Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2012


Recommended Posts

καλησπέρα κοριτσάκια σε όλες!σήμερα πήγαμε βολτιτσα καστορια για να δουμε μια φίλη που γεννησε 15 νοεμβρη και είπα να παω τωρα που δεν εχω βαρύνει πολύ!Η περιπέτεια μου το καλοκάιρι ηταν φοβερη!Και φυσικά δεν θέλω να τη ζήσει καμια κοπέλα!Απλά γιαυτό φοβάμαι πολύ και όσο πλησιαζουν αυτές οι κρίσιμες εβδομάδες φοβάμαι ακόμη πιο πολύ!Μακάρι όλα να πάνε καλά και να είμαστε μαζι μέχρι το τέλος!

Σοκοφρέτα μου οι γιατροί ηταν κατηγορηματικοί ότι δεν έφταιγε η μείωση απλά έτυχε να σπάσει ο ένας σακκος νωρις!Ειτε εσκαβα στο χωράφι είτε ημουν ξαπλωμένη ηταν να γίνει!Δεν έφταιγα σε κάτι εγω!Απλά οι πολυδυμες κυησεις ειναι πολύ πιο δύσκολές!Οταν ηταν να κάνω τη μείωση ξέρεις τι ρώτησε ένας εξειδικεύμενος γιατρός απο αγγλία που ηρθε σε επαφή ο αδερφός μου?(κάνει ειδικότητα στην γυναικολογια ο αδερφος μου)?Θα κάνει 1 ή 2 εμβρυα μείωση?????????????Εγω κουφάθηκα! Ο γιατρός μου εδώ στην πόλη μου μου είπε ότι αν κρατησω και τα 3 υπάρχει 24% πιθανότητα να γεννησω πριν τις 32 βδομάδες, κάτι που σημαίνει ισως εγκεφαλικές δυσλειτουργίες, ποσοστό πολυ μεγαλο και όλους όσους γιατρους ρωτησα μου είπαν μειωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναμαι και εγω σας εγραφα πριν αλλα η μικρη με χτενιζε και ποναγα και το εκλεισα!!!

μετα απο το χθεσινο ξενυχτι μη φανταστειτε μονο 2μπυρες μεγαλες ηπια και απο μεζεδες αλλαντικα,ελιες, τυροκαυτερη, κριτσινια και για τη γκαστρωμενη και πατατακια μπαρμπεκιου τα οποια τα βουταγα στη τυροκαυτερη και ηταν υπεροχα, σηκωθηκα το πρωι εστρωσα το κρεβατι της μικρης, πηγα στη φιλη μου για το καθιερωμενο μου καφε και μετα φυγαμε για το χωριο ωστε να φαμε ολοι οικογενειακως και να φερουμε και τη μικρη κατω αφου αυριο εχει χολειο! ηπια και εκει τα κρασακια μου 2ποτηρια λευκο με λιγη κοκακολα(ηταν πολυ ξηρα γιαυτο) εφαγα καλα καλα και επιστρεψαμε σπιτι οπου η κορη μου κοιμηθηκε πανω μου. βγαζει παλι δοντια και σηκωνει πυρετους απο το πουθενα!

γραμμη δεν εχω βγαλει, νερο πινω 2λιτρα την ημερα για να μη πειναω, βαζω κρεμα στη κοιλιτσα καθε βραδυ εναλλαξ τη μια αμυγδαλελαιο της απιβιτα και την αλλη την φρεζυντερμ αλλα ειναι πανακριβη. και στη σαντυ τα ιδια εκανα και δεν εβγαλα τιποτα. αλλα το προσωπο μου οχι αγριεψε ξεραθηκε λες και οι ενυδατικη που εχω δεν κανει δουλεια. καλα λειχηνες απο το κρυο ή χιονιστρες (επειδη ο αντρας μου δεν τις ξερει τις λεει χιονοπεδιλα και με κοροιδευει) εχω σε αρκετα σημεια στο σωμα μου οπως και η κορη μου αλλα το προσωπο μου δε δικαιολογειτε τοσοοοοο πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια..τι κανετε;

λοιπον ο γιατρος μου εδωσε 2 κρεμες για την κοιλιτσα,να βαλω οποια θελω.η μια ειναι η percutalfa την οποια και αγορασα πρωτη και την χρησιμοποιω τωρα .νομιζω οτι ειναι αρκετα καλη αν και πιστευω ,οπως λετε ,οτι αν ειναι να κανεις ραγαδες θα κανεις ειναι θεμα δερματος .

