Μετάβαση σε περιεχόμενο

το εξπρές του βυζονυχτίου νο.55- παπένιος ή παπένια?


Recommended Posts

Γεια σας ....

Ψήνεται το μικρουλίνι μου. 39,7 είχε πριν κοιμηθεί. Η καημένη είναι πολύ κομμένη όταν ανεβαίνει ο πυρεττός. Θέλει να είναι συνέχεια αγκαλίτσα και να κοιμάται πάνω μου. Όλο το πρωί τη βγάλαμε στο σλινγκ . Ούτε να μαγειρέψω δεν μπόρεσα. Το απόγευμα πήγαμε στην παιδίατρο (μια γνωστή της ξαδέρφης μου) την εξέτασε και ευτυχώς έχει ίωση. Θα περάσει σε 2-3 μέρες. Πολλά υγρά ,ορό και ντεπόν όταν χρειάζεται.

Μου μαυρίζει η ψυχή όταν τη βλέπω κομμένη... :(:(:(

Πρώτη φορά που αρρωσταίνει γμτ.

Εσείς τί νεα;;;

Έρη ο Αγ. Βασίλης είνια τεράστιος!!!!!!!!!χαχαχαχα ο Κωστας φαίνεται μια σταλιά μπροστά του!!!!

Βίκυ φρίκαρες;;; Η κουνιάδα έχει παιδιά;;; Μήπως έχει αγόρια;;; :lol::lol::lol:

Αργι από τι ηλικίες άφησες τα παιδιά σου μόνα τους πάνω για να παίξουν;;;

Γωγώ βάζε ρε συ . Εγώ θα διαβάζω ό,τι μπορώ!!! :lol::lol::lol:

Αθηνά που είσαι καλή μου;;;; Χαμός;;;;; Για λέγε!!! Πάω να δω το βίντεο!

Τόνια άρρωστος και ο Άλεξ;;; Περαστικά ρε συ! Να σαι καλά για τα καλά σου λόγια!!!! :D:D:D

Αααα κοπελιές το Μακεδονία Παλλάς δεν έκλεισε. Εν ολίγοις, το οίκημα ανήκει στο ΙΚΑ. Ο τωρινός ιδιοκτήτης της επιχείρησης πληρώνει 35.000.000 ενοίκιο το χρόνο. Ζήτησε μείωση στη μίσθωση και το ΙΚΑ δεν το δέχτηκε οπότε τώρα πιέζει πλαγίως και πο@στικα. Ανακοινώνει πως θα κλείσει για να αναγκαστεί το Ικα να δεχτεί. Δεν είναι και λίγα τα λεφτά εδώ που τα λέμε... :?:?:?

Αναστασία σε σκέφτομαι όλη μέρα σήμερα!! :D:D:D

Εσύ;;;; Με σκέφτεσαι;;;

Θου θα βγω αύριο να πάρω...

Καλά που μου το είπες!

Ιουλία ξέρω καλή ομοιπαθητικό. Δεν είναι παιδίατρος οπως η Ξανθάκου αλλά έχει σχέση με τα παιδιά. Φιλίππου Μαρία λέγεται.

Φραν στην Αυστραλία θα πας με τον Σεμπ;

Λενα μου τί κάνεις σήμερα;;; Κανένα πονάκι;;;

Σισσάκι είσαι ήρωας!!!! Και να στολίσεις το δέντρο όπωσδήποτε! Καθάρισε μόνο τα τζάμια στην τελική!!!χαχαχα

Παναγιώτα εγώ θα έφτιαχνα μπισκότα με ζαχαρόπαστα ! Εύκολα και γρήγορα!!!! ;););)

Ιφιγένεια γνώμη μου είναι πως πρέπει να ικανοποιούμε τις ανάγκες τους. Εφόσον θέλεια αγκαλιά δωσ της την απλόχερα. Όσο για το πρόγραμμα μάλλον δύσκολα θα βρεις μωράκι σαυτήν την ηλικία να κοιμάται όλο το βράδυ.

Μαρία φιλάκια! Καλή επιτυχία με την εργασία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 971
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

de ta diabasa ola

τονια να γινετε καλα μεχρι τη δευτερα :twisted::twisted::twisted::twisted::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

περαστικα ....

παιδια σημερα εγινε το κακο..

πηγα στη κουμπαρα μου..κ δε ειχε ορεξη ο θοδωρης γιατι ετσι..κ επτουσε κατω αντικειμενα..

