Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤ ΝΤ ΛΕΜ Ν13


Recommended Posts

δεν πειραζει μωρε, θα τα λεμε απο δω εχουμε κ το φεις ;)

η κοιλαρα καλα μεγαλωνει! κ ο αναστασης επισης!

εμενα σημερα ο χουλιγκαν εμαθε να μπαινει στο γιου τιουμπ να διαλεγει βιντεακια κ να τα παταει ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ! θα με φρικαρει αυτο το παιδι!

να ακουγατε γκρινια οταν δε μπορουσε να σημαδεψει το βιντεο που ηθελε :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 909
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κοριτσαρεσσσσσς. Είμαστε στο σπιτάκι μας επειτελους αλλα μόνο με το κοριτσάκι μας το αγοράκι μας θα το βγάλουμε σε μερικές μέρες... Ακόμα δεν το πιστεύω ότι είμαι και εγω. Μανουλα χαχαχαχαχα και σήμερα στο κρεβάτι μας δίπλα θα είναι ένα λεχουδακι και θα κοιμάται.......νυσταζω παρααααααα πολυυυυυυυυυ λέω να πεσω λιγάκι και μετα να σηκωθω να την ταισω μιας που τώρα την ταισα...σε 2 ωριτσες πάλι.... Δεν. Έχω διαβάσει τίποτα ευχομαι να είσαστε Ολες καλα και μόλις μπορέσω θα διαβάσω και θα αρχίσω να μπενω πάλι να τα λέμε.φιλακια πολλα σε ολες φιλεναδιτσες μουυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε δεν γεννησα......ειπαμε το σκ...... :lol::lol::lol::lol::lol:

απλα σημερα ηταν μια χαλια μερα.......απο χθες το βραδυ με ποναγε πολυ το στομαχι μου....μετα ειχα παλι διαρροιες...μετα με ποναγανε οι αιμορροειδες μου.....και καταφερα να κοιμηθω αργα......το πρωι ο γιωργος ηθελε να στολισουμε δεντρο......και στολισαμε....το απογευμα τον πηγα στο παιδοτοπο οπου εγω σταμπουλιξα τον αστραγαλο μου οπως κατεβαινα ενα πεζοδρομιο με αποτελεσμα να ειναι πρισμενο παρα πολυ.....δεν μπορω να το πατησω καθολου..και ποναει τοσο πολυ.......χαλια μαυρα.......

φυσικα τα πονακια συνεχιζονται........

τεσπα......αυριο ο σχολιασμος..........δεν μπορω καθολου...σορυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία, κι εμένα όλοι έλεγαν να το βγάλουμε με την καλαθουνα, ακόμα και ο άντρας μου έτσι έλεγε..αλλα επέμενα..την ημέρα που βγήκα απο την κλινικη και έφερε το κάθισμα αυτοκινήτου στο μαιευτήριο κι εμένα μου φανηκε ότι ήταν κάπως να βάλω μωρο έξι ημερών και 2600γρ στο κάθισμα..δεν ξεράμε πως να το βάλουμε, πως να στηρίξουμε το κεφάλι του, χανόταν το μωρο εκει μέσα..τελικα το βάλαμε και το σφινωσαμε με πετσέτακια και σεντόνακια....απο την δουλειά σταμάτησα..ήταν κάτι που το προτιμούσε μάλλον και ο πρώην εργοδότης..ήμουν αρκετά υψηλομισθη ..δεν νομίζω να επιστρέψω εκει..θα πάω σε άλλη φαρμακευτική..πολλές φορές σκέφτομαι να επιστρέψω στα εργαστήρια αλλα είναι λίγα τα λεφτά που δίνουν και δουλεύουν και Σάββατο..απάπα..δεν είμαι εγω για να είμαι κλεισμένη κάπου..

Καλα, αυτο το τριπακι εμεις που μεγαλώσαμε έτσι, τι πάθαμε αλλα και το τρία παιδια μεγάλωσα και ξέρω..πολυ με εκνευριζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νιά μου, επιστρεψατε κουκλιτσα μου?!ωραια!σε λίγες μέρες θα έρθει και το αγοράκι σου..τέλεια..η πρώτη νύχτα είναι λίγο περίεργη θυμάμαι..εγω είχα τρελο άγχος ..καλη λοχεια να εχεις φιλενάδα..σε περιμένουμε σύντομα στο παρέακι μας..

Λένα μου πολυ καλα τα κιλακια του μικρου..σε δυο βδομάδες γενιάς???καλε πως πέρασε έτσι ο καιρός??να σου πω βρε φιλενάδα, μηπως το κλιματιστικά πειράζει τον καημενουλι τον ανάσταση τον γλυκα που εχει άσθμα?κι αν οχι τώρα, μπορει αργότερα..ψάξε το καλη μου..όσο για την μακαρόναδα, εδω στο σπίτι μου δεν περισσεύει φαγητο..έχω ένα σκύλο που και ότι τρώμε εμεις, θέλει κι εαυτός..μόνο φασόλια δεν τρώει..

