Μετάβαση σε περιεχόμενο

EΞΕΤΑΣΗ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ


RAPOYNZEL

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΜΕ ΛΕΝΕ ΕΛΕΝΗ ΕΙΜΑΙ 31 ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΜΑΜΜΥLAND.ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΓΑΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ Κ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΜΕΙΝΑ ΕΥΚΟΛΑ ΕΓΥΟΣ,ΟΜΩΣ ΔΕ ΧΑΡΗΚΑΜΕ Κ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΧΑΣΑΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΤΗ ΕΚΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ... ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΚΤΩΜΒΡΙΟ ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΔΙ1ΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ!ΤΩΡΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΗΣ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΚΡΙΒΗ ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ?ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΙΚΑ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑ ΑΚΡΗ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 75
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελενη καλως ηρθες στην παρεα μας

δεν ξερω να σου πω για το ικα ,το μονο που ξερω με σιγουρια ειναι πως δεν θα βγαλεις ακρη :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κοριτσι!!Εγω την εκανα στο αρεταιειο πληρωσα 530 ευρω τα εγραψα στο ικα κπηρα πισω 400 ευρω..ολο αυτο εγινε τον 9/10!!Τωρα δεν ξερω αν ισχυει..νομιζω πως τα καταργησανε κ αυτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ... ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΕΙ!ΑΣΤΑ .ΑΠΟΡΩ ΤΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ!ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΤΟ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ?ΦΙΛΙΑ :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κορίτσι κ καλώς ήρθες στο φόρουμ!

ρώτησες τον γυναικολόγο σου αν θέλει όλο το πακέτο της θρομβ? όταν έμεινα έγκυος έκανα στο Ιασώ εξέταση θρομβοφιλίας που κόστισε περίπου 200€, ή 200 και κάτι, αλλά ήταν ένα μέρος της εξέτασης, αν θυμάμαι καλά...

γενικά, και για να εξυπηρετηθείς, πάρε τηλέφωνο σε κανένα ικα πιο "επαρχιακό" για να βγάλεις άκρη! είναι μερικοι ευγενέστατοι υπάλληλοι που ενδεχεται να σε διαφωτίσουν σε αυτό το θέμα. μακάρι να πάνε όλα τέλεια. σύντομα εγκυούλα εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα !!!!!!καλως ηρθες στη παρεα του mammyland !!!εγω εκανα εξετασεις για θρομβοφιλια σε δημοσιο νοσοκομειο!!!και απο οτι θυμαμαι εδωσα 60 ευρω γιατι εκλεισα απογευματινο ραντεβου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω έκανα την εξέταση για θρομβοφιλία στο Ιασω, μέρος αυτής, και μου κόστισε 195 € τον Οκτώβριο του 2010, δεν πήρα τίποτα από το ΙΚΑ.

Η μητέρα μου τον Φεβρουάριο του 2011 έπαθε πνευμονική εμβολή, νοσηλεύτηκε σε δημόσιο νοσοκομείο και της είπαν να κανει μοριακή εξέταση για θρομβοφιλία, την οποία ΔΕΝ την καλύπτουν τα ταμεία και έπρεπε να την πληρώσει από την τσέπη της.

Έχω και γω τελικά μπερδευτεί. Τί ισχύει; Γιατί σε άλλους επιστρέφουν χρήματα και σε άλλους όχι; :?:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα !!!!!!καλως ηρθες στη παρεα του mammyland !!!εγω εκανα εξετασεις για θρομβοφιλια σε δημοσιο νοσοκομειο!!!και απο οτι θυμαμαι εδωσα 60 ευρω γιατι εκλεισα απογευματινο ραντεβου!

Lia τα 60 ευρώ είναι για το ραντεβού με τον γιατρό που πληρώνεις στα απογευματινά ραντεβού.Δηλαδή στα έγραψε ο γιατρός του νοσοκομείου και τις έκανες χωρίς να πληρώσεις στο ίδιο νοσοκομείο;Τι ασφάλιση έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε μια βδομάδα θα κανονίσω να πάω σε ιδιώτη γυναικολόγο που είναι συμβεβλημένος με το ΙΚΑ να δω τι θα μου πει.Θα σας ενημερώσω αν βγάλω κάποια άκρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το 75% δίνει πίσω το ικα για εξετάσεις θρομβοφιλίας αλλά πρέπει να σου τις γράψει γιατρός του ικα να πας κ σε ελεγκτή κ να σου βάλει σφραγίδα ότι δε γίνονται στο ικα.έτσι τις κάνεις έξω κ παιρνεις πίσω ένα ποσό.

