Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11! ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 966
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άνδρια,με γεια!!

Αφροδίτη,γιατί να αυξηθούν οι νυχτερινοί θηλασμοί με την εισαγωγή στερεών τροφών?στην αρχή μέχρι να φτασει να τρώει όλη την προβλεπόμενη ποσότητα (στη Μυρτώ αυτό κράτησε καμιά εβδομάδα) θα συμπληρώνεις με στήθος,μετά όμως θα αντικατασταθεί το γεύμα πλήρως κ θα κρατήσεις το στήθος πρωί-βράδυ.

Είμαι κομμάτια,εφτιαξα 2 ταψιά μελομαράρονα,η μικρή πριν λίγο κοιμήθηκε κ εγώ πάω να την πέσω στον καναπέ.το αμάξι μας κάτι έπαθε στο ντεμπραγιάζ κ μας άφησε λίγο πριν φτάσουμε σπίτι,θα πρέπει να παει συνεργείο.

Σας αφήνωωωω!καλή ξεκούραση κ καληνύχτα! (-|(-|(-|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον αντρια χρονια πολλαααααααααα.... συγνωμη ειχα μερες να μπω ... Παιδια εμενα και στερεες και θηλαζει σα λολο οπως θηλαζε παντα 2-3 λεπτα και πολυ συχνα αυτο το παιδι ποτε δεν εκανε γευμα 20λεπτο και το βραδυ φουυυυλλ ... συμπληρωμα δε δινω παρα μονο αμα βγω βραδυ δηλαδη σπανια και δεν το πινει παντα.. εχει δικιο η δαφνη δε σημαινει αποθηλασμος η εισαγωγη στερεων... Το ποδι μου ειναι χαλια σημερα ειχα ενα δικαστηριο ημουν μαρτυρας τεσπα ολα καλα ομως απλα ταλαιπωρια η μικρη με αρμεξε κανονικα οταν μπηκα... εμενα δε πινει νερο με τα στερεα μονο θηλαζει εσας?????? χρυση την εχω κανει

ααα εγω εχω το babycook της beaba kai με εχει βολεψει τοοοοοοοοοοοοοσο πολυ και το μεταφερω και παντου ατμομαγειρευει ειναι μπλεντερ ζεσταινει τροφη και ξεπαγωνει και ειναι τοοοοσο μικρο και ευκολο στο καθαρισμα... αλλα ειναι ακριβο στα λητω 140 ειχε ... καλη φαση ακουγεται τηες αβεντ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Εχθες δεν ανοιξα τον υπολογιστη μου!! Δεν προλαβα με τις δουλειες!!

Ανδρια με γεια ειναι πολυ ωραια!!

Αφροδιτη θα σκεφτεις πως θελεις να μαγειρευεις τα λαχανικα τις μικρης.Εμενα δεν με βολευε καθολου γτ τα βραζω.Πηγαινε ομως και στο Alloyette γτ εχουν ενα τετοιο μηχανιμα τα πουλανε 30ε. Το ειδα στο μαγαζι που ειναι στο Περιστερι,εχει και στοκ στο 2 οροφο με καλες τιμες σταρουχα.

Μη ανυσηχεις με τους θηλασμους εμενα δεν αυξηθηκαν την νυχτα, μας πηρε 1 μηνα μεχρι να τρωει αρκετα για να μην θελει γαλα μετα.

Ο ανδρουλης μου οση ωρα ημουνα στην αιθουσα που σε κρατανε μετα τον τοκετο ειχε παει και μου ειχε παρει δωρο ενα δαχτυλιδι και αλυσιδα για το λαιμο με μαργαριταρι και πετραδακια. Δεν το περιμενα τοτε τοσο γρηγορα γτ ηξερα οτι θα μου επαιρνε κατι. Και η μανα του μια μερα πριν μου ειχε δωσει μια αλυσιδα με σταυρουδακι. Κανενα απο τα 2 δεν φοραω γτ ο Διονυσης μου τα τραβαει και φοβαμαι μην σπασουνε.

Ο Διονυσης εχθες δεν κοιμηθηκε το μεσιμερι και μετα ηταν ολο γρινια. Το βραδυ μια χαρα κοιμηθηκε! Ευτυχως τωρα κοιμομαστε ολη νυχτα!!!

