Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012!Νο3!γεννάμε!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Τ´ι κανετε;; Τι βροχή σήμερα.... Μου αρέσει όμως... Χριστιυγεννιατικος καιρός!!!

Πονακια έχω κι εγω που και που και μπορεί να κρατήσουν αρκετή ώρα αλλα αφού δεν είναι σε τακτά χρονικά διαστήματα και δεν συνοδεύονται απο συσπασεις δεν με ανησυχούν.

Όσο για τον κάδο για τις πάνες, είχα πάρει στον γιο μου απο τα mothercare αλλα οι σακούλες είναι πανάκριβες οπότε δεν θα τον χρησιμοποιήσω!!!!

Σήμερα περνω και τις απαντήσεις απο την καλλιέργεια κολπικου υγρού που είχα κάνει. Τις απαντήσεις του αίματος τις πήρα και έχει αναιβει λιγάκι ο αιματοκριτης. Ο γιατρός είπε ότι πάμε καλα. Την Τρίτη που θα πάω θα του πάω και τις υπόλοιπες.

Αυτα για την ώρα κοιλουμπιτσες μου. Πάω να φάω τη μακαρόνια μου. Θα τα πούμε αργότερα.

Μπουρεκακι τέλειο αυτο με τη δουλεια σου!!!!

Φιλακια Πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalnmera omorfies m ouffff eixa na mpw apo x8es nomizw kai diavaza wra arketn alla d 8umamai tpt... :?

exw xazepsei ligo mn me pare3ngeite!!!!

kiki m polu omorfo t fwtistiko les na parw k egw 2 louloudakia gia tis prigknpeses m????kaln idea!!!!

gia tnv pe8era oute kouventa d diavasa///xaxa oso gia ta podia ta dika m pros t parwn einai ok d exw prn3imo alla mnv agxwnesai polles exoun d nomizw na einai kati!!!

sofia ta idia k egw tempeliazw exw anapsei kai tzaki kai eimai araxtn!!!!ponakia periodou exw k egw pou k pou!!!

elinoulini 3ekina k esu siga siga ti wraia!!!!!!!!!!!

'ax kon/na xioni????ma xioni???ti teleio!!!!!!!!!!!!!krata tnv ore3oula s kai t xrono me tnv koritsara s 8a t euxarnsti8eite kalutera!!

ninaki teleios o mikros

evitaaaaaaaaaa filakia!!

ayta koritsakia m egw ta idia akoma d exw kanei agores rouxismou klp feeeeeeeeeeeeeeeta

kai na fantasteite oti pngame jumbo ex8es gt exoume kai vaftistiria alla eixe toooooso kosmo pou oute kan xazepsa :cry:

eeeeee ola 8a ginoun!!!!

tzeni kouklara montelaki!!!!bourique teleia ta nea gia tn douleia!!!!kai xwris agxos super :P

wraia floriana m me tis e3etaseis s euxomai kai ta apotelesmata pou perimeneis akoma na einai e3isou kala!!

filoures

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια οι πονοι τις γεννας ειναι τοσο διαφορετικοι για μενα απο τους πονους της περιοδου....δηλαδη ο πονος της γεννας ερχεται σιγα σιγα και οσο παει δυναμωνει και μετα φευγει σιγα σιγα...οποτε μην αγχωνεστε......ειναι λογικο να εχετε πονακια περιοδου απο δω και περα......

ευακι πολυ συχνο οι πονοι απο το στομαχι.....υπομονη.....

