Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤ ΝΤ ΛΕΜ Ν13


Recommended Posts

χριστινακι μου πολυ χαιρομαι....προφανως ξυνουν το κεφαλι στο σημειο που δεν εχει μαλλια....φανταζομαι....

καλα σοβαρα σου πηρε επισκεψη για να σε δει που σαραντησες;;;;συνηθως οι πιο πολλοι γιατροι δεν περνουν λεφτα μιας και ειναι στο κομματι της ολης πληρωμης....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 909
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χριστίνα, φαντάζομαι ότι στη βιοψία θα είναι όπως το λέει η Γιώτα. Δε νομίζω να πονέσεις, μάλλον θα σου ξύσουν λίγο το κεφάλι! :P

Όσο για το γιατρό σου τι να πω... Είναι ρε παιδί μου κάποιοι άνθρωποι, που τους εκτιμάς κιόλας, και μετά έρχονται και κάνουν κάτι γαϊδουριές... Π.χ. τις προάλλες ο άντρας μου πήγε την αλυσίδα που κρεμάει το σταυρό του σε έναν χρυσοχόο να του την κολλήσει επειδή κόπηκε. Ο χρυσοχόος είναι πατέρας μιας φίλης μου και τον γνωρίζω σχεδόν όλη μου τη ζωή! Από αυτόν πήραμε τις βέρες μας και διάφορα άλλα πραγματάκια, αν και, δε φοράω κοσμήματα, οπότε ποτέ δεν έχω αγοράσει κάτι για μένα. Όποτε θέλουμε, όμως, να κάνουμε κάποιο κόσμημα δώρο, πηγαίνουμε σ' αυτόν. Και τον χρεώνει 5 ευρώ για την αλυσίδα!!!

Τουλάχιστον ο γιατρός μου δεν παίρνει καθόλου λεφτά από μένα. Δηλαδή, αυτό πιστεύω. Φαντάζεστε να γεννήσω με το καλό και να έρθει και να μου πει "Χμ.... κάναμε αυτό, εκείνο, το άλλο, τόσες επισκέψεις, τόσοι υπέρηχοι, τόσα καρδιογραφήματα, βάλε τις ενέσεις στην αρχή που απασχολούσες τις νοσοκόμες, βάλε την κλινική, βάλε τον κόπο μου, βάλε τον αναισθησιολόγο, βάλε τον βοηθό χειρουργείου, βάλε τον παιδίατρο, βάλε την ψυχική οδύνη που μου δημιουργήθηκε επειδή έχεις ουρεόπλασμα και στρεπτόκοκκο, είναι... χμ... πέντε χιλιάδες ευρώ"!!!!!! Θα πάθω εγκεφαλικό!!!

Σίγουρα δε θα βάλει κι απ' την τσέπη του, δηλαδή δε θα πληρώσει αυτός τον αναισθησιολόγο που θα φέρει ή τον βοηθό χειρουργείου ή την αντιβίωση που θα μου βάλουν, αλλά και δε θα βγάλει κέρδος. Π.χ. για την αντιβίωση, μου έδειξε η νοσοκόμα την απόδειξη από τη φαρμακευτική εταιρεία και βγάλαμε μαζί το ποσό που θα δώσω. Οπότε, δεν τίθεται θέμα να βγάλει κέρδος. Ελπίζω δηλαδή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε οχι ρε που....η μου..έγραφα εδω και δυο ώρες ένα μνμ με μεγάλα διαλείμματα και με πέταξε έξω..

Τι για τι σύστημα υγείας στην ελλαδα έγραφα ..νευριασα τώρα..θα επιστρέψω σε λίγο..πάω να μαγείρεψω τώρα πρώτου ξυπνήσει ο μικρός..

Η Άννα Μαρία είναι ακόμα εδω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφηστε κοριτσια ωρες ωρες ειναι πραγματικα να τραβας τα μαλλια σου.....χριστινακι εσυ μη το κανεις :lol: πλακα κανω εεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!