Παω να ξεκινησω τις δουλειες του σπιτιου γτ εχω μαγειρεματα. Το τσιουρεκι δεν μου βγηκε προχθες και ετσι θα φτιαξω σημερα, δεν ειχα βαλει το σωστο αλευρι, και θα κανω και μελομακαρονα γτ με εχει πρηξει ο Αλεξανδρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα εγω εχω το babycook της beaba kai με εχει βολεψει τοοοοοοοοοοοοοσο πολυ και το μεταφερω και παντου ατμομαγειρευει ειναι μπλεντερ ζεσταινει τροφη και ξεπαγωνει και ειναι τοοοοσο μικρο και ευκολο στο καθαρισμα... αλλα ειναι ακριβο στα λητω 140 ειχε ... καλη φαση ακουγεται τηες αβεντ

σε βολευει δηλ;;;; επειτα σκεφτομουν μηπως καιει πολυ ρευμα, ενω μπορω να ατμο-μαγειρευω και στην χυτρα....εσεις οι υπολοιπες τι κανετε;;;

αφροδιτη,περαστικα, δεν ειδες καμια βελτιωση με το ποδι σου;;; η αννουλα, αφου θηλαζει συχνα δεν εχει αναγκη απο νερακι.. :)

αντρια, με γιεα!!!μ'αρεσε που τα πατουσε και εκανε θορυβο!!! :lol:

γεωργιαννα,μου φαινεται σε ματιασαμε με τα τσουρεκια!!!αντε,καλη επιτυχια με τα μελομακαρονα!!!

η αθηνουλα ξυπνησε στις 7.30 σημερα, αλλα ευτυχως χτες το βραδυ μεχρι τις 12 ειχα κοιμηθει,αλλιως θα κουτουλουσα σημερα!!!

αφροδιτη,νομιζω σε ειχα ξαναρωτησει,μηπως εχεις ενα βιβλιο με υγιεινες συνταγες για τα μωρα;;αν μπορεις,πες μου τον τιτλο!!!μερσι :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.εχω μερες να μπω(ειχα προβλημα με την συνδεση κ εμπαινε για 1 λεπτο κ μετα δεν ειχα σημα :twisted: )εχετε γραψει τοσα πολλα :o .ποτε προλαβατε βρε θηρια.παντως χαιρομαι που ολες ειμαστε καλα.τελευταιος μηνας του χρονου.γιουπιιιιιιιι.μου αρεσουν τα χριστουγεννα.προχθες στολισαμε το δεντρο..μου αρεσει πολυ τωρα το σπιτακι μου.ο μεγαλος δε εχει ξετρελαθει.ο μικρος οταν αναβουμε τα φωτακια τα κοιταει με 1 απορια.ανδρια χρονια σου πολλα.με υγεια.να χαιρεσαι την ομορφη σου οικογενεια.αχ κοριτσια ηθελα τοσα να σχολιασω πανω σε αυτα που γραψατε κ τωρα δεν θυμαμαι τιποτα....γεροντικη ανια.τωρα κανω 1 καφε να πιω.περιμενω να ξυπνησει ο μπεμπης κ να βαλω μια σκουπα...εκτος απο την δαναη που θα παει στην μανουλα(αχ μου ελειψε απιστευτα η θεσσαλονικη) οι υπολοιπες θα πατε πουθενα???εμεις λιγο στην μανουλα κ λιγο στην πεθερουλα. σας φιλω .........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου βασιλικη!!!και του χρονου να'στε καλα, και καλες γιορτες!!! εμεις δεν παμε πουθενα, θα ερθουν αθηνα οι γονεις μου και επιπλεον γιορταζει και η πεθερα μου!!πηγαμε στα H&M για φτηνα φορμακια και πραγματι βρηκαμε με 10 και 13 ε!!!επισης πηραμε και ενα φορεματακι αη-βασιλης με σκουφακι 13 ε!!!καναμε και μια βολτα στα υπολοιπα μαγαζια, εχει πολυ ωραια φορεματακια για τη μπουμπου, με εχει πιασει ενα πραγμα να τη ντυνω κοριτσακι!!!βρηκαμε χτες και κατι πολυ ωραια κοκκαλακια για τα μαλλια και δεν τα αποχωριζομαστε απο το κεφαλι μας!!! :lol::lol:

το μενου εχει πατατοσαλατα με τονο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!

