Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2012


Recommended Posts

Delphine euxaristw gia tin amesi apantisi!

Pwpw auto prepei na itan duskolo ston 6 mina dilitiriasi!

Egw eutuxws den efaga ostrakoidi....efaga psaraki, garides, kalamaraki kai xtapodaki!

Iksera oti apagoreuetai o taramas...gia ta alla den imoun sigouri! Twra tha kserw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 344
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα απο τη συννεφιασμενη ροδο. τετοιος καιρος μου χαλαει τη διαθεση αλλα ας μυρισει και λιγο χριστουγεννα. ο αντρας μου πηγε να βοηθησει ενα φιλο του να μαζεψουν ελιες και εγω ξαπλα περιμενω να περασει η ωρα για να μπορω να φαω.

ελενα μου επειδη εγω δεν τρωω ψαρι και τρωω μονο οστρακοειδη πρεπει να προσεχεις μη παθεις τροφικη δηλητηριαση. δεν στα απαγορευει κανεις απλως να ξερεις τι τρως!!!!

για το νοσοκομειο που λες ο αδελφος μου που γεννησαμε πριν ενα μηνα πληρωσε 800 ευρω το φτ(ηταν ασφαλισμενη η νυφη μου στον αδελφο μου) και 58ευρω την ημερα δωματιο δικλυνο(αλλα ηταν μονη της μεσα). η καισαρικη ειναι δωρεαν (αλλα να ξερεις την κανουν μονο σε δυσκολες περιπτωσεις δηλαδη δεν ζητας εσυ θελω καισαρικη και στη κανουν) και πληρωνεις αναλογως το δωματιο(φυσικα 4κλινο δεν πληρωνεις). αν εισαι μονη σου ασφαλισμενη πληρωνεις πιο λιγα για το φτ καπου στα μισα αν δεν κανω λαθος.

μαρια εδω δεν εχει τετοια οποιος γιατρος σε αναλαμβανει απο τη αρχη σε παει μεχρι τελος. και εγω που εκανα καισαρικη την εκανα μετα απο 6ωρες που με ειχαν στους τεχνικους πονος μπας και γεννησω με φτ, αλλα δεν ειχα πονους και η μικρη πηγε και σκαλωσε στη λεκανη και ετσι εκανα καισαρικη αφου δεν ελεγε να ξεκολλησει. μονο αν παραστει μεγαλη αναγκη και λειπει ο γιατρος μου θα με δωσει σε αλλον γιατρο για να με ξεγεννησει αλλα με ολο μου το φακελο και θα με εξετασει ο αλλος γιατρος πριν με αναλαβει. καλα τωρα για μενα ειναι ολα απλα ραντεβου για το χειρουργειο συγκεκριμενη μερα και ολα μια χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas k apo mena, auto me ta nosokomeia to akousa k egw oti plhpwneis ta idia me tin kliniki anksartita ti tameio eisai egw etsi k alliws se kliniki tha gennnisw.. k mia fili mou omws pou skopeue na gennisei sto papagewrgiou telika tha paei k auth kliniki me eipe giati tis vgainei akrivos to idio... egw telh iouniou tha gennisw k einai to prwto mou.. me to kalo euxome se oles ta aggelooudakia sas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και παλι! εγω ειμαι απο ροδο περιπου στα μεσα ιουνιου θα γεννησω με καισαρικη δυστυχως.το πρωτο σου παιδακι ειναι? ειδα οτι κανεις σημερα αυχενικη??? τι ωρα??? καλα αποτελεσματα να εχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai to prwto einai k san prwtara eimai asxeth teleiws... nai shmera stis 1 tha paw na tin kanw...euxaristw poli, egw eimai apo thessaloniki.... nai eida oti eixes kanei to prwto me kaisariki.. esu tin ekanes tin auxeniki?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Nai den kserw kai egw ti paizei me nosokomeia, alla isws paizei kai apo nosokomeio se nosokomeio Aleka, poios kserei. Alloi lene oti kostizei to idio, alloi lene auto pou eipes esu....

