Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2012


Recommended Posts

Ελενα αυτή τη φορά εμεινα εγκυος εντελως φυσιολογικα και ξαφνικα μόλις στον δευτερο μου κύκλο μετα τη διακοπή κύησης!μακαρι να πανε όλα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Sou to euxomai Kikitsa mou giati itan duskolo auto pou perases. Alla min anusixeis...twra mallon einai kai pio apla ta pragmata giati einai kai ena mwraki...kai egine kai fusiologika opote ola kala tha pane to pisteuw!!

Xtinaki, ase polu pikra me ta gluka...eimai kai glukatzou...twra kai mono pou exoume anaferei ti nutella thelw na paw se ena zaxaroplasteio kai na parw oti exei sta rafia! Alla ooooxi...prepei na eimai sugkratimeni...baftizw ta frouta sokolata kai ta trww!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια τι κάνετε αυτός ο καιρός της βροχής δε μου αρέσει καθόλου.

Σιδέρωσα δύο πληντύρια απο το πρωί και μου μένει άλλο ένα με τα ρουχαλάκια της μικρής, αλλά τώρα που κοιμάται βρήκα ευκαιρία να κάτσω λιγάκι στον υπολογιστή.

Κικίτσα θυμάμαι την περιπέτειά σου το καλοκαίρι αλλα δεν θυμόμουν οτι ήσουν εσύ, αυτή τη φορά είναι διαφορετικά και θα είναι όλα καλά σίγουρα. Η αλήθεια είναι οτι οι πολύδυμες κυήσεις έχουν μεγαλύτερη επικινδυνότητα. Είχα χάσει και εγώ διδυμάκια το καλοκαίρι στην 9η εβδομάδα όμως και το σποράκι αυτό ήρθε τρισήμιση μήνες μετά.

Σοκοφρέτα το μετά μη το σκέφτεσε το σίγουρο είναι οτι θα θες βοήθεια και απο άλλο άτομο για πολλές ώρες την ημέρα. Να κάνετε το καλύτερο για τα μωράκια σας, εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια και να σκέφτεσε θετικά.

Mariagiorgos δεν ρωτας στο Ιασώ αν αυτά ισχύον και για τα άλλα ταμεία πέραν του τεβε και του ικα. Εγώ είχα ρωτήσει στην αρχή της εβδομάδας στο ταμείο μου αλλά μου είπαν οτι δεν έχει αλλάγει κάτι και εχω λίγο μπερδευτεί, βέβαια μέχρι το καλοκαίρι πιστεύω να έχω βγάλει άκρη.

Φιλιά και στέλνω και σοκολατάκια στις γλυκατζούδες της παρέας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas eyxaristw koritsia gia ta kala sas logia! megalo kefalaio sokolata! oi atimes paxainoyn kai twra sthn egkumosunh ta gluka den kanoun kai polu kalo :(

kikitsa auto pou perases na mhn tyxei se kamia kopela....o giatros dld pisteye pws eftaige i meiwsh meta apo toses ebdomades? ayth th fora ola tha pane kateyxhn mexri telous mhn fobasai :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοιλίτσες!Sokofreta για κάποιο λόγω έρχονται όπως έρχονται.Αφου μέχρι τώρα είναι όλα δόξα το θεό καλά,συζητήστε το και με το γιατρό σου και δείτε όλα τα σενάρια.Στη θέση σου εγώ θα ρίσκαρα να τα κρατήσω όλα,δεν ξέρω αν θα ένοιωθα καλά να κάνω αλλιώς.Αλλα μη σε επηρεάζουμε και αγχώνεσαι @};-

Κορίτσια εμένα η μερέντα δεν μου αρέσει!!!Χαχαχα,μάλλον είμαι εξωγήινη!Μικρή την έτρωγα αλλα τώρα με λιγώνει,με ενοχλεί η μυρωδιά φανταστείτε.Για να το περιγραψω πιο καλά,όταν ερχομαι σε επαφή με μερεντα κτλ ζαλίζομαι σα να έχω δει αίμα,αυτή την αίσθηση!!(Ένα ψυχολόγο!)

