Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤ ΝΤ ΛΕΜ Ν13


Recommended Posts

Καλημερούδια κοριτσάκια μου!!!!!!!

Κι εγώ στο κλάμπ του ξενύχτηηηηηηη!!!!!!!! Πτώμα είμαι.......ήταν η Μαρία μου αρρωστάκι αυτές τις μέρες, με βήχα και μύξες (έκανε κι ένα 37.9 πυρετούλι) και δυστυχώς μας κόλλησε όλους (να γιατί δεν ήθελα να πάει στο παιδικό πάρτυ το Σάββατο αλλά όλοι με έκραζαν υπερβολική και να τα αποτελέσματα!!!!!!!!!) Πήραμε την παιδίατρο και μας είπε να προσέξουμε το μωρό αν κάνει πυρετό πάνω από 37.7 να το πάμε στο νοσοκομείο...........είναι πολύ μικρούλα γμτ και δεν γίνεται να το αντιμετωπίσουμε συντηρητικά στο σπίτι αν τυχόν κάνει πυρετό!!!!! Ελπίζω να μην χρειαστεί...........

Μυριάκι μου κι εμείς από γκρίνια άλλο τίποτα......και όταν είναι ξυπνητή όλο αγκαλιά θέλει, τίποτα δεν μπορώ να κάνω!!!!!!!!!! Σκορπινάκια παιδί μου.........θα μας τεντώσουν κανονικά :lol:

Αναστασάκο εμένα τα ράμματα έπεσαν (απ'όσο κατάλαβα δηλαδή) γύρω στις 10 μέρες, τώρα δεν έχω σχεδόν καθόλου ενόχληση......τα λόχεια δεν λένε να σταματήσουν, εκεί που λέω ότι σταμάτησαν άαααααντε πάλι από την αρχή.....Κι εγώ απ'όσο ξέρω δεν πειράζει να το θηλάζεις το μωρό, όπως λέει και η Γιώτα αποκτάει αντισώματα έτσι, οπότε συνέχισε κανονικά με τον θηλασμό κορίτσι μου!!! Η αλήθεια είναι ότι ούτε κι εγώ κοιμάμαι αν δεν κοιμηθεί και η μπέμπα.......ψιλοφοβάμαι μην συμβεί κάτι και δεν την πάρω χαμπάρι παρόλο που πλέον κοιμάμαι με το ένα μάτι και αυτί ανοιχτά...

Μαϊμουδάκι μου δεν κατάλαβα καλά....πληρώσατε (πιθανόν έναν κόσμο λεφτά) σε παιδοπνευμονολόγο απλά για να σας πεί να κάνετε ότι σας είπε ο παιδίατρος????????? Αυτή την μ@λ@κί@ μπορούσε να σας την πεί κι από το τηλέφωνο...νομίζω.....δεν ήταν ανάγκη να σας "τα πάρει"!!!!!! Ωραία επιστήμονας και κυρίως ευσυνείδητη!!!!!!!!! Για τα λεφτά, άστα να πάνε καλό μου.........κι εμείς στα ίδια χάλια είμαστε!!!!!!!

Άννα Μαρία πήγαινε παιδί μου να γεννήσεις...........θα σου λέμε κι εσένα τα ίδια!!!!!!!!!!

Νία μου δεν σας είπαν πότε θα τον πάρετε τελικά τον μπέμπη?????

Τιτινάκι ξέχασα εχθές να σχολιάσω τον γιο σου...........τί φάτσα απίστευτη είναι αυτή??????? Κούκλος!!!!!!!!!!!

MaDi μου εγώ έπαιρνα μέχρι το τέλος σίδηρο και φυλλικό οξύ, έπαιρνα και γιουτοπάρ για τις συσπάσεις από τον 6ο μήνα τα οποία τα σταμάτησα την 37η εβδομάδα και τελικά γέννησα στις 39+3....

Μαράκι12 και η μπεμπούλα μου βγάζει γουλίτσες και κάποιες φορές είναι κάμποσο σαν εμετός αλλά πιστεύω ότι είναι φυσιολογικό σε τόσο μικρά μωράκια που το πεπτικό τους σύστημα ακόμα φτιάχνεται.......

