Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2012


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας φίλες,

το μπεμπάκι μου είναι μια χαρά, οι παλμοί ήταν στα φυσιολογικά όρια, δεν είδαν και κάτι άλλο που να δηλώνει οτι μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα οπότε θεώρησαν την ταχυκαρδία που είχε στην αυχενική σαν κάτι τυχαίο και έτσι ηρέμησα κάπως και εγώ.Θα το δω τώρα πάλι σε 4 βδομάδες οπου φαντάζομαι θα επιβεβαιώσω και το φύλο γιατι σήμερα κοιτάξαμε μόνο παλμούς.

Πάω να σας διαβάσω γιατι έχω να διαβάσω 4-5 σελίδες και επανέρχομαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου!!

διαβαζα τα νεα σας,ειχα μια μερα να μπω κ διαβασα 7 σελιδες!

χαιρομαι πολυ που ολα ειναι καλα,να καλωςορισω κ εγω τις καινουργιες μας μανουλες,απλα ακομα δε σας ξερω ολες κ πολυ καλα κ δε συγκρτω τι γραφει η καθεμια!

αλεκα μου κ κατερινακι μου(kangaroo)σας ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες για τον αντωνη μου,αλεκα μου κ εσενα γιορταζε ο αντρας σου η ασχετο;;οπως κ να εχει να τον χαιρεσαι κ με το καλο το μωρακι σας!!

οσο για τα πονακια μην ανησυχειτε καθολου εκτος κ αν ειναι παρα πολυ εντονα οπου κ πρεπει να ενημερωσετε τον γιατρο σας,εγω στη πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα παρα πολλα μεχρι κ που γενησα.κ καποιες φορες πολυ εντονα κ ο γιατρος μετα τις15 εβδομαδες μου ειχε δωσει κατι χαπια,ειναι για τις συσπασεις.κ σε αυτην εχω πονακια παντως απλα ειμαι πιο ψυχραιμη.

σημερα μαγειρεψα μακαρονια με κιμα,ειναι απο τα καλυτερα μου,ο αντωνακης μετακομισε απο το πρωι στη πεθερα μου για να κανω δουλειτσες απο χθες απο τη γιορτη κ τωρα περιμενω τον αντρουλη μου να ερθει απο τη δουλεια.εχω κ πολυ σιδερο κ βαριεμαι παρα πολυ.

αχ απο δευτερα παλι δουλεια κ δε θελω καθολου..

ανυπομονω να δω κ εγω το μωρακι μου,αντε να περασουν οι μερες αν κ εχω ακομα αρκετουτσικες.

ειχατε καποια στιγμη αναφερει για φεισμπουκ,εχω κ εγω οποτε οποια θελει ας μου στειλει π.μ.

πολλα φιλακια κοριτσακια μου,καλο μεσημερι σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι

LIL στην αυχενική μου είπαν μάλλον αγοράκι και μάλιστα της ξέφυγε γιατι εκεί μου μιλάγαμε και με ρώτησε αν παει παιδικό το πρώτο μου παιδάκι μου είπε χαρακτηριστηκά οτι "καλύτερα να πάει πριν έρθει ο μικρός". Βέβαια θα το επιβεβαιώσω σε 4 βδομάδες. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πάλι στην αυχενική μου είπαν μάλλον κοριτσάκι και έπεσαν μέσα. Στις 12 βδομάδες υπάρχει 1στις 3 πιθανότητες να κάνουν λάθος το φύλο γιαυτό πολύ δεν αναφέρουν τίποτα.

Delphine το δωμάτιο είναι καταπληκτικό και ότι πρέπει για την μικρή σας πριγκίπισσα. Πάντως αν μπορείς οπως λες να διαμορφώσεις το κρεβάτι σε κουνια και κάποιο καγκελο εξωτερικό μια χαρά δεν χρειάζετε και δεν αξίζει να πάρεις κούνια. Οσο για την φωτογραφία μαμά και γιος τέλειοι, να τον χαίρεσαι.

Mariagiorgos καλώς ήρθες στην παρέα μας, μετο καλό το μωράκι σου. Μην έχεις άγχος θα τα καταφέρεις μια χαρά και σου λέω εκ πείρας οτι με το που θα πάρεις το μωράκι στο σπίτι θα νοιώθεις οτι ήσουνα πάντα μανούλα.

nene καλως ήρθες και εσύ μανούλα Ιουλίου βλέπω, με το καλό η μπεμπούλα σου.

