Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΑΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ Νο7


Recommended Posts

Βοηθήστε με κορίτσια εχω απορίες, για να ξεκινησεις εξωσωματική, τί εξετάσεις πρέπει να έχεις ήδη κάνει? Έχω κάνει ήδη 2! Είμαι 25 ετων! Η 2η ειχε θετικο αλλα απέβαλλα και τωρα ο γιατρος θελει να με ξεκινησει απο την αρχη πάλι...ωοληψιες και τετοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 472
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Diaz σ'ευχαριστώ πολύ!!!! Σου εύχομαι πολύ γρήγορα να έρθει το σποράκι!!!!

ΦΦοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ %%-%%-%%-%%-%%-%%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diaz ναι εγω ειμαι ασφαλισμενη.βλεποντας και κανοντας θα παμε μακαρι να πανε ολα καλα και συντομα να εχω και εγω το σπορι μου.θα φουσκωσεις θα φουσκωσεις σε λιγο καιρο θα μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alexita εγω δεν εχω ιδεα περι εξωσωματικης ισως καποια κοπελα σε βοηθησει αλλα μπες και στο θεμα εξωσωματικες εκει ειμαι σιγουρη οτι θα παρεις τις απαντησεις που ψαχνεις :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, Ελενακι συχγαρητήρια, μπράβο βρε θηρίο...καλή πανεμορφη και ήρεμη εγκυμοσύνη να έχεις κοπέλα μου. Guando μεγάλωσε η μπέμπα σου, πές μας πως είναι? Πρέπει να είναι πολύ όμορφη περίοδος ε? Είδες πάει πέρασε και αυτό, τόση αγωνία, άγχος, στεναχώρια απογοήτευση όλα πίσω. Αλί σε μας που ακόμη το ζούμε.

Ευχομαι τα καλύτερα για σένα και για όλες τις εγκυούλες μέχρι να πάρετε τα μπεμπάκια σας αγκαλίτσα.

Στις μέλουσες μανούλες ευχομαι σύντομα να μπούν στην διαδικασία του ποιο όμορφου πάχους που έχουν πάρει στην ζωή τους.

φιλιά σε όλες και καλως ήρθαν τα νέα μέλη και καλή επιτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βοηθήστε με κορίτσια εχω απορίες, για να ξεκινησεις εξωσωματική, τί εξετάσεις πρέπει να έχεις ήδη κάνει? Έχω κάνει ήδη 2! Είμαι 25 ετων! Η 2η ειχε θετικο αλλα απέβαλλα και τωρα ο γιατρος θελει να με ξεκινησει απο την αρχη πάλι...ωοληψιες και τετοια.

alexita καλως ηρθες.

Μπες καλυτερα στο ποστακι της εξωσωματικης .

Εκει θα μαθεις πολλα απο τις προσπαθειες των κοριτσιων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rose συμφωνω απολυτα με αυτα που σου λεει η cuando μας. Κανεις οτι χρειαζεται αν θελεις πολυ ενα μωρακι!

Πλεον οι κοπελες που εχουν μπει στη διαδικασια της εξωσωματικης ειναι παρα πολλες!Και δεν ειναι κατι το τρομερο!Εμεις οταν ειχαμε παει στο κεντρο για την εξωσωματικη νομιζα οτι θα ημουνα μονη μου αλλα γινοταν ενας χαμος, ημασταν στην αναμονη!

Βαλε στο μυαλο σου ολα τα ενδεχομενα και δουλεψε το απο τη θετικη του πλευρα!

Μωρουλι τι κανεις εσυ?

φιλια σε ολες τις φιλες μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LiL μου καλά είμαι μωρέ, εδώ στην μάχη μου και εγώ όπως τόσες άλλες. Προσπαθούμε να ρίξουμε την FSH μπας και καταφέρουμε να έχουμε ώριμα αυγουλάκια. Θα δέιξει, ο ΘΕΟ είναι μεγάλος.

Κουκλίτσα μου σε διαβάζω και χέρομαι, σε φαντάζομαι κάθε φορά με ένα χαμόγεο μέχρι τα αυτιά. Όλα θα πανε καλά μην ανησυχείς. Στο ευχομαι μέσα απο την καρδιά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα τα καταφερετε υπομονη θελουν αυτα το ξερεις...Οπως λες και εσυ ο θεος βλεπει τι αγωνα κανουμε και δεν θα αφησει καμια μας, γιατι πραγματικα το αξιζουμε μετα απο τοσες προσπαθειες που κανουμε και θα ημαστε υπεροχες μανουλες!

Οντως η χαρα μας ειδικα οταν παμε για υπερηχο ειναι απεριγραπτη!!Οι αγωνιες μας ομως δεν σταματουν ποτε!

Σε ευχαριστω και μεσα απο την καρδουλα μου ευχομαι τα καλυτερα συντομα και για σενα!!! :x:x:x

φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααχ φυσάτε εγκυούλες φυσάτε! Μην μας ξεχνάτε.

