Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χειμωνα/Τα πρωτα μας γενεθλια+σπορακι


Recommended Posts

Αχ βρε Κατερινακι ειναι και οι ορμονες σου σιγουρα που σε κανουν ετσι...δεν λεω οτι δεν εχεις δικιο...εχεις και πολυ μαλιστα...αλλα τωρα λογω εγκυμοσυνης τα βλεπεις και χειροτερα.Μωρε πιαστον και συζητηστε ηρεμα καποια στιγμη...πες του πως νιωθεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

βασικα πιπιλαει την ιδια καραμελα συνεχεια?οπως:κι εγω τι να κανω δε μπορω να αλλαξω τους γονεις μου?η αμα του αφησω το μωρο...συνηθως δε το παιζει και αυτο βαριεται και κλαιει...κοινως το κανει επιτηδες να κλαψει για να ερθω και να τον αναλαβω εγω!οσο για τις δουλιες αντε να βαλει κανα πλυντηριο πιατων και πεταει καθε μερα τα σκουπιδια...κατα τ'αλλα...δε κουναει το δαχτυλακι του για τιποτε αλλο..οχι μονο δηλαδη δε το κουναει αλλα αμα σταματουσα να συμαζευω το πολυ δυο μερες..δε θα μπορουσαμε να κουνηθουμε μεσα στο σπιτι απο το χαμο που θα γινοταν!ευχαριστω πολυ ελιζακι μου για το ενδιαφερον!

ξυπνησε το παλικαρακι μου παω γιατι φωναζει!αν και φωναζει μπαμπα!αυτο θα το προσπερασω.εκει που δεν ελεγε τιποτα μας εχει μπαμπακιασει 2 μερες τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι γλυκό...εγώ να δεις τι έχω σπάσει εδώ μέσα όταν ήμουν έγκυος...Σε καταλαβαίνω....Θα τον πιάσεις και θα του πεις ότι δεν γουστάρεις επισκέψεις κάθε τρεις και λίγο και θέλεις την ησυχία σου!!Όταν ΕΣΥ θέλεις κόσμο,θα τους παίρνεις τηλέφωνο να έρχονται και επιτέλους να διαλέξει ποια είναι η οικογένειά του ΕΣΥ και τα μωρά σας ή ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ του?!!!!Όσο για τις δουλειές...έπρεπε να αφήσεις την κούπα του καφέ εκεί να πιάσει μούχλα!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου, τι κάνετε;

Χάθηκα πάλι το Σ/Κ, έχω την Αφροδιτούλα μου άρρωστη :( . Ευτυχώς δεν έχει και πυρετό, αλλά έχει βήχα με φλέμματα και ταλαιπωρείται η καημενούλα, ειδικά στον ύπνο της που δεν την αφήνει ο βήχας να ηρεμήσει. Αλλά είναι τόσο καλό μωράκι και δεν παραπονιέται ιδιαίτερα το μανάρι μου. Εγώ πάλι, όσο "αδιάφορη" είμαι όποτε έχω δικά μου προβλήματα υγείας, τόσο παρανοϊκή έχω γίνει μόλις πάθει κάτι η Αφροδίτη!! πείτε μου ότι κι εσείς το παθαίνετε αυτό και δεν χρειάζομαι ζουρλομανδύα :lol::lol:

Σας διάβασα στα γρήγορα εδώ από το γραφείο. Καταρχάς να πω ότι χάρηκα πολύ πολύ για το σποράκι που είναι καλά και απέκτησε φύλο, και μάλιστα θηλυκό!!!! Κατερίνα μου με το καλό να έρθει και το κοριτσάκι σου στην αγκαλίτσα σου! και όντως θα ξετρελαθείς με φορεματάκια, κορδελίτσες, φιογκάκια κλπ, ρώτα κι εμάς!! οσο για τα νεύρα και τα προβληματάκια με τον αντρούλη σου έχεις απόλυτο, απόλυτο δίκιο αλλά προσπάθησε να είσαι ήρεμη για το καλό και το δικό σου και της μπεμπούλας. Είναι και οι ορμόνες που στάνταρ δυσκολεύουν την κατάσταση, όλα θα πάνε καλά όμως αυτό να σκέφτεσαι!