Maxim kalws irthes stin parea mas! Kai emena to prwto einai! Kai egw asxeti eimai alla edw ta koritsia pou einai to deutero gia ti perissoteres me boithane se oti exw aporia!

H Aleka exei tis plirofories gia tis auxenikes mas katw apo to onoma tis, des tis!

Kali epituxia me tin auxeniki sou!

Ante erxetai kai h seira tis Xaroulas kai tin alli bdomada kai h diki mou epitelous!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai tis eida tis plirofories... k egw elusa polles apories mou apo ta koritsia.. se euxaristw k se sena kala apotelesmata... tha sas ta pw molis ta mathw .... na mou fugei k emena to agxos..

na se rwtisw kati Elena exeis kanei eksetaseis aimatos gia tin puktikotita?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια! Τι κάνετε? είχα μέρες να μπω και μου λείψατε!

Αλέκα συγχαρητήρια για την αυχενική και με το καλό ο κολοκύθας σου! Πω πω κορίτσαι πολύ αρσενικό ακούω...

Elena και μενα το πρώτο μου είναι. Εμένα δεν μου έκανε κολπικό υπέρηχο εως τώρα. Η μέτρηση της αυχενικής μου ήταν 0,8 και σήμερα το απόγευμα θα πάρω τα αποτελεσματα του papp-A

Το επόμενο ραντεβού μου είναι στις 9/1 και ανυπομονώ να ξαναδώ το μπεμπουλινι! :D

Λοιπόν όσον αφορά στα δημόσια νοσοκομείο, τα πράγματα έχουν αλλάξει. ¨οταν πήγα στο γιατρό μου τον ρώτησα μήπως να γεννούσαμε σε δημόσιο νοσοκομείο (ξέρω ότι ο ίδιος είναι στο τζάνειο) Μου είπε λοιπόν ότι αν είναι για λόγους οικονομίας δεν τίθεται πλέον θέμα γιατί οι τιμές πρακτικά είναι ίδιες με τα ιδιωτικά μαιευτήρια. Μου έδειξε και το ΦΕΚ με τις τιμές!!!! Πρακτικά ο φτ σου πάει φυρω στα 1760€ και δεν είναι όλα μέσα! (πχ δεν περιλαμβάνει την περίπτωση που χρειαστεί να σε κόψουνε απο κάτω για να διευκολυνθει το μωρό, πράγμα που γίνετια σχεδόν σε όλες). ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Το καλό όμως είναι ότι μέχρι να γεννήσουμε εμείς θα έχει γίνει το εξής. Μου είπε ότι θα ψηφιστεί συνεργασία των ταμείων με τα ταμεία. Οπότε πχ εγώ που έχω ΙΚΑ και θα γεννήσω στο ΡΕΑ θα πληρώσω μόνο το γιατρό μου και τα υπόλοιπα θα τα πάρει το μαιευτήριο από το ταμείο μου. (πρακτικά αντί να μου δώσει το ΙΚΑ επιδομα τοκετού κτλ θα τα δώσει το μαιευτήριο)

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maxim, an sumperilambanetai auto ston progenitiko elegxo tote tin exw kanei, an einai ksexwrista tote oxi den tin exw kanei. O kathe giatros exei ta dika tou. Kolpiko uperixo pws kai den exeis kanei? Otan prwtopiges sto giatro gia na epibebaiwsi tin egkumosuni den sou ekane kolpiko?? Kateuthian aptin koilia ton ekane? Giati emena mou eksigise o giatros mou tote, oti kanoume kolpiko mexri ton trito peripou giati einai se tetoia thesi to mwro mexri ton trito pou apo tin koilia den fainetai toso kala. Meta ton trito allazei thesi h mitra h kati tetoio an thumamai kala mou eksigise kai to mwro anebainei pio psila giauto kanoun aptin koilia tote. Kai egw tote imoun ligo duspisti kai ton rwtousa sunexeia mexri pou mou ekane kai enan apo tin koilia kai ontws eixe dikio. Auto pou fainotan apo ton kolpo den fainotan katholou kathara apo tin koilia.