η αλλη ειναι η prevastria αν την γραφω καλα.μου ειπε και οι 2 ειναι καλες απο θεμα ενυδατωσης .μολις τελειωσει η πρωτη που πηρα θα δοκιμασω και αυτη..

εγω η αληθεια ειναι οτι με τα γλυκα δεν ημουν ποτε τρελλαμενν,αντιθετως με για οτδηποτε αλμυρο τρελλαινομαι!μπορω να φαω κιλα πατατακια αν και δεν κανει τωρα λογω του αλατιου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη εβδομάδα να εχουμε κοριτσια...Εγώ όλο το Σ/Κ το πέρασα με το να μαγειρεύω και να κοιμάμαι,ξεκουράστηκα όμως,έχω αναγκη την ξεκούραση γιατι όλη την εβδομάδα είμαι στο τρέξιμο...Αλέκακι απ' ότι βλέπω,καλοπέρασες...Μπράβο,μπράβο...

kikitsa,ολα θα πανε καλα,οσο μπορεις ,βαλτο στην ακρη και σκεψου το σπορακι σου....

Εχω γράψει τις κρέμες που λετε αν και απ'οτι καταλαβαινω οι ραγαδες ειναι θεμα οργανισμού όποτε θα προτιμούσα το αμυγδαλελαιο.Εγω είχα βγάλει ραγαδες απο την εφηβεια χωρις κανενα λογο,θελω να πω οτι ημουν παντα αδυνατη.Την Παρασκευή που εχω ραντεβού με τον γιατρο θα με ενημερωσει ποια να παίρνω.

Υπάρχει καμια που σκεφτεται να γεννησει στο Λήτω?Έχετε πληροφορίες?Οι περισσότερες εργάζεστε?Θα πάρετε την άδεια του ΟΑΕΔ?Έχετε βοήθεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλη εβδομαδα κοριτσια!!!

εχει βγαλει μια κρεμα με αμυγδαλελαιο και βαλσαμο η Johnz που ειναι για ραγαδες αλλα ακομα και για τις θηλες. ανακοφιζει και ειναι καταλληλη ακομα και οταν το μωρο θηλαζει. παντως η percutalfa,η frezyderm, η antiestrias και της synchroline ειναι πολυ καλες απλα ειναι τσιμπημενες στις τιμες, απο 20 και πανω.

Κικιτσα μην αγχωνεσαι ηταν για να γινει οπως ειπες και συ. απο δω και περα ολα θα πανε καλα και τα καλυτερα ερχονται!!! εγω θα κανω υπομονη μεχρι την αλλη βδομαδα να δουμε τις πιθανοτητες και αποφασιζουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia...pws eiste? egw kremoula pira mia tis proderm pou einai gia ragades (tin exei dokimasei kamia autin?) k ithela na parw k gia tis thiles pou exei mia alla i farmakopoios mou eipe na min tin parw gia na min taleporw tos tithos ama den exw tpt... k einai ftini auti pou pira egw k thelw na parw k amugdalelaio twra.. alla exw tin entipwsh pws evgala ragades sto stithos an k den eimai sigouri eseis ti lete na valw telika kremoula? egw den douleuw nene mou sto spiti kathomai k exw k voitheia afou i pethera mou menei akrivos dipla mou.. an k den nomizw na mou xreiastei k polu... alekai to ekapses vlepw pali.... k egw sto prwsopw mia enudatiki vazw alla xthes paratirisa oti me etsoukse ligaki pou tin evala epeidi twra stin egkumosunh den vazw k poli suxna mono meta to mpanio vazw.. den kserw omws giati me etsoukse etsi? simera exoume mia wraia mera edw pera k lew na sikwthw na paw kamia voltitsa se ligaki...