ψάξε ιδιωτικά διαγνωστικά...θα βρεις καλύτερες τιμές στα διαγνωστικά της γειτονιάς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!littledancer πηρα τηλ στο νοσοκομειο ειπα τη εξετασεις ηθελα να κανω μου ειπαν οτι πρωινο ραντεβου ειχε μετα απο 3 μηνες και με ρωτησαν αν ηθελα απογευματινο την επομενη εβδομαδα αλλα χρεωνετε 60 ευρω!!!τωρα ποιος τα παιρνει δεν ξερω!!!!δεν θυμαμε να εκανα κατι αλλο!εχουν περασει 2 χρονια απο τοτε!!!!την αποδειξη την πηγα στο ικα δεν την δεχτηκαν εκανα ενσταση αλλα και παλι την απεριψαν!!!!δεν θυμαμε ομως γιατι!!!!!!(αν δεν κανω λαθος επειδη ηταν απογευματινο ραντεβου)!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!littledancer πηρα τηλ στο νοσοκομειο ειπα τη εξετασεις ηθελα να κανω μου ειπαν οτι πρωινο ραντεβου ειχε μετα απο 3 μηνες και με ρωτησαν αν ηθελα απογευματινο την επομενη εβδομαδα αλλα χρεωνετε 60 ευρω!!!τωρα ποιος τα παιρνει δεν ξερω!!!!δεν θυμαμε να εκανα κατι αλλο!εχουν περασει 2 χρονια απο τοτε!!!!την αποδειξη την πηγα στο ικα δεν την δεχτηκαν εκανα ενσταση αλλα και παλι την απεριψαν!!!!δεν θυμαμε ομως γιατι!!!!!!(αν δεν κανω λαθος επειδη ηταν απογευματινο ραντεβου)!!!!!!

Σ' ευχαριστώ Lia!Να πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω εκεί τότε.Σε ποιο νοσοκομείο πήγες εσύ;Αν είναι για 60 ευρώ εννοείται δεν με νοιάζει αν θα πάρω πίσω κάτι απο το ΙΚΑ.Τόσα έχω δώσει για άλλα λιγότερο σημαντικά...Σου ζήτησαν το παραπεμπτικό του γιατρού του ΙΚΑ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν θυμαμε....εγω τις εκανα στο βενιζελειο στο ηρακλειο κρητης!!!!!

Αμα είναι να την κάνουμε δωρεάν να κάνουμε κι ένα ταξιδάκι μέχρι εκεί τοτε :D:D Θα ψαχτώ εδώ Αθήνα να δω τι θα μου πούνε.Στο φαρμακοποιό μου που το συζήτησα μου είπε πως μπορεί κάποιο νοσοκομείο να συνεργάζεται με το ΙΚΑ και να πληρώνεις επιτόπου απλά μια μικρή συμμετοχή.Βέβαια κι αυτός για την συγκεκριμένη εξέταση δεν ξέρει.Οπότε απο την Δευτέρα αρχίζω τηλέφωνα σε όλα τα νοσοκομεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ολοι την κρητη μονο στο βενιζελειο τις κανουν (απο οτι μου ειπαν) ψαξε αθηνα και αν δεν βρεις ακρη παρε τηλ στο βενιζελειο!!!!!ενα ταξιδακι μικρο ειναι :D:D !!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα !!!!!!καλως ηρθες στη παρεα του mammyland !!!εγω εκανα εξετασεις για θρομβοφιλια σε δημοσιο νοσοκομειο!!!και απο οτι θυμαμαι εδωσα 60 ευρω γιατι εκλεισα απογευματινο ραντεβου!

