Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012!Νο3!γεννάμε!!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα! Χαίρομαο που εισαστε 'ολες καλά και ιδίως η Μαρία με τον μπεμπη της που όλο μεγαλώνει και θηριευει.

Εβιτα τα σουτιεν στο mothercare ήταν σε πολύ καλή τιμή 44 ευρω το σετ των 2 και ειναι πανέμορφα. Το ενα το πηρα φουξια και το άλλο φουξια με λουλουδακια. Δεν θυμαμαι πιοα κοπέλα πριν απο καιρό μας ειχε πει ότι τα ειχε στο πρώτο παιδί της και τα ειχε καταευχαριστηθει γιατι ειναι όμορφα και σεξυ δεν ειναι γιαγιαδιστικα. Μανες γινομαστε δεν ειναι ανάγκη να ειμαστε σαν γιαγιαδες ακόμα και το πρώτο καιρό! Πιστευω να τα πουμε και την Παρασκευή. Καλή μέρα σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Koritsakia kalispera!!!!Exw na grapsw paaara poli kairo k mporei na mh me thimaste alla parakolouthw anellipws ola ta nea sas!!!douleuw para polles wres k den eimai toso taktiki sto grapsimo!!!Tha ithela ti voitheia sas giati prin apo 1wra eida 3 stagones aima sto xarti toualetas!!!K prin 5lepta eida pali liges stagones.mexri twra exw poli kali egimosini (me eksairesi tis eneseis gia thromvofilia pou kanw) kai eimai aparadekti giati exw epanapauthei k de prosexw katholou...me exoun piasei tromeres tipseis!!!!!!Milisa me to giatro mou k tha paw se 2 wres na me eksetasei....Tha ithela ti voitheia sas...an exete akousei kati apo kapoia fili sas...ti mporei na einai k poso epikindino mporei na einai kati tetoio!!!!!niwthw poli xalia...exw stenoxwrisei poli k ton antra mou...de prosexa katholou genika kai malista xthes ekana oli tin imera douleies spiti....mexri pou me epiase i mesi mou !!!Eimai tragiki!!!auto mporei na einai apokollisi????Sas euxaristw oles para poli kai signwmi pou exw xathei olo Uton ton kAiro!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια....έχω λιώσω στον ύπνο σήμερα και είμαι σαν ζαβλακομένη....

Βρε Κατερινάκι εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό.... καλά έκανες και πήρες κατευθείαν τον γιατρό..... να μας ενημερώσεις μετά.... πάντως έχω ακούσει περιπτώσεις που είχαν κατά την διάρκεια τις εγκυμοσύνης λίγο αίμα, νομίζω ότι θα ήταν κάτι ανησυχιτικό αν ήταν μεγάλη η αιμορραγία, τώρα για λίγες σταγόνες... ίσως να είναι επειδή κουράστηκες...και να έγινε μια μικρή αποκόλληση. άσε τις δουλειές πραγματικά αυτές δεν τελειώνουν ποτέ..... να προσέχεις και όλα θα πάνε καλά...

ΝΑΝ νομίζω ότι είναι καλή η τιμή τα δύο σουτιέν 44 ευρώ....τι λες φτάνουν 2 ή χρειαζόμαστε κι άλλα?

Μαριαπαπα τέλεια θα το δοκιμάσω και εγώ το μαξιλάρι.... το βάζεις στην πλάτη δηλαδή?(είμαι λίγο άσχετη), εμένα μου είπε αυτή που μου το έδωσε ΄να μην το βάλω πλυντήριο, αλλά μπορώ να το πλύνω στο χέρι.....Να σου πω η τούρτα ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑ, έκανε ζημιές..... :lol::lol::lol: στο 'πα και στο facebook επαγγελματική δουλειά έκανες!!!!!

Σοφούλα που είσαι και είχε συννεφιά? εδώ είχε τέλειο καιρό και δυστυχώς δούλευε ο καλός μου και έμεινα όλη μέρα μόνη στο σπίτι (μόνη που λέει ο λόγος , η μανόύλα μου λέει δεν είσαι μόνη έχεις τα παιδάκια σου τώρα ;) )

Εύχομαι να περάσετε όλες μια υπέροχη Κυριακή !!!!

Φιλάκια πολλά γκαστρούλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα γκαστρούλες και μανούλες!

