Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΑΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ Νο7


Recommended Posts

αχ βρε κοριτσια τι απογοητευση πηρα! χρειαστηκε να κανω χοριακη πριν την αναμενομενη ημερομηνια γιατι πρεπει να παρω κατι δυνατα παυσιπονα ( αυχεναλγια) και βγηκε αρνητικη! παμε για τον επομενο μηνα τωρα :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 472
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Madi σε καταλαβαινουμε ετσι ειναι μετα , δεν εχουμε χρονο γιατι πρεπει να ημαστε κοντα στα μωρακια μας!

Καλα τι κουκλα η μικρη!!! :D:D

Τις χρειαζομαστε και τις κλανιτσες τις μικρης γιατι ειναι γουρικες!

Πριν κανω εγω την εμβρυομεταφορα ειχα παρει αγκαλια το μικρο του κουμπαρου μας 4,5 μηνων ενα κουκλι και μου αφηνει κατι κλανιες στην κοιλια αλλο πραγμα :lol::lol::lol: Αφου τρμαξα :shock::lol::lol::lol:

Μετα απο λιγες μερες ηρθε το μωρακι...Τωρα σχετικα ειναι ολα και καλοδεχουμενα !

Joka λυπαμαι για το αποτελεσμα, αλλα θα ερθει το μωρακι ,αυτα θελουν υπομονη και οχι αγχος!

Ενα φφφφφφφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

και απο εμας στα κοριτσια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MaDi τι ομορφη κορακλα ειναι καλε?να σου ζησει για αλλη μια φορα...ευχομαι να ειναι καλοτυχη και πανω απ ολα υγεια...

ZEXRA_MIHALIS οχι δεν εχω ακολουθησει καποια αγωγη με χαπια...για να καταλαβω αυτο το κανατε για να προκαλεσεις ωορρηξια?

αυτο που θα σε συμβουλευα εγω ειναι να μην εχεις αγχος...και αυτο το επιβεβαιωνω απο πρωτο χερι, αφου τον Νοεμβριο τα ειχα καταφερει να μεινω εγκυος(εστω για λιγο,ασχετα αν δεν προχωρησε) και ηταν ο μηνας που ουτε κοιταζα γονιμες μερες, ουτε μετραγα, ουτε λογω επαγγελματικων ταξιδιων του αντρα μου μπορουσαμε ντοιν ντοιν τακτικα κτλ κτλ..και το ειχα αποκλεισει...και ομως εκατσε...

Madi μου καλα εισαι εσυ?

Κοριτσια σας ευχαριστουμε πολυ για το φυσημα..

αντε να αρχησουμε σιγα σιγα να ξαναπαιρνουμε τα πανω μας...γιατι πεσαμε πολυ!!!ε? ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apo oti mou eipe o giatros einai gia na kanw auga pio grigora.....telika mou irthane extes to vradi.....exeis dikio gia to agxos,paizei polu rolo...tha prospathisw na to apovalw apo panw mou.... pira to giatro mou to eipa oti mou irthane kai mou eipe na sunexisw ta xapia...tha prospathisw na mi to skeftomai...euxomai kai se sena oti kalutero... :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ZEXRA_MIHALIS ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ! ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ. ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ. ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ 14 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΙΜΑ ΤΗΝ 15η ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΕΣΤ.

joka11 ΚΑΙ ΕΣΥ ΞΕΧΝΑΤΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΑ ΔΥΝΑΜΙΚΑ.

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΦΦΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!

Madi ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΗ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΣΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΛΑΤΡΕΥΤΗ. ΜΙΑ ΓΛΥΚΑ!

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα είμαι καινούριο μέλος στην παρέα σας! :D Είμαι και εγώ στις προσπάθειες εδώ και 1,5 χρόνο πάμε για 2 :P Όλο αυτό το διάστημα έχω νιώσει κατά φαντασίαν έγκυος,απογοητευμένη,θυμωμένη,έχω καταντήσει να παρακαλάω να μην αδιαθετήσω έχω σκεφτεί ότι τα παρατάω και δεν θα ξανά ασχοληθώ,με αποτέλεσμα αυτή τη στιγμή να λέω στην οικογένεια μου και σε γνωστούς ότι δε βαριέσαι αν είναι να έρθει θα έρθει αλλιώς δε πειράζει αλλά μέσα μου με τρώει.Έχουμε κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και είναι όλα φυσιολογικά...Ο γιατρός επιμένει ότι είναι θέμα άγχους και επαγγέλαμτος του άντρα μου γιατί δεν μπορούμε να έχουμε τόσο συχνά επαφές!Αρκετά σας ζάλισα με τα δικά μου !!εύχομαι σε όλες σας να χάσει το δρόμο η ακατανόμαστη και να σας ξανά επισκεφτεί μετά από 9 μήνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalos irthes rina-katerina stin parea mas!!!!den mas zalises katholou...giauto eimaste edw gia na voithame psixologika i mia tin alli.....to agxos einai to xeirotero pragma,auto ftaiei kai se mena... :):):) kai egw tin idia psixologia eixa opws auti pou eixes,alla twra kai egw to exw apovalei kai prospathw na eimai iremi...prepei na eimaste iremes gia na ta kataferoume apo ti stigmi pou den exoume allo provlima...sou euxomai suntoma na piaseis!!!!! :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalos irthes rina-katerina stin parea mas!!!!den mas zalises katholou...giauto eimaste edw gia na voithame psixologika i mia tin alli.....to agxos einai to xeirotero pragma,auto ftaiei kai se mena... :):):) kai egw tin idia psixologia eixa opws auti pou eixes,alla twra kai egw to exw apovalei kai prospathw na eimai iremi...prepei na eimaste iremes gia na ta kataferoume apo ti stigmi pou den exoume allo provlima...sou euxomai suntoma na piaseis!!!!! :P:P:P:P

σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά!!αυτό με το άγχος είναι κομματάκι δύσκολο να το αποβαλλουμε προσπαθώ αλλά με τόσα που συμβαίνου γύρω μας άστα να πάνε θέλεις να ηρεμήσεις και δεν σε αφήνουν !! Πάντως αυτό που ξέρω είναι ότι δε με ξεχνάει ποτέ η ακατανόμαστη πάντα τυπική στην μέρα της και στην ώρα της χαχαχα αφου πολλες φορές με τσαντίζει!!! :P:P:P:P

Σου εύχομαι με το καλό να μείνεις εγκυούλα σύντομα!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικός μου γιατρός λέει ότι το χειρότερο απ'όλα είναι οι ιώσεις και όχι το άγχος. Το άγχος είναι κάτι που το έχουμε όλοι μας. Δεν υπάρχει άνθρωπος σήμερα που να μην αγχώνεται για κάτι. Παλιότερα είχαν ακόμα μεγαλύτερο άγχος επιβίωσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bre koritsia oles eksafanismenes eisteeee????alla ti milaw k egw!!!kala kanate k fygate!!makari na erxotan k i diki m stigmi!!!rina k zahri kalws irthate sti parea mas!!egw eimai palia edw alla exw tha psychologika m k den poly mpainw!!!!thelw na SAS pw pws afou eftyxws den yparhei problima diwkste to anxos giati einai o xiroteros exthros!!!tha erthoun syntoma ta mwrakia SAS!!!

Madi ti kouklara ekanes????na to xairesai to mwraki sou k efxomai na tis kaneis polla aderfakia!!!

Sas filw oles.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:? βρε κορίτσια καλησπέρα!!έχω ένα θέμα νομίζω έχουν τρελαθεί οι ορμόνες μου γιατί αυτό πρώτη φορά το παθαίνω και λέω μπας και είναι απο το άγχος που έχω αυτές τις μέρες με τη δουλεια...λοιπον την δευτέρα ήμουν στην 23 μερα ειχα κατι ενοχλησεις στην κοιλιά λέω ε αυριο θα αδιαθετήσω.Εχτές καποια στιγμή έχω κάτι καφε λεω οκ ήρθε και δε δίνω σημασία σήμερα το πρωί είχα παλι καφέ με λιγο ροζ και ξανασκέφτομαι ενταξει θα μου κατέβουν τώρα.Μέχρι και το μεσημέρι είχα καφε οπως στο τελειωμα της περιοδου.Απο κάποια στιγμη το μεσημέρι έως και τωρα δεν έχω τιποτα μονο ελαχιστο στο σκουπισμα ισα που φενεται.Τι στο καλο είναι αυτο τώρα? :idea::idea::idea:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντα υπάρχει αυτή η περίπτωση. Ακόμα κι αν έχεις κανονική περίοδο. Εκτός αν είχες κάνει χοριακή και σου έδειξε 0 και μετά περίμενες περίοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχω κανει ποτε μου χοριακη παντα περιμενα να εχω καθυστερηση για να κανω!καθυστερηση δεν εχει τυχει να εχω ποτε παντα ερχεται νταν οποτε καταλαβαινεις.Αυτη τη φορα ξεκινησε λιγο νωριτερα αλλα αυτο δεν ειναι κατι απλα δε συνεχιστηκε...λεω μπας και ερθει και απλα λογω αγχους και καιρου μπαινει και η ανοιξη βλεπεις μου κανει τερτιπια :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα ότι θες κάνε. Ένα τεστ δεν κοστίζει και πολλά και θα σου φύγει και το άγχος οπότε θα σου έρθει κανονικά η περίοδος. Μία φίλη μου είχε σκούρο μαύρο αίμα και τελικά ήταν έγκυος. Γι'αυτό στο λέω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια, τι κανετε?

