Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2012


Recommended Posts

KAΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ....!!!

ΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ...ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΗΘΕΛΕΣ Κ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΜΗΝ ΜΕΤΑΝΟΙΩΝΕΙΣ....ΣΙΓΑ...!!!!

ΓΩ ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΠΛΗΣΙΑΣΕΕΕΕΕΕΕΕ Η ΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑ....ΑΝΥΠΟΜΟΝΩΩΩΩ..!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalimera koritsia.....perastika se opioies einai arrwstoules..... maraki na sou zhsei o mikros.... gia toksoplasma kserw oti mporei na patheis apo salates aplites oxi mono twra alla k genika gia guro den nomizw mono na ksereis apo pou trws oti einai kalos... pasxalitsa ta blastokuttara ta eixate dwseis sto nosokomeio i ta kratisate se kentro mono gia to mwraki sas? k thimasai poso stoixisan? k egw gia auto den to thelw to gennesis giati den to fernoun na to thilaseis eixe gennisei i mama mou ekei k mou eixe aresei polu ektos apo auto...... k emena me tarakse xthes to apogeuma alla k egw to kourasa mallon to kaimeno oli mera imoun sta magazia k sunexeia dokimaza rouxa..... gia ta epidomata ekopsan to epidoma toketou to opoio to epernes k xwris na eixes ensuna.. gia to allo den kserw ama to ekopsan i oxi pantos o EOPYY tha plirwnei pia tis klinikes k ta nosokomeia k nomizw pws isxuei k gia kaisariki auto... kapoia eipe gia 2 xiliarika oti tin zhthse o giatros emena para polla mou fenontai egw etsi opws ta upologiza prin ginoun allages 2000-2500 tha mou evgainan ola twra fusika einai ligotera.... filakia se oles... mpporei na vgw k ta paw apo to ika mia volta ama einai tha rwtisw kiolas ti paizei k tha sas pw alliws tha paw apo vdomada...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΟΤΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΥΡΙΟ..ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΑΘΩ ΑΥΡΙΟ ΠΕΡΙΠΟΥ....ΠΟΛΛΕΣ ΛΕΓΑΝ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥΣ ΞΕΠΕΤΑΞΕ ΣΕ 5 ΛΕΠΤΑ...ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΕΤΣΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΙΑΟΛ@@@ΛΩ!!!! ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ Κ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΣΕ 5 ΛΕΠΤΑ...Ε ΚΟΡΟΙΔΙΑ..ΠΙΑ!!! ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΙΑΣΩ ΟΠΟΥ Κ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ...!!!! ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ..!!! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΤΣΑΜΠΑ...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε αλεκακι και alekagiorgos,μπερδευτηκα.Οσον αφορα τα μαιευτηρια το καταλαβα...Τωρα ποιο επιδομα εκοψαν ?και το κυησης και το λοχειας???εχω ραντεβου στον γιατρο μου την Παρασκευη.Ισως να γνωρίζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες!

Μariagiorgos καλη επιτυχια με την αυχενικη διαφανεια!!

Και σε εμενα που μας ,που μας εφερε ο γυναικολογος μου γεννετιστη στο ιατρειο του,δεν μειναμε πανω απο 10 λεπτα.

Νενε ,τελικα το επιδομα τοκετου εμαθα οτι κοψανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.

Μariagiorgos καλη επιτυχια με την αυχενικη διαφανεια!! Ολα θα πανε καλα να μην ανησυχεις. Ο δικος μου γιατρος στη Βέροια ειναι πολυ σχολαστικος. Να φανταστεις οτι κλεισαμε ραντεβου στις 11.30 το πρωι και ειπε τη γραμματεα του οτι μεχρι τις 12.30 να μην κλεισει αλλο ραντεβου γιατι εχουμε αυχενικη! Βεβαια παιζει ρολο και ποσο "συνεργασιμο" ειναι το μωρο, δηλαδη αν παιρνει τις θεσεις που ο γιατρος χρειαζεται για να κανει τις μετρησεις μπορει να τελειωσει και σε 10 λεπτα, αν παλι οχι τοτε μπορει να κανει και μια ωρα. Αυτο παντως που νομιζω ειναι οτι οσο πιο μεγαλο ειναι το "ιατρειο" που θα την κανει καποια εγκυος τοσο πιο γρηγορα σε ξεπετανε δυστυχως.......