Πήγαμε στον καρδιολόγο πριν και δόξα το θεό όλα καλά! Τελικά δεν υπάρχει πρόβλημα με την καρδιά μου απλά μάλλον επειδή η πίεση μου είναι λίγο χαμηλή στο 9,5 για αυτό νιώθω την μόνιμη ατονία και τις ζαλάδες. Το ότι δε μπορώ να περπατήσω και το λαχάνιασμα είναι καθαρά από το βάρος του μωρού, μια και πιέζει όλα τα όργανα. Μου έφυγε ένα βάρος γιατί όσο και αν προσπαθούσα να το δω θετικά, όλο και σκεφτόμουνα μια μικρή πιθανότητα να έχω κάτι τώρα στα τελείωματα και να τρέχουμε. Τώρα απλά περιμένουμε. Εφτά και σήμερα!!!

Κατερίνα μη φοαβάσαι αφού ήταν απλά λίγες σταγόνες δεν θα είναι τίποτα σοβαρό. Και η νύφη μου που ήταν έγκυος σε δίδυμα στον 7ο είχε και αυτή αίμα αλλά δεν ήταν τίποτα τελικά. Απλά κάθισε στο κρεβάτι λίγες μέρες και μετά όλα καλά. Καλά έκανες και πήρες τον γιατρό. Θα ξεκουραστείς και όλα θα πάνε καλά. Απλά απο εδώ και πέρα να προσέχεις με τις δουλειές. Ζήτα τη βοήθεια του άντρα σου, ή μαμάς, πεθεράς κτλ. γιατί τώρα έχει το μικρό προτεραιότητα.

Κική το μαξιλάρι εγώ το ανοίγω στην ευθεία (όσο πάει) και το βάζω στο πλάι μου και με το ένα πόδι το καβαλικεύω. Σε λίγο καιρό που δε θα μπορείς να κοιμηθείς ανάσκελα βοηθάει πολύ για να κοιμάσαι στο πλάι και να το βάζεις ανάμεσα στα πόδια. Σου βάζω και φώτο:

images?q=tbn:ANd9GcTjOtax9twAKm3Q8dhljDw3KEY7xUea-h0sNSlCftlUO9Ysn9Ap8qgLjPsN1w

Μαρία5 με συγκίνησες με τον μικρό σου! Μπράβο το παλικαράκι σου μια χαρά τα πάει! Εύχομαι να τον πάρετε σύντομα στην αγκαλιά σας και να βαρεθείς να αλλάζεις τις πάνες του! :D

Το μπουρεκάκι το καημενό θα τρέχει και δε θα προλαβαίνει με την μικρή της και τα 2 της ταλιμπανάκια! Ελπίζω σύντομα να τα βάλει όλα σε μια σειρά και να μπαίνει να μας λέει τα νέα της!

Τι καλά που θα βρεθείτε όλες μαζί! Ζηλεύουμε εμείς από μακρυά! Περιμένουμε εντυπώσεις και από τα μαθήματα θηλασμού αλλά και από το καφεδάκι! Θέλουμε και φώτο με πολλές κοιλίτσες!

Σας αφήνω κορίτσια! Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοιλουμπίτσες!!!

Μαρια τέλεια τα νεα σου!!! Αντε με το καλο να πατε σπιτάκι σας κ δεν θα προλαβαίνεις να του αλλάζεις πάνες του μικρούλη σας!!!

Το μαξιλάρι θηλασμού μια χαρά φαινεται, ειδικά αφου ειναι κ τζάμπα!!! Βολευουν πολυ τα ατιμα!!!

Ναν εγω ειχα γραψει για τα σουτιεν του mothercare k αυτά που πήρες τα εχω κ εγω κ μαλιστα ειχα παρει το συγκεκριμένο σετ 2 φορές. Τώρα πήρα αλλο ενα γιατι εχουν βγει σουπερ κ ειναι κ πολυ χαριτωμένα.Κατι άλλα που ειχα αγοράσει κ εκανα κ 60 ευρω το ενα, ηταν τελικα μαπα το καρπούζι κ αισθητικά σαν της γιαγιας μου..Μεγειες θα τα χαρείς πολυ

Κοριτσάκια αυριο εχω το σφράγισμα.. Η αλήθεια είναι οτι ειμαι αρκετα καλύτερα αλλα το σφράγισμα πρέπει να το κάνω οπωσδηποτε. Τα δοντάκια ειναι πράγματι πολυ αισθητα στην εγκυμοσύνη κ θελουν πολυ προσοχή. Εγω τα πλένω 3 φορές την μερα αλλα παρόλα αυτά την πάτησα. Η προηγούμενη εγκυμοσύνη, 18 μήνες θηλασμου κ τώρα αυτη η εγκυμοσύνη νομίζω οτι τα ταλαιπώρησαν αρκετα.. Ελπίζω να μην με ταλαιπωρήσει πολυ αυριο...

