Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χειμωνα/Τα πρωτα μας γενεθλια+σπορακι


Recommended Posts

Γεια σας μανουλια...Μπικα να πω ενα γεια στα γριγορα γιατι ο μικρος ακομι αλονιζει και δεν μπορω να κατσω για πολυ ωρα...

Αναστασια ΤΕΛΙΑΑΑΑΑ τα βιντεακια σου :-bd:-bd:-bd Και το σπιτι σου πολυυυυυ μου αρεσε, το Σοφακι μια κουκλα και η Τουρτα σας ονειρο, μιαμ μιαμ =p~=p~=p~

Θα σχολιασω μονο την τσαχπινα την νυφουλα μου προς το παρον...

Σημπεθερα τελικα αυτα τα μωρα μας οντος μιαζουν πολυ, και ο δικος μου ειναι γλεντζες και με το παραμικρο τραγουδαει και χορεβει....

Εμεις κοριτσια τρεχουμε πλεον και ισιχια δεν εχουμε...Ανακατεβουμε τα παντα μεσα στο σπιτι...

Τρεμω την μερα που θα φτανει τα χερουλια και θα ανιγει μονος του τις πορτες x_xx_xx_x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια μου τι κανετε???νατασσα μου τι ομορφο βιντεακι..τελειο το σπιτι εχω να πω και λετε πως το δικο μου ειναι μεγαλο..εσενα ειναι τεραστιο..πως το φερνεις βολτα καλε???θα ξαναπω ποσο τελεια ηταν η τουρτα και να κανω και μια ερωτηση σε καποια φαση εκει μπροστα στην τουρτα κανει φου να σβησει το κερι???θα τρελαθω.... :lol::lol::lol:

θα προσπαθησω να το κανω αυτο που λες αλλα γαμωτο εμενα κλαιει δεν μπορω να τον αφηνω να κλαιει θα λενε πως στο τελος τον δερνω κι ολας..παντως δεν το εχει ξανακανει..σημερα του μιλησα παλι αυστηρα και δεν εκανε τιποτα απλα εβαλε τα κλαματα και οσο κι αν ξερω πως ειναι πεισματα παλι δεν θελω να κλαιει...κλαιω εγω πιο πολυ...

βρε κοριτσια μηπως επρεπε και μενα να μιλαει περισσοτερο???λεμε μπαμπα, μαμα,γιαγια,μαμ και μπορει η να λεει και ενταξει αλλα δεν ειμαι σιγουρη..μηπως θα επρεπε να λεει πιο πολλα???θα γινω σαν την κατερινα τωρα και θα αρχισω να ανυσηχω...τα δικα σας πως ειναι??

σημερα εχουμε να δουμε ταινια...οποτε μαλλον δεν θα μπω πιο μετα για αυτο λοιπον σας χαιρετω και επειδη εχω και πολυ καιρο να το πω..

ηρεμη και υσηχη νυχτα να εχουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους κοιμήθηκε η Σοφούλα μου και έτσι θα αράξω κι εγώ στον καναπέ με τον αντρούλη μου.

Ευάκι και Μαράκι σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Μαράκι πως νομίζεις απέκτησα πρόβλημα μέσης;;; Με το να ξεπατώνομαι με τις δουλειές του σπιτιού.

Του έχω πάρει πλέον το κολάι και το φέρνω βόλτα. Σειρά θέλει και την ψιλο έχω πλέον. Η Σοφούλα μου την χαλάει λίγο...

Ναι!!!! Κάνει φοοοοουυυ λίγο ετερεχρονισμένα βέβαια γιατί τα είχε χάσει λίγο με τον κόσμο αλλά το έσβησε μετά που της το ξανα ανάψαμε πριν την κόψουμε. Είχε κάνει προπόνηση με τον παππού της και τον μπαμπά της πολλές μέρες πρίν για εκείνη την στιγμή. (Το είχαν ζαλίσει το παιδάκι με αποτέλεσμα όποτε τους έβλεπε να κάνει κατευθείαν φου).

Α!!! δεν σας είπα το σημαντικότερο. Σήμερα ξεχάστηκε και σηκώθηκε μόνη της χωρις να κρατιέται από πουθενά και έκανε 4 βήματα!!! Πάει κι αυτή θα την κυνηγάμε σε λίγο μου φαίνεται.