Ο ύπνος επίσημα έχει γίνει βασανιστήριο!Στις 5 και κατάφερα να κοιμηθώ πάλι με τις απίστευτες καούρες,και τους πόνους απο τη μέση και κάτω.Το gavishcon που μέχρι τώρα ήταν σωτηρία,δεν με πιάνει πια!Υπομονή όμως,γιατι αν εξαιρέσουμε αυτες τις ενοχλήσεις που είναι στο πρόγραμμα,κατα τ'αλλα δόξα το θεό έχω μια πολύ καλή εγκυμοσύνη.Το ίδιο εύχομαι και για όλες σας!

Τί έχει σήμερα το μενου??(Επειδή δεν είμαι του γλυκού και ''θέλω να ακούω'' για αλμυρά !)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

delfin μου τι ωραιο νυφικο... απλο, λιτο και πανεμορφο!!! Για τα μπεμπιλινα που λες παρε 3πακετα 1νουμερο(2-5κιλα) και αλλα 3-4πακετα το 2νουμερο. Ετσι τα χριαστηκα στη σαντυ και ας γεννηθηκε 3630κιλα!

τι ωραιο θεμα πιασατε ονειρα και φαγητο. να σας πω την ταπεινη μου αληθεια εμενα τα ονειρα μου περιεχουν πολυ σεξ!!!

λια μου υπομονη με τον υπνο οσο προχωραμε στην εγκυμοσυνη ο υπνος μας θα γινεται δυσκολοτερος... για τα ισχια θα σου συνιστουσα περπατημα κανει πολυ καλο.εγω γιατι ειμαι αναισθητη με τον υπνο οπως ναναι κοιμαται και μαρεσει πολύ. Θα σε βολεψει πολύ ένα μαξιλαρι θηλασμου να το ξερεις

κοκονα ακουσα καλα 30κιλα? Επαθα πλακα 15 πηρα στη σαντυ τα εχανα και τα εβαζα μεχρι που ειπα σταματαω διαιτες και εμεινα εγκυος.

Xtinaki με το καλο στην αυχενικη σας. τρελενομαι για κινεζικο ειτε σπιτικο ειτε και λιγωνομαι για τα κρακερακια γαριδας μεχρι και από τα σουπερμαρκετ τα περνω και ριχνω πανω γλυκοξινη. Αυτή σου η γουρουνια με τη μπανανα ηταν τελεια… εγω θα αφηνα τη μπανανα και θα ελιωνα λιγο το παγωτο, θα το ανακατεβα με μερεντα, καταψυξη και σε μιση ωριτσα θα ετρωγα παγωτο μερεντα!

Αννα μου καλωσωρισες τη μαμμυδοπαρεα μας. χαιρομαι ιδιαιτερα όταν βλεπω καινουργιες κοιλιτσες… εδω ειμαστε για σε βοηθαμε σε κάθε σου απορια…νιοπαντρη ναι? Μπραβο σου, βλεπω ολες θα αποκατασταθουν μεχρι να γεννησουν! Εγω τη σαντυ αλλα και το κολοκυθα τα προγραμματισα ποτε τα θελω αλλα ο κολοκυθας μου ξεφυγε κατά ένα μηνα!!!!

Kangaroo μου αν η κορη μου ξυπνουσε 2 με 3 φορες το βραδυ θα ημουν σα ζομπι το πρωι. Δεν ξυπναει καθολου ευτυχως μονο μια φορα αν χασει πιπιλα αλλα αποκοιμιεται μολις την βρει…ανεξαρτητη είναι δεν με χριαζεται!!!

Sokofreta τριδυμακια??? Τι να πω συγχαρητηρια μπραβο σου. Θελει δυναμη και πολλα κουραγια για να αντεπεξελθεις!!! Τρωγε καλα γιατι θα χριαστεις δυναμεις!!! Παντως πανω από όλα είναι η υγεια σου γιαυτο συζητατο διεξοδικα με το γιατρο σου και χεστους τους υπολοιπους

Κικιτσα μου ειχες τετοια εμπειρια???πωπω φανταζομαι ποσο δυσκολο θα ηταν για σενα ολο αυτό….Ειδες ο οργανισμος σου ετοιμαστηκε γρηγορα γρηγορα και φυσιολογικα για να σου δωσει ένα αγγελουδι στη αγκαλια σου!

