Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν1


Recommended Posts

Κι εμενα κοιμαται η μικρη.....αρχισαμε τις ρουκετες......παρατρωει ή παιζει κατι αλλο?

Βρε κοριτσια πολυ αγχος εχω,πως θα χαλαρωσω.....εχω και καλα νεα....ηρεμησαν τα πραγματα με τον αντρα μου,αλλος ανθρωπος,ευτυχως γιατι βοηθαει κι εμενα αυτο....

ωχ μουγγριζει η μικρη......ξεκινησαν οι κολικοι ή βλεπει ονειρο?δεν ξερω αν πρεπει να δωσουμε αλλο σταγονες....μηπως δεν κανει συνεχεια?αχ ποτε θα γινει 3 μηνων!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αναστασάκι μου...μην αγχώνεσαι καλή μου.....όλα θα στρώσουν και θα μπουν σε ένα ρυθμο....:)...πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα....:)....όσον αφορά την φραουλίτσα σου, σε λίγο καιρό να δεις πόσο θα έχει αλλάξει και θα είναι ήρεμη,,,:)...

Αγγελικουλα μου να χαίρεσαι τον αντρούλη σου....να είσαστε πάντα ευτυχισμένοι όλοι σας...;)...πολλά φιλακια..;)

Άννα Μαρία μου ξαγρυπνήσατε χθες εε?....ωχ μωρε...:)....ευτυχώς που κοιμήθηκε και χαλαρώσατε και εσείς...:)....

Γιωτάκι μου μια χαρά το κοριτσάκι σου...;)

πολλά φιλάκια σε όλες..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Αναστασακι μου γιατι οταν μουγκριζει πρεπει να ποναει??ετσι κανουν τα νεογεννητα μουγκριζουν ηρεμισεεε για μειωσε και το γαλα και θα δεις αν ειναι γιατι τρωει πολυ η οχι χαιρομαι παντως που ηρεμισαν τα πραγματαα..εμεις φιλεναδες εδω μαγαζι σπιτι θελω να φτιαξω ενα σωρο γλυκα και δεν εχω προλαβει ακομα ουφφ που θα παει θα βρω χρονο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη εχεις δικιο αλλα δεν ξερω με το παραμικρο γκρινιαζει.....προσπαθω να βρω τι φταιει...αν ειναι κολικοι ξερω απλα οτι πρεπει να το υποστουμε.....αν ειναι ομως κατι αλλο,δηλαδη να την ενοχλει το γαλα κτλ....και βλεπω με τις σταγονες εχει πολλα αερια,μαλλον αυτος ειναι ο σκοπος τους να ξελαφρωνει το μωρο με αυτα μαλλον....πηρα και τον παιδιατρο του ειπα για το γαλα και μας ειπε να κανουμε υπερηχο για γοπ.....δεν ξερω φοβαμαι να την παω,ραδιενεργειες κτλ....δεν εκανε και πολλες φορες εμετο....δεν ξερω τι να κανουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω πως απο το αγχος σου ταλαιπωρεις το μωρακι χωρις λογω...γκρινιαζουν τα μωρακια δεν ειναι αγαλματακια ακουνητα...θελει καιρο μεχρι να στρωσει εμενα τωρα που κοντευει να κλεισει τους 4 μηνες και να μπει στους 5 ειναι πλεον ηρεμη και ξερει τι θελει μην ξεχνας πως ηταν σε αλλο περιβαλλον και προσπαθει να προσαρμοστει...μια φιλη μου εκανε και υπερηχους και τα παντα και ακομα εξεταση αν εχει αλλεργια το παιδακι μιλαμε για την ταλαιπωρια και τελικα τιποτα..απλα ετρωγε παραπανω...δωσε λιγοτερο και βλεπεις πως παει αν εχει ΓΟΠ νομιζω το humana που της εδινες ειναι το καταληλο γαλα(νομιζω ειχες πει οτι το ειχε πιει)και οπως ειπε η Λενα δεν κανει να αλλαζεις γαλα τοσο συχνα...θελουν καιρο μεχρι να συνηθησουν και ετσι μετα απο 2-3 φορες που ιπιε καποιο δεν μπορεις να κρινεις αν την ενοχλει η οχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω πως πρεπει να τα δω πιο ηρεμα τα πραγματα.....οντως 2 εμετοι δεν ειναι γοπ.....ο αντρας μου με μαλωσε οτι διαβαζω εδω μεσα και δημιουργω ολο ανυπαρκτα θεματα....... :lol: κατα φαντασια ασθενης ενα πραγμα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Πολύ πεσμένη η κίνηση στο ποστάκι μας...

