Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2012


Recommended Posts

αν θελει ο γιατρος να στα παρει θα στα παρει ειτε σε ιδιωτικο ειτε σε δημοσιο....

ειχα ρωτησει μια κοπελα τι ειναι οι αντιπηκτικες ενεσεις που κανει στη εγκυμοσυνη και μου ειπε οτι της ειχε διαγνωστει θρομβοφιλια και για να μη χασει το μωρο εκανε ενεσεις... μη ανυσηχεις ολα καλα θα πανε, καθε εμποδιο για καλο λενε. πως πας απο εμετους και τα λοιπα???

μαρια μπραβο σας για τα αποτελεσματα. και εγω τα περιμενω πως και πως, ανυσηχω μη κανω αμνιο παλι γιαυτο ρε μαμωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 344
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εμετους δεν εχω κ πολλους αλλα αναγουλες κ το να μην μπορω να φαω υπαρχει.... εσυ πως τα πας?

κ κατι συσπασεις στη μητρα εχω μου ειπε ο γιατρος σημερα το εχει καμια αυτο..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεγαλωνει η μητρα σου γιαυτο. θα εχεις λιγα ποναλακια συχνα πυκνα μη φοβασαι

εγω εχω και εμετους και αναγουλες και μια σκατουλα που καθε πρωι σηκωνεται χεσμενη απο μπρος μεχρι πισω και μεχρι να την πλυνω και να την αλλαξω κανω 2εμετους με το καλημερα(βγαζει δοντια). τρωω σχεδον τα παντα αλλα φορες κανω εμετο αλλες οχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα το βρήκα και σας το στέλνω (είναι οι τιμές που ισχύουν πια στα δημόσια νοσοκομείο και προφανώς χωρίς το φακελάκι του γιατρού)

το ΦΕΚ είναι το εξής: ΦΕΚ Β 1702 - 01.08.2011 (προσπάθησα να το επισυνάψω αλλά δεν με αφήνει) μπορείτε όμως να το κατεβασετε από εδώ http://www.et.gr/index.php?option=com_w ... 04〈=en

Αν κάνετε αναζήτηση στο κείμενο με τη λέξη τοκετός θα δείτε τις τιμές πχ Κολπικός τοκετός με επέμβαση στο χειρουργείο χωρίς καταστροφικές ή σοβαρές συνυπάρχουσες παθήσεις − επιπλοκές 1175€ (ως εμέμβαση νοείται το ότι σε κόβουν για να βγει το μωρό)

Από ότι είπε ο γιατρός μου τα λεφτά τα θέλουν προκαταβολή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν έχω ιδέα. μάλλον όχι όμως γιατί παρακάτω λέει κάτι για τιμές δωματίων...τώρα τι να σου πω δεν είμαι σίγουρη. Δεν ξέρω καν αν περιλαμβάνει επισκληρίδιο. Σίγουρα όμως δεν περιλαβάνει την αμοιβή του γιατρού και είναι λίγοι αυτοί που δεν ζητάνε.

Λάβε υπόψη σου και ότι θα ιδιωτικά θα είναι πλέον συμβεβλημένα με τα ταμεία οπότε υποτίθεται ότι δεν θα πληρώνεις νοσήλια και θα τα παίρνουν από το ταμείο σου

χαμός....μέχρι να γεννήσουμε ελπίζω να έχουν ξεκαθαρίσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai mallon den einai mesa oute to dwmatio oute h amoibi giatrou...kai fantasou oti sta nosokomeia den sou parexoun ola auta pou xreiazesai meta ti genna opws serbietes, panes nuxtiko kai kati alla pou sou ta dinoun se idiwtiki kliniki! Kai me autes tis times pou eipes esu parapanw, sun ola ta alla extra pou den exoume upologisei, bgainei panw katw to idio me kliniki! Kai prepei na menei kai kapoios mazi sou gia boitheia sto nosokomeio.