filakia se oles....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maxim mou,εισαι πολυ τυχερη που εστω και να μην την χρειαστεις,θα εχεις βοήθεια...εγω μενω διπλα με την πεθερα μου αλλα δεν εχω βοήθεια.Ποντάρω στην μαμα μου που μενει πιο μακρια αλλα αναγκαστικα θα την χρειαστώ αφου δουλευω...ειναι κατι που με προβληματιζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

e nai ontos einai ena provlima to exw diapistosei se kapoies files mou me ta petherika... egw eutuxws exw poli kales sxeseis mazi tous k oute fortikoi mou ginontai na fantasteis oute pou erxontai sto spiti mono emas fonazoun na pame... an k exw mia entoipwsei pws me to mwro den tha einai etsi.. tespa.. i mama mou k emena einai makrua opote den mporw na tin exw gia voitheia sunexeia edw pera...... min stenaxwriesai na les pali kala pou exeis k tin mama sou ama den mporouse k auti na provlimatizosoun... pou tha eprepe na stamatiseis tin douleia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!!!

εχω καιρο να μπω, αλλά με την δουλεια το μικρό και την απιστευτη υπνηλία μου δεν προλαβαινω!!! διαβασα λίγο τα νεα σας, τι ωραια που ολα μας πανε καλα! πήγα στον γιατρό μου την προηγουμενη εβδομαδα, ειδαμα το φασολακι μας, ολα πανε καλα! στις 11 φλεβαρη θα παω για την αυχενική! μπορει τοτε να δουμε και το φυλο! ποσο θα θελα ενα κοριτσάκι!!!!!

απο την προηγουμενη εγκυμοσύνη, οι κοπελες που γεννησαμε παρεα, εχουμε πολύ καλες σχεσεις και βρισκομαστυε συχνα μαζι με τα μικρουλια, και το Σαββατο πήγαμε στο playmobil funpark. εχετε πάει??? μου αρεσε πολυ!!!!!!

σας φιλω και πάω για δουλιτσα!!!!! φιλακια στις φουσκοκοιλίτσες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες τις εγκυουλες μας και καλη εβδομαδα να εχουμε.

Εχω να μπω απο την Τεταρτη και σαν να γραψατε παααααααααααααααααααααρα πολλα :o:o:o:o:o:o:o:o:o . Σας εριξα μια ματια αλλα δεν μπορω να θυμηθω ολα οσα λετε.

Θα καλωσορισω τις καινουργιες μας, με το καλο να κρατησουν τα μωρακια τους αγκαλιτσα και ολα να πανε καλα :):):):):):) .

Εμενα ηρθε η μαμα μου την Τεταρτη και πλακωθηκαμε στις δουλειες και την Παρασκευη πηγαμε στην Βεροια (απο εκει ειμαι) γιατι ειχαμε ραντεβου με τον γιατρο. Το μωρακι μας μεγαλωσε παρα πολυ απο την προηγουμενη φορα!!!!!!!!! Εγινε 3,5 εκατοστα, φαινοταν κανονικα τα χερακια του και τα ποδαρακια του και ηταν ολα πολυ καλα δοξα τω θεο. Κουνουσε τα χερακια του, το ενα το εβαζε στο στομα, μας εκανε και ντροπες, τα εβαζε στο προσωπο και αλλαζε και πλευρο. Ο γιατρος μας εδωσε και τρισδιαστατες που φαινονται ολα κανονικα. Τωρα ραντεβου ξανα στις 6/2 για αυχενικη.

Αλεκα αν θελεις γραψε στη λιστα το επομενο ραντεβου μας. 6/2 ΑΥΧΕΝΙΚΗ.

