Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χειμωνα/Τα πρωτα μας γενεθλια+σπορακι


Recommended Posts

καλημεραααααα...δεν ξερω για σας αλλα εμεις εδω εχουμε παλι ενα ηλιοοοοοοο....νααααα με το συμπαθειο...τι θα γινει ρε παιδια δεν θα χειμωνιασει φετος στην κρητη???πως θα κανουμε παλι χριστουγεννα?με κοντομανικα???

κατερινακι μου για το θεμα του γατιου που ρωτας αν μενει σπιτι και δεν βγαινει εξω και ειναι και εμβολιασμενο δεν υπαρχει κανενα προβλημα το προβλημα του τοξοπλασματος που υπαρχει με τα γατια υπαρχει μονο αν φανε ωμο κρεας(πουλακια ποντικια)η ερθουν σε επαφη με αλλα γατια που εχουν φαει και πας εσυ μετα και καθαρισεις την αμμο του με γυμνα χερια..αν θες παντως γατακι καλο ειναι να το παρεις απο μικρο ωστε να μην εχει πολλες επαφες με τον εξω κοσμο οπως θα ειχε μια πιο μεγαλη γατα...εγω εχω δυο σκυλια και ειχαν ξεσηκωθει ολοι οταν εμεινα εγκυος να τα διωξω φυσικα τσακωνομουν με ολους και οσο μου το ελεγαν τοσο πιο πολυ τα αγκαλιαζα και τα φιλουσα..νευροσπασμα και εγω...ο γιατρος μου ειχε πει πιο πιθανον ειναι να παθεις κατι αμα φας κακοπλημενη σαλατα η μισοψημενο κρεας παρα να κοιμασαι αγκαλια με τα σκυλια..και εννοειται με τον μανωλη απο νεογεννητο ηταν συνεχεια μαζι ξαπλωναν στα ποδια του και τον προσεχαν..τωρα αν ημουν εσυ δεν θα επαιρνα ζωακι στην φαση που βρισκεσαι γιατι εχεις την ευθυνη δυο παιδιων(εννοειται πως μετραω και το σπορακι)ενος αντρα θα εχεις και ζωακι?θα κουραστεις πολυ...αστο να μεγαλωσουν και μετα...

διαβασε και αυτο...http://www.facebook.com/note.php?note_i ... 9451589698

ρουλακι εμεινες με την χαρα εε??μα να σου πω και εγω θα παω την δευτερα να αγορασω αλλα να σου πω και την αληθεια μου θα τα κρυψω καπου γιατι με βλεπω να τα τρωω μονοβραδυς...μονο για τις δυσκολες ωρες τα θελω... :oops::oops::oops::oops: ..τωρα για την φοντανιερα δεν ξερω γιατι βασικα δεν εχω με την κλασικη εννοια(κρυσταλινη με το αναλογο καπακι :lol::lol::lol::lol: )αλλα βαζω διαφορα σοκολατακια σε κατι που δεν ξερω πως λεγεται και απλα τα αφηνω στο τραπεζακι του σαλονιου ..ποπο ασχετη ειμαι...

κοριτσια σας αφηνω σημερα το μενου λεει χταποδακι και πρρεπει να δω που βρισκομαστε..φιλια θα τα πουμε πιο μετα ελπιζω με βροχη...χχαχαχαχαχα πλακα κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημερα μανουλες μου..

Ρουλακι παλι νυχτερηνη μου εισαι βλεπω, σε ξιπναει ο μικρος η απο μονη σου βρικολακιαζεις???

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου και ανταποδιδω, χρονια πολλα και σε εσας ολους οικογενιακος (εχασα τον λογαριαζμο οπως καταλαβενεις και δεν θιμαμε πιος γιορταζει ποτε)

Μια χαρα θα ειναι το παρτυ σας, ακου εκει μικρο παρτακι. Και εμεις καπος ετσι το καναμε μην φανταστεις κανενα μεγα παρτυ αλα Μαρια-Μανωλιος :lol::lol::lol:

Σας βαζω και μερικες φωτογραφιες να μας καμαρωσετε..

post-5130-13873934650118_thumb.jpg100_1052.JPG[/attachment:1k6jbp2h]

post-1311-13873934649868_thumb.jpg100_1066.JPG[/attachment:1k6jbp2h]

100_1068.JPG[/attachment:1k6jbp2h]

post-12688-13873938074466_thumb.jpg

post-12688-13873938076943_thumb.jpg

post-12688-13873938079536_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευάκι τέλεια φαίνονται όλα!!!