α!!!!!για τις πανες που λετε εγω εχω ενα μικρο καδο εξω στο μπαλκονι και τις βαζω εκει.....γιατι δεν αντεχετε μεσα στο σπιτι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΙΟΝΙΣΜΕΝΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.......ΧΤΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΤΑ 99% Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ 3 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ 25/01 ΠΟΥ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΝ.......ΕΛΙΝΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΕΠΛΥΝΑ ΣΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΛΥΣΙΜΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ,ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΠΑΘΕ ΤΙΠΟΤΑ.....ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΦΟΡΟΥΣΑΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ......ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΓΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΡΟΥΧΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΒΡΕΧΟΝΤΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΤΟ ΤΣΟΥΤΣΟΥΝΑΚΙ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΦΕΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΒΑΒΥΛΙΝΟ :lol::lol::lol: ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.......

uJBhp2.png

Pu1hp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai vre koritsia xioniiiiiiiiiiii...kai emeis edw tipota :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

ta podia kai emena mou prhzontai afou merikes fores den ksexwrizei o astragalos..

skiouraki eisai tuxerh pou exeis xionaki..ante me to kalo na gennhseis kai esu..to kalo einai oti mporeis na ksereis pote akrivws gennas kai kanonizeis to programma soy..enw emeis me to pou 8a mpoume ston mhna mas perimenoume...

eftiaksa shmera xoirino me glukoksunh saltsa gia prwth fora kai egine mourlia....

alh8eia mhpws kserei kamia an otan exeis sakxaro gennas me kaisarikh giati kapoios mou to eipe...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσούδια καλησπέρα, καλύτερα σήμερα απο διαθεση χαιρομαι που όλες εισαστε καλά.

Κική ζήλεψα το αστεράκι φωτιστικό μπήκα και στο σιτε του ΙΚΕΑ και ειδα ότι εχει διάφορα για μωρά και λεω να παω μια βολτα μετα την πρωτοχρονιά να αγοράσω πραγματάκια.

Ευτυχως εχω τελειωσει με το πλυσιμο σιδερωμα έχω αρκετό αλλά οκ πιστευω να προλάβω.

Εμενα ο μπεμπης κουνιέται συνεχως ιδίως όταν ειμαι ξαπλωμενη οποτε δεν με εχει ανγχώσει αλλά και τα λιγοτερα κινητικά μωρά νομιζω απολύτο φυσιολογικό ειναι ίσως να αρχίσουν να στριμώχνονται.

Σήμερα πηγα Τζαμπο και ψωνισα ψωνισα η σουντοκριμ είναι καλή κρέμα? Στον γιο μου χρησιμοποιούσα την Penaten. Πήρα τηλ και θα μου στείλουν δείγματα της babylino λεω να παραγγειλω και Pampers απο το internet αυτά για την ωρα φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας......

σκιουρακι αντε με το καλο λοιπον το πολυ σε εναμιση μηνα θα εχεις αγκαλιτσα το μπεμπε σου.....

κωνσταντινα δεν ισχυει αυτο....απλα σε βαζουν με προκληση στην 38 εβδομαδα.....

αυτα.....φιλακιααααα...΄

κικη που εισαι να μας πεις νεα απο την πεθερα να ευθυμησουμε λιγο :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και παλι!!

μπουρικ τι τελεια νεα απο τη δουλεια!! ετσι μπραβο...

Φλωριανα μια χαρα με τις εξετασεις, ολα καλα κοριτσακι...

Κικη εμενα δεν πρηζονται τα ποδια (ακομα) αλλα μου εχουν πει γενικα να περπαταω λιγακι για να το αποφυγω ή οταν καθομαι νατ α στηριζω πιο ψηλα.. Ελπιζω να μην ταλαιπωρεισαι πολυ!

Σκιουρακι με το καλο, εκλεισες ημερομηνια δηλαδη.. πωπω!! Αληθεια, γιατι θα κανεις καισαρικη, δεν θυμαμαι..?

Ευακι κι εμεις λεγαμε να παμε τζαμπο σημερα για τα βαφτιστηρια αλλα επι την ευκαιρια να χαζεψουμε για το μωρο.. Ωχ λες να γινεται χαμος? :o

Ναν καλυτερα σε ακουω.. ;) Με γεια τα πραγματακια, τελειωνεις και τις δουλιτσες σου.. μια χαρα!! Εγω εχω ακουσει για την κρεμα medela αλλα φανταζομαι κι αυτη που πηρες καλη θα ειναι!

