Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χειμωνα/Τα πρωτα μας γενεθλια+σπορακι


Recommended Posts

τυχερή Αναστασία τα τρωει όλα η δικιά σου!!εμένα είναι επιλεκτικό παιδι στο φαγητο,τρωει 3 πιατα λαχανορυζο κ καθολου κοτοπουλο,ζουμι καταφερνω μονο να του δωσω,φακες δεν τρωει ,αρακα δεν τρωει ,φασολια δεν τρωει...μπρόκολο τρωει πολυυυυ,μακαρονια-ζυμαρικα τρωει πολύυυυ,αχ τί θα κανω......???επίσης γαλα πινει συνεχεια, ακομη για συμπληρωμα στο φαγητο.....το μεσημερι μονο καποιες φορες δεν πινει γαλα....

μπουσουλαει σε όλο το σπίτι μια χαρά,περνά εμπόδια που βαζω για να μην φτανει την tv π.χ επίσης πιανεται απο οποιοδηποτε έπιπλο κι στεκεται ορθιος μια χαρα,αφηνει το ενα χερακι συχνα αλλά μεχρι εκει προς το παρον!

καλημερα elisa!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οντως επιλεκτικός Μαιρούλα ε; Μπορεί να αλλάξει αργότερα.

Κορίτσια πάω να ετοιμαστώ να πάμε φαρμακείο γιατί ο λαιμός με πονάει λες και έχω καρφιά!

Θα τα πούμε αργότερα. Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ γω εδω ειμαι, η μικρη κοιμηθηκε και τωρα ειναι η ωρα του παιδιου. Η μικρη μου εχει καμια βδομαδα που εχει αφησει τα επιπλα και παει μονη της και οταν κουραζετε μπουσουλαει.αλλα προσπαθει και οταν καμια φορα δεν την βλεπω τα καταφερνει καλυτερα μονη της .Μεχρι πριν κανενα μηνα δεν την αφηνα ουτε να μπουσουλησει εκτος χαλιου, την καημενη γιατι φοβομουν μην χτυπησει. Τωρα το πηρα αποφαση και αυτη το εκμεταλλευετε.πως μπαινουν οι φωτογραφιες?

Μηπως Μερουλα να μην δινεις συμπληρωμα γαλα γιατι ετσι ξερει οτι αν δεν φαει θα εχει γαλα.εμενα αν δεν θελει να φαει την ωρα που την ταιζω θα της το δωσω μετα απο καμια ωρα.προσοχη με το πολυ γαλα μπορει να χαλασει τα δοντια το μπιμπερο και παθαινουν υπερασβεστιωση τα δοντια τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποιά δόντια Ινα μου??????εμένα ΕΝΑ έχει, έσκασε μύτη την 28η Οκτωβριου,σαν επέτειο θα το θυμαμαι,έκανε 38 πυρετο για να βγαλει το δοντι αυτο κ ισα ισα που γρατσουναει-φαινεται!!!!

το εχω υποψιν αυτο με το γαλα να μην το βρισκει ως ευκολη λυση..καθε φορά τρώει άσχετη ώρα φαγητο Κ ασχετη ωρα γαλα έχουν μια ωρα αποσταση οπως κανεις κ εσυ .....το μεσημερι συνηθως δεν εχει γαλα εδω κ λιγο καιρο!

ίσως παιζει ρολο σ εκαθε παιδι η εναρξη τροφων με το ποτε βγαζει δοντια.τί να πω???? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ομορφούλες!!

Τι κάνετε?Εγω βρήκα λίγο χρόνο ελεύθερο στην δουλειά και είπα να μπω να δω τι κάνετε. Εμείς είμαστε σχετικά καλά. Ο Νώντας έκανε χθες τα πρωτα του βήματα χωρίς βοήθεια και το χάρηκε πολύ. Στις στροφές βέβαια έχει σοβαρό πρόβλημα. Τις πέρνει και γέρνει... Φυσικά άρχισαν και οι τούμπες και τα κλάματα και τα βούτυρα..

Χθες είχε απιστευτη γκρίνια και έχει βαρύνει πολύ και δεν μπορώ να τον κουμαντάρω..