πρέπει να βαλω για υπνο την μαιμουδιτσα μου, το ξενυχτίσαμε πολυ κ με μαλώνει :lol:

φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sas euxaristw para para poli!!!molis girisa apo ginaikologo k mou eipe oti de fainetai kapoia apokollisi apo iperixo alla mporei na einai poli mikri k gi auto na mi fainetai ston iperixo...me fobise gia ta kala k exei dikio o anthrwpos giati eimai aparadekti!!!akinisia exei to menou mexri ti pempti pou exw sinantisi pali mazi tou k tha mou dwsei odigies pali!!!afiste niwthw eleines tipseis giati to mpempaki mou einai kalouli k de to afinw egw se isixia,...tha mazeutw omws poliiiiii!!!

Anthrwpaki se katalavainw apolita me ta dontia....de palevetai o ponos....mesa se ola auta exw k poodonto pou prospathw na ton ksegelasw me depon...twra pws me akinisia tha paw odontiatro einai ena thema...kanw to stauro mou na mi me piasei ponos mexri tin pempti pou exw giatro!!!eneseis epitrepontai alla gia kalo k gia kako vale ton odontiatro sou na milisei me to ginaikologo sou k na tou pei akrivws ti farmaka tha xrsimopoiisei....na eisai sigouri oti den einai kati epikindino!!

kiki mou euxaristw gia tis simvoules kai ta kala sou logia!!!Esi apo oti diavazw mia xara me ta didimakia...ftou ftou!!!

Maria mou siginithika poli me to mpempaki sou....genikotera de siginoume poli eukola para tis ormones alla to prwi dakrisa me tin perigrafi...na einai kala o mpempako sou k na mas les sinexeia mono euxarista!!

Na prosexete oles kai na mi parathareuomaste!!!Filia polla se oles kai iposxomai na mi xathw opws ti proigoumeni fora....oneira glikaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια

Καλη εβδομαδα να χουμε ολες με λιγοτερα προβλήματα!!

Κατερινακι χαιρομαι που ολα ειναι καλα και με το μαλακο τωρα, οι δουλειες δεν τελειωνουν ποτε αλλα τωρα δεν ειναι περιοδος για να τρελαινομαστε με αυτές....ποσο μαλλον εαν δουλευεις κι ολας αστα να τα κανει καποιος αλλος.....

Μαντι ειδες που δεν ηταν τιποτα μια χαρα τελικα αντε αντε κοντευεταιιιιι ,

θα παω κι εγω μια βολτουλα στα mothercare με ψησατε χεχεεεχ....

Τι να σου πω βρε κικκι μου μενω στην πεθερα μου τωρα και εκει ειχε συνεφια :roll: αλλα ισως φταιγαν οι ψηλες πολυκατοικιες γυρω γυρω χαχααχααχ καθως ουτε κι εγω βγηκα απο το σπιτι καθόλου διοτι ο αντρουλης ετρεχε ολη μερα με δουλιες :cry: (δικιο εχει η μανουλα εχεις τωρα παρεουλα και διπλη μαλιστα)

Εμενα βρε κοριτσια περα απο τους πονοκεφαλους τους καθημερινους που δεν σταματισαν ποτε τωρα αρχισαν παλι οι αναγουλες πφφφφ τι θα γινει πια ...μου πε ο γιατρος οτι τωρα ο μπεμπακος πιεζει το στομαχι και θα τα χω αυτα παλι ωχ μανα μου.....

να ρωτησω απο ποτε παιρνουν θεση γενικα τα μπεμπακια?

Αυτα προς το παρον δουλεια τωρα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Καλή εβδομάδα!!! Τι κάνετε;; Όλες καλά βλέπω!!!

Μαρακι, μπράβο στο μπεμπούλη... αντε σε λίγο καιρό θα βαρεθείς να αλλάζεις πάνες ;););) .

Τελευταίες μέρες στη δουλεια και γενικά είμαι πολύ χαλαρή.