εγω που να σας τα λεω..περασα την εβδομαδα μου δραματικα..την Κυριακη εφυγε ο αντρας μου για επαγγελματικο ταξιδι στην Γερμανία και στο καπακι Δευτερα εγω ταβλωνομαι στο κρεββατι με 39- 40 πυρετο...πονοκεφαλους, πονους στα κοκαλα μου στο λαιμο μου αυτι...οτι υπηρχε το ειχα παθει...και στο σπιτι μαζεμενους συγγενεις (γονεις-αδερφη-και πρωτη και καλυτερη φυσικα την πεθερα!!!!!)...επρεπε να βγαζουν και τον σκυλο βολτα, αφου εγω απο την Κυριακη δεν εχω βγει καθολου απο το σπιτι..ηρθε και γιατρος στο σπιτι και του ειπα οτι προσπαθουμε για μωρακι και περιμενω 16-17 του μηνος και δεν μου εδωσε αντιβιωση καν...την εβγαλα με ντεπον παναντολ κομπρεσες και χλιαρα ντουζ...σημερα ευτυχως συνηλθα και σηκωθηκα...και η περιοδος δεν μου εχει ερθει ακομη...βεβαια μπορει να βαρεσει καμια ψιλοκαθυστερηση λογω αντιπυρετικων και της ιωσης...

θα αφησω και το σαβ/κο και απο Δευτερα βλεπουμε..

sorry αν σας κουρασα με το μεγαλο μηνυμα...ευχομαι συντομα σε ολες μας τα καλυτερα...φιλια πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρω περαστικα σου!!

Κυκλοφορουν πολλες ιωσεις αυτο τον καιρο και θελει προσοχη!!

Καλα αποτελεσματα σε οσες προσπαθουν!

Φιλια στο παλιο παρεακι και στις φουσκωκοιλιτσες!!!

Εγω εκανα την β επιπεδου και ολα πηγαν καλα!!! :D:D:D

φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο lil μου!!

ΓΙΑ ΠΕΣ ΓΙΑ ΠΕΣ??

ΠΟΣΟ ΗΤΑΝ?ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΕΝΝΟΩ :D:D

ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ ΤΡΙΣΔΙΑΣΤΑΤΑ?

ΤΕΛΕΙΟ Ε??

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΖΗΣΕΤΕ ΟΛΕΣ ΑΜΜΕΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!

ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΤΥΣΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΣΤΟ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου χουανιτακι μου!!!

Αντε κοντευεις και εσυ!! :D:D:D

Μοιαζει στον μπαμπα της, ε???

Ευτυχως το ειδαμε καθοταν πολυ ησυχο και ολες οι μετρησεις που εγιναν ηταν φυσιολογικες!!! :D :D :D

Καποια στιγμη αρχισε να κουναει χερακια ποδαρακια, το χερακι του το εβαλε στο στομα και αρχισε να το πιπιλαει!!

Αχ τρελαθηκα!!!

Μετα που κουναγε και τα ποδαρακια, μας λεει ο γιατρος ξερετε τι ειναι αυτο??

Και φαινοταν καθαρα το πουλακι του!!

Αφου και η μαια που ηταν διπλα γουρλωσε τα ματια! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ααα και μαλλον σε εμενα μοιαζει ο μικρος, και το βαρος του ειναι τωρα 380γρ!

Ολα καλα λοιπον την αλλη εβδομαδα εχουμε καμπυλη ζαχαρου αντε να περασει και αυτη η εξεταση θα ειναι βαρετη και θα με κανουν 3 ωρες σουρωτηρι!

Εχετε χαιρετισματα και απο την twiggy μας!!Μου εστειλε μηνυμα οταν γεννησε :D:D:D

Η μικρη τουιγκουλα ηρθε και ειναι καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο LiL μου πολυ χαιρομαι...αντε με το καλο ευχομαι και η καμπυλη ζαχαρου την άλλη εβδομαδα...

Εγω κοριτσια περιμενα χθες-σημερα και καθως ειμαι αρρωστη απο την Δευτερα εστειλα την αδερφη μου χθες Παρασκευη να μου παρει και αντιβιωση και τεστ...λεω θα κανω πρωτα το τεστ και αν βγει αρνητικο ξεκιναω αντιβιωση...το τεστ βγηκε +++++++ ενα τεστ illa ή καπως ετσι το ελεγαν...

με πηρε και ο αντρας μου απο το αεροδρομιο ότι εφτασε και καθως εγω αφωνη απο τις αμυγδαλες που με πονανε του ειπε η αδερφη μου να φερει απο το αεροδρομιο τεστ...

μου εφερε ο κακομοιρης το clear blue 2πλο κι ολας...εκανα στο καπακι το 1 χθες και ηταν καραμπινατο θετικο...+++++++++++++.....

αχ κοριτσια ειμαι τοσο χαρουμενη οπως καταλαβαινεται και επιφυλακτικη ομως παραλληλα...ηθελα μονο να το μοιραστω μαζι σας...την Δευτερα το πρωι θα μιλησω με την γιατρο μου...

μακαρι ολα να πανε καλα...σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρώ μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif] Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι! Να πάνε όλα τέλεια! Είχα καιρό να μπω σε αυτό το ποστάκι αλλά τα νέα ήταν τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...