Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012!Νο3!γεννάμε!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??? ΑΧ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ

ΜΕDI ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ Κ ΚΑΛΟΤΥΧΟ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΑΣ ...

ΑΝΤΕ ΚΟΝΤΕΥΕΙ Κ Η ΣΕΙΡΑ ΜΑΣ ...

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΩΣ , ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΜΙΑ ΖΑΒΛΑΚΟΜΑΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΣΑΝ ΟΥΦΟ ΕΙΜΑΙ...

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ Κ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ομορφα νεακια πρωι πρωι καλημερεςςςς,

Να μας ζησει το νεο μας μωρακι. Μαντι μου να ειναι παντα γερη και καλοτυχη να σας ζησει τις ποιο ομορφες ευχες !!

Ροσε μου εισαι η επομενη με το καλο κοντευεις !!

Κικκι μου μεγεια τα πραγματακια !!

Φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Τι ομορφα νεα...μπραβο Madi,να σου ζησει το κοριτσακι σου,παντα γερη και ευτυχισμενη ευχομαι!!!Αχ,τι ωραιααα,αντε μια μια να αποχαιρετα τη λιστουλα μας!!!Ποια παιρνει σειρα??????????? Κικη μεγια τα επιπλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ... ΛΕΩ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΝ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ .. ΚΡΕΜΟΥΛΕς , ΛΑΔΑΚΙΑ, ΠΑΝΕΣ. ΑΛΛΑ ΤΙ ΠΑΝΕΣ??? ΠΟΙΑΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ? Κ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΜΕΣΩς 2 ΠΑΚΕΤΑ?

ΒΡΕ bourique1983 ΜΟΥ ΕΣΥ ΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΊΣ ???

ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΤΕ ΠΟΛΥ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα έχω εγώ τα διαόλια μου...πολλά νεύρα βρε κορίτσια, έχετε και εσείς? ούτε να μου μιλάνε δεν θέλω...... Πιστεύω να μου περάσουν γρήγορα......

Εβίτα δεν πήρες στα babylino να σου στείλουν διαφημιστικά? έχει ολόκληρο πακέτο 28τεμ. και κουπόνια να γλυτώσεις κάτι τουλάχιστον..... στο νοσοκομείο θα σου φέρουν και από άλλες εταιρείες διαφημιστικά, οπότε θα μπορείς να τα δοκιμάσεις πια σου κάνουν, γιατί εξαρτάται και από το μωρό, άλλες λένε ότι τα pampers που είναι και τα πιο ακριβά ερέθιζαν τον ποπό. Οπότε μην παίρνεις ακόμα ποσότητες μεγάλες. εκμεταλεύσου τα διαφημιστικά, πάρε και σε άλλες εταιρίες, τα libero για παράδειγμα μου είπαν ότι τα δίνουν στο νοσοκομείο. Pampers επίσης η κουμπάρα μου που γέννησε στο Αττικό, της τα έφεραν εκεί και είχε και απορρυπαντικό ariel ή persil παιδικό δεν θυμάμαι.

Λαδάκι, κρεμούλες, σαπουνάκι και μωρομάντηλα πήρα και εγώ σε πρακτικές συσκευασίες για να μην κάνω πολλές κινήσης π.χ. μωρομάντηλα σε κουτί συσκευασία, σαπούνι με αντλία.... α επίσης βαμβάκη ή γαζούλες και οινόπνευμα για τον αφαλό.....

Ας μας πει και η μπουρικ τι άλλο είχε πάρει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε Ευακι κι εγω τιποτα δεν εχω παρει ακομα!! :shock:

νομιζω η μπουρικ ειχε πει οτι καλυτερες ειναι οι babylino.. μαλλον ομως παρε μερικες να εχεις και για να δοκιμασεις γιατι τελικα τα μωρακια αποφασιζουν!! Θα στελνεις τις πρωτες μερες τον αντρα σου συνεχεια για ψωνια!!

Κικη ελπιζω να περασουν τα νευρα.. ορμονες, τι να κανεις? Εγω καλα ειμαι, χαλαρα μπορω να πω.. απλα αυτη η μπουνια κατω απο το στηθος καλα κρατει!!! :?

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακια τι υπεροχα νεα!!!!! να μας ζησει μαντι μου το 3ο μωρακι της παρεας μας!!! να εχει παντα υγεια και τυχη!!! φαναζομαι ποσο ευτυχισμενη εισαι...! περιμενουμε περιγραφη και εντυπωσεις οποτε μπορεσεις!!!