Γυρισαμε αρον αρον εχθες γιατι εμενα μ' επιασε μια ιωση με συναχι, απιστευτο πονοκεφαλο και ριγος. Ευτυχως δεν εκανα πυρετο και σημερα ειμαι καλυτερα :):):):):):) . Φοβαμαι να παρω και παυσιπονο και εχθες η ημικρανια με τρελανε :roll::roll::roll::roll::roll:

Αυτα τα νεα μου συνοπτικα. Σημερα η μαμα (την ξαναεφερα για 2 μερουλες) θα μας κανει σουπιτσα κοτοπουλο για εμενα και τον πριγκιπα. Ο μπαμπας μας εχει υπηρεσια........... ΣΑς φιλω ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πράγματι maxim δοξα τω θεω που εχω τη μαμα...καθε εβδομαδα ερχεται και κανει το σπιτι και το βασικοτερο σιδερωνει...εγω μονο φαγητο κανω απο τοτε που εχω την φασολιτσα...

ρενα που ειναι playmobil fun park???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια και καλη εβδομαδα!

σημερα σηκωθηκα με λιγο πονο στην μεση και στο στηθος,φαινεται ο κυριος φαολης δεν χωραει και ολο απλωνεται!! εγω εχω κοντα σχετικα την μαμα μου οποτε θα εχω βοηθεια.ειναι βασικο αν μπορεις να εχεις βοηθεια στην αρχη .

την percutalfa την πηρα 15 ευρω απο το φαρμακειο πριν μια εβδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia mou!ti kanete??elpizw oles na eiste kala :) egw edw spitaki mouxliazw..elega na paw mia voltitsa se mia fili gia kafedaki alla variemai na kounithw..pwpw ti opragma kiayto..polu mouxla re paidi mou wres wres...

aleka mou mpiritses kai mezedakia akouw!!pwpwwwww!!poso tha thela mia mpiritsa...alla fovamai re gmt nomizw einai ligo nwris kai to apofevgw to alkool...pffff

kiegw apo kremes tis frezyderm exw parei giati thn evaze i aderfi mou kai den evgale tipota.veveia egw exw apo prin giati panta eixa megales ayksomeiwseis varous kiexw vgalei ka sto sthithos arketes kai sto plai sthn koilitsa kapoies..twra tha doume meta ton 3 tha arxisw na thn vazw..kai gia to stithos ths idias etairias exw tha sas pw apotelesmata molis ksekinisw na vazw...kiegw exw akousei polla gia to amugdalelaio kai lew na parw na vazw kiapo ayto...

nene mou egw den doulevw distixws)lew distixws giati ta loikonomika einai polu zorika...)opote den tha xreiastw polu voitheia an kai akrivws dipla menoun oi goneis mou opote kai na xreiastw tha einai se anamoni i manoula mou:D

pasxalitsa mou emeis pame mazi vlepw :D keimeis 3/2 exome ayxeniki makari na mporesoume na doume ti tha einai ta mwrakia mas :D

exthes eixan erthei kati ksaderfia spiti kai eidame tainioula kai gourouniasasme kathws tin pizza hut(thn agapwwwww)den thn les kai ygiini :? veveia kai rpoxthes eixan erthei oi koumparoi mas kai pali efaga ena kommataki pizza...alla eipa apo ayti ti vdomada na arxisw na prosexw giati de me vlepw kala...idi arxisa na trww to prwi gala ame cornflakes(pou katholou den maresoun)gia na stamatisw tis marmelades kai ta krouasan!!xaxaxax

re koritsia na rwtisw kati....eimai i monadiki pou wres wres me pianei ena agxos aperigrapto kai skeytomai oti kati exei simvei(sinithws metaksi twn rantevou me to giatro..)kai oti tha pame kai tha ams pei oti den exoume mwraki stin koilitsa??skeytomai oti isws ftaiei to oti einai nwris akoma kai epeidi den mporoume na to niwsoume akoma wste na kseroume oti einai ola kala exv tromeri anasfaleia...pwpw..pws tha to apovalw ayto???vevaia den to lew se kanena ayto pou skeytomai giati tha me vrisoun :? xaxaxaxaxa

sas filw oles glika

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xtinaki μου ειναι δικαιολογημενος ο φοβος σου. Εγω τον ειχα και στον πριγκιπα αλλα και τωρα, απλα τωρα σε μικροτερο βαθμο....... θα ηθελα να ειχα σπιτι εναν υπερηχο και ολη μερα να εβλεπα το μωρακι μου οτι ειναι καλα :):):):):)

