Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012!Νο3!γεννάμε!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσια!!!!!Με το καλό όλες του χρόνου να κρατάμε όλες τα μωράκια μας αγκαλιά μπροστά στο δεντράκι μας !!!!!

Προσπαθώ τόση ώρα να κατεβάσω έστω και μία φωτο στο προφίλ μου να κάνω άλμπουμ, αλλά δεν μπορώ, αργεί πάρα πολύ..... οπότε θα σας βάλω, λίγες από τις προίκες μας εδώ και το δωμάτιο......

post-15828-13873938321122_thumb.jpg

post-15828-13873938321521_thumb.jpg

post-15828-13873938321911_thumb.jpg

post-15828-1387393832229_thumb.jpg

post-15828-13873938322669_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοιλουμπίτσες!!!

Κικι μου μεγεια τα πραγματάκια, είναι οοοολααα πολυ όμορφα και το δεντράκι πολυ γλυκο

και το δωμάτιο ειναι πολυ όμορφο!!! Αντε με το καλο να τα χαρουν ολα τα μωρούλια σου!!!

twiggi kala αποτελέσματα αύριο..Ειδες τελικα δεν ειναι τιποτα ;) ..

kostantina και φλωριάννα σουπερ μεγάλωνουν τα νινάκια!!!

Η πεθερα μου εφυγε το πρωι, ο αντρούλης μου δουλευει κ ειμαι μονη με την μαιμουδιτσα μου τώρα..Εχει παει στο πιάνο τώρα, πατάει τα πλήκτρα κ τραγουδάει τα τριγωνα κάλαντα :lol: ..

Πονανε τα πισω δοντια μου (μάλλον τα σφιγγω στον υπνο μου) κ εχω σκάσει, ρε μαμοτο..

Τεσπα, σήμερα βαλαμε κ την μπορντουριτσα στο δωμάτιο του μπέμπη, ομορφη ειναι.

καλο βραδυ να εχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

molis phrame ta apotelesmata ths kampulhs kai o giatros mou eipe oti prepei na paw se endokrinologo na mou dwsei diaita kai mhxanhma na metraw... :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

den h8ela kai polu na me piasoun ta zoumia..twra pou mpainoumai sthn telikh ei8eia..elpizw na mhn exei provlhma to mwro..8a mou perasei apla h8ela na to pw se kapoion..

aaaa kiki einai ola panemorfa!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

molis phrame ta apotelesmata ths kampulhs kai o giatros mou eipe oti prepei na paw se endokrinologo na mou dwsei diaita kai mhxanhma na metraw... :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

den h8ela kai polu na me piasoun ta zoumia..twra pou mpainoumai sthn telikh ei8eia..elpizw na mhn exei provlhma to mwro..8a mou perasei apla h8ela na to pw se kapoion..

aaaa kiki einai ola panemorfa!!!!!!

Κωνσταντινάκι μην στεναχωριέσαι, δεν νομίζω να είναι κάτι σοβαρό.....με την διατροφή πιστεύω θα το ελέγξεις.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??? ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΠΟΛΥ...

ΩΡΑΙΑΑΑΑΑΑ

bourique1983 ΔΙΑΒΑΣΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΑΤΕ Ε?? Ε ΑΦΟΥ ΕΙΣΤΕ ΤΩΡΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΗΜΕΣΙΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΧΑΡΕΙΣ ΤΙς ΟΜΟΡΦΕς ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ Μ.

ΚΙΚΙ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΤΟ ΔΕΝΤΡΑΚΙ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΠΟΥ ΚΡΥΦΤΗΚΕΣ??? ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΟΛΑ Κ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΠΙΣΗς ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!! ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΑ ΧΑΡΟΥΝ

konstantina :* ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ;)

anthropaki ΜΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΛΕΝΤΙΑ ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΗ Ε :lol::lol::lol: ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ...

ΠΟΙΑ ΑΝΑΦΕΡΕ ΓΙΑ ΤΗ ΠΟΛΥΘΡΩΝΑ??? ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΜΕ 150 ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΗ Κ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΚΕΠΑΣΕΙ ΜΕ ΠΡΑΣΙΝΟ ΡΙΧΤΑΡΑΚΙ... Κ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΗ ΧΩΡΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ Μ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ...

ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΟΛΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΔΕΝΤΡΑΚΙ Κ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗς Μ ΒΑΖΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑΚΙΑ ΕΞΩ... ΠΑΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ.