Αλίκη να χαίρεσαι το παιδάκι σου, να έχει υγεία και κάθε ευτυχία στη ζωή του!

Ελίζα συγχαρητήρια και στον Πανούλη που περπάτησε! αλήθεια, το κοριτσάκι που ανέφερες πόσο χρονών ειναι;;;;

Αννούλα δεν μπορούσα να δω τα βιντεάκια, κατάλαβα όμως ότι έχεις αρχίσει τρελό τρέξιμο με τον Ακη ε; βιάζεται να μεγαλώσει το παλικάρι μας!

Μαράκι κρητικό πως είναι ο καιρός εκεί σήμερα; δεν πιστεύω να έχετε πάλι ήλιο;;; αυτό που έλεγες για τα Χριστούγεννα το βλέπω κι εγώ, οι περισσότεροι ούτε καν έχουν πάρει χαμπάρι ότι φτάνουν. Περιμένω πως και πως να γίνει καλά η μικρή να την πάω σε όλα τα χριστουγεννιάτικα χωριά που έχουν στηθεί στην Αθήνα!

Ινα σοκαρίστηκα που διάβασα ότι 5 χρονών έφυγες μόνη σου :shock: ! Σε ποιά περιοχή αυτό; ελπίζω να μην ήσουν Αθήνα!

Γιώτα γέλασα πολύ με το "εντό ο" που λέει το βλαστάρι σου! κι εμένα όταν πλησιάζει κάτι που της έχω απαγορεύσει, φωνάζει από πριν "μηηηηη" :lol:

Εύη περαστικά στην Φλωρίτσα. Ημαρτον φέτος με αυτές τις ιώσεις!!

Κορίτσια έχω μια ερώτηση και μην γελάσετε: πως μαγειρεύουμε την ψαρόσουπα στα μωρά;;;; εμείς σπανιως τρώμε ψάρι και αυτό πάντα ψητό, δεν έχω ιδέα πως γίνεται στην κατσαρόλα. Φαντάζομαι θέλει λίγο βράσιμο (10-15 λεπτά;;;) μαζί με τα λαχανικά και τέλος;

Αυτά προς το παρόν, σχολάω επιτέλους. Τώρα ξέρω, θα πατήσω υποβολή και θα έχετε γράψει κι άλλα! φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι,περαστικά στο κορίτσι μας!!!Πιστεύω όλες οι μανούλες παθαίνουμε υστερία αν δεν είναι καλά τα μωρά μας!!!Όσο για ψαρόσουπα,την κάνω όπως και τη δική μας δηλαδή,βράζω πατάτα,καρότο,κρεμμύδι,σέλινο,όταν βράσουν βάζω και το ψάρι σε 3-4 κομματάκια,βράζει κανένα 8λεπτο με 10λεπτο,βγάζω τα ψάρια και τα λαχανικά,βάζω τις μισές από τις πατάτες και τα μισά καρότα με λίγο ζουμάκι στο μούλτι,τα πολτοποιώ και τα ξαναβάζω στο ζουμί,μόλις πάρουν μια βράση,βάζω λίίίγο ρυζάκι και μόλις βράσει το κλείνω.Χτυπάω στο μούλτι λίγο χυμό λεμονιού με λίγο ελαιολαδο και το προθέτω στην σούπα και τα λαχανικά με το ψάρι!Αυτάάά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι περαστικά στην μικρούλα,μην ανησυχείς όλες παθαίνουμε κάτι όταν αρρωσταινουν τα μικρά!το κοριτσάκι που λέω ειναι 3 και κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι πες τα κοριτσακι μου να ξεσκασεις να περνoυμε και αλλεw σειρα γιατι τα νευρα τσαταλια.Εμενα αμα κανει κατι αυτος εγω θα τα ακουσω για τα καλα αλλα αμα ο κυριος παει για τους καφεδες του ρωταει και απο πανω γιατι κανεις ετσι?

Εχει χαρη μερες που ειναι και οτι μετα τα 35 ειναι κρισιμη ηλικια.οποτε ας τα λεμε εδω πας και μας φευγει λιγο.