Ωραία τούρτα είχε ο Τριανταφυλλενιος σου!

Και τι ωραίες φατσούλες είναι αυτές Παναγια μου! Φτου,φτου,φτου!

Μπράβο σας! Και του χρόνου! Να στε πάντα καλά να γιορτάζετε τα γενέθλια των παιδιών σας και να τα καμαρώνετε!

Εγώ εχτές και προχτες είχα πυρετό,πονόλαιμο και βήχα.

Τώρα είμαι καλύτερα.

Μαράκι αλλάζουμε τόπο κατοικίας; Εδώ κάνει πάρα πολύ κρύο, έχουμε 7 βαθμούς με το ζόρι. Καίει το τζάκι από εχτές ασταμάτητα και το καλοριφέρ φυσικά. Είχα και κρυάδες λόγω πυρετού και τα έχω φουντώσει και τα δύο.

Η Σοφούλα κοιμάται. Πάω να χουχουλιάσω κι εγώ στον καναπέ λίγο να ευχαριστηθώ καθισιο γιατί από αύριο πάλι δουλειά και τρέξιμο γαμώτο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευακι να σου ζήσει ο Τριαντάφυλλος.χρόνια πολλά με υγειανκαι ευτυχία!δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω,μπήκα να πω χρόνια πολλα λίγο καθυστερημένα βέβαια.

Τα λέμε αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελεια υπεροχη φανταστικη τουρτα ευακι.. ;);) και σταματηστε να λετε για το παρτυ υπερπαραγωγη γιατι με κανετε και κοκκινιζω..τι να κανω μωρε ειμασταν γυρω στα 40 ατομα μαζι με τα παιδια και αλλωστε ηθελα να μπω και σε μερικων μερικων τα ρουθουνια :twisted::twisted::twisted::twisted: και αν δεν φυσουσε κι ολας απο κει θα τα βλεπατε τα βεγγαλικα που θα πετουσα...οχι τιποτα αλλο αλλα καποιοι εδω πιστευουν πως ειμαι κατωτερη τους..που να δουν και τι τους περιμενει στην βαφτιση...χιχιχιχιχιχιχι :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

νατασσα τι εχεις κοριτσακι μου???δεν την γλιτωσες εε?εμενα μανα πατερας και αδερφη τους επιασε και τους τρεις μαζι και γιατροπορευουν ο ενας τον αλλο..το καλο που τους θελω να τους περασει μεσα στην εβδομαδα αλλιως δεν παω... :roll::roll::roll: αν αλλαζω λεει...ο ηλιος ειναι υπεροχος δεν λεω αλλα καθε πραγμα στον καιρο του...αφρικη εχουμε γινει..θελω κρυο..βροχη..χαλαζι ...δεν λεω χιονι μην το παρακανω κι ολας...

σας αφηνω τωρα και ελπιζω να καταφερω να μπω πιο μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ τελεια τουρτα Ευη,εσυ την εκανες???μπραβο ....αντε ολες οι μανουλες σιγα σιγα να γινουν ολα τα γενεθλια...ειτε απλα ειτε υπερπαραγωγη η καθεμια οπως μπορει κανει.Αλλα οτι και οπως και να ειναι, ειναι τα γενεθλια των παιδιων μας και ειναι μοναδικα!!!!!!

Αννουλα τι εκανες τελικα με τη χυτρα δεν μας ειπες???Να προσεχειςλιγο..

Μαρια εγω δεν τα ειδα τα γενεθλια,,εχεις καμια φωτο η κατι τελοςπαντων να δω και εγω την υπερπαραγωγη???

Ετσι για να παιρνουμε ιδεες...Και φυσικα καλα εκανες να κλεινεις καπου καπου καποια στοματα

χρειαζεται εκει που πρεπει και σε καποιες!!!

Ελισα καλησπερα και απο μενα...Μαλλον εχουμε τρελα και οι δυο με την CANDY CANDY...Εγω την ειχα θεμα στην βαπτιση της Φωτεινης μου...πολυ τελεια...