Ηλιαννακι μου, άτακτούλης ο άγγελος!!αφηστε το παιδι να μάθει..περαστικά στο κοριτσάκι σου..κι εμένα ο μικρός έκανε τσιμπλιτσες και βάλαμε σταγόνες αλλα τις καθάριζα και με χαμομηλακι επίσης..

Γιωτα μου, νόμιζα ότι γεννήσες βρε φιλενάδα..καλα πως τα καταφέρεις και στραμπουληξες το πόδι σου βρε?βαλε λίγο πάγο η κανένα ψυκτικο ζελ για να φύγει το οίδημα τουλάχιστον γιατι σε αυτές τις περιπτώσεις ο πόνος καλα κρατεί..πωπω..φρίκη..περαστικα κορίτσι μου..στολισατε δεντράκια?!μπραβο..εγω φέτος λέω να στολισμένη αρχές Δεκέμβρη γιατι θα ανέβω Αθήνα πιο μετα αλλα δεν ξέρω τώρα με το μωρο τι ελεύθερο χρόνο θα έχω..με βλεπω να μου παίρνει μέρες έτσι όπως είναι τα πράγματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθε και το φαντασμα του μαμμυ.....παντως ο Θεος μας δινει αντοχες !!!

Για πειτε μου βρε κοριτσια,ανα ποση ωρα ταιζετε τα μωρακια σας?Εμενα στην αρχη μου ειπαν στο 2ωρο αλλα βλεπω καμια φορα δεν ξυπναει και φτανει και τις 3,5 ωρες...ειναι καλα ή πρεπει να την ξυπναω?Επισης τα κοιταται ολη νυχτα ή κοιμαστε και αφηνετε καποιον αλλο?

Πλεον εχω κανει ενα συνδιασμο στηθους και ξενου αλλιως δεν χορταινει με τιποτα!!

Αγγελικουλα τι κανεις?Μια χαρα σε βλεπω ενεργητικοτατη.

Νασια μου τωρα διαβασα αυτα που εγραψες...καμια φορα εμεις επιτρεπουμε να μας ποδοπατανε..ειναι αυτο που λεω συνεχεια,οτι χαλι στρωσεις τον αλλο εκει πανω θα πατησει!!!

Λενακι πλησιαζεις κι εσυ........

Αννα Μαρια εχεις καταντησει αισχος λεμε....πανε να γεννησεις θα αρχισω να στα χωνω!! :P Θυμασαι τι εκανες στην συμπεθερα μου?ηρθε η σειρα σου!!! :lol:8-)

Συμπεθερουλα μου ολα μια χαρα με τη νυφουλα σου,αλλα ακομα εχουμε δρομο μεχρι να την στρωσω!!Ευτυχως ακομα θηλαζω αλλα δινω και ξενο,δεν χορταινει!!

Και εμεις με καρεκλακι αυτ/του την πηραμε παρολο που δεν ειμασταν μακρυα...κι εμας ηταν πολυ μικρουλα,την ψαχναμε μεσα στο καθισμα!

Μιριαμ δεν ειναι καιρος για μαγειρεματα,ας πλουτισουν λιγο και τα delivery!! :P

Νια μου οσο μπορεις να κοιμασαι μολις βρισκεις ευκαιρια,ιδιως οταν ερθει και ο μικρος σου θα γινει τρικουβερτο πανηγύρι,αλλα μια χαρα θα τα πας!!

Δωρακι μου πολλα φιλακια....

Ηλιανακι πως εισαι εσυ?

Λυδια μου φτανουν οι μερες σου,στην ευθεια εισαι...

Γιωτουλη περαστικα σου βρε κοριτσι!!!Ελπιζω να μην πονας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσακιαααααα!!!!!ειμαι απεξω από το δερματολογικο Ανδρέας Συγγρός δεν μπορείτε να φανταστείτε τι ουρά εχει.......είμαστε σίγουρα 100.άτομα και παραπάνω...καλά Χριστούγεννα δηλαδή...πωπω....

αναστασακι μας εχει δώσει πολύ δύναμη ο θεουλης όντως...εγω όταν είχα γεννήσει όσο ήμουν στο μαιευτήριο στοιχιμα να είχα κοιμηθεί 8 ώρες σύνολο 3 μέρες....ειδικά την πρώτη μέρα δν κοιμήθηκα καθόλου...είχα μια φωτογραφία του μικρού και την κοιταγα...είχα και τρελλή φαγούρα από την επισκληριδιο...

εμένα στην αρχή έτρωγε κάθε 2 με 2.5 ώρες αλλα εμένα ξυπναγε...τι σου είπε ο παιδίατρος?να την ξυπνασ!??πιστεύω πως άμα πειναγε θα ξυπναγε από μόνη της...αλλα δεν ξέρω επειδή ειναι πολύ μικρούλα τι πρέπει να κανείς...ρωτά τον παιδίατρο για σιγουριά!

