Μετάβαση σε περιεχόμενο

το εξπρές του βυζονυχτίου νο.56- Ε ε ε ε έρχεται!!!


Recommended Posts

κοριτσια το ανοιγω απο σημερα γιατι αυριο κ μεθαυριο μαλλον δε θα μπορεσω να πολυμπω.. θελω να τελειωσω κατι τελευταιες λεπτομεριες στο σπιτι να ειναι ολα ετοιμα

δεν το πιστευω οτι πλησιαζει ο καιρος που θα γεννησω, δενειμαι κ πολυ ετοιμη ακομα ψυχολογικα.. κ δε βιαζομαι καθολου!!!!!!!!!

να πω οτι στο θεμα με τα παιχνιδια συμφωνω απολυτα με τη νατασα...

κ εμεις χτες λεγαμε με τον τολη να μην του παρουμε τιποτα σπουδαιο, αυτος με 5 σακουλες μπαλονια θα χαιρεται ενα μηνα!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

οσο για το παιχνιδι, θα το ξαναπω, σιγα μην ρωτησω τον ανασταση τι θελει να του φερει ο αη!!!! ειναι πολυ μικρος ακομα!!!

νατασακι τι κανετε? χασατε το κοπερτι ε? ουτε εμεις πηγαμε σημερα χανθ, μας πηρε ο υπνος μεχρι τις 6.30 :?

πεφτει μελετη ε???

αναστασακο πολυ το ζαλιζεις το θεμα! εμεις εχουμε ενα βαρβατο πρασινο δεντρο στολισμενο με μικρα χιονανθρωπακια αγιοβασιλακια ταρανδακια :lol::lol: πλακα εχει! το στολισε ο μικρος!

συμπεθερα μουυυυυυ καλε σε διαβαζα κ με επιασε μια απελπισια! πωε τα καταφερες??

αντε αυριο ερχεται το καμαρι σου!! κ συμφωνω με νατασα οτι η φωτο του ειναι αθλια!

θουυυυυυυ κοριτσαρα μου κλασικα παλι ξεχασα...

κ τη βενι ηθελα να παρω αλλα απο μυαλο..

βικυ πολυ ωραια τα νεα σας!!! δηλ υπαρχει πιθανοτητα κ να εξαφανιστει μεχρι τη γεννα τελειως?

τονια περαστικα σας κοριτσακι

ιουλια τι κανετε? πως ειναι ο μικρος τωρα?

ιφιγενειααα τι κανεις κοριτσαρα????? αντε οταν θα ξαναρθουμε αλεξ θαμαστε 4 :D

σισσιω τρελο φοιτητονι τι κανεις? καλε εχει 2-3 βραδια ολο στον υπνο μου σε βλεπω :shock:

μητσακιιιιιιιιι σε περιμενουμε!!! θα ερθετε οικογενειακως η μονο με το συζυγο?

αφρο κ εμενα μου τη δινει οταν με σκουντανε! τι σκουντας ρε φιλε??? τελειως χαζο μου φαινεται :roll:

κοριτσαρες καλο σας βραδυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ανεβαινω στο τρενακι της φουσκωμενης μαιμους μας :lol::lol::lol: και ευχομαι κοριτσαρα μου με εναν πονο!!!!!!!!!!!!!!!!!με το καλο να ρθει και περιμενουμε εννοειται αναμεταδοσεις :lol::lol::lol::lol:

θελω ενα ποτηρακι κρασι και ξηροκαρπια :lol::lol::lol:

σας φιλω ολες..μονο να δειτε τι ωρα γραφω μονο.... :oops:

εκανα τη βλακεια και ενω ημουν ετοιμη για νανα..με πηρε ο υπνος στον καναπε και μετα αφου ξυπνησα ..πηγα τουαλετα και εκανα παλι τη χαζομαρα που κανω τωρα τελευταια...να πειραζω τα σπυρακια που χω βγαλει πιο πολυ ορμονικα λογω εγκυμοσυνης... :oops::oops: μα τα κανω κ@@@και μετα σκαω...κανω κομπρεσες με χαμομηλι και ευχομαι καθε μερα να το κοψω :(:( λοιπον το υποσχομαι εδωωωω ότι θα παψω να το κανω...σας θυμησα διαφημιση cosmo-politan :lol::lol::lol::lol:

καληνυχτουδιαααααααααααααααα...και για σας καλημερουδιααααααααααααα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σας :x

Λένα με το καλό να γεννήσεις πολύ πολύ εύκολα χωρίς κανένα ιδιαίτερο πόνο και γρήγορα ένα υγιέστατο μπέμπαρο :D:x:x ρε συ έφτασες το καρπουζάκι :o:o αχ πλησίασε ο καιρός :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σισσιω τρελο φοιτητονι τι κανεις? καλε εχει 2-3 βραδια ολο στον υπνο μου σε βλεπω :shock:

Και πώς με βλέπεις;;;; Το παίρνω το πτυχίο τελικά;;;; :-ss:-ss:-ss:-ss:)):)):)):))

Μαϊμουδίτσα μου να το φτύσεις σαν κουκούτσι το αγοράκι σου!!! ( :lol::lol::lol: πλακα έχει αυτή η φράση!)

Καλημέρα κορίτσια! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!

λενακι να εχεις μια γεννα σαν των κοριτσιων..ευκολη και γρηγορη..

περιμενουμε με το καλο

Βικυυυ κουμπαρουλα τι κανεις;;;;

Ολα καλα ειναι....ειλικριαν το πιστευω!!!!!!!

Τι προγραμμα εχεις αυτη τηη ευδομαδα να σε παρω τηλεφωνο;;;;

αυτο θα ειναι το τρενακι των εξομολογισεων!!!!

εγω ομολογω οτι δεν συμπαθουσα καμια σας :lol::lol::lol::lol:

μεταξυ μας ουτε τον εαυτο μου συμπαθουσα εκεινη την εποχη :lol::lol::lol:

οποτε εαν και εσεις δε με συμπαθουσατε...δεν σας παρεξηγω.. :lol::lol::lol:

μαρακι ποτε ειπαμε οτι ερχεσε εσυ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ένα άλλο ενδιαφέρον δεντράκι!! :roll:

Για την κατασκευή του χρησιμοποιήθηκαν 12 κιλά χρυσού. Το δέντρο έχει ύψος 2,4 μέτρα και είναι στολισμένο με κορδέλες, ορχιδέες και καρδιές -- όλα από χρυσό.

Η αξία του χρυσού υπολογίζεται στα 700.000 δολάρια αλλά η συνολική αξία του δέντρου είναι πολύ μεγαλύτερη εξαιτίας του εργατικού κόστους.

Δεδομένου του χρόνου που χρειάστηκε για την κατασκευή του, της σκληρής δουλειάς που απαιτήθηκε και της φήμης του σχεδιαστή, υπολογίζουν ότι αυτό το δέντρο κοστίζει κατά προσέγγιση δύο εκατομμύρια δολάρια!!!! :o:o:o:o:o:o

μια χρυσή καλημέρα λοιπόν!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοείται ότι 11 δεκεμβρίου θα έρθουμε γιατί έχω μάθημα από τις 10 έως τις 3

το συζητάμε για τις 10 Δεκεμβρίου. Βασικά καθόλου δεν θέλω αν πάω από τις 10. Ομόνος λόγος που θα ερχόμουν θα ήταν για να δω εσάς ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμείς τελικά το κουκλόσπιτο το αποκλείσαμε για δώρο δεν το θέλουν

τις ρώτησα και τις δυο και λένε ότι δεν θέλουν κουκλόσπιτο αλλά από μια μπάρμπι για άλλη μια φορά..

Νατάσσα έχεις απόλυτο δίκιο. Ότι έχω πάρει για τα κορίτσια το πήρα επειδή δεν μου το ζητούσαν αλλά το ήθελα εγώ :oops:

Τώρα θα πάρω μια μιηχανή που φτιάχνει μαλλί της γριάς 8-)

Την έδειχνα στα κορίτσια και έλεγα "να την πάρουμε ε? ε? να την πάρουμε? θα κάνουμε μαλλί της γριάς ε?"

δεν απαντούσαν :roll: . Λέω άντε καλά αφού επιμένετε θα την πάρουμε να φτιάχνουμε :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια γιορτάζει η κορούλα σου σήμερα?