pasxalitsa ta blastokuttara ta eixate dwseis sto nosokomeio i ta kratisate se kentro mono gia to mwraki sas? k thimasai poso stoixisan? k egw gia auto den to thelw to gennesis giati den to fernoun na to thilaseis eixe gennisei i mama mou ekei k mou eixe aresei polu ektos apo auto......

Για τα βλαστοκυτταρα ειχα ενημερωσει την εταιρεια φυλαξης και της ωρα του τοκετου και ηταν εκει καποιος απο τους δικους τους για να τα παρει. Μας ειχαν κοστισει περιπου 1.500 ευρω πριν απο 19 μηνες.

Οσο για τον θηλασμο ειναι ενα θεμα αυτο με το γενεσις και επειδη εγινα πολλες καταγγελιες δεν ξερω αν κατι εχει αλλαξει απο τοτε που γεννησα. θα το ψαξω γιατι δεν μπορουν να μας αναγκαζουν να πληρωνουμε μονοκλινο για να εχουμε το μωρο διπλα μας για να θηλαζει αποκλειστικα :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Η μαμα σου βρε ποσο χρονων ειναι και γεννησε εκει?????????????????? :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε μινακι εισαι απο ροδο και δεν μου το εχεις πει??? euromedica θα γεννησεις? με ποιο γιατρο

εγω στο νοσοκομειο που πλεον εγινε κεντρο υγειας!

κοριτσια εγω απο το ΙΚΑ ξερω οτι κοψανε το λοχειας με πιο απλα λογια το επιδομα αφου γεννησεις ετσι μου ειχαν πει. τωρα που θα ξαναπαω θα σας ενημερωσω αναλυτικοτατα!!!

mariagiorgos με το καλο για την αυχενικη σας!!!

παω να παρω τη σκατουλα απο το χολειο!!!

πασχαλιτσακι μου μη μιλας για θηλασμο γιατι ακομα το στηθος μου σταζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια,εμεις κλεισαμε για β επιπεδου στις 03/02 και ανυπομονω!!! Τον μικρουλη τωρα τον αισθανομαι ολο και περισσοτερο οταν ξαπλωνω και αυτο με χαροποιει ακομα ιδιαιτερα,γιατι μεχρι πριν δεν τον ακουγα και ανησυχουσα αλλα με μια μαια φιλη που μιλησα μου ειπε παιζει ρολο και η θεση του πλακουντα αν ειναι εμπροσθιος νιωθεις πιο πολυ το μωρακι οταν αρχιζει να μεγαλωνει και εαν ειναι οπισθιος τοτε πολυ λιγοτερο.

Χθες πηρα τηλ στην κλινικη που θα γεννησω στην Πτολεμαιδα και μου ειπαν τις ιδιες τιμες οπως ηταν και πριν κρισης.Ειστε σιγουρες οτι το ικα καλυπτει τα εξοδα απ'ολες τις ιδιωτικες κλινικες?

Μηπως εδω(κλινικη) δεν εχουν ενημερωθει για αυτην την αλλαγη?

jTBrp2.png

IEkup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια

Mariagiorgos καλά αποτελέσματα αύριο στην αυχενική, κοιτα να απολαύσεις το μωράκι σου. Τα 5 λεπτά μου φαίνονται υπερβολικά λίγα συνήθως κάνουν κάνα 20λεπτο αν είναι συνεργάσιμο το μικρό και γιατι έχουν μεγάλη εμπειρία αυτοί που κάνουν τις εξετάσεις αυτές. Και εγώ στο Ιασώ την έκανα στην αρχή του μήνα και κράτησε περίπου 20 λεπτά.