Φιλάκια σε όλες κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

Μαρακι συγκινηθηκα πολυ.. αντε θα γινεις ασος στην αλλαγη πανας!!με το καλο να παρετε σπιτι τον μικρο σας!!!

Μαντι ολα μια χαρα, ειδες? ετσι εμεις οι υποτασικες εχουμε τετοια θεματα, θελει λιγο προσοχη παραπανω!! πωπω μια βδομαδα εμεινε και θα εχουμε την μπεμπουλα σου!!!! :):)

Κατερινα ευτυχως ολα καλα! Κι εγω ειχα παθει μια υποψια αποκολλησης στον 5ο μηνα και εμεινα μια βδομαδουλα σπιτι με ουτροτζεσταν.. Ασε ειχα κι εγω τυψεις οτι ειχα παραθαρρεψει, αλλα βασικα ηταν που τοτε ο πλακουντας ηταν ακομα πολυ χαμηλα, οποτε ισως ηταν και αναποφευκτο. Δες το σαν καμπανανκι για περισσοτερη ξεκουραση... ποτε θα παρεις αδεια απο τη δουλεια?

Κικη μου σε ευχαριστω πολυ, θα τα πουμε και την Παρασκευη απο κοντα..

Μαριαπαπα να χαιρεσαι τον αντρουλη σου και μια χαρα θα ειναι η τουρτα, ειμαι σιγουρη!!

Σοφακι να πας στα mothercare, κι εγω εχω κανει λιστα και θα πεσει καταθεση καποια στιγμη εκει.. απλα το καθυστερω για να αρχισουν οι εκπτωσεις!Εχω δει κι εγω στον καταλογο τα σουτιεν θηλασμου τους και ειναι πολυ ωραια, βεβαια εγω θα παρω τελευταια στιγμη γιατι απο ο,τι καταλαβαινω το στηθος μου θα αλλαξει με το θηλασμο , δεν εχω καμια αλλη ελπιδα ως τοτε :lol:

Εχθες μου ειπε ο αδερφος του αντρα μου οτι στο παταρι εχουν τα παντα απο το μωρο τους.. μεχρι και αποστειρωτη κλπ, οποτε μια μερα θα τα δουμε, τι θελουμε να παρουμε. Και στο καπακι με πηρε μια θεια μου με 2,3 εγγονια και μου ειπε οτι το υπογειο της εχει γινει κατι σαν εκθεση βρεφικων ειδων :P να παω να παρω ο,τι θελω.. πορτ μπεμπε, ριλαξ τους εχουν μεινει απο ολα!! Ενθουσιαστηκα! Να δω τι θα μαζεψω και μετα θα αγορασουμε κυριως τα παρελκομενα.. σεντονακια, στρωμα κλπ

Ανθρωπακι με το καλο το σφραγισμα, να γινει κι αυτο...

Ναν μου ελπιζω να εισαι καλυτερα... Εμας η γιατρος τελικα μας ειπε οτι προτιμα για δικους της λογους να γεννησω στο Μητερα, οποτε αν το θυμηθεις αλλαξε το στη λιστα..

Πολλα φιλια σε ολες και καλη βδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ??? ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΣΑΒΒ/ΚΟ?? ΕΜΕΙΣ ΗΣΥΧΑ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΑΙΝΙΟΥΛΑ...

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΣΟΥ ...ΑΝΤΕ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ Κ ΘΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ...

Katerin@ ΜΟΥ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΠΤΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΤΣΙ?? ΑΣΤΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ

MaDi ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ... ΠΩ ΠΩ ΔΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ, ΚΑΛΕ ΕΣΥ ΓΕΝΝΑΣ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ. ΑΧ ΤΙ ΚΑΛΑ ...ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΓΛΑΚΙΤΣΑ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΟΥ

twiggy ΜΟΥ ΣΟΥΠΕΡ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΕΙΣ Κ ΜΕΡΙΚΑ ΕΞΟΔΑ , ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΣΆΥΤΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ...ΕΜΕΙΣ ΛΙΓΑ ΛΙΓΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ .

ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΝΤΟΠΛΕΡ ΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟ ΠΡΩΙ . ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΥΤΗ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ? ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΗΧΟΣ? ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΑΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλουμπίτσες!!!!!! Καλή μας εβδομάδα!!!!!

Πλησιάζουν και οι γιορτές...μυρίζει "ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ"!!!!!