Γιωτάκι μου αε ξαναπιάσαν οι εμετοί???? Κι εγώ από τον 8ο και μέχρι να γεννήσω είχα ξανά από την αρχή αναγούλες και εμετούς....πίκρα, κάνε λίγη υπομονή κοριτσάκι, λίγο έμεινε......

Αγγελικάκι μου τί κάνετε φιλενάδα???

Ωχχχχχ ξύπνησε η μπεμπίκα...πάω να την ταϊσω, αν μπορέσω θα ξαναμπώ!!!!

Φιλάκια!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 909
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αννα μαρια επεσε η πιεση ε;;;ολο κολπα ειναι ο μικρος....δεν θελει να βγει λεμε...την εχει καταβρει εκει μεσα....

ελπιζω η μπεμπα μου να μην κατσει τοσο.....θα φρικαρω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωτα περσυ παλι καπου εκει ειχαμε παρει.. αλλα δεν ειμαι κ σιγουρη :?

καλα ουτε εγω τολμω να διανοηθω οτι θα περασω τις 39 εβδ!!!!!!!!!!! θα φρικαρω κ εγω!!!!! :shock:

νασια ελπιζω να μην κολλησει τιποτα η μικρουλα σου.... το ευχομαι ολοψυχα!

καλε 80 ευρω μας ζητησε η παιδοπνευμονολογος!!! ο τολης φρικαρε!!!

κ για εξεταση-συζητηση ουτε ενα τεταρτο ετσι?

κ ψιλοτσακωθηκαν οταν της ειπε οτι καλυτερα να μην ερχομασταν αφου η αποψη της ειναι να ακολουθησουμε τις οδηγιες του παιδιατρου κ εφοσον ειναι τοσο καλος κ τελικα μας πηρε 60.. τι να πω

αγγελικουλα τα βυζια σου πως ειναι? καλυτερα φανταζομαι ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX KORITSIA OUTE KAI EGW XORTAINW NA TON KOITAW..........EINAI TRELLO FATSAKI!!!!!!!!EXEI KANEI KAI 2 GRATZOUNIES STO MAGOULO KAI STHN MYTH O VLAKOULIS!!!!!!!!!!ENNOEITE THA SAS PW GIA TO TATTOO MPOREI KAI NA TO KANW KAI THN DEYTERA AMA KATALIKSW!!!!!

VLEPW TA PERISOTERA MWRAKIA STO POSTAKI MAS VOLEVONTAI ARKETA STIS KOILITSES!!!ANTE NA VGOUNE OLAAAAAAAAAAAAAAAAA NA ANOIKSOUME TO KAINOURGIO POSTAKI!!!!!!!

AX KAI EGW TRELLENOMAI GIA TZAKI KAI DYSTIXOS OUTE STO DIKO MOU SPITI EXOUME OUTE STOU ANTRA MOU...MONO STA EKSOXIKA MAS EXOUME...KATI EINAI KAI AYTO!!!!!!!!!

LENA MOU EGW NA DEIS PWS TRELENOMAI GIA TIS TZAKISIES PATATES!!!!!!!!!!!!!KAI GIA MANITARAKIA PLEVRWTOUS PSITA!!!!!!!mOURLIAAAAAAAAAAA!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενακι ασε την εχουν δει πολυ αυτες οι ειδικοτητες......μα τι χαζη που ημουν που τελικα δεν συνεχισα και τελικα εμεινα στο τιποτενιο τιτλο της νοσηλευτριας.....μεγαλη χαζομαρα λεμε.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

80 ευρώ για να σας πεί αυτή την π@..........ρι@??????????????????????????????? :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o ΕΕΕΕΕΕ θα πάω ξανά πανεπιστήμιο ιατρική, και θα κάνω την αερολογία ειδικότητα πάει και τελείωσε......... :evil::evil::evil: Με το δίκιο του ο άντρας σου έφριξε!!!!!!