Gewrgianna se euxaristoume!!! K egw foraw sto laimo mia alisida me to onoma tis Victorias k mia alli alisida me ena mataki k mou ta travaei sinexws :lol: tin alisida me to onoma tis 8a tin foraw mexri na kataferw ton andra mou na me afisei na kanw tattoo to onoma tis :oops:

Afrodite mou k egw eri3a poli gelio..

Vasiliki mou se euxaristw k sena gia tis euxes sou..

K emas e4es i Victoria den koimotan, koimi8ike apo tis 8:30 stin mama mou k stin metafora tis 3ipnise (1i fora panta tin fernoume spiti k den pernei xampari) tin evala sto krevvataki tis k eklaige tin evala sto diko mou 3aplwsa ligo dipla tis k koim8ike amesws k stin misi wra pali eklaige, pali tin koimisa dipla mou k otan tin pira sto krevvataki tis pali ta idia na min sas ta polilogw skeftika mipws eixe ponous k tin voi8isa k ekane kakakia auto prepei na itan to provlima giati meta tin evala 3ipnia sto krevvataki tis k koimi8ike moni tis :oops: ola auta apo tis 11 mexri tis 1 :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axx ligi isixia :oops:

O george pire tin mikri k pigane stin mama mou na paroune to fasolaki pou 3exasa x8es , na pame fourno k periptero..Egw ka8arisa ta ipoloipa ilika gia tin soupa tis patates, karota, kotopoulo, spanaki, selino, koloki8aki k perimenw to fasolaki..Na tis valw k kremmidaki i evala idi iperarketa?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

skeftika mipws eixe ponous k tin voi8isa k ekane kakakia auto prepei na itan to provlima giati meta tin evala 3ipnia sto krevvataki tis k koimi8ike moni tis :oops: ola auta apo tis 11 mexri tis 1 :?

Άνδρια,σήμερα μου έλεγε μια φίλη που έχει συνομήλικη κόρη ότι όταν δεν μπορεί να κάνει κακά της δίνει τσάι της milupa.μήπως να το δοκιμάσεις?δεν κάνει ποτέ μόνη της κακά η μικρή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχεχτικά με τον ατμομάγειρα,δεν έχω άποψη,δεν έχω τέτοια.εγώ της βράζω σε κατσαρολάκι κ όταν θέλω να πάω πουθενά κ να είνα ζεστό,όπως χθες,το βάζω σε ενα ειδικό ταπεράκι κ μέσα σε θερμός-βαρελάκι που παιρνει δυο ταπεράκια.Μου φαίνεται περιττό έξοδο να δώσω έστω κ 30 ευρω όταν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου στο κατσαρολάκι.Μου φαίνεται ότι έχουν φτιάξει τεράστια βιομηχανία bebe.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Exw to tsai tis milupa an einai na tis to dokimasw..Oxi xtes arga to apogeuma ekane moni tis kakakia k itan xalara (efage ena megalo axladi den tis evala alla frouto diskoilio) k gi'auto extes pou eklaige den pige o nous mou amesws sta kaka giati eixe kanei k tin voi8isa girws stis 12:30 to vradi k ekane mpolika pali xalara..

To prwi pali tin voi8isa giati anoi3a to pani tis k eixe liga poli sklira k ekane k alla sklira san petra.. Damaskino otan tis edwsa ekane alla paaaaara poli neroula k fovi8ika k eipa na min tin 3ana dwsw..

K egw se katsarolaki tis ta kanw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια,θελω να σε ρωτησω καιρο, τι εννοεις οταν λες οτι τη βοηθας να κανει κακακια;;;

επισης, μια απορια που μου γεννηθηκε: αν κανω σουπιτσα , 2 μεριδες και τη μια που περρισευει τη βαλω στο ψυγειο,πως τη ζεσταινω την επομενη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια,θελω να σε ρωτησω καιρο, τι εννοεις οταν λες οτι τη βοηθας να κανει κακακια;;;

επισης, μια απορια που μου γεννηθηκε: αν κανω σουπιτσα , 2 μεριδες και τη μια που περρισευει τη βαλω στο ψυγειο,πως τη ζεσταινω την επομενη;;;

Η παιδίατρος μου είπε να της μαγειρεύω για 2 μέρες,το υπόλοιπο την επόμενη το βάζω στο κατσαρολάκι της,προσθέτω κ λίγο ζεστό νερό από το θερμός κ το ζεσταίνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Me tin mpatoneta pou exei mpoliki krema tis aggizw tin tripitsa tis i me poli apales kiniseis tis tin anoigw de3ia-aristera gia na tin voi8isw na vgoune ta aeria..Mou edei3e i paidiatros..