να την χαίρεσαι και να σας χαρίζει μόνο χαρές, να είναι πάντα υγιής και λιγότερο σκανταλιάρα από τον αδελφό της :x:lol::lol::lol:

Νατάσααααα δεν με χώνευες επειδή σχολίαζα? :o:o:o:o:o:(:(:(:( ε τότε θα φροντίσω να μη σχολιάζω τόσο πολύ, ίσως τελικά να είναι και ενοχλητικό :?

αλλά αν θυμάμαι καλά υπήρχε ένα "μάλωμα" πιο παλιά που κάποιες δεν σχολιάζουν κάποιες..... :?

για τα παιχνίδια που λέτε εμείς ρωτούσαμε τον Λ. τι θα ήθελε να του φέρει ο Αη Β. και μας έλεγε ένα φορτηγό, οπότε του αγοράζαμε ένα φορτηγό και εγώ αγόραζα και κάτι ακόμη ένα παζλ ή βιβλίο ή μια κατασκευή.....τα πεθερικά στέλνουν ρούχα και κανένα παιχνιδάκι.....η Ρ. θέλει κούκλα :? , ....... για τον Λ. μάλλον θα του αγοράσουμε την μονόπολη τζούνιορ :?

η γυναίκα ενός συναδ. του άντρα μου συμμετείχε σε μία έρευνα σχετικά με τα παιχνίδια που έχουν τα παιδιά (αποτελούνταν από παιδ.ψυχολ.) και πήγαν στα σπίτια και εξέταζαν τα παιχνίδια το απότελέσμα της έρευνας ήταν ότι τα περισσότερα παιδιά είχαν πολλά παιχνίδια και δεν ήξεραν με ποιό να παίξουν, επίσης δεν είχαν παιχνίδια της ηλικίας τους......καλό είναι να αγοράζουμε ένα παιχνίδι που να εξελίσσεται με την ηλικία του παιδιού, π.χ. ένα LEGO, όπου το παιδί κατασκευάζει διάφορα πράγματα και κάθε φορά αγοράζεις διαφορετικά κομμάτια σύμφωνα με την ηλικία του! :!:

αυτό το είχα διαβάσει και πιο παλιά, να κρύβουμε μερικά παιχνίδια και μετά από ένα διάστημα να εμφανίζουμε σιγά σιγά μερικά ώστε το παιδί να απίζει με κάτι καινούργιο κ.λπ,......ένα δωμάτιο με πολλά παιχνίδια δεν είναι και το ιδανικό!!! :?

ίσως σήμερα παραλάβουμε την τσάντα της Ρ. και το αδιάβροχο παντελόνι της :)

Τόνια περαστικά στον Άλεξ :x

είδα και ένα άλλο δεντράκι σήμερα, αληθινό (εδώ οι περισσότεροι στολίζουν αληθινά) με μόνο κόκκινες μπάλες, αλλά πολλά πολλά φωτάκια και μου άρεσε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααα..Συμπεθερούλα μου γλυκιάάααααα έφτασε η μεγάλη ώρα... :D:D:D Δε θα σου ευχηθώ με έναν πόνο, γιατί όσες έχουν γεννήσε φυσιολογικά ξέρουν ότι αυτή είναι μια τεράστια μαλακία.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Έτσι σου γίνονται τα μάτια από το σπρώξιμο... :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol::lol:

Εύχομαι να γεννήσεις όσο πιο γρήγορα γίνεται και ο μπέμπαρος να είναι υγιέστατος.... :x:x:x:x:x:x Αν και δε σε φοβάμαι εσένα....Εδώ τον Αναστάση τον έκανες τσακ μπαμ..Φαντάσου τον μικρό.... :D:D:D:D:D;););) Α, μωρή και μην ουρλιάζεις σαν την τρελή τη Θούλη.....Μη μας κάνεις ρεζίλι... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Απεργία σήμερα και είμαι σπίτι.... :D:D:D:D Αλλά θα δουλέψω από το σπίτι γιατί αν τα αφήσω όλα για αύριο, θα με πάρει το σκατό σβάρνα...... :twisted::twisted::twisted::twisted::lol::lol::lol: Η Ιω από χθες το βράδυ έχει έντονο βήχα..Συνέχεια έκλαιγε στον ύπνο της.... :?:?:? Μπορει να σηκώθηκα και 20 φορές.... :roll::roll: Και η μπέμπα ξύπνησε μόνο μια... :shock::shock::shock::shock::D:D:D:D:D