Για το θέμα του θηλασμού ξέρω πλεον οτι πολλά ιδιωτικά εφαρμόζουν το roomming in οχι μόνο στο μονοκλινο. Εγώ το σκέφτομαι να το ζητήσω αυτή τη φορά, πριν δυο χρόνια όντως το μωρό μπορούσες να το έχεις δίπλα σου μόνο σε μονόκλινο, αλλά δεν είχα πρόβλημα με τον αποκλειστικό θηλασμό μου το έφερναν οποτε ξυπναγε και αν την ώρα που τα μαζεύανε θηλαζα μου την αφήναν την μικρή οσο ήθελα, και φυσικά το εκμεταλευόμουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia.. pasxalitsa oxi den allaksan kati prin 10 meres gennise i ksaderdi mou k einai to idio... i mama mou twra einai 42 exw 5,5 xronwn aderfaki... egw tha gennisw stin geniki elpizw na min einai etsi k ekei.... mariagiorgos kala apotelesmata .. egw stin auxeniki ekana mia wra alla mpika duo fores giati to wraki mas den kathotan katholou......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariagiorgos καλά αποτελέσματα!Τι γλυκιά αναμονή κάθε φορά που είναι να τα δούμε τα μπεμπάκια μας!

Εγω την αυχενική την έκανα στη Βιοιατρική.Γύρω στο 20λεπτο κράτησε.Η β΄επιπέδου πόσο κρατάει?Θα την κάνω στο ιατρείο του γυναικολόγου μου,αλλα φέρνουν άλλο γιατρό απο το Μητέρα για την εξέταση.Δεν θυμάμαι το όνομα του.Μου είπαν οτι θα διαρκέσει 15 λεπτά.Πολύ λίγο δεν είναι?Ξεπέτα μου ακούγετε,είχα την έντυπωση οτι πρεπει να διαρκει παραπάνω.100 ευρω θα πάρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia! Ti kanete...twra ekatsa kai diabaza ta nea sas gia tis teleutaies 3 imeres pou den mpika....perasa mia mikri peripeteioula pou me tromakse arketa mporw na pw. Tha sas tin pw...

Tin Kuriaki to bradu eniwtha kati ponakia...tin Deutera ksupnaw me ponous stin koilia toso entonous pou den mporousa na kanw kinisi. Prospathisa na sikwthw, oute na perpatisw mporousa, uperbolikos ponos.

Kai skeftomoun oti sigoura kati ekana kai tha exw kanei kamia zimia sto mwraki mou....pira to giatro til, tou eipa ti niwthw kai mou eipe kateuthian na paw na me dei. Me peire o antras mou sxedon sikwti, apton pono de mporousa oute tis skales na katebw...pigame...me bazei kateuthian uperixo, eutuxws eidame to mwraki kai mas eipe ola kala. Fobomoun gia kamia apokolisi alla mou eipe o giatros oute apokolisi blepei oute spasmous tis mitras, opote upethese oti einai kati apo to entero, h spastiki kolitida h den kserw ti allo mporei na itan. Ekeini ti mera sunexise o ponos liges wres kai meta to bradaki ligo iremise. Den kserw ti na skeftw, pantes tromaksa polu...simera pali eniwtha kati tsimpimata ponou pio entona apo to kanoniko, skeftomoun na paw kai se kanenan gastrenterologo...alla einai dunaton na einai enterikos o ponos toso dunatos???

Telos pantwn sas zalisa me ta dika mou.

Ta nea sas kala akougontai.

H auxeniki emena mou ekane kanena 20lepto. Den plirwsa kati extra, mono tin episkepsi tou giatrou pou einai kathe deuteri episkepsi 50 eurw.

Gia karotsi to skeftika kai egw na koitaksw sto internet...alla epeidi den exw ksanaparei, oute ta exw dei gia na dw pws einai, skeftika prwta na paw sta magazia na ta dw kai otan kataliksw se ti thelw tote na paraggeilw apo to internet an einai pio oikonomika.