φυσικα το προειδοποιησα ποοοοσες φορες κ τιποτα..πεταξε κανα 2-3 πραματα..κ στο τελος του ανακονωνω οτι δε εχει να δει βιντεο

οποτε παμε του βαζει βιντεακια στο ιντερνετ..

εριξε τοοοοσ κλαμα..

αλλα οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοχι...ειπα δεν δεν...

το ξεπερασε μετα απο ποοοοση ωρα,,,

μετα πριν φυγουμε ηταν ο παντελης στο πατωμα καθιστος..

κ του κανει το κεφαλι προς τα πισω κ πεφτιε πισω ο μικρος :o:o:o:o:o

εγω τα ειδα ολα..κ δε αντεξα κ το εδωσα μια καλη στο πωπο...κ να κλαινε κ τα δυο..

μετα τον δινει μια στο κεφαλι με το χερι..κ τον ξανα εδωσα μια στο πωπο :oops::oops:

μετα το κλωτσουσε..το αγνοησα...κλαιγαν κ τα δυο..αλλα δε μιλουσα κοντεψα να παθω εγκεφαλικο :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

δε νιωθω οτι μετανιωσα πολυ..ρε παιδια δε μπορω να βλεπω το παντελη να τις τρωει μεαυτο το τροπο απ το μεγαλο..κ που?στο κεφαλι..μιλαμε το εχει κανει τα μυαλα σαντουιτς :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ρε κοριτσαρες δυο μερες ελειψα και μεχρι τωρα διαβαζα διαβαζα...μου γινανα τα ματια :shock::shock:

λοιπον τα ρα τα τααααααααααααααααααμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ!!!!!!!!!!!!!!!!ανακοινωση! :D:D:D

περιμενουμε παπένιοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!! η παπενια θα αποκτησει αδελφουλη...αφου μου ρθε τσουτσουνακι... :D το λατρευω το μπεμπε μου και ας ειναι μπλε..τωρα θα χω ενα και ενα ;);)

και χρειαζομαι ρουχα μιας και ολα μας ηταν μεχρι τωρα ροζ ..φουξια... :lol::lol::lol::lol: εκτος αν τον ντυνουμε γκει :lol::lol: και ολα ειπε ο γιατρος οτι ειναι τελειααααααα...ειδικα στος μετρησεις ειπε ειναι γι α βιβλιο... :):) ουφ ειχα ενα αγχος η παπιομανα...τωρα ηρεμησα...μου πε αφοβα σεχ :D:D:D γυμναστικη και ολα μια χαρα..μονο οι φλεβες στο ποδι μου εχουν επιδεινωθει και μου πε να παρω κατι συγκεκριμενα καλσον ...απο τον μπακακο...

απλα αναρωτιεμαι ποσο καλα και αρμονικα μπορουν να παιζουν ενα κοριτσακι μεγαλυτερο και ζωηρο και τσαουσικο σαν τη λυδια μου :D:D:D και ενα μικρο αγορακι... :? και μου δωσε ημερομηνια γυρω στις 20 μαιου...

σας φιλω αγαπες μου...

θουλαρα μου εχασες το στοιχημα.. :lol::lol:

σισσακυ μου τι κανεις φοιτητριαρα μου?μακια στο ομορφο χαριλινακι...και να κανονισουμε την επισκεψη που λεγαμε...

αναστασακι μου...μου αρεσε που με ειπες γεμιστη καρολ..χαχα

φραν χρονια πολλα χιλιοχρονηηηηηηηηη και ευτυχισμενη..

εγω την πεμπτη μικραινω κατα εναν χρονο... :D:D 33 κλεινω και παω στα 32...

lovie μου περαστικουλια της μωλε μωλε...

χρυσουλι,μαιμουδακι,λενακι,γωγω ,συμπεθερουλα και παναγιωτα μου...και ολες οσες ξεχναω μακιαααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα,μόλις γύρισα απο καφεδάκι με φίλες..σημερα η μερα ηταν αφιερωμενη σε εμένα,σχόλασα απο τη δουλειά ,πήγα γυμναστήριο,γύρισα ,η μικρή κοιμοταν ,την αφησα και βγήκα :D και γύρισα προ ολίγου ,το ευχαριστήθηκα!!!! :D χρειαζεται μια φορα στα 3 χρόνια!!! :lol::lol::lol:

Φρανι πολύχρονη!!!