Βρε ελενα αν φαω τοση σοκολατα θα κανω εμετο! Μηπως ειμαι η μοναδικη που δεν εχω μερεντα σπιτι? Ειμαι πολύ κρεατοφαγος και δεν με ενδιαφερει η σοκολατα αλλα μαρεσουν τα γλυκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφου σας σχολιασα καλα καλα λεω να σας πω τα νεα μου! χθες δεν σας προλαβα γιατι εκτος απο το ατελειωτο σιδερωμα της μικρης οπου συνεχιζεται και σημερα ηθελα να δω και το τελος του πειρασμου και επειδη εβλεπα το τουρκικο ο αντρας μου για να με αφησει του ειχα δωσει το λαπτοπ για ολη τη μερα γιατι δεν τα γουσταρει να τα βλεπει ουτε καν να τα ακουει!!! η μικρη λειπει στη μαμα μου αυριο θα παω να τη κατεβασω και για σημερα μαγειρεψα ομελετες με μπεικον-κρεμμυδι-πιπερια-τυρι και τα εβαλα σε μπαγκετουλες αλλα επειδη δεν χορτασε ο αντρας μου εβαλε και μια πιτσα να φαει ενω εγω θα τελειωσω και το υπολοιπο σιδερο που αφησα στη μεση με το καφεδακι μου διπλα!!!

Ερωτηση : Πως ειναι το προσωπο σας??? Δηλαδη το περιποιηστε πιο πολυ ή εμενα παρα αγριεψε και δεν ενυδατωνεται με τιποτα....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

axxx aleka mouuuuu ta oneira pou periexoun sex tha tafhsw asxoliasta kai tha sou pw mono..kuragio...ti pragma einai kiayto kioxi tipota allo enw o giatros mas eipe oti den yparxei provlima an theloume alla xalara egw an den kleisoume to 3mhno na sigoureytoume den kanw tipota...opote katalavaineis se ti katastasi eimaste kai oi duo :? kiegw gia t kineziko trelenomai kai anakalipsa sta carefour ena swro pragmata gia kineziki kouzina kai einai i xara tis mageirisas :D oso gia to prwsopo kiegw re koritsia exw agriepsei polu kai polla spyrakia vgazw kai ennoeite oti einai entelws skasmeno to derma...ti na pw...

kangarou kiegw ayto prepei na kanw giati se ligo de tha exoume vrakaki na valoume exw mazepsei ena vouno..(kio antroulis mou den paraponiete alla se ligo de thaxei rouxa siderwmena...)avrio prepei na to parw apofasi na ta eksafanisw :?

kikitsa lipamai gia ayto pou perases pragmatika...eyxomai ayti ti fora na pane ola kala kai na kratiseis to mwraki sou sthn agalia sou :D

lia mou eisai kalaaaaaaaa???xaxaxaxaxax de mporw na fantastw pws tha itan i zwi xwris merenda :D pantws glitwneis thermides ayto einai to mono sigouro!!!

sas filw oles paw na simazepsw giati tha erthoun oi koumparou gia faghto kai tainioula tha ta poume avrio filia se olessss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aλέκοο!!Μου μυρίζει η πιπεριά και το μπεικον!!

Το δέρμα μου έγινε καλύτερο νομίζω.Και μειώθηκε η τριχοφυία μου γενικά!Κουλό???

Πάλι καλά γιατί είμαι χνουδωτό κορίτσι!Το προσωπάκι το περιποιούμαι όπως πριν.Μια ενυδατική της Eviol βάζω και είμαι πού ικανοποιημένη.Αρχισε μονο να γίνεται λίγο ξηρή η περιοχή γυρω απο το στόμα και στα χέρια πάνω.

Τη μαύρη γράμμη στην κοιλίτσα την έχετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σεχ ακούω!Το πρώτο 3μηνο που είπε ο γιατρός για καλό και για κακό να απέχουμε..ΛΥΣΣΑΞΑ!Μόνο όνειρα?Ξυπνάγα και νομιζα οτι...γκουχ γκουχ...

Αλλα τώρα κανονικά το εξασκούμε..Και πάνε και τα περιεργα όνειρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι βρε κανουμε και εμεις κανονικα το κακο ειναι οτι ξερενομαι στο υπνο μολις ξαπλωσω στο κρεβατι!!!

