ti na tis kanw...ligoun ton Oktwbri kai leei oti einai gia 5 minwn mwro. Emena tote tha einai 4 minwn. Kai ta kouponia ligoun...ti ta stelnoun twra.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα σε ολες τις γλυκες κοιλιτσες!εχω μερες να γαψω λογω δουλειας αλλα σας διαβαζω συνεχεια!

κατ αρχην πειμενουμε νεα απο τις εγκυουλες που πηγαν σημερα για εξεταση!εμεις την παρασκευη θα κανουμε την β επιπεδου και θα δουμε τον κυριο φασολη μετα απο ενα μην περιπου!ειναι κανα 2 ημερες που κινειτε συνεχεια...ειδικα το πρωι που ειμαι στο γραφειο ολο σπρωχνει!

εχω μελαγχολησει με την βροχη!!ουφ που ειναι η ανοιξη οεο!!!!

κοριτσια θελω να τρωω συνεχεια αλλα προσπαθω να το αποφευγω,σημερα το βραδυ εκανα για τον αντρα μου σουφλε μακαρονια ,με μπεικον κλπ και εφαγα και εγω λιγο!δεν μπορεσα να αντισταθω....

τι θα κανω;;;;φοβαμαι οτι θα γινω φαλαινα.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anna31 καλησπέρα, βλέπω πως είμαστε στην ίδια εβδομάδα, με ίδια πιθανή ημερομηνία τοκετού, και επίσης Παρασκευή πάω και εγώ για Β επιπέδου. Εγώ περιμένω κοριτσάκι σύμφωνα με τελευταίο υπέρηχο την 16η εβδομάδα. Το μωράκι σου κουνιέται και το βραδάκι? Εγώ το καταλαβαίνω τοο πρωί όσο χουζουρεύω και το βραδάκι που μαζεύομαι σπίτι. Για το φαγητό γιατί ανησυχείς? Εγώ τα γλυκά τρέμω...μου αρέσουν τόσο όμως....!!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουν? Εϊμαι σχετικά νέα στο φορουμ και δεν έχω μάθει ακόμα τα ονόματα σας...Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα σε όλες που κάνουν εξετάσεις αυτη την εβδομάδα, να χουχουλιάζουμε όλες οι γκαστρούλες στα ζεστά γιατί κάνει πολύ κρύο, και να νιώθουμε τα μωράκια μας πυκνά συχνά! Φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φουσκίτσες!Είστε εκέι ή σας πήρε ο αέρας?Χαμός..

Σας διάβαζα,αλλα απο χρόνο και διάθεση δεν..

Είχαμε λοιπόν χτές την εξετασή μας!Τον είδα τον κωλοτούμπα,έχει το κεφαλάκι κάτω ,όπως ήμουν σίγουρη,είμαστε 434 ολοκληρα γραμμάρια παρακαλώ!Όλα καλά,μόνο που του βρήκαν μια κυστη χοριακού πλέγματος στο κεφαλάκι.Ο γιατρός λέει πως δεν είναι τίποτα και φεύγει συνήθως στις 26-28 εβδομάδες.Ρε κορίτσια όμως εγω ανυσηχώ!Τί είναι αυτό το πράγμα?

Και το χειρότερο είναι οτι την αυχενική την είχα κάνει στη βιοιατρική.Η οποία μου είπε χτες ο γιατρος οτι δεν είναι πιστοποιημένοι,και πως μου εχουν κάνει μόνο για το down, και τις αλλες δυο χρωμοσωματικές ανωμαλίες που πρέπει να κοιτάξουν,δεν τις εξέτασαν κάν!!Δεν έχουμε ποσοστά καθόλου!Τα έχω πάρει!Τώρα δεν ξέρουμε τι πιθανότητες υπάρχουν για αυτες τις 2 ανωμαλίες ,ωστε να μπορεί ο γιατρός να επεξεργαστεί το αποτέλεσμα συμφωνα με το χτεσινό εύρημα..

Δεν ξέρω αν υπάρχει λόγος να ανυσηχήσω ή όχι.Εκλαιγα με το που ξύπνησα..δεν άντεχα να κρατηθω άλλο απο χτες.

