Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11! ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 966
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αφροδίτη,την αφήνεις καθόλου στο παρκο ή στο πάτωμα στρωμένο να κινηθεί?είναι ακόμη μικρούλα βέβαια η δικιά σου κ κάθε παιδί εχει διαφορετικούς ρυθμούς αλλά θυμάμαι τη Μυρτω από 4 μηνών να γυρίζει μπρούμυτα από ανάσκελα κ αντίστροφα κ μετά να σηκώνει το κεφάλι.Σημερα εκεί που καθόταν στο relax από ξαπλωμένη σηκώθηκε καθιστή σε ορθή γωνία!

Το παιδί μας (όπως λέει κ Αναστασία σαν κουκουβάγια μαμα)θα γίνει πολύ προκομένο,το πρωί ήταν μαζί μου κ έβλεπε που σιδερωνα κ τώρα είναι με τον μπαμπά της στην κουζίνα κ μαγειρεύουν φακες κ της εξηγεί γιατί πρέπει να βάζουμε το λάδι στο τέλος.. :lol:

δαναη, την αφηνω στο παρκο οσο θελει, και μαλιστα την κανω βαρελακια στο παρκο για να δει τι ωραια ειναι, και την γυρναω και μπρουμυτα αλλα καθεται 3 λεπτα πριν αρχισει να γκρινιαζει, δεν της αρεσει καθολου....της αρεσει να καθεται στον ποπο της η ορθια, και οταν κουραζεται ανασκελα... και στην κουνια κοιμαται ανασκελα και τη βρισκω ανασκελα, παλια την εβαζα στο πλαι και την εβρισκα στο πλαι... ειναι κατι που μπορω να κανω εγω;;;

καλα , ολα τα κουκουβαγιοπουλα εδω μαζευτηκαν, και δικαιως!!!χαχαχαχα!!παντως πολυ ωραια τα ρουχαλακια σας, με γεια και καλοφορετα!!!τα καταμινι νομιζα πως ειναι ακριβα, ειναι ;;;;

αντρια, δεν την ξερω τη μαρκα, αλλα αν ειναι δερματινη ειναι πολυ καλη τιμη!!!με γεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Δανάη μου αρέσει πολύ το φορεματάκι κ το μπουφανάκι,γενικότερα ότι έχει σχέση με χειροποιητο κέντημα τέτοιου τύπου.....θα ναι μια κούκλα η κορούλα σου!!!

Το στομάχι καλά?Ελπίζω να μην έφαγες την μεσονύχτια φασολάδα :lol:

Αντρια κορόιδα ψάχνουν δεν πειράζει υπομονή κ που θα πάει θα βρεθεί μια σωστη δουλειά,νομιζα πως στην Κυπρο είναι καλύτερα τα πραγματα ;)

Απο ξηροδερμία δεν έχουμε ...αν κ εχουμε ταση γτ εγω εχω πολυ ξηρο δερμα,χωρις κρεμα δεν ζω.

Βασιλική φαντάζομαι τρομάρα!!!Αυτος ειναι ο εφιαλτης μας,ευτυχως όλα καλά το ζουζουνάκι...παντως κ μιας φιλης που το είχε στο κρεββατι με μαξιλάρια γυρω γυρω,το μωρό ξυπνησε,δεν το πηρανε χαμπάρι,πηδηξε τα μαξιλάρια κ έπεσε...πανικος έγινε,μου έκανε εντύπωση ο παιδίατρος που είπε εφόσον έκλαψε δεν έχει θεμα.Ολα καλα όντως.

Αφροδίτη είναι λίγο τεμπέλα,αλλά μην σκάς,αστην να απολαμβάνει την άλλη όψη της ζωής τώρα που μπορεί κ όλα θα γίνουν,είναι πολλά μωρά έτσι,ξέρουν τι κάνουν :lol:

Αρχηγέεε σε τρέλανε ο Διονυσάκος....κ εσενα Αναστασία μου...η γκρίνια είναι δυσκολη υποθεση,καλά μας κουράγια.

Παντως φανταζομαι ότι η Αναστασία δεν πάει στα μαγαζιά μ την μικρή γτ έχει μόνιμη γκρίνια,οπότε άγχος για την μαμά κ καθόλου καθαρό μυαλό....λογικο.

