Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤ ΝΤ ΛΕΜ Ν13


Recommended Posts

Λυδια μου μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες, αλλα πως να την κανω μασαζ οταν κλαει και τιναζεται προς τα πισω και δεν μπορω ουτε στην αγκαλια μου να την πιασω....αυτο με προβληματιζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 909
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τώρα δηλαδή αν την πάρεις αγκαλίτσα θα γκρινιάξει?....σου λέω αυτό για το μασαζάκι επειδή χθες είχαμε με τον άντρα μου μια συζήτηση περί του θέματος και μου είπε ακριβώς αυτά που σου έγραψα....πάρε την στην αγκαλιά σου, χάιεδψε την λιγάκι τρυφερά, η τριβή με το χεράκι σου θα την ζεστάνει την κοιλίτσα και θα την ανακουφίσει....μπορεί βέβαια σήμερα η φραουλίτσα να μην έχει κεφάκια.....αλλά τα κακάκια της είναι μια χαρά, αφού τρώει και ενεργείται μην ανησυχείς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλα σφιγγεται κατα την ωρα που τα κανει και φοβαμαι μην ειναι αρχη δυσκιλιοτητας!Λυδια οταν αρχιζει να κλαει γινεται χαμος ασεεεεεεεε ξεσηκωνει το τετραγωνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχεις και περίεργο παιδίατρο βρε παιδί μου......!!!...δεν ξέρεις τί θα σου πεί αν τον πάρεις τηλ. και του πεις αυτά που σε ανησυχούν.....χαμομηλάκι της δίνεις?....ή τσαγάκι?......ο παιδίατρος σου το πρότεινε καθόλου?.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διάβασε αυτό για να ηρεμήσεις....

Αν το βρέφος έχει κωλικούς τότε...

· Κρατάμε για λίγη ώρα όρθιο το παιδί στην αγκαλιά.

· Δοκιμάζουμε ελαφρές κυκλικές μαλακτικές κινήσεις στην κοιλιά του. βρέφους, από δεξιά προς στα αριστερά.

· Μπορούμε να τοποθετήσουμε ζεστά επιθέματα για μερικά λεπτά στην κοιλιά του βρέφους.

· Μπορούμε να του κάνουμε ένα σύντομο περίπατο με το αυτοκίνητο. Ίσως οι κραδασμοί του οχήματος βοηθήσουν το βρέφος να ηρεμήσει.

· Εάν υπάρχει πρόβλημα δυσκοιλιότητας ή δεν έχει αφοδεύσει μέχρι και 4 ημέρες, τότε βοηθούμε με υπόθετο γλυκερίνης.

· Δοκιμάζουμε απαλή μουσική στο δωμάτιό του.

· Ένα ζεστό μπάνιο συνήθως τα χαλαρώνει και κοιμούνται.

· Πολλά φάρμακα έχουν χρησιμοποιηθεί για την αντιμετώπιση των κολικών. Κανένα δεν είναι απόλυτα αποτελεσματικό. Το πιο αθώο "φάρμακο" είναι λίγο τσάι. Πάνω από όλα πρέπει να είστε υπομονετικοί. Δεν είστε εσείς υπεύθυνοι γιατί το παιδί σας έχει κωλικούς. Είναι κάτι που θα ξεπεραστεί και δεν θα αφήσει καμία βλάβη στο παιδί σας. Εάν πάλι δεν μπορείτε να αντιμετωπίσετε την κατάσταση τότε επισκεφθείτε τον παιδίατρό σας. Οι περισσότεροι από τους γιατρούς θα σας συμβουλεύσουν να δοκιμάσετε ένα φάρμακο από σταγόνες, που σκοπό έχει να προλάβει τη δημιουργία αερίων στα έντερα του βρέφους. Δε θεραπεύει ειδικά αυτή την κατάσταση αλλά πολύ πιθανό να επιφέρει μια ανακούφιση στο παιδί και να καλυτερεύσει την όλη ψυχολογική κατάσταση της μητέρας.