εμεις γυρισαμε το απογευμα! ηταν παρα πολυ ομορφα!!! ξεκουραστηκαμε, διασκεδασαμε, φαγαμε παρα παρα πολυ και πηραμε καθαρο ελατισιο οξυγονο!!! :D:D:D:D θα ηθελα ακομα 2 μερουλες...!

αυριο θα ερθουν να μου βαλουνε στα δωματια ντουλαπες και εχω πολλες πολλες δουλειες να κανω! :(

ηταν πολλα πολλα αυτα που εχετε γραψει που δεν θυμαμαι και τιποτα!

εβακι νομιζω οτι τα κοριτσιτα εχουν δικο! μη παρεις ποσοτητες γιατι μπορει να μην ταιριαζει στο μωρακι σου αυτο που θα παρεις....!

και εμενα μου ειχανε πει στην αρχη οτι θα μου τα δωσουν στο μαιευτηριο αλλα τελικα μου τα στειλανε στο σπιτι, δεν ξερω γιατι ομως! η babylino ειχε αυτα που ειπε η κικη και η liber ενα αφρολουτρο και μωρομαντηλα με κουτι (σε κανονικο μεγεθος και τα δυο) ενα καλαθακι καλλυντικων της τζονσον, δειγματα απο πανες και μια κρεμα! και κουπονια!

σημερα το αγορακι μου ειναι πολυ ησυχο... το κουρασα μαλλον...! αχ δεν μπορω αλλο... θελω να το παρω αγκαλιτσα...!!! :x:x:x

καλο βραδυ κοριτσακια...! θα τα πουμε αυριο...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες σας. Οδευουμε ολοταχώς πρός τα Χριστούγεννα!

Madi να σου ζησει η κορούλα σου καλότυχη να ειναι περιμένουμε όταν γυρίσεις με το καλό σπιτι νεάκια σου!

Πηρα και εγω τηλ στα babylino και θα μου στείλουνε δείγματα στο σπίτι οπως λεει και η διαφήμιση ο Τσάμπας ζει!!!

Εχθες ψώνισα και άλλα 2 ζευγαρια μπιτζάμες απο ελληνική βιοτεχνία πολυ όμορφες και απο φαρμακειο εσωρουχα μιας χρήσης οποτε λεω σιγα σιγα να φτιαχνω βαλιτσα. Ακόμα βεβαια παιδικό δωματιο δεν υπάρχει και τα εχω παρει εντελως. Μας εχουν πεσει πολλά τελευταία στο κεφάλι μας. Αφου εχθες λεω στον αντρα μου: το ξερεις οτι σε 6 εβδομάδες το πολύ θα εχουμε εναν καινουργιο ανθρωπο στο σπίτι μας? Η αλήθεια ειναι οτι η ψυχολογια μας δεν ειναι οπως στο πρώτο μας παιδί. Ειμασταν πιο ξένοιαστοι και πιο επικεντρωμένοι σε αυτό. Αφου χαζό που το σκέφτομαι αλλά αισθανομαι καπου καπου ενοχες για το μωρό μου μεγαλώνει μεσα μου πιστευω ότι δεν εχει την προσοχή που ειχε το πρώτο εστω και στην κοιλιά. Τουλάχιστον να φτιαξουμε το δωμάτιο πριν μπω στο μήνα μου και γίνει κανά ξαφνικό και τρεχουμε και δεν φτάνουμε. Τουλαχιστον απο ρουχα ειμαι κομπλέ μονο κατι τελευταία πλυσίματα μου εχουν μείνει! Αυτά τα νεα μου φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια μου....

Τελεια Μαριππαπα που περασες τοσο ομορφα τωρα ξεκουρασου λιγο γιατι οι ντουλαπες ειναι μανουρα,τι καλα που σου στειλανε τοσα πραγματακια...

α κι εγω Ευακιδεν εχω ψωνισει τιποτα ακομα μην αγχωνεσε ολα θα γίνουν.

Κικκι μου δεν ειναι τιποτα, λογικο και επομενο τα νευρα με τοση κουραση και πολεμο απο ορμονες θα σου περασουν γρηγορα κι εγω με τις μερες μου ειμαι μια ετσι μια αλλιως μαγειρεψε κατι καταπληκτικο (απο αυτα που κανεις ν ανεβεις ;) ) εγω μια μελαγχολια μπορω να πω οτι την εχω θα φταιει που δεν κοιμαμαι καλα μιας και με ποναει η λεκανη μου στον υπνο παρα πολυ και συνεχιζουν οι αναγουλες και οι πονοκεφαλοι αντε να δουμε ...!!