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ Κ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβίτα άμα με έβλεπες σήμερα θα πάθαινες σοκ :lol::lol: όλη μέρα με τις πιτσάμες και τα μάτια τούμπανο από τα κλάμματα :lol::lol::lol: υπόσχομαι όμως τις επόμενες μέρες να ανεβάσω μία με την κοιλούμπα μου ;) ... Άντε περιμένουμε και δικιά σου φωτό με το δέντρο!!!!!

Βρε κορίτσια που διαβάσατε όλες τα νέα τις μπουρίκ? αχ μετα το Αλτσχαϊμερ και στραβομάρα?

Ανθρωπάκι άντε να μας βάλεις και καμιά φωτό από το δωματιάκι!!!!!! εγώ έχω θέμα με τα ούλα, πολύ αίμα, βρυκόλακας έχω γίνει...... =))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι μου κάνετε? εμεις τρέχαμε για δουλειες σήμερα το απογευμα και τωρα μπηκα λιγα να δω τα νεα σας.

Δεν προλαβαινω να γράψω πολλά.

Κωνσταντίνα μην στενοχωριέσαι τι τιμές είχες να τις συγκρίνω με τις δικές μου, μην ανγχώνεσαι κατι φορες οι γιατροι τ παραλένε. Εμενα ειχαν βγει οι 2 απο τις τέσσερις στα ανωτατα φυσιολογικά με εστειλε σε ενδοκρινολογο τρυπιουμουν για μερικες μερες και με ειδική διατροφη και τελικα η γιατρός μου ειπε να σταματήσω απλά να προσέχω τα ζυμαρικά και γλυκά. Γι αυτό σου λεω ψυχραιμία

καλυνυχτα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kiki πολυ ομορφες οι φωτο,με το καλο να ρθουν τα διδυμακια σας και να τα χαρουν,ειναι να μην σε παιρνουν τα κλαμματα?Κωνσταντινα,με διατροφη ολα διορθωνονται,μην αγχωνεσαι γι αυτο,μια χαρα θα ειναι το μωρακι σου!!Παω να διαβασω τα νεα της μπουρικ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Κωνσταντίνα μου μην ανχώνεσαι βρε! Το μωρό δεν θα έχει κανένα πρόβλημα, απλά εσύ ίσως λίγο ζοριστείς με την διατροφή μέχρι να γεννήσεις. Άσε που σίγουρα θα είναι σαν την περίπτωση της Ναν και τζάμπα σε ανχώνουν. Απλά οι γιατροί θέλουν να είναι σίγουροι. Πολλές κοπέλες είναι που έχουν ζάχαρο τσιμπιμένο στην εγκυμοσύνη και απλά χρειάζεται να κάνουν μια ειδική διατροφή. Όλα θα πάνε καλά θα δεις.

Όσο για τον υπέρηχο που σας τα έδειξε όλα φάτσα κάρτα η μικρή, και εμάς όλο τέτοια μας κάνει. Στον προηγούμενο υπέρηχο μάλιστα μας κατουρούσε! :lol: Δεν φανταζόμουνα ότι μπορούσε να φανεί κάτι τέτοιο στον ηπέρηχο! Αχ έχουν να τους τρέξουν τους μπαμπάδες τους οι ζουζούνες μας!

Κική τι όμορφο το δωμάτιό σας! Ο συνδιασμός των χρωμμάτων τέλειος! Μπράβο σας που το φτιάξατε και μόνοι σας. Και τα πραγματάκια της μαμάς τέλεια, φαντάζομαι από κοντά θα είναι ακόμη καλύτερα! Με το καλό να έρθουν τα αγοράκια σας να τα χαρούνε όλα!

Το ποστάκι της μπουρικ είναι εδώ http://www.mammyland.com/forum/30/19269

EVITA εγώ ρώτησα για την πολυθρόνα. Από που την πήρες;

Ροζε για το θηλασμό με επίπεδες θηλές από ότι έχω ακούσει από κάποια άλλη κοπέλα σε άλλο πόστ με το ίδιο πρόβλημα, με τις πλαστικές θηλές δεν τα κατάφερε γιατί την πληγώνανε και τις πέταξε και το προσπάθησε φυσιολογικά και τα κατάφερε μια χαρά. Απλά έλεγε ότι προσπαθούσε να να βάζει μέσα στο στόμα του μωρού όσο περισσότερο θηλή μπορούσε. Αν θέλεις να σου πω το όνομα της για να επικοινωνήσεις με πμ μαζί της να σε ενημερώσει καλύτερα. Είναι πολύ καλή κοπέλα και είμαι σίγουρη ότι θα είναι πρόθυμη να βοηθήσει.

