Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μου χτυπάει την πόρτα το μητρικό μου ένστικτο...


rodopetalo

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και όλες .

Καλώς σας βρήκα.

Βρήκα αφορμή σήμερα να κάνω εγγραφή στο mammyland παρόλο που το διαβάζω αρκετό καιρό τώρα . Μετά από πολλές άτυχες σχέσεις που είχα στη ζωή μου , εδώ και ένα χρόνο στα 31 μου χρόνια ζω έναν τρελό έρωτα με τον άντρα της ζωή μου. Συγκατοικούμε 3 μήνες τώρα και ξέρουμε και οι 2 τι θέλουμε και φυσικά κάποια στιγμή θα είμαστε ευτυχισμένοι με ένα μωράκι στην αγκαλιά μας.

Δεν είπαμε ότι θα βάλουμε μπρος για οικογένεια από τώρα όμως έχουμε συζητήσει πως δε θα μας χαλάσει καθόλου κάτι τέτοιο.

Αυτόν τον μήνα λοιπόν κάναμε ελεύθερα σεξ και συνειδητοποίησα ότι κάναμε ακόμα στις μέρες που είχα ωορρηξία , από την 11η μέχρι και την 16η .

Έχει 4 μήνες που σταμάτησα τα αντισυλληπτικά και περιμένω εδώ και 2 μέρες περίοδο και δεν μου έχει έρθει ακόμα .

ΝΑ ΧΑΡΩ ή θα απογοητευτώ και είναι νωρίς ??

Δεν νοιώθω κάποιο σύμπτωμα ότι θα μου έρθει περίοδος απλά έχω έντονες τσιμπιές στην δεξιά ωοθήκη μου. Μέχρι τώρα χωρίς τα χάπια η περίοδός μου δεν καθυστερούσε , μόνο μια φορά που ήρθε νωριτερα..

θα ήθελα πολύ τη γνώμη σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το σκέφτηκα αλλά από την άλλη είπα πως αν κάθε μηνα κάνω έτσι από δω και πέρα δε συμφέρει χαχαχα

Θα περιμένω λίγο ακόμα

Οι τσιμπιές είναι νορμάλ σε περίπτωση που είμαι? Ποτέ δεν το ένοιωσα αυτό το τσίμπημα πριν από περίοδο

Σορυ αν είμαι υπερβολική αλλά μάλλον το θέλω πιο πολύ απ'οτι λέω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το σκέφτηκα αλλά από την άλλη είπα πως αν κάθε μηνα κάνω έτσι από δω και πέρα δε συμφέρει χαχαχα

Θα περιμένω λίγο ακόμα

Οι τσιμπιές είναι νορμάλ σε περίπτωση που είμαι? Ποτέ δεν το ένοιωσα αυτό το τσίμπημα πριν από περίοδο

Σορυ αν είμαι υπερβολική αλλά μάλλον το θέλω πιο πολύ απ'οτι λέω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ήλθες!

Αφού το θελεις τόσο πολύ σου εύχομαι να σου συμβαίνει!

Και σε αυτή την περίπτωση τα τσιμπιματάκια είναι φυσιολογικά, μοιαζουν αρκετά με αυτά της περιόδου.

Προσωπικά έκανα τεστ στις 6 μέρες καθυστέρησης.

Και στα δικά σου! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ήλθες!

Αφού το θελεις τόσο πολύ σου εύχομαι να σου συμβαίνει!

Και σε αυτή την περίπτωση τα τσιμπιματάκια είναι φυσιολογικά, μοιαζουν αρκετά με αυτά της περιόδου.

Προσωπικά έκανα τεστ στις 6 μέρες καθυστέρησης.

Και στα δικά σου! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου!

Κάθε κοπέλα έχει διαφορετικά συμπτώματα πριν δει το θετικό τεστ. Εγώ για παράδειγμα το καταλάβαινα από την ευαισθησία του στήθους. Ακόμα και νερό να έπεφτε πάνω, σαν γυαλόχαρτο το ένιωθα.

Τα τσιμπηματάκια ακόμα και αν είσαι έγκυος είναι απόλυτα φυσιολογικά. Κοίταξε όμως να φροντίσεις τον εαυτό σου σαν να είσαι ένα μωρό, ενα ευαισθητο πλάσμα, για να πάνε όλα καλά. Μην κάνεις υπερβολές και καταχρήσεις και κυρίως κοίτα να το απολαύσεις!