Matka mou den to iksera...opote eimaste 3 ws twra pou einai to prwto mas! An den kanw lathos nomizw ta alla koritsia exoun ena paidaki idi. Auto pou les gia ta nosokomeia kai egw akousa oti einai to idio twra me tis klinikes. Episis akousa oti oi times stis klinikes tha pesoun. Bebaia mexri na ginoun ola auta kai na mathoume akribws ti paizei tha akousoume polla. To kalo einai oti exoume oles arketo xrono mprosta mas gia na to psaksoume to thema!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα ούτε σε εμένα έκανε κολπικό. Βέβαια εγώ ήμουν 2 μηνών όταν πρωτοπήγα οπότε φαινόταν κανονικα...

Ναι ελπιζω και γω ότι μέχρι να γεννήσουμε θα έχουν μπει τα πράγματα σε σειρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw ston progenetiko tis ekana... mono kolpiko uperixo exw kanei, den exw kanei apo tin koilia gia auto pou les k esi oti den fenetai kala akoma apo panw... den exei omws kamia sxesh auto me tin piktikotita toou aimatos....exei?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A oxi sugnwmi Maxim, to mperdepsa me auto pou eimai h Matka kai nomiza oti to egrapses esu auto!

E tote einai mallon routina na kanoun oloi ston progenitiko kai gia piktikotita, logika to ekana kai egw. Mallon einai kati pou prepei na kseroun oi giatroi gia argotera gia ti genna. Giati se apasxolei auto me tin piktikotita? Sou eipe kati sugkekrimeno o giatros?

Nai Matka auto eksigei giati den sou ekane kolpiko...giati isoun idi 2 minwn opote fainotan kai apo tin koilia kathara.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα κοριτσια,επειδη ειδα την συζητηση που ειχατε με τα νοσοκομεια,και εδω ακουγονται οτι οι τιμες αλλαξαν στο νοσοκομεια και απο κει που επερνες και λεφτα μπολικα απο το ταμειο σου τωρα σε ξεπαραδιαζουν..δυσκολα πραγματα.

Εγω θα γεννησω σε κλινικη οπως και τον Σωτηρη μου,γιατι εμπιστευομαι τον γιατρο μου.Το ξερω οτι τα εξοδα της κλινικης ειναι περισσοτερα αλλα δεν το διακινδυνευω ουτε το μωρο μου ουτε εμενα,

στο δικο μας το νοσοκομειο(επαρχιας) γινεται μπαχαλο,αλλος σε αναλαμβανει αλλος σε ξεγενναει και επισκληριδιο δεν κανουν τις καισαρικες μονο ολικη ναρκωση,γιατι οι αναισθησιολογοι δεν ξερουν να την κανουν.

Κολπικο υπερηχο μου εκανε ο γιατρος μου μονο στην αρχη μεχρι τον 2ο μηνα,στην αυχενικη μου ειπε οτι αν χρειαζοταν θα μου εκανε κολπικο αλλα δεν χρειαστηκε.

Αλλα και για να συστηθουμε ειμαι η Βετα απο Πτολεμαιδα 31 ετων περιμενω το 2ο παιδακι μου και εχω ενα αγγελουδι τον Σωτηρη μου 3 χρονων.

jTBrp2.png

o4S4p2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera kai se sena Veta! Nai kai edw eparxia kai epikratei to idio mpaxalo.