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ lia ... :D:D ΜΗΠΩΣ ΘΥΜΑΣΑΙ ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΤΗΣ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ?ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΣΤΟΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ 50ευρω ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΤΑΔΙΟ Κ ΑΝ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΟ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΙΝΕΙΣ ΑΛΛΑ 250...Κ ΣΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΠΑΛΙ ΑΚΡΙΒΑ ΕΙΝΑΙ,Κ ΝΑ ΤΗΝ ΓΡΑΨΕΙΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ Κ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΕΛΟ ΠΟΣΟ ΠΙΣΩ,Κ ΑΝ ΣΤΗ ΓΡΑΨΟΥΝ ΣΤΟ ΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΗ ΠΩ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ..............ΜΕ ΒΛΕΠΩ Κ ΜΕΝΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΝΕΝΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΣΤΗ ΚΡΗΤΗ!1! :P:P:P ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε μια βδομάδα θα κανονίσω να πάω σε ιδιώτη γυναικολόγο που είναι συμβεβλημένος με το ΙΚΑ να δω τι θα μου πει.Θα σας ενημερώσω αν βγάλω κάποια άκρη.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ litte dancer....ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΒΓΑΛΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΚΡΗ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕ ΜΠΟΡΕΣΑ....ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΘΑ ΜΑΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ? :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ litte dancer....ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΒΓΑΛΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΚΡΗ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕ ΜΠΟΡΕΣΑ....ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΘΑ ΜΑΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ? :D:D:D

Καλησπέρα!Είπα να μην ξεκινήσω στα τυφλά τα τηλεφωνήματα στα νοσοκομεία και να περιμένω την Παρασκευή που θα πάω στον γυναικολόγο να ρωτήσω.Άντε να δούμε!Στον Ευαγγελισμό που ρώτησες και σου είπαν για 50 ευρώ καλά είναι.Να ήταν και όλο το πακέτο ακόμα καλύτερα θα ήταν.Να σου πω την αλήθεια πιστεύω οτι σε όποιο νοσοκομείο και να πάω δεν πρόκειται να μου κάνουν όλο το πακέτο με μικρή συμμετοχή. :? Αλήθεια ρώτησες αν θέλουν το παραπεμπτικό απο το ΙΚΑ;Και πόσο καιρό περιμένεις για να την κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Είπα να μην ξεκινήσω στα τυφλά τα τηλεφωνήματα στα νοσοκομεία και να περιμένω την Παρασκευή που θα πάω στον γυναικολόγο να ρωτήσω.Άντε να δούμε!Στον Ευαγγελισμό που ρώτησες και σου είπαν για 50 ευρώ καλά είναι.Να ήταν και όλο το πακέτο ακόμα καλύτερα θα ήταν.Να σου πω την αλήθεια πιστεύω οτι σε όποιο νοσοκομείο και να πάω δεν πρόκειται να μου κάνουν όλο το πακέτο με μικρή συμμετοχή. :? Αλήθεια ρώτησες αν θέλουν το παραπεμπτικό απο το ΙΚΑ;Και πόσο καιρό περιμένεις για να την κάνεις;

Καλησπερα littledancer... :) αυτο ειναι συγουρο οτι δεν προκειται να κανουν ολο το πακετο με μικρη συμμετοχη εχω φτασει σε σημειο να παρακαλαω να μην εχω για να μην πληρωσω παραπανω ...για το παραπεμπτικο κ ποσο περιμενεις θα σου πω την πεμπτη!αστα εγω εχω ανγχωθει γιατι περνανε οι μερες κ τιποτα δε κανουμε!εντωμεταξι εγω εχω αρχισει ηδη να μετραω μερες να μην παιρνω κανενα φαρμακο γιατι δεν κανει να εχεισ παρει ουτε ενα απλο depon για 20μερες τουλαχιστον.ετσι μου ειχαν πει στο λαικο.φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα littledancer... :) αυτο ειναι συγουρο οτι δεν προκειται να κανουν ολο το πακετο με μικρη συμμετοχη εχω φτασει σε σημειο να παρακαλαω να μην εχω για να μην πληρωσω παραπανω ...για το παραπεμπτικο κ ποσο περιμενεις θα σου πω την πεμπτη!αστα εγω εχω ανγχωθει γιατι περνανε οι μερες κ τιποτα δε κανουμε!εντωμεταξι εγω εχω αρχισει ηδη να μετραω μερες να μην παιρνω κανενα φαρμακο γιατι δεν κανει να εχεισ παρει ουτε ενα απλο depon για 20μερες τουλαχιστον.ετσι μου ειχαν πει στο λαικο.φιλια