ακομη δεν εκανα τη μαυρη γραμμη και στη σαντυ την εβγαλα στους τελευταιους μηνες. το δερμα μου εγινε απαισιο αστα να πανε...βαζω χρονια της clinique και σημερα που πηγα στο φαρμακειο μου εδωσε δειγματακια και θα τα δοκιμασω και αυτα.....

σημερα εχει εξοδο με το αντρουλη μου για ΜΠΥΡΙΤΣΕΣ (να δουμε τι ωρα θα μαζευτουμε παλι)!!!! θα πινω στην υγεια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Να με συγχωρέσετε, αλλά θα σχολιάσω ότι θυμάμαι, πολλά γράψατε πάλι!

Καλωσόρισαν και οι καινούργιες μανούλες στην παρέα μας!

sokofreta τρίδυμα?Ελπίζω να πάνε όλα έτσι όπως τα θέλεις!!!Μην σκέφτεσαι από τώρα το μετά, προσπάθησε να απολαύσεις αυτό που ζεις τώρα!

Κικίτσα ελπίζω όλα να πάνε αυτή τη φορά και να μην συμβεί σε καμία κοπέλα το ίδιο.

Delfin ωραίο το νυφικό, και εγώ όταν παντρεύτηκα είχα επιλέξει ένα σχετικά απλό νυφικό, σε αρχαιοελληνικό στυλ, δε μου αρέσουν τα "φουσκωτά".

Lia ακόμα εγώ είμαι στην αρχή και δεν έχω γραμμή, αλλά και στην πρώτη εγκυμοσύνη μου δεν είχα κάνει, απ' όσο ξέρω όμως εμφανίζεται κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και εξαφανίζεται μετά τον τοκετό.

Αχ Αλέκα αυτά τα όνειρα! Θυμάμαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη από τον τέταρτο μήνα και μετά ο γιατρός μας είπε να το αποφεύγουμε, στους 3 1/2 μήνες είχα μια μικρή αιμορραγία και μετά ο πλακούντας ήταν πολύ χαμηλά. Πολύ πίκρα ήταν...με αποτέλεσμα από την στέρηση να έχω αυτά τα όνειρα...άστα να παν. Προς το παρόν τώρα δεν έχουμε τέτοιο πρόβλημα και ελπίζω να μην έχουμε και στη συνέχεια. Αν και να πω την αλήθεια το τελευταίο διάστημα δεν έχω και πολύ όρεξη. Όσο για το δέρμα μου εν έχω παρατηρήσει κάποια διαφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτι που ξέχασα να σχολιάσω... και εγώ όλη την ημέρα θέλω να τρώω... ;) Δεν με απασχολεί τι θα είναι,γλυκό ή αλμυρό. Ειδικά το σαββατοκύριακο που μένω στο σπίτι το μυαλό μου συνέχεια στο φαγητό είναι,ευτυχώς καθημερινές πηγαίνω στη δουλειά και ξεχνιέμαι λίγο, αλλά το βράδυ πολλές φορές δεν μπορώ να αντισταθώ. Να δω πόσα κιλά θα πάρω, ελπίζω να μην ξεφύγω πολύ! Το κακό είναι ότι δύσκολα μπορώ να αντισταθώ στο φαγητό. αχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia..... aleka anoigeis suzhthseis pou kaine... oso gia sidero exw k egw ena sro k tha valw k ena plintirio shmera, variemai toso polu na ta kanw... egw apo xthes mpika se austiri diatrofi monno friganies k tsai trww prwi vradu mpas k sunelfo ligo.... egw sto proswpo den paratirisa kamia diafora.. ta malia mou peftoun klassika opws panta k exei stamatisei k emena i entonh trixofoiia kuriws sta podia.... ama arxisw na mazeuw tis trixes pou mou peftoun paplwma tha ftiaksw sto telos..... sokofretaki mou min anxwnesai gia to meta k didima na itan pali tha xreiazosoun mia voithia, koita twra na eisai kala me ta mwrakia sou min exeis kanena provlima k asta ta meta.... elena ontws kalo einai apo tin mia trwo oti thelw k den me noiazei alla apo tin alli einai ligo kapws... apo mikri panta etsi hmoun exw kalo metavolismo fainetai... kikitsa mou prepei na itan polu diskoli empeiria auti lupame.. elpizw twra na sou pane ola kala k na min exeis kanena provlima...sori ama ksexasa kammia twra ksupnisa k den ta thimamai ola ti grapsate...kali sunexeia se oles euxomai na xaireste ta aggeloudakia pou exetai stin koilitsa k ta megalutera opoies exoun filakia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα! κοριτσια αποψεις ανταλλαζουμε, δεν με επηρεαζεται, εξαλλου αγχωμενη ειμαι ετσι και αλλιως. :roll: ισα ισα με βοηθατε ;) πιστευω πως στο επομενο ραντεβου με το γιατρο τα πραγματα θα ξεκαθαρισουν γιατι θα μιλησουμε για το τι ειναι καλυτερο για τα μωρακια μου αλλα και για μενα!

