Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11! ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ!!


Recommended Posts

δαφνη, ο μικρος σηκωνεται οταν τον βαζεις στο παρκο;;;;

Όχι ακόμα, είναι μικρούλης! :D Προς το παρόν κρεμάω παιχνιδάκια από τα χερούλια. Έτσι κι αλλιώς δε κάθεται στο πάρκο για πάνω από δεκάλεπτο, βαριέται και φωνάζει. Δε του αρέσει ξαπλωτός να είναι, αν τον γυρίσω μπρούμυτα γυρνάει μόνος του ανάσκελα και φωνάζει! (εκτός αν τον βάλω στο χαλάκι δραστηριοτήτων που έχει έναν όρθιο καθρέφτη και κάθεται μπρούμυτα και κοιτάζεται, ο νάρκισσος!) Στη φάση αυτή θέλει να είναι καθιστός ή όρθιος. Ούτε το ένα ούτε το άλλο μπορεί να το κάνει μόνος του. Καθιστό τον βάζω με μαξιλάρια στο πάρκο και κάθεται για λίγο αλλά μετά μπατάρει και χώνεται ανάμεσα στα μαξιλάρια κι εκνευρίζεται. Όρθιο τον βάζω στα γόνατά μου και του αρέσει να με σπρώχνει με τα πόδια. Έχει επίσης λατρέψει το τραμπολίνο που του έχω στην πόρτα, βάζει δύναμη στα πόδια και χοροπηδάει.

Πάλι νυχτερινή φλυαρία μ' έπιασε...

Ο μικρός κοιμήθηκε στις 12 παρά 10, μετά από πολλή γκρίνια, δάγκωνε με μανία το κάτω χείλος του κι έλεγε αμαμαμα κλαίγοντας. Υποθέτω δόντια... Του έδωσα λίγο ντεπόν γιατί ένιωθα να υποφέρει κι ενώ νύσταζε πολύ δε μπορούσε να κοιμηθεί.

Εγώ μόλις έφαγα ένα κιλό σταφύλια! :lol:

Αύριο επιτέλους θα έρθει ο παιδίατρός μας...

Καληνύχτες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 966
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ!!!! ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ!!!!!

Ενταξει ξυπνησε κατα τις 2.30 εκλαψε λιγο αλλα μετα κοιμηθηκε. Ειμαι πολυ χαρουμενη!!!!

Του εδωσα Algofren αντι ντεπον και τον επιασε.

Ανδρια του εβαλα μια αλλη κρεμα εχθες το βραδυ και σημερα ειναι πολυ καλυτερα τα μαγγουλακια του. 50% εχει ακομη. θα σου γραψω πιο μετα πως λεγετε.

Δαφνη φατσα ο δικος σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!αχ χορτασα ύπνο!η μυρτώ κοιμήθηκε ως συνήθως 9 παρά με 6 κ μετά 6.45 με 8.45 οπότε κ συνέχισα τον ύπνο μου!!!