Αυτό λέει το κάνουν στη βιοιατρική και σε πολλά άλλα μικροβιολογικά.Δεν είχα ενημερώσει το γιατρό τότε οτι θα πήγαινα βιοιατρική,του είχα πει πως θα κανονίσω να πάω στο μητέρα,αλλα η βιοιατρική είναι διπλα μου.Όταν του είχα πάει τα αποτελέσματα και είδε πως λείπαν οι αλλες δύο,είχε περάσει πια η 14 εβδομάδα(και βάλε)ωστε να μπορώ να επαναλάβω την εξέταση,και δεν μου είπε τίποτα τότε για να μη με αγχώσει χωρίς λόγο,μέχρι να δούμε, ή όχι, κάτι στη β' επιπέδου.Το εκτιμώ.

Όπως καταλάβατε κορίτσια,οχι αυχενικές στη βιοιατρική,ουτε σε μικροβιολόγους της γειτονιάς,Καλύτερα σε μαιευτήριο και ας δώσουμε και κάτι παραπάνω,2 εξετάσεις είναι σημαντικές,κοστίζουν αλλα άς γίνουν ΣΩΣΤΑ!

Ο γιατρός επέμενε οτι δεν υπάρχει λόγος ανυσηχίας.Ξέρετε κάτι σχετικά με αυτές τις κύστες?

ουφ...

Τα υπολοιπα κορίτσια?Περιμένουμε τα νέα σας απο τα μωράκια σας!

Έρχεται και η δικη μου φωτοκοιλίτσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia poli para polla grapsate..... elena ti htan k auto me to tzami eutuxos ola kala.... lil mou perastikoulia k emena apo xthes to vradu arxise na trexei i muth mou pali k den mporw na katalabw pws kruwsa....

lia mou elpizw na min einai tpt k ontws na perasei opws sou eipe o giatros... den exw idea ti einai tha mpw na koitaksw mpas k katalavw...

xtinaki esu aneferes gia ta seksoualika den polu thimamai k emeis etsi fovomastan polu k stin auxeniki mou eipan oti o plakountas mou einai xamila opote na to apofeugoume... k twra pou exei anebei den exw k aman tin oreksi panata wres wres me pianei mono....

auto me to thermometro exw spasei k egw kana duo pio palia k ta mazeue i mana mou me xarti k me gantia gia na min erthei k se epafi k kateutheia eksw apo to spiti k na aeristei....

ti wraies koilitses einai autes preipei na parw tin fotografiki na valw k egw tin exoun oi goneis mou k olo ksexnaw na tin parw pisw... emena i pethera mou vgike stin douleia ksana k twra tha mageireuw egw kathimerina anagkastika enw prin glutwna kamia mera pou mageireue auti k trogame oloi mazi... menoun dipla mou..... :(:(:( ... simera tha kanw fasolada to epivalei k o kairos etsi opws einai apo xthes broxes k aera exoume... perimenoume nea k apo ta upoloipa koritsia gia tis eksetaseis pou ekanan.... filakia polla se oles...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο εμενα κοριτσια,δε προλαβα να σασ γνωρισω,μολις εμαθα για την εγκυμοσυνη μου κανονισα και την μετακομιση του σπιτιου μου,λογω του οτι ηταν τριπατο και ετσι ετρεχα.σημερα ειμαι 15 εβδομαδων,πητ 1 αυγουστου,α!και ειμαι 30 χρονων.Στην αυχενικη(20/1) με διαβεβαιωσαν οτι ειναι κορουλα,! :P !

χθεσ πηγα στην γυναικολογο κ δυστυχωσ με αγχωσε αρκετα με τα αποτελεσματα της αυχενικης.

το κοκκαλακι του μωρο μου ειναι στα ορια του φυσιολογικου 2,2 (στα 2,6 λεει,οτι κανουν αμνιοπαρακεντηση)και ετσι την δευτερα πρεπει να κανω την α επιπεδου(ετσι νομιζω λεγεται) για να δουμε αν ειναι ολα καλα.κατα τα αλλα και το ΡΑΡΡ και οι υπολοιπεσ εξετασεισ ειναι πολυ καλες. τι να πω????δε μπορω να ησυχασω.διαβασα και τοσα πραγματα για αμνιοπαρακεντηση κ εχω πελαγωσει. :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια και κοιλίτσες