Μαρία διαβαζα διαβαζα και έλεγα μπούρδες μεχρι που είδα οτι χτυπάνε κ κουδούνια :shock::shock::shock::shock: μας έχει συμβεί πολλές φορές εδώ και νομίζαμε οτι παιζουν τα πιτσιρίκια αλλα ανοιγα κατευθειαν την πόρτα κ δεν ήταν κανεις :shock:

Αναστασία κανω διαδρομο ,ποδήλατο ,κοιλιακους κ ραχιαιους με βάρη ,χαλαρά πράγματα!!

Αθηνούλα βιλκόμεν!!!

Ιφιγένεια καλως ήρθες!!

Θου αυτο με τα 7 χρονών δεν έχει σχέση με πανα ,η νυχτερινή ενουρηση ειναι κάτι διαφορετικό , ο ξαδερφος μου κατουριοταν έως τα 9...

Νατασσούλα κουκλιά ,καλά ο Ηλίας δεν έκανε τπτ ε?μη το πεις του συμπεθερου κ τον στεναχωρήσεις..τελικα το έκανε το τατού στην πλάτη ? τον Αρχάγγελο?

Τόνια περαστικά!!σε πάει μέϊ ντέϊ? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: τα ξέχασα τα υπόλοιπα...σορρυ...φιλιά!!!

νατάσσα περαστικά στο μπουμπούκι!!!! :(:( Θου πολύ κρίμα για τον Παντελάκο αλλά δεν ξέρω τι να σου πω ,μαλλον και εγώ θα την 'εριχνα στον ποπό ...ξερεις τι τερας υπομονής είμαι!!! :?

Καρολ στο πα δεν στο πα οτι θα ειναι γιος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!φιλια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρολ..με το κλαο η κορη λοιπον..εεε καλα ο γιος..μπα θα μεπρδευτηκε λεμεεεε :lol::lol::lol:

νατασα το σιντι :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

βικυ γελασα τοοοοσο πολυ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

σαυρα καλα ξηγηθηκες καλεεεε...εφαγε τιποτα η μικρη :lol::lol::lol::lol:

δε διαβασ το λινκ τις μαριας..για πειτε τι λεει εν ολιγοις :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ερη :lol::lol::lol::lol::lol: τι τελεια φωτο ρεεεε

καλα φατσονι τρελο το γιαβρι μουυυυυυυυυυυυυ

εμενα δε υπηρχε περιπτωση να κατσει εκει ο δικος μου...χεστης ειναι :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Γιωτάκι και σε σένα.

Βίκυ τα έμαθα τα νέα ότι περιμένεις μωράκι! Με το καλό και το αγοράκι της Καρολίνας.

ΤΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ;;;; Που είσαι;;;;; Σε τρελαίνουν τα μικρά;

Εδώ ο καιρός είναι καλός για την ώρα. Όμως με έχει πιάσει κλεισούρα. Είμαι συνέχεια σπίτι με το μωρό. Κούραση γενικότερα. Εϊμαι όμως πιο ψύχραιμη από ότι ήμουν με τα δύο. Έχω ηρεμήσει εγώ και κατά συνέπεια και τα παιδιά. Ο πιτσιρικάς δουλεύει πολύ και μερικές φορές κοιμάται και στο νοσοκομείο. Έχω περάσει πολλές νύχτες μόνη με τα μωρά.

Είχαμε πάει στις Άλπεις ταξιδάκι πριν από 1,5 μήνα και περάσαμε τέλεια. Κάποιες μέρες ήμουν μονη με τα τρία αλλά δεν μάσησα. Τα πηγα βόλτα με το τρένο, με το τελεφερίκ και γενικά ήμουν στους δρόμους.

Αυτά τα νέα μου. Από τη μια παλεύω με τα κιλά μου, από την άλλη τρώω ό,τι βρεθεί σε ακτίνα 1χλμ.....

Καληνυχτα. Πάω να κανω παρέα στον μιστερ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρολινάκι με το καλό το αγοράκι σου! Ε τώρα για το πως θα το πάρει η τσαούσα σου.. χαχα, θα καλοπεράσει ο μικρός! Μπράβο κοριτσάκι με το καλό!

Μαράκι καλή επιτυχία με τα γλυκάκια σας εύχομαι και σε σένα και στην Παναγιώτα.. :x

Νατάσα μου περαστικά μωρέ στο μωράκι! Ευχομαι να της περάσει πολύ πολύ γρήγορα!