Κι εγω twiggy μου απο το σκ και μετα εχω το ιδιο αισθημα κατω απο το στηθος ειναι τα μωρακια μας που εχουν μεγαλωσει τωρα και πιεζουν μαλον !!

Ναν μου μη στεναχωριεσαι για το δωματιο τα παιδια χρειαζονται μονο την αγαπη και την φροντιδα μας και τι εγινε που δεν ειναι ετοιμο ακομα ? θα το δει το μπεμπε και θα στεναχωρηθει οχι βεβαια !! Μια χαρα αγαπη του δινεις απλα τα προβληματακια σας δεν σε αφηνουν να το δεις , να ειστε καλα και οι δυο στην υγεια σας εχει σημασια !! ανεβα ανεβα τα υλικα δεν τα λογαριαζουμε ....εδω εμεις στο πρωτο μας μωρακι και δεν ειμαστε οπως λες ξενοιαστοι αγχωνομαστε για το παραμικρο κι ακομα δεν εχουμε κανει κι εμεις τιποτα!!! ελα σκασε ενα χαμογελακι χαιδεψε την κοιλιτσα και παμε.....

καλημερεςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφια εχεις δίκιο για αυτά που λες αλλά στην δική μας περίπτωση δεν ειναι οτι δεν τα εχουμε αγορασμενα εχουμε τα παντα απο το πρωτο μας. Απλά δεν κουνιομαστε να φτιαξουμε το δωματιο τυπου ελα μην ανγχωνεσαι εχουμε χρόνο, εγω ομως αισθανομαι οτι θα γεννησω πιο συντομα δεν θα παρω όλο τον ενατο γι αυτό στενοχωριεμαι. μαλλον φταινε και οι ορμονες ή οτι δεν συμμεριζονται τις εννοιες μου ή δεν ξερω και εγω τι αλλο. Το θεμα ειναι οτι σε αυτή την εγκυμοσυνη τραβαω ζόρι και κανεις δεν το πολυκαταλαβαινει! θεε μου τι γκρινια ειναι αυτή πρωινιατικά βγαινω γιατί θα σας τρελλάνω θα γράψω όταν συνελθω ή οταν στρωσουμε κ ο και φτιαξουμε το δωμάτιο και ηρεμήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!

μαντι μου να σου ζησει η κορουλα σου.......ευχομαι ολα να πηγαν καλα.........πολλα φιλια κουκλα μου.....

φλωριανα μια χαρα θηλαζει η μικρη........δεν υπαρχουν αλλωστε μωρα που δεν ξερουν να θηλαζουν αλλα μανουλες που δεν ξερουν.......μια χαρα τα παμε παντως....δεν εχουμε ρολογια...τρωει οποτε θελει...οταν κλαψει και ψαχνεται την βαζω να θηλασει.....μην αγχωνεσαι...απλα ακολουθεις τις αναγκες του μωρου..αν κανεις αυτο εισαι μια χαρα.....χθες πχ το βραδυ θηλαζε απο τις 1 μεχρι τις 3.......αυτο ειχε αναγκη να κανει......περναει το πρωτο αλμα αναπτυξης και καθεται περισσοτερο στο στηθος για να αυξησει την παραγωγη....αν δεν το αφησεις χανεις και το παιχνιδι.....

κοριτσια το τι μαρκα θα παρετε σε πανες ειναι σχετικο.......τα babylino για μενα ειναι τα καλυτερα...αλλα πχ στη μπεμπα περνω τα παμπερς γιατι με αυτα ξεκινησε στο μαιευτηριο μου δωσανε και μια συσκευασια και πολλα κουπονια οποτε τις φοραω αυτα...το πιο σημαντικο στις πανες ειναι να μην εχουμε διαρροες και φυσικα να μην ερεθιζουν το δερματακι του μωρου......στον ιασονα οι μονες πανες που δεν τον ερεθιζουν ειναι τα babylino....οποτε και εδω ακολουθειτε αναγκαστικα το μωρο......τωρα τα αλλα που χρειαζονται ειναι ενα σαμπουαν,κρεμα συγκαματος,ενυδατικη κρεμα,αποστειρωμενες γαζες μικρες,αμπουλες φυσιολογικου ορου,οινοπνευμα,μωρομαντιλα(αν και καλο ειναι να πλενουμε το μωρο με νερο)αυτα βασικα...δεν μου ερχεται τωρα κατι αλλο.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοιλιτσες!!!