Είναι πολύ γλυκό να είσαι έγκυος από τον έρωτα της ζωής σου! Ένα παιδάκι θα σας κάνει διπλά ευτυχισμένους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου!

Κάθε κοπέλα έχει διαφορετικά συμπτώματα πριν δει το θετικό τεστ. Εγώ για παράδειγμα το καταλάβαινα από την ευαισθησία του στήθους. Ακόμα και νερό να έπεφτε πάνω, σαν γυαλόχαρτο το ένιωθα.

Τα τσιμπηματάκια ακόμα και αν είσαι έγκυος είναι απόλυτα φυσιολογικά. Κοίταξε όμως να φροντίσεις τον εαυτό σου σαν να είσαι ένα μωρό, ενα ευαισθητο πλάσμα, για να πάνε όλα καλά. Μην κάνεις υπερβολές και καταχρήσεις και κυρίως κοίτα να το απολαύσεις!

Είναι πολύ γλυκό να είσαι έγκυος από τον έρωτα της ζωής σου! Ένα παιδάκι θα σας κάνει διπλά ευτυχισμένους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rodopetalo καλωσόρησες στην παρέα μας.....Σου έυχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα ...εγω προσωπικά ειχα κύκλο 28 ημερών (εσύ τι κυκλο εχεις)? και επειδή ήμουν standar, στην πρώτη μέρα καθυστέρησης εκανα τέστ κ ήταν θετικό...αλλά η κάθε κοπέλα ειναι διαφορετική....κ εγώ θα έλεγα να παρεις ενα τεστ (διπλό) και κάνε το ενα,,,,κρατα το άλλο (αχρείαστο να ναι...ελπίζω να εισαι,,,,) εστι για να σου φύγει η περιέργεια

ΦΙΛΙΑ....ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rodopetalo καλωσόρησες στην παρέα μας.....Σου έυχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα ...εγω προσωπικά ειχα κύκλο 28 ημερών (εσύ τι κυκλο εχεις)? και επειδή ήμουν standar, στην πρώτη μέρα καθυστέρησης εκανα τέστ κ ήταν θετικό...αλλά η κάθε κοπέλα ειναι διαφορετική....κ εγώ θα έλεγα να παρεις ενα τεστ (διπλό) και κάνε το ενα,,,,κρατα το άλλο (αχρείαστο να ναι...ελπίζω να εισαι,,,,) εστι για να σου φύγει η περιέργεια

ΦΙΛΙΑ....ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ. ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΚΙ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΟ....ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ .ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΠΩΣ ΤΑ ΟΝΕΙΡΕΥΕΣΑΙ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ. ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΚΙ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΟ....ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ .ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΠΩΣ ΤΑ ΟΝΕΙΡΕΥΕΣΑΙ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλη μου, καλωσήρθες στο Mammyland!!! Ελπίζω να σου φέρει γούρι το forum μας και να κυοφορείς ήδη τον καρπό του μεγάλου σας έρωτα... Εάν έχεις σταθερό κύκλο, δεν χάνεις τίποτα να κάνεις ένα τεστ... Περίμενε ίσως 2-3 μέρες ακόμα και κάντο τότε... Κι εγώ, όταν έμεινα έγκυος, επειδή δεν είχα και τον σταθερότερο κύκλο που υπάρχει, περίμενα 25 μέρες για να το κάνω... Άργησα βέβαια αλλά δεν ήθελα να απογοητευτώ στην περίπτωση που δεν θα έβγαινε θετικό, κι έτσι το καθυστερούσα, ώστε να συνεχίσω να ελπίζω... ;)

Μακάρι να έρθουν όλα όπως τα ονειρεύεστε και να σχεδιάζετε και να είστε μαζί κι ευτυχισμένοι για πολλά πολλά πολλά χρόνια ακόμα!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλη μου, καλωσήρθες στο Mammyland!!! Ελπίζω να σου φέρει γούρι το forum μας και να κυοφορείς ήδη τον καρπό του μεγάλου σας έρωτα... Εάν έχεις σταθερό κύκλο, δεν χάνεις τίποτα να κάνεις ένα τεστ... Περίμενε ίσως 2-3 μέρες ακόμα και κάντο τότε... Κι εγώ, όταν έμεινα έγκυος, επειδή δεν είχα και τον σταθερότερο κύκλο που υπάρχει, περίμενα 25 μέρες για να το κάνω... Άργησα βέβαια αλλά δεν ήθελα να απογοητευτώ στην περίπτωση που δεν θα έβγαινε θετικό, κι έτσι το καθυστερούσα, ώστε να συνεχίσω να ελπίζω... ;)

Μακάρι να έρθουν όλα όπως τα ονειρεύεστε και να σχεδιάζετε και να είστε μαζί κι ευτυχισμένοι για πολλά πολλά πολλά χρόνια ακόμα!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώε ήρθες στην παρέα μας!!!