Episis kserw apo atomo pou gennise sto nosokomeio kai ta duo tis paidia oti dineis fakelaki sto/sti giatro, kai an den dwseis, pou auti den edwse, den se prosexoun katholou kai oute kan patise o giatros na tin dei meta ti genna epidi den pire fakelaki. Auto sigoura den isxuei gia olous tous giatrous, giati egw proswpika kserw giatrous sto nosokomeio pou den exoun kamia sxesi me auta pou lew twra, alla auto pou mou periegrapse auti h kopela mazi me kapoia alla peristatika, me tromokratise.

Tha sas pw allo ena peristatiko pou mou eipe kai frikara. Otan pige sto nosokomeio gia na gennisei, h mea pou tin eixe analabei itan h wra tis na fugei, allaze h bardia, auti omws gia na kerdisei to dwro pou tha eperne kai kala opoia ksegennouse to mwro tis (auta ta lefta pou dinei sunithws o antras tis kopelas pou gennaei sti mea pou boithaei to giatro) tin pire me anapiriki karekla kai tin pige se ena grafeio kai tis ebale mia enesi leei ston oro, den tis elege ti einai, apla tis eipe min anisixeis, kai molis tis ekane auti tin enesi tin piasan amesws oi ponoi kai gennise amesws!! Kai ola auta eginan xwris na ta zitisei!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!μαξιμ καλως ηρθες!!!καλη εγκυμοσυνη να εχεις!!με το καλο κ η αυχενικη..ενα μπαχαλο παντως με τα νοσοκομεια..κ εγω θα το ψαξω λιγο,γιατι θα μπω τον αλλο μηνα στο βιβλιαριο του αντρα μου που εχει τεβε..να δω τι καλυπτει!γιατι τωρα εχω ασφαλεια του ικα αλλα με καρτα ανεργιας μου την θεωρουν.ανεργη ειμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ithela prin na prosthesw oti den isxuei auto me olous tous giatrous sta nosokomeio. Einai kapoia koritsia pou exoun kanei kai to prwto tous ekei kai gnwrizoun ton giatro tous, ton empisteuontai kai den exoun problima. Egw milaw sugkekrimena gia to diko mas stin eparxia kai auta pou kserw apo tin empeiria 2-3 atomwn. Den simainei oti auto isxuei gia ola ta upoloipa. Egw apla an tha gennousa se nosokomeio kai den iksera ton giatro tha to epsaxna polu.

Den exw rwtisei akoma times stin kliniki, apla apo oti mou exoun pei to IKA ta kaluptei ola ta eksoda. Alla etsi opws pane ta pragmata kai olo ta allazoun...gia na doume ti tha ginei mexri ton Iounio.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι και εγω. πηγα και βοηθησα τη νονα της μικρης να μαζεψουμε ελιες - καλα μη νομιζετε οτι μαζευα απλως καθομουν σε μια καρεκλα επινα το καφεδακι μου και μαδαγα τις ελιες απο τα κλαδια που εκοβαν-!!!!

ρε κοριτσια τι ακουω για τα δημοσια δηλαδη εδω στη ροδο ειμαστε προχωρημενοι πολυ!!! να φανταστειτε οτι οταν γεννουσα και πηρε την αποφαση ο γιατρος μου να με ξεγεννησει με καισαρικη πιανει τον αντρα μου και του λεει "επειδη τα χειρουργεια ειναι κλειστα(ηταν 13:30 μεσημερι) θα περιμενετε λιγο να συγκεντρωσω νοσοκομους και να βρω την αναισθησιολογο που ειναι η μοναδικη που κανει επισκληριδιο για να δει η γυναικα σου το μωρακι αφου τη ταλαιπωρησα" και πραγματικα συγκροτηθειτε χειρουργειο σε 5 λεπτα μεσα, ηρθε φορειο εγω περπατησα κανονικα και ξαπλωσα στο φορειο και οταν μπηκα στο χειρουργειο εγινε η επισκληρηδιο και 14:08 γεννηθηκε η σαντυ και πραγματικα μεσα στο χειρουγειο καναμε πλακα! αφου ελεγα στο γιατρο μου "κανε καλα τη ραφη οχι σαν να ραβεις καλτσες!!!" και αλλα τετοια κουλα!