Αλέκα είσαι φοβερή η λίστα δεν συγκρίνετε με καμία!!!! Εγώ θα ξαναδώ το μπεμπάκι 15/2. Επίσης για το κρεβάτι και η Αγγελική κοιμάτε απο τον Σεπτέμβρη σε κανονικό κρεβάτι και όχι σε κουνια οποτε δεν θα έχουμε τέτοιο θέμα.

Αυτό που με απασχολεί κάπως είναι ο παιδικός σταθμός. Ελεγα να ξεκινήσει απο τον Σεπτέμβρη που θα έχει κλείσει τα 2,5 αλλά σκέφτομαι μήπως την γράψω μετά το Πάσχα για να μην νοιώσει οτι ήρθε το μωρό και " την διώξαμε " εκείνη. Για πείτε καμια γνώμη απο την άλλη σκέφτομαι η μικρή στον παιδικό να φέρνει ολες τις αρρώστιες σπίτι και νεογέννητο μαζί :roll::roll::roll:

Πολλά έγραψα ε, φιλια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καγκουρο μου εμενα πηγε παιδικο περσυ τον απριλη για να παω δουλεια σταματησε τον οκτωμβρη και αρχες δεκεμβρη μας πηραν στο προγραμμα να μη πληρωνουνε και ετσι μεχρι τωρα πηγαινει καθημερινα παιδικο! σε πληροφορω ακομα δεν μου εχει κρυωσει η σαντυ απλως μονο μυξες εχει! ας καταρριψουμε και λιγο το μυθο "στο παιδικο αρρωσταινουν"!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Polla nea koritsia! Den sas prolabainw!

Kalws irthes Nene!

Mariagiorgo, me rwtises se poio nosokomeio tha gennisw...egw menw sta Xania kai tha gennisw se kliniki.

Maximaki na xairesai ton antra sou.

Delphine, koukla mama e ti tha eixe...kouklo gio...na ton xairesai!

Charoula ti kaneis? Ante me to kalo nato ksanadeis to mpempaki sou simera!

Kai egw ekana prwta politiko gamo kai meta thriskeutiko. Tha rwtisete giati kai tous duo. Thriskeutiko eixame skopo na kanoume apo tin arxi, apla gia na suntomeusoume ti metathesi tou antra mou kaname politiko.

Emena tha mou kanei ti b epipedou o giatros mou alla me stelnei kai se enan eidikeumeno giatro na tin kanw kai ekei epeidi leei autos einai eidikos kai kalitera na tin kanw se auton. Opote mallon o dikos mou den tha tin kanei toso analitika, den kserw. To ena rantebou einai 14/2 kai gia B epipedou me ton eidiko stis 1/3.

To poso kostizei den kserw...den rwtisa...alla upothetw guro sta 150-200 eurw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρααα!!Μανούλα Ιουνίου εδω..

Αν και ως πρωτάρα δεν ξέρω...Με ΠΗΤ 14 Ιουνιου,πόση πιθανότητα υπάρχει να έρθει ο μικρός Μάη τελικά??

Λέτε να είμαι σε λάθος θέμα? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάθατε όλες στην αυχενικη το φύλο του μωρού σας?Εμάς στην αυχενική ,ο γιατρος που την έκανε μας έδειξε ενα μικρο ''τσουτσουνάκι'',αλλα είπε να κάνουμε σα να μή το έχουμε δει,και οτι μπορει να είναι κλειτορίδα στην αρχή της.Τη 17 εβδομάδα που πήγαμε στο γιατρό μας ,μας είπε αγόρι.Θέλω να αρχίσω να του αγοράζω λίγα πραγματάκια αλλα ακόμη φοβάμαι μη μας πει μετα κορίτσι!Πολλά έχω ακούσει!!χαχαχα!