Anna31 και Boub είμαστε σχεδόν μαζί και οι 3!!! Εμένα κουνιέται πολύ το πρωί που είμαι ακόμα ξαπλωμένη αλλά και το βράδυ. Τον καταλαβαίνω όμως και στη δουλειά ειδικά αν ηρεμήσω λίγο. Έχει πολύ πλάκα. άσε που τώρα τελευταία τον καταλαβαίνω και πιο ψηλά κοντά στον αφαλό. Την Παρασκευή θα πάω για β’ επιπέδου, οπότε θα δω και πόσο έχει μεγαλώσει. Εχω κλέισει το ραντεβού εδώ και 2 εβδομάδες και δεν περνούν οι μέρες με τίποτα.

Lia και γω στην βιοιατρική έκανα τις αιματολογικές της αυχενικής....αλλά εκτός από το down μου έβγαλαν αποτελέσματα και για ακόμη 2 χρωμοσωματικες ανωμαλίες. Πω πω λες να ναι μουφα? Εσύ να σαι ψύχραιμη, να δεις που όλα θα πάνε καλά με το μικρούλη σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τη καλημερα μου σας στελνω αλλα νυσταζω τοσο πολυ και δεν ειμαι και πολυ σιγουρη οτι ο κολοκυθας θα με αφησει να κοιμηθω..... δε σταματαει καθολου αυτο το παιδι! τα υπολοιπα μετα που θα ξυπνησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΘΕΣ ΚΑΝΑΜΕ ΑΥΧΕΝΙΚΗ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΤΟ ΑΛΛΟ KINDER ΕΚΠΛΗΞΗ!ΒΛΕΠΩ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΑΠΟΚΤΑΕΙ ΧΑΡΕΜΙ ΜΕ 3 ΚΟΡΕΣ Κ ΕΜΕΝΑ..ΑΝ Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ.ΘΑ ΔΟΥΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο εμενα κοριτσια,δε προλαβα να σασ γνωρισω,μολις εμαθα για την εγκυμοσυνη μου κανονισα και την μετακομιση του σπιτιου μου,λογω του οτι ηταν τριπατο και ετσι ετρεχα.σημερα ειμαι 15 εβδομαδων,πητ 1 αυγουστου,α!και ειμαι 30 χρονων.Στην αυχενικη(20/1) με διαβεβαιωσαν οτι ειναι κορουλα,! :P !

χθεσ πηγα στην γυναικολογο κ δυστυχωσ με αγχωσε αρκετα με τα αποτελεσματα της αυχενικης.

το κοκκαλακι του μωρο μου ειναι στα ορια του φυσιολογικου 2,2 (στα 2,6 λεει,οτι κανουν αμνιοπαρακεντηση)και ετσι την δευτερα πρεπει να κανω την α επιπεδου(ετσι νομιζω λεγεται) για να δουμε αν ειναι ολα καλα.κατα τα αλλα και το ΡΑΡΡ και οι υπολοιπεσ εξετασεισ ειναι πολυ καλες. τι να πω????δε μπορω να ησυχασω.διαβασα και τοσα πραγματα για αμνιοπαρακεντηση κ εχω πελαγωσει. :cry:

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Κ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΕΝΑ ΗΤΑΝ 1,9 Κ ΤΟ ΑΛΛΟ 2,2 ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ Κ Η ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 28 ΧΡΟΝΩΝ.ΣΟΥ ΕΙΜΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε ολα τα κοριτσάκια,

πρωινή σήμερα :):) έχει τη μικρή η μαμά μου και έτσι μπήκα να σας πως μια γλυκιά καλημέρα. Τελικά η χθεσινή μέρα δεν ήταν ουτε για μας καλή, έλλειψα δυο ώρες το απόγευμα απο το σπίτι την ώρα που έριχνε πολύ βροχή και γυρνάω κατα τις 9 και βλέπω τον μισό πάγκο της κουζίνας μέσα στα νερά και μιλάμε για πολύ νερό. Κοιτάω δεν είχε μπει απο την μπαλκονόπορτα γιατι ήταν στο μέσο του δωματίου. Τα νερά είχαν περάσει στα ντουλάπια απο κάτω,ήταν και η μοκέτα μούσκεμα και τα πάνω ντουλάπια που έχω τα ποτήρια είχαν πολύ λιγότερο νερό. Ευτυχώς ήρθε και ο άντρας μου μετά απο λίγο και με βοήθησε στο καθάρισμα, βασικά έκανε τα περισσότερα αλλα οπως καταλαβένεται βγάλαμε ολα τα πράγματα έξω για να τα καθαρίσουμε. Ουφ κοιμήθηκα χθες στις μια και μισή κομμάτια. Τώρα την αιτία την ψάχνουμε μάλλον περάσανε απο τον τοιχο γιατι ακριβώς απο πίσω απο τον δικό μας είναι το ρετιρέ της διπλανής πολυκατοικίας και σε εκεινο το σημείο είναι μπαλκονι...τι να πω.