Βίκυυυυυυυυυ.... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: Θα σε τσουρομαδήσω.... :lol::lol::lol::lol::lol: Μα να μη με χωνεύεις για το σολωμό;;;;; :o:o:o:o Ήθελα μωρή και της τον έδινα ή μου περίσσευαν;;;; :twisted::twisted::twisted: Η γιατρός που μας παρακολουθεί για τη χοληστερίνη μου είχε πει.... :roll::roll::roll::roll: Εγώ δεν έχω φάει ΠΟΤΕ....Βρωμάει και ζέχνει.... :ymsick::ymsick::ymsick::ymsick: Εγώ σε πάω πάντως....Μου φαίνεσαι τόσο χαλαρη.... :x:x:x:x Αλλά εσύ μη σκας..Δεν είσαι η μοναδική μου δε με χώνευε.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Κι εγώ σας αγαπώ... :x:x:x:x

Νατασα συμφωνω μαζί σου στο θέμα παιχνιδιού.... :roll::roll::roll: Μάλλον δικές μας ανάγκες καλύπτουμε.... :?:?:?:? Αλλά εμένα μου ζητάει σπιτάκι η Ιω.... :roll::roll::roll: Αλλά δεν μπορώ να της το πάρω... :roll::roll::roll::oops::oops:

Και ναι....Η φωτο του Γιώργου ειναι χαλια... :twisted::twisted::twisted::twisted: Το αδικούν το κουκλί μου.... :x:x:x:x

Μα τι γκρινιάρα αυτή η μπέμπα.... :?:?:?:?:? Απορώ πως την αντέχει όλη μέρα η πεθερά μου... :oops::oops::oops::oops::oops::lol::lol::lol::lol:

Καλημέρα σε όλες!!!!!!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα θα πάρω μια μιηχανή που φτιάχνει μαλλί της γριάς 8-)

Την έδειχνα στα κορίτσια και έλεγα "να την πάρουμε ε? ε? να την πάρουμε? θα κάνουμε μαλλί της γριάς ε?"

δεν απαντούσαν :roll: . Λέω άντε καλά αφού επιμένετε θα την πάρουμε να φτιάχνουμε :D

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μαρία ένα παιδάκι 3 ετών δεν ξέρει τίποτα για ένα παραμύθι ή ένα παζλ ή μια κατασκευή αυτό πρέπει να το αγοράσει ο γονιός και δεν το βρίσκω κακό, αφού το βοηθάει στην εξέλιξή του π.χ. το βιβλίο να μάθει κάποια πράγματα, να χρησιμοποιήσει την φαντασία του.....ο Γ. ζήτσηε σφυρίχτρα, ο Λ. είχε ζητήσει φορτηγό ή αυτοκινητάκι, η Ρ. κούκλα καλά είναι και αυτά, αλλά πρέπει να τους δείξουμε ότι υπάρχουν και άλλα που μπορείς να μάθεις και κάτι.....γνώμη μου....!!! :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα Βίκυ χάρηκα που όλα είναι καλά, υπέροχα νέα και μην σκέφτεσαι άλλο :lol::lol::lol: , χαλάρωσε :D:x

εμείς μόνο σολωμό τρώμε :?:-p

Αφρο :lol::lol::lol::lol: όχι ρε από την λίστα διάλεξε ένα!!!! :roll::roll::roll:

ένα για τον καθένα!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!

Καλορίζικο και καλοτάξιδο το τρενάκι!

Μαϊμουδίτσα!!! :YMHUG::YMHUG: Με το καλό κοριτσάρα μου, μ' έναν πόνο!!! Ακριβώς σαν εσένα αισθανόμουν όταν μπήκα στο μήνα μου, θυμάσαι που σας το έλεγα; Δεν βιαζόμουν καθόλου και δεν ένιωθα έτοιμη ψυχολογικά... :roll: Όταν ήρθε εκείνη η στιγμή όμως, ένιωσα ξαφνικά πολύ δυνατή κι όλα πήγαν μια χαρά! Τη στιγμή δε που πήρα αγκαλιά το μικροβιάκι, ένιωσα σαν έτοιμη από καιρό... ;) Στο 2ο νινάκι, νομίζω ότι υπάρχει άλλου είδους μαγεία, μιας και δεν χρειάζεσαι χρόνο για να συνειδητοποιήσεις ότι είσαι ΜΑΝΑ... Είσαι ήδη και το λατρεύεις απ' τη 1η στιγμή που το αντικρύζεις... ;):x

Περί παιχνιδιών, συμφωνώ απόλυτα με το Νατασούλι...