Eseis pou kserete apo auta gia peite pia einai ta kritiria gia karotsi?? Kai genikotera ti xreiazomaste ton prwto kairo? Ap'oti kserw sigoura mia kalathouna gia na to paroume apo tin kliniki kai ena kathisma autokinitou. Ton prwto kairo pou koimate? Sto kalathi mou eipe kapoia kai oxi sto krebataki apo tin arxi, auto isxuei??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena καλησπέρα!Χαίρομαι που τελικά το μωράκι σου είναι μια χαρά.Εχω κι εγω θέμα με το γαστρεντερικο γενικα και πολυ φοβάμαι μην αρχίσουν τέτοιοι πόνοι οταν θα αρχίσει να πιέζεται περισσοτερο το έντερο και να μετατοπίζεται.

Τις ίδιες απορίες έχω!Τι θα χρειαστώ τον πρ'ωτο καιρο?Έχω ριλαξ και καθισμα αυτοκινήτου,το κρεβατάκι το χρειαζομαι απο την αρχή?Απο το μαιευτήριο μπορω να το πάρω με το ριλαξ ή to sling?Και με την αλλαξιέρα τι γίνεται?Συμφέρει να πάρω ολοκληρο το επιπλάκι,ή αρκει μόνο το πάνω συστηματάκι που το βάζεις σε οποιαδηποτε επιφάνεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

po po erwtiseis k egw tis exw autes k eilikrina den kserw ti tha kanw akoma.... pasxalitsa gai poso kairo ta kratane sou eipan? emena i ksaderfi mou pou gewnnise twra ta pige sto papanikolaoou k ta edwse opou se periptwsh pou xreiastei to mwraki tous kati na tous to parexoun k tin therapeia nomizw alla den thimamai ama plirwse k posa prepei na rwtisw giati k emeis theloume na ta kratisoume...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εεεε καλε απο τωρα ξεκινησατε ψωνια??? για χαλαρωστε λιγο.... μετα τη β'επιπεδου θα τα ξεκινησω ολα...

τη σαντυ οταν την εφερα σπιτι κατευθειαν στη κουνια κοιμηθηκε. ριξαλ δεν πηρα αφου πηρα καροτσι τριπλο (δηλαδη και καροτσι, και καθισμα αυτοκινητου και το πορτμπεμπε-καλαθουνα) και το καθισμα αυτοκινητου γινοταν ριλαξ. μεχρι 3μηνων την ειχα μεσα στο αυτοκινητο με το πορτμπεμπε αφου ειχα παρει ειδικο συστημα με ζωνες ωστε το μωρο να κοιμαται παντου και μετα εβαλα το καρεκλακι. απο επιπλα πηρα μονο τη κουνια και ενα μπανακι αφου αλλαξιερα εκανα το πανω μερος του πληντυριου που ειναι ακριβως διπλα απο το νιπτηρα του μπανιου (βολευει πολυ γιατι ειναι ψηλο το πλυντηριο).... τι αλλο τι αλλο αααα και ενα μαρσιπο που την πηγαινε ο μπαμπας της βολτα αυτα!!!!

ελενα τα ειχα ψαξει στο ιντερνετ πρωτα βρηκα τι μου αρεσε και μετα γυρναγα τα μαγαζια στις εκπτωσεις και ρωταγα τι τιμες μου κανουν. στα ελληνικα σαιτ ηταν οσο τα εβρισκα εδω, τα ξενα ειναι αρκετα φθηνοτερα αλλα φοβομουν να επαιρνα κατι απο εκει. το θεμα ειναι οτι πλεον ειναι παρα πολυ ασφαλες οι ξενες αγορες και εμπιστες αλλα πλεον δεν χριαζομαι τιποτα!!!!

παντως για το εντερακι σου ψαξτο γιατι μπορει να ειναι απο τη δυσκοιλιοτητα αυτος ο πονος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλαδή τις πρωτες μέρες μπόρει να κοιμάται στο ριλάξ?

Μου έχουν δώσει κι ένα ''σφηνάκι''.Για να μην γυρναει ανασκελα μετα το ταισμα.Αυτο το χρησιμοποίησε καμία?Δεν ξέρω πότε και για πόσο.Πόσα έχουμε να μάθουμε οι πρωτομάνες!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λια μου αν δεν κανω λαθος το ριλαξ γραφει "να μη χρησιμοποιητε για υπνο", πολλα μωρα ομως βολευονται στο ριλαξ και κοιμουνται μια χαρα. απο σενα εξαρταται και απτο μωρο σου αν θα το συμπαθησει!