Twiggy καλά αποτελέσματα αύριο! Δεν το πιστεύω ότι σου άρεσε κιόλας! :o:P Και εγώ δεν ζορίστικά σε υπερβολικό βαθμό και το περίμενα χειρότερο αλλά δε μπορώ να πω ότι μου άρεσε κιόλας. Εσένα σε κόβω να πας για φυσιολογικό τοκετό χωρίς επισκλειρίδιο και να βγείς και να μας πεις ε δε πόνεσα και τόσο! :lol: Μακάρι έτσι εύκολα να είναι όλα μέχρι τέλος!

Εμείς είμαστε καλά και αρκετά χαλαρές θα έλεγα. Σήμερα πήγα έβαψα και έκοψα μαλλί και λίγο πήρα τα πάνω μου. Αύριο θα πάω να κοινωνίσω. Αφού δε θα μπορέσω να πάω τα Χριστούγεννα είπα να κοινωνίσω τώρα. Βέβαια νύστεψα για 3 μέρες και μόνο από κρέας αλλά νομίζω στην φάση που είμαι δεν κάνει να κόψω και το ασβέστιο έστω και για 3 μέρες. Πάντως ρε κορίτσια μέχρι τώρα ανυπομονούσα να περάσει ο καιρός να έρθει η ώρα να γεννήσω, αλλά τις τελευταίες μέρες που ξέρω ότι η μικρή μεγάλωσε και είναι έτοιμη, με έχει πιάσει μια χαλαρότητα και μη σας πω ότι θα προτιμούσα να αργούσα και λίγο ακόμη. Νιώθω λίγο περίεργα είναι αλήθεια. Το σάββατο θα πάμε και στον γιατρό οπότε θα σιγουρέψουμε και την ημερομηνία.

Ένα άλλο που με προβληματίζει και με ζορίζει πολύ είναι αυτό το ξύρισμα ξέρετε που! :oops::oops: Αχ ενώ από την μια θέλω να το κάνω μόνη μου από πριν και να μη χρειαστεί να με ξυρίσουν οι νοσοκόμες, από την άλλη είναι πλεον αδύνατον να κάνω τέτοια ακροβατικά εκεί κάτω με αυτή την κοιλούμπα! Εσείς δευτερομανούλες τα είχατε κάνει από μόνες σας ή αφαιθήκατε στα χέρια των νοσοκόμων; Μου φαίνεται θα κάνω στα τυφλά ότι μπορώ με τη βοήθεια καθρέφτη και τα υπόλοιπα θα τα αφήσω να τα αποτελειώσουν στο νοσοκομείο. :roll:

Άντε σας αφήνω κορίτσια γιατί πολλά έγραψα και πάλι. Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!

τι κανετε??? εμεις ειμαστε καλα! τον μπεμπη μου τον νοιωθω περισσοτερο απο ποτε να κουνιεται και να κλωτσαει και το καταευχαριστιεμαι...! ελπιζω να γυρισε κιολας για να μου φυγει και αυτο το αγχος...! το μπουκωμα ακομα εκει...!

κωνσταντινα να μην στεναχωριεσαι... θα το διορθωσεις με την διατροφη και ολα θα πανε μια χαρα! αφου το μωρο δεν θα εχει κανενα προβλημα δες την θετικη πλευρα! απο εδω και περα δεν θα παρεις ουτε κιλο! ;)

κικη πολυ ομορφο το δωματιο! και το σχεδιακι της προικας!

μαντι ετσι καντο...οσο μπορεις μονη σου και το αλλο αστο για το μαιευτηριο! δεν θα εισαι η μονη... ασε που εχω διαβασει για πολλες περιπτωσεις που δεν τις ξυρισανε! αντε πλησιαζει και ο καιρος σου! θα ειναι τελειο να γεννησεις την ημερα που εχεις πητ! 1/1!!!