σας φιλω, απο αυριο θα ανεβουμε σε γονεις, πεθερα , εχουμε τραπεζωματα σε Χρηστους κλπ οποτε θα σας μιλαω λιγοτερο.. θα μπαινω ομως οσο συχνα μπορω! :):) Να μαθαινω και τα νεα της πεθερουλας της Κικης :lol::lol::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΕΙΧΑΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΜΕΧΡΙ 2 ΕΦΤΑΣΑ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΩΡΕΣ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΜΕ ΕΒΑΛΑΝ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΑΠΟ ΠΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ :lol::lol::lol::lol::lol:

Pu1hp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, τώρα χαλάρωσα!!!!! και ξ'απλώσα λίγο να τεντώσω τα ποδαράκια μου!!!!

Σοφούλα ήρθε το βαρύ πυροβολικό :lol::lol::lol:

Κωνσταντίνα έτσι και μένα είναι τα πόδια δεν φαίνεται αστράγαλος και διάβασα ότι είναι από την ορθοστασία και όταν κάθεσαι και κρέμονται πολύ ώρα τα πόδια κάτω, θέλει ξάπλα με ένα μαξιλάρι να τα σηκώνει, ποδόλουτρο με αλατόλουτρο και λίγο κρύο νερό να κάνει καλή κυκλοφορία το αίμα.....

Με πήραν και για τα αποτελέσματα της θρομβοφιλίας και ευτυχώς όλα καλά, δεν θα χρειαστεί να κάνω πάλι ενέσεις, μόνο το salospir και 1 μήνα πριν γεννήσω θα το κόψουμε. Μου είπε ο αιματολόγος ότι επειδή είναι χαμηλός ο αιματοκρίτης μου, αυτός συνηστά να κάνω 1 φορά την εβδομάδα μία ένεση δεν θυμάμαι πως μου την είπε για την αναιμία. Θα το κρίνει όμως λέει ο γιατρός μου αν θα την κάνω τελικά...... Θα μιλήσω το απόγευμα μαζί του.....

ΑΧ θέλω και εγώ χιόνι, έριξε και στην Γερμανία μου είπαν οι γονείς μου και ζηλεύωωωωωωωω :cry::cry:

Κορίτσια στήσαμε και την κούνια από τα ΙΚΕΑ μια χαρά είναι και το στρωματάκι καλό, αλλά μας πέδεψε λίγο, ευτυχώς είχαν έρθει κάτι φίλοι μας γείτονες και την φτιάξαμε παρέα.....

ααχχ να σας πω να γελάσετε, το βράδυ κατά τις 01:00 μας μπήκε μία σκουλικόμυγα αυτές οι μεγάλες μέσα στο παιδικό, και κλείστηκε μέσα ο καλός μου και την κυνήγαγε και φώναζε: μωρή πουτάνα μύγα στο δωμάτιο των παιδιών μου, θα σε λιώσω :lol::lol: και έδωσε μάχη ένα τέταρτο με την μύγα =))=))=)) είχε τόσο πλάκα να τον ακούς κια μετά τα μπαμ μπαμ :lol::lol::lol:

Χαίρομαι που σας άρεσε το φωτάκι, αξίζει πραγματικά να πάτε να πάρετε και εσείς!!!

ΝΑΝ μου πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα σήμερα!!!! και εμένα με έχουν ταράξει όλο μετακοινούνται και βαράνε....πολυμορφική έχει γίνει η κοιλιά μου :lol: :lol: εγώ weleda και τις penaten έχω πάρει κρέμα για σύγκαμα και αφρόλουτρα και λαδάκι, και η sudocream όμως έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλή της έπαιρναν και οι δύο κουμπάρες μου. Εμένα απλά τα πήρε η μαμά, τα είχε πάρει και τις νύφης μου και τα ευχαριστήθηκε και θα βολευτώ με αυτά.