συμπεθερα εμείς τα είπαμε και στο τηλέφωνο...άντε με το καλό να πάρετε και τον μικρούλι σπίτι!!!και θα κάνετε πάρτυ!χαχαχαχαχα

ειναι λιγο περίεργες οι πρώτες μέρες αλλα θα δεις μέρα με την μέρα θα είσαστε όλο και καλύτερα!!!!περιμένουμε φωτογραφίες...να δείξω και στον γιο μου την νυφουλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη σας μερα κοπελες!

τι μου κανετε?

χριστινακι μου υπομονουλα στο δερματολογο!ελπιζω να τελειωσεις νωρις και να σου δωσει την καταλληλη θεραπεια ετσι ωστε να διορθωθει το προβλημα και να παρεις τα πανω σου!

λενακι ο μπομπιρας σου μεγαλωσε ε?πολυ καλα τα κιλακια του!

γιωτουλα μου τι επαθες κοριτσι μου?περαστικα σου κοριτσακι μου!

αννα μαρια το πιο σωστο ειναι στο καθισμα αυτοκινητου να βγει το μωρο, το λενε και οι παιδιατροι!μαμαδες και πεθερες τοσα ξερουν, τοσα λενε. . . ελεος!

αναστασουλα μου η φραουλιτσα σου ειναι καλα?δυσκολες αυτες οι πρωτες βδομαδες αλλα θα περασουν!Ο Θεός θα σου δινει δυναμη!δεν πειραζει που δινεις ξενο αν δεν χορτανει η μπεμπα,τι αλλο να κανες?

νιακι μου περιμενετε το αγορακι σας ε?καλα να ναι ο μπεμπης και θα στο φερουνε και αυτο να μην αγωνιας κοπελα μου!ολα καλα θα πανε!

ηλιαννα μου φιλακια στο μπομπιρα:)σου τα μπερδεψε ο αγγελος ε?

αγγελικουλα μου ωσπου να πας ξανα δουλεια ο μπεμπης θα χει μεγαλωσει και ετσι δεν θα ανησυχεις τοσο να τον πας σε παιδικο. . .!

φιλακια κοριτσακια μου!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα γκιρλ μου...θύμισε μου το ονοματάκι σου γιατί όλο το ξεχνάω...εσύ πως τα πας τι κάνει η μπουμπουκα στην κοιλίτσα?

μακάρι να βρεθεί η θεραπια και να αρχίσουν να βγαίνουν πάλι τα μαλλάκια μου γιατί με εχει ρίξει παρά πολύ.....και δεν μπορώ να ειμαι άλλο ετσι.....να φανταστείτε οι φωτογραφίες μου με τον μπέμπη ειναι ελάχιστες.....πρέπει να χάσω και κανένα κιλό για να ανέβω και λιγο....αλλα το βασικό μου πρόβλημα ειναι να φτιάξουν τα μαλλιά μου και μετά όλα τα αλλα σιγά σιγά...

καλά κορίτσια ειναο μια γιατρός που ειναι ίδια η μεριλιν Μονρόε....πολύ γελιοοοοοο....φοράει και την άσπρη ρόμπα....και ειναι μια ομορφιά...χαχαχαχααχ....άντε σε λιγο μπαίνω...πάλι καλά πέρασε γρήγορα η ώρα και είχαμε μικρό νούμερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα γκιρλ μου...θύμισε μου το ονοματάκι σου γιατί όλο το ξεχνάω...εσύ πως τα πας τι κάνει η μπουμπουκα στην κοιλίτσα?

μακάρι να βρεθεί η θεραπια και να αρχίσουν να βγαίνουν πάλι τα μαλλάκια μου γιατί με εχει ρίξει παρά πολύ.....και δεν μπορώ να ειμαι άλλο ετσι.....να φανταστείτε οι φωτογραφίες μου με τον μπέμπη ειναι ελάχιστες.....πρέπει να χάσω και κανένα κιλό για να ανέβω και λιγο....αλλα το βασικό μου πρόβλημα ειναι να φτιάξουν τα μαλλιά μου και μετά όλα τα αλλα σιγά σιγά...

καλά κορίτσια ειναο μια γιατρός που ειναι ίδια η μεριλιν Μονρόε....πολύ γελιοοοοοο....φοράει και την άσπρη ρόμπα....και ειναι μια ομορφιά...χαχαχαχααχ....άντε σε λιγο μπαίνω...πάλι καλά πέρασε γρήγορα η ώρα και είχαμε μικρό νούμερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα γκιρλ μου...θύμισε μου το ονοματάκι σου γιατί όλο το ξεχνάω...εσύ πως τα πας τι κάνει η μπουμπουκα στην κοιλίτσα?