Βικάκι συμφωνώ θέλω και εγώ άνοιξη και ήλιο

gasper μην αγχώνεσαι με τα κιλά στο πρόγραμμα είναι να βάλουμε και οσα πάρουμε θα τα χάσουμε μετά, και εγώ πάντως καθε μέρα την σοκολατίτσα μου την τρώω.

Ελενα μια χαρά που μπορείς να εξισσοροπείς τα γεύματα είναι πολύ καλό. Τώρα για τα κουπόνια που σου στειλανε μπορείς να τα αγοράσεις λίγο πριν λήξουν τα κουπόνια δηλαδή τον Οκτώβρη αλλά οι κρέμες που θα πάρεις κοίτα να έχουν σίγουρα ημερομηνία λήξεως το 2013.

Delphine η κοιλίτσα είναι γλύκα, τι κοριτσάρα κρύβει εκει μέσα!

Lia δεν γνωρίζω κάτι σχετικό για την κύστη που αναφέρεις, να έχεις ομως εμπιστοσύνη στον γιατρό σου. Αν είναι καθησυχαστικός κατι παραπάνω ξέρει αν χρειάζετε να κάνεις κάτι επιπλέον σίγουρα θα σου πει, να σκέφτεσαι θετικά για το μπεμπάκι σου, ολα καλά θα είναι. Αυτό με την βιοιατρική πολύ μπέρδεμα βρε κοριτσάκι μου, δεν ξέρω αν μπορείς να τους ζητήσεις τα αποτελέσματα απο τις δύο ορμόνες που μετράνε στο αίμα ως μονάδες και όχι ως πιθανότητες για το σύνδρομο Down, δεν μπορεί αρχείο κρατάνε και να τις πας στο γιατρό σου και αυτός σε συνδυασμό με τα αποτελέσματα της αυχενικής να μπορεί να τα βάλει στον αλγόρυθμο και να σου βγάλει τις άλλες πιθανότητες.

tsevoula καλως ήρθες με το καλο το κοριτσάκι σου και να έχεις καλά αποτελέσματα την Δευτέρα απο την εξέταση αυτή.

Νάνσυ υπομονή για το άλλο μπεμπακι, το ένστικτο της μανας ελπίζω να σου βγει και να είναι ενα και ένα.

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia!!!!!!!!!!!nansy eyxarista ta nea sou!!!ti oraia pou einai duduma!!!!lia mou min stenaxoriesai..an sou eipe o giatros oti feygei den tha einai epifobo..den ksero ti einai ayto,alla os sunithos pao sto google gia na do ti einai akrivos k na kseroume ligo polu..ayrio exo b epipedou..psiloagxothika..alla thelo na pisteyo oti tha einai kala. to eyxaristo einai oti kounietai k etsi kanei aisthiti tin parousia tis!!! simera exei para polu kruo xionizei k to exei strosei gia ta kala..tsevoula kalos irthes,me to kalo to koritsaki sou!!!!kangooro ti itan k ayto? sok..na mpaineis sto spiti k na vlepeis ayta ta xalia..krima.k mes sto xeimona ti stegnoma na kaneis..eyxomai grigora na ginei,gia na min ksanasumvei kati tetoio.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera kai apo emena!

Lia, den kserw apo auta, emena to prwto mou einai, alla pisteuw oti gia na se kathisixazoun toso oi giatroi pws den einai kati sobaro, alliws gia na einai kai autoi kalimenoi den tha sou elegan ti paizei??

Kane upomoni kai min stenaxwriesai! Tha eisai kai esu stis proseuxes mas kai tha deis pou ola tha pane kala!