κορίτσια απέχω και θα απέχω πολύ γιατί με πιάνει πανικός και πολύ μα παρα πολύ άνχος.

Φιλιά ακι φυσάτεεεεεεεεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια

δεν σας ξεχναω,απλα με εχει παρει λιγο απο κατω η κλεισουρα στο σπιτι,ο καιρος δεν βοηθαει και τα εχω παιξει.....εχουμε ακομα και λιγους κολικους....

φουυυυυυυυυυυυυυυυυ σε ολες υπομονη και πιστη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΛΥΚΑ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΣΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ, ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ, ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ. ΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ομορφα νεα!!!!!!!!!!!!!να της ζησει!!!!!!μετα απο τοση ταλαιπωρια τα καταφερε μπραβο!!!!!!της ειπες οτι την ψαχναμε;να της στειλεις ολη μας την αγαπη!ποσο πολυ χαιρομαι!ειδατε κοριτσια καποια στιγμη γινεται και καποια στιγμη ερχεται και αυτη η μερα να αγκαλιασεις το μωρακι σου..ευχομαι να το ζησετε ολες συντομα!φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφοουουοουυου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!!!Να ειναι γερο, καλοτυχο και ευτυχισμενο.. Καλη λοχεια σου ευχομαι μανουλα!!

Αναστασια μου υπομονη, ειναι και χειμωνας να σκεφτεσαι ολοι κλεισμενοι ειναι σπιτι με τετοιο κρυο!!

φιλια σε ολες και πανω απο ολα αισιοδοξια!!!

φοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε γεννησε η σια μας?

τι καλαααααααααααα [smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif]

σιακι μου να σου ζησει η μπεμπουλα γερη να ειναι!καλη λοχεια να εχεις!

αχ τι ωραια πολυ χαρηκα για την σια της αξιζε εχει περασει τοσα και τωρα ολα αυτα που ηθελε εγιναν πραγματικοτητα.

ετσι κοριτσια θα ερθει και σε εμας μια μερα υπομονη και πιστη να εχουμε!

φιλακια πολλα αναστασακι να της δωσεις και οποτε μπορεσει την περιμενουμε να μας πει την εμπειρια της.

φιλια σε εσενα και στο φραουλακι σου :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

φυσατε εγκυουλες γιατι χανομαστε :-p:lol::-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΙΑ. ΜΟΥ ΓΛΥΚΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΓΙΗΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ. ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΡΧΕΤΕ ΚΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕ ΚΑΤΩ. ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ.

ΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια 'εχω ξαναγράψει σε άλλη συζήτηση αλλά δεν ξέρω αν τα βλέπουν όλες οι κοπέλες όλα, οπότε θα το γράψω και εδώ.

ήταν αύριο να ξεκινήσω την δεύτερη εξωσ. αλλά το ανέβαλα γιατί είμαι σε κατάσταση απελπισίας. Φίλη μου επιβεβαίωσε αυτό που μου είχαν πει και στο ΙΚΑ ότι πρέπει να έχει περάσει 4μηνο για να κάνεις την 2η...Ξέρετε κάτι σίγουρο να μου πείτε και εσείς να το διασταυρώσω? Έχει κάνει καμία μέσω ΙΚΑ? Δεν αντέχω άλλο με το ΙΚΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη εβδομαδα να εχουμε αγαπημενες μου!!!

Gogo38 απο τη στιγμη που θα στα γραψουν πρεπει να περασουν 4 μηνες.

Εχεις το δικαιωμα μεχρι 3 φορες το χρονο.

Εγω κοριτσια ακομα δεν εχω συνελθει, ημουν αρρωστη :(

Επαιρνα ντεπον ανα 6 ωρες , βαζαμε κομπρεσες, και ο πυρετος δεν υποχωρουσε , με ντεπον αλλα ανεβαινε!

Τρομαξαμε παρα πολυ!

Ετρεχε η μυτη μου, τα ματια μου , ο λαιμος μου πονουσε και πηραμε το γιατρο , μας ειπε οτι ειναι ιωση .

Μας ειπε να ξεκινησουμε αντιβιωση και βλεπουμε...

Μας συνεβει και κατι κουφο....ετυχε να μας σπασουν και τα δυο θερμομετρα με τον υδραργυρο και ο καλος μου πηρε την ηλεκτρικη σκουπα για να τα μαζεψει.

Ειναι οτι χειροτερο να μην το κανετε ποτε!

Με αυτο τον τροπο διαχαιεται στην ατμοσφαιρα και ειναι δηλητηριο αν το υσπνεουμε,οχι αν το ακουμπησουμε.Ευτυχως που απομακρυνθηκα απο το χωρο.

Πηραμε και στο κεντρο δηλ. μας ειπαν πως επρεπε να το μαζεψουμε , οτι πρεπει να αεριστει ο χωρος για 24 ωρες και πεταξαμε τη σκουπα...Ο αντρας μου εχει ακομα τυψεις για αυτο που συνεβει..