τα εχουν κανει ολα σκατα.....σορυ κιολας.......μετα σου λενε δημοσια υγεια και μπουρδες!!!!!!!!βρε ουστττττττ :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsakia!

anna maria de se vlepw na exeis skopo na genniseis eeee?:)tha se fane les to lenaki k i giwtoula?pantws emeis s leme anteeee. . .!opote thelei o antrikos omws, kai den viazetai fainetai:)

oso gia to dimosio kai edw stin kipro ta pragmata den einai poli kalitera!oso gia to idiwtiko tomea o kathe giatros oti thelei kanei, kai oi episkepseis panakrives se opoiodipote giatro!aste. . .!

xristinaki m euxomai ola na pane kala me ti viopsia kai na vrethei i katallili therapeia!oso gia to giatro p s pire lefta otan piges xana gia exetasi p sarantises, tosa tou eixate dwsei kale,me ta saranta eurw tha plousieue autos?aman pia!

giwtoula m niwtheis kapws kalitera me to podaraki s?ax euxomai na perasei!vale pago giati kanei kalo kai ston pono kai sto fouskwma!

oi upoloipes kopelitses mas einai kala?

filakia koritsakia m!

as mas exei O THEOS KAI H PANAGIA KALA!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακόμα εδώ είμαι, για να σκάσετε!

Βάσω, εγώ είμαι αρκετά ευχαριστημένη από το δημόσιο νοσοκομείο της Κύπρου. Οι γονείς μου έχουν νοσηλευτεί αρκετές φορές και είχαν πολύ καλή φροντίδα, και εγώ έχω κάνει αρκετές φορές αναλύσεις εκεί, ενώ όταν έσπασα το χέρι μου, πήγαινα αποκλειστικά στο δημόσιο νοσοκομείο. Μόνο μια ακτινολόγος μου την είχε σπάσει αφάνταστα, κατά τα άλλα ήμουν ευχαριστημένη. Και όλα αυτά εντελώς δωρεάν! Βέβαια, δεν πληρώνεις τίποτα φτάνει να έχεις κάρτα νοσηλείας! Και το μωρό τώρα για τα εμβόλια στο δημόσιο νοσοκομείο θα το παίρνουμε, που είναι τζάμπα!

Όσο για τους ιδιώτες γιατρούς, εγώ τους πιο πολλούς δεν τους πληρώνω γιατί είναι συγγενείς! Όσες φορές πλήρωσα, η ταρίφα ήταν 50 ευρώ. Δεν είναι λίγα, αλλά δεν είναι και 130 ευρώ η επίσκεψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδία μου φιλάκια και από εμάς!!!!!!

Ρε Γιωτάκι πολλά λεφτά ζητούν ….καλά θα κάνεις και θα πας στα επείγοντα…ελεος πιαααααα

Άννα Μαρία μου πότε θα γεννήσεις καλέεεεεεε στις 21;;;;;;;;;;;;;;;

Χριστινάκι μου εύχομαι να βρεθεί σύντομα λύση στο πρόβλημά σου!!!!!!!

Από γουλιές πώς τα πάτε;;; σήμερα μου έβγαλε αρκετό γάλα και μετά 3 φορές συνεχόμενες από λίγο….ελπίζω να μην μου κρύωσε….

Κορίτσια εμένα ο γιατρός μου δε μου έπαιρνε καθόλου χρήματα όταν μπήκα στο μήνα μου που πήγαινα συνέχεια, ούτε και όταν πήγα να με δει….και τον εκτίμησα γιατί καιι παλαιότερα που είχα πρόβλημα και πήγαινα να με βλέπει έκανα κάπου 7 επισκέψεις και μου πήρε τις 2 γιατί εγώ τα άφησα επειδή ντρεπόμουν…..