Ελενη να προσπαθησεις να της δωσεις εισπνοές με μασκα ειναι το μονο που τα βοηθαει γρηγορα μεσα σε μια μερα γινονται πολυ καλυτερα.

Ψαροσουπα να διαλεξεις φαναρη ψαρι ή μπακαλιαρακι.Προτιμω το φαναρι ειναι υπεροχο και αν βρεις και σκετες ουρες ακομα καλυτερα γιατι ειναι ασχημο ψαρι.Βραζεις νερο προσθετεις κρεμμυδι καροτο σελινο και πατατα και λαδι αφου βρασουν βαζεις τα ψαρια για κανα δεκαλεπτο .Μετα εγω βγαζω τα ψαρια τα καθαριζω και τα ξαναπεταω στην κατσαρολα.(τα μωρα της οικογενειας δεν μπορουν το καθαρισμα)και στο τελος προσθετω λεμονι.Προσοχη οσο βραζουν τα ψαρια η κατσαρολα να ειναι ανοικτη γιατι αλλιως θα βρωμαει ψαριλας.Ειναι απλα υπεροχη !

Ευη τι κανει η οικογενεια?

Δεν αντεχω αλλο αρχιζω να γινομαι σπαστικια τρελη μανα.Αρχιζω και τσιριζω στο μωρο μου αλλα δεν μπορω. Γλυφει πατωματα, πινει νερο και το φτυνει πανω της,βγαζει τα πραγματα απο τα ντουλαπια και γενικως πρεπει να εισαι απο πισω της και να λες μη.Ποσο εμπιστοσυνη να της εχω οταν το μυαλο της ειναι να φτασει πραγματα και τα τραβήξει.Δεν σταματαει δευτερολεπτο.Χτες πηγαμε σε ενα σπιτι για φαγητο τους αλλαξε διακοσμηση δεν υπηρχε κατι που δεν αλλαξε θεση.Επεσε και κατω και νομιζω οτι εσπασε λιγο το δοντακι της.Ειναι τοσο εξυπνη και τοσο πονηρη αλλα δεν σταματαει για δευτερολεπτο αφου ξεχναω να σκεφτομαι.Απο τα νευρα που ειχα στης οκτω ηταν στο κρεβατι της και δεν εβγαλε αχνα.Αυτα

Γερο να ναι το παιδακι μου αλλα helppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp me

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι εμεις τους μαθαμε ετσι και δεν κανουν τιποτα και βρηκαν και πορευονται.Εμενα και να σκονταψει πανω σε κατι δεν θα το μαζεψει.Αυτη τη στιγμη ακομη περιμενω ας βρω δουλεια και θα κανει παρτυ.Το κακο της υποθεσης με μενα ειναι διπλα η μανα μου και τον κανακευουν και αυτοι.Αλλα που θα παει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα και Ινα σας ευχαριστώ πολύ για τις συνταγές για την ψαρόσουπα!! μου είπε η παιδίατρος μόλις συνέλθει από το κρύωμα να της ξεκινήσω ψάρι επιτέλους. Ινα πρώτη φορά ακούω το ψάρι φανάρι, θα το αναζητήσω. Είμαι άσχετη με τα ψαρικά γιατί δεν με τρελαίνουν, μόνο για καλαμαράκια και χταποδάκι τρελαίνομαι... σλουρπ, να είχα λίγο τώρα!

Ελίζα 3 ετών ε;;; θα περίμενα να είναι μικρότερο. οι γονείς της πως αντιδρούσαν;

Θυμάστε που σας είχα πει για το εγγονάκι της κυρίας που προσέχει τη μικρή ότι ήταν σοβαρά άρρωστο; ε λοιπόν ήταν μια πολύ δύσκολη κατάσταση, το παιδάκι ήταν στην εντατική σχεδόν 2 εβδομάδες αλλά δόξα τω Θεώ τώρα ξύπνησε και αρχίζει να επανέρχεται, έπιασαν οι προσευχούλες μας. Μία αυτό το περιστατικό, μια και που η κόρη (1,5 ετών) φίλων μας είναι κι εκείνη στο νοσοκομείο με λοίμωξη αναπνευστικού, έχω γίνει πολύ... χέστρα να το πω; πανικόβλητη να το πω; κάτι τέτοιο τελοσπάντων, είμαι με ένα μόνιμο άγχος τελευταία και μόλις άρχισε να βήχει ήρθε και έκατσε το κερασάκι στην τούρτα!