Σας καληνυχτω κορίτσια πάω να χουχουλιάσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!μπηκα να διαβασω νεακια σας μιας και εχουμε αυπνιες!με το θεμα υπνου εχω καταφερει να τον επαναφερω στο κρεβατι του με πολυ υπομονη και χωρις κλαματα (ευχομαι να μην ειναι προσωρινο) το προβλημα ειναι οτι ξυπναει γυρω στις μια -δυο και του ειναι δυσκολο να ξανακοιμηθει,δειχνει εκνευρισμενος.στο τελος καταληγουμε να κοιμαται τελικα αυτος μετα απο καμια ωρα αλλα εμενα να εχουν παιξει τα νευρα μου και να μενω ξαγρυπνη.τι στο καλο ειναι αυτο τωρα????πραγματικα δε τη παλεβω...ολα μπορω να τα αντεξω αλλα τα ξενυχτια ποτε δεν ηταν το φορτε μου.κροσια τα νευρα οπως καταλαβαινεται!

αναστασακι μου υπεροχο το βιντεακι σου ολα μου φανηκαν απλα τελεια να σου ζησει και παλι η μικρη σου φραουλιτσα.

ευη κυνηγας ολη μερα τον τριανταφυλενιο σου βρε γι'αυτο δε μπαινεις?

μαρια σιγουρα δε πρεπει να ανησυχεις το οριο ειναι να εχει πει 2 λεξεις μεχρι να χρονισει εσενα ειναι και παραπανω κι ολας!αν και δεν ειναι και κανονας.εγω τι να πω ρε κοριτσια???εμενα πιστευω η ανησυχια μου ειναι δικαιολογημενη , κι εσεις αν στους μηνες που ειναι ο δικος μου δεν κουνιοταν ακομα απο τη θεση και δεν εβγαζε αχνα περα απο στριγκλιες και αααα...οταν μαλιστα ολα τα χειμωνιατικα μωρακια εδω τα ξεκινησαν ολα αυτα πολυ νωρις!θα αναρωτιοσασταν γιατι σιγουρα.αυτο που με ηρεμησε πολυ και επιτελους αφησα το παιδι στην ησυχια του ειναι κατι μαμαδες που συζηταμε καθε πρωι στις κουνιες...στις οποιες τα παιδια τους αργησαν να τα κανουν πολυ ολα....περπατησαν 17 μηνων μιλησαν καπου εκει...οποτε πλεον οποτε ειναι ετοιμο ας τα κανει δεν ανησυχω.σε καταλαβαινω γι'αυτο που λες οτι δεν αντεχεις να τον βλεπεις να κλαιει.και γω πιστευω οτι ειναι μικρουλια ακομα για τετοια...εχεις μωρε καιρο να του βαλεις ορια.δε λεω και να παει φανταρος αλλα σε κανα χρονο σιγουρα θα καταλαβαινει πλεον και δε θα εχει αλλοθι!!!!οχι οτι τωρα δεν καταλαβαινουν αμα κανουν λαδια...αλλα σιγουρα δεν καταλαβαινουν πιστευω το γιατι τους βαζουμε τοσα ορια.εγω γινομαι σκληρη αμα παει να κανει κατι που ειναι επικινδυνο..εκει τον αφηνω να χτυπηθει οσο θελει τι να κανουμε!

τωρα του εχω αφησει να κοιμουνται ο αντρας μου με το μωρο μαζι μπας και το ηρεμησει...ο αντρας τον ακουω μεχρι το σαλονι να ροχαλιζει και το μωρο ποτε ποτε ξυπνα και διαμαρτυρεται...απο το ροχαλιτο μαλλον......αααααα δε μπορω να παρω και κανα λεξοτανιλ εγκυος γυναικα!ουτε να παρω καν το βουνα...που θα αφησω το παιδι??????καποτε πριν γινω μανουλα οταν επερνα αναποδες και δε με χωραγε το σπιτι επαιρνα το αυτοκινητο και εξαφανιζομουνα οτι ωρα και να ηταν.....ξεσκαγα και ξαναγυρναγα.!!!!!πανε αυτες οι καλες εποχες!