Γεωργιάννα μου, σίγουρα δεν είναι οι γονείς ίδιοι απέναντι σε όλα τους τα παιδιά,το γνωρίζω από τους γονείς μου που έχουν 4,στα 2 πρωτα (εμάς)ήταν πιο αυστηροί μετά χαλάρωσαν.Δεν πιστεύω όμως ότι το να τον παίρνεις στο κρεβάτι έχει να κάνει με το θηλασμό.εγώ το βράδυ δεν την έχω βάλει να κοιμηθεί ποτέ ανάμεσά μας κ ας θηλάζω.Νομίζω ότι όσο μεγαλώνει κ αντιλαμβάνεται περισσότερα θα είναι πιο δύσκολο να αποχωριστεί το κρεβάτι σας.η ταπεινή μου κ πάλι άποψη κ ας κινδυνεύω να χαρακτηριστώ "σκληρή Fraeulein" (δεσποινής στα γερμανικά :D )!Εμείς τη δικιά μας την έχουμε όλη μερά με χαδάκια,αγκαλίτσες,ζουζουνιές,παιχνίδια,κουβεντούλες,φιλάκια κ πολλή τρυφερότητα,τα όρια ομως είναι όρια κ δίνουν στο παιδί ασφάλεια.Εμεις είμαστε αδύναμοι απέναντί τους κ εξαρτημένοι από αυτά,τα μωρά προσαρμόζονται πιο εύκολα.Θυμάμαι πώς μου κακοφάνηκε εμένα όταν μου είπε η παιδίατρος ότι όταν φτάσει να τρώει πλήρες γεύμα ρυζάλευρο δεν θα χρειάζεται να της δίνω να πίνει από μενα γιατί είναι πολλές θερμίδες,σκέφτηκα δηλ δεν θα τρώει αποκλειστικά από μενα??¨ηταν λίγο εγωιστική η σκέψη μου,εγώ δυσκολευόμουν να την αποχωριστώ...Αυτές οι πρωινές σκέψεις, με πολλή αγάπη κ γιατί κ εγώ ταλαιπωριέμαι ώρες ώρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα!!! τι κάνετε?

εμείς καλά, εδώ στα Ιωάννινα, εργασία και χαρά...μόνο που μας λείπει πολύ ο μπαμπάς μας....

η μικρή έχει αλλάξει αρκετά τις τελευταίες 10 μέρες...έχει κινητοποιηθεί πολύ με τους γονείς μου που πήραν και οι 2 σύνταξη φέτος και έχουν πολύ χρόνο και όρεξη...αχ αλοίμονο σε εμας που δουλεύουμε/θα δουλέψουμε και δεν θα μπορούμε να παίζουμε με τα ζουζούνια μας...αλλά εντάξει και η δουλειά έχει τα καλά της!!!!

η εγκυμοσύνη μου προχωράει (ελπίζω) καλά...από κιλάκια είμαι στα -1....έχω παρατηρήσει ότι τα συμπτώματα δεν έχουν καμία σχέση με την προηγούμενη ....πολύ λιγότερες αναγούλες και ζαλάδες (ευτυχώς) και καθόλου δυσκοιλιότητα ( ο εφιάλτης μου στην 1η εγκυμοσύνη).

αχ Γεωργιάννα εσύ θέλεις κοριτσάκι και σε καταλαβαίνω γιατί ο άντρας μου θέλει αγοράκι!! να πηγαίνει στο γήπεδο, να παίζει ποδόσφαιρο κλπ κλπ...το ίδιο θα ένοιωθα και εγώ αν δεν είχα την μπέμπα...όσο να ναι με το 'δικό' σου φύλλο ταυτίζεσαι πιο εύκολα....

αλλά εγώ τον προετοιμάζω να είναι έτοιμος και για 2ο κοριτσάκι για να μην απογοητευτεί, καθώς έχω παρατηρήσει ότι όταν 2 παιδάκια γεννιούνται κοντά κοντά, τότε συνήθως είναι το ίδιο φύλλο (λόγω των εναπομείναντων ορμονών? ίσως να κάνω και λάθος!!)....ότι και να είναι γερό να είναι και τα 2 έχουν την χάρη τους!!!!!

σας στέλων πολλά πολλά φιλάκια :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια αυτο γραφει επανω MUSTELA STELAPROTECT DERMO-PEDIATRIE. δεν ξερω για το ξεφλυδισμα.

Δαναη ωραια τα λες!! Αλλα μαλλον ειναι και οι αντοχες μου. Δεν μπορω να ειμαι ορθια να τον ταιζω την νυχτα με παιρνει ο υπνος. οταν ηταν νεογεννητο δεν με ενοχλουσε τοσο επειδη δεν ξυπναγα αναγκαστικα το πρωι.

Σαμανθα μου χαιρομαι που εισαστε καλα. Ποτε γυρνας Αθηνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια αυτο γραφει επανω MUSTELA STELAPROTECT DERMO-PEDIATRIE. δεν ξερω για το ξεφλυδισμα.