Εγώ έφτιαξα γαλακτομπουρεκάκια πριν και τα έβαλα στην κατάψυξη (Εύηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!). Αν τελικά πάμε στη θεία μου τα Χριστούγεννα, θα πάρω μερικά εκεί σαν δώρο, και τα υπόλοιπα θα τα ψήσω όταν έχω επισκέψεις.

Τώρα ο μικρός κοιμάται, παρ' όλες τις προσπάθειές μου να τον κρατήσω ξύπνιο, και φοβάμαι ότι πάλι δε θα κοιμάται το βράδι, γιατί σήμερα όλη μέρα σχεδόν κοιμόταν... Α! Γιούπι!!! Ξύπνησε!!!

Αναστασία, συμφωνώ με την Εύη. Κι εμένα κλαίει γοερά, σε σημείο να βραχνιάζει, και μουγκρίζει, και γκρινιάζει, και ρουθουνίζει. Δε σημαίνει ότι πονάει. Απλά γκρινιάζει, ίσως να έχει εκνευριστεί ή βαρεθεί από κάτι και συνήθως ως δια μαγείας του περνά με την αγκαλιά (όχι πάντα όμως).

Ο περισσότερος κόσμος πιστεύει ότι όταν κλαίει ένα μωρό έχει πονάκια. Όλες οι συγγενείς και φίλες του άντρα μου του είπαν αυτό το πράγμα, και όποτε έκλαιγε ο μικρός, αυτός έλεγε "πονάκια έχει". Σιγά σιγά κατάλαβε κι αυτός ότι δε γίνεται κάθε φορά να έχει πονάκια, γιατί αν πονούσε δε θα σταματούσε με το που τον παίρνουμε αγκαλιά, και σταμάτησε το ποιηματάκι με τα πονάκια...

Κι ο δικός μου τώρα ηρέμησε, δεν γκρινιάζει πια και βοηθά πολύ. Για τον άντρα μου λέω, όχι για τον Αντρέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω είμαστε κι εμεις..

Πήγαμε παιδίατρο...6190γρ και 60εκ. Για την δυσκοιλιοτητα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι αφυ θηλασουμε..θα δούμε πως θα εξελιχθεί και βλέπουμε ..

Α, δεν σας ειπα..

Έκανε κακακια το μεσημέρι :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::-ss

Ευχαριστω για τις ευχές για τον αντρουλη μου..σήμερα γιορτάζει ο θεμιστοκλης και τον άντρα μου τον λένε θεμη.

Αναστασακι, ο υπέροχος που κάνουν για να δουν αν εχει γοπ είναι ακινδυνος και το μωρακι ούτε καταλαβαίνει κάτι, ούτε πονάει..εξάλλου έκανε Ουκ ολίγες φορές όσο ήταν στη κοιλια σου..καλο θα ήταν να το κάνετε αν δεις ότι εχει πολλές γουλιτσες..

Ευη,γιατι νομίζω ότι είχες φτιάξει τα γλυκακια σου?!πας για δεύτερο γύρο?

Λυδιακι μου γλυκό, φιλία σε σένα και στην "εκπληξουλα σου" !