δε σας ειπα τι εγινε με τον αντρα μου τελικα...βασικα δε το εδειχνε αλλα ειχε θυμωσει πολυ με τους γονεις του.φανταστητε χωρις να του πω τιποτα μου ειπε οτι δε θελει να ξαναπαμε.εγω κοριτσια βριστε με αλλα θεωρω και αυτο ακραιο....ενταξει ηταν τραβηγμενο κι αυτο που κανανε(οι ιταλοι γενικα το κανουν αυτο με τη πιπιλα και το εσπρεσσο και το τσιγαρο οκ ηθελε να το ακουμοησει στο στο μα του για πλακα και φυσικα ηταν σβηστο...απο την αλλη κι εγω αμα κατι δεν το θεωρω σωστο για το παιδι μου τελιωσε...ειμαι ικανη να του καψω το χερι αμα το ξανακανει :lol::lol::lol: )το βρισκω ακυρο να μη ξαναπαμε γι'αυτο το λογο εξαλου δεν θα τους αφησω και ποτε το παιδι.αλλα να μη ξαναδουν το εγγονι τους???ειναι στιγμες που πραγματικα τους λυπαμε γιατι τους βλεπω ποσο λαχταρανε το εγγονακι τους γιατι παρολη την αγαπη τους δεν εχουνε το τροπο.....το μυαλο δεν μπορει να αλλαξει δυστυχως.το σιγουρο ειναι οτι απο μακρια και αγαπημενοι.το κοψιμο καθε επικοινωνιας ομως το θεωρω λαθος γενικα.ο κακομοιρης ηταν τοσο στεναχωρημενος που ειχε κανει απο τα νευρα του αιματοματακια στα ματια την επομενη....ε οχι και να μου παθει κανα εγκεφαλικο για τετοιες χαζομαρες.....γιατι για χαζομαρες προκειται!!!ειναι σε δυσκολη θεση γιατι νιωθει οτι τον κανουν ρεζιλι οι γονεις του σε μενα καθε φορα που παμε ειδικα γιαυτα που λεγανε για τον ανιψιο του αλλα κολλημενα μυαλα ειναι χαζα και εχουν ενα ξερο μυαλο τι να κανουμε να τους σκοτωσουμε?????εγω να πω την αληθεια με το θεμα του ανιψιου θυμωσα περισσοτερο με τη συνηφαδα μου και τον αντρα της που δεν υπερασπιστηκαν το παιδι τους....για γερους ανθρωπους το καταλαβαινω να λενε μα,.....κιες αλλα αυτοι????δεν τους δικαιολογω.

εγω το μονο που του ειπα ειναι οτο το κοψιμο επαφης δεν ειναι υγιες...κι οτι απλα πρεπει να θυμωσει επιτελους και να σηκωσει μπαιρακι αμα κανουν τετοια κια να βαλει ΟΡΙΑ γιατι μεχρι στιγμης τα βαζω μονο εγω και εκτος του οτι εχω γινει εγω η στριμενη της υποθεσης εχω κουραστει.λιγος καυγας ποτε δεν εβλαψε τι λετε??

δεν εχετε παραπονο ε??????σεντονι για υπερδιπλο κρεβατι απλωσα για σας τις πρωινες!

φυσικα δε θελω να μου απαντησετε σε ολα...ετσι τα εγραψα γιατι με την αυπνια με εχει βαρεσει το ψυχολογικο κατακουτελα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...

Εκατσα και εγω να σας γραψω μολις εφιγε η Φλωρα για το σχολειο αλλα ακουω τον αλον να μουρμουριζει στο κρεβατακι του, πανε οι καλες μερες που κοιμοταν μεχρι της 10 και ξαπλωνα και εγω λιγακι να χουζουρεψω..Τωρα με το που φιγει η Φλωρα ξιπναει και αυτος και σε κανενα 2ωρο θελει να ξανακοιμηθει, οποτε μου δενει τα χερια και και δεν μπορω να βγω απο το σπιτι ολη μερα. :? Κοιματε μεχρι το μεσημερη, το μεσημερη ειναι ξιπνιος και το απογεβμα παλι κοιματε κανενα 2ωρο, τωρα πλεον ειναι νυχτα απο της 6 οποτε εγω ειμαι εσοκλιστη και εχω σκαση μιλαμε....

Κατερινα τα θελει ο κολος σου μου φενετε κοριτσι μου (χορις παρεξιγηση)...Καλα βρε κοπελια σου δινει ο αντρας σου το οκ για να μην ξαναπας στο σπιτι τους και εσυ τους δικιολογεις και απο πανο...