Κωνσταντίνα ωραίο το γλυκόξυνο χοιρινό, εγώ είχα γλωσσίτσες (της πεθεράς ;) ) πανέ με πατατούλες τηγανιτές και βραστά λαχανικά!!!!! έφαγε η αγελαδίτσα του σκασμού και μισό κιλό ψωμάκι.....

Μπουρίκ μου έκανε πασαρέλα ότι έχασε πόντους λέει, (πίσω από τα αυτιά) :lol::lol: το σοου κορίτσια από το απόγευμα θα αρχίσει τώρα αναπάυονται όλοι.......

Σκιουράκι τα αγοράκια στην αλλαγή της πάνας σε κατουράνε και πιο εύκολα, δεν προλαβαίνεις :lol:;):lol::lol:

Όσο για την πάντα και εγώ θα την βάλω στο πλυντήριο απλά λέει δεν θέλει στύψιμο, οπότε στο πρόγραμμα για το χέρι είναι μια χαρά.....

Με τα ρούχα τέλειωσα και σίδερο....Μόνο που μερικά ρουχαλάκια δεν μυρίζουν κα΄θλου, μην σας πω ότι έχει μείενει λίγη μυρωδιά που είχαν στην αρχή και λέω μήπως δεν έβαλα αρκετή σκόνη? Μάλλον θα τα ξαναβάλω, τους κάνω και δεύτερο ξεπλυμα...τα δικά σας μυρίζουν ρε κορίτσια?

Σοφάκι εμένα μου είχαν πει μανούλες ότι στην αρχή κρυώνουν τα μωράκια και θέλει ένα μακρυμάνικο εισορουχάκι από μέσα, εκτός αν έχει ζέστη του βάζεις κοντομάνικο, αλλά εμείς θα γεννήσουμε μέσα στο κρύο, συνήθως Φεβρουάρης και Μάρτης είναι οι πιο κρύοι μήνες και πέρσυ είχε ρίξει χιόνι στην Αθήνα.....

Δεν βγαίνει το κάλυμμα στο ριλάξ? έτσι κι αλλιώς θα στρώνεις και μία πάνα πάντα μέσα ....

Έτσι μ' αρέσει κορίτσια το τεμπελιό σήμερα, εγώ από αύριο θα την βγάζω φέτααααααααα :lol::lol::lol:

Άρε Τζένι sexy mother!!!!! ;);)

Δεν θυμάμαι τι άλλο έχετε γράψει, πιστεύω να μην έχω ξεχάσει καμία......

Φιλούρες γλυκές μου εγκυούλες και μανούλες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol: κικη πολυ γελασα.........αντε απο αυριο περιμενω φουλ αναμεταδωση.....

εμενα κοριτσια η μπεμπα καθε φορα που παω να την αλλαξω με κατουραει...και μια φορα εχεσε ολο το πατωμα του μπανιου...παλι καλα λυπηθηκε τη μαμα της να καθαριζει χαλια......χαχαχαχα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηello φουσκοκοιλίτσες!!!

Λοιπον απο βαλίτσες ειμαι ετοιμη, εντελώς κ τελείως αλλα εχω μπλέξει με διάφορες μπελαλίδικες δουλειες.. Ευτυχως αυριο θα ερθει κ η κοπέλα να κάνει γενική κτλ για να ειμαστε ετοιμοι να υποδεχτούμε τις γιορτές. Το Σαββατο εχω κ την γιορτή μου κ δεν ξέρω βρε κοριτσα, να βάλω φαγητα (επειδη ειναι κ παραμονή Χριστουγέννων αλλιως δεν υπήρχε περιπτωση φέτος με την κοιλιά τούρλα) ή να εχω μονο γλυκα κ ποτά??? Απλα δεν θέλω να τα παιξω τελειως γιατι δεν πρέπει κ να κουράζομαι, απο την άλλη ειναι ιδιαιτερη μερα... :? Για πειτε εσεις τι λετε????