το παιδί μου τρώει πλέον ότι του δίνεις...όσο δύσκολος ήταν στις αρχές τόσο εύκολος έχει γίνει τώρα.. μόνο στο γάλα κάνει νερά αλλά και πάλι πίνει αντί για 240 κάθε φορά τώρα πίνει 180 ml το βράδυ και λίγο παραπάνω το πρωι.

Σήμερα είπα στην μάνα μου να ξεκινήσει να τρωει κανονικό φαγητό. Μακαρόνια με κιμά. Πρέπει να σταματήσει να τα τρωει πολτοποιημένα...το ξέρω αλλά βολεύει!!! :roll:

Σας αφήνω γιατί έσκασε δουλειά.... :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία και ΙΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΙΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ ΣΑΣ. Να τις χαίρεστε και να είναι πάντα ευτυχισμένες και γεμάτες υγεία.. [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Έχω χάει πολλά επεισόδια..όσες άλλες έκαναν γενέθλια να χαίρεστε τα παιδάκια σας...εγώ ακόμα δεν έχω κάνει σχεδόν τίποτα!!! Τέλεια!!!! Με έχει φάει το σίδερο και οι βόλτες που θέλει ο άντρας μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία και ΙΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΙΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ ΣΑΣ. Να τις χαίρεστε και να είναι πάντα ευτυχισμένες και γεμάτες υγεία.. [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Έχω χάει πολλά επεισόδια..όσες άλλες έκαναν γενέθλια να χαίρεστε τα παιδάκια σας...εγώ ακόμα δεν έχω κάνει σχεδόν τίποτα!!! Τέλεια!!!! Με έχει φάει το σίδερο και οι βόλτες που θέλει ο άντρας μου!!!

και γκρινιαζεις που θελει βολτες ο αντρουλης σου;τι λες τωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω στην δουλεια ειμαι,σκαστη μπηκα να σας διαβασω...

εμεις γαμωτο εχουμε βηχα και πηρα την γιατρο κι ειπε να βαζω συνεχεια ορο στην μυτουλα του μηπως πνιγεται απο τις μυξες...με κολλησε κι εμενα κι ειμαι συνεχεια με depon για να μη πεσω στο κρεββατι...

σας αφηνω κι εγω και τα λεμε!!!

Ινα να χαιρεσαι την κορουλα σου!!γερη τυχερη και ευτυχισμενη να ειναι!!!

με μπερδευει που στο τικερακι σου δε γραφεις κατι κι ετσι ολο το ξεχναω!!! :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πρώτο βιντεάκι έφτασε............

σαας διαβαζα και επεσα στο βιντεο μας...τελειο..απλα τελειο...τελεια και παυλα...

νατασσακι μου πως να σε ευχαριστησω???εισαι θεα...

επανερχομαι με τα υπολοιπα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και τωρα κανονικα..

γεια σας κοριτσια μου τι κανετε???πως ειστε???ενα εχω να πω εχουμε ερημωσει με φαινεται...

κατερινακι μου τι να πω για τα πεθερικα σου :roll: [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] ...μαρεσει που λεω για την δικια μου...τελικα αυτο το ερχομαι 5λεπτα λεω ενα γεια και γεια σας ειναι το καλυτερο...μακρια και αγαπημενοι αυτο ειναι τελικα το καλυτερο και ευτυχως δηλ.που και ο αγαπημενος μου αντρας δεν μου λεει παμε και παμε(τα καλα του να δουλευει πολλες ωρες ειναι αυτα)

ευγενια μου μπραβο σας :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: ..υπομονη και με τις στροφες και σε 4-5 μερες θα το εχει παρει το κολαι..

<αςςς;φψωω ω ωθ7υυυυυυυυυυυυυυ...αυτο ηταν το γεια σας του μανωλη που εχει αρχισει και με εκνευριζει γιατι δεν μου κοιμαται καθολου την μερα...αλλα απο τις 6-7 το απογευμα ειναι για υπνο...και ετσι ολες οι δουλειες μου γινονται πλεον με παρεα..για να μαγειρεψω τον βαζω πανω στον παγκο και κανω τον σταυρο μου να τον προλαβω μολις αποφασισει πως βαρεθηκε....

μαριεττα μου ακομα ταλαιπωρειστε???υπομονη γιατι ερχεται και βοριας απο παρασκευη και θα κατεβει μεχρι τους 10-15 η θερμοκρασια..