Προσωπικά δεν έχω αγοράσει σχεδόν κανένα παιχνίδι στη Β, γιατί τα θεωρώ πεταμένα λεφτά. Και παρότι έχω δώσει εντολή σε συγγενείς και φίλους να μην της αγοράζουν παιχνίδια, έχει ένα σωρό! :shock:

Για Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά και τη γιορτή της, ΕΝΑ δωράκι θα της φέρει ο Αγ.Βασίλης και φυσικά όχι ξεχωριστό εμείς.

Όταν ήμουν παιδάκι, έβρισκα ένα μικρό δωράκι δίπλα στο προσκεφάλι μου, το πρωί της Πρωτοχρονιάς, δήθεν απ' τον Αγ.Βασίλη, αλλά ήξερα ότι ήταν απ' τους γονείς μου. Θυμάμαι ότι ήταν τη μία χρονιά ένας φακός, την άλλη ένα μικρό κουνελάκι λούτρινο, πράγματα ευτελούς αξίας. Κι όμως... θυμάμαι ακόμα ΠΟΣΗ χαρά ένιωθα με την έκπληξη και με τη χαζοχαρά του Αγ.Βασίλη κι ας ήξερα ότι ήταν απ' τους γονείς μου. Το έβρισκα πολύ γλυκό, που μου το προσέφεραν μ' αυτό το τρόπο. Είναι μία απ' τις ωραιότερες παιδικές μου αναμνήσεις.

Ακριβώς το ίδιο σκοπεύω να εφαρμόσω και στα παιδιά μου. Μια όμορφη γλυκιά ανάμνηση, να τους συνοδεύει σ' όλη τους τη ζωή... :x:x Κι αυτό δεν χρειάζεται να μας κοστίσει, ειδικά τη σήμερον ημέρα, που δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει κι ίσως αναγκαστούμε να "προσγειωθούμε" απότομα.... :roll:

Πολλά είπα πάλι, συγχωρέστε με! :oops:

Και ξέχασα κι ένα σωρό άλλα που ήθελα να σχολιάσω! Αργότερα ίσως!

Τα δικά μας...

Δεν ξέρω αν έκανα καλά, γιατί τώρα μ' έχει φάει η αγωνία :-ss:-ss:-ss αλλά χθες πήγα λίγα ούρα της Β για καλλιέργεια. Ελπίζω ότι όλα θα είναι καλά, αλλά και μόνο που το σκέφτομαι με πιάνει ταχυπαλμία... :?:?:?

Απλά το είχα στο νου μου, με τις 2 συνεχόμενες ιώσεις και χθες μου έκανε ένα 37,1 το οποίο φοβήθηκα ότι θα ανέβει. Ευτυχώς δεν ήταν τίποτα, μάλλον απ' την κούραση, δεν εξελίχθηκε. Εγώ όμως επειδή είχα "τη μύγα" (με τους επαναλαμβανόμενους πυρετούς) χέστ@κα πάνω μου και έσπευσα να κάνω την καλλιέργεια! :roll: Και τώρα τρέμει η ψυχή μου... :-ss:-ss:-ss Δεν έχει τίποτα το παιδί, αλλά.... ΟΥΦ!!! :!:

Σήμερα την έχω πάλι εδώ, γιατί ήμουν πολύ κουρασμένη για να την πάω σχολείο και να κουβαλάω και το μικρούλι.

ΒΙΚΥ!!!!!!!! Πολύ χάρηκα με τα νέα!!! :D:D:D

Χαμογέλα βρε κοριτσούδι, ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!!! Βγάλ'το απ' το μυαλό σου, είναι τόσο κρίμα να μη χαίρεσαι την εγκυμοσύνη σου, μ' αυτό το άγχος!!!