Δαναη ωραια τα λες!! Αλλα μαλλον ειναι και οι αντοχες μου. Δεν μπορω να ειμαι ορθια να τον ταιζω την νυχτα με παιρνει ο υπνος. οταν ηταν νεογεννητο δεν με ενοχλουσε τοσο επειδη δεν ξυπναγα αναγκαστικα το πρωι.

Σαμανθα μου χαιρομαι που εισαστε καλα. Ποτε γυρνας Αθηνα;

Gewrgianna gia auti milas(photo)? Auti vazoume k emeis simera einai i 3i mera.. I kokkinila ipoxwra alla poli 3irodermia fisika tis tin vazw k mou tin skoupizei me to sentonaki tis :oops:

post-5713-13873938020907_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμανθα μου χαιρομαι που εισαστε καλα. Ποτε γυρνας Αθηνα;

Γεωργιάννα μου σε 2 εβδομάδες επιστρέφουμε, μαζί με την γιαγιά μας καθώς γίνεται ενας χαμός από δουλειές που πρέπει να κλεισουν μέχρι τα Χριστούγεννα....έτσι η μαμά μου θα κρατήσει την μικρή !!!

Ήθελα να σου πω και την γνώμη μου για τις διαφωνίες/δυσκολίες με τον άντρα σου: Είναι λογικό με την κούραση και το μωρό και γενικά την νέα κατάσταση που βιώνουμε, να υπάρχουν διαφωνίες...Όπως και να έχει χρειαζόμαστε χρόνο για να προσαρμοσθούμε...Ένας συνάδελφος μου που έχει 2 παιδάκια, μου είπε ότι έκανε χρόνια μετα την γέννηση των παιδιών του για να ισορροπήσει την σχέση με την γυναίκα του!!! Εντάξει μου φάνηκε υπερβολικό αυτό αλλά γνωρίζω πολλά ζευγάρια που στην αρχή δυσκολεύονται να προσαρμοσθούν ...υπομονή λοιπόν και καλή διάθεση και θέληση όσο γίνεται και από τους δύο!!!!!!!!!!!!!

ααα να σας ρωτήσω και κάτι: εσείς έχετε σκοπό να στείλετε τα παιδάκια σας σε βρεφονηπιακό κλπ? και αν ναι από πότε?

τι θεωρείτε ότι είναι καλύτερο? Να υπάρχει κάποια κοπέλα στο σπίτι ή να πάει ένα παιδάκι 1.5 έτους σε βρεφικό?

έχω μεγάλο άγχος για αυτό καθώς από Σεπτέμβρη θα αναγκαστώ πιθανότατα να στείλω την μικρή ή να προσλάβω άνθρωπο στο σπίτι...

ξέρετε καθόλου τι τιμές έχουν οι βρεφικοί?

για κοπέλα στο σπίτι μου είπαν γύρω στα 700 ευρώ 8ωρο...

πολλά δεν είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμάνθα χαίρομαι που πάνε όλα καλά,εφόσον έκανες κοριτσάκι ότι θέλει ας είναι...έτσι θα σκεφτόμουν προσωπικά γτ έχω αδυναμία στα κοριτσάκια,τι να κάνω???

Αγαπώ όμως κ τα αγοράκια γτ είναι αλητάκια κ τρελαίνομαι....

Ωραίες οι συνταγές,Αναστασία ωραίο βγηκε το muffins?

Κορίτσια το σωστό είναι να κοιμάται στην κούνια της,όλα τα μπλα μπλα μπλα είναι εις γνώσης μου,τα τελευταία βράδια δεν ξέρω τι έχω πάθει κ δεν μπορώ να την αποχωριστώ,την θέλω δίπλα μου στο κρεββατι,φευγει κ ο Χρηστος την νυχτα για δουλεια....

Ξερω θα τραβαω τα μαλλια μου,αλλα δεν μπορώ με τίποτα,σκέφτομαι κιολας κ την βλέπω που μεγαλώνει κ θέλω να ζησω το χουχουλιασμα που κάνουμε......... ;):roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια αυτη εννοω. Δοκιμασε και βαζελινη οταν βγαινετε απο το σπιτι, εγω ξεχασα σημερα.