Κατερινιω τι κανει ο μικρος σου???Σεποιον μηνα εισαι τωρα εγκυος???Τι αποφαση και αυτη μπραβο σου..Αντε θα μεγαλωσουν μαζι..ΚΑι εγω λεω να χρονισει η Φωτεινη και να ξεκινησω για δευτερο και οποτε ερθει..Γιατι μην σχεδιαζουμε χωρισ τον ξενοδοχο...Οταν ο ανθρωπος λενε κανει σχεδια ,,ο Θεος γελαει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια ερωτηση βρε κοριτσια εχω απορια,,στρατα η περπατουρα τελοσπαντων οπως και να το λενε χρησιμοποιειται η οι πιο μεγαλοι χρησιμοποιησατε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινή μου καλώς ηρθες δεν πρόλαβα πριν να σε καλοσωρισω!να χαίρεσαι την μικρή σου!ναι ρε συ τι σύμπτωση να έχουμε και οι 2 την candy candy!

Εύη μου όντως η τούρτα πολυ ωραία!

Ποια έχει σειρά τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κουκλίτσες!!!Τι κάνετε???

Ρουλάκι χρόνια σας πολλά οικογενειακώς!!!!Μια χαρά,ένας ολόκληρος μήνας πάρτυ!!! :D

Γιώτα μου,ακόμα δεν την δούλεψα την χύτρα,αύριο θα την δοκιμάσω...για να δούμε...Στράτα μας έκαναν δώρο αλλά μπήκε 2 φορές και δεν ενθουσιάστηκε..προτιμάει να μπουσουλάει!Και δεν έχουμε και μεγάλο σπίτι για να μπορεί να κινηθεί άνετα με την στράτα.

Εύη,πολύ όμορφες φωτογραφίες!Μπράβο!!!

Κατερινάκι,όταν ήμουν έγκυος,είχα 2 γάτες αλλά επειδή μάλωναν πολύ,το δώσαμε το ένα!Είναι πιο πιθανό να κολλήσεις κάτι από μαρούλι που δεν πλύθηκε καλά ή κρέας που δεν είναι καλά ψημένο παρά από γάτα!Τα λατρεύω όλα τα ζωάκια αλλά οι γάτες είναι η μεγάλη μου αδυναμία!!!Από μωρό έχω γάτες και όμως δεν κόλλησα ποτέ τοξόπλασμα και μιλάμε για γάτες αδέσποτες,μη εμβολιασμένες που τις χάιδευα,τις φιλούσα...ήμουν σίγουρη ότι θα είχα αντισώματα για τοξόπλασμα!Και κάνει καλό η επαφή των παιδιών με τα ζώα!Βέβαια κι αυτά θέλουν φροντίδα και πρέπει να μπορείς να τα καταφέρεις..οι γάτες όχι τόσο όσο τα σκυλάκια αλλά και πάλι..

Νατασσάκι,περαστικά σου!

Εμείς ακόμα έχουμε μυξούλες...ελπίζω αύριο να είναι καλύτερα..Επιχειρήσαμε και κολλήσαμε την κούνια του στο κρεβάτι μας μπας και κοιμηθεί καλύτερα γιατί κάθε νύχτα μετά τις 2-3 καταλήγει στο κρεβάτι μας το οποίο είναι λίγο μικρότερο από διπλό και δεν χωράμε...οπότε έτσι θα είμαστε πιο άνετα...για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι μανουλες....

Περασε και αυτο το Σ/Κ και ηταν πολυ ομορφο για μας, πρην λιγο εφιγαν και οι κουμπαροι μας αλλα απο τον πολητικο μας γαμο..

Σας ευχαριστω και παλι για τις ευχες σας, αληθεια τωρα πιο μπεμπονι εχει σιρα???

Αναστασια περαστικα, μακαρι να εισαι περδικι αυριο...

Μαρακι τι τα θες τα χαλαζια και την βροχη, αν ειναι να κανει κρυο εγω τρελενομε για το χιονι, ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΙΟΝΙΣΕΕΕΕΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ...

Γιωτα εγω δεν εβαλα κανενα απο τα παιδια μου σε στρατα, στην μεγαλη ακουσα τον γιατρο που μου ειπε "οχι στρατα" και τον μικρο που τον εβαλα καναδυο φορες στης ανεψιας μου δεν του αρεσε καθολου.