Αυριο ερχεται η αδερφούλα μου απο την Κω με τα ανηψάκια μου κ ειμαι πολυ χαρούμενη γιαυτο κ την άλλη εβδομάδα ερχεται κ η άλλη η αδερφούλα μου με τις ανηψούλες μου απο την Αγγλία :D !!!Ανυπομωνώ!!!

Κωνσταντίνα το πριξιμο στα ποδια ειναι συνηθες σε αυτη την φάση της εγκυμοσύνης, αλλα εαν πριστουν αποτομα κ πολυυυ, καλο θα ηταν απλα να τσεκάρεις κ την πιεσούλα σου, για παν ενδεχόμενο. Για να επανέλθουν βάλτα σε αναροπη θέση για λίγη ωρα.

Ασχετο αλλα εμένα δεν πριζοντε τα ποδια μου, αλλα η μουριτσα μου κ ειδικα η μυτούλα μου είναι μπερεκέτη :lol:. Αφου η μυτη μου νομίζω οτι μοιαζει με μελιτζάνα, τους τελευταίους μήνες της εγκυμοσύνης :lol: ..

Επίσης να εκφράσω την συμπαράσταση μου στην πεθερα την κικης μας κ συνάδερφο αγελαδίτσα..καθώς κ εγω ειμαι μια .. .. Μεγάλο στηθος κορίτσια ειχα παντα, ακόμα κ οταν ήμουν σαν τσίχλα αλλα στην εγκυμοσύνη κ στον θηλασμο ..το ομολογω ..είμαι μια αγελαααδα με τα ολα της :lol: .. Οποτε δηλώνω συμπαράσταση στην πεθερα (μουμμμμμμμ) :P

Γιωτούλα τι κάνει η μπεμπούλα σας? Την προσεχουν τα αγόρια σου? Ο μπαμπάς χάζεψε τελειως φαντάζομαι! Υπέροχα τα νεα απο την δουλειά!

Τζενούλα, σουπερ η κοιλίτσα, σουπερ κ η μανούλα!!! Αλήθεια γιορτάζεις το Σαββατο?

Δεν προλαβαίνω να γράψω σε καθε μια ξεχωριστα, η μαιμου θέλει πιτούλα

καλο απογευμα να εχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou kala eiste??exw grapsei 3fores ena katevato k to exasa... :( kala eiste?diavazw ola ta neakia sas!!kiki mou mi trelainesai me pethera...an to parakanei vale tin sti thesi tis!!vevaia poso tha kathisei athina...kane k ligo to vlaka an mporeis!!!

Apo etoimasies vlepw pame oles me foul rithmous...meta twn fwtwn tha etoimasw k egw valitsa!strwma pirame k emeis kokofoinika...einai sti moda apo oti katalava kathws se ola ta magazia auto proteinoun gia kalitero.simera irthan k tapetsaries...na dw pote tha peisw ton antra mou na ta valei... :( einai anavlitika onta i pleiopsifia twn arsenikwn pantws..k egw eixa faei prin kanena mina kati frikes k rriksame kavgades ful alla twra prosarmostikame k oi dio!!xalarwsa k egw, kineitopoiithike k o antroulis mou k ola kala!!

Koritsia thimaste pou ekana kathisterimena ti kampili zaxarou???ta apotelesmata einai poli perierga...emena oi metriseis itan prin glikozi-79, sti prwti wra-88 , sti deuteri-78, sti triti 60

Diladi emena den ekane kan kampili...den anevike sxedon katholou me ti glikozi...k meta epese pio xamila apo oti ksekinise!!!h plaka einai oti milsa me 2 εndokrinologos k mou eipan entelws antitheta pragmata..o enas eipe oti o organismos leitourgei para poli swsta k gi auto den anevwinei poli to zaxaro k o allos oti einai prostadio diaviti k mou ekopse zaxari k ta sxetika!!!kala de paizontai oi giatroi!!to korifaio einai oti pote dn etrwga glika k prin edika egimosini etrwga apeira frouta k laxanika...ti na pw?to exw riksei sti plaka gia na mi me trelanoun..