Σαμανθα μου το καλυτερο ειναι να στελνεις το παιδι στο παιδικο. Αλλα τις πρωτες 2 χρονιες θα αρρωστενει πολυ συχνα. Του Αλεξανδρου του εκανε πολυ καλο που ηταν απο τοσο μικρος. Τωρα ο Διονυσης δεν θα παει γτ ο ανδρας μου δεν θελει με τπτ. το τι θα γινει ειναι ενα αλλο θεμα πονεμενο.

Ρωταω συνεχεια μαμαδες διαφορες ποσο πληρωνουν για ιδιωτικους παιδικους και οι τιμες κυμαινονται απο 320ε - 370ε. υπαρχουν και πιο ακριβοι βεβαια 450ε εχω ακουσει.

Η γνωμη μου ειναι να το σκεφτεις πολυ με το τι θα κανεις επειδη θα εχεις και βρεφος στο σπιτι, απο οικονομικης αποψης συμφερει παιδικο. Η κοπελες τοσο παιρνουν 500-700ε, λογικο μου ακουγετε γτ ειναι 8ωρο.

Με τον ανδρα μου καλα ειμαστε, αλλα εχουμε ενα προβλημα "επικοινωνιας" με θεμα το φαγητο!!! Ειναι δυσκολος!! και θελει ιδιαιτερη μεταχειρηση και εω αυτο τον καιρο δεν εχω χρονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2η βραδυα δεν σηκωθηκα καθολου να δω τι κανει η ελενα αλλα στις 5μιση το πρωι εκλαψε λιγο κ εγω ετρεξα σφεντονα κ την πηρα στο κρεββατι κ κοιμηθηκαμε λιγο αγκαλιτσα :oops::oops::oops: ειμαι ελεηνη??? :lol::lol::lol:

εγω σκεφτομε να μην την στειλω παιδικο σταθμο...οσο ειμαι σπιτι θα την μεγαλωνω εγω αν αρχισω να δουλευω θα την προσεχει η πεθερα μου η ο αντρας μου...

σαμανθακι τι καλα που τα κανεις τοσο κοντα τα νινακια σου!!!!!

μετα τα χριστουγεννα μαλλον θα βαλουμε μπρος...θα το αγαπαω αραγε κ το δευτερο τοσο πολυ???θα το βλεπω κ θα λιωνω οπως την ελενα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου και μπαμπά Γιώργο, αν και πολύ καιρό έχω να ακούσω νέα του.. Εμείς γυρίσαμε πριν λίγο απο Παιδίατρο και μας βρήκε μια χαρά.. είμαστε 7.400gr και 71πόντους.. συνεχίζουμε με θηλασμό και τη φρουτόκρεμα μας το πρωί. Σε περίπου 10 μερούλες μου είπε να ξεκινήσω σουπίτσες και μετά απο μια βδομάδα που θα αρχίσουμε να βάλουμε και κρεατάκι.. Εγώ κορίτσια ξεκίνησα aqua aerobic..πιστεύω μέχρι το καλοκαίρι να έχω χάσει τα κιλά που θέλω και να έχει σφύξει το σώμα.. Και εγώ παίρνω το Παναγιωτάκη στο κρεβάτι καμιά φορά όταν δεν κοιμάται με τίποτα και είμαι πτώμα και μόλις κοιμηθεί τον βάζω στη κούνια του. Να ρωτήσω στην περπατούρα τα βάζετε τα μικρά σας, εμένα μου είπε η παιδίατρος όχι γιατί λέει κάποια παιδάκια συνηθίζουν να περπατάν με τις μύτες και μετά θέλουν θεραπεία ειδική για να περπατήσουν κανονικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas!!!