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδεςςς καταφερα να μπω και εγωω...ολη μερα με τη Μιλα στο χερι....εχτες την ειχα στο βυζι...δεν επινε τοσο αλλα τη μια το ηθελε την αλλη ουρλιαζε...χαμος..κατα τις 12 καταφεραμε να την ηρεμησουμε και την νυχτα μουγκριζε πιο πολυ απο τις αλλες φορες και ανοιγε τα ματα και ηθελε πιπιλα,,,η αυπνια συννεφο...Αννα Μαρια γεννας οπου να ειναι...ειχα και εγω συσπασεις χωρις πονο αλλα μου εκοβε την ανασα..Αναστασια μιυ εμενα στη μικρη που γεννηθικε και μικρουλα μου ειπαν το πολυ μεχρι 3 ωρες για αρχη μετα μεχρι 5 και μετα για το βραδυ να μην την ξυπναω...ομως με τον ικτερο αυτο δεν μπορεις να το λαβεις υποψην σου πρεπει να πινει συχνα για να της περασει...γιατι δινεις ξενο??Αν πιει και απο τα 2 στηθη δεν χορταινει??δεν θα μπορεσεις να αυξησεις την παραγωγη σου ετσι..καλυτερα να τρωει νωριτερα παρα να δινεις απο τωρα ξενο..οσο για την θερμανση..εμεις απο περισυ εχουμε καταργησει το καλοριφερ...εχουμε τζακι στο σαλονι,κλιματιστικα αλλα αν εχει πολυ κρυο μονο κρυο αερα βγαζουν και πηραμε σωματα ηλεκτρικα,θελουμε να βαλουμε ενεργειακο τζακι με σωλινες που να βγαζει ζεστο αερα και στα δωματια αλλα φετος δεν θα το κανουμε...ο καθε γυναικολογος λεει αλλα...στο χριστοφορο πηγα στις 40μερες και μου εκανε τεστ παπ και μου ειπε ξανα σε 6 μηνες...τωρα που ειχα αλλη..πηγα στις 10μερες για να δει την τομη και να μου κανει υπερηχο και παλι στις 40 μερες να δει τα ιδια και μου ειπε για τεστ παπ μονο μετα την πρωτη περιοδο παντως δεν μου πηρε χρηματα για τον υπερηχο ουτε τον τελευταιο μηνα που πηγαιναπολυ συχνα..σπανιο φαινομενοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε βρε κοριτσια? Με εχει πιασει ενα αγχος με το θεμα του μπουκαλιου,το ξενο που της δινω....μου πνιγηκε λιγο το μεσημερι και φοβαμαι οταν ερχεται εκεινη η ωρα....προσπαθω απεγνωσμενα να φαει μονο απο το στηθος αλλα δεν την βλεπω να χορταινει......πειτε μου λιγο για τις θηλες απο τα μπουκαλι πως θα βρω την πιο μικρη που υπαρχει να τρεχει σιγα....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου υπαρχει αυτο μπιμπερο που μιμητε το στηθος και θηλες μισο βαζω λινκ

http://www.mariaevita.gr/index.php?disp ... t_id=30199

http://www.mariaevita.gr/index.php?disp ... t_id=30492

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=3138606

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, λες να γεννήσω στις 21; :) Από προφητείες πάντως έχω πήξει αυτήν την εποχή!

Εύη, κι εγώ σκέφτομαι για ενεργειακό τζάκι. Είναι εξαιρετική λύση, και από άποψη οικονομίας και από άποψη αποδοτικότητας και από άποψη οικολογικής συνείδησης! Αλλά φέτος με τί-πο-τα! Δε μας παίρνει οικονομικά! Άσε που δεν έχουμε καν τζάκι, οπότε θα πρέπει να υπογράψουν όλοι οι ιδιοκτήτες ότι δέχονται να γίνει παρέμβαση στην πολυκατοικία, μια που θα πρέπει να γίνει καμινάδα. Από τα ηλεκτρικά σώματα είστε ικανοποιημένοι;