Η Δαφνη είναι τυχερή γτ ο Αρούλης συμβιβάζεται με τα πάντα.Καλα με την τσουληθρα στο δοκιμαστηριο έριξα πολύ γέλιο....

Εγώ πάλι αν έχω την επιλογη να την κρατησει ο μπαμπάς της γτ να μην το κάνω....με το μηχανακι ειδικά τα κάνω όλα γρήγορα....

Εχτες ξεκίνησα για Αγ.Δημητριο,πηγα Αλιμο -Πειραια κ μετα Ταυρο,με το μωρό όλη αυτή η ερευνα θα τελειωνε σε μια εβδομάδα.......

Σούλα μετακομίζεις το μωρό στο δωμάτιο?Περιμένουμε νέα :shock: Καλή αρχή!!!

Τα νέα μας...συνεχίζουμε να μην τρώμε φρουτόκρεμα,της πήρα τα πιαστρακια για πάρκο που βοηθουν τα μωρά να σηκώνονται,τα πιάνει σηκωνεται κ οταν πέφτει, κλαίει!!!Δεν της αρέσει να πέφτει της κοντέσας!!!!

βρήκαμε τον μπελά μας δλδ...τι να της μιλάω,να την ενθαρύνουμε ,αυτη εκεί σου λέει γτ να πέφτω,δεν το ΄δεχομαι.....παντως είναι πολύ πεισματαρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νέα μας...συνεχίζουμε να μην τρώμε φρουτόκρεμα,της πήρα τα πιαστρακια για πάρκο που βοηθουν τα μωρά να σηκώνονται,τα πιάνει σηκωνεται κ οταν πέφτει, κλαίει!!!Δεν της αρέσει να πέφτει της κοντέσας!!!!

βρήκαμε τον μπελά μας δλδ...τι να της μιλάω,να την ενθαρύνουμε ,αυτη εκεί σου λέει γτ να πέφτω,δεν το ΄δεχομαι.....παντως είναι πολύ πεισματαρα!!!!

χαχαχαχα!!!καλη η χριστινα!!!απο μικρη στα βασανα!!!αλλα, που θα παει, θα μαθει οτι το σημαντικο δεν ειναι να στεκεσαι ορθιος, αλλα να σηκωνεσαι οταν πεφτεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρια κορόιδα ψάχνουν δεν πειράζει υπομονή κ που θα πάει θα βρεθεί μια σωστη δουλειά,νομιζα πως στην Κυπρο είναι καλύτερα τα πραγματα ;)

Απο ξηροδερμία δεν έχουμε ...αν κ εχουμε ταση γτ εγω εχω πολυ ξηρο δερμα,χωρις κρεμα δεν ζω.

Akrivws koroida 8eloune..Me pire pisw k mou eipe gia to mis8o: "Oso epianes stin prouigoumeni sou douleia" diladi 900 aka8arta meion tis koinwnikes asfaliseis vgenoune 843 ka8ara k na exw k toses eu8ines k na trww oli mou tin mera stin douleia ton gelasame ton kirio..Gwgw mou 3irodermia rwtaga an exoun ta mwraki sas..Giati emena tis Victorias katakokkinisane ta magoulakia tis k exei k poli 3irodermia..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Akrivws koroida 8eloune..Me pire pisw k mou eipe gia to mis8o: "Oso epianes stin prouigoumeni sou douleia" diladi 900 aka8arta meion tis koinwnikes asfaliseis vgenoune 843 ka8ara k na exw k toses eu8ines k na trww oli mou tin mera stin douleia ton gelasame ton kirio..Gwgw mou 3irodermia rwtaga an exoun ta mwraki sas..Giati emena tis Victorias katakokkinisane ta magoulakia tis k exei k poli 3irodermia..

Τι σχεση εχει η προηγούμενη δουλειά,έτσι έβγαλε την πληρωμή σου?Εσυ του είχες πει ποσα παίρνεις?

Ναι το ξέρω ότι έχει ξηροδερμία το διάβασα κ το είδα,αυτο που είπε η Γεωργιάννα το δοκίμασες?