σφηνακι δεν χρησιμοποιησα απλως εβαζα μια πετσετα απο πισω της και την κραταγα στο πλαι. ετσι και αλλιως 1μηνων η σαντυ κοιμοταν μπρουμυτα και ετσι εβγαλα και τη πετσετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερααααααααααα.....απο πολυ νωρις δε μπαινετε στα εξοδα?? καροτσι απο τώρα ??? εγω κατα των 6ο θα τα ψωνιασω κ αν..!!! ειδικα κοριτσακια μου το καροτσι ειναι απο τα τελευταια...!!!! σε 13 ωρες εχω την αυενικη μεχρι κ τα λεπτα μετρω......μονο να νναι ολα καλα......!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariagiorgos μη αγχωνεσαι γιατι δεν θα κοιμηθεις το βραδυ... απλως αυριο φαε λιγη σοκολατα κανενα μισαωρο πριν πας μπας και σου δειξει ή κουτακι ή πουλακι!!!!

οταν μπηκα στον 7ο ολα ηταν ετοιμα και αγορασμενα και βαλιτσα κλειστη της πριγκιπεσσας γιατι ειχα ενα φοβο μη γεννησω νωριτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκέφτομαι μήπως τελικά δεν πάρω κρεβατάκι,αλλα παρκοκρέβατο.Σκοπέυουμε να μετακινούμαστε.Είναι άνετα τα στρωματάκια τους?Ή θα πρέπει να επενδύσω σε κάποιο καλό στρώμα?Καταιγισμός ερωτήσεων σήμερα!!Ας με σταματήσει κάποιος! :D

Ένα πλάνο πρέπει να γίνει πιστεύω.Στον 5 είμαστε.Να δώ τι χρειάζομαι πραγματικά,να συγκρίνω τιμές,να οργανώσω τα χρήματα.Και χωρίς να με πιέζει ο χρόνος.Το καρότσι η αλήθεια είναι οτι θα το ακυρώσω για την ώρα.Ήταν οικονομικό βέβαια,αλλα δεν θα το χάσουμε και όταν θα είναι να πάρουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera korasideeees mou ti kanete eiste kala ?

lil mou nai vevea 8a ta leme apo edo tora

lia kala ? apofasises telika ti 8a pareis ? mperdema e ? sigoura oles kapos etsi 8a psaxnomaste xixixixixi 1

alekagala nai rodo :) opos ta les to nosokomeio egine kentro ygeias asta ...

o xatzis me parakolou8ei k eimai polyyy eyxaristimeni mazi tou pano ap'ola einai an8ropos k afto me kanei na nio8o poly kala !!

maxim kala eisai ? mariagiorgos me to kalo i ayxenikh sou kopela mou !

filakia se oles koritsia !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τον χατζη ειχα στη σαντυ και μετα πηγα στο καβαλακη στο νοσοκομειο (δεν με σηκωνε οικονομικα η euromedica). παντως ισχυει για τη euromedica οτι δεν πληρωνεις εσυ παρα μονο το γιατρο.

μενω ροδινι αντε μπας και πιουμε κανενα καφεδακι απο κοντα!

λια μου αν θας παρεις παρκοκρεβατο θα παρεις και το εξτρα του στρωματακι για τα μωρα, ειναι πιο οικονομικα και πιο στενα σε θεμα χωρου!!! εσυ επιλεγεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τον χατζη ειχα στη σαντυ και μετα πηγα στο καβαλακη στο νοσοκομειο (δεν με σηκωνε οικονομικα η euromedica). παντως ισχυει για τη euromedica οτι δεν πληρωνεις εσυ παρα μονο το γιατρο.

μενω ροδινι αντε μπας και πιουμε κανενα καφεδακι απο κοντα!