Έχουμε και ποίημα Χριστουγεννιάτικο, σας το είπα;;; :D Βέεεεεβαια!!! Και θα παρακολουθήσουμε κι εμείς τη γιορτούλα, στις 20/12!!! Κουκουβάααααααααα!!! :P

Α! Λενάκι, οικογενειακώς θα έρθουμε, θα γνωρίσετε και τα βλαστάρια μου!!! ;;)

Θα έχεις σαραντίσει κιόλας ως τότε, το σκέφτηκα!!! :lol:;)

Α! Καλέ Αναστασί, είναι δυνατόν να έρθουμε για 1 διανυκτέρευση Θεσσαλονίκη; Με τι νομίζεις ότι θα ταξιδέψουμε βρε; Με το προσωπικό μας τζετ; :lol::P Θα φτάναμε το απόγευμα και θα φεύγαμε το άλλο πρωί; :shock::P 3 διανυκτερεύσεις έκλεισα!!! 8-):D Μη σου πω ότι θα πιούμε και 2ο καφεδάκι!!! :o) Για 2 λέγαμε, αλλά αποφασίσαμε ότι ούτε έτσι άξιζε τον κόπο... Μεγάααααλο το ταξίδι και με το τσαούσικο μικρόβιο, ακόοοοοοοομα μεγαλύτερο!!! :?

Αρχίσαμε τις εξομολογήσεις; :lol::lol::lol: Γουστάρω, θα πέσει γέλιο!!! :lol::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:-p Γωγω!! Ουτε εγω σε συμπαθω μαρι!!!!!!!!

να ξες...αχωνευτο πλασμα :-p:-p:-p Εγω τον Σολωμο τον λατρευω....και καπνιστο και ψητο...

ειμαι ψωναρα τι να κανουμε!!!!!!!

Σε ειδα στον υπνο μου..ειμασταν μαζι και καναμε σπα στη Τυνισια!!!!

Πειναω!!!!

Ρε παιδια..εγω δεν το θεορω κακο να αποφασιζω εγω τι θα παρω τα παιδι αμου :oops::oops::oops:

εδω αγοραζα τα βαφτηστηρια μου συμφωνα με τα δικα μου γουστα...

γιατι νομιζετε οτι ο φοφος εχει περισσοτερα βιβλια απο παιχνιδια;;;;

εννωειται πως τα αγοραζω γιατι εγω θελω..απλα μερικοι ανθρωποι αγοραζουν δωρα και παιχινιδια στα παιδια τους μονο τα Χριστουγεννα..και δεν το βρισκω απαραοτητα κακο αυτο

αρκει βεβεια παντα τα παιχνιδια να μην αντικαθιστουν την αγαπη των γονιων τους και τον χρονο που περναμε μαζι τους..

εμεις πχ οτι παιχνιδ αεχουμε η παιζουμε ειναι για 2..παιζει και Ο ο οποιος ως παιδι στερηθηκε πολλα..και τωρα περναςει δευτερη παιδικη ηλικια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμείς παιχνίδα αγοράζουμε τα Χριστ. (που είναι του Αη ΒΑσ.), και γιορτές, γενέθλια.....

Αφρο ένα είναι λίγο? :o:o:o:?

σας αφήνω έχω δουλειές να κάνω!!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααα!!! :D Τι κανετε? Επιβιβαζομαι και εγω!

Λενακι μου με το καλο ο παιδαρος σου και με μισο πονο αν γινεται! :)

Σημερα εχει ηλιο και εχω να ξεσκονισω και μετα θα στολισουμε με τον Π.!!!!

Συμπεθερακι μου να χαιρεσαι την νυφουλα μου!!!!!!!! Σημερα δεν γιορταζει? :roll: Να ειναι παντα γερη και ετσι ησυχουλα οπως ειναι τωρα! Να μου την φιλησεις! Την αγαπω! :x Περαστικα και στο Αλεξακι μου, γαμω τους Ελληνικους παιδικους σταθμους. Αυτο που λεγαμε προχθες ειναι. Πως ειναι σημερα?