Περιμενω τωρα να παμε την Πεμπτη στο γιατρο να δουμε οτι το μωρακι ειναι καλα , για να ηρεμισω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LIL εμείς πάθαμε χειρότερο ο μικρος της αδερφής μου δεν ξέρω καν πως ξετρύπωσε το θερμόμετρο το έσπασε κ το έβαλε στο στόμα και τρελάθηκα!!!(η αδερφή μου στον κόσμο της!!...) πήραμε το κέντρο μας είπαν τα ίδια εγώ φοβόμουν μήπως κατάπιε υδράργυρο κ μας διαβεβαίωσαν οτι δεν υπάρχει κίνδυνος από κατάποση υδραργύρου αλλά αν κατάπιε κάποιο γυαλάκι.... Ευτυχώς όλα πήγαν καλά κ δεν υπήρξε πρόβλημα μαζέψαμε με απλή σκούπα κ φαρασι τα πετάξαμε και αερίσαμε τον χώρο για λιγότερο από 24 ώρες πάντως απ'οτι θυμαμαι γιατί δεν μας είπαν 24 αλλά να αεριστει καλά.... ¨ολα καλά θα πάνε μην τρελαίνεστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι να μην τρελενεσαι με το μωρακι που το καταπιε?

Και εμας ετσι μας καθυσηχασαν , αν τα καταπιεις λεει η αν το ακουμπησεις δεν παθαινεις τιποτα.

Να το υσπνευσεις δεν πρεπει γι αυτο θελει πολυ καλο εξαερισμο.Αυτο αρχιζει να εξατμιζεται... :shock:

Φιλακια στην κοιλιτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μουυυυ!!!!!!Σια κ Αναστασία να σας ζήσουν τα μπεμπακια σας...να τα χαίρεστε κ να τους δώσετε πολλα φιλία απο τη θεία Γιαννα.....χαχαχα!!!!!

Τα συνχαρητηρια μου σε όσες κοπέλες τα κατάφεραν κ μια ευχή,να κρατήστε όλες υγιέστατα μωρά και στην αγκαλιά σας!!!ωραια πράγματα συμβαίνουν!!!οσο για μένα κ την απουσία μου,τα καταφερνω αν κ ανακοινώθηκε άλλη μια πεντάμηνο εγκυμοσύνη απο μια ξαδερφη!!είμαι ψυχολογικά καλύτερα αλλα παραμενω πολυ ευαίσθητη στο θέμα μωρού!!!!

Η αλήθεια είναι πως παραμονή Αγίου Νικολαου η μαμά μου στεναχωριοταν για μένα κ δεν μπορούσε να κοιμηθεί,όταν τελικά τα κατάφερε είδε στον ύπνο της τον Άγιο Νικόλα να της λέει πως δεν χρειάζεται να στεναχωριεται γιατι η Γιαννα (δηλαδή εγω)θα κανει 2 κοριτσακια κ ένα αγοράκι!!!

Τοτε κ εγω ηρεμησα κάπως κ έχω μια σιγουριά πως στην επόμενη προσπάθεια θα έρθει κ το δικό μας μωρό!!!ισως να μου βγει σε κακό αυτή η αισιοδοξία κ να φάω πάλι τα μούτρα μου.....αλλα βρε κορίτσια κ πως πρέπει τελικά να το χειριστώ;;;;;;;δεν ξέρω.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααα κουκλες?πως πανε οι εγκυουλες?τι κανουν τα κοριτσια με τις προσπαθειες?

Γιαννα μου ευχαριστω πολυ κοπελα μου.Θελει υπομονη και πιστη,δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο.Αν ειδε η μαμα σου Αγιο,ετσι θα γινει μη φοβασαι!!!!Περιμενουμε κα τα δικα σου ευχαριστα νεα.Οταν θα εχω νεα απο τη Σια θα σας γραψω!!!

Φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια,  χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν σήμερα!! Με το καλό και οι υπόλοιποι υπερηχοι την εβδομάδα αυτή 🤞🤞🤞
    • Καλημέρα κορίτσια 😊 Ο τράχηλος αρχίζει και μειώνεται όσο περνάει η εγκυμοσύνη έχει να κάνει με την κάθε κοπέλα εμένα πχ μειώθηκε στην πρώτη αλλά μετά κόλλησε στο 3 δεν επεσα πιο κάτω εεε για φυσιολογική γεννά δεν ήταν καλό το 3  Είναι νωρίς ακόμα όμως μην σκας για αυτό στην παρούσα φάση είναι μια χαρά αυτό να σκέφτεσαι είναι όσο πρέπει να είναι 
    • Καλημέρα κορίτσια  Πώς είστε εσείς; Εμένα ξεκίνησε η δυσκοιλιότητα όπως στο πρώτο τρίμηνο... Ότι χειρότερο αυτή την περίοδο, που έχουν φουσκώσει και όλα, χέρια, πόδια. Χαλάλι βέβαια, καλά να είναι τα παιδάκια μας και θα τα αντέξουμε και αυτά. Λίγο έμεινε.  
    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...