Εγω φοβαμαι και οταν κανω εξετασεις, οτι κατι θα μου βρει ο μικροβιολογος και θα πρεπει να αρχισω τα φαρμακα!!!!!!! Βεβαια το χειροτερο ειναι οτι καθε φορα που παω στον γυναικολογο ανεβαζω πιεση, οταν το ακουσαμε ειχα 14/9 και προχθες 15/10 απο τον φοβο μου και σκεφτομαι απο μεσα μου "τωρα θα μου βρει και πιεση......... τωρα θα μου βρει και πιεση........" και μου βρισκει. ΜΕτα που την μετρησα στο σπιτι ηταν 12,5 και 9 (την μικρη την εχουμε παντα ανεβασμενη απο κληρονομικοτητα, χωρις παθολογικα ευρηματα).

Ποσο σας ζηλευω που εχετε τις μανουλες σας κοντα......... εμενα ειναι σε αλλη πολη, γονεις και πεθερικα ζουνε στη Βέροια και οταν ειναι να βοηθησουνε θελει προγραμματισμο. Ασε που οταν ειναι να ερθουν τα πεθερικα ερχονται σετακι!!!!!!! και οι δυο και καθονται μερες με αποτελεσμα οχι να με βοηθανε αλλα να κουραζομαι περισσοτερο :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα xtinaki μου.να μην αγχωνεσαι καθολου και κοιτα να απολαυσεις την ωραιοτερη φαση της ζωης σου.και εγω στην αρχη ειχα κατι τετοιες σκεψεις αλλα συντομα τις απεβαλλα .να σκεφτεσαι θετικα,κανει καλο και στους δυο σας.

οσο για τις πιτσες και τα λοιπα ουτε εγω εχω βρει τροπο να τα σταματησω εντελως .τα εχω μειωσει ,με κυνηγαει και λιγο ο αντρουλης μου αλλα καμια φορα την κανω την παρανομια μου!δεν εχω παρει πολλα κιλα αλλα εχω μηνες μπροστα μου ακομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xtinaki μου ειναι λογικοτατο αυτο που σκεφτεσαι αχ και εγω τα ιδια ενιωθα στη σαντυ επειδη δεν ειναι συπτωματα ουτε και πριν απο τη σαντυ που τελικα ηταν παλλινδρομη δεν ειχα συπτωματα νομιζα οτι δεν θα παει καλα η εγκυμοσυνη, αφου μεχρι να ερθει η σειρα μου κατατρωγα τα νυχακια μου! στο κολοκυθα εκτος καθε φορα που ειναι να παω στο γιατρο κανω εμετο, περνω παντα μαζι μου σοντοκου ή σταυρολεξο και μεχρι να ερθει η σειρα μου να μπω εχω ξεχαστει γιατι εχω απορροφηθει με αυτα! ξεφευγει το μυαλο μη νομιζεις!

ρενα μου αντε βρε και ανυσηχησα που εισαι!!! μακαρι να σου ερθει και εσενα κοριτσακι να τα ζευγαρωσεις οπως και εγω! και μετα ταπα (οπως ειπα και στο γιατρο)!!!!

οποιαδηποτε κρεμα και να βαζετε στη κοιλιτσα παντα να βαζετε και στο στηθος αλλα και στα μπουτακια!!!

πασχαλιτσακι μου μπορεις να περνεις ΑΦΟΒΑ ντεπον αναβραζον και προτιμησε εκεινο με τη βιταμινη C!!!