Ponakia mikra sa periodou exw k egw eidika vradi...mou exei kollisei twra mi spasoun a nera ston ipno mou k de to katalav k gennisw prwra..tremw me tin idea k vlepw olo efialtes!!oi ormones lete??

Xioni konstantina mou e?k emena mou xei leipsei...tou xronu mazi me mpempakia mas tha pame ga ski!! :D

Τwiggy mou mou eipan tsmede oti meta ti gena kanoume kapoia diaikasia k exoume mewmeni eisfora..gia psakse to k esi...oti mathw tha se enimerwsw...

Sas filw oles!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια! εγω ειμαι σε ενα βομβαρδισμενο ααπο ρουχα σπιτι! το καλο ειναι οτι επιτελους τελειωνουμε σιγα σιγα, το κακο ειναι οτι χριστουγεννιατικα ειναι ακαταστατο το σπιτι!

το μεσημερι εκανα πατατες "τηγανιτες" στον φουρνο! πραγματικα ηταν σαν τηγανιτες! πολυ πολυ νοστιμες αλλα χωρις τις θερμιδες και το λαδι τις τηγανιτης πατατας! και ο αντρας μου ξετρελαθηκε!

με το καλο οι αφιξεις σου ανθρωπακι!!! :D

κατερινα δεν εχω κανει καμπυλη για να σου πω την γνωμη μου αλλα δεν ρωτας και εναν τριτο γιατρο να σου πει? τους μπερδεψες πολυ παντως με την σχεδον ευθεια καμπυλη... :lol::lol:

μπουρικ παλι καλα..... φανταζεσαι να τα εκανε σε χαλια... :o

twiggy περιμενουμε αποσπασματα απο το βιβλιο...

τον αισθανομαι πολυ χαμηλα τον μπεμπη κοριτσια! τοσο χαμηλα που σαν να ειναι ετοιμος να βγει... τι να πω... το ειπα και στον αντρα μου και αγχωθηκε!

το πρηξιμο ξερω οτι ειναι και απο τα αλατια... εμανα εχει πρηστει το προσωπο μου! εχω παρει και αρκετα κιλα, πρηστικα κιολας... αισθανομαι οτι εχω γινει τεραστια... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια....

μπουρικ τελειο αυτο με τη δουλεια!! χαχα η μικρουλα σου σιμαδευει την περιοχη της

Φλωριανα μια χαρουλα οι εξετασεις με το καλο να ειναι καλες και οι υπολοιπες...

Κικη και κωνσταντινα πρηζονται τα ποδαρακια σας ε? υπομονη, ποδια ψηλα και οχι ορθοστασια...εμενα οχι ακομα ευτυχως !! χααχαχα εχασε στα αφτια ε η αγγελαδιτσα :lol::lol::lol::lol::lol: πωπω γελια που θα κανες....αντε ξεκουραση τωρα πες της οτι εμαθες με τις δουλειες του σπιτιου θα καψει πολλες θερμιδες και χωσε την να τα κανει ολα χαχααχα. Ο αντρουλης σου πολυ γελιο με τη μυγα εχει παρει σοβαρα τον ρολο του (ο προστατης του σπιτιου) ετσι πρεπει...

ποπο τις πανες εξω ε?πιφ και μπρρρρ μα θα κανει κρυο τοτε ποπο μεσα εξω θα ειμαστε.....

Σκιουρακι :shock: πλησιαζεις κι εσυ πωπω αντε με το καλο!!