Μπράβο Κατερινάκι, όλα καλά ευτυχώς, τέλος τώρα οι βλακείες..... να 'σαι καλό κορίτσι και άσε τις δουλειές...οκ? ;) μας τρόμαξες΄...

Είδες MADI δεν ήταν τίποτα......απόλαυσε τώρα την τελευταία εβδομάδα και μετά "μανούλα"!!!!

Καλά η φωτό τέλεια με βοήθησε πολύ, είσαι υπέροχη !!!!! σ' ευχαριστώ.... είδη αρχίζω να πιάνομαι στον ύπνο.....

Αχ ανθρωπάκι οδοντίατρο σήμερα ε? εφιάλτης και εγώ πρέπει να πάω πριν τις γιορτές οπωςδήποτε :(

η μαΪμουδίτσα είναι τρέλα :x:-* φαντάζομαι σας έχει πάρει τα μυαλά!!!!!

Σοφούλα αυτές οι αναγούλες πραγματικά δεν υποφέρονται......κάνε υπομονή.... εγώ έχω ξυνίλες πολλές :(

Φλωριάννα λίγες μέρες ακόμα και αρχίζει η άδεια, άντε τέλεια!!!!

twiggy μάζευε ότι μπορείς, όλες έτσι κάνουμε... αν είναι σε καλή κατάσταση γιατί να μην τα πάρεις, γλιτώνεις πολλά λεφτά......

Εβίτα υπέρηχος είναι το Doppler....... θα το χορτάσεις το αντράκι σου πάλι.....

Εγώ έχω άυριο την καμπύλη ζαχάρου και μάλιστα την μεγάλη..... :(

Αυτά προς το παρόν....θα τα πούμε και αργότερα κουκλιτσες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εβιτα με το καλο ο υπερηχος! νομιζω το ντοπλερ ειναι σαν τους αλλους υπερηχους (αυχενικη και β' επιπεδου) απλα επικεντρωνονται σε εγκεφαλικη αρτηρια και μητριαια αγγεια...

Ξεχασα πριν να σας πω οσες βρεθουμε την Παρασκευη στο Ελενα να ανταλλαξουμε κινητα σε πμ και επισης μπορουμε να δωσουμε ενα ραντεβου 10 λεπτα νωριτερα στην εισοδο (μολις μπαινεις στο δεξι χερι εχει ενα ανθοπωλειο).. τι λετε? Εβιτα εσυ να μας παρεις οταν τελειωσεις να σου πουμε που καθισαμε για καφε.. ;)

κικη με το καλο η καμπυλη...παρε κανενα βιβλιο μαζι

φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ Κ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΔΕΥΤΕΡΟΜΑΝΟΥΛΕΣ , ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΙΜΑ??? ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ 10-12 ΜΕΡΕΣ Κ ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΕΝΕ 40 ΜΕΡΕΣ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΤΕΛΙΚΑ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!!!!

Πολύ συνεφιά σήμερα και μουντάδα εδώ, αλλά δεν αφήνω τον καιρό να με ρίξει! Βάζω χριστουγεννιάτικα τραγουδάκια στο youtube και τραγουδάμε με την μπέμπα! :D:D:D

[youtube:11vw6zzz]yXQViqx6GMY[/youtube:11vw6zzz]

Κατερινάκι πολύ χαίρομαι που όλα ήταν ΟΚ! Μη νιώθεις τύψεις όλες κάνουμε που και που τις βλακίες μας αλλά το θέμα είναι να παραδειγματιζόμαστε και να προσέχουμε.

Αχ Σοφία δύσκολος και ο πονοκέφαλος, αλλά και οι αναγούλες! Υπομονή όσο μπορείς. Εγώ είχα αναγούλες όσο είχε η μπέμπούλα το κεφάλι προς τα πάνω. Όταν πήρε θέση καλυτέρεψαν τα πράγματα. Τώρα έχει μια κάπως πλάγια θέση και κλωτσάει συνήθως δεξιά στα πλευρά που δεν πονάει τόσο πολύ. Θέση μπορεί να πάρουν από τον 7ο μήνα και να μην αλλάξουν, αλλά μπορεί και μέχρι τον 9ο να γυρίζουν. Συνήθως εκεί γύρω στον 8ο αν πάρουν θέση την κρατάνε. Εμάς το δικό μας το ζουζούνι ενώ είχε πάρει θέση, μια εβδομάδα πριν τον 9ο αποφάσισε να γυρίσει προς τα πάνω και μόλις μπήκα στο μήνα μου είδε ότι δεν την βόλευε η θέση και ξαναγύρισε προς τα κάτω! :P Ότι να 'ναι!