Τι κανετε?Λιγο πεσμενες βλεπω μερικες...γιατι... :?: Ερχονται Χριστουγεννα,εχουμε τα μωρακια μας στην κοιλιτσα μας και σε λιγο καιρο στην αγκαλιτσα μας! :YMHUG::x Εγω αυτη τη βδομαδα θα ξεκινησω τα πλυσιματακια,για σιδερο μονο απο τη μεσα πλευρα?Α,δε σας ειπα...την προηγουμενη βδομαδα ειχαμε συναντηση με τη μαια του γιατρου μου και μας μιλησε για την περινεοτομη,την επισκληριδιο και την καισαρικη τομη,πολυ χρησιμα οτι μας ειπε,τωρα εχουμε αλλες δυο συναντησεις στις 4 και 5 Ιανουαριου!Εσας το κανουν αυτο οι μαιες σας?Να ρωτησετε!

Αχ πρωι πρωι βλεπω τα σουφλε σοκολατας του Ακη και μου τρεχουν τα σαλια....Σημερα το μενου εχει σπιτικα μπεργκερς,παραγγελια του αντρα μου! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Αρχικά να ευχηθώ στην Mαdi να της ζήσει το μπεμπούλι της κ καλή λοχεία!!! Περιμένουμε να μαθουμε ολα τα νεα σας απο το θαυματάκι σας κοριτσάκι!!! Να είναι γερό κ καλότυχο το μικρούλι !!!

Σημερα κ εχτές δεν ειμαι πολυ στα καλά μου. Εχει γίνει κάτι κ με εχει στενοχωρήσει κ απογοητεύσει πολυ..Τεσπα..

Απο πανες εγω ξεκινάω με παμπερς για την πολυ αρχή κ μετά λιμπερο. Τελικα εχω καταλήξει οτι οι λιμπερο ειναι οι καλύτερες (στην μικρή τουλάχιστον), απλα στα πρωτα 2 νουμερα ημουν περισσοτερο ικανοποιημένη με τις παμπερς, μετά δεν ξερω γιατι, σαν να αλλάζουν την ποιότητα :? . Τωρα ειχα πάρει κ αρκετές babylino sensitive k δυστυχώς δεν εμεινα πολυ ικανοποιημένη, οπότε επιστρέφω κυρίως στις λιμπερο. Οτι σας βολέψει κορίτσια..

Ναν σε καταλαβαίνω..στην δευτερη εγκυμοσύνη είναι τελειως διαφορετικάτα πράγματα..

Δεν γράφω αλλα γιατι η μαιμουδιτσα μου παραπονιέται

καλημέρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!! Βλεπω εχουμε πεσει λιγακι αλλα μεσα στο προγραμμα ειναι κι αυτο... τι να κανουμε!Μαλλον εχουμε μπει και στη φαση την τελικη και ειναι καπως αυτο.. Εχθες το σκεφτομουνα οτι νιωθω πως πλησιαζουμε στη γεννα , αλλα απο την αλλη εχω μπορει και 2 μηνες ακομα, δεν ειναικαι λιγο!! Ειναι περιεργο συναισθημα... επισης αναρωτιεμαι που θα παει πια αυτη η κοιλια?? :lol:

Ναν μου πολυ συχνα συμβαινει να ειμαστε σε διαφορα φασης με τους δικους μας, φανταζομαι ειναι πολυ πιο δυσκολο οταν τυχαινει σε αυτη τη φαση και μια εγκυμοσυνη!! Κι εγω τσαντιζομαι οταν ο καλος μου δεν καταλαβαινει οταν αγχωνομαι ή οταν θελω να οργανωσουμε μια δουλεια κλπ (ειναι και αναβλητικο το χρυσο μου! ;) ) και καποια στιγμη κανω μπαμ και του τα χωνω!! Αλλα εχω καταλαβει οτι ουτε ετσι βγαινει κατι, προσπαθω να το δεχτω γιατι ετσι κι αλλιως την τρωει την κρυαδα, απλα κατοπιν εορτης!! Ετσι λειτουργει, τι να κανω? Ειμαι σιγουρη πως ολα θα τα προλαβετε και ολα θα γινουν, παρε εισπνοες και παιξε το ανετη! Και μην στεναχωριεσαι για το μωρακι, συνηθως τα παιδια αυτα που νομιζουμε οτι παιρνουν λιγοτερη προσοχη μεγαλωνουν καλυτερα!