Έχετε καμία τέτοια περίπτωση?Κατα τα άλλα είμαστε υγιέστατοι και περιμένουμε τη β' επιπέδου μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k emas stin ayxeniki mas eipe oti mporei na einai 80%koritsi..prin mia vdomada pou pigame gia yperixo mas eipe 100% koritsi!!!!kane ligi upomoni lia..an k pisteyo telika ayto pou se eipe tha einai,alla pote den ksereis otan sto leei distaktika!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι καλε λαθη γινονται αλλα πιο πολυ αν στην αρχη ειναι κοριτσι και μετα βγει αγορι και αυτο συμβαινει γιατι καμια φορα αργουν να κατεβουν οι ορχεις γιαυτο!!! αλλα πλεον η πιο λεπτομερεστατη ειναι η β'επιπεδου που παντα το σιγουρευεις!

καλωσορισες λια μου καλε μονη σου θα σε αφηνα απο εκει??? θα ενημερωσω τη λιστουλα μας και για σενα μην ανυσηχεις. εγω \ετσι και αλλιως θα γενησω νωριτερα γιατι εκτος το μωρο ειναι κατα μια βδομαδα μεγαλυτερο ειμαι και προγραμματισμενη καισαρικη θα μπω πιο νωρις μην εχουμε κανενα απροοπτο!!!

χαρουλα περιμενουμε τα νεα σου απο το σπορακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eίμαι στη λίστα!Γιούπι!!Β΄επιπέδου έχω στις 6/2.

Η αλήθεια ειναι οτι μετρησαμε..''τρία'' στον υπερηχο...Ο γιατρος λέει αποκλείεται να αλλάξει.Δεν με είχα φανταστεί ποτέ με γιο.Ήμουν πάντα σίγουρη οτι θα έκανα κορίτσι :lol:

Αλλα είμαι ήδη ερωτευμένη μαζί του!Ισχύει οτι είναι πιο εύκολα παιδια τα αγόρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν ημουν εγκυος στη σαντυ ημουν 100% σιγουρη οτι ηταν αγορι ενω ολοι γυρω μου λεγαν κοριτσι (ο αντρας μου ελεγε εγω σου φυταξα κοριτσι εσυ τραγουδα μονη σου). μολις εμαθα οτι ηταν κοριτσι απογοητευτηκα εκλαιγα γιατι δεν ηθελα κοριτσι. στο 5ο την ειχα ερωτευτει η κυρια κοκοπικου και δεν την αλλαζω με τιποτα αλλα παντα καιγομουνα μεσα μου για το γιο!!! οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος παλι αναβω το κερακι μου στη εκκλησια και ελεγα "σε παρακαλω θεε μου ενα αγορακι στειλε μου" ρωταγα τον αντρα μου τι μου φυτεψε και δεν ελεγε! τοτε ξεκινησαμε με τις φιλεναδες μου τα γιατροσοφια αν ειναι αγορι ή κοριτσι...λοιπον μεχρι και στο νετ που εχει τεστ για το φυλο ολα μου βγαιναν αγορι! στη αυχενικη ηξερα οτι δεν θα μου πει τιποτα απλως του ξεφυγε του γιατρου και ειπε "τεντωσε το ποδι σου κυριε" και εκει κοκκαλωσα και μου λεει ο γιατρος "αντε αφου το ειπα εισαι σε καλο δρομο για το γιο". στο 4ο επαθα νειλα ο κυριος δεν γυρναγε πλευρο να τον δουμε και επισκεφτομαι και τον γιατρο που εχω στο ικα μπας και δω το φυλο αλλα παλι δεν μου εκανε τη χαρη να τον δω και μου λεει ο γιατρος του ικα "μαλλον ειναι κοριτσι ετσι οπως γυρισε λιγο που το ειδα". ηταν να με κλαν οι ρεγγες αφου δεν ειχα σιγουρευτει και ειχα σκασει απο την αγωνια. τη δευτερα αυτη ξαναπηγα στο γιατρο μου και μου λεει στανταρ αγορι και μολις μου το εβγαλε φωτο καταλαβα τι εβλεπε και το ελεγε! απο τοτε πεταω στα συννεφα αφου τον επομενο μηνα φτιαχνω το δωματιο του(κοινο με τη σαντυ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα!Είδες το κεράκι?Την έκανε τη δουλειά του!Κι εγώ πιστευα οτι θα στεναχωριόμουν αν δεν ήταν κορίτσι,κι ένοιωθα τύψεις που το σκεφτόμουν!!Ελεγα θα με ακουει ο γιος μου(ναι κατα βάθος το ήξερα :D )και θα λεέι ''γιατί η μανούλα θέλει να είμαι κοριτσάκι???? :( ''

Ε μόλις είδα τα μπαλάκια στον υπέρηχο χαμογελούσα σαν μεθυσμένη!