Την τουρτα δεν την εφτιαξα μονη μου, την αγορασα :D

Εγω κοριτσια δεν εχω χυτρα στο σπιτι μου γιατι θεορω πως καταστρεφει τις θρεπτικες ουσιες απο τις πολυ υψηλες θερμοκρασιες που αναπτισει και ετσι δεν αγορασα ποτε...Εγω το μοσχαρακι το βραζω 1,5 ωρα περιπου μονο του και αλο ενα μισαωρο μαζι με τα λαχανικα και το ριζακι η το μακαρονακι, αναλογα τα κεφια και γινετε λουκουμι...Αλλα αν εχεις ελιψη χρονου σιγουρα μια χυτρα σου λινει τα χερια...

Καληνυχτα κουκλες και κουκλακια ονειρα γλυκα :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας τι μου κανετε? εδω βρυκολακας ινα !μπηκα να δω καμια ταινια και ειπα να δω τι κανετε!!!

Τελειωσε και το επισημο μας παρτυ, το οποιο δεν το ευχαριστηθηκα καιπαρα πολυ.τρεις μερες καθαριζω και μαγειρευω και προσπαθω να ειναι ολα τελεια, και σημερα ηρθαν οι μισοι.Δεν ειχα καλεσει πολυ κοσμο 5 ζευγαρια με τα παιδια του και ηρθαν 1 ολοκληρο και δυο μισα. Οι υπολοιποι η δουλευαν η ηταν αρρωστοι.Την μισω αυτην την ιωσηηηηηηη.

Η τουρτα ηταν υπεροχη την εφτιαξα εγω. αν βρω πως μπαινουν φωτο θα σας τη δειξω.Η αναστασουλα μου περπαταει ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ.δεν το πιστευω οτι το ανθρωπακι μου περπαταει.

Περαστικα και την αρρωστουλα αναστασια της παρεας!!!ελπιζω το σοφακι να μην κολησει !

Να σας ρωτησω βρε κοριτσια.Θελω να αλλαξω γαλα της μικρης πινει σκονη, οχι και με πολυ ορεξη .Οπαιδιατρος λεει να της δινω μεχρι να γινει 15 μηνων αλλα εγω φοβαμαι για τα δοντια της και λεω να το αλλαξουμε .Εσεις τι σκεφτεστε να δωσετε?

1 Το φρεσκο το θεωρω το καλυτερο.Οχι αυτα τα παιδικα με τα προσθετα δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα, αλλα ειναι δυσκολο να το εχεις μαζι σου

2 Τα διαρκειας ειναι πιο ευκολη λυση και μπορεις να τα αποθηκευεις αλλα μηπως το φρεσκο ειναι καλυτερο?

3 αυτα στο τενεκεδακι,αν και γω αυτο μου εδινε η μαμα μου ισως λογω τσερνομπιλ δεν ξερω,δεν τα συμπαθω αυτο να πινεις γαλα προηγουμενης χρονιας μου κανει καπως!Θα βαλω μερικα κιβωτια στην ακρη λογο χρεοκωπιας να εχει το παιδακι μου γαλα αλλα για ωρα αναγκης.

Τι λετε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!χθες περασαμε πολυ ωραια ηρθε ενα κοριτσακι στην ηλικια του γιαννη και ξεσαλωσανε στο παιχνιδι μεχρι τις 10 το βραδυ.να σας ρωτησω...τα παιδακια σας τραβανε μαλλια?εμενα ο γιαννης τραβαει τα μαλλια μου συνεχεια.ισως ειναι και λαθος που τον αφηνω τελικα.το κακομοιρο το κοριτσακι χθες δε το αφησε σε χλωρο κλαρι...συνεχεια οταν πηγαινε κομτα του τραβαγε το μαλλι και ειχαμε δραμματα...συντομα ομως τα ξαναβρισκανε και γινοντουσαν φιλαρακια :lol::lol::lol::lol::lol: καλα δε συζητω για τα παιχνιδια οτι μπορουσε να της βουτηξει να μη παιξει με τα παιχνιδια του το εκρυβε....νομιζω οτι ο μικρος μου τεινει να γινεται ενας μικρος διαολακος....οχι τιποτε αλλο,σκεφτομαι που ερχετε και αλλο μωρακι και αναρωτιεμαι πως θα του ερθει!

φωτεινουλα εμενα ο γιατρος μου ειπε οχι στρατα αλλα εγω τον βαζω πολυ λιγο καθε μερα.τον εχει βοηθησει πολυ να δυναμωσουν τα ποδαρακια.

αναστασια περαστικα!