Για τα δικα μου γουστα ηταν παρατραβιγμενω αυτο που εκαναν και ισος να μην το επερνα τοσο στραβα αν ειχαν πιραξει εμενα αλλα να παιδιαριζουν με την υγεια του παιδιου μου, εεε οχι εκει δεν σικωνω κουβεντα. :evil::evil:

Μπορει να μην τους εκοβα την επαφη με το μωρο αλλα σιγουρα θα κρατουσα μια αποσταση για ενα χρονικο διαστιμα για να καταλαβουν οτι ειναι απαραδεκτη η σιμπεριφορα τους και οτι αν ξανασιμβει το παραμικρο θα εχει σινεπιες....Βεβεα καλο ειναι να κανετε μια κουβεντουλα μαζι τους (και ο αντρας σου μαζι) για να καταλαβουν πως σ'αυτο το θεμα ειστε ενομενοι και δεν σικονετε πολλα πολλα...

Θα ελεγα και αλα, αλλα με φοναζει το καθικον ος μανα :lol::lol::lol:

Φιλακια πολλα μανουλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια κ από εμένα!που μεσημέρι πήγε!!!!

εμείς είμαστε μια χαρά από υγεία!απο νάζια κάνουμε λίγα μεχρι στιγμής!

αυτο με τη σφαλιάρα Μαρακι να του το κόψεις,Ε!!!!εμένα πάντως με ξεμαλιάζει εδώ κ καιρό κ το κάνει όταν κάνουμε αγκαλίτσες φιλακια γελακια,παίζει κ ευτυχώς δεν τραβα δυνατά τα μαλιά αλλά τα ανακατώνει ουουουουου....... μετα βαζει τα χερακι αστα ματια μου ,στις βλεφαριδες ,στα δοντια,προσπαθει να πιασει τη γλωσσα μου...μα καλα λέω γιατρός ή οδοντίατρος θα γίνει ..τόση περιέργεια για το ανθρώππινο σώμα!!! :lol::lol::lol:

χθες μαλωναμε με τον αντρα μου,καθομασταν στον καναπε, εγω αγκαλια τον Νικο κ ελεγε αυτος ελεγα εγω για κανα διλεπτο,οπότε ο μικρός δεν έλεγε τιποτα κ μολις κανουμε μια μικρη παυση πεταγεται ο μικρος κ κανει ΟΥΟΥΟΥΥΟΥΥΥΟΟΥΥ και μας κοιταει κ τους δυο με ενα υφος....... τι γέλιο έπεσε μετά απο όλους μας δεν περιγραφεται!!!!σαν να ελεγε τελειωνετε, έχουμε πιο σοβαρα θεματα εδω, εχουμε να παιξουμε :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Κατερινάκι όχι μόνο σεντόνι, αλλά και πάπλωμα έγραψες!!! Συμφωνώ και εγώ ότι δεν πρέπει να κόψετε κάθε επαφή με τα πεθερικά σου αλλά σίγουρα πρέπει να τους βάλει ο άντρας σου λίγο χέρι και οι γονείς του παιδιού να αντιληφθούν ότι δεν πρέπει κανένας μα κανένας να μιλάει έτσι στο παιδί τους.

Εμείς δυστυχώς έχουμε σκάσει σαν παρέα γιατί το ένα βαπτιστήρι της κουμπάρας μου έχει μάλλον σύνδρομο Ευθραστου Χ (νοητική στέρηση και επιθετικότητα) και αργήσαν να το πάρουν χαμπάρι οι γονείς και έχει ήδη αρκετά προβλήματα ο μικρός. Σε αυτούς είχαμε πάει στην Λίμνη Ευβοίας. Αυτά είναι τα πραγματικά προβλήματα, δυστυχώς...και το χειρότερο είναι ότι η μάνα δεν θέλει να το παραδεχτεί ότι ο γιος της έχει πρόβλημα...

Κατα τα άλλα ετοιμάζομαι πυρετωδός για τα γενεθλια - το θέμα μας είναι πρώτα γεννέθλια!!! Δηλαδή η τούρτα μας και η διακόσμηση θα είναι κάπως έτσι:

post-13057-13873938041352_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ομορφες μου τσουπρες τι κανετε???μετα απο πολυ καιρο το παιδι μου αποφασισε να κοιμηθει και ετσι ειμαι ελευθερη για την ωρα..το πρωι δεν ειχαμε ρευμα και ετσι ειπα να παμε καμια βολτα..και μολις γυρισαμε επεσε ξερο το πουλι μου...