Αναστασία, τι να σου πω, κι εγώ πιστεύω ότι δεν πρέπει να δίνεις ξένο, παρ' όλο που ακόμα δεν έχω καμιά εμπειρία επί του θέματος! Όταν λες ότι δε φαίνεται να χορταίνει, πώς φαίνεται δηλαδή; Αν παίρνει βάρος, τότε χορταίνει, κι ας γκρινιάζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια εμεις το ψαξαμε πολυ το θεμα με το τζακι,εμεις εχουμε και τζακι και καλοριφερ..στην αρχη σκεφτομασταν για λεβητα που καιει ξυλο αλλα πρεπει η να μπει στο πισω μπαλκονι η κατω ..οποτε λιγο δυσκολο να πηγαινο ερχεσαι καθε 3 και λιγο για να βαλεις ξυλα,το ενεργειακο τζακι εχει και την πορτα μπροστα και ετσι ρυθμιζεις την θερμοκρασια και δεν καιει τοσο ξυλο οσο ηο λεβητας..στην αρχη λεγαμε για ενεργειακο που να συνδεεται με το καλοριφερ αλλα τελικα καταληξαμε σε αυτο με τους αεραγωγους γιατι το αλλο σε περιπτωση που κοπει το ρευμα θα σταματησει να λειτουργει το μηχανημα και δεν θα μπορει να το κρυωσει (δεν ξερω να το εξηγησω καλα)και θα στελενει συνεχεια ζεστο νερο και δεν πρεπει...καπως ετσι και εστι καταληξαμε στο αλλο συστημα...το θεμα ειναι οτι εδω φεραμε ενα σωρο μαστορες και δεν ξερουν καννν να το κανουν ενω πουλανε τα τζακια στο μαγαζι τους..ξερουν απλα να βαζουν την κασετα στο ηδη υπαρχον τζακι και ως εκει..μονο που εμεις θελουμε να ζεστανουμε ολο το σπιτι...να μην σου πω και ποοοσα ζητανε για ολο το συστημα και ας μην ξερουν να το βαζουν....5.000ευρω...ναι ναι...και βρικαμε απο Πολωνια με 2.500 ολα τα εξαρτηματα και με μαστορα απο εδω να μας το βαλει βγαινει τοσο...αλλα φετος και εμεις οικονομικα δεννν γιατι αλλα υπολογιζαμε και αλλα ηρθαν οποτε τη βγαζουμε ετσι...αα και ηλεκτικη κουβερτα...κοιτα το σωμα μεσα στο δωματιο ειναι σουπερ ειναι γενικα ζεστο δωματιο και βοηθαει αλλα το σπιτι μου ειναι σε τετοιο σημειο που το χτυπαεο ο αερας(γωνιακο και ψηλα και πισω εχει βουνο και μπροστα θαλασσα)και ειναι κρυο ακομα και αν εχει ηλιο...αστα νξα πανε..παντως πηγε σε ενα σπιτι ο αντρας μου που ειαν ενεργειακο απλο μονο κασετα και μου ειπε πως ολο το σαλονι ηταν κολαση απο τη ζεστη..και λεμε τουλαχιστον αμα εχουμε λευτα να παρουμε για αρχη την κασετα και με τον καιρο βαζουμε και τα υπολοιπα για τα δωματια...καιει και λιγοτερο απο το κανονικο τζακι μιας και ρυθμιζεις εσυ ...μια χαρα..ελπιζω μονο να μην ανεβασουν και πολυ την τιμη ξυλου γιατι τωρα ολος ο κοσμος το εριξε στο τζακι και πηρανε φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μια φίλη μου που έβαλε ενεργειακό τζάκι, όλο το χειμώνα σκάνε απ' τη ζέστη. Θερμαίνει πάρα πολύ. Κι ο ξάδελφός μου που χτίσανε τώρα σπίτι βάλανε αυτό που λες με τους αεραγωγούς, όχι με τα σώματα.

Δεν ξέρω πόσο κοστίζει, και δεν ξέρω αν θα δεχτούν και οι υπόλοιποι ιδιοκτήτες να γίνει καμινάδα στην πολυκατοικία (ειδικά ένας είναι πάρα πολύ ξινός και σιγά μη δεχτεί).