χαρουλα μου και μαχιμ μου περιμενω τα αποτελεσμα τα σας να σας βαλω στη λιστα.

ελενα μου μη ανυσηχεις εσυ θα μας φερεις τα χαρουμενα νεα πριν τα χριστουγεννα!!!!

καλε οι υπολοιπες ποτε ξανακανονισατε επισκεψη στο γυναικολογο???? εγω αυριο θα ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou k se sena Delphine... tin ekana tin auxenikh koritsia ola kala eutixos mono o plakountas einai xamila alla mou eipe pws den einai tpt anusutiko tha anevei siga siga.... k egw anergh eimai ebgala twra karta anergia k perimeno na perasei o kairos gia na paw na kanw k to ika.. o antras mou dustuxos den mporei na me asfalisei opote tha meinw sto ika.... k esu kali egkumosunh na exeis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aleka ase exw tosi ma tosi polu agwnia...simera peira thl mpas kai mou to allaksei to rantebou gia 1 mera pio nwris, Deutera anti gia Triti, fantasou ti agwnia exw, alla den ginotan itan kleismena ola!

Telos pantwn, as kanw ligo akoma upomoni na sas ferw Xristougenniatika nea opws les kai esu! H koliti mou pou einai kai auti egkuos kai exoume mono mia ebdomada diafora pige simera auxeniki kai ekane tis eipe kai oti einai agori!! Twra auti perimenei na einai kai to diko mou agori gia na ginoun duo kolitoi filoi opws emeis! Plaka den exei?

Aleka kai tuxeri eisai alla kai ennoeitai pws den einai oloi oi giatroi to idio kai uparxoun eksereseis.

Maxim mprabo afou ola einai kala min anisuxeis!! To fulo den to eide??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den mou to eipe to fulo :cry::cry: mou ta masouse mia etsi leei to eida mia alliws k den me eipe... se 2 evdomades leei tha fenetai kala .... ase pou to mwro den kathotan me tpt k piga ekana voltes gia na to dei ksana meta.... min anxonesai ola kala tha pane sou euxomai kala apotelesmata....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Den peirazei Maxim, kane upomoni 2 ebdomades den einai polu. Egw nomiza oti pas ksana meta apo 1 mina, giati emena to allo rantebou tha einai meta apo 1 mina giauto elpizw para polu na doume to fulo auti tin ebdomada.

Merikoi giatroi einai kai periergoi, mporei na to doun alla epidi einai polu nwris kai den einai 100% sigouroi den lene kai sou lene apla oti den to blepw kathara gia na min tuxwn kai kanoun lathos.

Elpizw o dikos mou na min einai etsi!

Alla entaksei to pio sumantiko einai na einai kala to mpempaki mas kai as min to doume den peirazei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai mou eipe oti ama to dei tha mou pei... rantevou ston giatro mou den ekleisa akoma aurio tha parw na kleisw logika se ena mina opws mou eixe pei... apla auth i giatros mou eipe oti se 2 evdonades tha fenetai kalitera... e nai ennoeitai auto me noiazei perissotero na einai kala k as einai oti thelei../