βαζελίνη όταν βγαινετε εξω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα!!!καλη η χριστινα!!!απο μικρη στα βασανα!!!αλλα, που θα παει, θα μαθει οτι το σημαντικο δεν ειναι να στεκεσαι ορθιος, αλλα να σηκωνεσαι οταν πεφτεις!!!

Αυτό της λέω κ εγώ...ότι στην ζωή θα πέφτει αλλά επιβάλλεται να σηκώνεται....δεν με καταλαβαίνει όμως γτ άραγε ????? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα, Γωγώ πολύ γελάω με τη μικρή! Πεισματάρα η κουκλίτσα μας!

Για τις δουλειές συμφωνώ πως είναι πιο εύκολο χωρίς το μωρό αλλά αν δεν υπάρχει άλλη λύση... Εγώ δεν έχω που να τον αφήσω. Βέβαια ο Άρης είναι εύκολο μωράκι και αγαπάει πολύ το μάρσιπο!

Δανάη τέλεια τα ρουχαλάκια, πολύ όμορφα! Τα χερούλια για παρκοκρέβατο τα έχω πάρει κι εγώ από το jumbo, είναι πολύ βολικά και ασφαλή! Δες εδώ: http://www.eimaimama.gr/2010/11/blog-post_13-8.html

Αφροδίτη μια χαρά είναι η μικρή, κάθε παιδί έχει το ρυθμό του!

Άντρια καλή επιτυχία με τις δουλειές, πέφτει πολλή εκμετάλλευση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα ακόμα ταλαιπωρείται ο Διονυσάκος μας... Άντε να βγουν αυτά τα παλιοδόντια να ηρεμήσετε!

Κι ο Άρης σήμερα έχει πολλή γκρίνια και δαγκώνει με μανία τα μανίκια του, λέτε να πλησιάζουμε σε δοντάκι κι εμείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα, Γωγώ πολύ γελάω με τη μικρή! Πεισματάρα η κουκλίτσα μας!

Για τις δουλειές συμφωνώ πως είναι πιο εύκολο χωρίς το μωρό αλλά αν δεν υπάρχει άλλη λύση... Εγώ δεν έχω που να τον αφήσω. Βέβαια ο Άρης είναι εύκολο μωράκι και αγαπάει πολύ το μάρσιπο!

Δανάη τέλεια τα ρουχαλάκια, πολύ όμορφα! Τα χερούλια για παρκοκρέβατο τα έχω πάρει κι εγώ από το jumbo, είναι πολύ βολικά και ασφαλή! Δες εδώ: http://www.eimaimama.gr/2010/11/blog-post_13-8.html

Αφροδίτη μια χαρά είναι η μικρή, κάθε παιδί έχει το ρυθμό του!

Άντρια καλή επιτυχία με τις δουλειές, πέφτει πολλή εκμετάλλευση!

Ακριβώς....είναι ασφαλή,απλά όταν προσπαθούν να σηκωθούν λογικό είναι να πέφτουν μέχρι να μάθουν να στέκονται τελείως,εκεί θυμώνει η μικρή κ κλαίει.

Της αδερφης μου η κόρη,δεν πτοείτε με τιποτα το διασκεδάζει πάρα πολύ κ έχουν ιδια ηλικια.

Ειναι κ θηριάκι βέβαια....ο κουταλιανος σε Νιντζα χαχχαχαχα :lol: Ετσι την φωναζω!!!

Εχουν 4.50 ευρώ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: κοριτσια καλα το ειπατε!!!

εγω πηγα ξανα στο δωματιο μου :lol::lol::lol: η μικρη ηταν ηδη!!!

δαναη ποσο δικιο εχεις!!!περισσοτερο εμεις οι γονεις δεν μπορουμε να αποχωριστουμε τα μικρα μας!!!!

καλα κυλησε η πρωτη βραδυα σηκωθηκα μονο 4 φορες να δω τι κανει η μικρη... :lol::lol::lol:

τωρα μενει να αγορασω υπνοσακο με χερια..

τεχνητρια νυχιων ειμαι...θα φτιαχνω νυχια στο σπιτι μου ειναι πολυ καλη δουλεια αρκει να εχεις κυκλο!!!θα κατεβασω λιγο κ την τιμη κ πιστευω να πιασει!!!εχω βαλει μερικα στο φατσοβιβλιο η μηπως τα εσβησα???δεν θυμαμαι :lol::lol::lol:

βασιλικη το εχω μεγαλο φοβο μην πεσει το μωρο φανταζομε την τρομαρα σου!!!!