κατερινακι μου εγω αυτο που θα ηθελα απο τον δικο μου αντρα οταν εγιναν και οι δικες μας ανακατοσουρες με το σοι του ηταν να βγει μπροστα..να τους πει ξεκαθαρα πισω γιατι ειναι η ΔΙΚΗ μου οικογενεια να βαλει ορια...δεν με ενοιαζε να το παραδεχεται και να νοιωθει ασχημα μπροστα μου η να μου πει δεν ξαναπαμε ...με ενοιαζε να αντιδρασει...μπροστα τους..δεν το εκανε δεν το κανει και απο οτι καταλαβαινω δεν προκειται και να το κανει...οποτε και εγω ναι δεχομαι οτι μου δινει...αρα νομιζω και εσυ το ιδιο πρεπει να κανεις και ετσι και οταν οι δικοι του ζητησουν το λογο θα βαλεις μπροστα τον γιο τους και ετσι εσυ κερδισμενη θα βγεις και την ηρεμια σου θα εχεις και αστους να κανουν οτι καταλαβαινουν..

παντως δεν περιμενα απο ιταλους τετοια συμπεριφορα τους ειχα για πιο εκλπεπτισμενους να το πω??δεν ξερω τι λεξη να χρησιμοποιησω και στο θεμα του δικου σου μωρου αλλα και στο θεμα του αλλου παιδιου...που στο κατω κατω τις γραφης δεν εχει και τιποτα..και ο αινσταιν δυσλεκτικος ηταν να τους πεις την επομενη φορα...τι να πω???

ευγενια μου τωρα ειδα το ποστ σου..ποσο λυπαμαι για το παιδακι βασικα για ολα τα παιδακια του κοσμου που δεν ειναι καλα...τι να πω?μακαρι να συνελθει γρηγορα η μανουλα και να κανει το καλυτερο για το παιδι της γιατι στην ουσια αυτο ειναι το χειροτερο να αρνεισαι το οτιδηποτε και να μην κανεις κατι για αυτο...

τελειααααααααα τουρταααααα....αχ τι ομορφα...αμα στελνατε παντως και κανα κομματακι σε μας τις μακρινες καλα θα ηταν...ολο στην απεξω μενουμε... :(:cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευγενια πολυ μου αρεσει η τουρτα σας!!οσο για το παιδακι καλα δεν ειχαν καταλαβει τιποτα οι γονεις???κατι τετοια ακουω και τρελενομαι,φανταζομαι τους γονεις θα ζουν τωρα εναν εφιαλτη :(

μαριω οι ιταλοι με εκλεπτισμενους τροπους ειναι οι βορειοι..οι δικοι μου ειναι ναπολιτανοι(απο νοτια)οι ναπολιτανοι ειναι...πως ειναι στην ελλαδα τα πεθερικα???ε βαλε χ 100 ...δυστυχως πρεπει αναγκαστηκα αφου δεν ταιριαζουν τα χνωτα μας να κραταμε αποστασεις σιγουρα...αλλα γενικα τους αγαπαω μωρε ειναι και αυτοι γονοις του αντρα μου και αυτοι μου δειχνουν αγαπη ασχετα με τα κομπλεξικα τους...βεβαια αμα ερθουμε κοντα ειμαστε τοσο διαφορετικοι που κανει τζζζζζζζζζζζιζ :lol::lol::lol::lol: τεσπα τι κανει ο μανωλιος???εφαγες καμια σφαλιαρα σημερα να στρωσεις?? =))=))=))

μαιρουλα σας γιουχαρισε κανονικα ο μικρος!!!καλα που δεν κραταγε και καμια ντοματα να πεταξει :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααα κοριτσακια!!!!!!!!!!!!!!

Εχω κεφια, αν και ο καιρος ειναι Λονδινο σημερα εγω εχω τις ηλιαχτιδες μεσα στο σπιτι μου.....

Να πω πρωτα ενα [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] στο Ρουλακι που εχει τα γενεθλια του σημερα, χρονια σου πολλλλλλααααααα Ρουλα :x:x:-*:-*

Ευγενια τι κριμα για το παιδακι της κουμπαρας σου, ποσο χρονον ειναι και δεν καταλαβαν κατι??? Μακαρι να το αποδεχτουν γριγορα και να ζητησουν βοηθεια για να γινει το καλιτερο δινατον για το παιδι....

Η τουρτα που θελεις να κανεις ειναι τελιααααα, κατι τετιο ηθελα και εγω αλλα δεν ειδα πουθενα να κανουν τετιες εκτος και αν ζητουσα ιδικι κατασκεβη αλλα θα ειχε και τα αναλογα λεφτα οποτε το ξεχασα αμεσος....