ροζε εμας στα μαθηματα μας ειχαν πει οτι οι πλαστικες θηλες μονο προβλημα μπορουν να δημιουργησουν και να μην αγορασουμε καν! και οτι ολες μπορουμε να θηλασουμε και ας ειναι και προς τα μεσα οι θηλες! αρκει να εχουμε υπομονη!α και οτι τα μωρα δεν θηλαζουν απο τις θηλες αλλα απο την θηλεα αλω που ειναι ολη η καφε περιοχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera koukles kiki m einai ola teleia eilikrina!!!!kai polla para polla ax znlepsa ante na pame k emeis epitelous na ta etoimasoume oooola!!!!ante koritsara m me t kalo t'antrakia s na ta kratnseis stnv agkalia s kai pou'sai kratnsou gt tote na deis klama p 8a ri3eis xaxaxa :lol: me t kalo snmera na mas peis kai nea ap't dr.

twiggy m kala apotelesmata perimenoume k ta dika s nea ..ax egw eipame deutera!!

kon/na mnv agxwnesai exw k egw files p anevnke t zaxaro stnv egkumosuvn ok ekanan diatrofn k ola mia xara mn stenexwriesai na doume k m'emena ti 8a ginei gt exw tsakisei ta gluka ,periergo pantws koritsia eilikrina tosa xronia ta gluka d ta n8ela twra ta 8umn8nka!!!!eleos :cry:

madi ti wraia p eisai xalarn kai avetn mia xara etsi prepei znse t ka8e lepto kai t ka8eti exei ta kala t apolause twra ayto kai se liges evdomades 8a'xeis alla n'apolauseis!!!! :P oso gia t 3urisma d exeis kamia filn ais8ntiko n kapoia p mporei na se von8nsei ligaki??????katalavainw gt emena m einai ndn duskolo favtasou......

evitaki perimenoume photos ax emeis akoma....mallon aurio 8a pame na pswnisoume, elpizw dnladn....

oso gia tis epipedes 8nles 8elei apla upomovn n koumpara eixe kai t palepse arketa alla ta katafere mnv akoute kanenan!!!

mariapapa24 teleios o mikros xaxa k emena pantws einai pleon toso entona ta kouvnmata tous p exw trela8ei...kai t periergo n mia kanei suvexeia svoures enw n alln olo xtupaei!! :ymapplause:

d 8umamai kati allo eee edw eimaste ta leme k argotera filakia :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!! Τι κάνετε;; Χρόνια πολλά στις Αννούλες αν έχετε!!!

Κική μου τέλεια όλα και τα ρουχαλάκια και το δωμάτιο και το δέντρο!!! Αντε με το καλό να υποδεχθείς τα αντρακια σου!!! και του χρόνου να στολίσετε όλοι μαζι!!!!

Κων/να μην αγχώνεσαι καλέ τόσο. Το μπεμπάκι μια χαρα θα είναι, εσυ να προσέξεις λιγάκι και όλα καλά!!! Μόλις γεννήσεις θα τα έχεις ξεχάσει όλα ;););)

MaDi αντε καλέ που κάθεσαι και σκέφτεσαι τέτοια... Α καλά να δεις τι έπαθα εγώ στον γιό μου. Ξυρίστηκα με καθρευτάκι και πήγα η καλή σου να γεννήσω, με βλέπει η μαια, μου λεέι ξυριστηκες μόνη σου;; Ναι λεω εγω. Ενταξει τότε... οκ σκέφτομαι κι εγώ. Γίνονται όλα τέλος πάντων και όταν φτάνει η ώρα να βγει ο μικρός (ήμουν ήδη στο χειρουργίο) βλέπω τον γιατρο να σκάει στα γέλια. Τι είναι καλέ τον ρωτάω;; Φέρε μια ξυριστική μηχανή, λέει στη μαια!! Ωραίο ξύρισμα σου έκανε η μαια μου λεει!!!! οχι καλέ μόνη μου ξυρίστηκα του απαντω!! Δεν θελω καν να φανταστω πως είχα ξυριστεί :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα λιχουδες,

Κωνσταντινα μου μην ανησυχης το μωρακι σου μια χαρα θα ειναι εσυ μονο θα χρειασει να κανεις λιγη διατροφουλα και υπομονη,

ανθρωπακι πολυ πλακα η μικρη σου μαιμουδιτσα :lol:

Κικι μου μεγεια τα πραγματακια καλε τι ομορφο δωματιο και η προικα και τα ρουχαλακια (και πολλαα) και ολα τελεια, να ρθουν με το καλο τα παλικαρακια σου να τα χαρουνε !!