Twiggy και εγώ πήρα πολλά από τον αδελφό μου και τώρα μου έδωσε και η ξαδέλφη μου κάποια. Κάποια μάλιστα τα έχω και 2πλά! Αλλά νομίζω χρειάζονται γιατί λέω να αφήσω κάποια και στην μαμά μου πχ. relax, ένα παλιό καρότσι, καρεκλάκι αυτοκινήτου, γιατί βολεύει όταν θα πηγαίνω το μωρό εκεί να μη χρειάζεται να κουβαλάω και εξοπλισμό.

Ανθρωπάκι με ένα πόνο σήμερα στον οδοντίατρο!

Σας αφήνω κορίτσια φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!! τι κανετε??? εμεισ περασαμε πολυ ομορφα εχθες αν και κουραστηκα αρκετα! και η τουρτα ηταν τελικα τελεια!!!

κατερινα χαιρομαι που ειναι ολα καλα τελικα αλλα να προσεχεις...! ποτε περνεις αδεια κυησεως?

twiggy τι τυχερη που εισαι και εχεις τοσο κοσμο να σου δωσει πραγματα! εμεις δεν εχουμε αλλα μωρα στην οικογενεια! το δικο μου ειναι το πρωτο!

εβιτακι αποτι ξερω το doppler ειναι υπερηχος που βλεπουν αν πηγαινει αρκετο αιμα στο μωρακι! οσο για το αιμα μετα τον τοκετο λενε οτι ειναι αναλογα τον οργανισμο! ας μας πουν ομως και οι δευτερομανουλες για σιγουρα!

εγω μαλλον θα παω για το doppler 27 του μηνα! λετε να ειναι πολυ αργα? θα ειμαι 34 εβδομαδων.

ειναι ζορι τα δοντια ανθρωπακι...! μακαρι να ξεμπερδεψεις σημερα! δεν ηξερα οτι και ο θηλασμος τα επηρεαζει!

κικη καλη επιτυχια με την καμπυλη!

φλωριαννα τιποτα δεν εμεινε... 3-4 μερες??? ισα ισα για να μαζεψεις τα πραγματα σου! :D

βαλαμε το φωτιστικο στο δωματιο του μωρου...! :D:D

μαντι μου 7 μερες??? :shock::shock: πω...πω....! τιποτα δεν σου εμεινα! αντε με το καλο.....!!!!!

αντε κοριτσακια... θα μπω και πιο μετα να δω τα νεα σας...! καλο μεσημερι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy καλή ιδέα να βρεθούμε στο ανθοπωλείο!!!!! σου στέλνω πμ το κινητό μου.... θα πάρω σίγουρα ένα βιβλίο μαζί μου,άν και επειδή είναι κοντά στο σπίτι μου σκεφτόμουνα να ξαναγυρίσω στο σπίτι και μετά να ξαναπάω ή πρέπει υποχρεωτικά να μείνω εκεί?

MADI εδώ έχει ήλιο σήμερα, και θέλω λίγο χιόνι, χθες που μίλησα με την μανούλα μου είπε στην Γερμανία χιονίζει, πόσο ζήλεψα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο μαντι κι εγω αυτο σκεφτομαι, αν εχω κατι διπλο να το παω στη μαμα μου!

σοφακι κουραγιο με τις αναγουλες.. αυτο που λεει η μαντι θα ειναι, μολις γυρισει το μπεμπε θα εισαι καλυτερα.. Εμενα εχει παρει ηδη θεση :D ελπιζω ομως και να την κρατησει...

Κικη θα σου στειλω κι εγω το κινητο μου και σε σενα μαριαπαπα...Πρωτο μωρακι στην οικογενεια ε? πωπω θα το καραμελωσουν!!! :lol:

ποιες ειμαστε για Παρασκευη γενικα να ανταλλαξουμε τηλεφωνα?

κικη, μαριαπαπα, εβιτα, ναν, σοφια, ευακι, νινακι..?

σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Madi μου σ ευχαριστω για την απαντηση ο δικος μου δεν εχει γυρισει ακομα ειναι με το κεφαλακι πανω και ειναι και πολυ ανησυχως μαλλον γι αυτο τοσες αναγουλες πωπω μακαρι να γυρισει να ηρεμισω λιγακι, τι καλα που ακουτε τραγουδακια πλακα εχει η μαιμουδιτσα σου με εχει τρελανει...

Κικκι μου ξυνιλες ε κι απ αυτες εχω ειδικα αν φαω και ξαπλωσω την εβαψα...αχ ναι λιγο χιονακι να ευχαριστηθουμε χριστουγεννα αλλα που καθε χρονο λιακαδες κανει τι ειναι αυτο το πραγμα.....

twiggy ειδες εκπληξη της τελευταιας στιγμης πριν τα ψωνια σου θα γλιτωσεις πολλα πραγματακια τωρα θα δεις.....μια χαρα...

Εγω θα εβγαινα για ψωνια αλλα μας πηγε πισω το δωματιο και η ντουλαπα αλλα μαλον τωρα πια θα παω αρχες Ιανουαριου .....τα αλλα σουτιεν θυλασμου που χω δει σε καποια εσωρουχαδικα ειναι οντως πολυ γεροντιστικα πφφφφ....δεν μου αρεσε τιποτα, στα la redute μου αρεσουν αλλα τα νουμερα δεν ξερω πως τα υπολογιζεις ασε που κι εμενα το στηθος μου μεγαλωνει πολυ αργα και συνεχεια οποτε τι να παρω ασε κι εγω τελευταια στιγμη θα παω γι αυτα...

Μαριαπαππα να χαιρεσε τον αντρουλι σου μια χαρα η πρωτη αποποιρα για τουρτα λοιπον :)

Αντε Φλωριανα ξεκουραση τωραααα ουυυοουου σπιτακι σου !!

οταν γυρισετε απο τα μαθηματα και το καφεδακι πειτε μας εντυπωσεις απο την ολη διαδικασια για εμας που δεν μπορουμε να ρθουμε :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Διάβασα πολύ γρήγορα αυτά που έχετε γράψει λόγω δουλειάς αλλά την άλλη Τετάρτη ξεκινάει η άδειά μου, επιτέλους οπότε θα τα λέμε συχνότερα.... :):):)

Συγκράτησα τα καλά νέα για το νινί της Μαρίας και πολύ συγκινήθηκα και επίσης για τα ψώνια που έχετε κάνει. Όλα τέλεια κορίτσια με το καλό!!!

Κωνσταντίνα κι εγώ σε δίαιτα είμαι , δεν έχω ζάχαρο αλλά τα αμνιακά είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και επειδή μάλλον οφείλεται στα γλυκά που έχω μασαμπουκώσει, η γιατρός μου ήταν πολύ αυστηρή αυτη τη φορά... :?:?:? Τη Δευτέρα έχω ραντεβού για υπέρηχο να το ξαναδούμε και επίσης να με ζυγίσει... :shock::shock::shock::shock: Αλλά επειδή καλά κρατώ, νομίζω ότι θα είναι ολα καλά...

Την Παρασκευή τι ώρα είναι τα μαθήματα;;; Και πρέπει να δηλώσω συμμετοχή;;;;

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια πολυ θα ήθελα να ερθω κι εγω τη Παρασκευή αλλά έχω κανονίσει κάτι δουλειές το απογευμα που δεν αναβάλονται διστυχώς :cry::cry::cry: . Αχ σας φαντάζομαι όλες στην καφετερια με τις κοιλιές... πλάκα θα έχει!!!!

Όσο για το motherbaby δεν θυμάμαι ποια το έγραψε αλλά σίγουρα θα πάω γιατι ήθελα σαν τρελή μαξιλάρι θηλασμού και τώρα που το δίνουν δώρο δεν χάνω την ευκαιρία. Αφήστε που μπορεί να βρω και τίποτα ψιλολόγια που θέλω για τη μικρούλα... οπότε με ένα σμπάρο δυο τριγόνια. Τώρα που θα κάτσω σπίτι θα δω τι χριάζομαι γιατί βλέπω πως έχει από όλα εκει!!!

Φιλάκια κοριτσακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!Τι κανετε?