κοριτσια το σεξ ειναι απαγορευμενη λεξη :lol: εχω ξεχασει το αθλημα σε λιγο θα ξεχασω και πως γραφεται!!!

Πολυ χαιρομαι που το καλοκαιρι αναμενουμε πολλα μωρακια, με το καλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!!

Egw to prwto trimino itan polu araia kai pou oi epafes giati eixa kati entona ponakia kai fobomoun polu....an kai o giatros mas eipe oti mporoume eleuthera....tote itan pou eixa kai egw ta oneira ta trela....xaxaxa opws leei kai h Lia, ksupnousa apo auta ta oneira...twra kapws exei strwsei h katastasi...alla sumpasxw mazi sou Aleka...molis peftw sto krebati kserenwmai...polu upnos...kai na fantastite oti prin eixa terastio problima upnou, den me eperne o upnos polu eukola, twra prin ftasw sto krebati koimamai!! Ase pou ponaei to stoithos mou arketa kai den thelw na mou to aggizei.

Auti ti grammi egw den tin exw bgalei akoma...alla h fili mou pou einai egkuos tin exei bgalei kai to suzitousame kai emeis auto. Episis suzitousame gia to proswpo....emena den exei kapoia allagi ws twra...alla oloi mou lene oti agrieuei perissotero otan exei agori...twra den kserw poso isxiei auto, alla kai h fili mou pou exei agoraki stin koilitsa exei agriepsei to diko tis...Egw pisteuw oti apla einai ston organismo kai ston anthrwpo...oses exete problima me to derma na pinete polu nero. Auti tin periodo theloume polu enidatwsei kai eswterika kai ekswterika!

Stin koilitsa bazw krema kathe bradu, mia apto farmakeio, alla twra pou teleiwnei lew na parw to amugdalelaio tis apivita, to exei xrisimopoiisei kaneis? Exw akousei oti einai polu kalo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια;πως πανε οι εγκυουλες;

εχετε ανοιξει πολλα θεματα και δεν ξερω τι να πρωτοσχολιασω.Καταρχην στο πρωτο διμηνο μετα απο μια επαφη ειδα πολυ λιγο αιμα.εκει ο γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι κατι αλλα για εναν μηνα να μην "πλησιαστουμε'".μονο για ενα μηνα λοιπον ειμασταν σε αποχη,ευτυχως δεν ηταν κατι.τωρα ολα οκ αλλα νυσταζω παρα πολυ οποτε τις περισσοτερες φορες με προλαβαινει ο υπνος .

ουτε εγω εχω βγαλει ακομα αυτη την γραμμη αλλα νομιζω οτι εμφανιζεται πιο μετα.

οσο για το προσωπο μου δεν εχει αγριεψει αλλα σκαει συνεχεια κυριως στο μετωπο,ετσι βαζω μια ενυδατικη κρεμουλα.

2 φορες την ημερα βαζω και μια κρεμουλα που μου συστησε ο γιατρος για την κοιλιτσα και το στηθος για τις ραγαδες.λοιπον εχω να σας πω οτι πρεπει να ειναι αρκετα καλη γιατι και κατι ραγαδες που ειχα στο στηθος απο παλαιοτερο αδυνατισμα αρχιζουν και εξαφανιζονται.

σημερα θα φαμε στην μαμα μου αλλα πρεπει και εγω να σιδερωσω το απογευμα .....κλαψ κλαψ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα,κι εγω απο ονειρα για σεξ ερχονται και πανε,αλλα ειμαστε λιγο δισταχτικοι οποτε οι επαφες μας ειναι περιορισμενες.