Nai gia na doume mexri to kalokairi ti tha ginei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia.... xamos me ta nosokomeia k tis klinikes... an k egw mallon gai kliniki me kovo.. na doume ti tha ginetai to kalokairi me ta tameia k tous nomous apo'ti vlepw oute oi idioi kseroun ti ginetai... sas euxomai na vgaletai akri opoies den exoun apofasisei pou tha gennisoun....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι και εγω!!! συγνωμη που δεν σας εχω γραψει τα νεα μου αλλα ηρθε η κορη μου σημερα και που χρονος για λαπτοπ αφηστε που ταλαιπωρηθηκα παρα πολυ σημερα και ειμαι ακομη και τωρα κομματια....

λοιπον ξυπναω το πρωι με τρομερες αναγουλες και εμετους και ετοιμαζομαι να παω στο μικροβιολογο για τις απαντησεις και την αποδειξη για το ικα και να φυγω για νοσοκομειο για να τις δει ο γυναικολογος μου. πηγαινω στο μικροβιολογο περνω τις απαντησεις αλλα δεν ειναι οπως στη σαντυ οι απαντησεις που τις γραφει αναλυτικα το ποσοστο συνδρομου νταουν, αυτες ειχαν κατι νουμερα και τις βαζει ο γυναικολογος στο υπολογιστη του και με βασει το ιστορικο σου και το προγραμμα που εχει βγαινει το ποσοστο για συνδρομο νταουν. τελος παντων τις περνω και παω νοσοκομειο. πνιχτρα στα ραντεβου ο γιατρος μου περιμενα υπομονετικα να με φωναξει. μετα απο κανενα μισαωρο βρισκει ευκαιρια και με βαζει μεσα. τα καλα νεα ειναι οτι εχω 1 προς 5000 για συνδρομο νταουν, ενω στη σαντυ ηταν 1 προς 500 και γιαυτο στο 4ο εκανα αμνιο για σιγουρια. μου διαβεβαιωσε οτι με τετοιο ποσοστο δυσκολα θα κανουμε αμνιο το επομενο μηνα - μονο αν το θελω εγω να τη κανω(καλα δεν υπαρχει τετοια περιπτωση)- και βαλαμε καινουργιο ραντεβου στις 13/01 με το καινουργιο ετος και μου το εβαλε και βδομαδα παραπανω για να σιγουρεψουμε το φυλο!!!

φευγω απο το νοσοκομειο και βουρ για ικα. σφραγιζω τις εξετασεις και κατευθηνομαι προς τις παροχες αφου ειχα και τη αποδειξη στα χερια μου. κατεθετω τα χαρτια μου και περιμενω τη τελικη υπογραφη απο τη διευθυντρια που το εξυνε. μετα απο καμια ωρα με φωναζει και μου λεει "ειναι λαθος γραμμενη η αποδειξη, δεν γραφεται η εξεταση πλεον ετσι γραφεται προγεννητικος ελεγχος κατι....". της λεω τι να κανω μπορω να αλλαξω την αποδειξη και μου λεει ναι. πηγαινω παλι πισω στο μικροβιολογικο ξαναγραφουμε την αποδειξη και ξαναγυρναω στο ικα. περιττο να σας πω το ικα απο το μικροβιολογικο ειναι ενα 20λεπτο με το αυτοκινητο (ειναι στο κεντρο γιαυτο). τελειωνω απο το ικα και λεω να παω στα λιντλ να παρω ψωμακια για τοστ και γρηγορα στο σπιτι για να μαγειρεψω και να καθαρισω πριν ερθουν οι γονεις μου με τη μικρη. στο λιντλ με πιανουν κατι κομαρες σα να μου κοβονται τα ποδια...ψωνιζω με τα χιλια ζορια σα ζομπι πηγαινα και φευγω για το σπιτι. κοριτσια με το ζορι να ανεβω τα σκαλια, δε μαγειρεψα μονο εβρασα μακαρονια ασπρα και πηγα για υπνο και ηρεμησα, αλλα δυστυχως το κολοκυθακι μου μεγαλωνει και με εχει ξεσκισει στα τραβηγματα και στα ποναλακια στη κοιλιτσα....εεεεεε ολα τα ειδα σημερα ειπε και το κολοκυθακι μου να αντιδρασει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera k apo mena!!!koyrastikes aleka..gi'ayto..k emena etsi akrivos me pianei k molis ksaplono iremo..oso gia tin koilia kanei apisteyto travigma k ta ponakia ta eixa entona prin 2 vdomades..gia to travigma vazo vazelini k iremo.evaza k sto proto mou paidi k den ekana oyte mia ragada parolo pou eixa valei 22k.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Fainetai na ksekinaei mia polu wraia mera simera! Polu ilios edw pera! Sigoura tha paw gia pswnia kai gia kafe afou exw repo simera!!! Skeftomai kai na parw kanena soutien...den mou mpainei kanena! Eseis pou kserete apo auta, na parw apo twra soutien thilasmou?? H apla na parw pio megalo alla kanoniko??