Αλλα το είπα του αρραβωνιάρη αν δεν μου κάνεις κορίτσι δε σταματάω την παραγωγή!!

Τόσο αποθυμένο με τα ρόζ που θα το βγάλω????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Έχετε γράψει πάρα πολλά και δε σας προλαβαίνω...δεν θυμάμαι ποια έγραψε τι!!!

Καλωσόρισαν τα καινούργια κορίτσια στην παρέα μας, με το καλό τα μωράκια σας :D

Αλέκα μου έχω ακόμα ένα παιδάκι, τον Απόλλωνά μου! τώρα είναι 20 μηνών!

Αφήστε τα κορίτσια εχθές πολύ δύσκολη νύχτα...ο μικρός ξύπνησε 5 φορές το βράδυ, σχεδόν δεν κοιμήθηκα και όψι τίποτα άλλο... το πρωί έπρεπε να πάω πιο νωρίς στη δουλειά γιατί είχαμε έλεγχο. Πολύ πίκρα μέχρι να γυρίσω σπίτι κοιμόμουν όρθια. Ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερη νύχτα. Μάλλον κανένα δοντάκι θα είναι, τι να πω?

Για όσα κορίτσια ετοιμάζονται να παντρευτούν, με το καλό!

Και εμείς ένα δωμάτιο έχουμε για παιδικό, οπότε θα είναι μαζί τα μικρά!! Δεν ξέρουμε τι θα είναι το μωράκι αλλά μάλλον δεν θα το δούμε. Τον Απόλλωνα είδαμε ότι ήταν αγοράκι στου Β επιπέδου. Δεν μας είχε κάνει την χάρη πιο νωρίς. Και εγώ αλλού είχα κάνει τον Β επιπέδου, είχα πάει στη Θεσσαλονίκη, μου τον είχε προτείνει ο γιατρός μου. Ήταν εξειδικευμένος σε αυτόν.

Πηγαίνω να κ'άνω μπάνιο τον μικρό και ελπίζω σήμερα να κοιμηθεί, να ξεκουραστούμε και λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχχχ venus μου σε καταλαβαινω απολυτα. αν και πλεον ο μπαμπας της σηκωνεται οταν κλαιει η μικρη (αφου κανω ολα τα υπολοιπα εγω ας κανει και αυτος κατι)....

μακαρι βρε να το δειτε γιατι και με τη δουλεια ειναι δυσκολο να οργανωσεις παλι το δωματιο τους!

λια μου υπνηλιες ειχα παντα, μονο στο 9ο δεν ειχα!!! γενικα ειμαι πολυ υπναρου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koita lia mou...exo agori..san moro itan teleio!!!polu ysuxo k polu omorfo!!apo 1,5 xronon sxedon den tlmousa na pao pouthena,oxi giati ekane zimies,den itan tetoios,alla epieidi itan uperkinitiko...den prolavaina na ton do!tora pou einai 10 pisteuei oti kanei monos tou koumanto ton eayto tou!pisteuei oti megalose k kala..mpainoume stin proeefivia k einai polu pikra!!den ksero an k ta koritsia einai etsi..tis aderfis mou tin vlepo episis zoiroula..san agorokoritso(einai 5,5xronon)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα κοριτσάκια είναι αναμφισβήτητα πιο χαριτωμένα,πιο γλυκά..Τους έχουν όλους σούζα απο μικρές με τα νάζια τους!Γι'αυτό αναρωτιέμαι μήπως είναι πιο κακομαθημένα οσο μεγαλώνουν(και πιο γκρινιάρες ως ''γυναίκες''!)Λέω εγω τώρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγω ευθυς εξ'αρχής ήθελα κοριτσάκι,για την ακρίβεια θα ήθελα όλα μου τα παιδακια να ναι κοριτσάκια.Η πεθερά μου όμως θέλει αγόρι για να συνεχίσει το όνομα,λέει...ο ὁσονούπω αντρούλης μου αρχικά ήθελε αγοράκι, τωρα όμως στην ιδέα του κοριτσιού έχει ξετρελαθεί....χαιδευει την κοιλίτσα ,πριγκιπισσα μου την ανεβαζει πριγκιπεσα την κατεβάζει...