Θα πρέπει όμως να θυμάστε πως το βρέφος που κλαιει έντονα δε σημαίνει πως έχει πάντα κωλικούς, ιδιαίτερα όταν το κλάμα συνοδεύεται από ανορεξία, εμετούς, πυρετό, ή οποιαδήποτε αλλαγή συμπεριφοράς του. Τότε θα πρέπει αμέσως να συμβουλευθείτε το γιατρό σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θα ελεγα οτι ειναι και πολυ σφηχτη η κοιλια της.Καλα ο παιδιατρος ειναι για σφαλιαρες!Απλα κανει 1 φορα την ημερα κακα,δεν ξερω αν αυτο την δυσκολευει!Για τσαγακι μονο στον ικτερο ειπιε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia mouuuuuuuuuuu se katalavainw apolyta pou anhshxeis...kai egw etsi hmoun sthn arxh me to paramikro anxonomoun....einai akoma poly mikroula giayto kai klaiei kai tinazete kai ston ypno ths..akoma den exei synithisei teleios ston eksw kosmo.....

gia tous kolikous tha sou pw kai egw ayta pou egrapse h lydia....xaidepse tis kyklika thn koilitsa h valthn mproumita sta podia sou kai xaidepse ths thn koilitsa na hremhsei..........akoma den exei mathei na energhte giayto sfigete mhn se anxwnei ayto kai emena sthn arxh etsi ekane kai otan ton allaza kai dyskolevotan na ta kanw tou eperna ta podia kai tou ta lygiza sthn koilitsa tou etsi wste na piestei h koilitsa kai na kanei kakakia........mporeis epishs na ths pianei ta podarakia otan thn exeis anaskela kai na tis ta kanei san podilataki voithaei poly sthn koilitsa ths kai ayto....pantws mhn trellenese ta mwrakia exoun xilious 2 logous gia na klaine otan einai toso mikroulia...ypomonh kai tha deis pws tha strwsei me ton kairo kai tha anagnwrizeis apo to klama ths to ti thelei!!!!!!!!!!!

egw pantws tou edina kinterte gia kolikous kai xamomilaki gia thn dyskoiliothta!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθα κι εγω..τι μου κάνετε?

Εγω μόλις τελείωσα τις δουλειές..εΒαλα και άπλωσαν τρία πλυντήρια, έκανα σκουπίσμα, σφουγγαρισμα συμμάζεμα σε όλο το σπίτι και τώρα περιμένω να τελειώσει και το τέταρτο πλυντήριο να άπλωσω και να σιδερωσω τα αλλα..πιο μετα βέβαια..

Περί κολικων ο λόγος λοιπόν..

Αναστασία καταρχην πρέπει να είσαι ψύχραιμη..είναι κάτι που το περάσαμε οι πιο πολλές..εμένα η παιδιατρος μου πρότεινε να ανακατεύουν ελαιόλαδο με μαστίχα σε σκόνη και να του κάνω μάσαζ στην κοιλιτσα με την παλάμη ανοιχτή και με κινήσεις προς την φορα του ρολογιού,το λάδια κι να είναι λίγο χλιαρό όμως..

Λυδιακι, βλεπω ετοιμάζεται..μάλλον είσαι πολυ καλα προετοιμασμένη απο ότι βλεπω..εγω την κουνουπιερα την έβαλα στην αρχη επειδη

Ήταν σετ με την προίκα

Έκανε πιο παραμυθένια την όλη εμφάνιση του κρεβάτι ου

Και την πληρώσαμε κι 120€ όλη την προίκα οπότε (έπρεπε να προσπαθήσει τουλάχιστον να κάνει μια απόσβεση-λέμε τώρα)

Όταν αρχησε ο μικρός όμως να χρησιμοποιεί το κρεβατακι(προτιμούσε την καλαθουνα μέχρι που δεν χωρούσε άλλο) την έβγαλα..το καλοκαίρακι δεν ξέρω αν θα την χρησιμοποιήσω..

Χριστινιω, τι κανείς?καλε, δεν βγαίνει το σίδερο της αλλαξιερας?βγαλτο μην προκαλέσει και κανένα ατυχήματα κι καλύτερα..

Κορίτσια ευχαριστω όλες σας για τα καλα λογακια για το αγοράκι μου..η αλήθεια είναι ότι είναι πολυ πολυ πολυ όμορφο μωρακι και οι φωτο τον ψιλό αδικούν..όπου πάμε γινόμαστε το επίκεντρο..(οχι δεν είμαι κουκου αγία μάνα, εντάξει?!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια!