Εμείς έχουμε τρεις σόμπες αλλογόνου και θα πάρουμε κι ένα σώμα καλοριφέρ για τα βράδια με πολύ κρύο, να το βάζουμε στο δωμάτιο. Νομίζω θα τον βγάλουμε μια χαρά τον χειμώνα!

Αυτό που σκέφτομαι, όμως, είναι το εξής: το τζάκι είναι οικολογική λύση, υποτίθεται, αλλά πρέπει να κόβουμε τα δέντρα για να το τροφοδοτούμε... Πώς είναι οικολογικό, λοιπόν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα να σου πω εδω πως γινεται στην αχαια δεν ξερω αλλου αλλα νομιζω το ιδιο κανουν...εχουν πολλες ελιες οι οποιες οταν τις μαζευπουν κοβουν κιολας πολυυυ ξυλο δεν ξερω γιατι αλλα ετσι πρεπει..επισεις εδω εχει πολλααα καμενα δαση και θελουν να κοπουν τα δεντρα για να γινει αναδασωση ..νομιζω δηλαδη οτι πχ την ελια ετσι την βρισκουν τα μαγαζια δεν νομιζω να μπορουν να κοψουν οτι δεντρο να ειναι δεν επιτρεπεται και λογικα θα εχουν δικα τους δεντρα ..αν δεν θεες ξυλο υπαρχει και το πελεξ..το οποιο το φταχνουν απο διαφορα χαρτια και το κανουν κυβους αλλα μπορεις να το φτιαξεις και μονος σου να μην εξαρτιεσαι απο αυτους για να το αγορασεις απλα φτιαχνεις για την επομενη χρονια γιατι για να στεγνωσει θελει χρονο εμεις αγοραζουυμε ξυλα αλλα εχεουμε και ενα φιλο που εχει ελιες και παει εκει ο αντρας μου και βοηθαει και περνουμε μετα τα ξυλα τα οποια ειναι καλυτερα να τα χρησιμοποιησεις την επομενη χρονια που θα εχουν ξεραθει..περισυ πηραμε πααρα πολλα απο εκει και χρησιμοποιησαμε αλλα φετος ειναι πιο καλα..καιγονατι καλυτερα και βγαζουν πιο πολυ ζεστη...με το σωμα προς το παρον καλα ειναι το δωματιο η το μπανιο οταν το βαζω αλλα δεν ξερω στα γερα κρυα το Γεναρη και μετα...στο δωματιο καλα θα ειναι στο υπολοιπο σπιτι δεν ξερω..ειναι και μεγαλο σπιτι και δεν ζεσταινει ευκολα οπως ειπα μας χτυπαει και απο παντου το κρυο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα, έτσι πάει με τα ξύλα! Στο πατρικό μου έχουμε τζάκι, αλλά εδώ και πολλά χρόνια δεν το ανάβουν, και δεν ξέρω τι ξύλα έπαιρναν και από πού. Όσο για τα πεθερικά, είναι το βασικό μέσο θέρμανσης στο σπίτι τους, αλλά νομίζω παίρνουν ό,τι ξύλο να 'ναι. Και μια παλιά καρέκλα θα τη χρησιμοποιήσουν για καυσόξυλο, αλλά αυτό είναι νομίζω επικίνδυνο. Α, άσε που ό,τι σκουπίδι έχουν το πετάνε στο τζάκι, φτύνουν μέσα, ίου που λέει και η Λένα, τα θυμήθηκα και αηδίασα.

Εμάς ακόμα δεν κάνει κανένα τρελό κρύο. Μόνο στο μπάνιο βάζω σόμπα προς το παρόν.

Κι εμάς το σπίτι έχει βόρειο προσανατολισμό και είναι ανοιχτό από παντού. Από νότια και δυτικά έχει άδεια οικόπεδα, από βόρεια είναι η πρόσοψη και απέναντι έχει ένα πολύ χαμηλό κτίσμα και πάρκο και από ανατολικά έχει ένα σπίτι, το οποίο, όμως, είναι ισόγειο, οπότε το διαμέρισμά μας που είναι στον πρώτο όροφο είναι εκτεθειμένο. Μ' αρέσει, όμως, ν' ανοίγω το παράθυρο και να μην βλέπω τον απέναντι να πίνει τον καφέ του στο μπαλκόνι ή τη γυναίκα του να απλώνει τη μπουγάδα!