Καλά έμαθα τώρα για μια σκατόγρια από δω ότι μας έχει πιάσει στο στόμα της με τον άντρα μου και όπου κάτσει κι όπου σταθεί μας σέρνει τα χειρότερα - ξεχνώντας προφανώς ότι λειτουργεί παράνομο ταξί μέσα στο χωριό και θα μπορούσε κάποιος να την καταγγείλει ή ξεχνώντας αυτά που σέρνουνε στο χωριό για την δική της κόρη και τον γαμπρό - αλλά μάλλον πρέπει να της θυμίσω ότι όταν επιλέγει να κουτσομπολεύει τα ξένα σπίτια θα βρεθεί κάποιος που θα ασχοληθεί και με το δικό της σπίτι και τις δικές τις βρωμιές.....γιατί όταν έχεις λερωμένη την φωλιά σου δεν προκαλείς τους άλλους!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχχαχαχααχα ετσι ακριβως κοριτσια ετσι ακριβως!!!!!

πω πω νασια πως μου τη δινουν κατι τετοια...

δεν εχει με τι να ασχοληθει μου φαινεται κ ασχολειται μαζι σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα νασια δεν εχουν το θεο τους.....τι να πεις......ειναι ενας απο τους λογους που σιχαινομαι τα χωρια....εμεις οταν ειχαμε κατεβει στο χωριο παρολο που δεν μενουμε μεσα στο χωριο αλλα εξω απ αυτο ελεγαν τον αντρα μου χαρωπη νοικοκυρα επειδη μεχρι να βρει δουλεια καθοταν με τα παιδια του.... :lol::lol::lol::lol::lol: καλα ειχα ριξει πολυ γελιο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα μου κι εγώ ακριβώς για τον ίδιο λόγο σιχαίνομαι τα χωριά....και τους το λέω κιόλας ότι δεν σας γουστάρω γιατί ασχολείστε με τις ξένες υποθέσεις και δεν βλέπετε τί συμβαίνει μέσα στο ίδιο σας το σπίτι!!!!!! Την συγκεκριμένη σκατόγρια θα την τακτοποιήσω εν καιρώ γιατί από την αρχή την είχα "κόψει" για ποντικομαμή!!!!!!!! Από μένα θα το βρεί η τσουράπω..........Χαρωπή νοικοκυρά ε????? :lol: Από ζήλια προφανώς γιατί αυτές θα παρακαλούσαν οι άντρες τους να σήκωναν έστω κι ένα ποτήρι μέσα στο σπίτι.......αχχχχχ όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια Μπουρέκι μου!!!!!!!!!!!!

Μαϊμουδάκι μου αν έκανα κι εγώ ότι κάνουν αυτές (να ασχολούμαι με τις ξένες υποθέσεις δηλαδή) ξέρεις πόσα σπίτια θα έκλεινα εδώ στο χωριό?????? Νομίζουν ότι επειδή δεν πολυκυκλοφορώ δεν ξέρω και τί γίνεται γύρω μου......ξέρεις πόσες παντρεμένες κυρίες θα μάθαιναν για τις γκόμενες των αντρών τους ή για ζευγάρια που δεν τα πάνε καλά μεταξύ τους (όπως ο άντρας μου κι εγώ, αλλά εμείς κοιτάμε τα χάλια μας, δεν ασχολούμαστε με τα ξένα) και χωρίζουν....κτλ. κτλ...... Μια φίλη μου εδώ στο χωριό είναι στην φάση διαζυγίου τώρα και επειδή ξέρουν όλοι ότι κάνουμε παρέα προσπαθούν να μάθουν πληροφορίες από μένα, κι εγώ σφίγγα........λέω από μένα ρε δεν θα πάρετε κουβέντα, ας βγούν να τα πούν οι άμεσα ενδιαφερόμενοι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε, ποσα γράψαμε?μιαμιση μέρα έκανα να μπω και εσείς τα παρα κάνατε ..

Σας διάβασα αλλα δεν θυμάμαι αι πόλου..θυμάμαι όμως τα όμορφα μωρακια που είδα στις φωτο..φτου φτου..Κουκλιτσες είναι..