λια μου αν θας παρεις παρκοκρεβατο θα παρεις και το εξτρα του στρωματακι για τα μωρα, ειναι πιο οικονομικα και πιο στενα σε θεμα χωρου!!! εσυ επιλεγεις!

DEN TO 3ERO AFTO POU LES OTI TIN KLINIKI DEN TIN PLIRONO EGO 8A TO DO EFOSON LES OTI ISXYEI MAKARI NA EINAI ETSI !!!

STO RODINI A ORAIA VRE EISAI GEITONIA ME TIN ADELFI MOU :)

GIATI OXI KAPOIA STIGMI NA VRE8OUME :)

STO KAVALAKI GENISE I ADELFI MOU ALEKA K EINAI POLY EYXARISTIMENH !

FILAKIA KALO VRADI !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Πολλές ερωτήσεις...

Εγώ στον μικρό μου όταν γέννησα τα βλαστοκύτταρα τα δώσαμε στο Παπανικολάου χωρίς κάποια επιβάρυνση, να πω την αλήθεια είχα μπερδευτεί πάρα πολύ τότε...αν τα δώσουμε σε κλινική ή στο δημόσιο αλλά ο γιατρός μου με συμβούλευσε ότι καλύτερα ήταν Παπανικολάου να τα δώσουμε, οπότε τα δώσαμε εκεί. Απλά χρειάστηκε να επικοινωνήσω μαζί τους πιο νωρίς για να μου στείλουν το κουτί που θα γίνει η συλλογή, την οποία έκανε ο γιατρός μου στην γέννα. Απλά έπρεπε μέσα σε 24 ώρες από την γέννα να είναι στο Νοσοκομείο. Ευτυχώς εγώ γέννησα μεσημέρι οπότε τα έστειλε ο άντρας μου.

Όσον αφορά την προίκα του μικρού, είχα πάρει από την αρχή κρεβατάκι και καλαθούνα με ριλάξ, αλλαξιέρα με μπανιέρα από κάτω. Εγώ δεν είχα χρησιμοποιήσει σφηνάκι, εξάλλου τον πρώτο καιρό όπως τον έβαζα έτσι κοιμόταν. Αλλά η παιδίατρος μου είχε πει να μένει τόσο μικρός μέσα στο ριλάξ ή στο πορτ μπεμπε πολύ ώρα γιατί πρέπει να είναι σε ευθεία το σωματάκι του. Οπότε το ριλάξ το χρησιμοποίησα μετά τον τρίτο μήνα περίπου. Στην αρχή τον έβαζα να κοιμάται μέσα στην καλαθούνα, έτσι μπορούσα να τον έχω μαζί μου μέσα στο σαλόνι για παράδειγμα την ημέρα το βράδυ τον έβαζα να κοιμάται στο κρεβατάκι, αλλά μου φαινόταν ότι χάνεται το παιδί...ήταν πολύ μικρούλης!!!Καρότσι είχαμε πάρει από την Φλώρινα από ένα κατάστημα, βέβαια τους πρώτους μήνες και στο καρότσι είναι ξαπλωμένα...άσε που τις περισσότερες φορές όταν πηγαίναμε βόλτα κοιμόταν. Είχα γεννήσει 6/5/10 οπότε όλη την άνοιξη και το καλοκαίρι ήμασταν έξω :D

Ελπίζω να μην σας κούρασα! Πάω να ξαπλώσω γιατί κουτουλάω...εχθές ξύπνησε το καμάρι μου κατά τις 2 το βράδυ και μετά δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ, κατευθείαν στην δουλειά. Το μεσημέρι από την υπερένταση δεν μπορούσα και τώρα είμαι πτώμα.

Πάνω να ξεκουραστώ γιατί αύριο έχω δουλειά και μετά τις 12 έχω ραντεβού με το γιατρό.

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

veta και εγώ στην κλινική Μητέρα στην Πτολεμαΐδα είχα γεννήσει. Τότε ήταν κλειστή η μαιευτική κλινική του Νοσοκομείου μας, οπότε ήρθαμε Πτολεμαΐδα. Πάντως είχα μείνει ευχαριστημένη, δεν μπορώ να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...