Eseis ti kanete? Aleka polu duskoli h mera sou xtes...egw nomizw tha ta eixa paratisei sti mesi, xara sto kouragio sou! Stin mikri sou eixes toses anagoules kai emetous??

Delphine, egw bazw mia krema pou mou eipe o giatros gia ta trabigmata kai tis ragades, alla lew na parw kai amugdalelaio giati akousa polu kala logia gia auto.

Exw akousei oti ti bazelini den tin egkrinoun oi giatroi giati exei petrelaio h kati tetoio.

Aleka mia erwtisi, h opoia alli kserei. To PaapA to dikaiologei to IKA? Diladi apo auti tin eksetasi perneis lefta pisw?? Ta exw mperdepsei o kathenas mou leei kati diaforetiko!

Charoula simera einai h mera?? Perimenoume nea!!! Ante koritsia erxetai kai h diki mou seira siga siga. Ma polu siga siga, den pernane oi meres!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera k apo mena edw pantos einai xalia o kairos exei mia mountada .... k egw gia tis ragades gia to ladaki exw akousei oti kanei kalo.... nai i vazelini epeidi exei upolimata petreleou den tin sunistoun... nomizw pws akousa k egw oti tin dikaiologei tin eksetasei to ika.. upomoni elena tha erthei k i diki sou seira.... emena i auxeniki mou evgale pososto 1sta 2500 alla den pira akoma ta apotelesmata apo tin PAAPA elpizw na einai ola entaksei tha ta parei o giatros mou tin deutera k tha me parei na mou pei... kali mera euxamai se oles oti k na kanete.... @};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοιλιτσες μου!!! εδω βρεχει βρεχει ψιχαλιζει και το μαρμαρο ποτιζει και η γατα μαγειρευει και ο ποντικος χορευει (το ελεγα στη σαντυ το πρωι και μου κολλησε).

ελενα μου ναι το δικαιολογει το ικα και μαλιστα περνεις ολα τα λεφτα πισω!!!! γιαυτο εκανα τοσο κοπο απλως προσεξε οτι γραψει ο γιατρος στο χαρτι του ικα πρεπει να γραφει και στην αποοδειξη ο μικροβιολογος μην τη πατησεις σαν και εμενα. κοστιζει γυρω στα 75ευρω!

στη σαντυ δεν ειχα τιποτα ουτε εμετους ουτε αναγουλες ουτε τιποτα μονο καμια ξινια το βραδυ. ο κολοκυθας με εχει πεθανει! εγω πιστευω οτι ειναι ψωνιο το νινι μου γιατι θελει συνεχεια να κανει αισθητη την παρουσια του και ιδιαιτερα οταν αλλαζω τη σαντυ....αχ τι τραβαω!

εγω για κρεμα βαζω το αμυγδαλελαιο της απιβιτα και το συνιστω ανεπιφυλικτα, πηρα 15κιλα και τιποτα ουτε χαρακια! η βαζελινη ειναι καλη αλλα κολλαει η σκατουλα και μυριζει(εκτος απο το οτι ειναι παραγωγο πετρελαιου) βαλε baby oil κανει ακριβως την ιδια δουλεια...