Εμεις σημερα παραλαβαμε τα επιπλακια και τα υπολοιπα πραγματακια απο το Ηρα,ολα πολυ ομορφα!!!Η σιφονιερα εχει ενα χτυπηματακι μονο στο πλαι και μαλλον θα μας την αντικαταστησουν(με αυτο εκνευριστηκα λιγο)αλλα τι να πω συμβαινουν και τετοια...Αυριο εχω να παω το πρωι στο Ιασω,εχω κλεισει ραντεβου με μια αιματολογο,μηπως κανω μια ενεση που γινεται οταν εχεις rhesus αρνητικο!Την πεμπτη εχω υπερηχο να δουμε το μπεμπακι μας!!! :x:x:x

Βλεπω κανονισατε συναντηση για παρασκευη,δυστυχως εχω κανονισει καποιες δουλειες,οποτε δυσκολο για μενα!Στο γαμο πολυ ωραια περασαμε,στα ωπα ωπα με ειχαν ολοι... :lol: μονο που δυο φιλες μου ηταν αρρωστες,πιστευω να μη πηρα το μικροβιο...η μια ειχε βρογχιτιδα και μου ειπε οτι δε κολλαει σε αλλον,γινεται???Μια κοπελα με ειχε ρωτησει για τη βαφη,εμενα με αφηνει ο γιατρος μου με φυτικη,τα εχω ηδη βαψει αλλες δυο φορες και μια με ανταυγες!

Φιλακιααα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twiggy mou eimai sinadelfos sou (an thimamai kala eisai arxitektonas...egw politikos mhxanikos) exw diko mou grafeio k exw polles ekkremotites akoma gmt!!!Exw asxolithei me ta authaireta ...poli diavasma kai poli poli treksimo!!!Fantasou simera einai prwti mera pou kathisa ksapla spiti k milaw sinexeia sta til!!!Anagastika twra omws tha kleisoun kapoies ipotheseis...einai kalitera na douleueis se kapoia etairia giati pairneis adeia me to kalo kapoia stigmi kai ksenoiazeis...an exeis diko sou grafeio eisai doulos tis olis katastasis!!Anyway na pane ola kala me to mpempako mas kai ola ta alla einai deutera!!Eutuxws simera-doksa to theo- den exw ksanadei stagona aima!!!

Kai emeis me etoimasies eimaste se kalo dromo...mas exoun meinei psila pragmatakia...apo oti katalava soutien thilasmou exoun ta mothercare ta kalitera!!Distixws sti Kalamata den exoume mothercare opote tha steilw ta aderfia mou stin athina...na tous pw noumero soutien (pou foraw twra) k einai ok?tha mporesoun na mou ta feroun?

Anthrwpaki ti egine me odontiatro???Ola kala??Se katalavainw..ax poso se katalavainw...ti proigoumeni fora ekana plaka stin odontiatro oti tin karekla tis ti sixainomai...akoma kai tou ginaikologou i karekla mou einai pio simpathis!!!! :D:D

Madi mou konteueis ante me to kalo mesa apo ti kardia mas na pane ola teleia!!!

Kiki mou pas gia kampili zaxarou e??Egw itan na ti kanw aurio alla mou eipe o giatros na mi sikwthw apo to krevati kai tha doume paraskeui mipws kai paw...nomizw omws oti eimai ektos twn evdomadwn opou ginetai i kampili!!

Rose an thimamai kala exeis kai esi thromvofilia e?Egw kanw eneseis inohep twn 3500 kai de mou exei pei tipota gia na allaksoume dosi...o dikos sou se vazei kai kaneis eksetaseis k pas aimatologo??

Filia se oles!!!!!!!Zileuw pou de mporw na erthw apo konta na sas gnwrisw....kapoia alli stigmi sto mellon isws...makiaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia

axxxx m eixate pei gia tn glukozn,n opoia k emena twiggy d me 3evise polu,t meta omws d m to eixe pei kamia kontepsa na pe8anw

zaln,anagoula,stomaxi oooola

nmouv 3aplwmevn oles tis wres sto iatreio tragikoooooooooo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλιτσες... πω πω πολυ βαρεμαρα σημερα βρε κοριτσια... μονη μου ειμαι ο αντρουλης μ εχει παει κολυμβητηριο κ γω εδω χαζευω στο ιντερνετ. βρηκα ενα πολυ ωραιο βιντεο με ενα παιδιατρο που εξεταζει ενα νεογεννητο κ δινει πολλες συμβουλες για μετα το μαιευτηριο στις νεες μανουλες ειναι πολυ ωραιο σας το δινω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...