Mpika sta grigora na dw ti mou kanete :D

Egw simera eimoun stin mama mou opws ka8e mera :lol: ir8e me vrike o giwrgos k petaxtikame supermarket k 8a pigename k ston fwtografo na paroume to album tis vaftisis,to cd me tis fwtografies k 2 canvades me photo tis mikris (o enas einai gia tin mama mou :) ) alla telika o kirios pou tou kanei tous canvades ton estise k den tous paredwse simera..Aa to dvd to pirame edw k 1,5 evdomada k ka8isa k to eida k pali dakrisa :oops:.. Meta pigame pisw stin mama mou giati i mirki itan ekei, afisa ton giwrgo k egw ir8a spiti na kanw kamia doulitsa..Eipa na tous afisw na min einai mesa sta podia mou :D k den 8elw me tosa farmaka pou xrisimopoiw na einai k i mikri sto spiti na ta anapneei..Ekana mpania-3eskonismata-plintiria k twra mou emeine to skoupisma k avrio eipa siderwma k sfoggarisma..Se kanena tetarto 8a ertei k o giwrgos me tin mikri..Ante efiga na prolavw na skoupisw prin er8oune!!! 8a ta poume meta!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!ειμαι ενα πτωμα, και μετα βιας σας γραφω, αλλα θελω να σας πω τον προβληματισμο μου....η μικρη παντα ετρωγε τα χερια της, και την αφηνα γιατι μεταξυ των αλλων ετρωγε τα παντα, και το θεωρουσα φυσιολογικη διαδιακασια...τωρα τελευταια ομως παρατηρω οτι τρωει κυριως τον αντιχειρα και πιο πολυ τον πιπιλαει!!!! :o:o:o οταν την εβαλα για υπνο στις 9, αντι να την αφησω με την πιπιλα της στην κουνια και να φυγω ως συνηθως, καθισα να δω τι κανει.....και τη βλεπω να βγαζει την πιπιλα και να βαζει δαχτυλο!!!!σοκ επαθα!!!καθισα μεχρι τις 10 και καθε φορα που το εκανε της εβγαζα το δαχτυλο και της ξαναβαζα τηνπιπιλα, μεχρι που τα τελευταια 10 λεπτα σταματησε να το κανει και κοιμηθηκε.....τι να κανω;;;;;μπορω να την αφησω να πιπιλαει τον αντιχειρα;;; και ποσο ευκολα κοβεται;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι ακόμα, είναι μικρούλης! :D Προς το παρόν κρεμάω παιχνιδάκια από τα χερούλια. Έτσι κι αλλιώς δε κάθεται στο πάρκο για πάνω από δεκάλεπτο, βαριέται και φωνάζει. Δε του αρέσει ξαπλωτός να είναι, αν τον γυρίσω μπρούμυτα γυρνάει μόνος του ανάσκελα και φωνάζει! (εκτός αν τον βάλω στο χαλάκι δραστηριοτήτων που έχει έναν όρθιο καθρέφτη και κάθεται μπρούμυτα και κοιτάζεται, ο νάρκισσος!) Στη φάση αυτή θέλει να είναι καθιστός ή όρθιος. Ούτε το ένα ούτε το άλλο μπορεί να το κάνει μόνος του. Καθιστό τον βάζω με μαξιλάρια στο πάρκο και κάθεται για λίγο αλλά μετά μπατάρει και χώνεται ανάμεσα στα μαξιλάρια κι εκνευρίζεται. Όρθιο τον βάζω στα γόνατά μου και του αρέσει να με σπρώχνει με τα πόδια. Έχει επίσης λατρέψει το τραμπολίνο που του έχω στην πόρτα, βάζει δύναμη στα πόδια και χοροπηδάει.

Πάλι νυχτερινή φλυαρία μ' έπιασε...