Maximaki eutuxws ola kala twra...simera pali exei polu aera kai to prwi pou sikwthika polu broxi alla twra bgike o ilios....ta'xei paiksei o kairos! Thelw na erthei h anoiksi!!!! Exw anagki apo perpatima ston ilio re koritsia...etsi gia na ftiaksei h diathesi...polu mesa mas ekleise autos o xeimwnas.

Matka kai emena to prwi kounietai polu....meta oli tin upoloipi mera mporei kai na min to niwsw katholou...

Nancy, teleia pou ta eidate!!! Ti wraio na exeis didimakia!! E to ena den peirazei asto na sas kanei ekpliksi! Sigoura tha to deite tin epomeni fora! Poso eisai twra? Exeis alli mia kori?

Tsevoula, ama exeis kalo giatro...pisteuw oti tha sou pei ti na kaneis kai ola tha pane kala...pantws na sou pw kati...min fobasai tin amnio, kalitera einai an sou pei na tin kaneis para na exeis auto to agxos se oli tin egkumosuni an uparxei problima h oxi.

Egw proswpika den exw kanei alla se diabebaiw oti an mou ebriskan kati h akoma mellontika an mou broun kati (xtupa ksulo) exw kalitera na tin kanw para na exw to agxos! Kserw polla atoma pou tin exoun kanei. Apla an einai na kaneis psakse to gia na pas se kapoion ekseidikeumeno!

Kangaro, ti perases kai esu...mallon extes itan h imera to zimiwn...prepei na eginan se polla spitia zimies logw kairou pantws.

Delphinaki ola kala tha pane aurio min anisixeis!!!!!

Filia koritsia

Paw na mageirepsw, edw gurw tha eimai!

Simera exei mprizoles psites me stamnagkathi (xorta brasta).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Κ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΕΝΑ ΗΤΑΝ 1,9 Κ ΤΟ ΑΛΛΟ 2,2 ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ Κ Η ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 28 ΧΡΟΝΩΝ.ΣΟΥ ΕΙΜΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ;

καλημερα νανσυ.μου ειπε οτι ειμαι στο οριο του φυσιολογικου και για να σιγουρευτουμε οτι δεν υπαρχει προβλημα θα κανω αυτην την εξεταση την Δευτερα.αν δει κατι ανησυχητικο τοτε θα μου μιλησει για την αμνιοπαρακεντηση.Ευχομαι να μην χρειαστει βρε νανσυ,μονο το αγχοσ μεχρι να γινει η εξεταση δεν παλευεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera kai apo emena!

Lia, den kserw apo auta, emena to prwto mou einai, alla pisteuw oti gia na se kathisixazoun toso oi giatroi pws den einai kati sobaro, alliws gia na einai kai autoi kalimenoi den tha sou elegan ti paizei??

Kane upomoni kai min stenaxwriesai! Tha eisai kai esu stis proseuxes mas kai tha deis pou ola tha pane kala!

Maximaki eutuxws ola kala twra...simera pali exei polu aera kai to prwi pou sikwthika polu broxi alla twra bgike o ilios....ta'xei paiksei o kairos! Thelw na erthei h anoiksi!!!! Exw anagki apo perpatima ston ilio re koritsia...etsi gia na ftiaksei h diathesi...polu mesa mas ekleise autos o xeimwnas.

Matka kai emena to prwi kounietai polu....meta oli tin upoloipi mera mporei kai na min to niwsw katholou...

Nancy, teleia pou ta eidate!!! Ti wraio na exeis didimakia!! E to ena den peirazei asto na sas kanei ekpliksi! Sigoura tha to deite tin epomeni fora! Poso eisai twra? Exeis alli mia kori?

Tsevoula, ama exeis kalo giatro...pisteuw oti tha sou pei ti na kaneis kai ola tha pane kala...pantws na sou pw kati...min fobasai tin amnio, kalitera einai an sou pei na tin kaneis para na exeis auto to agxos se oli tin egkumosuni an uparxei problima h oxi.

Egw proswpika den exw kanei alla se diabebaiw oti an mou ebriskan kati h akoma mellontika an mou broun kati (xtupa ksulo) exw kalitera na tin kanw para na exw to agxos! Kserw polla atoma pou tin exoun kanei. Apla an einai na kaneis psakse to gia na pas se kapoion ekseidikeumeno!