Μαρακι τι κανεις?? Τι εγινε σε κακοπιει ο Μανωλιος??? Αμ τι νομιζες κηρα μου τωρα θα πλιρωσεις για αυτα που του εκανες οταν ηταν μωρο και δεν μπορουσε να αντιδρασει ο κακομηρος =))=))=))

Και τωρα η σημβουλη της ημερας..........Μην τον βαζεις πανο στον παγκο οταν μαγιρεβεις γιατι η νυφη μου ετσι την πατισε περηση τετιον καιρο, την εβαζε την μικρη εκει για να μην τσιροκοπαει και καπια στηγμη που δεν προσεχε εβαλε η ανεψια μου το χερι πανο στο ματι της κουζηνας και κολισε το δερματακι στο ματι της κουζηνας να φανταστεις, τα ιπολιπα τα φανταζεσε μονη σου.... :(:(:(

Μερουλα πολυ καλα σας εκανε ο Νικος, τιιιι οτι θελετε εσεις θα κανετε νομιζετε, θελει ησιχια το παιδι :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα ηθελα να διαβασω οσα γραψατε αλλα που χρονος?

ειναι παρασκευη πρωι εχω ενα σπιτι πανικο την κυριακη λεω να κανω το παρτυ της μικρης.θα κανω εγω και την τουρτα και το φαγητο.

και γω σαν σωστη νοικοκυρα σερφαρω στο ιντερνερ!!!καλη ε...?? τα λεμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες..τι κανετε σημερα???πως ξυπνησατε???

εγκυουλα μου τι κανεις??οχι απο προχθες δεν εχω ξαναφαει ξυλο ευτυχως μαλλον καταλαβε οτι δεν τον παιρνει γιατι τωρα στο τραπεζι τουλαχιστον οταν λεω κατι το ακουει..για ποσο αραγε???

ευη μου τι ωραια μου εφτιαξες την μερα με την εικονα που μου κολλησες στο μυαλο...παντως μην ανυσηχεις οταν μαγειρευω δεν καθεται στον παγκο η θα τον κραταω αγκαλια η θα προσπαθησω να μαγειρεψω οταν κοιμαται...αλλα οταν πλυνω πιατα η μαζευω δεν κρατιεται θελει να ειναι πανω να κοιταζει και να χτυπαει με τις κουταλες...τι να κανω και εγω η ερμη μανα...

ρουλακιιιιιιιιι...χρονια πολλα [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] παντα χαρουμενη ευτυχισμενη να χαιρεσαι την οικογενεια σου και να σε καμαρωνουν μια ζωη...

ινα..μαριεττα...μαιρουλα..ευγενια...νατασσακι...φιλια σε ολες..

κοριτσια σας αφηνω..παω να μαγειρεψω..κεφτεδακι στο τραπεζι σημερα με σαλατουλα και για τον κακοποιητη μου εχει φακες..για να μαθει.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!! Να χαίρεστε τα ζουζούνια σας και τους άντρες σας!!

Γιορτάζουμε οικογενειακώς αυτές τις μέρες:

Χτες γενέθλια ο άντρας μου, σήμερα εγώ.

Ο μικρός σήμερα γιορτάζει το δεύτερο όνομά του Μηνάς.

Τη Δευτέρα γιορτάζει ως Φίλιππος.

Και στις 23 έχουμε τα γενέθλια!!!!

Δε μπορείτε να πείτε, μηνιαίος εορτασμός!! =)) =)) =))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΚΑΙ ΣΕΡΦΑΡΩ ΕΙΜΑΙ ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ ΔΟΥΛΑ ΚΑΙ ΚΥΡΑ ΛΑΛΑ ΛΑΛΑΛ ΛΑΛΑΛΑ..

Μαρια η λυση του προβληματος σου ειναι ενα καθισμα φαγητου καθετε διπλα σου βλεπει δεν μπορει να παει πουθενα και παραλληλα παιζεις μαζι του .αμα σκοπευεις να κανεις και το δευτερο παρτο αξιζει τα λεφτα του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!!!

Τι κάνετε;;;;

Εγώ τελείωσα τις δουλειές του σπιτιού και παίζω με την Σοφούλα.

Ρουλιτσα Χρόνια σου πολλά!!!!!!!

Χρόνια πολλά και στον άντρα σου και τον γιόκα σου! Να είστε πάντα γεροί και ευτυχισμένοι!!

Πως τα καταφέρατε έτσι και γιορτάζετε όλοι μαζί;

Θα μπω κι αργότερα κορίτσια θα τα πούμε.

Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσόπαιδα!!!Τι κάνετε???Ρουλάκι χρόνια πολλά και από εδώ!!!Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!