Την γραμμη στην κοιλιτσα την ειχα βγαλει περιπου στον 7ο μηνα αν θυμαμαι καλα και στον 8ο εκανε μπαμ.

Οσον αφορα το προσωπο μου δεν εχει αγριεψει καθολου αλλα θελει εντατικη ενυδατωση και αυτο το βλεπω με συγκριση με πριν,τους τελευταιους μηνες νομιζω στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου ειχα βγαλει καποιες ενοχλιτικες τριχουλες στο πιγουνι,τις ποιες στην αρχη τις εβγαζα με το τσιμπιδακι αλλα αργοτερα τις εκανα layzer.

Ενα γλυκο καλοσωρισμα στην sokofreta ευχομαι μια ευκολη εγκυμοσυνη,και μετα μην στεναχωριεσαι λιγο -πολυ ολοι θα βοηθανε!!! :P:P

IEkup2.png

jTBrp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!βλεπω ωραια θεματακια πιασατε!!! :):D για το σεχ δεν εχω παραπονο..ολα κανονικα αλλα οχι αγρια βεβαια!!!απλα τωρα που μεγαλωσε η κοιλια δεν εχεισ πολλες επιλογες στασης!ολα με μετρο!για την γραμμη που λετε εγω την εχω βγαλει εδω κ 2 βδομαδες.ειναι στην ευθεια του οφαλου απο το στηθος προς τα κατω,αλλα χνουδωτη..προσωπικα....????ειναι απαισιο..σαν αντρας λες κ ειμαι..με την γεννα θα φυγει ομως!κ στο πρωτο μου το ειχα βγαλει.με την σοκολατα δεν τα παω πολυ καλα.σπανια την ζηταω..τα σιροπιαστα ειναι η αδυναμια μου!!!! (μπακλαβα,καταιφη,κουρκουμπινια,κτλ)το στηθος απο 2 νουμερο που φορουσα,εφτασα στο 5!οσο για το σιδερο...??!!!!!!αχχχχχχχχχχχχχ......πολυ πραμαα..........αφου λεω να μην στεγνωνουν γρηγορα γιατι ειναι κ η σειρα του σιδερου!! :cry::cry::cry: το μισω το σιδερο..προτιμω να βαφω το σπιτι η αληθεια ειναι! παρεπιπτοντως κικιτσα λυπαμαι για αυτα που περασες!ευχομαι ο ερχομος αυτου του μωρου να σας γεμισει τριςευτυχια!κ εγω εκανα εξωσωματικη κ μου ειχε πει ο γιατρος οτι γονιμοποιηθηκαν 4..μπουρδες τελικα!ουτε ενα..περιμενα 15 μερες ξαπλα για να μαθω οτι ειναι 0 β-χοριακη..κ τοτες ημουν 19 χρονων. δεν ηθελα την ζωη μου οταν μου ειπαν οτι κ καλα απεβαλα..ειχα πεσει σε απατεωνα γιατρο..ο αντωνης μου ηρθε ετσι μετα 3 χρονια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλίτσες και μέλλουσες μανουλίτσες

Εχω την μικρή μου αρρωστούλα χθες βράδυ έκανε εμετό και σήμερα είναι με πυρετό και δεν θέλει να φάει τίποτα. Δεν κοιμήθηκε καλά το βράδυ ούτε εκεινη ούτε εγώ, διώξαμε και τον μπαμπάς απο το κρεβάτι και την είχα ολο το βράδυ στο διπλό. Κάνα κρυωματάκι πιστεύω είναι και θα το ξεπεράσουμε γρήγορα.

Αλέκα μου άνοιξε την όρεξη με την ομελέτα, λέω να φτιάξω μια παρόμοια και εγώ απο βδομάδα. Στο πρόσωπο δεν έχω παρατηρήσει καμια αλλαγή ενυδατική όμως βάζω κάθε πρωί. Μήπως είναι ομως απο το κρύο που είχε τις τελευταίες μέρες?

Λία η μαύρη γραμμή στην κοιλίτσα εμφανίζετε αργότερα κατά τον 6ο μήνα θυμάμαι και εμένα είχε φύγει πολύ μετά τον τοκετό.

Maxim περαστικά ελπίζω να φτιάξει το στομαχάκι και να ηρεμήσεις.