Βρε κορίτσια, εδω και δυο μέρες ο μικρός όλο θέλει να βάζει το κεφάλι του κάτω απο το στήθος, ανάμεσα στο στήθος και την μασχαλη..σαν να θέλει να κρυφτεί και να κοιμηθει..βάζει και τα χέρια του μπροστά στην μύτη και το στόμα..φοβάμαι μην πάθει καμία ασφυξία..γιατι τι κάνει αυτο?εχει και αντί τρελές υπνηλιες εδω και δυο μέρες αλλα μην άντρα στείλτε ότι κοιμάται πολυ..

Λενακι καλύτερα είναι, δεν ποναω τόσο..εσυ πως είσαι?βλεπω σας έγδαρε ο ντοκτορ...πως θα βγάλει τα λεπτά για την ειδικότητα?!ας μην τα ανοίξω για τις αμοιβές κάποιων..

Νασιουκο, είσαι καλύτερα απο ότι καταλαβαίνω..χαιρομαι φιλενάδα..μακάρι να είναι μια κρίση και να περάσει..όλα τα ζευγάρια τσακώνονται..κι εγω τσακωθηκα με τον δικο μου Ουκρανία ολίγες φορές απο τότε που γέννησα..έχω φτάσει και στο σημείο να αναρωτιέμαι τι του βρήκα..πάντως να εχεις εμπιστοσύνη στον εαυτό σου και να αγαπάς πρώτα εσένα και μετα τους άλλους ( τα παιδια μας εξαιρούνται) ..εγωιστικο αλλα σε αυτόν τον κόσμο δεν επιβιωνεις αλλιώς..

Γιωτακι, τι κανείς?η μπουμπα?

Η Άννα Μαρία γέννησε?

Χριστινακι, καλα να περάσετε!!

Δωράκι, φιλία στην νύφη μου..

Αναστασακι, μαντι,μυριαμακι, Νιά,ευη,βασουλα, μαρακι12,κατερινουλα,λυδιακι, τι κάνετε?

Το Βάνεσσακι λέτε να βγήκε?

Α, χθες πήγα γυναικολογο να δει την τομή..μου είπε σε ένα μήνα να πάω για τεστ Παπ..δεν μου πήρε λεφτά για την επίσκεψη..απο τότε που γέννησα πήγα τρεις φορές και δεν πλήρωσα..ούτε στον τελευταίο μήνα (όσες φορές πήγα) πλήρωσα..υπάρχουν και αυτοι οι γιατροί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, αφήστε, αυτά που έκανα εγώ (βλ. Μαρία 12) τώρα τα λούζομαι!!!! Να σας πω την αλήθεια, δεν έχω σκάσει να γεννήσω, μια χαρά είμαι κι έτσι, απλά δεν μπορώ κι εγώ να κανονίσω το πρόγραμμά μου! Ένα λικέρ πήγα να κάνω, κι αυτό με την ψυχή στο στόμα. :P

Λένα, τι να πω για τη γιατρό... Άκου 80 ευρώ επίσκεψη... Είχα την εντύπωση ότι στην Ελλάδα γενικά έχουν πέσει παντού οι τιμές, αλλά φαίνεται στον τομέα της υγείας και ειδικά της παιδιατρικής και των υπόλοιπων παιδο-...-λόγων, τα ανεβάζουν γιατί ξέρουν ότι θα τα δώσεις θες δε θες. Όπως και οι γυναικολόγοι-μαιευτήρες και τα καταστήματα βρεφικών ειδών. Τα έχω πάρει με την αισχροκέρδεια σ' αυτούς τους τομείς...

Γιώτα, ως νοσηλεύτρια φαντάζομαι το πολύ πολύ να πάρεις κανένα δώρο από κανέναν ευγνώμονα ασθενή που παίρνει εξιτήριο. Ενώ οι γιατροί... Πάντως στην Κύπρο, παρ' όλο που υπάρχει το φακελάκι στα Δημόσια Νοσοκομεία, εντούτοις όσες φορές πήγαμε εγώ ή κάποιος απ' την οικογένειά μου σε δημόσιο νοσοκομείο, ποτέ δε μας ζήτησαν το παραμικρό. Και για εγχειρίσεις και νοσηλεία, όχι μόνο για εξέταση.