βρε δαφνη πολυ γελασα με την περιγραφη σου...κομμαντο ομως ο αρουλης χαμπαρι δεν πηρε :lol::lol::lol:

αντρια κατι θα βρεθει!!!!

εμενα 800 ευρω μου φανταζουν πολλα γιατι ποτε δεν ειχα μια δουλεια που να μου προσφερει τοσα παντα εβγαζα 650 το πολυ!!!

μηπως να πηγαινες κ αν εβρισκες κατι καλυτερο να εφευγες????

ελενακι τακτοποιηθηκατε στο νεο σας σπιτι???

γωγω μου σηκωνετε ε???μπραβο!!!!!!σε λιγο θα την κυνηγας!!!!η δικια μου ακομη παλευει με το μπουσουλημα αλλα με την περπατουρα παει σφαιρα :lol::lol::lol:

αφροδιτη μην στεναχωριεσε θα ξυπνησεις μια μερα κ θα τα κανει ολα μαζι!!!!!!!!

εχθες την μικρη που την αφησα στην πεθερα μου ηταν μια χαρα μολις με ειδε με θυμηθικε κ αρχισε να κλαψουριζει να την παρω αγκαλια,δεν θελω να την αφηνω πουθενα αλλα πρεπει να μαθει...σε λιγο θα αρχισει κ το σταδιο με το ανχος του αποχωρισμου,για αυτο θελω να μαθει να καθετε στην γιαγια της..

σημερα στρωσαμε χαλια!!!!αλλαξε το σπιτι!!!!!!!ανυπομωνω να στολισω δεντρο περυσι μεσα νοεμβρου το στολισα να το χορτασω :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σούλα, πολύ μ'αρέσει η φώτο σου στο προφίλ σου!

Εγώ δεν μπορώ (και δεν θέλω ;) )να τη βγάλω ακόμη από το δωμάτιο. Πιστεύω ότι είναι ακόμη νωρίς. Είναι και ο θηλασμός στη μέση.

Λοιπόν! Έφτιαξα muffins με ανθότυρο :!: και θα βάλω από πάνω μέλι και κανέλλα!

Καλό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστουμε αναστασια!!!!

μαφινακια ε???γιαμ γιαμ μου τρεχουν ηδη τα σαλια!!!!!!δεν μπορω να τα πετυχω ομως :(

κ εγω ζοριζομε που την εχω 2 μετρα μακρυα μου αλλα αν δεν εφευγα τωρα μετα τα πραγματα νομιζω θα ηταν πιο δυσκολα...κ για να μην ξανα κυλησω κ ξανα παω στο δωματιο της ο αντρας μου εβγαλε κ το κρεββατι απο κει μεσα :lol::lol::lol:

δαναη πολυ ομορφα κομματια!!!!!

κ εμεις μαζεψαμε πολυ ρουχο!!!κ καποια κομματια ειναι τρελα!!!!!

δεν ξερω τι να κανω ομως με τα λεφτα που μαζεψε...να τα βαλω στην τραπεζα η θα βαρεσουμε καμμια πτωχευση???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς πήγαμε το απόγευμα επίσκεψη σε μια φίλη που κάναμε μαζί μαθήματα ανώδυνου κ έχει ένα αγοράκι 9 μέρες μικρότερο.Κοίταζαν το ένα το άλλο κ ειχαν πολλήξ πλάκα.Η δικιά μου κυρία,του χαμογελούσε!

Δάφνη,thanks για τα πιαστράκια,θα τα πάρω.

Σούλα,κ εγώ τις πρώτες 2-3 νύχτες πήγαινα απο πάνω της να την τσεκάρω,τώρα ούτως ή άλλως κοιμάμαι ελαφριά που έχοντας την ενδοεπικονωνία δίπλα μου θα την ακούσω μόλις ξυπνήσει το πρωί πριν κλάψει.