Ελενα έχεις απόλυτο δίκιο για το νερό χρειαζόμαστε πολύ αυτή την περιοδο. Ποια κρεμούλα βάζεις στην κοιλια για τις ραγάδες, Αννα για πες και εσύ την δικιά σου.

Εβαζα και εγώ μια απο το φαρμακείο στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν έκανα καμια ραγάδα αν και πιστεύω οτι είναι και λίγο θέμα δερματος και ο οργανισμού. Λέω να πάω να την πάρω πάλι και να την ξεκινήσω τώρα που μπήκα στον τέταρτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!

εχω χαθει λιγακι,σας διαβαζω καθε μερα αλλα συνηθως νυσταζω κ ππροσπαθω να εκμεταλευτω χρονο γιατι κοιμαται ο αντωνακης κ τρεχω να κοιμηθω.

σε γενικες γραμμες βλεπω οτι ειστε ολες καλα κ εγω καλα ειμαι απλα απο αυριο παλι δουλεια κ με εχει πιασει καταθλιψη.γενικα το πιο εντονο συμπτωμα μου ειναι η βαρεμαρα που νιωθω κ ελλειψη ενεργητικοτητας.στον αντωνη θυμαμαι ετσι ημουν αλλα δε θυμαμαι κ τοσο εντονα.

θελω να περασουν κ οι μερες να παμε να δουμε κ το σπορακι,αν ειναι ολα καλα κ να ανεβω λιγο ψυχολογικα..

δε θυμαμαι ποια κοπελα ειπε οτι περασε ασχημη εγκυμοσυνη κ εγω ειχα πολυ κακη εμπειρια στο πρωτο μου παιδακι.40 μερες σε ακινησια λογω πολυ σοβαρης αποκολησης κ αλλων προβληματων κ ολα αυτα στο νοσοκομειο ουτε για τουλαετα δε σηκωνομουν,το μωρακι οπως αποδειχτηκε ειχε προβλημα κ εκανα κανονκη γεννα,βεβαια ημουν 24 εβδ.περασαμε πολλα κ εμεις αλλα ηρθε μετα απο λιγους μηνες ο αντωνακης μας οπου ειχα πολυ καλη εγκυμοσυνη κ γενικα ολα πηγαν καλα κ ετσι ολα ας πουμε οτι ξεχαστηκαν.αυτο που εχω να πω ειναι οτι κανεις μας δε μπορει να φανταστει ποση δυναμη εχει μεσα του οταν χρειαστει να αντιμετωπισει μια πολυ σοβαρη κατασταση.βεβαια μου εχουν καταλοιπα αγχους κ φοβιας αλλα περασα πολυ δυσκολα κ μετα απο ολη αυτη τη περιπετεια,δεν ημουν καθολου καλα ψυχολογικα.τελοσπαντων,μη σας επηρεαζω πραγματικα ηταν σπανια η περιπτωση μου,πολυ σπανια ολοι μου το ελεγαν κ φυσικα ηταν τυχαιο γεγονος εγινε ας πουμε ενα ατυχημα στη συληψη.μεχρι κ σε γενετιστη πηγαμε μετα να ρωτησουμε αν ειχαμε προβλημα εγω κ ο αντρας μου κ αν επρεπε να ψαχτουμε,αλλα φυσικα καμια σχεση.απλα ετυχε..

πολλα σας ειπα ομως ηταν να μη μπω,τωρα μπηκα κ πηρα φορα! :lol::lol:

οσο για το σεξ δεν εχουμε επαφη καθολου,βρηκατε ανθρωπο,φοβαμαι να κανω κατι προς το παρον κ βεβαια κ ο γιατρος λεει οχι το α τριμηνο κ να σας πω κ την αληθεια δεν εχω κ ορεξη.στον αντωνη θυμαμαι ετσι ημουν κ με ειχε πιασει κατα τον 5 με 6ο μηνα που ηθελα πολυ. :D

το προσωπο μου ουτε εμενα εχει αλλαξει κ εχω μια κρεμα για ραγαδες τη reconstria της frezyderm,νομιζω ετσι γρφεται.οσο για τη γραμμη νομιζω σε πολυ λευκες επιδερμιδες δεν φαινεται εντονα,εγω ειχα κανει μετα τον 5ο μηνα αν θυμαμαι καλα κ παλι οχι πολυ εντονη.