μακάρι να βρεθεί η θεραπια και να αρχίσουν να βγαίνουν πάλι τα μαλλάκια μου γιατί με εχει ρίξει παρά πολύ.....και δεν μπορώ να ειμαι άλλο ετσι.....να φανταστείτε οι φωτογραφίες μου με τον μπέμπη ειναι ελάχιστες.....πρέπει να χάσω και κανένα κιλό για να ανέβω και λιγο....αλλα το βασικό μου πρόβλημα ειναι να φτιάξουν τα μαλλιά μου και μετά όλα τα αλλα σιγά σιγά...

καλά κορίτσια ειναο μια γιατρός που ειναι ίδια η μεριλιν Μονρόε....πολύ γελιοοοοοο....φοράει και την άσπρη ρόμπα....και ειναι μια ομορφιά...χαχαχαχααχ....άντε σε λιγο μπαίνω...πάλι καλά πέρασε γρήγορα η ώρα και είχαμε μικρό νούμερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraaaaaaaaaaaaaa files....ti moy kanete emena ta matia moy einai san toy vikolaka xaxaxaxaxa alla den me peirazei xixixixi...kale poy to vriskoyn toso skto apo tis 3 poy gyrisame xtes mexri twra exei kanei 5 fores apapapapa prepei na kanw symvash me thn libero xaxaxaxaxa htan to pio omorfo brady mas omws kai to epomeno tha einai otan erthei kai o zoyzoynakos moy.........

anastasaki gia to faghto emena xtes moy eipan oti osa mwra exoyn gennhthei mikroytsika prepei na trwne kathe 3 wres oxi pio poly omws kai ta megalhtera mexri 3.5 wres .....poso einai h fraoylitsa????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια, σε όλα τα μωράκια και σε όλες τις κοιλιτσες!!!!!!

Δωράκι μου φιλάκια στο μαναράκι σου!!!!!

Νασιούλα μου περνάς δύσκολα στην ίδια φάση είναι και μια φίλη μου…μέχρι κ@ρι@λα τη φωνάζει….έχουν ένα παιδάκι τώρα δε ξέρω αν θα κάνει και δεύτερο…

Και φυσικά και εκείνος έχει μεγαλώσει με το ότι η γυναίκα είναι υπό……!!!!!!!

Δύσκολες καταστάσεις!!!!!!

Αλλά μην πέφτεις στην παγίδα και παίρνεις φάρμακα άστα για τους άλλους!!!!!!

Μην κάνεις αρνητικές σκέψεις κοριτσάκι μου, θα έρθουν καλύτερες μέρες σίγουρα.

Το αξίζετε και οι τρεις σας!!!!!

Βασούλα μου εγώ του δίνω μόνο το δικό μου την προηγούμενη βδομάδα που μας πέρασε είχα κάποιο πρόβλημα δεν έπινε πολύ λόγω κολικών, και πήρε μόνο 60γρ αλλά καλά που ήταν και η παιδίατρος και μου είπε θα βελτιωθούν και όντως με προσπάθεια και περισσότερο τάισμα….πήρε 200γρ το μαναράκι μου….

Τι κάνει το μπεμπεδάκι σου;;; τα φιλιά μας!!!

Ευούλα μου τρέχεις και δε φτάνεις και εσύ!!!! Φιλάκια

Μυριαμάκι μου τι κάνετε κοριτσάκι μου;; όλα καλά;; πώς τα πάτε;; κάθε μέρα και καλύτερα φαντάζομαι!!!!! Να μου φιλήσεις τα πατουσάκια του!!

Άννα Μαρία μου πόσο με εκνευρίζει που τους βάζουνε λόγια οι μαμάδες τους και μετά έρχονται και μας τα λένε με τρόπο….εμένα μου είπε η πεθερά μου ότι δεν είναι καιρός για να βγει το μωράκι έξω και να έρθει να το φυλάει για να πάμε στη βάπτιση του μωρού της αδερφής μου,,,και της είπα θα τον πάρω μαζί μου, θα μείνει όλο το χειμώνα μέσα το παιδάκι;;;; άσε που θηλάζει και δε γίνεται να μείνει μόνο!!!!!

Αν έρθει και ο άντρας μου το βράδυ και μου το πει θα καταλάβω ποιος του πιπιλάει το μυαλό, ο άντρας μου πραγματικά είναι πολύ καλός άνθρωπος και με βοηθάει, με υποστηρίζει ….αλλά τον φοβίζουν με το μωρό (και έχει φοβηθεί και με αυτά που περάσαμε στο μαιευτήριο…)

Λενάκι μου μια χαρά το μπεμπάκι σου κοριτσάκι μου!!!!!!

Μπράβο πολύ χαίρομαι!!!!!

Αγγελικούλα διαβάζω είχατε μια καλύτερη μέρα και θα έρθουν και άλλες πιο ευκολες!

Ηλιαννάκι μου φιλενάδα μου τι κάνετε;;;

Πού να σε ξεχάσωωωωωω μου έλειψες…

Πάρε και άλλη γνώμη για το κοριτσάκι σου, άποψή μου βέβαια, εσύ ξέρεις καλύτερα.

Περαστικούλια σας!!!