Τόνια ελπίζω να την γλιτώσει η μικρή. Σε σκέφτομαι συχνά να ξέρεις.

Θουλάκι μου υπομονή βρε με τον μικρό, σιγά σιγά θα τα ξεπεράσει τα νεύράκια του.. θα μεγαλώσει και ο μικρός και θα σηκώσει ανάστημα χαχα :x:x:x

Αθηνά τέλειο το βιντεάκι και ότι πρέπει να το δείχουμε σε μωρά που κάνουν εκπαίδευση τουαλέτας χιχι!

Ελπίζω σύντομα να βρείτε το σουπερ σπιτάκι που θα σας αρέσει.

Γιωτάκι καλή αρχή με το γυμναστήριο. Δεν πιάστηκες? :?:

Ο Κώστας δε φοβήθηκε καθόλου τον τεράστιο Αγιο Βασίλη.. αμέσως πήγε και τον αγκάλιασε.. Το ίδιο είχε κάνει στο Halloween οπου συναντήσαμε την Dora the Explorer ξέρετε, ηταν μια μαμά ντυμένη Dora (και το παιδάκι της ήταν ντυμένο το σακίδιο της Ντόρας χαχα) και ηταν τόσο τεράστια η στολή, μόνο το κεφάλι της ήταν σαν πολυθρόνα.. Μολις την είδε απο μακριά έτρεξε και την αγκάλιασε.. Ενώ τα άλλα κρυβόταν.. Περίεργο μου φαινεται λίγο.. :roll:

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήθελα να γράψω κορίτσια, αλλά βλέπω ράδιοαρβύλα και έχω κλάσει στο γέλιο! :lol::lol::lol::lol::lol:

Τα ξέχασα όλα!! :lol: Κάρολ με γεια τον παίδαρο!! :x:x:x:x

Καλό βράδυ όμορφες! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα μαι και εγω... σας διαβασα αλλα αδυνατω να σχολιασω πολλα...κοριτσια νομιζω εφτασα στην αρχη

της υπερκοποσης. Δεν υπαρχει αυτο που ζω...Δεν μπορω να ξεκουραστω καθολου ολη μερα και ολη νυχτα. Τεσπα μην σας πρηζω. θα απεχω για λιγες μερες, εχω να κανω και γενικη και να στολισω και μονο που τα σκεφτομαι με πιανει απελπισια..δεν εχω κουραγιο για τιποτα...

Συμπεθερα μακαρι να την γλιτωσει η μικρη. Σας σκεφτομαι καθε μερα, να δω ποτε θα αξιωθω να σε παρω τηλ :oops::YMHUG::YMHUG::x:x

Ρυζακι με το καλο ο αγοραρος!!! Χα! μεσα επεσα! :D

Νατασακι περαστικα στην Δαναη και συγχαρητηρια που περπατησε!!! Να γινει γρηγορα περδικι!

Παναγιωτα εμενα να δεις τι ξυλο τρωει ο μικρος, και ολο στο κεφαλι :twisted:

Θου τα ιδια τραβαμε πουλιμ. :YMHUG:

Παω να την πεσω οσο προλαβω. Καλο βραδυ σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι τόσο κουρασμένη είσαι? :(

καλή ξεκούραση και καλό στολισμό :x

Νατάσα περαστικά στην μικρούλα :x και η Ρ. όταν μία φορά ήταν άρρωστη (για μία μέρα) και ήταν περί 8 μηνών όλη την μέρα την έβγαλε στην αγκαλιά μου, μου άρεσε όμως, είχε κολλήσει πάνω μου στην κυριολεξία!!! :x

τα παιδιά τα άφηνα και έπαιζαν μαζί από την αρχή, ερχόταν ο Λ. από τον παιδικό και παίζανε στην αρχή ήμουν παρόν και έπαιζαν στο σαλόνι....δλδ τι παιχνίδι τώρα ένα 3χρονο με ένα μικράκι? απλά ήταν στον ίδιο χώρο, όμως όταν μετακομίσαμε και ήρθαμε σε μεγαλύτερο σπίτι - το μπουμπούκι 15 μηνών - τα άφηνα πάνω μόνα τους....έκτοτε παίζουν μόνα τους πάνω (εννοείται ότι παίζαμε και μαζί) :roll::roll::roll::roll:

Καρόλ αγοράκι ρε? αμάν εσύ και η Βίκυ σπάσατε τις στατιστικές!!! :roll::roll::roll::roll:

με το καλό :x

Γιώτα πολύ καλά έκανες :D

Γωγώ :lol::lol::lol: τέτοιες φατσούλες βάζεις ρε? :lol::lol::lol::lol: δανείσου καμμιά από εδώ!!!! :roll::roll::roll::lol::lol:

Συμπεθέρα Βίκυ :lol::lol::lol::lol: ωραίο ντυσιματάκι η νύφη μου :lol::lol::lol:

Συμπεθέρα Καναδή τι ωραίος ο γαμπρός μου :x:x:x

ο Λ. φοβόταν τον Αη Βασίλη μέχρι και 4 ετών :o:o:o:o:o:o και όταν έγινε 5 με επιφύλαξη και είχαμε ρωτήσει έναν φίλο παιδοψυχολόγο και μας είπε ότι είναι απολύτως φισιολογικό, να μην ανησυχούμε!!! :roll::roll::roll: πολλά παιδάκια τον φοβούνται επειδή είναι μεγάλο κ.λπ, κ.λπ

Θούλη αμάν τον έχει ταράξει τον Παντελάκο, αλλά :lol::lol::lol: με το σχόλιό σου περί μυαλών!!!! :lol::lol:

χθες το πρωί βλέπει η Ρ. το φεγγάρι και μου λέει "μαμά κοίτα το φεγγάρι χάλασε" :lol::lol::lol::lol::lol::lol: είναι άδειο σαν νύχι!!!!

πάμε να ετοιμαστούμε.....γιατί παχαίνω? δεν ξέρω...ενώ κινούμαι όλη την ώρα σφουγγαρίζω όλο το σπίτι κάθε μέρα και δεν κάθομαι στιγμή, δεν ξέρω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα .

Καρολακι πολυ σηγκινηθικα !!! που να το ξεραμε πριν 6 μηνες που γεννησα και ειχες ερθει στο Ελενα οτι σε εναν χρονο τετοια εποχη θα εχεις και εσυ ενα αγορακι στην αγκαλια σου :x:x:x:x:YMHUG::YMHUG::YMHUG:

με το καλο το παπιο αγορακι σου ματακια μου ,τα ταυρακια ειναι τα καλυτερα παιδια θα δεις ;)

και εγω αφυνω τον Μ να παιζει με τον μικρο με σχετικη επιβλεψη ,ξερω οτι δεν θα παει να τον κοπανισει ,σπανια εχει γινει αυτο και πιο πολυ ηταν αντιδραση σε εμας που του λεγαμε οχι και μη .

το μωρο λες και καταλαβε οτι ειναι σπιτι του και εχει ηρεμισει παρα πολυ απο την μερα που ηρθαμε ,το βαζω το βραδυ για υπνο ευκολα !!!κοιματε καλυτερα !!!και την μερα κοιματε μονος του χωρις κουνιμα!!οπως εκανε και πριν ....1,5 μηνα στα Τρικαλα μου ειχε βγαλει την ψυχη !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο σαφώς και κατάλαβε ότι είναι σπίτι του, είναι στην κούνια του, είναι με τα παιχνίδια του, βλέπει οικεία πράγματα.....σαν το σπίτι σου πουθενά!!! ;)

Χρύσα τι έγινε με τους λογοθεραπευτές στον παιδικό? :roll::roll::roll:

ρε κορίτσια να σας ρωτήσω, όσες κάνετε μαστογραφία, ποιά κάνετε? την ψηφιακή ή την άλλη? γιατί προσωπικά πιστεύω ότι, ναι μεν η ψηφιακή έχει λιγότερη ακτινοβολία, αλλά μόνο μπελάδες φέρνει, είναι τόσο αναλυτική, που και το παραμικρό άκακο πράγμα να δείξει σε αγχώνει!!! :-s:-s:-s

έκανε η αδελφή μου χθες και έδειξε λιπώδη ιστό (κάπως έτσι δλδ "παχύ" στήθος), δεν θυμάμαι την ιατρική ορολογία και της είπε ο/η μαστολόγος ότι οι περισσότερες γυναίκες έχουν, αλλά ας κάνουμε πάλι, και έτσι καπάκι, την ίδια στιγμή, ξανακάνει (ψηφιακή) :o:o:o:o δλδ σε μία μέρα 2 ψηφιακές και τςη είπε να κάνει και μαγνητικλή και πήγε γυναικολόγο και της είπε να κάνει υπέρηχο, πήγε στο ΝΝΑ και όλα εντάξει, δεν είναι τίποτα, αλλά για πιο σίγουρα, τον άλλον μήνα, θα κάνει και μαγνητική τον άλλον μήνα :o:o:o:o:o

ενώ αν έκανε από την αρχή την άλλη μαστογρ. δεν θα έδειχνε τίποτα..... :? η αδελφή μου είναι 36 ετών!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Αφροδιτη καλως ηλεθες στην Αθηνα!! Τι κανετε??