σημερα εφαγε παστιτσιο το παιδι μου...δοξα ο θεος ολα τα κατεβαζει για την ωρα που λεει η νατασσα..πως ειναι ο λαιμος???(τι τελεια τουρτα υπεροχηηηηηηη...καλα τα αγορια αλλα τα κοριτσια εχουν αλλη χαρη ρε παιδι μου...)για το μελλον ανυσηχω και εγω..παιδια ακουστε τωρα σκηνικο να μου πειτε τι να κανω την επομενη φορα..καθομασταν στο τραπεζι να φαμε..ο μικρος ειχε φαει και του ειχα δωσει το νερο του και ενα κουταλακι και ενα κουτακι και τα επαιζε..το χομπι του ειναι το..εγω πεταω εσυ πιανεις..μια δυο τρεις λοιπον που το επιασα την επομενη φορα τον κοιταζω και με φωνη σταθερη και αυστηρη του λεω δεν θα το πιασω και να σταματησεις να πετας πραγματα κατω και γυριζει παιδια και μου σκαει μια σφαλιαρα που τα ειδα ολα... :shock::shock::shock::shock::shock::shock: δεν ειπα τιποτα γιατι με επιασαν τα γελια και δεν ηξερα και τι να κανω???

λοιπον τι λετε???λετε να εχω να φαω πολυ ξυλο στο μελλον???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι χαίρομαι που σου αρέσει!

Πρέπει να φτιάξω και το δικό μου τώρα. Είναι ευκαιρία που κοιμάται η Σοφία.

Πήγα να πατήσω υποβολή και είδα τι έχεις γράψει Μαράκι.

Ο λαιμός είναι καλύτερα με καραμέλες και ένα φυτικό σιρόπι.

Με κόλησε η Σοφία η οποία δεν ξέρω αν πονάει ο λαιμός της (μάλλον όχι) αλλά η φωνή της έχει γίνει σαν νταλικέρης, έχει βραχνιάσει. Την πήγα στο γιατρό εχτές μου είπε ότι είναι ιωσούλα με κόκκινα λαιμά που απ' ότι φαίνεται θα την περάσει στο πόδι.

Κι εμένα τα γέλια με πιάσανε με το σκηνικό σας με το χαστούκι αλλά πρέπει να του επιβληθείς γιατί σε βλέπω όντως να τρως ξύλο.

Προσπάθησε να μένεις σοβαρή όταν του απαγορεύεις κάτι και αν επιμένει δεν θα του δίνεις καθόλου μα καθόλου σημασία ότι κι αν κάνει και για όσο κι αν χρειαστεί.

Εμένα εχτές ήθελε να την ταίζω στο καρεκλάκι της όπως την βάζω πάντα αλλά και να της κρατάω ένα κερί να το φυσάει (της έμεινε από την πολλή προπόνηση που της έκαναν ο παππούς και ο μπαμπάς για την τούρτα).

Της είπα με αυστηρό τόνο πως δεν πρόκειται να της κρατάω το κερί και ότι τώρα είναι ώρα μόνο για φαγητό και χτυπιόταν στην καρέκλακι της μπρός πίσω δεξια κι αριστερά.

Δεν υπέκυψα. Την έλυσα και την έβαλα κάτω στο πάτωμα να χτυπηθεί με την υσηχία της.

Της το είπα κιόλας. "Χτυπήσου όσο θέλεις κι όταν θελήσεις να φάμε έλα και πές το μου"

Άνοιξα την τηλεόραση έκανα ότι παρακολουθούσα της έριχνα κλεφτές ματιές για να δω μην την τυχόν και χτυπούσε πουθενά (φυλαγόταν όμως η παμπόνηρη) και μετά από δέκα λεπτά (και πολλά λέω) ήρθε κοντά μου, μου έκανε καλό καλό και κουκου τσα για να με ρίξει.

Αμ δε! Και πάλι εγώ σκληρή παρ' όλο που ήθελα να γελάσω και να την αγκαλιάσω.

Της μίλησα πάλι σοβαρά χωρίς να της φωνάξω όμως και την ρώτησα εάν θέλει μαμ και επαναλάμβενε συνεχεια: μαμ, μαμ, μαμ.