Ευακι κι εμεις λεγαμε να παμε τζαμπο γιΑ μερικα ψωνια αλλα με τοσο κοσμο δεν το επιχειρησαμε τελικα γινετε χαμος και με τη βροχη στους δρομους

Ναν τι καλα που εφτιαξε η διαθεση σου πολυ χαιρομαι :) Με γεια τα πραγματακια,

Twiggy πολλες βολτουλες βλεπω αναμενονται καλα να περασεις και με προσοχη τωρα με τα κρυα και τις βροχες....

γραψατε τοσα πόλλα που δεν θυμαμαι κατι αλλο σορυ

Καλο βραδυ και φιλακια

δεν θυμαμαι ποια ειπε για τη μυτουλα της που πρηστικε αλλα πολυ γελασα χιχι δεν το περιμενα οτι συμβαινει και αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι..... έχωσα την πεθερά να σιδερώσει και εμείς αραχτεί τώρα ;)

Μαριάπαπα τις έφτιαχνα και εγώ τις πατάτες έτσι ...ΤΕΛΕΙΕΣ!!! βέβαια τώρα έχω πάρει την φριτέζα τις TEFAL με μία κουταλιά ελαιόλαδο γίνονται ΑΠΙΘΑΝΕΣ και LIGHT...να πας να την πάρεις...

Ανθρωπάκι δεν την έχεις δει γι'αυτό τα λες...... εσύ μια χαρά είσαι.....δεν μιλάμε μόνο για βυζί.....να το πω διαφορετικά ΦΑΛΑΙΝΑ :lol::lol::lol:

Αχ και τώρα μου πέταξε την πρώτη μαλακία ....ΚΙΚΗ ΗΡΕΜΑ γιατί άμα πάρω ανάποδες :twisted: σορρυ ρε κορίτσια αλλά τις τα έχω μαζεμένα ανακατεύεται πολυυυυυυυυυυ ...αφήστε μεγάλη και πονεμένη ιστορία, ένα μόνο θα σας πω μία μέρα πριν το γάμο (έχουμε έθιμο να φέρνει ο γαμπρός το νυφικό στην νύφη) με έκαναν αυτή με το σόι της να κλαίω την ώρα που με έφαγε και με χτένιζε η κοπέλα και πολλά άλλα μου κάνανε....ήμουνα και μικρή τεσπά να μην σας ζαλίζω, γι αυτό είμαι και τόσο αρνητική μαζί της......

Κατερινάκι σε τρελαίνουν αυτοί οι γιατροί, άσε...

Και εμένα μου είπε τελικά ότι θα κάνω 6 ενέσεις μία κάθε εβδομάδα για την αναιμία..... μου είπε να κάνω δίαιτα 3 μέρες, να κόψω αλάτι και να κάνω μία εξέταση ούρων, για να δούμε για τα πρησμένα πόδια, μήπως έχω λεύκωμα......

Σοφάκι δεν καίγονται οι θερμίδες, γιατί φουσκώνει από το άγχος δεν τρώει καθόλου λέει :lol::lol: αφού την πιάνω κρυφά να τρώει :lol::lol::lol:

Άντε ύπομονή Κική και 6 μέρες ακόμα...... :lol::lol::lol: μετά θα ηρεμήσεις, δίνω κουράγιο στον εαυτό μου....

Φιλούρες πολλές και καλό βράδυ!!!!!

Υ.Γ. ξέχασα......twiggy καλά να περάσεις στις μαμαδοπεθερές.......

Ανθρωπάκι και εμείς έχουμε γιορτή την πρωτοχρονιά Βασίλης και Βασιλική, κάθε χρόνο γίνεται χαμός μπουφέδες 30 άτομα στο σπίτι, πάρτυ μέχρι το πρωί, φέτος όμως είπα δεν κάνω τίποτα, μόνο 2 φίλοι και οι κουμπάροι και ξηρούς καρπούς, γλυκά και τέλος....πρέπει να προσέχουμε πολύ τώρα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξαναχαίρεται !!!