αννουλα μου και μενα τι απλωματα κανει αλλα σε μενα υπαρχει ετοιμος χωρος απο τη σαντυ και δως του βολτες!

Pizza Hut ακουω θελω και εγω! αλλα σημερα δεν εχω φαι θα φαμε απο χθες σπακανοπιτα και μπριζολακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι νυφουλες μας τι κανουν σημερα??? θα προσπαθησω να σας βαλω φωτο το νυφικο μου να δειτε φραμπαλαδες και στρας ατελειωτα!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα μου ξερω οτι τα ντεπον και τα παναντολ τα απλα επιπρεπονται με μετρο κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης αλλα φοβαμαι πααααααααααααααααααααααρα πολυ να παρω οποιοδηποτε φαρμακο.....

Στο πριγκιπα υπεφερα με τις ημικρανιες. Ειδικα στο 1ο τριμηνο απο τις 90 μερες τις 70 ειχα σιγουρα ημικρανια με ολα τα συμπτωματα (ζαλαδα, φωτοφοβια, με ενοχλουσαν υπερβολικα ολες οι μυρωδιες, οι θορυβοι και φυσικα αναγουλα) και τις υπολοιπες 20 μερες ειχα την απορροια της "κρισης" αλλα δεν επαιρνα τιποτα μηπως και βλαψω το μπεμπεδακι μου.

Και τωρα που πηγα στον γιατρο και του ειπα για τις ναυτιες και τους εμετους ειπε να μου γραψει κατι για να με βοηθησει αλλα του ειπα οτι φοβαμαι να τα παρω. Μου ειπε κατα λεξη "τοσες και τοσες τα πειρνουν εδω και χρονια εσυ τι φοβασαι? καμια δεν επαθε τιποτα......" αλλα εγω τρεμω στην ιδεα μηπως και ειμαι η εξαιρεση!!!!!!!!

Σ' ευχαριστω που με προσθεσες στη λιστα για την αυχενικη :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Τον πριγκηπα τον ειδα οτι ειναι αγορακι 20 μερες μετα την αυχενικη, οποτε μαλλον δεν θα δουμε τι ειναι το φασολακι μας, αλλα εμεις ηδη αρχισαμε και το φωναζουμε "μπεμπε λιλη"!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα να ρωτησω κατι.....????????????

Εμεις που θα γεννησουμε με καισαρικη μηπως πρεπει να σου πουμε την ημερομηνια που μας ειπε ο γιατρος οτι θα γεννησουμε ή να αφησουμε την ΠΗΤ που μας βγαζει το μηχανημα???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ καλε εγραφα τοση ωρα κ δεν σημοσιευτηκε..αντε παλι.....τι κανετε κοριτσακια μου???? σημερα ειμαι στην 12 βδομαδα...την πεμπτη εχω την αυχενικη κ λαχταραω να ερθει εκεινη η μερα....αλλα απο την αλλη εχω κ αγχοσ θα ειναι ολα καλα??? τι σου λενε στην αυχενιοκη συνηθως??? εμενα μου ειχαν σταματησει οι εμετοι κ εδω κ 3 μερες.....ξανα αρχισαν παλι...τι να πω ρε γαμωτο....αχ αυτες οι ορμονες...!!!! κοριτσια λετε να δω αν ειναι αγορι ή κοριτσι στην αυχενικη ή εχω μουρλαθει κ ειναι νωρίς...ΟΕΟ??? σας φιλω γλυκα.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaxxxxx eytixws re koritsia giati eniwtha oti eimai i moni trelara(pou eimai genika!!xaxaxaxaxax)me kseagxwsate ligaki tha prospathisw na to apovalw oso mporw...

vre pasxalitsa les kiegw na pasxw apo hmikranies??exw kiegw tromeri evaistisia stis murwdies(mexri ahdias omws...)episis otan vrethw se zesti(sti floga tou tzakiou p.x)me xtypaei enas apotomos ponos sto kefali sto doksa patri pou leme(lew mhpws exei erethistei to igmorio an kai pote den eixa provlima an kai eimai kai synexeia mpoukomeni..)kai fysika tis treles anagoules(oi opoies gia na mhn eimai ypervoliki exoun metriastei ligaki....analoga tis meres).vre les??mhpws vrikes giatriko pasxalitsa mou?