Φλωριανα χχαχαχα τα χες παρει σαν μπαρμπερης ε ? κι εγω παντος δεν βλεπω πια εκει κατω οποτε οτι κατσει οποτε τα ξυριζω....

twiggy με το καλο τα αποτελεσματα,

Κοριτσια εμενα μου πε ο γιατρος τον αλλο μηνα να μην κανω καθόλου εξετασεις που θα μπαινω στον 8ο μονο τον υπερηχο νορμαλ φανταζομαι ε? α και μας ειπε ο μπεμπακος ειναι 1 100 γρ τωρα...

παντος κοριτσια κι εμας μας εδειχνε τα προσοντα του ολη την ωρα στον υπερηχο και ο γιατρος ολο ελεγε στον αντρα μου λεπτομεριες κι εκεινος καμαριι ουυυυ χαχα τι πλακα εχουν....

Καλημερες τα λεμε αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ζουζούνες!!!!!

Τι μου κάνετε? MADI το βρήκα τελικά το ποστάκι της μπουρίκ, σ' ευχαριστώ πάντως......Να σου πω ότι χ8ες και εγώ το σκεφτόμουνα το ξύρισμα και ήθελα να ρωτήσω σήμερα... μπήκα να κάνω ένα μπάνιο και ξέχασα το καθρεφτάκι και με δυσκολία κατάφερα λίγο να ξυριστώ γύρω γύρω :? ..... στα τυφλά :roll: που να φτάσω και στην γέννα, εγώ θα σου έλεγα στα τυφλά ότι πάρεις και τα υπόλοιπα τα παίρνουν οι μαίες ;) με γειά και το μαλλί, ανανεώθηκες ε? ξέρεις τι πιστεύω ότι όοοοοολα τα παιδικά δωμάτια είναι πανέμορφα, είτε έχουν πολλά χρώματα είτε έχουν αυτοκόλλητα, είτε ζωγραφιές γιατιί απλά γίνονται με πολύυυυυ στοργή, με πολύυυυυ αγάπη και τρυφερότητα, :x έτσι δεν είναι ρε κορίτσια? άντε απόλαυσε αυτές τις στιγμές γιατί σε λίγες μέρες θα απολαμβάνεις μοναδικές στιγμές!!!!! :-* ααα για την νηστεία απ΄' ότι ξέρω δεν κάνει να νηστεύει μια εγκυμονούσα...και εγώ πήγα την Κυριακή!!!!

Μαριαπαπα όπως λέει και το Εβάκι εδώ να δεις με τα 2 τι γίνεται τι κλωτσιές πέφτουν :lol: και είμαστε ακόμα στην 25η εβδομάδα.... άντε έτσι να κλωτσάνα τα ζουζούνια μας, να μας αλλάζουν τα φώτα :lol::lol::lol:

Εβάκι πραγματικά πολλάαααα τα πράγματα, δεν τα φανταζόμουν και εγώ ότι θα ήταν τόσα πολλά, άντε με το καλό και εσύ να μαζέψεις την προίκα σας!!!! κλάμα στην γέννα? καλέ σοκ θα πάθω...... :cry::cry:

Άντε σήμερα έχουμε και γιατρούλη, να δούμε τα μπεμπάκια μας.....μετά΄θα πάω για καφεδάκι με 2 φίλες από την παλιά δουλειά από το Παίδων, η μία είναι διαιτολόγος και η άλλη παίρνει ειδικότητα τώρα παιδίατρος οπότε θα τις ζαλήσω σήμερα στις απορίες, θα την ρωτήσω και για τα χαλιά και την θέρμανση γιατί δουλεύαμε μαζί στο αλλεργιολογικό τμήμα οπότε ξέρει σίγουρα να μου πει..... θα μπω το βραδάκι να σας πω τα νέα μας.....

Αυτάααααα θα τα ξαναπούμε αργότερα!!!!!

φιλούρες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ!!!! με το καλό όλες να πάρουμε τα ζουζούνια μας αγκαλίτσα!!!!!