Νιάκι μου να σου ζήσουν και πάλι!!!!! Να είναι γερά και ευτυχισμένα….θα σε περιμένω για περισσότερα νέα!!!!

Γιωτάκι πώς είσαι σήμερα;; όλα μαζί σε έπιασαν!!!!!

Συμπεθερούλα μου εμείς στην αρχή δεν είχαμε ωράριο όποτε θέλει να φάει τρώει..ακόμα και τώρα…σιγά σιγά θα βρούμε τους ρυθμούς μας!

Φιλάκια στην φραουλίτσα σου!!

Χριστινάκι περιμένω νέα από την γιατρό σου!!!!!

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νια μου εμενα μου ειπε οταν γεννηθηκε,απο την κλινικη δηλαδη να τρωει ανα 2 ωρες και μετα μου το αλλαξε σε 3 ωρες αλλα και μεχρι 4 να μην ανυσηχω....αλλα εγω πανω απο 3,5 ωρες δεν την αφηνω....εμενα με απασχολει πως θα ξεψαρωσω και θα την αφηνω μονη της να κανω καμια δουλεια,φοβαμαι μην κανει εμετο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΧΩ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΝ ΑΥΠΝΙΑ Κ ΑΠΟ ΤΙΝ ΚΟΥΡΑΣΗ.ΧΘΕΣ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 1 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΑΡΙΔΑ ΕΦΑΓΕ ΤΟΝ ΑΛΑΞΑ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ Κ ΛΙΓΟ ΧΑΜΟΜΗΛΙ Κ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΑΦΗΣΤΕ ΕΝΑΣ ΧΑΜΟΣ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 4 ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ Κ ΣΤΙΣ 6 ΠΑΛΙ ΞΥΠΝΗΣΕ.ΤΙ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΣΗΜΕΡΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΛΕΓΑ ΜΠΡΙΖΟΛΕΣ ΑΛΛΑ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΤΙΣ ΒΓΑΛΩ ΝΑ ΞΕΠΑΓΩΣΟΥΝ ΕΧΩ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΤΕΛΕΙΟΣ.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΝΤΙΛΙΒΕΡΙ ΕΥΚΟΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΥΓΕΙΝΟΣ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ.ΕΧΩ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΤΑΙ.ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ?

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΧΑΣΑΜΕ ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΟΤΙ ΜΕ 3 ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΧΡΟΝΟΣ ΕΔΩ ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ Κ ΕΙΜΑΙ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΗ ΟΛΗ ΜΕΡΑ.ΦΙΛΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ!!!!!

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΜΙΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΣΟΥ!!!!!!ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΛΕΙ.

ΓΙΩΤΑ ΜΟΥ ΠΕΡΣΤΙΚΑ ΣΟΥ!!!!!!ΣΤΟΛΙΣΕΣ Κ ΔΕΝΤΡΟ Ε?ΤΙ ΩΡΑΙΑ Κ ΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΤΟΛΙΣΩ ΝΩΡΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΟΛΙΣΕΙ.

ΜΑΡΙΑ 12 ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΝΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΤΟΥ Κ ΝΑ ΠΕΡΣΟΥΝ Η ΚΟΛΙΚΟΙ.ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ?

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΟΥ?

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΣΟΡΥ....

Α ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ ΓΕΝΝΗΣΕΙ Κ ΕΧΕΤΕ ΣΑΡΑΝΤΙΣΕΙ ΠΗΓΑΤΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΠΑΠ Κ ΚΟΛΠΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ?Κ ΑΝ ΝΑΙ ΠΗΓΑΤΕ ΣΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ Η ΠΙΟ ΜΕΤΑ?

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκα μου κοριτσακια!!

Τι μου κανετε??Βλεπω πολυ αυπνια εχει πεσει!!Τι θα γινουμε ολες κοριτσια??Κ γω ειμαι χαρουμενη γιατι τωρα δυο τρεις μερες κοιμαμαι 3 ωρες συνεχομενα!5:30 ομως τα ξημερωματα ξυπναμε λυσσασμενοι για φαγητο!Αν δεν ειχαμε την παλινδρομηση θα κοιμομουν πιο πολυ αλλα πρεπει μετα το θηλασμο να τον κραταω ορθιο για κανενα 20-30λεπτο οποτε φευγει η ωρα κ δεν το καταλαβαινω..Που θα παει, θελω να πιστευω οτι σε λιγο καιρο θα κοιμομαστε κανενα6ωρο συνεχομενα!