Ξεκίνησα χθες να γράγω ένα κατεβατό και ξαφνικά ένιωσα μια έντονη ζαλάδα και ατονία και τα παράτησα. Μέτρησα πίεση και ήταν λίγο χαμηλή 9.7 ενώ κανονικά έχω γύρω στο 11. Είπα να φάω κάτι αλμυρο για να ανέβει, και τι πιο υγιεινό και ελαφρύ από τα πατατάκια! :P:D Γουρούνιασα πάλι χθες. Ένα σακουλάκι το τσάκισα, ψιλοσυνήλθα και μετά φυσικά είχα καούρες και ξυνίλες.

Ρε κορίτσια ξέρετε όταν πέφτει η πίεση αν υπάρχει κάποιος κίνδυνος για το παιδί; Ξέρω ότι όταν ανεβαίνει είναι επικύνδυνο για προεκλαμψία, αλλά όταν πέφτει;

Είδα χθες ότι γέννησε και το μπουρεκάκι μας και πολύ το χάρηκα, της ευχήθηκα σε άλλο ποστάκι! Περίμενε η μικρή να έρθει ο μπαμπάς της και μετά να σκάσει μύτη! Λένα σου είπε αν τελικά πήγαν όλα καλά με το προβληματάκι που είχε με τον πλακούντα της; Εύχομαι να μην ταλαιπωρήθηκε πολύ, και να μπορεί να χαρεί την μικρή μπούμπα της!

Άντε Λυδιάκι κοντεύεις και εσύ κοπέλα μου! Αύριο το πολύ μεθαύριο θα κρατάς και εσύ στα χέρια σου το κιντεράκι σου! Με το καλό!

Βάσω εσύ Τρίτη αν θυμάμαι καλά; Του Αγίου Νικολάου! Κοντεύεις και εσύ! Έχεις καθόλου πονάκια περιόδου; Και εγώ με καισαρική θα πάω για τον ίδιο λόγω με εσένα. Εμένα μου είπε για 19 αλλά μπορεί και λίγο νωρίτερα.

Συμπεθέρα εσύ μην επηρεάζεσαι από τις άλλες! Φέεεεετα ο γαμπρούλης μου! :D Ας τον κλείσει και τον μήνα δε χάλασε ο κόσμος! :lol: Στις 18 εσείς, στις 19 εμείς καλά; Ας έρθει όποτε το αποφασίσει εκείνος και θα κάνουμε υπομονή και εμείς μοναχούλες.

Αγγελική ο γιός σου είναι όλα τα λεφτα ε! Τι να πρωτοσχολιάσω το φοβερό μαλλί, το πονηρό χαμόγελο, το σκανταλιάρικο βλεμα; Απλά τέλειος! Και αντροφατσάκι, τον βλέπεις και λες αγοράκι σίγουρα! Φτου φτου να είναι πάντα γερός και να κλέβει πάντα καρδιές!

Αναστασία νομίζω ότι όταν εχουν κολικούς τα μικρούλια κλαίνε έντονα και μαζεύουν τα ποδαράκια τους από τον πόνο. Εσένα ίσως απλά να έχει μια μικρή ενόχληση στο εντεράκι της και να της φέρνει λίγο ζόρι. Κάνε αυτά που σου είπαν και τα κορίτσια και ίσως την ανακουφίσει. Για το καθάρισμα εμένα μια φίλη που γέννησε πριν λίγους μήνες ένα κοριτσάκι, ο γιατρός της είπε στην αρχή να μην καθαρίζει το εσωτερικό ανάμεσα στα χείλη αλλά εξωτερικά. Μετά από κάποιες μέρες που πήγαν στον γιατρό το άνοιξε εκείνος και το καθάρισε. Τώρα κάθε γιατρός έχει και τα δικά του. Πάντως νομίζω είναι σημαντικό να έχεις το θάρρος να παίρνεις τηλ το γιατρό όταν έχεις κάποια απορία και να μην σε αποπαίρνει για μια ερώτηση που μπορεί να είναι απλή για εκείνον αλλά για εσένα είναι σημαντική. Στην αρχή είμαστε όλες άσχετες και ψαρωμένες τι να κάνουμε. Υπομονή και ψυχραιμία!