Φλωριάννα φαντάζομαι τον Χασιάκο ύφος =)):)):))=)) τουφίτσες τουφίτσες....... :lol::lol:

Σοφούλα φαντάζομαι καμάρι ο αντρούλης σου..... εμένα πριν μας πει ότι είναι αγοράκια, μου λέει ο γιατρός στον υπέρηχο: ¨ να το πρώτο μωράκι μας, έχει χεράκια ποδαράκια.....¨και πετάγετε ο καλός μου... έχι 3 πόδια? αγόρι είναι γιατρέ???? και κούναγε το κεφάλι ο γιατρός, όλοι οι άντρες το ίδιο είστε......

Υπέρηχο σίγουρα θα κάνετε, προφανώς αιματολογικές εξετάσεις εννοούσε.....

Τι πλάκα έχουν όταν δείχνουν τα γεννητικά όργανα...εμάς μας γυρίζουν τον κώλο :lol::lol: για να δούμε σήμερα πως θα είναι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!!!

Κικη μου τι ωραια.. και το δεντρο σας και το δωματιο και τα πραγματα που εστειλε η γιαγια!! :) Με το καλο να ερθουν τα ζουζουνακια να τα απολαυσουν... Καλο γιατρο σημερα και περιμενουμε την ειδικη ενημερωση απο τις φιλες σου !!!

Μαντι μου με γεια το μαλλι ;) Ωραια που εισαι χαλαρη, απολαυσε τις τελευταιαες μερες ησυχιας με την κοιλιτσα σου!! Βρε λες να γεννησω τοσο ευκολα οσο λες?? :) μακαρι, ολες να γεννησουμε με ενα πονο που λενε! Ναι, το παραδεχομαι, μου αρεσε η γλυκοζη!! :oops: Τελικα ειναι οκ τα αποτελεσματα απο ο,τι καταλαβαινω σε σχεση με τις τιμες που ειδα στο ιντρενετ, θα μου πει και η γιατρος βεβαια!

Για το ξυρισμα και το.. κλυσμα ειχα κι εγω πολλες αποριες, αλλα διαβασα καποια πραγματα και ηρεμησα. Φυσικα κι εγω με καθρεφτακι ειμαι αλλα θα πω και σ αυτες να με ξυρισουν εκει, δεν τα καταφερνω μονη μου.. Για αισθητικο το σκεφτομαι κι εγω βεβαια.. θα δειξει! Μαντι εσυ δεν το γλιτωνεις λογω καισαρικης?!

Κωνσταντινα μου καταλαβαινω οτι απογοητευτηκες αλλα μην σε παιρνει απο κατω. Μπορει να λυθει γρηγορα το θεματακι και να μην ειναι τοσο τραγικο οσο νομιζεις.. Το μωρακι σου παντως δεν επηρεαζεται, αυτο να σκεφτεσαι!

Φλωριανα η μικρη σου πρεπει να ειναι σκετη γλυκα ! :)

Κι εμενα ευακι με εχει ταραξει στις κλωτσιες τελευταια! Αφου φαινεται η κοιλια μου που κουνιεταιι και ολοι μου λενε .. πωπω το alien!! :lol: Εχθες πηγα στη γιογκα και στην αρχη δεν μπορουσα να κανω τιποτα, περα δωθε η μικρη! μετα ευτυχως ηρεμησε...

φιλια σε ολες, καλα ψωνια και στολισματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol: ναι ολοι οι αντρες καμαρι.....με το καλο σημερα η εξεταση κικι μου, περιμενουμε πως και πως πληροφοριες :)

Ναι twiggy m δικιο εχεις ολα τα μωρουδιακα δωματιακια ειναι υπεροχα βλεπεις μεσα απο αυτα την αγαπη των γονιων ,τη φροντιδα και την στοργη πριν ακομα αφιχθουν τα μπεμπακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalhmera!!sas euxaristw oles gia thn sumparastash..kserw den einai toso tragiko alla den kserw giati me epiase apelphsia ex8es...shmera kiolas ekleisa rantevou me endokrinologo na doume ti 8a ginei..8a paw monh mou omws kai exw ligo axgos giati o antroulhs mou douleuei kai o giatros mou eipe oti den prepei na to afhsoume giati eimai se proxwrhmenh egkumosunh..8a mpw argotera na sas pw ti mou eipe..

filia se oles tis koiloumpes!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα!