Άνδρια,σου είπε να της το κάνεις συνέχεια,δηλ κάθε φορά που δεν μπορεί μόνη της?μήπως έτσι δεν μάθει να ενεργείται μόνη της.άλλωστε τα μωρά που θηλάζουν δεν ενεργούνται απαραίτητα κάθε μερα κ είναι απόλυτα φυσιολογικό,ειδικά όταν μπαίνουν κ στερεές τροφές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello!! Κοριτσάκια κ αγόρι τί κάνετε;; Απο ότι διαβάζω καλά είστε..χαίρομαι!Κάλά,έπαθα πλάκα με τα πανέμορφα μωράκια στις φωτό!!!Είναι απίστευα όμορφα!!! Πάλι έχασα πολλά,να δώ πότε θα μου συνδέσουν το τηλ+ιντερνετ.Σας διαβάζω όταν έρχομαι στη μαμά μου,καλή ώρα αλλα είναι κατειλλημένο το λαπτοπ για να γράψω κιόλας.

Κατα τ'άλλα το ζουζούνι μου δόντια δν έχει ακόμα αλλα στέκεται όρθιο κ γελάει,κάθεται στον πωπό,στέλνει κ δίνει φιλάκια,κάνει παλαμάκια,κουπεπέ,χορεύει όταν του λέω όπα-όπα κ όλη μέρα μιλάει.Τα κλασσικά :lol: Αχ,κάθε μέρα τον αγαπώ περισσότερο..αναρωτιέμαι πού μπορεί να φτάσει η αγάπη της μάνας??! :x Ή ΄πώς μια μάνα μπορεί να μοιράσει την αγάπη της στα δύο..δεν ξέρω άν μπορώ να αγαπήσω άλλον άνθρωπο τόσο πολύ..Οι δευτερομανούλες πώς νιώθετε;;

Εμείς κορίτσια παρόλο που έχουμε βάλει τις στερεές κ τρώμε κάργα,τον θηλασμό δν τον έχουμε μειώσει ιδιαίτερα.Αλλα ούτε το βράδυ ξυπνάει όπως αναφέρατε.Ίσα ίσα που κοιμάται περισσότερο,12ωρο κλείνει καθε μέρα!!Μην ακούς Αναστασίααααααααααα!! :D

Α!Μή ξεχάσω,με τρελάνατε με τις λιγουρευτές συνταγές σας!!Δανάη μου κ όποια άλλη έχει βοηθήστε με να τις φτιάξω τις γιορτές! Άν μπορείτε στείλτε τες στο μάιλ μου! elenakosak@hotmail.com Eυχαριστώ προκαταβολικά!!

Γκρινιάζει ο Ζοζεδάκος μου,πάμε σπίτι για μπανάκι κ νάνι γιατί η μαμά κ ο μπαμπάς αργότερα θα πάνε για ποτάκι μετά απο 1,5 χρόνο να θυμηθούν τα παλιά!! ;)

Φιλάκια πολλά σε όλες κ στα κουκλιά σας!!

ΥΓ.Δάφνη μου τις καλύτερες ευχές μου για τη μανούλα σου!!Να επιστρέψει πιο γερή απο ποτέ!!

Αντριούλα χρόνια πολλά αν κ καθυστερημένα!!Να χαίρεσαι την οικογένεια σου!!Μεγιά το πατούμενο!Τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσακια????

μπαινω σας διαβαζω γραφω ξεχναω να κανω copy σβηνοντε τα παιρνω στο κρανιο κ φευγω :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

γραψατε τοσα πολλα σε τοσες λιγες μερες κ εχω ξεχασει τι διαβασα αλτσχαιμερ στο φουλ :lol::lol::lol::lol:

τα νεα μας...η μικρη εχει γινει το αυτοκολλητακι μου με ψαχνει οταν με βλεπει θελει να παω κονξτα της..

χτυπαει παλαμακια κ κανει φιλοτιμες προσπαθειες να σταθει χωρις καμμια στηριξη ορθια αντεχει ενα δευτερολεπτο κ μπουμμμμμ :lol::lol::lol:

διαβασα κατι για μελομακαρονα κ λιγουρευτικα λεω να φτιαξω ενα ταψακι περισυ τα πετυχα για να δουμε φετος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...