Για τον υπνο που ειπατε κοριτσια εμας μας εχει πει ο γιατρος μονο ανασκελα για τον μοναδικο λόγο οτι στο πλαι μπορει να γυρισει ευκολα μπρουμυτα κ ειδικα οσο μεγαλωνει ακομα πιο ευκολα κ αν κανει εμετο θα υπαρχει θεμα.Ανασκελα παντα λενε οτι θα γυρισει το κεφαλακι του στο πλαι οποτε δεν θα υπαρξει θεμα πνιγμου..Κ να φανταστειτε οτι οταν ημουν εγω μωρακι πριν 30 χρονια δηλαδη μας κοιμιζαν αποκλειστικα μπρουμυτα..Αλλαζουν οι καιροι!!Τη μερα (οταν δηλαδη εχεις σιγουρα το μωρο στο νου σου γιατι εισαι ξυπνιος) ειναι καλο να βαζεις το μωρακι σου μπρουμυτα για να δυναμωνει η περιοχη στην πλατη κ τον αυχενα για να μαθει να στεκεται το κεφαλακι του.

Εμενα μου ειπε να παω ο γιατρος οταν σαραντησω για να δει την τομη κ ετσι εγινε.Μου εκανε κ υπερηχο..Για τεστ παπ μου ειπε 5 μηνες μετα τη γεννα.

Μαρια μου εσυ που εχεις κοψει τα γαλακτομικα λογω των κολικων δεν τρως πχ ουτε σοκολατα?'Η εχεις κοψει μονο γαλα, γιαουρτι κ τυρι??Εγω τα εχω κοψει λογω της γοπ χωρις να ειναι σιγουρο αποτι μου ειπε η γιατρος οτι ευθυνονται..Κ δεν ξερω να κοψω οτιδηποτε εχει μεσα κ γαλα σε σκονη ας πουμε??Μπισκοτα κλπ?όσο για τις βολτες εξω μου ειπε η γιατρος οτι επιβαλλεται να βγαινουμε εξω!!Αν ειμαστε καλα ντυμενοι κ δεν εννοω σαν κρεμμυδι του κανει κ καλο να παιρνει αερα κ να το βλεπει ηλιος(οταν εχει)!

Πολλα φιλακια κοριτσια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Muriam μια χαρά το μπεμπάκι μου!

Εγώ πήγα γυναικολόγο κάπου 10 μέρες μετά τη γέννα και με εξέτασε πάλι και μου είπε να πάω από τον Ιανουάριο για εξετάσεις και ΠΑΠ.

Φιλάκια στο μπεμπάκι σου!

Συμπεθερούλα μου θα ξεψαρώσεις σιγά σιγά, θα τα καταφέρεις!

φιλάκια στα πατουσάκια!

Την μυτούλα την καθαρίζω με φυσιολογικό ορό και έχω πάρει και το εργαλειάκι που του τραβά τις μυξούλες αν έχει και δε φεύγουν, εμένα με τον ορό μια φορά έχει πνιγεί.

Κατερινούλα εγώ έχω κόψει τα πάντα που έχουν μέσα γάλα... οτιδήποτε.....ούτε μπισκότα τρώω, ούτε ψωμί του τοστ...τίποτα.

Όντως αν δε τα κρατούσαμε τόση ώρα για να κατέβει και λιγο το γάλα θα κοιμόμασταν περισσότερο.

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα στις πιο όμορφες μανούλες και εγκυούλες...;)

Νιάκι μου επιστρέψατε καλή μου??....πόσο χαίρομαι που είσαι ευτυχισμένη.......σε λίγο θα πάρεις και το αγοράκι σου και όλα θα είναι ακόμη καλύτερα....;)...τα φιλιά μου....;)

Αναστασάκι μου....;).......ο Θεούλης τα πάντα εν σοφία εποίησεν....:).....μας έχει εξοπλίσει με απίστευτη δύναμη και αντοχή..:).....σου στέλνω φιλάκια...;)

Αγγελική, Μαράκι, Δωρούλα, Βάσω, πολλά φιλάκια..;)

Άννα Μαρία μουυυυυυυυυυυυυυυυυυ.......περιμένω να γεννήσεις για να πάρω σειρά...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.....τι καλημερα δηλαδη αφου κοντευει μια το μεσημερι....

ποναω παρα παρα πολυ........το ποδι ειναι χειροτερα απο χθες.......εχω παλι διαροοιες.....ελεος πια.......μουτζωμενη με εχουν.......

αναστασακι οταν το μωρο ειναι μικρο πρεπει να τρωει καθε 2 με 2,5 ωρες......ξενο γιατι δινεις;;;;;μην την αφηνεις 3,5 ωρες χωρις γαλα......βαζε την στο στηθος καθε δυο ωρες και θα δεις οτι δεν χρειαζεται το ξενο.......να ξερεις οτι πολλες φορες ειναι ληθαργικα και κοιμουνται πολυ ειτε γιατι ο ικτερος δεν εχει φυγει τελειως ειτε γιατι κανουν υπογλυκαιμιες.....πραγμα πολυ συχνο σε νεογεννητα......αφου ολα τα συστηματα τους ειναι ανωριμα.....οσο για το φυσιολογικο ορο αυτο που κανουμε στα νοσοκομεια και φυσικα ειναι το πιο σωστο γιατι δεν καθαριζει μονο η μυτη αλλα ολο το συστημα ειναι να βαλεις σε μια συριγγα των 5 ml φυσιολογικο ορο να γυρισεις την μικρη στα πλαγια και να σπρωξεις το εμβολο της συριγγας με δυναμη......ναι ξερω ειναι βαρβαρο.....θα κλαιει......θα δειχνει οτι πνιγεται αλλα δεν παθαινει κατι......