Κορίτσια,ο γιος μου με τρέχει!!!Θέλει όλη την ώρα να είναι όρθιος!Χθες στάθηκε μόνος του για 5 δευτερόλεπτα και το χάρηκε πολύ!Σήμερα μου είναι λίγο μπουκωμένος και ήμασταν όλη μέρα με ορούς...ουφφφ....Και έχει μέρες τώρα που δεν τρώει το μεσημεριανό του...δεν ξέρω τι του φταίει..μόνο ψωμί και φρουτόκρεμα και ρυζάλευρο τρώει κάπως...Να σας ρωτήσω...το μοσχάρι,πως το μαγειρεύετε?Είμαι χορτοφάγος και δεν έχω σχέση με κρέατα και μου βγαίνει πάντα σκληρό...Και επίσης,αγορομάνες,σαν έχω ερώτηση:ο μικρός πάνω στο παιχνίδι χτυπάει με τα παλαμάκια του έπιπλα,τα βιβλία του,τα παιχνίδια του...και εμένα φυσικά,από ότι κατάλαβα δεν το κάνει για να χτυπήσει απλά ενθουσιάζεται με τον ήχο που βγάζει,αφού χτυπάει και τα μπουτάκια του όταν είναι στο γιογιό,εσάς το κάνουν αυτό?Πως το αντιμετωπίζουμε?Μαλώνουμε ή αδιαφορούμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια και απο μενα...οπως καταλαβατε ειμαι νεα και θα χαρω να σας γνωρισω ολες μια μια και να τα λεμε οταν βρισκουμε ελευθερο χρονο με τα μωρακια μας στο σπιτι...Αλλα δεν με λενε Φωτεινη ετσι λενε την κορη μου,,,Γιωτα με λενε..Απλα σαν νεα δεν ηξερα και εγραψα λαθος στα στοιχεια και πηγα να το διορθωσω και δεν αλλαζει τελικα το ονομα του χρηστη...τεσπα χαζομαρα εκανα...Η Φωτεινουλα μου ειναι σχεδον 9 μηνων οπως φαινεται και απο το τικερακι και ειναι ενα παιδι μες στην τρελη χαρα αλλα...και μεσα στην τσατιλα...την καλομαθα σαν πρωτο αγκαλεια και η μαμα τωρα ειναι με τενοντιτιδα και η Φωτεινη να αγναντευει απο ψηλα στην αγκαλεια...αστα να πανε...να σας ζησουν ολες τα καμαρια σας και σε οσες ειχατε γενεθλια υγεια κια ευτυχια να εχουν πανω απο ολα...

Αννουλα αν εχεις χυτρα βαλε το μοσχαρι να βρασει εκει στη δευτερη ταχυτητα και αστο 20 λεπτα...γινεται πολυ μαλακο,,λιωνει..εγω ετσι το κανω...και οσο για το φαγητο βρε Αννα και εμενα εχει τωρα 10 μερες δεν το θελει με τιποτα το μεσημεριανο...ενω ειναι φαγανο παιδι...ετρωγε σχεδον ενα ολοκληρο μπολακι του μουλτι,,,φαντασου...δεν ξερω τι επαθε...Βεβαια εμεις ειμαστε και φαφουτες ακομα...λες να βγαζουν κανενα δοντακι!!!που να ξερω..καποια κοπελα μου ειπε οτι αρχιζουν να ξεχωριζουν τις γευσεις και να δειχνουν τις προτιμησεις τους σε αυτην την ηλικια...τι να πω,,,μηπως τα κανουμε ανοστα???αλλα αλατι δεν κανει να τα βαλουμε...βαλε του λιγο λεμονακι παραπανω...μια μερα ετσι την εκανα στον τραχανα και τον εφαγε ολο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν παλι δεν εχεις χυτρα ,θελει αρκετο ωρα βρασιμο το μοσχαρι και φυσικα οπως ειναι επομενο και αρκετο ρευμα...θελει στην κατσαρολα για να λιωσει τουλαχιστον 2.30 ωρες...για αυτο χρειαζεται μια χυτρα...και εγω δεν την πολυχρησιμοποιω γιατι η αληθεια ειναι οτι τη φοβαμαι,,αλλα και τι να κανω...να περιμενω τοση ωρα να βρασει το μοσχαρι δεν μπορω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΚΑΙ ΣΕΡΦΑΡΩ ΕΙΜΑΙ ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ ΔΟΥΛΑ ΚΑΙ ΚΥΡΑ ΛΑΛΑ ΛΑΛΑΛ ΛΑΛΑΛΑ..