κι εμενα το ιδιο δαφνη!!!θελει να ειναι καθιστη αλλα δεν της βγαινει κι ολο γερνει, και τεντωνει τα ποδια για να σηκωθει με αποτελεσμα να βρισκεται τ'ανασκελο και να φωναζει γιατι θελει να ειναι ορθια!!!ποτε θα κατσει στον κωλο της για να ασχοληθει και λιγο με τα παιχνιδακια του παρκου της;;; :x

λες να παρουμε τραμπολινο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δαναη, 6 μηνων η μυρτω!!!!χαρουμενα μηνογενεθλια!!πως περασε ο καιρος!!!ποτε ηταν που ηρθες στην παρεουλα μας, και ποτε το νινι σου βγαζει δοντακια!!!!μακαρι να περναει παντα ετσι ο καιρος...

ελενα, χαιρομαι που παει μια χαρα η εγκυμοσυνη και καλυτερα απο την πρωτη!!!κι εγω εχω αρχισει να νοσταλγω την κοιλια μου....βλεπω εγκυουλες και χαμογελαω αυθορμητα!!!!ολο και με κοντοζυγωνει η ιδεα νωριτερα απο ο,τι περιμενα... ;) εγω θα ηθελα ενα αγορακι, αλλα αυτα ειναι του Θεου, και το μονο που με νοιαζει ειναι ενα γερο μωρο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Ο Αρούλης κοιμήθηκε, ο Βαγγέλης λείπει στο μαγαζί, ο Μαμπρούκος μου ήσυχος στο καλάθι του κι εγώ περιμένω μια πίτσα :roll: και βλέπω Χάρυ Πότερ! Τέλεια χαλάρωση!! :lol::lol::lol:

Αφροδίτη δε ξέρω τι να σε συμβουλέψω, από προσωπική εμπειρία θα σου πω πως ο αντίχειρας δύσκολα κόβεται, εγώ πιπιλούσα τον δικό μου μέχρι τα 11 και σταμάτησα επειδή ντρεπόμουν... Δεν έπαθα βέβαια κάτι ιδιαίτερο, λίγο πεταχτά δοντάκια είχα έτσι κι αλλιώς κι έβαλα σιδεράκια για ένα χρόνο. Αχ κι εγώ περιμένω πότε θα μπορεί να κάθεται κανονικά για να μένει και λίγο εκτός αγκαλιάς! Βέβαια μετά μετανιώνω που γκρινιάζω γιατί σκέφτομαι πως ο καιρός περνάει γρήγορα και σε μερικά χρόνια θα τον παρακαλάω γι αγκαλιά κι εκείνος θα με φτύνει... Το τραμπολίνο πάντως το συστήνω ανεπιφύλακτα!!

Είδα συζήτηση για τον ύπνο. Άποψή μου πως δεν υπάρχει σωστό και λάθος σ' αυτό το θέμα. Ότι βολεύει και με ότι νιώθουν καλύτερα σε κάθε οικογένεια. Εγώ αισθάνομαι πολύ καλά να κοιμάμαι μαζί με τον Άρη, θεωρώ πως το έχει ανάγκη τώρα και το νιώθω σωστό. Πιστεύω πως θα ανεξαρτητοποιηθεί από μόνος του και στο δικό του ρυθμό. Ήδη έχει μεγαλώσει πολύ η διάρκεια του πρώτου ύπνου που κάνει μόνος του πριν τον πάρω μαζί μου στο κρεβάτι. Για κάποιον άλλο αυτό μπορεί να είναι δύσκολο, να το θεωρεί λάθος κλπ.

Πάντως για την ιστορία να πω πως μέχρι τις αρχές του 20ου αιώνα η συνήθης πρακτική ήταν τα μωρά να κοιμούνται με τη μητέρα τους. Μετά ανακαλύψαμε την "ανεξαρτησία" των μωρών...

Κι εμείς είχαμε παιδίατρο σήμερα, 6750 βάρος και 66 ύψος, όλα καλά γενικώς, διαφωνήσαμε λίγο ως προς τις κρέμες που θα φάει ο Άρης αλλά τελικά τα βρήκαμε.

Σήμερα παραλάβαμε και τη tripp trapp μας κι είμαι ενθουσιασμένη!! Σιγά σιγά θα πειραματιστούμε με φρούτα. Με πολύ αργούς ρυθμούς όμως.