Αυτά θυμάμαι κορίτσια σας αφήνω για τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμείς ευτυχώς κοιμηθήκαμε πολύ καλά! Ο Αντρέας κοιμήθηκε 2-8 και μετά 9-11.30. Εννοείται ότι όλες αυτές τις ώρες κοιμόμουν κι εγώ! Αλλά νιώθω μια εξάντληση, μια ζαλάδα, λέτε να φταίει που δεν πίνω καφέ; Πειράζει να πίνω λίγο το πρωί; Ούτε τσάι πίνω, γιατί το πρωί τρώω πρωινό την ώρα που τον θηλάζω, και δε θέλω να πίνω κάτι ζεστό, μήπως χυθεί και τον κάψω.

Κολικούς ευτυχώς δεν έχει ακόμα, ελπίζω να μην το γρουσουζέψω! Αερίζεται συχνά, σήμερα μάλιστα πήγε ο άντρας μου να τον αλλάξει και τον έκλανε συνέχεια! Τελικά έχεσε κιόλας, σα σιντριβάνι, κατούρησε, όλα τα έκανε! Έκανε ένα σελτεδάκι όνειρο!

Αναστασία, ο παιδίατρος μας έγραψε το infacol για τους κολικούς, αλλά μου είπε ότι το καλύτερο που έχω να κάνω είναι να τον θηλάζω. Ουφ, μακάρι να τους γλιτώσουμε!

Άντε, Λυδία, πλησιάζειςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SOU VRE AGGELIKH "KOUKKOU AGIA MANA"XAXAXAXAXA ASOUPHHHHHHHHHHHHHHH!!!!!!!!!!!!

KALA EINAI POLY ANTRAKI OMWS......KAI EMENA TON ADIKOUN POLY OI FWTOGRAFIES....GENIKA TA MWRAKIA DEN VGAINOUN PANTA STIS FWTOGRAFIES OPWS EINAI STHN PRAGMATIKOTITA!!!!

MADI MU ESY POSON EVDOMADWN EISAI TWRA???????

ANNA MARIA KAI SE EMAS STHN ARXH ETSI EKANE ME TO POU TOU ANOIGAME THN PANA EKANE KAKA KAI ETSI OPWS EVGENA EIXE POLY PLAKA....KAI EPERNE KAI MIA FATSA ASTA NA PANE...AXAXAXAXA

KALA APO KLANITSES EIDIKA STHN ARXH POLY PRAGMAAAAAAAAAA ALLA TI PLAKA POU EXEI EKEI POU KATHESE AKOUS ENA PRRRRRRRRRRT.AXAXAXA ALLA EINAI POLY KALO NA AERIZONTE SYXNA TA MWRAKIA GIA THN KOILITSA TOUS KANEI KALO!!!!!!!

AGGELIKH TO SIDERO VGAINEI APLWS DEN TO EXW VGALEI AKOMA....DEN NOMIZW NA GINEI KANENA ATYXHMA EINAI KALA EPANW STEREOMENO!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα σήμερα κλείνω την 36η και αύριο μπαίνω 37η! Αλλά ο γιατρός μου θέλει να πάμε με προγραμματισμένη καισαρική στην αρχή της 39ης. Ελπίζω να περιμένει η μικρή μέχρι τότε και να μην μας κάνει κανένα ξαφνικό πιο μποροστά και τρέχουμε. Βέβαια ο γιατρός μου λέει ότι και πιο μπροστά να με πιάσουν οι πόνοι δεν χάλασε και ο κόσμος και θα μπούμε κατευθείαν για καισαρική. Τι να πω είναι στον γιατρό γιατί άλλοι όταν είναι προγραμματισμένη καισαρική δεν θέλουν να φτάσουν στο αμήν που έχουν σπάσει τα νερά και ξεκινάν οι πόνοι.

Άννα Μαρία τελικά με τις πάνες τι έκανες; Τα κατάφερες με τις υφασμάτινες ή πήγες στου εμπορίου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Madi μου πλησιαζεις κι εσυ κοριτσι μου!Αντε με το καλο...δεν ειχες και παρα πολυ χαμηλη πιεση,καλα ησουν!Δεν νομιζω πως παθαινει κατι το μωρακι σου,μην αγχωνεσαι!Ο παιδιατρος δεν ξερω ποσα ψωμια εχει ακομα,θα δειξει με την επισκεψη που θα παμε!Λογικο αυτο που λες,η φραουλιτσα γεννηθηκε και νωριτερα και ακομα της ξενιζει ο εξω κοσμος.Απλα αισθανομαι οτι δεν ξεκουραζεται,δεν κοιμαται!