Εν τω μεταξύ, οι προηγούμενοι ιδιοκτήτες έκαναν κάποιες μετατροπές και ένωσαν το σαλόνι με την κουζίνα και ένα τέταρτο υπνοδωμάτιο που υπήρχε, με αποτέλεσμα να είναι αρκετά μεγάλος ο χώρος, άρα και πολύ πιο δύσκολο να ζεσταθεί...

Θα δείξει, το μόνο που με αγχώνει είναι μην κρυώνει ο μικρός, αλλιώς εμείς μια χαρά είμαστε, αντέχουμε!

Ουφ, ελπίζω να μην γεννήσω μέχρι αύριο το απόγευμα, γιατί έβαλα να κάνω ένα λικέρ ρόδι, και πρέπει να μείνει για 24 ώρες να δέσει και μετά να το σουρώσω. Εν τω μεταξύ, έστειλα τον άντρα μου και πήρε κονιάκ, και δεν έφτασε, κι έβαλα ένα φλιτζάνι λιγότερο. Ελπίζω να μην βγει πάααααρα πολύ γλυκό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοπελια να μην γεννησεις γιατι εκανες λικερρ...χαχα τρεληηη....να σου πω εγω τη μικρη την εχω στο δωματιο με το σωμα και ειναι μια χαρα. οποτε αν κατσιε ο δικος σου εκει να τον εχεις εγω οταν εχω το τζακι ερχομαι μεσα αν οχι τοτε και εγω μενο στο δωματιο με την κουβερτουλα και το σωμα..σας φιλω κοπελιες αν και μονο εγω και η Ανν Μαρια ειμαστε φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!

τιτινακι εχει κανει η κουμπαρα μου βιοψια.. σου κανουν τοπικη αναισθησια σου ξυριζουν σε καποιο σημειο τα μαλλια κ σου παιρνουν ενα μικρο κομματακι απο μεσα. μου το περιεγραψε σαν πολυ ανατριχιαστικο γιατι ειπε οτι ενω δεν πονουσε καταλαβαινε τα παντα στο κεφαλι της :?

αναστασακο με τον ικτερο πως εισαστε τωρα? εχει πεσει φανταζομαι ε?

αποσο ξερω πρεπει να τα ξυπνας για να φανε σε περιπτωση ικτερου.. ο παιδιατρος σας τι ειπε?

επισης μην περιμενεις να χορταινει με το βυζι αν δινεις κ μπουκαλι.. μονο αν τη βαζεις στο στηθος θα αυξησεις την παραγωγη σου

αχ νια τι καλα που θα τα εχις κ τα δυο !!!!

α μαρακι κ εμεις που εχουμε βαφτιση κ γαμο μαζι μου θα τον παρω κ τον μπεμπη.. δε μπορω να τον αφησω.. σιγα αν ειναι καλα ντυμενα δεν παθαινουν τιποτα

μιριαμ εγω για εξεταση ειχα παει μετα τις 40 μερες, για τεστ παπ στο εξαμηνο

αγγελικουλα τον ανασταση δεν τον πειραζει τοσο το κλιματιστικο. εχει περισσοτερο θεμα με την υγρασια, τον αντρα μου τον εχει γαμησει ομως, εχει απο το καλοκαιρι που δε μπορει να συνερθει..