Καρολ συγχαρητηρια για το αγορακι!

Ευχαριστω για τις ευχες των γεννεθλιων , συγκινουμαι :x:YMHUG::YMHUG:

Θουλη μου ωραια η ευχη αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να αποκτησει αδελφακι ο Σεμπ!! Πλεον το αποφασισα, δεν θελω δευτερο...Τωρα που μπηκα σε ενα προγραμμα κ περναω καλα, δεν ξεκιναω παλι απο την αρχη με μωρα, ξενυχτια...ΛΑτρεια τα παιδια αλλα αυτα τα 2-3 χρονια που σε περιοριζουν τοσο δεν τα ξαναπερναω...Η ζωη τρεχει και πρεπει να την προλαβω!

Κατα τα αλλα καλα ειμαστε! Το Σεμπινι μεγαλωνει κ γινεται γλυκας...Τρωει μονος του πλεον, εγω απλα του βαζω το φαγητο στο πιατο, καθεται κ το τρωει, απο σουπα μεχρι μπριζολα (κομματακια εννοειται)...

Σημερα θα γυρισω σπιτι στις 12 και θα τον παρω να παμε να φαμε fish and chips σε ενα μαγαζι που του αρεσει πολυ..Μετα συνηθως παμε σε κατι τσουληθρες που εχει διπλα κ γυρναμε σπιτι (ειναι ενα μισαωρο περπατημα)...

Τον σταματησαμε απο το σχολειο...δεν γινοταν να αρρωσταινει ετσι..Στις 9 Δεκεμβριου κλεινει ο σταθμος για φετος (εδω η σχολικη χρονια κραταει απο Φεβρουαριο μεχρι δεκεμβριο), οποτε για 2 εβδομαδες δεν αξιζει να ταλαιπωρειται ετσι!! Θα τον παω ομως στην γιορτη!

Τωρα συχνα τον παιρνω μαζι στο γραφειο, του αρεσει διοτι εχει γινει φιλος με ολους εκει...Αλλοτε τον αφηνω με την Ανετ σπιτι..Συχνα ερχεται και ο Μαλκολμ και καθεται και αυτος μαζι του στο γραφειο..

Ααα θεσσαλονικιες θα ανεβω Θεσσαλονικη τ πρωτο δεκαημερο του Ιανουαριου..Θα μεινω σε μια φιλη (ερχομαι χωρις τον Σεμπ), θα ειμαι στο τρεξιμο αλλα ας κανονισουμε ενα καφεδακι κυριακη απογευμα να σας δω (θα σας ενημερωσω για ημερομηνιες!)

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!

Αργυρώ εγώ δεν κάνω μαστογραφία αλλά η μαμά μου που έκανε πέρυσι έκανε ψηφιακή και στο καπάκι υπέρηχο για να βεβαιώσουν ότι "κάποια πράγματα" που φαινόταν δεν ήταν τελικά τίποτα.

Εγώ είμαι της γνώμης η μαστογραφία είτε απλή είτε ψηφιακή να συνοδέυεται απαραίτητα από υπέρηχο ο οποίος θα γίνεται επι τόπου μαζί με την μαστογραφία για να έχεις ξεκάθαρα αποτελέσματα.

Κι εγώ ΠΑΠ έχω να κάνω 2 χρόνια σχεδόν :?

Ο γιατρός μου δεν κάνει στην εγκυμοσύνη. Έκανα αφού γέννησα μετά από 3 μήνες ;)

Η Φ συνεχίζει με πυρετό σήμερα μια πέφτει μια ανεβαίνει. Ελπίζω να είναι ίωση όπως της Ι και να περάσει χωρίς να πάρει τίποτα. Θα δούμε. Ακόμη παιδίατρο δεν επισκεφθήκαμε :?

