Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μηχανή Για ροφήματα


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις φίλες! Θέλω να αγοράσω μια μηχανή που εκτός από καφέ να φτιάχνει και άλλα ροφήματα για να με βολέυει να φτιάχνω και ζεστές σοκολάτες που λατρεύει η μεγάλη κόρη μου.

Ξέρετε να μου προτείνετε κάποια; Μια φίλη μου είπε για την dolce gusto που έχει μεγάλη ποικιλίασε ρφήματα και τα βρίσκεις και εύκολα, αλλά θα ήθελα και τη γνώμη σας. Τι μου προτείνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DafniS κι εγώ την ίδια έχω.Όταν την αγόρασα πέρσι σκεφτόμουν και την tassimo.Όμως πήρα την πιο μικρή σε μέγεθος dolce gusto σε λευκό(πιο οικονομική).Το καλό είναι οτι μπορείς εσύ να το σταματήσεις και έτσι να γεμίσεις την κούπα όσο θέλεις εσύ.Νομίζω η tassimo σταματάει αυτόματα αλλά δεν θυμάμαι και σίγουρα γιατί δεν την έχω...Πάντως η dolce gusto είναι πιο οικονομική αν πάρεις την μικρή και πιάνει πολύ λίγο χώρο στην κουζίνα.Αν βάλεις στο google τις ονομασίες θα βρεις και τα sites να ενημερωθείς καλύτερα. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ αγόρασα πρόσφατα αυτήν! http://www.getitnow.gr/prod/me-and-home ... d460047pp/

από meandhome, αν και έχουν διαγωνισμό στο facebook και δίνουν tassimo καφετιέρες.

Ο λόγος: αν πάρεις στυλ Tassimo αναγκαστικά θα βάζεις μόνο τις original tassimo κάψουλες που είναι ακριβές! Ενώ με πιο κλασσικές καφετιέρες βάζεις ό,τι θες.. Άσε που δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα λόγια για τις άλλες γεύσεις που φτιάχνουν, τσάι, κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη σου μερα :!:

Και εγω εχω την Dolce gusto και ειμαι πολυ ευχαριστημενη

Ειναι οντως πιο οικονομικη ;)

Οσο για την Tassimo την εχει μια φιλη μου κ δεν ειναι κ τοσο ευχαριστημενη γιατι

δεν μπορει να βρει ευκολα τα ροφηματα που θελει ;)

Ασε που εχω δοκιμασει κ απο τις δυο και προτιμω την πρωτη :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Σχεδόν με έχετε πείσει για την dolce gusto. Μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα πάω να την πάρω μάλλον. Θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι σχετικά με τις κάψουλες...τις βρίσκει κανείς και εκτός internet... γιατί θέλω να βρίσκω έυκολα τις κάψουλες. ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΚΑΙ ΝΑ ΈΧΟΥΜΕ ΜΙΑ SUPER ΚΥΡΙΑΚΗ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...