Σου εύχομαι να είσαι πραγματικά έγκυος! Στη θέση σου θα έκανα τεστ εγκυμοσύνης και δεν θα περίμενα!!!

Θα περιμένω να μας πεις τα νέα σου...

Φιλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώε ήρθες στην παρέα μας!!!

Σου εύχομαι να είσαι πραγματικά έγκυος! Στη θέση σου θα έκανα τεστ εγκυμοσύνης και δεν θα περίμενα!!!

Θα περιμένω να μας πεις τα νέα σου...

Φιλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ RODOPETALO ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΑΣ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΦΟΥ ΤΟ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΟΝΤΩΣ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΚΟΠΕΛΑ ΣΕ ΚΟΠΕΛΑ.ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΧΟΤΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΗΡΘΕ.ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑΚΙΑ ΕΙΧΑ ΟΤΑΝ ΠΙΑ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ.ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ.ΤΟ ΟΤΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΣΗΜΑΔΙ.ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ RODOPETALO ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΑΣ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΦΟΥ ΤΟ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΟΝΤΩΣ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΚΟΠΕΛΑ ΣΕ ΚΟΠΕΛΑ.ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΧΟΤΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΗΡΘΕ.ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑΚΙΑ ΕΙΧΑ ΟΤΑΝ ΠΙΑ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ.ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ.ΤΟ ΟΤΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΣΗΜΑΔΙ.ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ , σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. να είστε καλά !!

Ακόμα δεν μου ήρθε περίοδος είμαι σε αναμονή αλλά δεν κάνω τεστ για να μην απογοητευτώ. Ο κυκλος μου ήταν πάντα σταθερός ακόμα και όταν έκοβα τα αντισυλληπτικά. Τον προηγούμενο μήνα μου ήρθε όμως νωρίτερα περίοδος επειδή πέρασα μια βαριά ουρολοίμωξη .

Ήθελα να σας ρωτήσω το εξής ...Εϊναι φυσιολογικό να έχεις αναγούλες από τις πρώτες μέρες καθυστέρησης ? ή αυτό συμβαίνει από τον δεύτερο μήνα ?

Σας ευχαιρστώ πολύ εκ των προτέρων και σας υπόσχομαι πως αν δεν είμαι έγκυος , από τον επόμενο μήνα θα είμαι πιο συγκρατημένη με τις ανησυχίες μου :(

φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ , σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. να είστε καλά !!

Ακόμα δεν μου ήρθε περίοδος είμαι σε αναμονή αλλά δεν κάνω τεστ για να μην απογοητευτώ. Ο κυκλος μου ήταν πάντα σταθερός ακόμα και όταν έκοβα τα αντισυλληπτικά. Τον προηγούμενο μήνα μου ήρθε όμως νωρίτερα περίοδος επειδή πέρασα μια βαριά ουρολοίμωξη .

Ήθελα να σας ρωτήσω το εξής ...Εϊναι φυσιολογικό να έχεις αναγούλες από τις πρώτες μέρες καθυστέρησης ? ή αυτό συμβαίνει από τον δεύτερο μήνα ?

Σας ευχαιρστώ πολύ εκ των προτέρων και σας υπόσχομαι πως αν δεν είμαι έγκυος , από τον επόμενο μήνα θα είμαι πιο συγκρατημένη με τις ανησυχίες μου :(

φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ..

ΟΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ

ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ..

ΕΠΕΙΔΗ ΚΙ ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ

ΠΙΣΤΕΥΑ ΕΚΑΝΑ ΑΜΕΣΩΣ ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΤΕΙΝΩ

ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΟΧΙ

ΛΟΓΩ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΑΓΧΟΥΣ!!!

ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΕ ΚΙ ΕΣΥ ΕΝΑ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΟ

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗΣ..

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ..

ΟΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ

ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ..

ΕΠΕΙΔΗ ΚΙ ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ

ΠΙΣΤΕΥΑ ΕΚΑΝΑ ΑΜΕΣΩΣ ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΤΕΙΝΩ

ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΟΧΙ

ΛΟΓΩ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΑΓΧΟΥΣ!!!

ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΕ ΚΙ ΕΣΥ ΕΝΑ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΟ

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗΣ..

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...