Την έβαλα πάλι στο καρεκλάκι της και τελείωσε το φαγητό της χωρίς να ζητήσει (δείξει στην ουσία) τίποτα.

Στα έγραψα αναλυτικά και μπορεί να σε ζάλισα αλλά ήθελα να στα πω για να καταλάβεις ότι αυτά τα σκατά μπορεί να μας κάνουν ότι θέλουν μόνο εαν τους αφήνουμε τα περιθώρια.

Εάν μας βλέπουν αποφασισμένες ξεκολλάνε και το πέρνουν απόφαση κι αυτά ότι δεν τους πέρνει να επιμείνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κουκλες!ευγενια μου μπραβο στο νωντας σου!!!!!!καλα κυνηγητα τωρα :lol::lol::lol::lol: εχει αλλαξει πολυ το αντρακι σου αμα κρινω απο τις πρωτες φωτο!!!ειναι ιδιος εσυ ή μου φαινεται?

μαρια αυτη ηταν η πρωτη σου σφαλιαρα??και που'σαι ακομα!εμενα ο δικος μου τωρα εχει μαθει το οχι (κουναει το κεφαλι δεξια αριστερα με κλειστα και ματια και επιδεικτικα παρακαλω ε??) απο τοτε που το εμαθε το εχει κανει ψωμοτυρι!εχει για ολα αποψη αυτο το παιδι!σημερα στις κουνιες μου εκανε ολοκληρη φασαρια γιατι δεν ηθελε να φυγουμε.χαιρομαι ομως που το αγορακι μου εχει αποκτησει αποψη!

νατασσα καλα για το βιντεακι της μαριας δε το συζητω!!αλλα και η τουρτα σας πολυ καλη επιλογη περιμενουμε και περισσοτερο υλικο σημερα!

μελλοντικες εγκυουλες ευχομαι γρηγορα να εχετε τα σπορακια σας!ειναι λιγο πακετο μεν.....εγω ομως τωρα που εχω μπει στη ψυχολογια και φανταζομαι πως θα ειναι ανοιξη που θα ειμαι με δυο μωρακια ανυπομονω [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif]

παω να παρω τιποτα ιδεες για το παρτυ μας αν και αργει ακομα πολυ!!!

αληθεια ποτε θα στολισετε για χριστουγεννα??

εγω λεω γυρω στις 20 να αρχισω την αλλη βδομαδα θα στρωσω και κανα χαλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και τωρα κανονικα..

γεια σας κοριτσια μου τι κανετε???πως ειστε???ενα εχω να πω εχουμε ερημωσει με φαινεται...

κατερινακι μου τι να πω για τα πεθερικα σου :roll: [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] ...μαρεσει που λεω για την δικια μου...τελικα αυτο το ερχομαι 5λεπτα λεω ενα γεια και γεια σας ειναι το καλυτερο...μακρια και αγαπημενοι αυτο ειναι τελικα το καλυτερο και ευτυχως δηλ.που και ο αγαπημενος μου αντρας δεν μου λεει παμε και παμε(τα καλα του να δουλευει πολλες ωρες ειναι αυτα)

ευγενια μου μπραβο σας :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: ..υπομονη και με τις στροφες και σε 4-5 μερες θα το εχει παρει το κολαι..

<αςςς;φψωω ω ωθ7υυυυυυυυυυυυυυ...αυτο ηταν το γεια σας του μανωλη που εχει αρχισει και με εκνευριζει γιατι δεν μου κοιμαται καθολου την μερα...αλλα απο τις 6-7 το απογευμα ειναι για υπνο...και ετσι ολες οι δουλειες μου γινονται πλεον με παρεα..για να μαγειρεψω τον βαζω πανω στον παγκο και κανω τον σταυρο μου να τον προλαβω μολις αποφασισει πως βαρεθηκε....

μαριεττα μου ακομα ταλαιπωρειστε???υπομονη γιατι ερχεται και βοριας απο παρασκευη και θα κατεβει μεχρι τους 10-15 η θερμοκρασια..