Kangaro, ti perases kai esu...mallon extes itan h imera to zimiwn...prepei na eginan se polla spitia zimies logw kairou pantws.

Delphinaki ola kala tha pane aurio min anisixeis!!!!!

Filia koritsia

Paw na mageirepsw, edw gurw tha eimai!

Simera exei mprizoles psites me stamnagkathi (xorta brasta).

γεια σου ελενα!διαβασα αρκετα για το συγκεκριμενο.ειναι και κοπελες που κανουν την εξεταση διχωσ να εχουν προβλημα.Εκει αλλαζει.Τωρα μου εχει βαλει το τρυπακι οτι κατι μπορει να συμβαινει.και ετσι προτιμω να μη χρειαστει να την κανω! :?

μπριζολιτσεσ ε!αχ μου χει λειψει το να τρωω με ορεξη ασε που δεν μαγειρευω καν.ολα η μανουλα! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou tzevoula k kalws irthes k emena i auxeniki htan 2.1 k mou eipe o giatros oti einai entaksei k den xreiazetai na kanw amnio... auti pou eixe kanei tin auxeniki mou eixe pei ama thelw egw na kanw mporw oxi omws pws einai aparetito k to orio ama thimamai kala mou eixe pei oti einai sto 2.6 k to afisa den ekana... nansy mmou ti wraia pou einai ta didimakia k egw ithela didima na kanw polu... t :roll: n alli fora tha to matheis ti einai k to allo einai ligo ntropaloutsiko mallon.. k emas etsi itan stin arxi me to zori to eidame ti einai..... tha kanw aurio mprizolitses zhlepsa alla me patatoules o antras mou den trwei laxanika katholou... kangarou ti epathes k esu mallon i mera ton zhmiwn htan xthes makari na strwsoun ola grhgora.. matka k egw stis idies meres me esas eimai apoti vlepw egw to niwthw diafores ores k otan eimai orthia to nithw k ksaplwmeni.... twra exei k ta dunata tou ta xtupimata plaka exei.. koritsia na rwtisw kati ekane kamia sas ragades sto stuthos gurw apo tis thiles.. egw ekana kokkines grammes polu k nomizw pws einai ragades....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maximaki baze kremoula mpoliki kai kane masaz....

Egw den ekana parolo pou to stithos mou diplasiastike....den fainetai toso sti fwto giati eimai plai, alla exoun ginei terastia...to 4 me to zori mou kanei. Bazw omws kremoula apo ton 2 mina kai twra arxisa na bazw kai krema kai amugdalelaio en alaks.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dustixos maxim mou ragades einai..k ego sto proto mou evaza mono stin koilia mou,giati den iksera oti k to stithos megalonei k kanei ragades..oti ragada exo einai apo to proto..apo 1 noumero pou forousa eixa ftasei sto 6!tora ennoeite oti vazo pantou,,stithos,koilia,popo k mpoutia k den ekana alles.se aytin tin egkumosini apo2 noumero eftasa sto 5..ax koritsia polu mou aresei pou megalose etsi to stithos!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχουμε εξελίξεις!Ψαχούλεψα τα χαρτια απο την αυχενική,και σε ενα που δεν το κρατησε ο γιατρος (ήταν αγγλικα και υποτιθεται πως οτι έγραφε εκει το έγραφε και στα υπολοιπα που κρατησε και ηταν πολλα)

ειδα πως γραφει και ποσοστό για τρισωμια 18-13.Μαλλον αυτο που ψαχνουμε ειναι.Λεει 1:100000.Πήρα το γιατρο και θα πάω το απογευμα να το δει.Μακάρι να είναι όλα καλά τελικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NAI MΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΡΕΧΟΥΝ ΤΑ ΣΑΛΙΑ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ Κ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΛΙΩΜΕΝΕς ΝΤΟΜΑΤΕΣ..ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΑ ΨΑΧΝΩ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! όχι βρε κορίτσια επαρχεία είμαι και γω. Και τόσο παίρνουν όλοι οι γιατροί εδώ πάνω κάτω, απ' ότι ξέρω από φίλες μου που έχουν άλλους γιατρούς.  Τι να πω....μάλλον σε κάθε περιοχή ανάλογα πόσοι είναι έχουν και άλλο κοστολόγιο.  
    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...