Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11! ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 966
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειαααα!

Ειρήνη σου εύχομαι κι από εδώ πολύχρονη, πάντα με χαρές κι αγάπη!!!

Άντρια καλή επιτυχία με τη δουλειά!

Λοιπόν η πρώτη νύχτα με το νέο σύστημα πήγε εξαιρετικά καλά!! Για πρώτη φορά από τότε που άρχισαν τα δόντια, με άφησε να φύγω από δίπλα του και κοιμήθηκε μόνος του ένα τετράωρο. Ξύπνησε όταν πήγα για ύπνο εγώ και θήλασε και πιο αργά ήρθε και ο άντρας μου (δυστυχώς είχε βγει έξω χθες) και κοιμηθήκαμε όλοι μαζί, ήσυχα! Όποτε ήθελε μέσα στη νύχτα κυλούσε και με αναζητούσε και μετά τσουπ γύρναγε από την άλλη. Εμένα ίσιωσε η πλάτη μου και είχα και την αγκαλιά του άντρα μου από την άλλη. Το πρωί δε, έκανε τρελές χαρές που μας βρήκε και τους δύο δίπλα του και μετά έμεινε ώρα να περιεργάζεται τη κούνια του, του άρεσε!

Τώρα τους τάισα και τους δύο, τον άντρα μου μπαρμπουνάκια και σαλάτα και τον Άρη πατάτα, καρότο, κολοκύθι και πέσαν και οι δυο τους ξεροί!! Σειρά μου να φάω...

Γεωργιάννα Ρώσος και ο Διονύσης μας? :lol: Ο Άρης λέει ντα, αμαμαμα (είναι σε καλό δρόμο ;) ), α τζγια, α μα και πβφρρρ!! :lol::lol::lol:

Αφροδίτη πήγατε βολτούλα?

Δανάη μου ακριβώς επειδή όπως είπες το γάλα προσαρμόζεται στις ανάγκες του παιδιού, μερικά μωρά αυξάνουν τους νυχτερινούς θηλασμούς, ακριβώς για να σου αυξήσουν την παραγωγή.

Επίσης έχω πάντα στο μυαλό μου πως λόγω της ΓΟΠ, ο Άρης ρυθμίζει μόνος του να τρώει πολλά μικρά γεύματα κι έτσι θέλω ο θηλασμός του να είναι ανεμπόδιστος, όποτε το ζητάει και καθώς δεν έχω βάλει χρονικό όριο μέχρι πότε θα θηλάσει, δε με πειράζει να θηλάζει τη νύχτα.

Η Μυρτούλα τρώει πολύ φαγάκι ε? για να της φτάνει το γάλα μόνο πρωί βράδυ. Ποια είναι τ'αγαπημένα της μέχρι τώρα??

Εμείς ακόμα είμαστε στις 4-5 κουταλίτσες φρουτόκρεμα και 5-6 κουταλίτσες λαχανικά.

Σήμερα η μαμά μου βγήκε από το νοσοκομείο!! Περιμένουν τις ιστολογικές τη Δευτέρα και καλώς εχόντων των πραγμάτων την άλλη Τετάρτη θα είναι εδώ! Γιούπι!!

Έλενα για το μενού... Αν θες για πρώτο, για να μην μπουχτίσετε στο κρέας, μπορώ να σου προτείνω κάτι ρολλάκια σολωμού που φτιάχνω, γεμιστά. Μέσα έχουν ένα μείγμα με πέστροφα, ανθότυρο, πιπεριά φλωρίνης και αγγουράκι τουρσί και μια στάλα κρέμα γάλακτος. Όσοι τα έχουν φάει τρελαίνονται. Επίσης κρέπες με σπανάκι. 'Η σπαράγγια στο φούρνο με μπέικον και ελαφριά μπεσαμέλ. Σαλάτα θα έφτιαχνα μία με μαρούλι, ρόκα, ρόδι και καρύδια και μία πολίτικη με άσπρο και κόκκινο λάχανο, καρότο και σέλινο. Επίσης εγώ τη γαλοπούλα τη κάνω γεμιστή και βάζω μέσα κιμά, συκωτάκια, κουκουνάρι, σταφίδες, δαμάσκηνα, κάστανα, μήλο, μαϊντανό, γλυκό κρασί ή κονιάκ. Για γλυκό θα πρότεινα κορμό με σοκολάτα και κάστανο, είναι εύκολο, χριστουγεννιάτικο και μπορείς να το έχεις φτιάξει την προηγούμενη μέρα. Κάπου έχω μια καλή συνταγή, αν θες.