Αγγελικη μου νομιζω ειμαι σε καλυτερη μοιρα πλεον απο οτι στην αρχη,απλα δεν ειμαι σιγουρη τι εχει για να κανω την αντιστοιχη κινηση.....το εντερο ειναι ή κολικοι...?Θα το ανακαλυψω που θα παει! :geek:

Τιτινακι εμενα καλε ειναι μια σταλιτσα η κοιλιτσα της και φοβαμαι να την ακουμπησω χιχιχιχιχι....θελει χαδια το μαναρακι μου επειδη ειναι πολυ μικρουλη!Φιλακια στο αστερακι σου!

Αννα Μαρια μια χαρα ειστε και προλλαβαινεις και ξεκουραζεσαι με τον υπνο του Αντρικου.....εμενα μεχρι να την ταισω,να την αλλαξω να την ξανακοιμησω να δεν την παρει ο υπνος με το ζεστο γαλα περασε μια ωρα...κοιμαται αλλη μια (λεμε τωρα)και ξανα ξυπναει!!! :? Να δουμε ποτε θα μπει σε ρυθμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

wraia madi mou konteveis kai esy me to kalo na erthoun ola!!!!!!!!!!

alitheia anna maria den mas eipes me tis panes ti kanate telika???????a kataferate me tis yfasmatines??????????gia peeeeeeeeeees!!!!!!!! :P:P:P:P

vre anastasia mou kai tou dikou mou mia stalitsa htan otan genithike alla tou thn etriva....den genithike 3 mhnwn kale....eimastan k emeis neogenhta!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

siga siga tha arxizeis na katalavaineis to ti thelei h fraoulitsa sou ypomonh!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας φιλενάδες!!!!!!!!!!!

Αγγελικούλα τι κούκλος ο γιος σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μαλλάκια καρφάκια και γελάκιαααααααααααα!!!!!!!!

Να τον χαίρεστε!!!!!!!!!!!!! Φτου !!!!!!!!!!!!!!!

Χριστινάκι μου μια χαρά ο γιόκας σου!!!!!!!!! Βολικός!!!!!!!!!!!

Λυδία μου ακόμα εδώ είσαι;;;;;;;;;

Κατερινούλα φιλάκιααααααααααααααα

Γιωτάκι να σου ζήσει!!!!!!!!

Να είναι γερό και καλότυχο!!!!

καλή λοχεία!!!!!!!!!

Άννα Μαρία μου είσαι καλύτερα;;;;

Ωραία ιδέα είχε η Χριστίνα για αλλάγή του όνοματός σου!!!!!!

Ηλιαννάκι μου γλυκό σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!!!

στολίσαμε δέντρο και το σπιτάκι μας και εμείς!!!!

Να μου φιλησεις τα μωράααααα!!!!!!!!

Μυριάμ φιλεναδίτσα μου φιλάκια στον γιόκα σου!!!!!!

Νιάκι φιλάκια στα πατουσάκια σας!!!!!!

Νασιούλα μου έλειψες!!!!!!!!!!!!!

Συμπεθέρα πώς τα πάτε με τους κολικούς;;;;;;;;;;;;;;;;

Μάντι φιλάκιαααααααααααααα

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι......πόσα πάμπερς κατά μέσο όρο χρησιμοποιήτε την ημέρα?.....χιχι.... :lol::lol::lol::lol:

Μάντι μου γλυκιά σε ευχαριστώ πολύ για τα λογάκια σου και τις ευχέςσ σου...πλησιάζει και η δική σου ώρα που θα κρατάς το κοριτσάκι σου αγκαλίτσα..;)...σε φιλώ...