νια μου με το καλο να παρατε στο σπιτι σας και το μικρο σας.......

ανναμαρια ακομα;;;;;;;;;αντε παιδι μου πρεπει να περνουμε και εμεις σειρα και δεν ειναι σωστο να σε φαμε στην γωνια.....χαχαχα

δεν θυμαμαι ποια ρωτησε αλλα συμφωνα με τον ΠΟΥ η σωστη σταση ειναι οταν το βρεφος ειναι ανασκελα και με ανακλιση.....αυτη ειναι η πιο ασφαλης θεση ειδικα για παιδακια που εχουν γοπ......

κατερινουλα οταν σου λενε να κοψεις γαλακτοκομικα εννουν τα παντα...δηλαδη το ψωμι του τοστ εχει γαλα το κοβεις και αυτο.μπισκοτα....και ολα τα συναφη.....

εμενα ο μικρος ειχε τρομερη αλλεργια......9 μηνες ετρωγα 10 τροφες μονο...μεγαλη ποικιλια λεμε.....θελει πολυ προσοχη γιατι λεμε μα δεν τρωω γαλα αλλα δυστυχως τα πιο πολλα συσκευασμενα εχουν γαλα μεσα....επισης και το μοσχαρι εννοχοπειται για αλλεργιες......συνηθως γαλα και μοσχαρι πανε μαζι......

μαρακι μου πολυ χαιρομαι που εχετε βρει ενα ρυθμο.......

αγγελικουλα πολλα φιλιαααα....

βασουλα παλι σε πιασανε τα εντερα........ελπιζω να εισαι καλυτερα....

λενακι μια χαρα ο μπεμπης......μαζι παμε.......

χριστινα περιμενουμε νεα σου......

λυδια μου αντε καιρος ειναι να κατσεις λιγο σπιτακι σου να ξεκουραστεις..γιατι οπου να ναι ερχεται η εκπληξουλα σου.....

νασια μου δεν ξερω τι να σου πω βρε κοπελα μου....ειλικρινα στεναχωριεμαι παρα πολυ για ολα οσα περνας.....μηπως να πηγαινες για λιγες μερες στους δικους σου;;;;να σκεφτεις λιγο πιο ηρεμα μερικα πραγματα.....

α!!!ξεχασα να σας πω......τον γιωργο παλι τον επιασε η φαγουρα στο ποπο...ελεος πια.....περνω τη παιδιατρο και μου λεει να τον σε παιδογαστρεντερολογο......παιρνω και εγω να κλεισω ραντεβου στο παιδων αγια σοφια μιας και εχει πολυ καλους γαστρεντερολογους και μου λενε για 14 φλεβαρη για πρωινο ραντεβου και για απογευματινο στις 22 ιανουαριου οπου η πληρωμη ειναι 75 ευρω...... :o:o:o:o και λεω θα παω σε ιδιωτη......περνω τηλ ρωταω ποσο ειναι η επισκεψη και ποσο μου λεει ρε κοριτσια 130 ευρωωωωω :o:o:o:o:o:o:o:o μιλαμε μου ηρθε να την βρισω......δεν πανε καλα οι ανθρωποι..μηπως δεν ξερουν που ζουμε......ασε που το παιδων πριν 2 χρονια χρεωνε απογευματινο ραντεβου 60 ευρω και τωρα 75.....δεν παμε καλα μου φαινεται..ολα ακριβαινουν εκτος φυσικα απο τους μισθους μας........ουστττττττττττττττττ........και εγω ετσι για σπασιμο θα τον παω την κυριακη στα επειγοντα........ετσι γιατι το εχουν ξεφτιλισει το θεμα............σα δεν ντρεπονται οι αχρηστοι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Ακόμα δεν έχω γεννήσει!

Δεν κοιμήθηκα και καλά και δε νιώθω και πολύ καλά. Τώρα έχω αρχίσει να αισθάνομαι κάπως καλύτερα. Στις εξήμιση το πρωί μου έδωσε ο άντρας μου μια μπουνιά στη μέση μέσα στον ύπνο του και με ξύπνησε. Πάλι καλά, γιατί αν ήμουν γυρισμένη, θα με χτυπούσε στην κοιλιά... Μετά δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ, είχα κοιμηθεί στις δυόμιση, εν τω μεταξύ, μετά όποτε πήγαινε να με πάρει ο ύπνος ροχάλιζε, μετά κοιμήθηκα σε κάποια φάση και λίγο μετά χτύπησε το ξυπνητήρι του, μετά ξανακοιμήθηκα και ήρθε να ντυθεί και ξύπνησα, μετά πήγε στο χασάπη, πήρε κρέας και ήρθε φωνάζοντας "ΕΝΤΑΞΕΙ, ΤΟ ΕΦΕΡΑ ΤΟ ΚΡΕΑΣ" και φυσικά με ξαναξύπνησε για χιλιοστή φορά. Τελικά σηκώθηκα κατά τις δώδεκα... Έχω συνέχεια συσπάσεις, και δεν μπορώ να πάρω ανάσα, αλλά χωρίς πόνο.