λπιζω να μας βαλουν γρηγορα τη θερμανση γιατι δεν παει αλλο

εχουμε κατι αροθερμα αλλα δεν ζεσταινουν καλα κ τα αλλα τα σωματα αλογονου κλπ τα φοβαμαι με τον χουλιγκαν

κατερινακι δε νομιζω να εχει σχεση η γοπ με τα γαλακτοκομικα, πρωτη φορα το ακουω να σου πω την αληθεια

αναστασακο με τον ορο θα καθαριζεις τη μυτουλα, αλλα οχι προληπτικα, μονο αν εχει μυξουλες

την εχεις ξαπλωμενη στο πλαι κ πατας την αμπουλα με δυναμη να μπει καλα μεσα

μετα τη σηκωνεις αμεσως ορθια κ σκουπιζεις τη μυτουλα

ιδανικα πρεπει αυτο που βαζεις απο το ενα ρουθουνι να βγαινει απο το αλλο

εγω του το εκανα με συριγγα.. ξερω οτι ακουγεται βαρβαρο αλλα μονο ετσι γινετια δουλεια

ακριβως οπως ειπε κ το μπουρεκι!!!

ρεσυ γιωτα τι λες τωρα?????????? πανε καλα οι ανθρωποι??? ελεος πια!

που νομιζουν οτι ειμαστε???

κ καλα θα κανεις να τον πας στα επειγοντα

ασε ρε τι δημοσια υγεια?????? σκατα στα μουτρα τους!

αννα μαρια εχεις πολλες συσπασεις? καλε δεν πας να σε δει ο γιατρος?? σου ξαναπα, αν νιωσεις κατι αναμεσα στα ποδια σου θαναι το κεφαλι του μικρου :lol:

αλλα εχεις κ το λικερ στην αναμονη :lol::lol::lol:

ευη τελειο πρεπει να ειναι το οικολογικο τζακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας........

αυτο το συστημα με τους αεραγωγους λεμε να βαλουμε και εμεις αν ολα πανε καλα......εμας μας ειπαν 2500 χιλιαρικα.......οσο για ξυλα εχουμε τις ελιες μας.........οποτε δεν εχω οικολογικες τυψεις.......

ανναμαρια αντε να γινει το λικερ να γεννησεις βρε........χαχαχα!!!!!!!!!

κισκα αυτα τα καλοριφερ που λες καινε πολυ ρευμα.......

βασουλα εχω βαλει παγο..το εχω δεμενο........αλλα ειναι νταουλι λεμε.......η κουτση μαρια ειμαι.....ημουν και μονη το απογευμα με τα παιδια και φρικαρα.......ασε........ποναει πολυ....και η γυναικολογος με αφηνει να παρω μονο ντεπον......ε και επειδη δεν παιζει να κανει κατι δεν πηρα τιποτα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, αύριο δεν ευκαιρώ για να γεννήσω, έχω το λικέρ!

Συσπάσεις έχω από τον Αύγουστο, δεν είναι κάτι καινούριο. Τώρα είναι πολύ περισσότερες, χωρίς καθόλου πόνο. Θα πάω αύριο στο γιατρό, πηγαίνω τρεις φορές τη βδομάδα για πίεση-ούρα-καρδιοτοκογράφο και τη μία φορά κάνουμε και υπέρηχο.

Ο άντρας μου πάντως προφήτευσε για αύριο, αλλά έχω πήξει από προφητείες, όπως έχω ξαναπεί...

Καλά, η περιγραφή για τη βιοψία είναι φοβερή! Ό,τι πρέπει για να της δώσεις θάρρος της Χριστίνας! :P

Όσο για τις σόμπες αλλογόνου, κι εγώ για φέτος θα τα έχω, όταν περπατήσει το μωρό θα είναι αδύνατον να τα έχουμε. Φυσικά, όταν ήμασταν εμείς μωρά στην Κύπρο ελάχιστα έως και καθόλου σπίτια δεν είχαν κεντρική θέρμανση και με σόμπες μεγαλώσαμε. Τις προάλλες διάβαζα στο "Ημερολόγιο του μωρού" (όπου μωρό=εγώ), ότι είχα κάψει το μεγάλο μου δάχτυλο στη σόμπα, έκλαιγα ασταμάτητα για τέσσερις ώρες και με πλάκωσε η μάνα μου στις αλοιφές. Πάντως, ούτε ψυχικό τραύμα μου έμεινε, ούτε σημάδι! :P :P :P

Τα αερόθερμα νομίζω ζεσταίνουν αρκετά αλλά καίνε πάρα πολύ ρεύμα.