Θα τα πούμε πάλι αργότερα, σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη τι εγινε στο γιατρο;

Που εισαστε σημερα; Πολυ ησυχια εχει!!!]Πηγα απο την δουλεια μου σημερα, ετσι να τους δω! Και μετα ημουνα χαλια!! Την μια δεν θελω να γυρισω και απο την αλλη θελω. Θα κανω εαν τα καταφερω μια συζητηση με τον ανδρα μου σημερα να δω μηπως τα καταφερουμε να μην παω. Εχει γινει πολυ οικογενειακη επιχειρηση και δεν μου αρεσει. Δουλευει και η ανιψια και η αδελφη της αφεντικινας, τωρα μετακομισαν και απο πανω ειναι το σπιτι τους!!! Αφηστε δραμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μικρή μόλις μπήκε για ύπνο κ κοιμηθήκε χωρίς γκρίνια!τώρα έστειλα στο γυναικολόγο 3 φωτο της Μυρτώς να διαλέξει γιατί φτιάχνει κάθε χρόνο άλμπουμ με "τα μωρά του".δεν ήξερα ποια να στείλω!έχουμε γεμίσει ολόκληρο σκληρό δίσκο!!

Γεωργιάννα,στο γυναικολόγο πήγα γιατί είχα κολπίτιδα.μου έδωσε ενα υπόθετο κ μου είπε μια χαρά όλα.ούτε φαίνεται πώς γέννησες!η αλήθεια ειναι ότι ειναι μαστορας στο ράψιμο!!χεχε Αν μπορείς να μην δουλέψεις,γιατί να επιστρέψεις??

Δάφνη,τέλεια!!!μπράβο!η μικρή τρώει πολύ ευχάριστα το κοτοπουλάκι-πατάτα-καρότο κ το ρυζάλευρο,τη φρουτόκρεμα (μήλο-αχλάδι-δαμάσκηνο) την τρώει αλλά δεν τρελαίνεται.προφανώς της φτανει το γάλα πρωί-βραδυ γιατί οπταν πεινάει το διεκδικεί σαν γνήσια ταυρίνα!φαντάσου ότι στο μαιευτήριο την πρωτη νύχτα αφού τη θήλασα γκρίνιαζε κ ήπιε και έξτρα 30ml γιατί το πρωτόγαλα προφανώς δεν της έφτανε.οταν βγήκε από την κλινική όχι μόνο δεν είχε χάσει βάρος αλλά πήρε κιόλας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη με το καλο να γυρισει και η μανουλα σου!

Παλι καλα που κοιμηθηκε και ο Αρουλης! Τι ωρα ξυπναει το πρωι;

Αυτο ο κορμος ειναι νοστιμο! Εγω ενδιαφερομαι για συνταγη!

Δαναη εχω την εντυπωση οτι τα μωρακια μας μοιαζουν. Ηθελα να το πω και αλλη φορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η καινούρια μου ανακάλυψη! Ήρθε με το ταχυδρομείο το μεσημέρι, τρελή επιτυχία, ο Άρης μόλις ροκάνισε μια φέτα μήλο και ανακούφισε και τα δοντάκια του!! http://www.cosycorner.gr/el/category/%C ... fe-feeder/

Γεωργιάννα θα ψάξω για τη συνταγή και θα στη στείλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ο Άρης ξυπνάει κατά τις 9.30 - 10, δεν είναι πρωινός τύπος!! :lol::lol:

Δανάη κι εμείς διαβάζουμε αλλά κι εμείς στο 5λεπτο τραβάμε το βιβλίο και θέλουμε να το δαγκώσουμε!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!δαφνη χαιρομαι που πηγε καλα η πρωτη σας νυχτα!!!αντε, τυχερουλα, κοιμηθηκες με τους 2 σου αντρες , ποιος τη χαρη σου!!!νομιζω οτι ειναι πολυ καλη λυση για εσας!!!χαιρομαι και για τα νεα της μαμας σου, μακαρι ολα να βγουν καλα, και μεχρι να το καταλαβεις θα ειναι διπλα σου!! καλα, τι φοβερο αυτο το πραγματακι για τα μωρα!!!που το ανακαλυψες!!! επισης, να μην το ξεχασω, δεν θελω τη συνταγη για το μενου, ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΓΕΥΜΑ ΘΕΛΩ!!!!! :lol::lol::lol: μου ανοιξες την ορεξη!!!