Σοφακι κουραγιο με τους πονους.. δεν βολευεσαι στον υπνο ε? ουτε εγω πολυ καλα τελευταια.. σκεφτομαι να παω να παρω το μαξιλαρι θηλασμου μπας και βελτιωσει λιγο την κατασταση!

Μπουρικ σε ευχαριστουμε για τις πολυτιμες συμβουλες..

Ελινουλινι καλο μαγειρεμα..

Μαριαπαπα μπραβο σας που περασατε ομορφα! Καλες δουλειες τωρα, αλλα με το μαλακο ετσι?

πολλα φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera omorfes

nan m mnv agxwnesai molis gevvnseis me t kalo se telikn avalusn 8a ta ftia3ei ooola o antras s ki eseis me tnv epistrofn8a ta vreite ola etoima!!!!twiggy exw k egw ponousssssssssssssssssssssss

elinoulini znlepsa gt egw ftiaxnw fasolakiaaaaaaaaa

anthropaki elpizw na mnv einai kati sovaro kai polu polu grngora na s perasei kai na pareis ta panw s pali

bravo bourique mia xaroula n zouzou s kai sumfwnw gia t 8nlasmo eeee 8elei kai lign upomovn gia na ginoyn ola filakiaaaaaaaaaaaaaaaaa :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nan γιατι βρε κουκλα μου τοσο πεσμενη;;;;μην τρελενεσαι ολα θα γινουν...και αυτο που λες για το δευτερο δεν πιστευω οτι ισχυει...απλα για μενα μεγαλωνουν πιο φυσιολογικα απο τα πρωτα....τα πρωτα για μενα ειναι σχεδον παντα κακομαθημενα...οχι απαραιτητα απο τους γονεις αλλα απο τις γιαγιαδες και παππουδες......οπως ειναι και εμενα ο γιωργακης που η μανα μου του εχει τρελη αδυναμια και του κανει ολα τα χατηρια με αποτελεσμα να ειναι κακομαθημενο να της βγαζει το λαδι κυριολεκτικα και αναγκαστικα εγω πρεπει να ειμαι κακια μαζι του γιατι αν δεν το κανω ξεφευγει εντελως....

τζενουλα μου τι επαθες;;;;;;ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημ'ερα κοριτ΄σακια μου. Τι κάνετε;; Ψιλονταουν μας βλέπω...

Madi μου να σου ζήσει το μπεμπάκι. Φετος θα ειναι τα πιο όμρφα χριστουγεννα!!! Με το καλό να πατε σπιτακι σας. [smilie=angel13.gif]

Μπουρεκάκι μου, σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες για τον θηλασμό. Θα μου φανουν πολύ χρίσημες!!! Ελπίζω να τα καταφέρω αυτή τη φορά!!!!

Ναν μου, τα ίδια κι εγώ... όλο σκέφτομαι, σκέφτομαι.... οτι δεν δινω στο μπεμπακι την προσοχή που έδινα στο γιο μου... οτι οταν γεννηθει δεν θα εχω χρονο για τον γιο μου... οτι ακομα δεν της εχω φτιαξει το δωματιο της και το εχουμε αναβαλει μεχρι την ανοιξη που θα ειναι στην ηλικια να παει μόνη της στο δωματιο... οτι της εχω βγαλει το λαδι στις δουλειες και στο τρεξιμο γιατι καταλαβαινετε εχοντας ηδη ενα πιτσιρικακι δεν μενει και πολυς χρονος για ξεκουραση... ουτε καν τα ρουχα απο την αποθηκη δεν εχω βγαλει ακομα να τα πλήνω για να ειναι ετοιμα οταν θα κανει την εμφανιση της... εχω τοσες δουλειες να κανω που νομιζω ωρες ωρες πως θα αναβαλω για λιγο τη γεννα μπας και προλαβω :roll::roll: .

Εχθες ομως εκανα κατι για εμας. πηρα σουτιεν θηλασμου. Κατεβηκα αθηνα με τον μικρο να δουμε στολισμενη τη πολη και μπηκα στα mothercare και ψωνισα!!!!