Σοβαρά μιλάς;;; :shock: Ααααα καλά εμένα θα δείχνει οτι να ναι δλδ.Καλά που μου το είπες....Δεν ξέρω τότε αν θα μπορώ να την κάνωεγώ παίρνω καθημερινά μμμμ για να σκεφτώ...τουλάχιστον 7 χάπια την μέρα (τα παυσίπονα δεν τα μετράω :| )Όμως ξέρω κοπέλα που έκανε τις εξετάσεις μόλις έμεινε έγκυος και μετά απο εξωσωματική.Που σημαίνει πολλά φάρμακα που κάποια τα έπαιρνε και ακόμα και τότε.Μήπως στα είπαν λίγο υπερβολικά;;Όποια έχει κάνει την εξέταση ας μας πει!!!!! :geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοβαρά μιλάς;;; :shock: Ααααα καλά εμένα θα δείχνει οτι να ναι δλδ.Καλά που μου το είπες....Δεν ξέρω τότε αν θα μπορώ να την κάνωεγώ παίρνω καθημερινά μμμμ για να σκεφτώ...τουλάχιστον 7 χάπια την μέρα (τα παυσίπονα δεν τα μετράω :| )Όμως ξέρω κοπέλα που έκανε τις εξετάσεις μόλις έμεινε έγκυος και μετά απο εξωσωματική.Που σημαίνει πολλά φάρμακα που κάποια τα έπαιρνε και ακόμα και τότε.Μήπως στα είπαν λίγο υπερβολικά;;Όποια έχει κάνει την εξέταση ας μας πει!!!!! :geek:

Σοβαρά μιλάς;;; :shock: Ααααα καλά εμένα θα δείχνει οτι να ναι δλδ.Καλά που μου το είπες....Δεν ξέρω τότε αν θα μπορώ να την κάνωεγώ παίρνω καθημερινά μμμμ για να σκεφτώ...τουλάχιστον 7 χάπια την μέρα (τα παυσίπονα δεν τα μετράω :| )Όμως ξέρω κοπέλα που έκανε τις εξετάσεις μόλις έμεινε έγκυος και μετά απο εξωσωματική.Που σημαίνει πολλά φάρμακα που κάποια τα έπαιρνε και ακόμα και τότε.Μήπως στα είπαν λίγο υπερβολικά;;Όποια έχει κάνει την εξέταση ας μας πει!!!!! :geek:

κοριτσακι παρε στο λαικο να ρωτησεις αν θελεις..2107456324τμημα θρομβοφιλιας γιατι δεν ξερω αν αλλαζει κατισε καποια απο αυτες τις περιπτωσεις!εγω οταν ειχα παρει με ρωτησαν ποτε ειχα κανει την αποξεση,τουσ ειπα κ μου ειπαν οτι αν ειναι να κανω την εξεταση θα πρεπει 15 με 20 μερες πριν να μην εχω παρει τιποτα... παντως ναι ποια την εχει κανει ας μας πει !φιλια ;)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

;;);;) Με την όρεξη με βλέπω να μένω...Θα γλιτώσω τα λεφτά τουλάχιστον (να το βλέπω και απο την θετική του μερια...)Θα πάρω τηλ αν προλάβω αύριο το πρωί σ'ευχαριστώ!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

;;);;) Με την όρεξη με βλέπω να μένω...Θα γλιτώσω τα λεφτά τουλάχιστον (να το βλέπω και απο την θετική του μερια...)Θα πάρω τηλ αν προλάβω αύριο το πρωί σ'ευχαριστώ!

Οχι βρε κοριτσακι μη το λες αυτο.....δε προκειται να τα γλυτωσουμε αυτα λεφτα!!! :P;) αν προλαβεισ κ παρεις πες μου τι σου ειπαν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...