αυτα τα νεα μου κ απο μενα,να ειστε ολες καλα κ να προσεχετε σπορακια,μωρακια,συζηγους κ φυσικα τους εαυτους σας!!

φιλακια πολλα σε ολες!! [smilie=wave.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα!!Πότε θα προλάβω να πω μια καλημέρα,όλο με πλακώνει το πάπλωμα!

Delphine μη λες για σίδερο!Το μισώ!Αφου σκέφτομαι να τα βάζουμε κατω απο τα μαξιλάρια του καναπε να ισιώνουν μόνα τους!! :lol: Αχ κουρκουμπίνια!..Ωραία τα σιροπιαστά..

Ρε παιδιά τι όνειρα είναι αυτά??Εβλεπα οτι ήταν παντου λιοντάρια!και είχαν αρχίσει να πεινάνε!

Αυτη τη θεωρία με το προσωπο που γλυκάινει και αγριέυει την έχω ακούσει και με τις 2 παραλλαγές.Οτι αγριεύεις στα κοριτσια γιατι σου κλέβουν την ομορφιά,/οτι αγριεύεις στα αγόρια ..επειδη είναι αγόρια,πιο άγρια.Εγω πάντως ιδια μου φαίνομαι,οι άλλοι μου λένε οτι έχω ομορφύνει.Στο μόνο που μπορεί να έπεσα μέσα είναι οτι στα αγόρια θέλεις να τρώς αλμυρά.

Το κορίτσι με τις μπύρες ξύπνησε?? :D

Γεια σου kangaroo και Βίκυ!Περαστικά στο πιτσιρίκι σου!Κι εγω τώρα συνέρχομαι απο το κρύωμα που με είχε τρελάνει μια βδομάδα.

Για τις ραγάδες έβαλα βαζελίνη μια φορά ,αλλα γενικά με ενοχλεί η αίσθηση της κρεμας συνέχεια στην κοιλιά μου.Πιστεύω οτι αν είναι να κάνω θα κάνω.Στην εφηβεία πάντως εκανα λιγες,μπουτάκια.Ελπίζω να τις γλιτώσω τις πολλες πολλές.

Εχω την εντύπωση οτι έχει αρχίσει να σκουραίνει ελαφρά μια γραμούλα στην κοιλιά μέχρι πάνω στο στήθος.Είμαι μελαχρινή γενικά.Η μητέρα μου είχε κάνει,δεν ξέρω αν έχει καμία σχέση αυτό βέβαια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kangaroo mou, h krema legetai synchroline-synchroelast, mou ti sustise o giatros, alla den tin peira apo to farmakeio, tin brika sxedon 10 eurw ftinoteri sto internet kai etsi tin paraggeila apo edw. Sto farmakeio an thumamai kala ekane kapou 38 kai nomizw tin peira 29 apo to internet. Twra gia apotelesmata den kserw, tha mathw meta tin egkumosuni...pantes opou tin bazw fainetai arketa enudatwmeno kai elastiko to derma mou...apo oti katalaba boithaei kai tin elastikotita tou dermatos auti h krema (eksou kai to onoma synchroelast).

Kai gia to nero nai...to kserw, kai autuxws o organismos mou zitaei arketo nero giati egw sunithws den epina polu alla twra pinw.

Koritsia me to thema tou siderou....egw tha parw stegnwtirio meta pou tha gennithei to mwro...opoia thelei na glitwsei to sidero auti einai h moni lusi....kai egw to apexthanomai to sidero. Alla eutuxws twra pou den exw paidi den exw kai polu sidero, giati mi nomizete...oti rouxo den xreiazetai siderwma den to siderwnw! Perissotero kati poukamisa tou antra mou kai tetoia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟριτσια μου ειμαι απο τις τυχερες που εχω τη μαμα μου και σιδερωνει.xtinaki,με αγχωσεςγια την γραφειοκρατια του πολιτικου γαμου.αλεκακι,πες αναλυτικα πως συνοδεψες την μπυριτσα.για τους ραγαδες το αμυγδαλελαιο ειναι καλο?σημερα που ειναι κυριακη εχω ολο το δικαιωμα να πραξω το καλυτερο διατροφικο αισχος.οι εντυπωσεις αυριο,φιλακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...