σημερα εφαγε παστιτσιο το παιδι μου...δοξα ο θεος ολα τα κατεβαζει για την ωρα που λεει η νατασσα..πως ειναι ο λαιμος???(τι τελεια τουρτα υπεροχηηηηηηη...καλα τα αγορια αλλα τα κοριτσια εχουν αλλη χαρη ρε παιδι μου...)για το μελλον ανυσηχω και εγω..παιδια ακουστε τωρα σκηνικο να μου πειτε τι να κανω την επομενη φορα..καθομασταν στο τραπεζι να φαμε..ο μικρος ειχε φαει και του ειχα δωσει το νερο του και ενα κουταλακι και ενα κουτακι και τα επαιζε..το χομπι του ειναι το..εγω πεταω εσυ πιανεις..μια δυο τρεις λοιπον που το επιασα την επομενη φορα τον κοιταζω και με φωνη σταθερη και αυστηρη του λεω δεν θα το πιασω και να σταματησεις να πετας πραγματα κατω και γυριζει παιδια και μου σκαει μια σφαλιαρα που τα ειδα ολα... :shock::shock::shock::shock::shock::shock: δεν ειπα τιποτα γιατι με επιασαν τα γελια και δεν ηξερα και τι να κανω???

λοιπον τι λετε???λετε να εχω να φαω πολυ ξυλο στο μελλον???

Μαρια εμεις ηδη τρωμε σφαλιαρες και χαστουκια αν δε γινεται το δικο του!!!μιλαμε σηκωνει χερι κανονικα!!!και στηλωνει και τα ποδια σαν αλογο και μουλαρωνει σαν μουλαρι!!!μηπως εμοιασε απο την μανουλα!!ετσι ημουν εγω...ο Μανος ηταν μουροχαβλακι απο οσα μου λεει η μπουμπου..κοινως καλο παιδι... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία και ΙΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΙΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ ΣΑΣ. Να τις χαίρεστε και να είναι πάντα ευτυχισμένες και γεμάτες υγεία.. [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Έχω χάει πολλά επεισόδια..όσες άλλες έκαναν γενέθλια να χαίρεστε τα παιδάκια σας...εγώ ακόμα δεν έχω κάνει σχεδόν τίποτα!!! Τέλεια!!!! Με έχει φάει το σίδερο και οι βόλτες που θέλει ο άντρας μου!!!

Ευγενία μου σ' ευχαριστώ πολύ!

Συχαρητήρια και στον Νωντάκο σου που περπάτησε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κουκλίτσες μου, τι κάνετε;

Από το πρωί στο γραφείο προσπαθούσα να σας διαβάσω αλλά δεν τα έχω καταφέρει ακόμα. Χάθηκα αυτές τις μέρες αλλά δυστυχώς ελεύθερος χρόνος μηδέν.

Ελπίζω να είστε καλά, θα προσπαθήσω να σας διαβάσω. Να ευχηθώ καθυστερημένα χρόνια πολλά στη μικρή Αναστασία, Ινα μου να σου ζήσει η κορούλα σου να την χαίρεσαι και πάντα ευτυχισμένη να είναι!

Ο γαμπρούλης μου πότε έχει γενέθλια; στις 12 νομίζω;

Τα δικά μου νέα είναι ότι έχω την Αφροδιτούλα μου άρρωστη, δεν κατάφερα να χρονίσει χωρίς να αρρωστήσει καθόλου. Ευτυχώς τουλάχιστον δεν μου έχει κάνει πυρετό ακόμα, έχει μυξούλες,βήχα και τρέχουν τα ματάκια της. Την πήγα χθες στην παιδίατρο και δεν έχει ακροαστικά, δεν μου έδωσε φάρμακα μόνο κολλύριο. Είχα 2 μήνες να την πάω στη γιατρό, έφτασε 74 πόντους και 9 κιλά. Την βρήκε μια χαρά κατά τ'άλλα, μου είπε ότι φαίνεται ευτυχισμένη και ζωηρή. Από βηματάκια ακόμα περπατάει κρατώντας το ένα μου χέρι, δεν έχει τολμήσει βήμα μόνη της. Σκαρφαλώνει παντού, πειράζει τα πάντα, τραγουδάει, χορεύει ακόμα και με τον ήχο του μίξερ :lol::lol: , και έχει μάθει και δύο καινούριες λεξούλες: το "πάει" όταν της πέφτει κάτι, και το "παπάι" που σημαίνει παπάκι... δεν πιστεύω να πήγε αλλού ο νους σας :lol: !