Κωνσταντίνα μου όλα καλά θα πάνε! Το χειρότερο είναι να σου βάλει μια κάπως αυστηρή δίαιτα μέχρι να γεννήσεις. Θα κάνεις λίγες εβδομάδες υπομονή και το μωράκι σου θα είναι μια χαρά! Μην πανικοβάλεσαι πάντως, είναι κάτι το συνηθισμένο πλέον για το οποίο υπαρχει λύση! Το άνχος και η στεναχώρια νομίζω ανεβάζουν το ζάχαρο γι' αυτό προσπάθησε να το δεις με ηρεμία.

Καλά Φλωριάννα γέλασα πολύ με το ξύρισμα σου :lol::lol::lol: Και εγώ κάπως έτσι με βλέπω να είμαι!

Twiggy και εγώ νόμιζα ότι λόγω καισαρικής θα με ξύριζαν μόνο στην κοιλια και θα το γλιτωνα το από κάτω, αλλά τελικά και στην καισαρική το θέλουν λέει ξυρισμένο. Δεν ξέρω γιατί, μάλλον κάτι θέλουν να βλέπουν! Στην αρχή έλεγα θα πάω σε αισθητικό αλλά μου είπαν μετα ότι δεν κάνει το ζεστό κερί ειδικά τον τελευταίο μήνα. Θα τα πάρω μόνη μου μωρέ και ότι γίνει :D:D

Για τις κλωτσιές που λέτε εμένα νομίζω πλέον έχει σφυνώσει σε μια πλάγια θέση με το κεφαλάκι προς τα κάτω. Νιώθω συνεχώς τα πόδια της να με κλωτσάνε πάνω δεξιά και πιάνω το κεφαλάκι της κάτω αριστερά! Και πολύ λόξιγκας ρε παιδιά! Το καημένο όταν την πιάσει κάνει πόση ώρα να την αφήσει. Αφού μετά αρχίζει να κλωτσάει μάλλον από τα νεύρα της.

Αυτα κορίτσια! Σας αφήνω για την ώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MaDi μου τι εννοεις σας κατουρουσε η μικρη :shock: πρωτη φορα το ακουω δεν ηξερα οτι γινετε... οσο γι τις θηλες εγω εχω ακουσει πολλες που ενω δεν ειχαν θυλασαν κανονικα ... ευτηχως με αυτο το θεμα δεν εχω προβλημα .

Σοφία30 μου ε οι αντρεσ τετοια θελουν να ακουν για τους γιουσ τουσ καλα κ μεισ πολυ γελιο με αυτο... αφου προχθεσ ο ανρουλης μ μιλουσε στο μπεμπη κ τον προετημαζει απο τωρα κ να του λεει οτι αυτος εχει ενα πουλακι κ θα πρεπει να μπαινει στη τρυπουλα στα κοριτσακια :lol::lol::lol::lol: καλα μιλαμε το ποσο γελασα δεν μπορειτε να φανταστειτε

kiki78 μου ρωτα τα ολα κ ελα να μας πις κ μας ε??? καλη βολτα ;)

twiggy » μου κ γω καθρεφτακι για το ξυρησμα αστα αλλα ενταξει τα καταφερνω , γιατι για αισθητικο δεν το σκευτομαι κ αποτριχωση τωρα, εχω την εντυπωση πως οταν τραβιξει θα γεννησω επι τοπου :lol:

konstantina :* μου περιμενουμε νεα σου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβίτα και όμως κατουράνε τα μωρούλια μας από αρκετά νωρίς (δεν θυμάμαι ακριβώς βδομάδα)! Το αμνιακό υγρό ανανεώνεται συνεχώς. Απλά δε φανταζόμουνα ότι κάτι τέτοιο θα μπορούσε να φανεί στον υπέρηχο. Μόλις έβαλε τον υπέρηχο στην κοιλιά μας λέει, να και το κοριτσάκι σας που μόλις μας κατούρησε! :o:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κωνσταντινα να πανε ολα καλα με τον ενδοκρινολογο! περιμενουμε νεα...

α μωρε μαντι η μικρη σου... :) ε πως να μην τσαντιστει με τοσο λοξυγγα?! :lol:

καλα λες κι εσυ και η εβιτα για την αισθητικο.. ο,τι κανουμε μονες μας! εγω θα παω μεσα στον 9ο μονο για τα ποδια μην ειμαι και σαν αρκουδα! :o

πολλα φιλια σε ολες, σημερα εχουμε κι εμεις γιατρο .. θελω να δω τι θεση εχει πια η μικρη και τρωω τετοιες κλωτσιες!! χεχε ;)

καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...