Τα μπισκότα βουτύρου, που λέτε, εγώ τα έκανα και με ζαχαρόπαστα και με γλάσο (αυτό το εύκολο με νερό και άχνη) και είναι πολύ ωραία. Μάλιστα σκέφτομαι να τα κάνω μεγάλα λουλούδια και να τα περάσω σε ξυλάκια :D

Χτες πήγαμε να δούμε ραπτομηχανή να πάρουμε στη μαμά μας που έχει γενέθλια αύριο. Κοιτάζουμε μια της Σίνγκερ μας βγαίνει γύρω στα 210 ευρω.Έχετε τίποτα υπόψη σας? έχετε ραπτομηχανή? Θα πάμε και σε ένα μαγαζί σήμετα με το μπαμπά μου σε ένα γνωστό του που έχει μαγαζί. Πήγαμε χτες σε ένα από τα κλασικά μεγάλα πολυκαταστήματα ηλεκτρικών αλλά μου κακοφαίνεται να αγοράσω από κει. Προτιμώ να αγοράζω από μικρά καταστήματα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ χτες!!!!΄

χτες ηταν μια τρελη τρελη μερα!!!!

Και μετα αναρωτιεται η γωγω πως αδυνατησα.., ενα θα σου πω...ηπια το προι εναν διπλο ελληνικο και εφαγα μια φετουλα ψωμι με ταχινι...ολα αυτα στις 6:30...μετα ξαναεφαγα στις 4 εναμιση γεμηστο, και μετα ξαναεφαγα στις 10 το βραδυ 1 μπανανα..

δεν προλαβα.

Αργη θα σου οω για την μαστογραφια..

εγω κανω την ψυφιακη..αλλα εχω να κανω απο πριν μεινω εγγυος στον Χριστοφορο..δηλαδη κοντα 3 χρονια...μη πω 4...βαλε εγκυμοσυνη, θηλασμος, στο καπακι αλλη εγκυμοσυνη...

Λοιπον, χτες πηγαμε με την μαμα μου στο Παπαγεωργιου να κανει το τριπλεξ, ενταξη τα 2 μεγα ινωμυοματα εχουν μικρινει καπως, αλλα το κακο ειναι ο βγηκαν και αλλα...

ευτυχως εχει ακομα περιοδο και δεν εχει αιμοραγιες οποτε ειμαστε στην ιδια κατασταση υπο παρακολουθιση

Μετα πηγαμε εκλεισα τα βαφτηστηκα ολα ΟΚ, σε κανα δυο ευδομαδες θα ειναι ετοιμα και θα τα παρω, πηρα αυτα που σας ελεγα..εμεινε μονο να αποφασισω για μπομπο

Μετα πηγα και πηρα τον σταυρο, θα σας βαλω φωτο να δειτε ειναι λευκοχρυσος χωρις εσταυρωμενος, απλος λητος και απερητος οπως μ'αρεσει...τελικη τιμη μαζι με την αλισυδα 280 ευρω, χωρις αποδειξη και τιμη φιλικη γιατι απο το συγκεκριμενο χρυσοχωειο εχουμε παρει τα παντα οτι αφορα χρυσαφηκα στον αραβωνα, στον γαμο μας, κλπ κλπ κλπ

ΦΥΣΙΚΑ, ειχαμε τις αντιρυσεις πεθερας και κουνιαδας οι οποιες ηθελαν κιτρινο χρυσο..αλλα δε με νοιαζει.

Μετα πηγα και πηρα παπλωματοθυκη για τον Χριστοφορο...τελικα κατεληξα να παρω 2 παπλοματοθηκες γαι τον Χριστοφορ, ενα παπλωμα μονο για τον μικρο 2 παπλοματοθηκες για τον μικρο και ενα σετ σεντονια επειδη το καταστημα κλεινει και εχει ολα τα beauty home 50%..

οπως ξαταλαβατε ξεπαραδιαστηκα αλλα χαλαλη

Μετα πηγα και πηρα τον Χριστοφορο...

ενταξη το δικο του ςηταν μια γεννικη παρακολουθηση και μονο εαν εντοπηζαν καποια προβληματα θα ενημερωναν γονεις, η σημαντηκοτερη δουλεια γινετε στην αμεσως μεγαλητερη ταξη- διλαδη σε αυτα που ειναι 3-4 χρονων ηδη στα οποια ασχολουνται με καθε παιδι ξεχωρηστα και εαν εντοπησουν εκει προβληματα στον λογο ενημερωνουν τους γονεις και ασχολουνται μετα

πως Στην ταξη του Χριστοφορου απλα ειπαν οτι γαι την ωρα ολα τα παιδια ειναι σε φυσιολογικα για την ηλικια τους επιπεδα, απλα μερικα- σε αυτα και το καμαρι μου- ειναι ελαφρος πιο μπροστα σε ομιλια

Αργησε μεν να μιλησει..αλλα τωρα πηρε φορα!!!!!