δαναη, περαστικα!!!νομιζω οτι η μυρτω μοιαζει με το διονυσακη λιγο στα μαγουλακια!!!ειναι και τα δυο για φιλημα!!!

ειρηνη μου, χρονια πολλα και καλα, να'στε παντα ευτυχισμενοι και να σε χαιρινται, μπαμπας και κορη!!

εμεις περασαμε πολυ ωραια στην βολτα μας το πρωι, πηγαμε στο αλσος βεικου!!! μιλησαμε, διαβασαμε το βιβλιο μας, η αθηνουλα πηρε εναν υπνακο, κι ολα αυτα στη λιακαδα!!!μετα πηγαμε και απο τη βαφτηστηρα μου και το μεσημερι κοιμηθηκε ενα τριωρο!!!τωρα κοιμαται κανα μισαωρο, θα ξυπνησει σε λιγο για να κανουμε μπανακι!!!

γεωργιαννα, αν το κλιμα δεν ειναι καλο στη δουλεια, οι ωρες σου φαινονται αιωνες, και η δουλεια δεν παλευεται, οσο ευκολη κι αν ειναι!!μηπως να βρεις αλλου;;;;η ακομα καλυτερα, να κατσεις σπιτι σου με τα παιδακια σου;;; ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Μυρτώ μόλις παραδόθηκε αμαχητί στην αγκαλιά του Μορφέα...Εγώ πάω να φτιάξω ενα σαντουιτσάκι να φάω κ περιμένω το αντράκι,τον κουβαλητή της οικογένειας να επιστρέψει από τα μαθήματα.Σε 22 μερούλες θα είμαστε με τους δικούς μου στη Σαλονίκη!!! :ymparty:

Δάφνη,με το καλό να δεχτείς τη μανούλα σου κ να πάνε όλααα καλάαα!

Καλο βραδάκι σε όλες κ όλους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααχ!!!η δικη μου ακομα να ξυπνησει απο τον απογευματινο υπνο!!!και να πω οτι δεν κοιμηθηκε το μεσημερι;;;!!!μεχρι να κανουμε μπανιο και να φαμε, καλες 10 θα την βαλω στο κρεβατι!!!

δαναη, καλα να περασετε με τον αντρουλη σου!!

εγω, αντρια, πρωτη φορα βλεπω κατι παρομοιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη πολυ ωραιο!!! Αυτο πρεπει να εχει φτιαχτει για μενα που φοβαμε μην πνηγει!!!

Δαναη ειναι μελαχρινος, στο προσωπακι μοιαζουν ειδικα οταν χαμογελανε!!

Αφροδιτη περιμενω αυριο να μου πεις τι ωρα ξυπνησε και τι ωρα ξανακοιμηθηκε!

Παω να κανω ενα μπανακι ( δυο βεβαια δεν θα μπορουσα!!) και να δω τι ωρα θα ερθει και ο ανδρας μου!!

Φτιαξαμε με τον Αλεξανδρο κουραμιεδες του ΠΑρλιαρου φυσικα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!!

Βλέπω μπόλικα νέα εδώ,χαίρομαι :D

Θα σχολιάσω ότι θυμάμαι γτ απο μυαλό γιόκ.

Σαμάνθα φοβερό το μενού, τα κορίτσια με κάλυψαν,τα ίδια θα σου πρότεινα :shock::lol:

Πλάκα κάνω εδώ έχουμε ταλέντα,δεν μπορώ να συγκριθώ μαζί τους,δεν παίζονται κ τα λένε με ένα αέρα βρε παιδί μου,αλλο πράμα :D

Ευχομαι να βρείς τον πιο αξιόπιστο άνθρωπο για το παιδάκι σου κ όλα να πάνε καλά κ με την εγκυμοσύνη σου.

Δάφνη χαίρομαι που κοιμόσαστε μαζί 3λης οικογενεια πολύ γλυκιά.

Ωραίο το σύστημα αυτό τελικά με τις γεύσεις,ο Αρούλης πως αντιδρα?

Αντριά καλά κάνετε που τα συζητάτε με τον άντρα σου,τόσο όμορφα κ απλά ξεκαθαρίζονται τυχόν λανθασμένες σκέψεις κ η ερωτική καρδούλα ξαναχτυπά.

Ετσι έγινε κ με μένα κ τα ξαναβρήκαμε,είμαστε πάλι όπως παλια...πολύ αγάπη κ χαίρομαι πολυ.