αννα δεν σκεφτομαι τωρα για γατακι αλλα για πιο μετα οταν μεγαλωσουν λιγο τα παιδια.και τα σκυλια λατρευω αλα με τις παρουσες συνθηκες δε θα επερνα λογω ελειψεις χωρου.παω να ταισω το γιαννακι ξυπνησε φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!

Πω πω είμαι απαράδεκτη δεν έχω ευχηθεί στο Ρουλακι.χρόνια πολλα σε όλους σας !!!!!!

Έχουμε ξυπνήσει ομαδικως,περιμένω να έρθει η γυναίκα ποΥ έχω κάθε 15 μήπως συμμαζευτουμε λίγο και μετά φεύγω για γραφείο!

Θα τα πούμε αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες, καλη εβδομαδα να εχουμε....

Ινα αν θελεις να βαλεις φωτο θα πας κατο εκει που λεει (προσθηκη συνημμενου) και μετα (αναζητηση), θα διαλεξεις μια φωτο απο τον υπολογιστη σου και μετα πατας (προσθηκη αρχειου). Οταν στην ανεβασει θα σου βγαλει (προβολη στην δημοσιευση).

Ετσι μπορεις να ανεβασεις μεχρι 5 φωτογραφιες σε μια δημοσιευση...

Παω γιατι διαμαρτιρετε ο Ταρζαν μου...Φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ι'm back κουκλες , σας ελιψα???? Μπαααααα πολυ νεκρα εχει πεσει εδω παλι.....

Ινα επανερχομε σ'εσενα και τις αποριες σου οσον αφορα το γαλα..

Νομιζω, δεν ειμαι σιγουρη αλλα λογικα ετσι θ'ανε πως τα παιδικα γαλατα η σκονη η εβαπορε ειναι καλιτερα απο το φρεσκο γαλατακι γιατι ειναι πιο ευπεπτα και εμπλουτιζμενα με σηδιρο πρεβιοτικα και αλλα που χριαζετε ενα παιδακι για την αναπτιξη του..Απο την αλη βεβεα αν ενα παιδακι τρωει τα παντα περνει ουτος η αλος αυτα που χριαζετε απο το φαγιτο του οποτε ειναι περιτα τα εμπλουτιζμενα γαλατα.. :-?:-?:-?:-? Χχχμμμμμμμμ μπερδεφτικα και εγω τωρα..

Να σου πω εγω τι εκανα στην μεγαλη μου που με πεδεψε παραααα πολυ με το γαλα σε σκονη, 13 μηνον της εδοσα Νουλακ εβαπορε και το επινε σαν τρελη, οποτε και εγω το σινεχισα μεχρι τα 3 που της εδοσα φρεσκο...

Τωρα στον μικρο λεω να σινεχισω με το ΝΑΝ 3 που ειναι απο ενα χρονον, αληθεια κοριτσια εσεις τι εχετε σκοπο να δοσετε τωρα που χρονιζουν τα μωρα σας???

Απο βδομαδα που θα παμε για ενβολιο θα ρωτισω και τον γιατρο μας να δω τι θα μας πει..

Κατερινα μην ανησηχεις το κανουν αυτο τα μωρακια, το ξεμαλιαζμα ειναι απο τα αγαπημενα τους παιχνιδια αλλα μην τον αφινεις γιατι θα νομιζει πως ειναι οκ να τραβαει μαλια και θα το κανει καλη ωρα οπως το κοριτσακι της φιλης σου σινεχια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!Καλή εβδομάδα να έχουμε!!!

Εύη 2 ώρες λες για το μοσχαράκι ε.....μωρέ μήπως να το κάνω κι εγώ έτσι?Την ψιλοφοβάμαι την χύτρα! :shock:

Κατερίνα,εγώ τα μαλλιά μου τα έχω ΠΑΝΤΑ μαζεμένα!Ακόμα και τη νύχτα!Πρώτα από όλα γιατί πέφτουν πολύ...τώρα τελευταία άρχισαν να πέφτουν λιγότερο και επειδή είναι μακριά τα μαλλιά μου,γεμίζει ο τόπος μαλλί!Και ο δεύτερος λόγος είναι για να μην τα τραβάει ο μικρός!

Ίνα,εγώ έχω την ίδια άποψη με την Εύη όσο αφορά τα γάλατα!

Καλέ που έχετε χαθεί όλες????????Μαριέττα,Ελένη,Παναγιώτα,Ειρήνη???Την Μαριέττα την είδα χθες ονλάιν αλλά δεν έγραψε η σκατούλα!

Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα κοριτσια...Κοιμαται λιγο η μπουμπου και ειπα να σας πω μια καλημερα..

Αννουλα αν μπορεις καλυτερα κατσαρολιτσα...Και εγω οταν βιαζομαι μαζω χυτρα να μεγειρεψω και οταν πχ κανω γιγαντεσ(για εμας φυσικα) γιατι θελουν στην κατσαρολα πρωτα 4 ωρες..

Και εγω τη φοβαμαι αν και αυτες οι κανουριες ειναι πολυ ασφαλης λενε..Μια θεια μου ειχε μια παλια χυτρα και ενω ηταν εξπερτ στις χυτρες καποια στιγμη την επαθε τη ζημια...ανοιξε το καπακι και την ηρθε ολο τα φαι το καυτο πανω...Εγκαυματα Α βαθμου ειχε για 5 μηνες..Ευτυχως πηρε κατι καλες γαζες τις αλλαζε και της αφησε αμυδρα σημαδια....Αλλα και παλι χυτρα χρησιμοιποιει τωρα...φαντασου...δεν τη φοβαται καθολου.

Οσο για στρατα και εμενα ο γιατρος μου ειπε οχι...Αλλα εγω πηρα μια να βρισκεται και την εβαλα μια δυο φορες για 2 λεπτα αλλα δεν της αρεσει...Τωρα θα φανει..Αν και δεν θελω και εγω να την βαζω φοβαμαι,,αλλα ρε κοριτσια εστω για 3 λεπτα μεχρι να αλεσω το φαγητο της,,δεν καθεται στο παρκο η δικια με τιποτα.Θελει ολο αγκαλεια σχεδον..Αστα να πανε..Ειμαι με τενοντιτιδα.Αλλα δεν πειραζει το μαναρι μου θα ρθει καιρος που θα θελω να την παρω αγκαλεια και δεν θα ρχεται οποτε δεν με πολυαπασχολει..

Οσο για τα μαλλια γιατι το λες αυτο...πω πω πεφτουν που πεφτουν αφανταστα δεν τολμω να τα αφησω κατω ,,,της φαινεται κατι περιεργο γιατι με εμαθε με μαζεμενα συνεχεια πανω και τα τραβαει...και φυσικα οχι μονο απο μενα απο ολους τραβαει...μην σε ανησυχει αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Iνα επεξεργασου τις φωτογραφιες σου πρωτα εδω http://imgur.com/

και μετα κανε αντιγραφη το BBCode (message boards & forums)

και επικολληση εκει που γραφουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέεεεεερααααααα!!!!

Επιτέλους σας διάβασα #:-s#:-s . Χαίρομαι που μανούλες και μπεμπάκια είστε καλά, Αναστασία μου ελπίζω να νιώθεις κι εσύ καλύτερα, περαστικά!

Τι κάνετε; σας έλειψα; μπα ε; μόνο η Αννούλα με αναζήτησε :-*

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΕ κουκλάκι μου πανέμορφε γαμπρούλη μου, πολύχρονος να είσαι, τυχερός και ευτυχισμένος! να σε χαίρεται η μανούλα σου και να μας περιγράφει τα κατορθώματά σου με χαρά! Εύη μου τέλειες οι φωτογραφίες από τα γενέθλια, πολύ ωραία και η τούρτα! Συγνώμη για τις καθυστερημένες ευχές αλλά δεν κατάφερα να μπω το Σαββατο :oops:

Γιώτα καλώς ήρθες κι εσύ στην παρέα μας! εγώ είμαι η Ελένη και η κόρη μου λέγεται Αφροδίτη, είναι 11 μηνών και κάτι.

Αχ τι να πρωτοσχολιάσω.... τα ξέχασα! Α Ρούλα να χαίρεσαι τον Φιλιππάκο σου που γιορτάζει σήμερα, και επίσης χρόνια πολλά και σε σένα για τα γενεθλιάκια σου και στον αντρούλη σου και γενικά χρόνια πολλά για όλο το μήνα γιατί όλος ανήκει στις γιορτές σας :lol::lol: !

Κατερινάκι τι κάνει το σποράκι μας; κλοτσάει; αχ... τι ωραίες αναμνήσεις που μου ήρθαν! κάτσε να σκεφτώ την οικονομική κρίση για να μου ξαναφύγουν :lol::lol: . Ολα τα μωράκια τραβάνε μαλλιά, και της Αφροδίτης της αρέσει αυτό το σπορ. Και τα δικά της φυσικά τραβάει! κυρίως όταν νυστάζει ή όταν νανουρίζεται.