Άννα Μαρία, μου ανοίξεις την όρεξη με το γαλακτομπουρεκο..γίνεται να μπει κατάληξη?το σιρόπι ποτε το βάζεις?α, μιας και ασχολείσαι κι εσυ, ξερεις να μου πεις που βρίσκω σιρόπι γλυκό ζωής εδω στην κυπρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

αγγελικουλα να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!!!

μια χαρα ο μικρος!! μεγαλωνει πολυ γρηγορα ε?

αννα μαρια διααζω ξαγρυπνησατε χτες...

αχ μπουρεκακι κ ο δικος μου ειναι πολυ ηρεμο μωρακι, φτου φτου φτουυυυυυυυυυυυυ μην τα ματιαξουμε τα μαναρια μας

η μαντι πως να γεννησε αραγε.. δεν εχω κ το τηλ της

αναστασακο η ευη τα λεει πολυ σωστα, δεν εχω να προσθεσω κατι

αα μονο χαλαρωσεε λιγο! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, τα γαλακτομπουρεκάκια που φτιάχνω είναι σαν φλογέρες με κρέμα, χωρίς σιμιγδάλι. Είναι από τα καλύτερα γαλακτομπούρεκα που έχω φάει, συνταγή μιας μαθήτριάς μου. Τα φτιάχνω και τα βάζω κατευθείαν κατάψυξη. Τα βγάζω και τα ψήνω όπως είναι παγωμένα και μετά σιροπιάζω ένα κρύο-ένα ζεστό.

Για το σιρόπι γλυκόζης δεν ξέρω να σου πω.

Λένα, τον είδα τον μικρό στο φέισμπουκ, κουκλάκι είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φίλες μου τι κάνετε ?? εμείς είμαστε καλαααααα και οι υπέροχοι του μικρού μου είναι μια χαρα και το κεφαλακι που ήταν καθαρά για προληπτικούς λόγους και το νευρακια μας μια χαρα ...αλλα απο ύπνο δεν έχω λόγια κοιμάμαι και 2 ωωωωωωωωωωώρες την μέρα χαχαχαχχαχα.

Αγγελική μου να χαίρεσαι τον αντρουλι σου και το νινακι σας φιλακια πολλα....

Αναστασακι μου μην άνχωνεσε τόσο μωρακια είναι και θα περάσουν απο πολλα στάδια δεν πρέπει να τρελενομαστε δεν βγάζει πουθενά αυτο....σε φιλω γλυκα εσένα και την φραουλιτσα σου...

Ακόμα γλυκα δεν έχω κάνει αλλα αύριο θα κάνω το πρωι θα πάω για ψώνια δώρα κτλ..και μετα θα κλειστώμέσα και θα κάνω λιχουδιές μμμμμμμμμμμ.....

Α δεν σας είπα σήμερα κάθησε η Μαμα μου εδω και έτσι θα κοιμηθώ εγω χαχαχχαχαχαχα και επειτελους με τον αντρουλι μου αγγαλιτσα γιατι μου έχει λείψει κοιμόμαστε χωριστά εδω και ένα μηνα :(:(:( και δεν μου αρέσει καθόλου αυτο...

Τον περιμένω να έρθει τώρα γιατι ήταν θεσσαλονίκη σήμερα για δουλειές .....

Φιλακια σε ολες κοριτσακια μου αυτοί πιστεύω να μπω περισοτερο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακι,πολυ φατσουλινι ο μικρός!φτου φτου..τον είδα στο φέις..

Άννα Μαρία, ξεκίνησα κι εγω το σύστημα καταψηξη(συσηπτημα ευη) κι χω κάνει αρκετές μερίδες ..πραγματικα βολεύει για να μην μαγείρεψω καθε μέρα..

Ευη, δώσε κι άλλες ιδέες..