Τέλος πάντων, ας περάσει ο φετεινός δύσκολος (οικονομικά) χειμώνας, και του χρόνου βλέπουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα, κι εγώ το ίδιο έκανα όταν έσπασα το χέρι μου. Μου είχαν δώσει στο νοσοκομείο παναντόλ, δεν έκαναν τίποτα, έτσι κι εγώ δεν έπαιρνα τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθα κι εγω..

Ελπίζω να μη με πετάξει κι αυτη την φορα..σήμερα είμαι ένα πτώμα..ο μικρός ήταν ξύπνοος όλη μέρα..καταλαβαίνετε..ήθελε απο το απόγευμα να κοιμηθει αλλα στο πενταλεπτο ξυπνουσε..έχουμε ακόμα κολικους..τώρα μου πήρε μια ώρα σχεδόν να τον νάνουρισω και να κοιμηθει..μπήκα έκανα ένα μπανιο(στις 11αξιωθηκα) και τώρα που εκατσα μου βγαίνει όλη η κούραση..την πλάτη μου δεν την νιώθω..η μάλλον νιώθω ένα κάψιμο..είμαι πολυ πιασμενη και νομίζω θα καταλήξω με καμπούρα σαν τον κουασιμοδο..

Κορίτσια, τι είναι αυτο το οικολογικό τζάκι που λέτε?δεν το έχω υπόψιν μου και με ενδιαφέρει πολυ..υπάρχει κάποιο λινκ να το δώ..εγω ξέρω ότι το κανονικό τζάκι καλύτερα να το αποφεύγουμε άμα έχουμε μωρά..μας είπαν να πάρουμε αυτα τα θερμαντικα σωματα γιατι είναι πιο ασφαλή αλλα δεν ξέρω πόσο θα ζεστάινουν και φοβάμαι και τον λογιαριασμο του ρεύματος..τρομερό πρόβλημα δεν έχουμε με το κρύο..το βλέπει ο ήλιος απ όλες τις πλευρές..

Εγω στον γυναικολογο αύριο θα πάω..έπρεπε να πήγαινα την προηγούμενη βδομάδα αλλα δεν βόλευε..μέχρι τώρα πήγα δυο φορές να δει την τομή και δεν πήρε λεφτά..για τεστ Παπ νομίζω μου είχε πει ένα δυο μήνες μετα τον σαραντισμο αλλα θα ξανά ρωτήσω..

Αχ τι άλλο είπατε?δεν θυμάμαι και πολλα..

Βρε γιωτακι, το θέμα με τις διαρροές το κοιτάξεις?σε πειράζει κάτι?

Λενακι κι εμένα με πειράζει το κλιματιστικά αλλα και ο άντρας μου κάνει κάτι ωραίες ιγμοριτιδες..άλλο πράγμα αλλα τι να κάνουμε..πρέπει να το βάζουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, το ενεργειακό τζάκι είναι το τζάκι που συνδέεται με σώματα ή αεραγωγούς και θερμαίνει όλο το σπίτι, σαν κεντρική θέρμανση. Τώρα λεπτομέρειες δεν ξέρω να σου πω!

Το τζάκι ξηραίνει τον αέρα, όπως και το κλιματιστικό, αλλά μπορείς να βάζεις μια λεκανίτσα με νερό στο δωμάτιο για να υγραίνεται η ατμόσφαιρα.

Εμείς δεν έχουμε κανένα πρόβλημα με το κλιματιστικό, αλλά δεν έχουμε κλιματιστικά! Μόνο δύο, και όλο το καλοκαίρι τη βγάλαμε με ανεμιστήρες. Τώρα δε σκοπεύω να το βάζω στο ζεστό, γιατί είναι πολύ αποπνιχτικά, παρ' όλο που η φίλη μου που ήρθε προχτές επέμενε ότι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ζεσταθούμε χωρίς κλιματιστικό.

Κι εγώ σκέφτομαι το λογαριασμό του ρεύματος, αλλά τι να κάνουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...