Αχ βρε venus και αλεκα ταλαιπωρείστε πολυ και σε συνδυασμό με δουλειά είναι 2 φορες πιο δυσκολο,αυτα σκεφτομαι και αγχωνομαι...τουλαχιστον εχετε βοήθεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερεςςςςςςςςςς....δε σας προλαβαινω με τιποτα καλε.....εχουν μπερδεθτει τα ονοματα σας μεσα στο κεφαλι μου....μου φαινεται θα πρπει να κλεινουμε ραντεβου για ωρας εκκινησης chat...χαχαχχαχαχα :D:lol: ενταξει ενταξει σταματαω τα ανοστα αστεια μου....!!!! Πως μου ειστε σήμερα....???? εγω εχω κατι πονακια προς τη μερια που ειναι το εντερο..τι στα κομματια να ναι δε ξερω.....για δευτερολεπτα γινονται πιο εντονοι κ μετα σταματαν παλι....πφφφφ.. :x ελπιζω να μην ειναι τιποτα!!!! το πρωτο μου παιδακι ειναι κ εμενα αν κ περιττο που το λεω θα το εχετε καταλαβει....δε εχω θεμα με το φυλλο το μωρου αλλα οταν μερικες φορες χαιδευω τη κοιλιτσα μου κ της μιλαω απευθυνομενη σε γενος αρσενικο...τι κανει ο πασας μου ? κ κατι τετοια..χχχαχαχαχ :D ελπιζω να δειξει η αυχενικη....ααααα κ κατι τελευταιο....οσες πατε γα αυχενικη να φατε λιγη σοκολατα πριν κανει το μωρο να κινειται κ ετσι ισως εχετε ππερισσοτερες πιθανοτητες να δειτε το φυλλο του μωρου..!!! βαρεθηκατε ε? σασ επρηξα? :o αντρε αντε καλημερεςςςςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα νενε....δε δινουν dvd? δε νομιζω αν ζητησεις δε θα σου δωσουν στο ιασω? τι στο καλο πληρωνουμε τοσα λεφτα????? ή λες να στο χρεωνουν κ εχτρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia kalws orizw tis kainourgies... kala vre alekaki einai dunaton na sugkrithei i listoula mas me alli? einai dunaton... lia k egw agoraki ithela na einai to prwto mou vasika ithela na kanw didima panta k fusika agori k koritsi (polla zhtaw eeee) alla den mas vgike.... to apothimeno me to agori mporei na mou exei meinei pisteuw epeidi egw ithela na exw megalutero aderfo alla mou vgike 16 xronia mikrotero k tote imoun k stin efivia k den to ithela katholou akoma k apo to spiti eixa fugei otan feran ton mikro alla twra ton latrevo k fusika exw kanei tin praktiki sto megaloma tou mwro.. xixixi to deutero ama kanw thelw na einai koritsaki na exw k auto to naziariko to gluko pou exoun ta koritsakia... delphine k egw ston athanasiadh tha tin kanw ti B epipedou vasika to fantastika gia auto se rwtisa otan eipes gia timi... na mou pei pws sou fanike.. ama den mas proekupte toso nwris to zouzounaki k emeis thriskeutiko tha kaname mono an k den poli trelenomai gia teteia panugiria mono gia tin aisthish tou nufikou m'aresei... alla twra pou xronos gia proetoimasies k lefta propantos gia teteia eipame na kanoume ton politiko gia ta grafeiokratika k meta mazi me vaftisia k ton thriskeutiko mia kai kali.. nai ta xartia auta einia pou eipe i delphine gia ton politiko k emena etsi epeidi tha ton kanoume sto xwrio gia ton antra mou den xreiastike tpt oute efimerida pou einai k panakrivi i aggelia gia mia mera emena psofisan edw pera... eutuxws teleiwsan mono upografes emeinan.. emeis veres leme na valoume kateutheian ston thriskeutiko oxi twra... aleka emna apoti mou eipan den vaftizoun to mwro ama den exeis kanei kton thriskeutiko mono mesw gnwstou papa k ama to kanei... gia auto theloume den theloume thriskeutikos tha ginei tis istories metaksu sumpetheriwn den tin glitwnoume mallon.... polla egapsa e filakia polla stin koilitses...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...