Ρηνιώ που είσαι μαρή;;; κάθε μέρα οδοντίατρο να υποθέσω;;;; ;)

Ινα για το γάλα που ρώτησες, η παιδίατρος μου είπε να της δώσω φρέσκο μόλις χρονίσει. Και έτσι λέω να κάνω, αν και το σκεφτόμουν ότι οι σκόνες είναι εμπλουτισμένες με σίδηρο κλπ αλλά ποιός ξέρει και τι άλλο έχουν μέσα... για νουλάκ και εβαπορέ γενικά δεν θέλω ούτε εγώ, θα έχω μόνο μερικά μικρά κουτάκια στο ντουλάπι σε περίπτωση που θα θέλω να πάω κάπου έξω το βράδυ με το μωρό. Κυρίως φρέσκο λοιπόν αρκεί να της αρέσει. Περιμένουμε φωτογραφίες από το πάρτυ σας!

Αναστασία είδα και τις δικές σας φωτό και το βιντεάκι από τα γενέθλια, όλα ήταν υπέροχα μπράβο σου! Ειδικά με την τούρτα ξετρελάθηκα!

Πλησιάζουν οι μέρες και για το δικο μας πάρτυ και ακόμα δεν έχω κάνει τίποτα η γαϊδούρα! το θέμα μας θα είναι κι εμάς το "1", έχω βρει πιατάκια κλπ από ξένα site και πρέπει να τα παραγγείλω άμεσα για να προλάβω. Για τούρτα ήθελα ακριβώς αυτό που έβαλε και η Ευγενία, αλλά επειδή βλέπω να με χρεώνουν τρελά μάλλον θα κάνω μια τετράγωνη και θα τους πω να ζωγραφίσουν πάνω το 1 να τελειώνουμε πιό απλά. Ευγενία εσύ το έψαξες καθόλου; πόσο σου είπαν ότι στοιχίζει μια τέτοια τούρτα;

Ουφ παρότι έγραψα αρκετάαα είχα κι άλλα να γράψω αλλά ξύπνησε το μπουμπούκι μου, πάω λοιπόν... έχουμε να πάμε και στο γειτονάκι μας τον φίλο μας τον Φίλιππο 13 μηνών που γιορτάζει. Πολλά φιλιάααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε???εγω ειμαι κομματια...νεκρα...ενα πτωμα μπορει και δυο...εχω βαρεθει το σπιτι και ηθελα να κανω μια αλλαγη να δω κατι καπου αλλου..αλλα λιγο χλωμο γιατι αυτο δεν γινεται οποτε ειπα και εγω να αλλαξω εσωτερικα τις βιτρινες μου...επιασα κατεβασα τα ποτηρια μου τα επλυνα και τα επανατοποθετησα αλλαγμενα...κατι ειναι κι αυτο...εβαλα και τα χαλια και ξετρελαθηκε το ζουζουνι μου οπως περπατουσε...κοριτσια εχει αρχισει και τρεχει και ειναι υπεροχος..εχει μεγαλωσει τοσο πολυ η εμενα μου φενεται???

βασικα θελω να κανω τις χριστουγεννιατικες προμηθειες μου(φετος θα στολισω με ασημι μπαλες)να στολισω να ομορφυνει κι αλλο το σπιτι μου..πολυ στεναχωριεμαι οταν ξεστολιζω τα χριστουγεννιατικα..

κοριτσια με εχει ξεκανει ο μικρος θελει συνεχεια αγκαλια θελει να ειναι συνεχεια μαζι μου δεν τολμω να κανω τιποτα πια ακομα και στον υπνο που ηταν το πιο ευκολο παιδι τον εκανα μπανιο τον αφηνα στο κρεβατι κοιμοταν αμεσως τωρα αν δεν κατσουμε αγκαλια τουλαχιστον 15λεπτα δεν κοιμαται και δεν θελει να καθομαι αλλα να ειμαι ορθια και να τον εχω αγκαλια να τον κουναω και να τραγουδαω και δεν μπορω αλλο η μεση μου και τα χερια μου ειναι κομματια και τωρα που θα ερθει ο αλεξης θα πρεπει και να κατεβω στο μαγαζι να καθαρισω...δεν αντεχωωωωωωω :o:o:o:o:o

ας αφησω την κλαψα και ας σχολιασω τα νεα σας..