Μαρια η λυση του προβληματος σου ειναι ενα καθισμα φαγητου καθετε διπλα σου βλεπει δεν μπορει να παει πουθενα και παραλληλα παιζεις μαζι του .αμα σκοπευεις να κανεις και το δευτερο παρτο αξιζει τα λεφτα του

εννοειται εχω καθισματακι και εννοειται στην αρχη εκει μεσα τον εβαζα καθοταν διπλα μου ακουμπουσε ακομα και τον παγκο και παιρνουσαμε ολοι μια χαρα αλλα αυτο last year που λεει και η διαφημηση γιατι πλεον αυτο το κολπο δεν πιανει φυσικα...

γιωτα μου καλωσηρθες και εσυ στην τρελοπαρεα μας και να χαιρεσαι την μπουμπουκα σου..εγω ειμαι η μαρια απο την κρητη και εχω ενα και καλο το μανωλακι μου...ειναι ο μεγαλυτερος εδω μεσα αφου εχουμε ηδη γινει 1 χρονου και 2εβδομαδων και το διαβολακι της παρεας...αμα καμια φορα ακουσεις στις ειδησεις μωρο κακοποιησε την μητερα του ο δικος μου θα ειναι..αφου αμα λαχει μου στραφτει και καμια σφαλιαρα.. :lol::lol::lol::lol: αν ανατρεξεις στα προηγουμενα θα καταλαβεις...

αννα κανε αυτο που λεει η γιωτα στην χυτρα και θα γινει λουκουμι..βαλε και κρεμμυδι μεσα 1ολοκληρο εγω βαζω και δαφνη..αλλα πριν κλεισεις την χυτρα αφησε το να βρασει να βγαλεις τους αφρους να καθαρισει...και μετα το ζουμακι αφου το σουρωσεις να βρασεις εκει τα λαχανικα σου ...βεφα talking :lol::lol::lol::lol:

ναι μην ανυσηχεις για τα χτυπηματα(οχι ακομα)εμενα ο δικος μου σηκωνει την μπλουζα του και χτυπαει την κοιλια του..ναι ναι ειναι λιγο καραγκιοζακος το ξερω... :P:P ..και φυσικα μην κανεις τιποτα θα το βαρεθει...

ρουλακι πως τα καταφερατε ετσι??ο νοεμβριος ειναι ο μηνας σας εε?και τι κανετε θα γιορταζετε μια και εξω ολα μαζι η καθε ενας την μερα του??θελω σοκολατακι της ιον ξερετε με το φουντουκακι στη μεση???τα πρασινα..τα επαιρνε παντα η μανα μου οταν ειμασταν μικρα και τα ειχε σε ενα γυαλινο(φοντανιερα το λενε?)οταν γιορταζαμε και κερνουσε τωρα ρε γαμωτο δεν το κανουν αυτο...γιατι???θελω τα σοκολατακια πισωωωω.... i-)i-)i-)i-)i-)i-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω χύτρα αλλά δεν την έχω δουλέψει ποτέ!!Δεν έχω ιδέα!!Θα το δοκιμάσω και θα σας πω τα αποτελέσματα!!!Εγώ Μαρία για να κάτσει φρόνιμος,του δίνω μια κόρα ψωμί και κάθεται και μασουλάει κανένα 5λεπτο!!Μετά...αρχίζει να κυνηγάει την γάτα!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω χύτρα αλλά δεν την έχω δουλέψει ποτέ!!Δεν έχω ιδέα!!Θα το δοκιμάσω και θα σας πω τα αποτελέσματα!!!Εγώ Μαρία για να κάτσει φρόνιμος,του δίνω μια κόρα ψωμί και κάθεται και μασουλάει κανένα 5λεπτο!!Μετά...αρχίζει να κυνηγάει την γάτα!! :lol::lol::lol:

καημενο γατουλι τι τραβας και εσυ...μωρε τι παιδακια εχουμε ... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καημενο γατουλι τι τραβας και εσυ...μωρε τι παιδακια εχουμε ... :roll:

Ζουζούνια!!!!Κατσαριδάκι τον λέω εγώ έτσι όπως τρέχει μπουσουλώντας!!! :lol:

Δείτε το βιντεάκι που με έκανε να πλαντάξω στο κλάμα!!!Για όσες θέλουν να κλάψουν ΜΟΝΟ!!!! :roll:

http://www.youtube.com/watch?v=LuTTDIqH ... ture=share

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...