εγω φοραω ηδη σουτιεν θηλασμου γιατι υποφερω με το γαλα...δοκιμασε και αν σε βολευει παρτο!

μαξιμ μου μια χαρα ειναι τα αποτελεσματα σου και σε σενα!

χαρουλα μου περιμενουμε τα νεα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!σας διαβάζω απλά έμπλεξα με πολλες δουλειτσες και δεν προλαβα αυτες τις μέρες να σας γράψω!

μαξιμ καλώς ήρθες!όλα να πάνε καλά και το καλοκαίρι να γεννήσουμε όλες τα μωρακια μας γερά!

'ελενα και μένα το πρώτο παιδάκι είναι, οπότε οι παλιές θα μας λύσουν όλες τις απορίες!

χαρούλα εμενα η τελική συνδυασμένη πιθανότητα σε αυχενικη και παππ Α ηταν 1: 10559, μήκος αυχενικής 1,4!ορατό ρινικό οστό, γωνία προσώπου 74 μοίρες!

εμένα την αυχενική ο γιατρός μου την έκανε μόνο με κοιλιακό υπέρηχο!κολπικά μόνο για κάποιους στατιστικούς λόγους κανουν σε αυτές τις βδομάδες κύησης οι γιατροί, δεν παίζει κανένα άλλο ρόλο(έτσι τουλαχιστον μου πε ο αδερφός μου, ο οποίος ξεκινά τώρα ειδικότητα γυναικολογίας)!εγώ σε δημόσιο νοσοκομείο θα γεννησω γιατι είναι πολύ καλό το πανεπιστημιακό των ιωαννίνων από πολλές απόψεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia .. geia sou k esena kikitsa

k emena tin auxeniki apo tin koilia mou tin ekane... k emena to prwto mou einai kikitsa....

charoula perimenoume ta apotelesmata sou... k telos emeine i elena gia na kleisei k o kuklos me tis auxenikes.... konteis 4 meres meinan....

shmera pali apo ta agria xaramata ksupnisa mono egw exw aupnies i kou fenetai.....?

:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!

εγώ ειμαι άρρωστη πάλι!!!!! Εχω να αρρωστήσω 5-6 χρόνια και αρρωστησα μέσα στον Δεκεμβρη 2 φορές...τι να πω? εν το μεταξύ αναβάζω και πυρετό και ανυσυχώ μήπως πάρει τίποτα το μωράκι μου.

Εμένα το pappA έδειξε πιθανοτητα για σύνδρομο 1:11868

Σήμερα ήρθα στη δουλειά αλλά δεν την παλεύω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Geia sou Kikitsa! Nai oti apories exoume edw einai ta alla koritsia kai ws twra exoun boithisei polu!

Maxim ase den pernane oi meres. Eutuxws pou simera, aurio kai tin Deutera douleuw kai etsi mporei na perasei pio grigora h wra giati oli mera auto skeftomai.

Egw ksipnaw apo ta agria xaramata, opws simera apo tis 6 alla ama meinw sto krebati kai piesw ton eauto mou meta apo kamia wra me ksanapernei o upnos. Simera auto epatha kai me pire o upnos kata tis 7:30 kai sikwthika stis 11!

Matka perastika sou!!

Koritsia egw fternizomai kathe mera kai arketes fores edw kai 2 mines xwris na eimai arrwsti. Prwti fora mou sumbainei auto. Lete ksafnika na egina allergiki se kati? Kseskonisa to spiti mpas kai exei skoni kai me pirazei, alla ta idia pali! Den kserw ti na skeftw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E kai egw prospathw na me ksanaparei o upnos alla den me pernei k shkwnomai.... k emena me pianei sunexeia fternisma alla akoma den exw katalavei ti einai k me pianei na fternnizomai k polles fores sunexomena....skoni den einai to exw tsekarei den mporw na katalavw omws apo ti einai giati den me ppianei mono sto spiti alla k eksw.... apo allergies pou to eixa psaksei paliotera den exw, isws na apektisa twra... k trexei k i muth mou me to fternisma arrwsti omws den eimai.... k egw etsi oli mera to skeftomouna gia ton uperixo ligo emeine twra me tin douleia kiolas tha psiloksexasteis.. k min anxonesai...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai Maxim kai emena to idio akribws, oute egw exw allergies, skoni den einai kai emena me pianei

kai eksw. Les na mas ebgale kamia allergia h egkumosuni twra?? Den einai oute epoxi me louloudia

kai tetoia gi'auto mou fainetai parakseno.