Σχολιάζω ό,τι θυμάμαι:

Νία, άντε, επιτέλους στο σπιτάκι σας! Ελπίζω σύντομα να έχετε και το ζουζουνάκο μαζί σας!

Αναστασία, διάβασα ότι μέχρι τις σαράντα μέρες τουλάχιστον, ακόμα κι αν δεν ξυπνά το μωρό, το ξυπνάμε τη μέρα κάθε δύο ώρες και τη νύχτα κάθε τρεις για τάισμα.

Μαρία, άσε, η πεθερά μου γενικώς δεν ανακατεύεται, αλλά τώρα την έχει πιάσει και λέει διάφορα και τον επηρεάζει. Εν τω μεταξύ, αυτός λέει ότι η μάνα μου προσπαθεί να επιβάλει αυτό που θέλει, ενώ η δική του απλά λέει τη γνώμη της! Όταν λέμε τη γνώμη μας τη λέμε μία φορά, όχι εκατόν πενήντα.

Μύριαμ, εδώ στο δημόσιο νοσοκομείο κάνουν τεστ παπ στις σαράντα μέρες. Ιδιώτες γιατροί κάνουν πιο αργά.

Κατερινούλα, βρίσκετε σιγά σιγά τους ρυθμούς σας βλέπω!

Αγγελική, κατάλαβα, οπότε θα είσαι στην αναζήτηση για δουλειά σε μερικούς μήνες.

Γιώτα, πω πω, καλά, τι έπαθες βρε κορίτσι; Αυτό θα σου έλεγα κι εγώ, να τον πας στα επείγοντα το μικρό. Φτάνει, όμως, να τον προσέξουν.

Λυδία, έλα βρε, μη βιάζεσαι. Φέταααααααα!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μυριαμ εμενα μου εκανε τεστ παπ στους 6 μηνες μετα τη γεννα....

ανναμαρια μου φαινεται πλησιαζει η ωρα.....

στα επειγοντα ειναι οι ιδιοι γιατροι.....ειναι και ειδικευομενοι βεβαια αλλα παντα υπαρχει και καποιος μεγαλος.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia hrthame kai emeis!!!

loipon sto grafeio pou mphkame htan 6 giatroi kai me eidan....eipan oti einai oylotikh allopekia.....kai mou eipan na paw thn deytera stis 28 tou mhnos na mou kanoun viopsia a doume akrivws to provlima pws exei kai na prosxorisoume sthn katalhlh therapia...poloi kaloi giatroi...gia na doume loipon...makari na ginei kati amesa.....kserete pws ginete h viopsia sto kefali???????tha mou paroun kommataki apo to derma tou kefaliou??????akougete poly anatrixiastiko alla entaxei den exw provlimata fovou kai ponou se tetoia themata!!!!!!!!!

anastasaki moy ksaplwneis thn mikrh sto plai anoigeis thn ampoula tou fysiologikou orou kai kratas stathera to kefalaki ths sto plai....kai patas thn ampoula na vgei o oros... to idio kaneis ki st allo routhouni...exeis kai ena panaki na thn skoupiseis....mhn tromaxeis tha arxisei na klaiei alla opws eipe kai h giwta den pathainoun tipota....mporei na mhn deis na vgoune myksoules apo thn myth giati mporei na tis katapiei....einai apolytos fysiologiko kai den pathainei tipota...isws sou vgalei kai argotera se kamia goulia kai na tis deis isws kai oxi!!!!!!!pantws mhn fovasai den einai tipota tha ta katafereis,,,egw tou vazw kathe mera kai pleon den klaiei kai poly....tha to synithisei!!!!!!!

ayto to mhxanaki me to swlinaki pantws gw den to exw xrhshmopoihsei akoma...

epishs egw ston giatro eixa paei stis 40 meres kai aplws eide thn tomh kai tipote allo....kai plhrwsame kai 40 euro...eleos...tosa lefta peire ti na pw..telos pantwn!!!!!!

sympetheraaaaaaa pote tha ton parete ton mikrouli sas????

pantws koritsia emena exei strwsei para poly....ypomonh...aytes stis meres trwei teleytaio geyma stis 12 kai ksypnaei stis 6!!!!super....toulaxiston glitwsame ayto to spastiko ksypnima stis 3!!!!apapappapa!

ti alla grapsate???den thymamai... :roll::roll::roll::roll:

SYMPETHERAAAAAAAAAAAAAAA VALE FWTOGRAFIA TA MWRAKIAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!THELW PARA POLY NA TA DW!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...