Αυριο εχουν φωτογραφιση στο σχολειο..

επισης..σημερα εφερα τη μηχανη στου δουλεια και θα βαλω φωτος στο φεισ του μικρου μου!!!!

Φρανητακηηηηηη

ηθελα να σου πω να μην ανισυχεις για τον Σεμπ!!!

φιλακια πολλα..

θελλω τοσα να σου πω αλλα ποτε δε σε πετυχαινω...και τωρα που σε πετυχα I am run out of time!!

Μαρακι περαστηκα!!

Εγω εχω μια ραπτομηχανη που πηρα απο τα λιντλ...μια χαρα ειναι για την δουλεια που τη θελω

αλλα 210 ευρω για μια καλη singer ειναι καλη τιμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia

πατατες ,γλυκοπατατα ,κολοκιθακι και καροτο να τα κοψω κομματακια και να τα βαλω στην καταψ ετειμα για βρασιμο ?εχω πολλα και δεν θελω να μου χαλασουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο πατατα γλυκοπατα και κολοκυθα, ζεμασε τα καντα πουρε και μετα καταψυξη- διατηρουνται καλουτερα, καροτο κανονικα δε θελει ζεματησμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα σιγουρα δεν μπορω να τα βαλω σε κομματια ?δεν εχω τοσο χορο για να τα κανω πουρε ....με βολευει απιστευτα να τα κανω κομματια και σε σακουλακια μεριδουλες ετοιμα για βρασιμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα εγω ετσι τα εβαζα...κομματακια σε ειδικα πλαστηκα σακουλακια, ΑΛΛΑ οταν εψαχνα για την συντηρηση τροφιμων παντου ελεγαν οτι η πατατα γλυκοπατατ και κολοκυθα πρεπει να ζεματηστουν και να γινουν πουρε

Αυτο βεβεια αναφερετε σε μακροχρονια ψυξη ενω εγω μεσα σε 1 μηνε περιπου τα καταναλωνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε νιωθω οτι μετανιωσα πολυ..ρε παιδια δε μπορω να βλεπω το παντελη να τις τρωει μεαυτο το τροπο απ το μεγαλο..κ που?στο κεφαλι..μιλαμε το εχει κανει τα μυαλα σαντουιτς :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Θουλιτσα αλλαξε τακτικη....δε θα δεις φως ετσι.... :!::!::!:

Στο λεω απο προσωπικη αποψη...γαιτι και εγω ετσι αντιδρουσα αρχικα...

εεε χειροτερα γινοντουσαν τα πραγματα...

Μεχρι να συνηθησει ο Θοδωρης την νεα πραγματικοτητα (οτι το μωρο θα παιζει κατω) θα πρεπει να μην τους αφηνεις καθολου μονους τους. :!::!::!::!:

Καλημερααααααααααα... :D:D:D:D

Ερη μου ευχαριστουμε παρα πολυ κοριτσαρα μου.Και το κεικ και τα γλυκα μπισκοτα τα κανω συνεχεια!!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ΘΑ κανω τα μπισκοτα απλα θα προσπαθησω να τα κανω μικρα.

Τονιαααα...γαστρεντεριτιδα εεε ;;; :?:?:? Περαστικα σας!!!!!

Συνεχιζωωωωωωωωω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Τα κάνεις στον ατμό δηλαδή;; Και το κρέας σε κομμάτια το δίνεις;; Επίσης απόγευμα το δίνετε εσείς κορίτσια;; Εμάς μας είπε κρέμα της hipp ή κατσικίσιο γιαούρτι..
    • Είδες μωρέ πώς μεγαλώνουν..🤗εμας έχει κόψει το παμπερς τελείως και μου φαίνεται τόσο παράξενο σαν απότομα να μεγάλωσε το μικρό μου..χθες το βράδυ ξύπνησε ζήτησε τουαλέτα και ξαναξοιμηθηκε με τον άντρα μου σοκ πάθαμε χαχα🤪
    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττωμάτων του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...