Άννα Μαρία μια χαρά ο Αντρίκος με τον ύπνο του....;)...΄τέλεια.....:)...είσαστε σε πολύ καλό δρόμο...;)

Μαράκι μου ακόμη εδώ....είπα να ακολουθήσω τα βήματα σου...χιχιχιχιχι.....αύριο βράδυ μπαίνουμε πάντως μέσα στην κλινικη....:).....εκτός και αν μας προλάβει το μικρούλι μας...;)...πολλά φιλάκια...;)

Αναστασάκι μου.....ΤΑ ΠΑΣ ΠΕΡΙΦΗΜΑ....!!!!!...ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΕΜΠΕΔΩΣΕΙΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ...:))))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, τις υφασμάτινες πάνες δεν τις έχουμε χρησιμοποιήσει ακόμα. Να μεγαλώσει πρώτα λίγο ο μικρός και να μην κάνει σαν υστερικός την ώρα του αλλάγματος, να αναρρώσω κι εγώ για να μπορώ να κάνω δουλειές, και θα τις βάλουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξέρεις γιατί ρωτάω..?...πήραμε πάμπερς με τον αντρούλη μου και η κάθε συσκευασία έχει μέσα 28 τεμάχια...και αναρωτιόμασταν πόσες ημέρες θα μας κρατάει το κάθε πακετάκι......:)...σε φιλώ και σε ευχαριστώ..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κουκλες!!!

Αναστασια ετσι σου ειπε???ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ!!!Γνωμη μου αλλαξε τον!!

Εγω εχω μια παιδιατρο παρα πολυ καλη προχτες την πηρα τηλ κ μου εδωσε φυτικες ινες στην κορη μου για την δυσκοιλιοτητα που ειναι 3 ετων!!!

Οχι εσυ που εχεις ενα τοσο μικρο μωρακι,ελεος στο κατω-κατω της γραφεις τον πληρωνεις κ ειναι υποχρεωμενος να σε βοηθησει σε οτι ανησυχεις εστω κ για ενα σπυρακι!!!αστο καλο νευριασα τωρα.

Λενα δεν θα βιαζομουν αν δεν πονουσα.Με την 1 εγκυμοσυνη μου δεν ειχα τοσους πονους αλλα τωρα υποφερω..ασε που κανενας δεν με καταλαβαινει μου λεμε ελα μωρε εισαι υπερβολικη!!!Σημερα μπηκα στην 37 εβδομαδα.

Αννα μαρια να πας για σουτιεν θηλασμου στα H&M να αγορασεις αν εχεις κοντα σου,ειναι οικονομικα κ μονοχρωμα.Και τα mothercare εχουν ωραια κ απλα.

Ηλιαννα καλα ειστε κουκλα??Κοντευω κ εγω 37 μπηκα σημερα θα δουμε ποτε θα ερθει κ ο δικος μου μπεμπακος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madi μαζι παμε στην εβδομαδες ε??Αντε να γινουμε συμπεθερες!!! :lol::lol::lol:

μικι τι κανεις κοριτσι??πηγες στον γιατρο??τι σου ειπε??

εγω θυμαμαι οτι το μωρο εκανε συνεχεια κακα του 3 φορες την μερα,ασε θες πολλα πακετα παρε 2 πακετα καθε φορα να εισαι καλυμενη!!

μαρια κ τιτινα καλα μου ειστε???

ΚΑΛΕ ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΙΩΤΑ MAΣ !!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΟΥΚΛΑ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΣΟΥ Κ ΚΑΛΑ ΣΑΡΑΝΤΑ!!!

(θυμαμαι που σε γνωρισα αγκαλιτσα με τον 2 γιο σου κ τωρα εκανες κ αλλο μωρακι,απιστευτο μου φαινεται)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδία, εμείς πήραμε νάνυς, συσκευασία 44 τεμαχίων. Από τη μέρα της γέννησης έχουμε χρησιμοποιήσει νομίζω τριάμιση πακέτα, αλλά μπορεί και να κάνω λάθος.

Σταμούλα, H&M δεν έχει εδώ. Στα ακατανόμαστα (Mothercare) δεν πηγαίνω. Τα σουτιέν θηλασμού που έχω τα πήρα από το Marx and Spencer, αλλά χρειάζομαι κι άλλα...

Άντε κορίτσια, με το καλό να γεννήσετε κι εσείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

ευη αφου κανει δουλεια αυτο το ..ελαιο που ειπες (δεν το θυμαμαι) μια χαρα!!