Καλή επιτυχία με την δουλειά κ κάθε εμπόδιο σε καλό,μην μασάς.

Εμείς εδώ ούτε για συνεντευξη δεν μας περνουν :(

Καλή υπομονή σε όλες που ξεκινήσατε να αλλάζετε δωμάτια κ να μειώνεται το γάλα.

Δανάη πολύ ωραίες οι φώτο σου.

Γεωργιαννα κάνουμε κ μπανάκι ε?Τυχερούλα :lol:

Εγώ εδώ,επανήλθα απο τα σκαμπανεβασματά μου κ είμαι πάλι χαζοχαρούμενη.

Κάνουμε βόλτες κ συνεχίζουμε στους ίδιους ρυθμούς.

Η Χριστίνα δεν τρώει φρουτόκρεμα καθόλου κ μου είπε ο γιατρός να την σταματήσω για 2 μήνες-υπερβολή μου φαίνεται-για να ξεχαστεί κ να συνεχίσω πάλι απο την αρχή.

Θα προσπαθήσω πάλι πιο σύντομα.

Φαγαμε κ εμείς κουνελάκι,κουνουπίδι,μπρόκολο κ ολα τα τρώμε.

Παιζουμε στο πάτωμα κ βαριόμαστε όλα τα άλλα....πάρκο κτλ.

Όλα καλά,σας αφήνω γτ θα πέσω στην οθόνη....Καληνύχτα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα η μικρη μου ξυπνησε στις 9.30 (!!!) καναμε μπανιο, φαγαμε, παιξαμε και κοιμηθηκε στις 11... να δω τι ωρα θα ξυπνησει αυριο..... :o:o

γωγω, πολυ χαιρομαι που επανηλθες χαζοχαρουμενη!!!να σου πω, βεβαια, εγω το'ξερα, γιατι τα ζευγαρια που αγαπιουνται δεν αφηνουν το γυαλι να ραγισει, απλα θελουν το χρονο τους ;)

κουραμπιεδες του παρλιαρου εεεε;;; καμια καλη συνταγη για μελομακαρονα εχετε;;; αντε και του χρονου γεωργιαννα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουζούνες γειά σας!

Εμείς εννοείται πως ακόμη δεν κοιμηθήκαμε... Τώρα προσπαθεί ο μπαμπάς μας να την κοιμήσει.

Να 'ναι καλά ο αντρούλης μου, χτες βράδυ με βοήθησε πάρα πολύ. Η Γεωργία ξύπναγε κάθε μία ώρα και έκλαιγε με κλειστά τα μάτια.. Σκεφτήκαμε μήπως δεν χορταίνει με τον θηλασμό το βράδυ και πριν από λίγο της έδωσα συμπλήρωμα. Ήπιε 140 ml. Να δούμε πως θα κυλήσει και το σημερινό βράδυ..

Δάφνη, με το καλό να υποδεχτείς τη μανούλα σου! Τρομερό gadget αυτό που βρήκες!

Αφροδίτη, ωραία η βόλτα στο άλσος ε? Έχω να πάω εκεί από έγκυος, που είχαμε πάει να περπατήσουμε! Μου άρεσε πολύ!

Καλά με τις συνταγές με έχετε τρελάνει! Πολύ δημιουργικότητα βρε παιδάκι μου! Που τις βρίσκετε όλες αυτές τις ιδέες και πού το κουράγιο να τα φτιάξετε όλα αυτά? Εγώ είμαι συνέχεια κουρασμένη...

Πο,πο, τσιρίδα!!!!!!!!!! Το κεφάλι μου!!!!!!! Καλά το έχω πει πως η μικρή έχει καταπιεί ρολόι :shock: Πριν τις 12 δεν κοιμάται όσο και να προσπαθούμε........ Μας έχει πάρει τα αυτιά απ'τη γκρίνια :o

Πάω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια ευχομαι να κοιμηθειτε πολυ πολυ συντομα!!!παντως αυτα τα συνεχομενα ξυπνηματα και το κλαμα ανα 1 ωρα δεν δειχνουν πεινα.....την θηλαζες και ετρωγε;;;;η απλα πιπιλουσε και ηρεμουσε;;; παντως, αν βαλεις ενα μπουκαλι στο στομα του μωρου το πιθανοτερο ειναι να το καταπιει το γαλα... ευτυχως βοηθαει ο μπαμπας σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα!!!

Θα ξεκινήσω από τα ευχάριστα!