Θυμάμαι μια συμφοιτήτριά μου που έπρεπε να κάνει εγχείριση διάφραγμα, κι επειδή είχε μια χάλια μύτη, είπε να κάνει μαζί και πλαστική μύτης. Πάνε με τη μάνα της στο γιατρό στον Γεννηματά (Θεσσαλονίκη) και τους λέει ξεκάθαρα "αν δε μου δώσετε εκατό χιλιάδες, θα αφήσω κανένα γιατρουδάκο να κάνει την εγχείριση". Αυτό το '98-99. Και του τα δώσανε, ενώ ήταν πάρα πολύ φτωχή οικογένεια, και την πλαστική την έκανε χάλια. Όποτε γελούσε η μύτη της κατέβαινε σχεδόν μέχρι το κάτω χείλος... Για τόση επιτυχία μιλάμε...

Νάσια, ώστε έτσι η γριά ε; Δεν έχουν με τι να ασχοληθούν ή μάλλον ΕΧΟΥΝ αλλά δεν τους συμφέρει, έτσι ανακατεύονται σε ξένα χωράφια...

Αγγελική, δε γέννησα και δε σχολιάζω ("μην στείλτε άντρα κοιμάται", "τσακωθήκαμε Ουκρανία").

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μυριαμάκι μου πολύ κλάμα το αγοράκι σου ε;;;;; καταλαβαίνω..τι να κάνεις;;;;υπομονή!!

Γιωτάκι μου πώς είσαι καλύτερα;;;;

Γειά σου Λενάκι μου με τις επεξηγήσεις σου!!!!!! Μου αρέσει που μας τα αναλύεις κιόλας!!!!!!!!φιλάκια

Άννα Μαρία πάλι εδώ είσαι;;;;;; Έχεις αρχίσει να γίνεσαι και εσύ κουραστική!!!! Χα χα χα! Ασε που με αντιγράφεις!!!!!!!!!!

Χριστινάκι καλά να περάσετε!!

Νασιούλα μου πως είναι η μικρούλα;; περαστικούλιααααααα!!!

Όσο για την σκατόγρια της χρειάζεται να της τα πεις από την καλή και από την ανάποδη!!!

Φιλάκια σε όλες!!!!!!!!

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω πάλι αρμεγωμαι και σας γράφω χαχαχαχα είχα παει να δω τον μπεμπακο μου και τώρα γύρισα και θα πάω πάλι στις 7.30 τώρα λέω να την πεσω λίγο είμαι πτώμα....καλο μεσιμερι τα λέμε το βραδάκι αν έχω ώρα φιλακιιιιιιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφφφφφφ εχω καταντησει βαρετη.......ποναει η μεση τωρα....οπως οταν ερχεται περιοδος.....δε μπορω να βολευτω πουθενα.....τα μικρα εχουν ξεσαλλωσει.....αντε να ερθει η ωρα να κοιμηθουν γιατι δε μπορω καθολου......εχουμε και σουπερ μαρκετ να παμε...και παρολο που ειμαστε ενα σωρο ατομα παντα εγω πηγαινω.....ο αδελφος μου δουλευει.η μαμα μου δουλευει...ο πατερας μου θα κρατησει τον μεγαλο και θα παω με τον μικρο......

σας ειπα οτι δεν μπορω :lol::lol::lol::lol::lol: το ξερω σας εχω σπασει τα νευρα.....

μαρακι,αγγελικουλα φιλια.....

υγ.....ξαναγραψε βρε τι λες για το μικρο γιατι εκει στο τελος το εχασα τελειως.....αλλα απο οσα μπορεσα να καταλαβω δεν βρισκω πουθενα να υπαρχει κατι κακο..το καθε παιδι αποκτα τις δικιες του συνηθειες......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτακι, γράφω απο το αι πάντ κι εχει ένα περίεργο λέξικο..αλλα γράφω εγω αλλα εμφανίζει στο τέλος..