Νιακι, χαιρομαι που πήγαν ολα καλα με το αγοράκι σου..να μου τα φίληςεις και τα δυο σου τα καμαρια..γιατι βρε φιλενάδα κοιμάσαι χωριστά απο τον αντρουλη σου?δεν εχεις τα μωρα στην κρεβατοκάμαρα σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι τα μωρα τα έχω μαζι μου τον άντρα μου δεν έχω χαχαχαχχα..κοιμάται σε άλλο δωμάτιο γιατι αν δεν κοιμηθεί δεν θα βγάλει την μέρα και έχει πολυ τρέξιμο με την δουλεια .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάλι, δεν καταλαβαίνει τίποτα ο δικός μου..και βόμβα να πεσει δεν προκειμένου να την ακούσει..μπορω να σου πω πως το ροχαλητο του ακούγεται πιο δυνατά απ ότι θα ακουγόταν η βόμβα..ευτυχώς που το μωρο πιάνει ρυθμό κι αποκόιμιεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα απο την χιονισμενη Βεροια!!!! :)

Πως κοιμηθήκατε μωροδομανουλες?Εμεις καλα μπορω να πω,αν και ηταν λιγο γκρινιαρουλα.....πολυ μυξουλα παιζει...ευτυχως οταν κλαιει τις κατεβαζεις προς τα κατω και τις παιρνω ευκολα!!!

Με αυτο το χιονι ενα σαλε ελεγε τωρα,ζεστη σοκολατα και να χαζευουμε αυτους που πεφτουν με τα σκι!! :D Γλυκα δεν εκανα,μου εφτιαξαν μαμα και( πεθερα :twisted:)

Αννα Μαρια να μας βαλεις την συνταγη απο το γαλακτομπουρεκο,ειναι απο τα αγαπημενα μας!!

Αγγελικουλα κι εμεις εχουμε χορωδια με τα ροχαλητα....δεν καταλαβαινει τιποτα αν κοιμαται....το κλωτσιδι παει συννεφο!!!!

Νιακι χαιρομαι που ο μικρος σου ειναι καλα!!!Αφου εχεις την μανουλα σου,εκμεταλευσου το να κανεις αγκαλιτσες με τον αντρουλη σου! :mrgreen:

Απο λοχεια πως πατε κοριτσια?Νομιζω εχω ψιλοκαθαρισει αλλα περιοδος ακομα.....θελει να παω και γυναικολογο,αλλα με αυτο τον καιρο μαλλον απο την επομενη εβδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελεςςςς!

Τι κανετε?

Αγγελικουλα καλε εχει μεγαλωσει ο μπεμπης!παλληκαρακι εχει γινει ε?

Νιακι μου ολα καλα λοιπον με τον μπεμοη!ειδες που ανησυχουσες?

Αννα μαρια και μενα μ αρεσει το γαλακτομπουρεκο!μας ανοιξες την ορεξη:-)

Αναστασουλα μου μην αγχωνεσαι κοριτσι μου!τα παιδακια εχουν τις γκρινιες τους, τα κλαματα τους, δεν σημαινει οτι συμβαινει και κατι!σε καταλαβαινω ομως γιατι ολες εχουμε τις ανησυχιες μας,ειδικα εμας που ειναι και το πρωτο μας παιδακι και ειναι κατι πρωτογνωρο!

Λενακι μου πως τα πατε με το μπεμπη?

Εγω θα παω για να κανω τα νυχια μου σε λιγο και περιμενω τη μικρη να ξυπνησει, να την αλλαξω, να την ταισω και να ρθει η μαμα μου να την προσεχει!

Φιλακια στις υπολοιπες!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι απο μας..

Αναστασακι, χιονιά?!φανταστικα!πρεπει να είναι τέλεια!ζηλευω..θέλω κι εγω..φιλενάδα, γιορταζεις σήμερα η το Πάσχα?

Βασουλα,τι κανείς?πως τα παει η μικρη Ιωάννα?πας για νύχακια?τυχερη..αυτές τις μέρες θα κάνω κι εγω τα δικα μου..

Τα υπόλοιπα μωρακια που είναι?