Γωγώ μου,χαίρομαι πολύ που τα βρήκατε!!!!όλα καλά εύχομαι από εδώ κ πέρα!!!

Γεωργιάννα,η ιδέα με το μπάνιο είναι καταπληκτική,προχθές το βράδυ ξεκίνησα να κανω το καθιερωμένο ντουσακι με καυτό νερό κ μετά δεν ήθελα να βγω,οπότε γέμισα τη μπανιέρα με αφρόλουτρο κ ΕΛΙΩΣΑ!!

Αναστασία,κουράγιο!!τι να πω?μήπως να συμβουλευόσουν παλι τον παιδίατρο??τι μπορεί να παθαίνει?εφιάλτες?ακόμη κ τα δόντια δεν κράτανε τόσες συνεχόμενες μέρες,φεύγει ο πόνος κ επανέρχεται..τι να πω?

Αφροδίτη,υπναρού η Αθηνά!!!!να σου πω,κοιμοταν από το μεσημέρι μέχρι το βράδυ???όταν το εκανε αυτό η Μυρτώ μικρότερη μου ειχε πει η παιδίατρος ότι εχει κανει τη νυχτα μερα κ να την ξυπνάω για να κοιμάται καλύτερα το βράδυ.να ανοιγω τη μερα τα στορ κτλ.Το βραδυ μετά κοιμήθηκε κανονικά??τι να πω?προσπαθώ στη μικρή όσο γίνεται να εχουμε ενα σταθερο ωραριο μπανιου-φαγητού-υπνου για να μην αποσυντονίζεται.

Παω για ντουσάκι!!! κ πρωινό!!Η Μυρτώ πάλι κοιμήθηκε 8.30-7.30!!πανω που ειχα συνηθίσει το 6.30 κ έλεγα να τη θηλάζω κ να φευγω για δουλειά στις 8 παρά 20..για να δουμε πως θα παει κ τον επομενο μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερα!!

Γωγω χαιρομαι που ειναι ολα καλα!!!

Αφροδιτη εγω κανω του Παρλιαρου τα μελομακαρονα. Το εχω σε DVD και ετσι με βοηθαει και ο Αλεξανδρος που περιμενει πως και πως να τα φτιαξω. Νομιζω και τσουρεκι του Παρλιαρου φτιαχνω, δεν θυμαμαι καλα.

Βρηκα ρολο χοιρινο μα βερικοκο και καστανο! Μαλλον αυτο θα φτιαξω για Χριστουγεννα. Τωρα περνω ιδεες απο σας να δω τι θα φτιαξω για τα γενεθλια του Αλεξανδρου. Δεν θα κανω παρτυ, θα ερθουν τα πεθερικα μου, η νονα του και ο αδελφος του Γιωργου. Την τουρτα την γλιτωσα γτ θα την φτιαξει το αγορι της νονας του, ειναι ζαχαροπλαστης!!!

Συνηθως εφτιαχνα κιμαδοπιτα, τυροπιτα, ρολο χοιρινο στο φουρνο, η μπομπα για τα μικρα, και κρεπες. Αλλα λεω να το αλλαξω τελειως το μενου.

Σαμανθα εγω φτιαχνω ορεκτικο με φιλαδελφεια και σολωμο σε σου ( εννοειτε οτι τα φτιαχνω εγω τα σου).

Καλα κοιμηθηκαμε αλλα παλι στις 7 εκλαιγε, δεν του εδωσα σημασια και το εριξε στο τραγουδι!!!

Δαναη μου μια χαρα σου κοιματε η Μυρτω, μη μιλας καθολου!! Ειδες τι τραβαει η Αναστασια μας!! Κουραγιο Αναστασια μου! Καποια στιγμη θα κοιμηθει, σε 2-3 χρονια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!δαναη,χτες εριξε πολυ υπνο!!!κοιμηθηκε 2-5 το μεσημερι ,μετα 7-9.30 και μετα 11-8 ( με σταση για μαμ στις 2)!!! γιατι δεν σε βολευει να ξυπναει στις 7.30;; θα τη θηλαζεις και θα φευγεις!!

εχω ενα πλυντηριο να βαλω και επανερχομαι!!

ααα!!

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!!με υγεια για ολους, για να περασουμε ομορφα χριστουγεννα με τους αγαπημενους μας!!! (*)(*) [smilie=icon_rendeer.gif] [smilie=angel9.gif][smilie=angel7.gif][smilie=angel5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...