Αρκετά σας ζάλισα η κουκουβάγια μάνα με το παιδί μου, πάω να κάνω καμιά δουλειά τώρα που κοιμάται και αργότερα θα κάνω μια προσπάθεια να διαβάσω τα νέα σας. Πολλά φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλειο το βιντεακι !!!και πάλι να την χαίρεστε!

Λοιπόν Κατερίνα να σου πω την αλήθεια έχω βάλει ήδη λίγα φωτακια μέσα στο σπίτι και σιγά σιγά θα βγάλω και αλλα χριστ/κα.το δέντρο λέω να το στολισω μετά τα γενέθλια για να μην είναι και αυτό μέσα στη μέση αλλα όλα τα αλλα θα τα έχω στολίσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!!!

Μαρία,τι γέλιο έριξα με την σφαλιάρα!!!αχαχαχαχαχαχα!!!Κοίτα να του κόψεις τον αέρα γιατί δεν σε βλέπω καλά...

Περαστικά στα αρρωστούλικα μωράκια και μανουλάκια...

Νατάσσα,φοβερό το βιντεάκι της Μαρία αλλά και το δικό σας πάρτυ πολύ πού όμορφο!!Μ'αρεσαν πολύ τα φαναράκια στις σκάλες!Τέλεια!!!!Να σου ζήσει και πάλι!!!Είδα και το Ειρηνάκι με τον Παναγιώτη τον κούκλο!!!!

Εμείς ήμασταν επίσκεψη σήμερα και ο μικρός ξεσάλλωσε!!!! :lol: Περπατάμε κι εμείς κρατώντας το ένα χεράκι!!

Καλό βράδυ,σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας όμορφες!!

Τι κάνετε? Εμένα ο δικός μου καφές έχει τελειώσει και δεν προβλέπεται άλλος για σήμερα....

Μαράκι πρώτη φορά έφαγες σφαλιάρα? Εμείς τρώμε κάθε μέρα - αυτό είναι το χάδι του Νώντα. Του το έμαθε ο παππούς του που είναι γενικά πολύ τρυφερός... :?:? Εσείς έχετε πρόβλημα με τα πεθερικά...εγώ έχω με τον πατέρα μου, που έχει πάθει έρωτα με τον μικρό και θέλει αποκλειστικότητα και με θεωρεί εμένα άχρηστη..επειδή δεν του κάνω όλα τα χατίρια και ο Νωντας κλαίει είμαι άχρηστη... :twisted::twisted:

Ευτυχώς έρχεται και άλλο εγγονάκι (αγοράκι και αυτό - έχει αδυναμία ο πατέρας μου στα αγόρια) και ελπίζω να ηρεμήσει λίγο. Ευτυχώς που είναι και η μάνα μου και τον βάζει στην θέση του μερικές φορές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολες κατι εχουμε και κατι θα βρουμε να πουμε για πεθερικα και γονεις.εμενα μονο που δεν ανοιγει την πορτα του σπιτιου μου το πρωι να μου φερει το γαλα(στο ποτηρι)γιατι συσκευασμενο το φερνει, οπως οταν ημουν 10. να σκεφτειτε οταν πηγα τριτη λυκειου με πηγαινε το πρωι στο σχολειο και το μεσημερι περιμενε να βγω για να με παει σπιτι για να μην κανω κακες παρεες.Απορω πως αντεξε οταν ημουν φοιτητρια.και με την αδερφη μου τα ιδια κανει αλλα εκεινη μενει σε αλλη πολη και λιγο δυσκολευεται .πως θα γινει να μην το κανω και γω στο παιδι μου αυτο.

Η μικρη σημερα εφαγε μια γλωσσα μεγαλη και αν ειχε και αλλο θα το ετρωγε, μου αρεσει που τρωει ψαρια ελπιζω να συνεχισει.Ειμαστε 1 χρονων 2 ημερων εχει 8 δοντια και ετοιμαζονται αλλα δυο και πριν ενα μηνα ηταν 9 κιλα και 78 ποντους.λεει μαμα μπαμπα γιαγια κλειδια κουκλα κακα και τσισ οταν αλλαζει πανα.τι ερωτας ειναι αυτος .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...