Φιλενάδες, εσείς που ζείτε Αθήνα, πως ντύνεται τα μικρα σας να μην κρυωσουν?να ξέρω τι ρούχα να ετοίμασω..βέβαια κάτι άκουσα και για χιονιά στην Αθήνα..ελπίζω να μην κρυωσει ο μικρός τώρα που θα έρθουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα κουκλιτσες μου, τι κανετε>???εμεις απο χτες αλλαξαμε γαλα, δηλαδη βαλαμε μισο μισο frisolac kai frisolac comfort και ειναι πιο ηρεμη η μικρουλα μας.κοιμαται ηρεμη και κανει και κακακια!!!

κοριτσια το σαββατο σαραντιζουμε και θα παμε στον αγ.φανουριο για την ευχη .πως ειναι η διαδικασια ???δινουμε και χρηματα στον παπα η οχι???

απο γλυκακια εμεις καναμε χτες κουραμπιεδες και μελομακαρονα και λεω να κανω και μια αλλη συνταγη που βρηκα...

πολυ κρυο σημερα!!!αυριο ερχεται και ο αντρας μου και ο αδερφουλης μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσακι σαραντιζεται κι εσεις εεε?Δεν ειναι τιποτα η διαδικασια,πολυ συντομη...ο παπας σας διαβαζει στην εισοδο της εκκλησιας,μετα παιρνει το μωρο και το παει μπροστα στο ιερο και το γυριζει,πας κι εσυ μετα και σου δινει το μωρο.Αν θες του αφηνεις κατι..εμεις αφησαμε 10 ευρω στην εκκλησια!

Καλως να τους δεχθεις τους αντρες σου!

Αγγελικουλα ναι γιορταζω σημερα!Αλλα ησυχα,χωρις κοσμο!

Πιπιλα δινεται στα μωρακια σας?Εγω αρχισα και βλεπω μας εσωσε λιγο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες!!

αναστασακο γιορταζεις σημερα?? αν ναι χρονια πολλα κ καλα!!

οσο για την πιπιλα κ εγω του δινω, λιγο το βραδυ μονο

ευτυχως δε χανει θηλασμους, μια χαρα ξεχωριζει την πιπιλα απο το μεμε :lol::lol::lol: ο μπουλουκος μου :lol::lol:

αλλα τη μερα εχει το βυζι σε απευθειας συνδεση οποτε δε χρειαζεται

γενικα ειμαι υπερ της πιπιλας, πιστευω οτι ολα τα μωρα εχουν δικαιωμα στο πιπιλισμα, αφου ειναι κ αντανακλαστικο που εχουν εκ γενετης.

βανεσσακι σαραντιζετε κ εσεις ε???

αχ περναει γρηγορα ο καιρος!

θελω κ εγω να παρω τηλ στην εκκλησια να ερθει ενας παπας να μας δωσει ευχη, δε μπορω να κατσω αλλο σπιτι, θα σκασω!! κ εχω τη μανα μου να με πρηζει μην τυχον κ ξεμυτισω απο το σπιτι αααααααα πα πα πα πα μεγαλο κακο :lol::lol::lol::lol::lol:

κοριτσια τα βραδια σας πως ειναι??

εμας πριεργως ειναι πολυ ησυχα... κ ο αναστσασης που σηκωνεται το βραδυ να ερθει μαζι μας τον εχω πετυχει να χαζευει το μικρο.. χτες προσπαθουσε να τον κουνησει κιολας επειδη ψιλονιαουριζε, ευτυχως φτου φτου φτου ζηλευει μεν αλλα τον προσεχει πολυ τον μικρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.....

αναστασακι χρονια σου πολλα πολλα και καλα......οτι επιθυμεις κουκλα μου.....