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!μολισ με πηρε τηλ ο γιατρος μου..πηρε τα αποτελεσματα απο το παππ Α κ μου ειπε οτι ειναι τελειο το μωρο..δεν εχει κανενα προβλημα..πολυ χαρηκα!!! :P:P απο τις 2 του μηνος που καναμε την αυχενικη,μου ειπε να κλεισω ραντεβου για μετα τα φωτα..αρα σε κανα μηνα..πω πωωωωωω.....πολυ καιρος μου φαινεται..μαξιμ απ'οτι βλεπω οντως μικρουλι ειναι ακομα το νινι σου..εμενα στην 13η βδομαδα κ με το ζορι μου ειπε 80% κοριτσι..αλεκα οντως τυχερη ησουν στο θεμα γιατρου..μια φιλη μου ειχε γιατρο κανονικα εξω στο ιατρειο αλλα ξεγεννουσε στο ιπποκρατειο,αλλα .....οταν την επιασαν οι πονοι ολη την δουλεια την εκανε η μαια..ο γιατρος ηρθε οταν εβγαινε το μωρο κ την πηρε πριν 9 χρονια 300ε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο σας μαξιμ μου αντε τωρα καλα αποτελεσματα. δεν πειραζει που δεν σου ειπε το φυλο και εμενα του ξεφυγε και το ειπε. τι σου ειπε για τη πηκτικοτητα ολα καλα???

ναι κοριτσια ειμαι πολυ τυχερη με αυτον τον γιατρο. φανταστειτε οτι λιγο πριν φυγουμε πηγε ο συζυγος μου να του δωσει λεφτα (επειδη με προσεξε οχι οτι τα ζητησε) και του ειπε του αντρα μου "παρε κατι για το μωρο θα σου χριαστει", ενω του αδελφου μου που γεννησε στο ιδιο νοσοκομειο οπως και εγω αλλα με αλλο γιατρο συνεχεια ηταν απο πανω τους στο δωματιο μπας και του δωσουν το κατιτις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia tin piktikotita otan paw ston giatro tha dw ti tha kanoume apla rwtisa mpas k kserei kamia....den peirazei tha to mathw etsi k alliws argotera.... nai eisai tuxeri mia fili mou emena pou gennise se dhmosio tis pire fakelaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Raf123 ποτε θα μας αποκαλύψεις το φύλο;;;; Ποτε θα κρυφοκοιτάξεις το χαρτάκι;;;;;
    • Καλά έχω κοιλιά που είχα στην πρώτη στον 6 μήνα. Αλλά και στον δεύτερο είχα γενικά πολύ μεγαλύτερη κοιλιά απ το πρώτο.  Ευτυχως λόγω διατροφής για τον διαβήτη δεν έχω πάρει κιλά μόνο τούρλωσα 🤣🤣🤣🤣 Γύρω στις 18 με 20 εβδομάδες θυμάμαι κι εγώ αλλά ανυπομονώ… μου αρέσει αυτή η αίσθηση!!!!!
    • Εμένα έχει κόψει γεύματα με γάλα.. πίνει τη μισή ποσότητα πλέον απ' ότι έπινε πριν. Πάει πολύ καλά το blw! Τρώει τα πάντα μόνος του και δε κάνει gagging αλλά εννοείται ότι κάθε φορά γίνεται σα λαδοποντικας 🤣 γιατί τρίβει τα μαλλιά του στα λάδια 🤯 οπότε σχεδόν μετά το μεσημεριανό κάνει μπάνιο 🤣  Πέρασε όντως ο καιρός.... Κι ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το ζω και δεν είναι όνειρο.... 💙  Δεν είμαστε σίγουροι αν θέλουμε 2ο παιδί, ίσως μετά από 3-4 χρόνια.... Ήταν πολλά τα χρόνια που κάναμε εξωσωματική οπότε θέλουμε λίγο να ηρεμήσουμε και να ευχαριστηθουμε αυτό που ζούμε τώρα! Να ξεπεταχτεί ο μικρός και βλέπουμε...   
    • καλημέρα κορίτσια πως είστε ; Εγω θα έλεγα να παρεις αυτήν που σου άρεσε και αν είναι και η πιο οικονομική ακόμα καλύτερα 😊
    • Κι εμένα! Τούρλα! Κι επειδή δεν είχα εμετούς, τα χω πάρει τα 3.5 kg μου. Δε θέλω να ξέρω πόσο θα πάει αυτό το τρίμηνο με τους ρυθμούς που τα παίρνω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...