Τα λεφτά της τα έβαλα σε λογαριασμό που της ανοίξαμε.Σε περίπτωση πτώχευσης οι τράπεζες δεσμεύουν καταθέσεις άνω των 100.000 ευρώ,από ότι μου είπε ο πατέρας μου που δουλεύει στην τράπεζα της Ελλάδος,οπότε εμείς δεν κινδυνεύουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη,όντως είναι ακριβούτσικα αλλά αυτό είναι το καλό με τα δώρα,σου χαρίζουν αυτά που μόνη σου δεν θα αγόραζες!το μπουφάν είχε 75 ευρώ,η ζακέτα δεν ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!!σημερα ειχαμε γκρινια , δεν ξερω τι εφταιγε, τα ουλα της, η κλεισουρα.... τωρα κοιμαται....να φανταστειτε, δεν πολυεφαγε ολη μερα....

δαναη, οντως, οταν ειναι δωρα δεν σε νοιαζει!!!

σουλα, χαιρομαι που πηγε καλα η πρωτη νυχτα, στο'πα, εμεις εχουμε το θεματακι μας, οχι τα μωρα!!!

καλη αρχη ευχομαι!!!αν ησουν πιο κοντα, θα μας ειχες πελατισσες, κι ας στενευομαστε οικονομικα...χιχιχι.... φανταζομαι το θεμα της αμοιβης εχει να κανει και με τις ωρες εργασιας, τωρα που εχουμε μωρο και πρεπει να λειπουμε απο το σπιτι, το σκεφτομαστε διπλα αν αξιζει τον κοπο....λες π.χ. για 500 ε να λειπω τη μιση μερα;;;;αυτο νομιζω ειναι το θεμα και οχι ποσο σου επαρκουν τα λεφτα.... που ετσι οπως πανε, τοσο θελουν να μας πληρωνουν.... :(

δαφνη, ο μικρος σηκωνεται οταν τον βαζεις στο παρκο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπηκα λιγο στα γρηγορα!! Σορρυ αλλα εχω δουλειες και λειπω την περισσοτερη ωρα.

Σουλα μου καλη αρχη. Εγω δεν ειμαι ετοιμη να κοιμηθω ακομη μακρυα μου, βεβαια ειναι και η γρινια του αυτες τις μερες.

Ειναι πολυ παραξενο. Στον Αλεξανδρο ημουνα πολυ σκληρη, σπανια τον επαιρνα μαζι μου στο κρεβατι, τωρα τον Διονυση συνεχεια τον παιρνω. Μαλλον ειναι και ο θηλασμος αλλα και η ηλικια που δεν αντεχω πια!!!

Γωγω τι ωραια περιγραφη!! Μπορει να μην εχετε δοντια αλλα συκωνεστε, ενω εμεις εχουμε 2 δοντακια αλλα δεν πιανουμε ακομη τα ποδαρακια μας!!!

Δαναη πολυ ωραια ρουχα!! Αχ τι ωραια ρουχα εχουν για κορουλες. ΖΗΛΕΥΩ!!!!

Ανδρια ακριβως το ιδιο προβλημα εχουμε στα μαγγουλακια τους, ο δικος μου δεν ηταν πρωτη φορα. Αυριο θα του βαλω βαζελινη και θα σου πω.

Δαφνη ακομη ταλαιπωριομαστε. Ελπιζω συντομα να σταματησει αυτο!!

Αφροδιτη μου αυριο λαικη; αντε καλα ψωνια. θα ρεθω την αλλη εβδομαδα στην γειτονια σου να φτιαξω ενα αλμπουμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gewrgianna pes mou entipwseis k an einai kalo na tis to dokimasw k egw..

Paw na dw to "The back-up plan" me tin Jennifer Lopez mou eipane gia ena site, sas to vazw gia oses den to gnwrizete www.greek-movies.com egw eimai teleiws asxeti sto na katevazw erga k meta trexa na vreis k ipotitlous k na tou valeis stin swsti stigmi k mpla mpla pote mou den ta katafera k etsi simera pou mou eipane gia auto to site pou den enai anagki na katevaseis to ergo na to perimeneis ktl mono patas panw tou to vlepeis amesws k teleiwse xarika poooolli giati mou aresoune ta erga..Min gelasete pou twra ema8a gia auto to site :D..Efiga paw na to dw..

Kalinixta sas!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...