τωρα για τις ρουκετες που λες αυτο θελει προσοχη...δηλαδη αν σου βγαζει αρκετες φορες ρουκετες σαφως και πρεπει να κανετε υπερυχο.....δεν ειναι κατι κακο για το μωρο.....αν τωρα βγαζει γουλιες οκ σε λογικα πλαισια ειναι φυσιολογικο.......τωρα τα πονακια ειπαμε θα περασουν.......οι σταγονες αυτες βοηθουν ωστε να βγαινουν τα αερια.....τωρα το ποσες φορες πρεπει να το δωσεις αυτο θα στο πει ο παιδιατρος σου.....

βανεσσακι σαραντηζεται και εσυ;;;τι καλα.....αντε καλως να δεχτεις τον αντρουλη σου και τον αδελφουλη σου.....

ανναμαρια πως πηγε σημερα το βραδυ;;;;;

λενακι ησυχος και σενα ε;;;τι καλα...φτου φτου να μην τα ματιασουμε......

εμας χθες μας αφησε η μικρη να παμε στο παιδοτοπο με τα μικρα.....ξεσαλωσαν τα μαναρακια μου.....περασαμε πολυ ομορφα.....

και το βραδυ κυρια.......κοιμηθηκε απο τις 10 μεχρι τις 3.....παρτι εκανα οταν ειδα την ωρα.....και μετα εφαγε και ξυπνησε στις 6 παλι......τι καλο μωρο θεε μου......δε μπορω να το πιστεψω,.........ειχα ταλαιπωρηθει τοσο πολυ με τα αντρακια μου και μου φαινεται ονειρο αυτο που ζω......

πειναω....παω να φαω...και επανερχομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α!!!!!!!αγγελικη......τωρα το θυμηθηκα.....εγω τις φοραω μακρυμανικο φορμακι απο μεσα και απο εξω βελουτε φορμακι....και φυσικα την σκεπαζω με κουβερτουλα......τωρα τη κυριακη ειπαν οτι θα εχει 6 βαθμους αν θυμαμαι καλα...παντως απο σαββατο πεφτει αρκετα η θερμοκρασια......

φιλια στο αντρακι σου,μεγαλωσε πολυ το μαναρακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακι, χρόνια σου πολλα!να χαίρεσαι το φραουλομωρακι σου και την οικογένεια σου!

Λενακι, μια χαρα θα τα πανε τα αγοράκια σου..λίγη ζήλια είναι λογικο να υπάρχει..πολυ μάγουλο ο δικός σου..φτου φτου..

Βάνεσσακι, όπως το περιέγραψε το αναστασακι είναι η διαδικασία..κι εμεις στον Άγιο φανούριο πήγαμε..αλλα ο πατέρδεν δέχτηκε λεφτα..

Εγω τον σαραντισμο δεν τον τήρησα καθόλου..συνέχεια έξω ήμουν..οσο για την πιπιλα κι εμένα με έσωσε..βέβαια δεν έδωσα απο την αρχη κι ο μικρός μάλλον τι αυτο δυσκολεύτηκε να την πιάσει..ακόμα και τώρα δεν την πολυθελει ..μόνο όταν πρόκειται να κοιμηθει..μετα την φτυνει..

Χθες που πήγαμε στην παιδίατρο, ήταν ένα παιδακι9-10 μηνών και το καημενουλι ήταν 6800γρ ..πολυ αδύνατο..η μαμα του το θηλαζε αποκλειστικά και το μωρο δεν ήθελε ούτε Στερεά τροφή να φάει αλλα ούτε και να πάρει ξένο γάλα..η γυναίκα πλέον δεν είχε και πολυ γάλα και παλεύει να του δώσει μπιμπερο αλλα τίποτα..λυπηθηκα πολυ ρε γμτ γιατι ήταν και άρρωστουλης ..καλα, βρε κορίτσια, ο αποκλειστικός θηλασμος μέχρι ποτε μπορει να γίνεται?εννοω στον 5-6 μήνα δεν πρέπει να ξεκινήσει να παίρνει και λίγο ξένο το μωρο, έστω ένα γεύμα..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...