λυδια αντε περιμενουμε πως κ πως καλε!!!!

νασια ειναι καλυτερα τα πραγματα στο σπιτι κοριτσακι μου?

μιριαμ κουραγιοοοοοοοοοο

αναστασακο τα κακα μια χαρα ακουγονται, οσο για τον υπνο να ξερεις οτι τα περισσοτερα μωρα τιναζονται στον υπνο τους, ειναι φυσιολογικο. αν ξυπναει απο αυτο μπορεις να παρεις ενα λεπτο κουερτακι η μια πανα φανελα κ να την τυλιξεις με αυτο, οχι σφιχτα. ετσι ωστε να μην ταρακουνιεται πολυ κ ξυπναει, εμενα με ειχε βοηθησει στον ανασταση

κανε κ αυτο που λεει η λυδια, εμενα επισης με βοηθουσε να τον βαζω μπρουμυτα στα ποδια μου κ να τα κουναω ελαφρα, η να τον εχω ψηλα στην αγκαλια μου κ να ακουμπαει περισσοτερο η κοιλιτσα του πανω μου

καλε δεν ειναι δυσκοιλια μην αγχωνεσαι! ουτε προκειται!

αγγελικουλα να πω αλλη μια φορα οτι το μωρο σου ειναι θεος?????????????????????? τρελαινομαιιιιιιιιιιιιι για τη φατσα του!!!!!!! ειδικα αυτο το μαλλι ειναι ολ δε μανει!!

α για την κουνουπιερα που ειπατε εγω την ειχα πολυ λιγο στην αρχη μονο για την ομορφια

τη φοβαμαι γενικα την κουνουπιερα, οταν τον βαλαμε στην κουνια τη βγαλαμε

συμπεθερονι μου μια χαρα ειναι καλε η πιεση σου!! μην αγχωνεσαι, ο μονος κινδυνος ειναι να εχεις ζαλαδες, το μωρο (αποσο ξερω τουλαχιστον) δεν επηρεαζεται. κ εγω εεχω χαμηλη πιεση

αχ με μηνυμα μιλησαμε με τη γιωτα, δεν την πηρα τηλ δεν ξερω αν ενοχλησω κλπ, γενικα ειμαι λιγο διστακτικη σε αυτα.. εχεις πονακια εσυ? πως εισαι?

χαχαχαχα αννα μαρια θυμαμαι κ εγω τις κλανιες κ τα ρεψιματα που εριχνε ο αναστασης βρεφακι κ πεθαινω!! πιο δυνατα κ απο μας τα κανουν :lol::lol::lol:

αχ μαρακι τι καλα που στολισατε κ εσεις!! εμεις χτες βαλαμε κ τα φωτακια στο μπαλκονι, ο μικρος ολη την ωρα χοροπηδουσε :lol::lol:

σταμυ κ εγω ποναω, για την ακριβεια ουτε να περπατησω δε μπορω, κ στον υπνο υποφερω (στηην κυριολεξια) οταν ειναι να αλλαξω πλευρο, αλλα δεν ξερω αν θα ειναι καλυτερα οταν γεννηθει ο μικρος με τοσο τρεξιμο! γιαυτο ειμαι φεεεεεετα

αχ κοριτσια χτες περασαμε μεγαλη τρομαρα

εφαγα μακαροναδα το βραδυ κ φουσκωσα πολυυυυυυυυυυυυ κ σε καποια φαση μ επιασε ενας τρελος βηχας κ μου κοπηκε η αναπνοη, ενιωθα οτι καποιος ειχε κατσει πανω στο λαιμο μου κ δε μπορουσα να παρω ανασα. πρεπει να αλλαξα χιλια χρωματα, δε μπορουσα ουτε να βγαλω ουτε να παρω αερα ο αντρας μου καταρομαξε κ με χτυπουσε στην πλατη, αφου νομιζα οτι θα λιποθυμουσα. αλλα μετα τελειως ξαφνικα μπορεσα κ ανεπνευσα, καλε πολυ τρομακτικο ηταν! αφου μεσα σε αυτα τα δευτερολεπτα σκεφτομουν αν παθω κατι τι θα γινει στον μπεμπη, θα τον προλαβαιναμε αραγε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...