Σκεφτομαι να παρω και ring sling. Στον γιο μου είχα τον απλό μάρσιπο ο οποιος δεν με βολεψε καθολου... ειδα ομως στο ιντερνετ το ring sling και μου φανηκε πολυ ευχριστο ακομα και για νεογεννητο και ειδικα τωρα που θα εχω και τον μεγαλο πιστευω θα με βολεψει. Βρηκα ενα στο mothercare αλλα το είχαν 100 ευρω :shock::shock::shock: , ενω στο ιντερνετ τα βρισκω απο 35 μεχρι 60 το πολύ. Θα παραγγειλω σύντομα.

Οσο για τις πάνες, τις είχα δοκιμάσει όλες στον μικρό και όλες είχα διαρροές, μουσκεμα γινόταν ο κακομοίρης μέχρι τις μασχάλες :?:? . Μονο με τα παμπερς δεν ειχα ιδιαίτερα ατυχήματα. αυτο είναι σχετικό όμως, μια φιλη μου χρισημοποιούσε μονο λιμπερο, με ολες τις άλλες ειχε διαρροές. Τελικά είναι αυτο που ακριβως που είπαν τα κοριτσια. Μονο στην πραξη θα φανει!!!

Κικη μου, καλορίζικα τα πραγματάκια σας!!! Γρηγορα να γεμίσουν με παιδικές φωνούλες!!!

Φιλάκια πολλά κοριτσάκια μου. Παω να μαγειρεψω γιατι θα έρθουν οι άντρες μου πινασμένοι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι twiggy μου πονους απιστευτους στα πλαγια της λεκανης απο την πλαγια σταση καθε 1 ωρα ξυπναω να γυρισω πλευρο και με πεθαινει στον πονο αφου καμια φορα πρεπει να σηκωθω να περπατησω αλλιως δεν μπορω ασε που τα ξημερωματα πρεπει πια να ξαπλωσω ανασκελα διοτη ποναω αφορητα και απο τις δυο πλευρες !! Για το μαξιλαρι πηγαινε εκει που πηρε και η κικι το δωρεαν γιατι δεν ειναι σιγουρο οτι θα σε βολεψει μη το πληρωσεις τουλαχιστον.....Η κοιλιτσα μεγαλωσε πολυ ε :):) ?

Τζενακι ελπιζω να μην ειναι τιποτα, μη στεναχωριεσαι κι εσυ (ολες κατι εχουμε αυτες τις μερες). Ναν μου δεν μας ζαλιζεις υπομονη ναι καμια φορα δεν μας καταλαβαινουν οι αλλοι και δεν ξερουνε τι περναμε αλλα τι να κανεις? και η στεναχωρια και τα νευρα δεν βγαζουν πουθενα!!

Ελινουλινι γιαμ γιαμ μπεργκερακια ε? εγω εχω παπουτσακια σημερα...

Μεγεια τα πραγματακια Φλωριανα μου !!

Καλε μπουρικ τωρα προσεξα οτι τα παιδακια σου εχουν σχεδον 1 χρονο διαφορα πωπω τσακ μπαμ τα χεις κανει μπραβο αυτο ειναι τελειο αλλα εγω με τετοια ταλαιπωρια σε αυτη την εγκυμοσυνη το βλεπω μετα απο 4 χρονια με το καλο :lol::lol::lol::lol: σ ευχαριστούμε και για τις πληροφοριες (τη μπεμπα τη βαζεις να σου αδειαζει πρωτα το ενα στηθος και μετα τη βαζεις στο αλλο? η κανεις αυτο με το εναλαξ καθε λιγο?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φλωριανα κι εγω θα παραγγειλω οπωσδηποτε ring sling! Ξερω οτι θα με βολεψει πολυ, γιατι φανταζομαι για τις μικρες μετακινησεις (τυπου παω στο φουρνο κλπ) δεν λεει να βαζεις βγαζεις καροτσι! Νομιζω το "αστερακι" που διαφημιζετσαι εδω στο μαμμυ εχει ποικιλια και καλες τιμες. Να σου πω την αληθεια, περιμενω λιγο μηπως μετα τις γιορτες ξεκινησουν ολοι εκπτωσεις και προσφορες! ;)