Nai ligo emeine eutuxws. Ax makari na pane ola kala giati kserw idi 1 kopela pou den pige kala kai upirxe problima kai eprepe na to bgalei to mwro. Auto bebaia einai to xeirotero senario, prospathw na min to skeftomai. H Panagitsa as boithaei ta mwrakia mas na einai kala.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΞΕΧΑΣΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΤΕΡ-ΑΝ ΔΕΝ ΓΡΑΨΩ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕς ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ!

ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΚΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ!ΜΑΓΕΥΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ 61 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΜΟΙΑΖΕΙ ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ-Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΝΟΜΙΖΩ 1,3 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΟΚ-ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙΤΙΣ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ!

ΚΑΙ ΑΠΟ ΦΥΛΟ????????????????? ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ!

ΑΓΟΡΟΜΑΝΑ! :D ΕΧΩ ΝΑ ΠΛΥΝΩ ΣΩΒΡΑΚΟ!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpravo xaroula ... koritsia emena i auxeniki einai 2,1 kali einai giati vlepw oles eiste sto 1 k kati.. elena na den exeis kanena istoriko min anisuxeis.... k egw auto fovomoun gt exoume ena istoriko alla eutuxos den einai tpt ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Raf123 ποτε θα μας αποκαλύψεις το φύλο;;;; Ποτε θα κρυφοκοιτάξεις το χαρτάκι;;;;;
    • Καλά έχω κοιλιά που είχα στην πρώτη στον 6 μήνα. Αλλά και στον δεύτερο είχα γενικά πολύ μεγαλύτερη κοιλιά απ το πρώτο.  Ευτυχως λόγω διατροφής για τον διαβήτη δεν έχω πάρει κιλά μόνο τούρλωσα 🤣🤣🤣🤣 Γύρω στις 18 με 20 εβδομάδες θυμάμαι κι εγώ αλλά ανυπομονώ… μου αρέσει αυτή η αίσθηση!!!!!
    • Εμένα έχει κόψει γεύματα με γάλα.. πίνει τη μισή ποσότητα πλέον απ' ότι έπινε πριν. Πάει πολύ καλά το blw! Τρώει τα πάντα μόνος του και δε κάνει gagging αλλά εννοείται ότι κάθε φορά γίνεται σα λαδοποντικας 🤣 γιατί τρίβει τα μαλλιά του στα λάδια 🤯 οπότε σχεδόν μετά το μεσημεριανό κάνει μπάνιο 🤣  Πέρασε όντως ο καιρός.... Κι ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το ζω και δεν είναι όνειρο.... 💙  Δεν είμαστε σίγουροι αν θέλουμε 2ο παιδί, ίσως μετά από 3-4 χρόνια.... Ήταν πολλά τα χρόνια που κάναμε εξωσωματική οπότε θέλουμε λίγο να ηρεμήσουμε και να ευχαριστηθουμε αυτό που ζούμε τώρα! Να ξεπεταχτεί ο μικρός και βλέπουμε...   
    • καλημέρα κορίτσια πως είστε ; Εγω θα έλεγα να παρεις αυτήν που σου άρεσε και αν είναι και η πιο οικονομική ακόμα καλύτερα 😊
    • Κι εμένα! Τούρλα! Κι επειδή δεν είχα εμετούς, τα χω πάρει τα 3.5 kg μου. Δε θέλω να ξέρω πόσο θα πάει αυτό το τρίμηνο με τους ρυθμούς που τα παίρνω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...