Ο μικρός εχει υπνηλιες και θέλει να κρύβει το πρόσωπο του ανάμεσα απο το στήθος κα την μασχαλη η μέσα στον λαιμό μου η βάζει τα χέρια μπροστά πο το πρόσωπο..φοβάμαι μηπως πάθει καμία ασφυξία έτσι όπως κάνει και φοβάμαι να τον βάλω στο κρεβάτι του..ούτε θηλασε όπως τις άλλες μέρες σήμερα..θηλαζει για λίγο κι τον παίρνει ο ύπνος..βέβαια μόλις τον βάλω στο κρεβάτακι του στο πενταλεπτο ξυπνάει..

Βρε γιωτακι, εσυ θα πας σουπερμάρκετ?ποιος θα κουβαλησει τα ψώνια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια και παλι.....καποτε το ετρωγα το κοτοπουλο,τωρα εχω γινει σαν κοτοπουλο!!!

Νια μου 2300 γεννηθηκε η μικρη....εναλλαξ με τη μαμα μου την προσεχουμε...ο παιδιατρος μας ειπε να την προσεχουμε λιγο παραπανω επειδη ηταν πρόωρη....λιγο αρχισα να ξεψαρωνω αλλα μπα....θελω ακομα!!

Ανα 2ωρο σχεδον εχουμε στηθος,το βραδυ θα της δωσω και ενα ξενο γευμα για να κοιμηθει πιο ευκολα!!!

Ελπιζω ολες να ειστε καλα και αυτες που ειναι να γεννησουν(βλεπε Αννα Μαρια) να τελειωνουν!!!! 8-):lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AXAXXAXAXAXAXAXA MA VRE AGGELIKOULA PATE OUKRANIA GIA NA TSAKOTHITE??????AXAXXAXAXAXA EGW TA KATALAVA KAI TA 2 GIATI KAI EGW I-PAD EXW KAI TO XERW APEKSW TO LEKSIKO TOU..AXAXXAA H SYMPETHERA MOY EXEI KAIRO NA GRAPSEI KATI KALO!!!!! :P:P:P:P:P

OPWS SOU EIPE KAI H GIWTA TO KATHE MWRAKI EXEI TIS DIKIES TOY SYNITHIES KAI OSO GIA TON YPNO YPOMONH KAI THA STRWSEI!!!!!!

AXXXX H MAMA MOU FTIAXNEI PATSA KAI MYRIZEI OLO TO SPITI MOU EXEI SPASEI THN MYTH...TRELLENOMAI GIA PATSAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!THN PROIGOUMENH FORA POU EIXE FTIAXEI OLON MONH MOY TON EFAGA!XIXIXXIIXIXIXI!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

ANASTASIA MOU THA KSEPSARWSEIS POLY GRHGORA ME THN MIKROULA SOU!!!!!!MHN SE ANXWNEI AYTO H FYSH TA EXEI PRONOISEI OLA!!!!!!!!!FILAKIA POLLA STA MPOUTAKIA THS!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια μου ετσι ειναι.. ο καθενας να κοιταει τον κωλο του κ ας αφησει τους αλλους..

α πα πα δεν τα μπορω καθολου αυτα...

μακρια απο εσας κοριτσακι μου..

αγγελικουλα πολυ γελασα με τις επεξηγησεις σου!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

καλε μην αγχωνεσαι, δε θα παθει ασφυξια το παιδι!! :lol::lol::lol: αν τη βρισκει ετσι αστον!

το καθενα εχει τα βιτσια του!

αννα μαρια πολυ μεγαλη αισχροκερδια, πραγματικα...

καλε φοβερος αυτος ο γιατρος!! φαντασου αν την αφηνε σε κανενα "γιατρουδακο" θα ειχε τη μυτη μαγισσας δηλ! :lol::lol:

νια καλο αρμεγμα! :P χαρα στο κουραγιο σου..

ποσες φορες βγαζεις τη μερα?

μπουρεκι σε νιωθωωωωωωωωωωωωωωω

αποτι φαινεται θα γεννησεις γρηγορα μαλλον...

κ εμενα ολο κατι με ποναει, οχι η κοιλια μου, οχι η πλατη μου, οχι η μεση μου α πα πα πα

αναστασακοοοοο θα ξεψαρωσεις!! που θα παει!!!!

τιτινακι σου ειπα οτι ο μικρος σου ειναι για τρελη επιθεση απο φιλακια????? τελειο παιδι!