Τωρα να σας ρωτησω και κατι τις δευτερομανουλες... τα εχουμε ξαναπει βεβαια αλλα ηταν νωρις για μενα τοτε να τα παρακολουθησω.. Για τις πρωτες μερες του μωρου τι ειναι ΠΟΛΥ βασικο απο ρουχα? 2,3 κορμακια και 2,3 φορμιτσες σκεφτομουνα (νομιζω τα εχουν και σε σετ στα μαγαζια?) και ειχατε πει να ΜΗΝ παρουμε νουμερο 0-0 αλλα 0-3 , αν θυμαμαι καλα..? Και καλυτερα τα κορμακια για εποχη Μαρτιο να ειναι κοντομανικα ή να παρω και απο τα δυο? :? Και θα παρω και ενα σετακι για να βγαλω το μωρο απο το μαιευτηριο (που εχουν και σκουφακι+καλτσακια κλπ) .. αυτα σκεφτομαι, καλα ειναι? σορρυ αν σας πρηζω αλλα και ασχετη ειμαι και δεν εχω τιποτα! (αλλα να μην παρω και πολλα αφου φερνουν δωρα και τα μωρα μεγαλωνουν γρηγορα)

Σοφακι , ναι εκει που μας ειπε η Κικη λεω να παω να το παρω το μαξιλαρι.. ετσι κι αλλιως θα αγοραζα γιατι ολες λενε οτι ειναι απαραιτητο στον θηλασμο, μας το ειπε και η μαια στο σεμιναριο..

Κουραγιο με τα πονακια, μαλλον θα πρεπει να τα συνηθισουμε.. Εγω αλλαζω συνεχεια πλευρα, ανασκελα δεν μπορω με πιανει κατι σαν δυσφορια! :shock:

φιλακια, καλο μεσημερι και καλη ορεξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι μου κάνετε? Όλα καλά θα πάνε..... θα περάσουν και τα νεύρα μας, και το άγχος και γενικά υπομονή να κάνουμε.....ΝΑΝ θα περάσει .....και θα βάλετε και εσείς μπρος για το δωμάτιο, σε καταλαβαίνω απόλυτα, όπως λέει και η twiggy και ο δικός μου είναι λίγο της τελευταίας στιγμής και χαλαρά, ενώ εγώ πιο οργανωτική και με νευριάζει γιατί δεν κουνιέται.... ούτε το δωμάτιο έχουμε καθαρίχει ακόμα, έχει λίγα χρώματα ακόμα κάτω, λίγα στην ντουλάπα, θέλει και αυτή καθάρισμα και δεν μπορώ να τεντοθώ και να σκίψω να τα κάνω εγώ...και με νευριάζει τόσο πολύ :twisted: όσο και να φωνάζω δεν γίνεται τίποτα, αναισθησία..... μετά φταίνε οι ορμόνες μου λέει και είμαι έτσι....τεσπα....

Και εγώ λίγο καλύτερα σήμερα ;) Πήγα το πρωί και έκανα εξετάσεις για την θρομβοφυλία. Αύριο θα έχουμε τα αποτελέσματα, για να δούμε.......

Πλένω πλένω και δεν τελειώνω...εκτός τα μωρουδιακά μαζεύονται και δικά μας και γίνεται ένας χαμός :? Πιστευώ σήμερα θα τελειώσω και με το σίδερο, τα μωρουδιακά, τα υπόλοιπα θα ας τα αναλάβει η πεθερά μου που θα έρθει αύριο.... ααααα έχουμε αφίξεις αύριο :shock::lol::lol: ποιος τη χάρη μου ;)

Μπουρίκ ευχαριστούμε για τις πληροφορίες, έτσι μας είπε και η μαία στο μάθημα θηλασμού, το παιδί καθορίζει πότε και πόσο θέλει, εμείς απλά να είμαστε ήρεμες και να έχουμε υπομονή και όλα καλά θα πάνε!!!!!!

Φλωριάννα και Νάνσυ, μεγειά τα πραγματάκια!!!

Αχ κορίτσια από χθες δεν σταματάνε και κλωτσάνε με δύναμη και με πονάνε....αχ αυτά τα αντράκια μου ;)

Μελομακάρονα ακόμα δεν έκανα, μάλλον την Παρασκευή το βλέπω.... έκανα όμως κάτι σοκολατάκια με κουβερτούρα και ξηρούς καρπούς =p~ Το δικό μου μενού είχε φακές σήμερα και αύριο θα κάνω γλώσσες πανέ.... Αυτάααααααα!!!!!!!

Θα τα πούμε και αργότερα....ΜΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...