Εύχομαι να περνάτε κι εσείς ένα όμορφο και χαλαρό βράδυ! Καληνύχτες!!!! Μουτς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερααα... πινω το δευτερο ποτηρακι κρασι γραφω τα ποιηματακια μου κ κουλαρωωω.. σκεφτομαι φασεις παλιες ξενυχτια καταληψεις παλιες αγαπες ξεγνοιασιες τρελλες και περναω πολυ καλα...

εμεις σημερα δε φαγαμε καθολου φρουτο/λαχανικο τα φτυναμε ολα το ιδιο κ χθες αλλα δε με νοιαζει εγω της προσφερω κ καποτε θα ξαναθελησει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Η ώρα είναι 6 το πρωί,κοιμήθηκα στις 20.30 μαζί με την κορούλα μου,γενικότερα κουράζομαι πάρα πολύ ,η μικρή μπορεί να στέκεται στον κώλο της αλλά κάνει άλλα πράγματα που διημουργούν γκρίνια,πχ όταν πέφτει κλαίει,όταν τραβάει ενα παιχνίδι κ δεν βγάζει μουσική,κλαίει,όταν της πέφτουν τα παιχνίδια,κλαίει,βαριέται εύκολα,θέλει να ασχολούμαστε μαζί της κ μέσα σε ολα αυτά,άντε να την ταίσεις,να την αλλάξεις,να την κάνεις μπάνιο γτ χέστηκε κ της βγηκαν απο την πάνα,να την κοιμήσεις γτ γκρινιάζει κ πάει λέγοντας....

Εχτες πραγματικά είπα ΑΜΗΝ!!!

Μπάνιο δεν κατάφερα να κάνω,να απολεπιαστώ κιόλας γτ ξεφλουδίζω :shock: στην κοιλια κ στην μέση...ξηροδερμια.

Μάλλον θα μπώ τωρα που κοιμάται...

Με την Δαφνη κ με την λογική του προ 20ο αιώνα,συμφωνώ απόλυτα,όπως η ανηψιά μου που για να σε πάρει αγκαλιά πρέπει να έχει τα κέφια της,όχι όχι θα την πιώ στάλα στάλα...να την χορτάσω.

Αφροδιτη τι τσαλιμιές είναι αυτές με το δάχτυλο....μην ανυσηχεις όμως,πραγματικά είναι κάτι πολύ συνηθές,αν μπορείς να της το αποτρέψεις καλώς,μην αγχώνεσαι,θα σου πεί ο γιατρός τα υπέρ κ τα κατά αν υπάρχουν....

Αφρο αναπολώ κ εγώ πολλές φορές κ μου αρέσει πολύ η ιδέα ενος ποτηριού κρασί παρέα με τις σκέψεις μου...αν κ ερχονται κ άλλες σκέψεις οπότε μάλλον δεν είμαι έτοιμη για κατι τετοιο.

Ζηλεύω κ εσένα κ την Δαφνη που την βρισκετε με τον τρόπο σας....

Αν δεν κοιμηθώ μεσημέρι,το βραδυ δεν υπάρχω.

Kαι για να κάνω λιγο πιο girly την κατάσταση ,μιας κ η Αφροδίτη μΕ ενέμπνευσε....

Εχτές εκανε μετακόμιση η αδερφή μου κ με πήρε τηλ η μάνα μου κ μου λέει"μάντεψε ποιος είναι εδώ κ κάνει την μετακόμιση!"-Ο Nίκος ο πρώην μου!!

Κόπηκα γτ ήταν ένας έρωτας μεγάλος,μιλήσαμε κ στο τηλέφωνο.

Δεν το συνεχίζω,θα μπω σε άλλο θέμα....