Τζενούλα ναι κι εγώ Ευγενία και γιορτάζω το Σάββατο, και Κυριακή γιορτάζει ο γιόκας μου (Χρήστος) και αύριο έχει γενέθλια ο άντρας μου...είμαστε δηλαδή ε΄να τριήμερο... ΦΟΥΛ!!. Αλλά φετος δεν έχει πολλά πολλά κι οποιοανού δεν του αρέσει να πάει να ........ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!! Ούτε μαμά ούτε πεθερά κοντά.. άσε που την δεύτερη ούτε που θέλω να την δω χιχιχι.

Αύριο πάω γιατρό και ίσως κανονίσουμε και την ημερομηνία της πρόκλησης.. είπε καισαρική θα πάμε μόνο αν δουν ότι τραβάει πολλές ώρες και ταλαιπωρείται ο κωλοτούμπας κι εγώ... θα δούμε.

Εγώ ακόμα στην τσίτα είμαι.. θέλω να δείρω τους πάντες γι αυτό κάθομαι παίζω παιχνιδάκια στο facebook και προσπαθώ να το παίζω αδιάφορη..

Πρήξιμο προς το παρόν δεν έχω ιδιαίτερο.. πολύ ελαφρό πόδια χέρια... αλλά με τον ύπνο υποφέρω... ζήτημα αν κοιμάμαι 2-3 ώρες νορμαλ.. μέχρι να ρθει ο μπέμπης θα χω γίνει σα μπουζουξου !!!!

Πάω να κάνω ένα μπανάκι και να ξαπλάρω.. θα σας πω τα νέα μου αύριο μετά το γιατρό.. καληνύχτες και φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια γεια σας!! Ηρθα στην παρεουλα σας να πω ενα ΄γεια'!!! Ειμαι μανουλα μιας κουκλιτσας 17 μηνων και περιμενω τα διδυμακια μου τον Μαιο.. Ειμαι η κολλητουλα του 'anthropaki'-ου και θα ηθελα να ευχαριστησω και τη φιλεναδα μου που ρωτησε αρκετες ερωτησεις για χαρη μου, καθως και τις κοπελες που εδωσαν τις συμβουλες τους για την εγκυμοσυνη διδυμων! Ευχομαι σε ολες καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης να εχετε, αντε ειστε τοσο κοντα τυχερουλες!!! Καλες γιορτες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera koritsares m eiste oles kala??

vrexei sunexeia ti katastasn?????egw anapsa pali tzaki prwi prwi kai kaaaaaaaa8omai!!!!!!kala aytes tis nmeres d exw ore3n gia tpt gia tpt omws variemai na mageirepsw variemai na mazepsw t trapezi ta panta!!!!

tragiko!!!!!!

kiki m opws t an8rwpaki etsi k egw 8a dnlwsw sumparastasn gt apo vuzi paw k egw mia xara d exw parapono xaxaxaxaxa sumparastasn k egw stnv pe8era(moyoyoyoyoyoyoyoy)!!!!!!!

zetasmom welcome stnv parea mas 2 koritsakia egw ...esu????????????????????ante me t kalo :x

katerin@ upomovn oi giatroi einai ligo......asta gi'auto mallon kalo 8a einai enan p mas vgazei empistosuvn na t akoume kai na eimaste ekei gt meta mperdeuomaste gia ta kala!

SecondChance va8ies anasoules kai mn xalas gia kanenan tn zaxarenia s koritsaki m neurakia einai 8a perasoun atimes ormonessssss

filakia se oles tnv kalnmera m an 3exnaw kamia sorry sas diavazw oles alla 3erete t alsxaimer p leme :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaa an8rwpaki kalws na tis dexteis tis aderfoules s nr8e k emena apo agglia o foulns m ex8es kai kaname oloi san treloi!!!!!!

koritsia mia erwtnsn gia t stn8os exete akousei an kanei kalo t amugdalelaio????????akousa oti oi maies t proteinoun k epeidn exw d 3erw ti na kanw na vazw n oxi??????????an 3erei kapoia 8a me von8ouse

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...