aleka mou egw pantws ekei pou eixa treli oreksi na asxolithw me to gamo twra den exw katholou...afou eipa ston antra mou mhpws anavaloume to strwsimo tou krevatiou(ithela na to kanoume estw kai twra pou eimai eguos giati ithela na zisw ligo thn paradosi.....:()to trapezi(to opoio eixame kanonisei se taverna) kai apla na pame mono oi oikogeneies na ksemperdevoume kai ta glentia ta kanoume sto thriskeytiko mazi me to sporaki mas :D den kserw ti na pw...to skeytomai akoma alla nomizw den exw kouragio gia etoimasies...

mariagiorgos an einai se kali stasi to sporaki sou einai polu pithano na sou poune to filo an kaisinithws sto lene me epifulaksi...elpizw na sto doun kai na matheis :D oso gia to ti sou lene nomizw einai metriseis kai sou lene ana anaptisete swsta to mwraki sou..alla as mas poun oi pio empeires manoules kalytera ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια τι κάνετε?

Εγώ τα ίδια η μικρή μου έχει και σήμερα λίγο πυρετό αλλά ευτυχώς έχει φτιάξει η διάθεσή της και τρώει. Ανυπομονώ να νοιώσω το μωράκι μου για πειτε μου οι δευτερομανούλες ποτε το νοιωσατε το σποράκι σας. Ξέρω είναι ακόμα νωρίς αλλά για πειτε να βλέπω στατιστικά.

Κρέμα για τις ραγάδες έβαζα την simulcium g3 είναι και αυτή απο τις ακριβούτσικες πριν δυο χρόνια την έβρισκα 25-28 ευρώ. Μια και την έχω δοκιμάσει και δεν έκανα καμια ραγάδα λέω να την πάρω πάλι. Γενικά να αποφεύγετε την βαζελίνη είναι παράγωγο του πετρελαίου και τρομερά λιπαρή.

nene εγώ ευτυχώς έχω βοήθεια απο την μαμά μου, δεν μένουμε δίπλα αλλά μπορεί και έρχετε καθημερινά.

Πασχαλιτσακι, xtinaki και Ρένα με το καλό οι αυχενικές σας σε λίγες μέρες, άντε και αν τα μωράκια είναι σε καλή θέση θα μάθετε και το φύλο.

χtinaki λογικό οτι νοιώθεις και μια αγωνία θα υπάρχει πάντα να προσπαθείς να σκέφτεσε θετικά το μπεμπάκι σας είναι εκεί και είναι καλά.

Mariagiorgos με το καλό και σενα η αυχενική την Πέμπτη, η αυχενική είναι ένας λιγο πιο λεπτομερής υπέρηχος, μετράνε το μέγεθος του μωρού, τους καρδιακούς παλμους, το κεφάλι την κοιλιά το μηριαίο οστό, ελέγχουν αν είναι φυσιολογικά και ορατά εγκέφαλος, κρανίο, ανω κάτω άκρα, σπονδυλική στήλη, καρδιά, στομάχι, νεφρά, κοιλιακά τοιχώματα και το βασικότερο μετράνε το υγρό στον αυχένα και παρατηρούν αν είναι ορατό το ρινικό οστό. Α μπορεί να σου πουν με επιφύλαξη το φύλο. Βάζουν ολες τις μετρήσεις σε έναν αλγόρυθμο και σου δίνουν πιθανότητες για τρεις βασικές τρισωμίες. Μετά δίνεις αίμα για τον βιοχημικό έλεγχο (PAPP-A) και σε λίγες μέρες συνυπολογίζουν και αυτά τα αποτελέσματα και σου δίνουν τις τελικές συνδυασμένες πιθανότητες.

Αυτά καλό απογευμα σε όλες!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...