Σας καλημερίζω,σας φιλω κ ευχομαι να εχουμε μια υπέροχη μέρα. ΑΜΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ναι να εχουμε μια υπεροχη μερα.. γιατι τη νυχτα το μικρο τζιτζικι τη βρισκει να μου κανει γυμνασιααααα.... ολο ξυπνα κ σηκωθηκε 5.30 κ δεν κοιμοτανε με τιποτα την πασαρα στο γιαννη αλλα 6.15 βγηκε νοκ αουτ...καλα μιλαγα με τη φιλη μου τη γαλλιδα κ μας ελεγε οτι μας εχουν ξεγραμμενους εξω για τις γαλλομαθεις ειπε οτι μιλουν για μας d une manieure desastreuse, μ ενα καταστροφικο τροπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α επισης κοριτσακια κι εμενα μ αρεσει να βλεπω εγκυουλες αλλα δε θελω να κανω γρηγορα δευτερο ανυπομονω να ξεπεταχτει το αστερακι μου πρωτα κ μεταα απο 3-4 χρονια θα το σκεφτομουν... βεβαια θυμηθειτε να κανω μια προσωρινη στειρωση στο γιαννη γιατι δεν εχουμε την ιδια αποψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπτωματικα διαβαζω στο ειμαι μαμα το μπλογκ της ολιβιας κατι που αφορα στο πιπιλισμα κ οχι μονο κ επειδη συμφωνω το παραθετω:

Δεν με νοιάζει που πιπιλάει το δάχτυλό της και μπορεί να στραβώσουν τα δόντια της. Θεέ μου, είναι 20 μηνών! Το πιπίλισμα είναι αρχέγονο αντανακλαστικό, είναι η ανακούφιση και η παρηγοριά των μωρών. Γιατί πρέπει εγώ η μάνα του 2011 να το κόψω με το ζόρι φοβούμενη μην στραβώσουν τα δόντια της;;; Να ξεκολλήσω το μωρό-ανθρωπάκι από τη φύση για να μην του κοροίδεψουν αύριο μεθαύριο τα δόντια;; Πόσο επιφανειακό είναι αυτό;

Δεν με νοιάζει αν τα μισά βράδια θέλει να κοιμάται στο κρεβάτι της. Θεέ μου, είναι 20 μηνών! Είμαι το άλφα και το ωμέγα της ζωής της! Ζει και αναπνέει ακόμα μέσα από μένα, χάρη σε εμένα. Δεν την νοιάζει αν δεν φάει μια μέρα. Πιο πολύ θα την πειράξει να μην με έχει για μια μέρα. Κοιμήσου, λοιπόν, κορίτσι μου στην αγκαλιά μου, μέχρι να σταθείς στα πόδια σου δυνατά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera!!!!

Simera i mera einai gemaaaatiii..3ipnisame ipiame to galataki mas,alla3ame rouxa giati ta kakakia mas vgikane apo to panaki, siderwsa, sfoggarisa min gelieste den me afise isixi =)) merika apo auta ta ekana agkalia me tin mikri i me dailleimata..Meta apo poli klama k kounima koimi8ike gia 5 lepta MONO :shock:..Prin ligo fagame tin krema mas k tin evala sto relax k trexontas piga na valw stegnwtiro k wspou na ertw katw 2-3 lepta kouventa tin vrika na koimate :shock::?:o Esvisa molis tin eida :D..Pali kala giati den teleiwsa teleiws to siderwma prepei na mou meinane alla 6-7 kommatia..

Gwgw mou se niw8w APOLITA!!!!!!!!! Eimai etoimi na dwsw apo to mpalkoni katw..

Den ka8ete ka8olou moni tis 8elei na tin krataw sinexws k na perpatame i an ka8omaste prepei na tin kratw na stekete panw sta podia mou, otan tin valw na ka8isei pianei ta xeria mou i traviete apo ta rouxa mou gia na parei dinami gia na sta8ei MARTIRIO poli kourastiko..

Koritsakia mou den 8elw na me pare3igisete pou kanw olo parapona den eimai axaristi alla wres wres klatarw :(

Apo4e 8a pame 8eatro me ta 3aderfia mou 8a einai kwmwdia k pistevw 8a ri3oume poli gelio..8a pe8imisw tin mikri alla den mporw na tin parw mazi mou distixws :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...