μαρακι πολλα φιλια κοριτσαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερετε τι φοβαμαι, μην παει να με πιασει καμια καταθλιψη και δεν το παρω χαμπαρι και προσπαθω να ειμαι συγκεντρωμενη!!Αν ηταν μεγαλο μωρο και χορταινε με το γαλα μου επειδη θα ηξερε να τραβήξει πιστευω θα ημουν αλλιως!!Εμεις ειμαστε 1 μηνα πισω τωρα και πρεπει να περιμενουμε διπλα!!Ουφ δεν ξερω, σας κουρασα κι εσας...αλλα με πιανουν τα κλαματα στα καλα καθουμενα και δεν ξερω γιατι!!!Το παθαινατε εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασακι 36 εβδομαδων δεν ησουν οταν γεννησες;;;;

αγγελικουλα..αστον ετσι αφου βολευεται ετσι..τι να τον κανεις;;;

τα ψωνια δεν θα τα κουβαλησω εγω...αλλα και παλι μου φαινεται γολγοθας.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε αναστασακι λογικο ειναι αυτο που περιγραφεις.....ειναι στα φουλ παλι οι ορμονες.....οσο για τον αν χορταινει το ιδιο ισχυει για ολα τα παιδακια.....απλα θελει πιο συχνα γευματα...αυτο ειναι ολο.......και οι γιατροι οσον αφορα το θηλασμο αν ειναι μικρο το παιδι λενε δεν χορταινει γιατι ειναι μικρο και δεν εχει δυναμη και αν ειναι μεγαλο λενε και παλι δεν χορταινει γιατι ειναι μεγαλο και δεν το καλυπτουμε.ελεος πια....να ξερεις οτι το δικο σου γαλα ειναι πολυ πιο παχυ σε λιπαρα απο μια μανουλα που γεννησε το μωρο της 40 εβδομαδων......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αναστασακο μου... δε θελω να σε "ακουω" ετσι..

ηρεμησε, ακριβως προωρη ετσι κ αλλιως δεν ειναι, αφου ησουν στην 36η εβδ.. απλα γεννηθηκε λιγο πιο μικρη.. κ σε αυτα που λεει η γιωτα εχει δικιο, αν ειναι μικρο δε μπορει να ρουφηξει, αν ειναι μεγαλο θελει πιο πολυ γαλα κλπ

παντως ετσι ειναι, το γαλα σου ειναι εμπλουτισμενο με οτι πιο καταλληλο για τη δικιασου..

η συσταση του ειναι τετοια για να την καλυπτει επακριβως, το μητρικο γαλα αλλαζει μερα με τη μερα, ειναι ολοκληρος ζωντανος οργανισμος

διαβασε κ αυτο

http://thilasmos.com/2011/04/11/%CE%B7- ... %81%CF%8E/

πω πω ο αντρας μου εχει βγαλει τον μικρο βολτα απο τις 5 κ ακομα να γυρισουν.. ελπιζω να του δωσει τιποτα να φαει αλλιως θα γυρισει μεσα στη μιρλα κ θα μου ανεβασει το αιμα στο κεφαλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Αναστασία, πώς το ξέρεις ότι δε χορταίνει; Αφού λες πήρε βάρος. Μια χαρά θα είναι, εσύ κάθεσαι και τρώγεσαι! Στο κάτω-κάτω, και 38 εβδομάδων να γεννούσες με πρόκληση, πού ξέρεις ότι θα ήταν μεγαλύτερο το μωρό; Άλλωστε, ο στόχος ήταν αυτός, να μη βγει πολύ μεγάλο το μωρό! Φαντάζομαι όλες οι καινούριες μαμάδες το ίδιο άγχος έχουν, δεν είσαι μόνη σου!

Αγγελική, τι να σου πω, δεν έχω ιδέα για τον μικρό, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα! :P

Γιώτα, χαρά στο κουράγιο σου, να πας για ψώνια. Απαπαπα....

Λένα, μια χαρά είσαι μοναχούλα σου! Απόλαυσε την ησυχία σου, γιατί δε θα την έχεις για πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...