Νατασα συμφωνω και εγω μαζι σου με τα δωρα και το ιδιο κανουμε και εμεις στην Ε. Δεν εχει πολλα παιχνιδια γιατι πρωτον δεν παιζει με αυτα και δευτερον δεν θελουμε να πεσουμε στην παγιδα που πεφτουν οι περισσοτεροι γονεις και αγοραζουν ΤΑ απειρα παιχνιδια με αποτελεσμα το παιδι τους να μην ξερει με ποιο να πρωτοπαιξει και να μαθει στα πολλα. Λιγα και καλα ;) Για φετος να φανταστεις η Ε. μου ζητησε ενα ξυλινο τουβλακι μονο! :D Για τον μικρο θα παρω ενα ζευγαρι βυζια να τα φοραει ο Π. και να τον θηλαζει γιατι εγω δεν τον προλαβαινω :lol::lol:

Αργυ που το βρηκες καλε το δεντρο μου και το εβγαλες φωτο? :lol: Καλη αρχη αυριο στην Ρ. Τελεια η τσαντουλα της. Με γεια! Για σνακ εγω της βαζω συνηθως διαφορα λαχανικα μιας και το τρωει μεχρι της 13:00 περιπου και στης 2 και κατι τρωμε μεσημεριανο σπιτι.

Λοιπον εγω στην αρχη δεν συμπαθουσα και πολυ την Αναστασια και την Νατασα :oops: γιατι νομιζα πως το παιζανε ξερωλες και επειδη αρπαζονταν με πολλα κοριτσια(συνηθως η Αναστασια αυτο). Ε αυτο δεν μου αρεσε. Μετα μεγαλωσα αρχισα να διαβαζω το τρενακι και απο τοτε ενα εχω να πω: Respect! <a href=http://mammyland.com/uploads/emoticons/default_77.gif' alt='^:)^'> <a href=http://mammyland.com/uploads/emoticons/default_77.gif' alt='^:)^'> Εχω μαθει πολλα απο εσας κοριτσια και σας συμπαθω τα μαλλα! :D Με τις αλλες δεν θυμαμαι να ειχα θεμα, συνηθος τοσα χρονια προτιμουσα πιο πολυ να διαβαζω παρα να συμμετεχω γιαυτο και δεν με ξερουν πολλες οπως συμβαινει μ αλλα κοριτσια. :)

Παω να ξεκινησω και τα λεμε μετα!! Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία ένα παιδάκι 3 ετών δεν ξέρει τίποτα για ένα παραμύθι ή ένα παζλ ή μια κατασκευή αυτό πρέπει να το αγοράσει ο γονιός και δεν το βρίσκω κακό, αφού το βοηθάει στην εξέλιξή του π.χ. το βιβλίο να μάθει κάποια πράγματα, να χρησιμοποιήσει την φαντασία του.....ο Γ. ζήτσηε σφυρίχτρα, ο Λ. είχε ζητήσει φορτηγό ή αυτοκινητάκι, η Ρ. κούκλα καλά είναι και αυτά, αλλά πρέπει να τους δείξουμε ότι υπάρχουν και άλλα που μπορείς να μάθεις και κάτι.....γνώμη μου....!!! :roll::roll::roll:

Από βιβλία και παζλ έχουμε 2 γεμάτες βιβλιοθήκες!

Να είναι καλά η αδερφή μου μας προμηθεύει πολύ υλικό :D

Εχουμε βιβλία για τα πάντα από το θέμα του μικρού αδερφού μέχρι την υγιεινή διατροφή και από το πως γίνονται τα παιδιά μέχρι και θρησκευτικά. Η μικρή (Φ)φτιάχνει παζλ με 50 κομμάτια :shock: Μου το είπανε ο Γ και η μαμά μου και δεν πίστευα. Ώσπου προχτές την είδα να κάθεται σκεπτική και να φτιάχνει παζλ με μεγάλη ευχαρίστηση και να τα βρίσκει. Να της πάρω με μικρότερα ακόμη κομμάτια ή θα την αποτρελάνω?

Κι εμείς εφαρμόζουμε το σύστημα με τα παιχνίδια. Τα μαζεύουμε (όχι εγώ ο Γ) τα κρύβουμε, τα ξαναβγάζουμε και χαίρονται :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα και...καλή τύχη!(Σισσιώ :P:lol: )

Αυτος που σου απ'αντησε απ'εναντι και διαγώνια σε γουστάρει??? :lol::lol::lol::lol:

Καλά τι σάπια μπανάνα η Νατάσα που δε βρήκε πάρκινγκ! :lol: Και μου έλεγε η Ελίζα πως μάλλον θα ψάχνεις πάρκινγκ και απάντησα εγώ "Μπα,αποκλείεται!Αυτή είναι κωλόφαρδη!Σε 2 λεπτ'α βρίσκει!" :lol::lol::lol::lol::lol: Οκ πλεον με θεωρώ γκαντεμόσαυρο! :lol::lol::lol::lol::lol:

Περάσαμε αρκετά ωραία αλλά οπως πάντα η Άννυ μετά τους χορούς και τα τραγούδια την έκανε Λούης για παιχνίδι παραπέρα! :lol: Μ'αλλον ωδείο έπρεπε να την πάω φέτος... :roll:

Λενάρα αντε με το κάλο και "επισήμως" το τρενάκι που(ίσως ) θα φέρει τον μπέμπη!!! :D:D:D

Σισσυ μου φυσικά πηρα το μνμ σου!Και ανακουφίστηκα γτ δεν είχα καμία ορεξη να σου μιλήσω! :lol::lol::lol::P:P:P:P

Εχω να καρφώσω την Μαγδα η οποία δεν μπαίνει καθόλου ,ενώ πλέον δουλέυει λιγότερο και είναι καρασάπια μπανάνα!!!

Νατασακι δε μου άρεσε η έκφραση σου "εχουν δικαίωμα?"...ΦΥΣΙΚΑ εχουν δικαίωμα να ζητήσουν κάτι...Το άν θα το πάρουν και το πώς θα το διαχειριστουμε εμείς είναι το θέμα....

Μαρία :lol::lol::lol::lol: για το μαλλί της γριάς!!!

Και για το δεντράκι που μου προτεινες!!!

Αργυρω ευχαριστω επίσης για τις προτάσεις!Θα πάρω το 2ο! :lol::lol::lol:

Ιουλία εγώ-που δεν συμφωνώ απόλυτα με τη γνώμη της Νατάσας- νομίζω πως δεν χρειάζεται να νιώθεις άσχημα επειδή που και που καλύπτεις τις ανάγκες ΣΟΥ και τα απωθημένα σου μέσω του παιδιού σου...Οκ δε θα το έλεγα αυτό αν πραγματικά το έβλαπτες...Άλλα αν εσ΄υ αγοράσεις ακριβά παπούτσια για το παίδι και αυτό έστω και επιφανειακά σε κάνει να νιωσεις καλύτερα αυτήν την χρονική περίοδο,τότε το θεωρώ θεμιτό....Ο Γ δεν θα καταλάβει διαφορα απο παπούτσι 150 ή 10 ε!Όμως και εμείς σαν μαμάδες κάπου πρέπει να εκτονωσουμε τα προβληματάκια του μυαλού μας...Δεν γίνεται να μην ανοίγουμε τις βαλβίδες καποιες στιγμες...Και στην τελική νομίζω πως οσο και να χτυπάμε τον πωπό μας κατω,αν η συμπεροφορά δεν βγαίνει αβίαστα και προσπαθούμε να υιοθετήσουμε "σωστές" αντιδράσεις...Χειρότερο αποτέλεσμα θα έχουμε...Ξέρω τα γράφω μπερδεμένα αλλα είναι πολλα αυτα που θα επρεπε να πω για να κατανοησετε τη σκεψη μου...!

Ο σολωμός κάνει 13ε το κιλό.Τα μπακαλιαρακια νομίζω 8-9...Τη φέτα σολωμου την καταναλώνεις ολόκληρη εκτος απο 1 τοσοδούλι κοκκαλακι στη μεση+πέτσα...Με 1 κιλο τρώμε 3 άτομα(απο 1 φέτα).Τα μπακαλιαρακια βγάζεις κεφαλια,ουρες,κοκκαλα και μένουν...ποσο?600γρ?Και τρώμε 2 άτομα!Αρα?Για την δική μου σκέψη δεν είναι θέμα τιμης εν τέλει...Ε?Καλό? :lol::lol::lol::P:P:P

Γραψατε πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ τι δώρο σου έφερε ο άντρας σου? δεν μας είπες!!! :roll::roll::roll:

Λενάκι λαχανικά και φρούτα έχουν εκεί πάνω στο τραπέζι, η δικιά μου, όμως, δεν τα τρώει :(:(

να σου πω σας έδωσαν από τον παιδικό τσαντούλα για να βάλετε μέσα σοκολάτες για τις 6 Δεκ του Αγ. Νικολάου? :?:

να δούμε εμάς θα μας δώσουν για την Ρ.? θα το προλάβει όμως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...