ποιος ηθελε να δει ξανα το παρτι μας?εσυ γιωτα νομιζω ιδου λοιπον το βιντεο που μας ετοιμασε η μοναδικη νατασσα http://youtu.be/gOxR8fXNq1o και αυτος ειναι ο λογαριασμος μου στο facebook αν θες ελα και εκει..http://www.facebook.com/profile.php?id=1065267645

ρουλακι να χαιρεσαι τον γιοκα σου σημερα πολυχρονος και παντα χαρουμενος και ευτυχισμενος...

ινα εγω ρωτησα την παιδιατρο μας και μου συνεχισε την σκονη μου εδωσε το frisogrow 3 και ο μικρος το ειπιε ολο που εχω να τον δω να πινει ολο το γαλα του ουτε εγω δεν ξερω απο ποτε...παντως καθε παιδιατρος τα δικα του λεει...εγω θα τον συνεχισω με σκονη και βλεπουμε..εμεις μεγαλωσαμε με κουτες εβαπορε πηγαινε ο πατερας μου σουπερ μαρκετ και επαιρνε ολοκληρο το κιβωτιο ειμασταν και 4 αλλα αλλες εποχες τοτε...ελπιζω να του αρεσει το φρεσκο και βασικα ελπιζω να του αρεσει το γαλα γενικα μην το κοψει απο τωρα...

στο θεμα της στρατας..εγω δεν τον εβαλα εμενα ετσι κι αλλιως περασε πολυ γρηγορα απο το μπουσουλημα στο περπατημα οποτε δεν χρειαστηκε..του ειχα παρει ομως απο κεινες που τις σπρωχνεις...και μετα γινεται και αυτοκινητακι(την εχουμε μετατρεψει εννοειται και τωρα κανουμε τον σουμαχερ...)αλλα καθε παιδακι ειναι διαφορετικο..σε αλλα αρεσει και τα βοηθαει και σε αλλα οχι..

ποπο ετοιμο το παπλωμα για τις επομενες γιατι κοριτσια δεν με βλεπω να ξαναμπαινω...θα τελειωσω με το μαγαζι και ελπιζω να τα καταφερω να φτασω μεχρι το κρεβατι μου...

σας αφηνω λοιπον καληνυχτα ονειρα γλυκα και να εχουμε ολες μια ηρεμη και υσηχη νυχτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GpLff.jpg

Ο Ηλιας μαθαινει πιανο με την βοηθεια της ξαδελφης του...

κοριτσια γεια σας...ειμαι ενα και δυο και τρια και τεσσερα πτωματα...πιο πολλα απο την Μαρια :lol::lol::lol:

Ρουλα να χαιρεσαι τον Φιλιππο!!χρονια πολλα Φιλιππακι!!!!να εισαι γερος κι ευτυχισμενος και να πεις στην μαμα σου οτι θελουμε γλυκο!!!

κοριτσια μπηκα να πω ενα γεια,ειμαστε καλα και το ιδιο επιθυμω και για ολες σας!!

Να καλωσορισω την Φωτεινουλα!!γεια σου κι απο μενα!

κορες γεια και χαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

02k0Z.jpg

Luntu.jpg

την Κυριακη παλευαμε να φαμε το φρουτο,οποτε τον ανεβασα στον καναπε και το φαγαμε και το ρευτηκαμε κιολας!!!ο τυπος αρχιζει και γινεται ζορικος κορες και θα την βρω απο τον γιο μου μου φαινεται!!!! ε ρε τι τραβαμε κι εμεις οι χορευτριες!!!!

φιλακια κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!!

Μαράκι χαρά στο κουράγιο σου!!Κι εγώ έχω πολλές φορές ανάγκη για αλλαγές,αφού όταν έμενα μόνη μου,άλλαζα κάθε χρόνο σπίτι!!!!χαχαχα!!Με ανανεώνει η αλλαγή γενικά!

Μαριέττα,φτου φτου,το πιτσιρίκι σου είναι όλα τα λεφτα!

Αύριο πάμε με τον Άκη στο πρακτορείο για να μας γνωρίσουν και να βγάλουν κάποιες φωτογραφίες!!Να δούμε κιόλας τι ακριβώς παίζει και αν αξίζει τον κόπο να ασχοληθούμε!!Φιλούρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...