Ινα προς το παρόν μου έδωσε aerolin σιρόπι και μου είπε να κάνουμε μάσκα αν δεν δούμε βελτίωση, αλλά ευτυχώς είναι κάπως καλύτερα άρα μάλλον δεν θα χρειαστεί η μάσκα. Οσο για τα άλλα που λες για τη μικρή σου μαζί την περνάμε την κρίση... κι εγώ από το απόγευμα στην ίδια κατάσταση είμαι! δεν ξερω τι την έπιασε σήμερα, λύσσαξε! πήγαινε συνέχεια και άνοιγε τα ντουλάπια σε μια σύνθεση που έχω στο σαλόνι, και όχι τίποτα άλλο αλλά μέσα εκεί έχω πιάτα, ποτήρια και κεριά, πολλά κεριά! θα τα κάνει όλα λαμπόγυαλο και θα κοπεί κιόλας. Πόσες φορές είπα μη ούτε που θυμάμαι. Αυτή όμως εκεί, ακάθεκτη μου είχε σπάσει τα νεύρα. Και μάλιστα μπήκα τέτοια ώρα για να σας πω τον πόνο μου, γιατί για λίγο ένιωσα ότι το παιδάκι μου είναι... αντιπαθητικό!! είμαι πολύ κακιά μάνα που αισθάνθηκα έτσι; Νιώθω άσχημα, αλλά εδωσε ρεσιτάλ! και μόλις την απομάκρυνα από εκεί και την πήγαινα στα παιχνίδια της, με χτυπούσε και μόλις την άφηνα κάτω ξαναπήγαινε. Εν τω μεταξύ έκανε αρκετές φορές την χειρονομία αυτή, σαν να με χτυπάει δηλαδή. Που το έχει δει το σκατό, εγώ ποτέ δεν της κάνω τέτοιες χειρονομίες. Μήπως τους βγαίνει έμφυτο; Και πως πρέπει να αντιδρούμε, να μη δίνουμε σημασία μπας και το σταματήσουν ή να τα μαλώνουμε; Ουφ πολύ με προβλημάτισε σήμερα το παιδί μου... μπήκε ο Στελιος κατά τις 10 και με είδε με κάτι μούτρα μέχρι το πάτωμα. Του λέω πάει, το αγγελούδι μας μεταμορφώνεται σε τερατάκι...

Αντε σας ζάλισα βραδιάτικο με τον πόνο μου, ευτυχώς που κοιμάστε! πάω κι εγώ γιατί με βλέπω να σκουντουφλάω αύριο στο γραφείο. Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημέρα!!!!!

Πριν πάω να σας διαβάσω κ ξαναγυρίσω ήθελα να ευχηθώ στο Ελιζάκι μας ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ κ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ που έχει μόνο μία μέρα διαφορά με το γιό μου :lol::lol: !!!! Να σε χαίρονται οι άντρες σου κ να τους χαίρεσαι κ εσύ!!! Κ βέβαια μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι να έρθει και μια κοπελάρα στη ζωή σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελίζα μου κ Ελένη μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!!

Σήμερα το σαλόνι μου έχει γεμίσει παιχνίδια κ ο Σπύρος μέσα στη μέση τα περιεργάζεται…. Το πιο σημαντικό όμως είναι ότι πέρασε καλά με τα άλλα παιδιά κ όχι μόνο!!!

Ελίζα χαίρομαι που σου πέτυχε η τούρτα γιατί εγώ την έκανα 3 φορές… στο τέλος όλα καλά αλλά ήταν η πρώτη φορά που δεν μου έβγαινε κ τα είχα πάρει κρανίο..!!!

Κ όχι μόνο η τούρτα δεν έβγαινε αλλά κ διάφορα με αποτέλεσμα να τρέχω μέχρι 10’ πριν τους καλεσμένους!!! Πώς να τα φτιάξω όμως στην ώρα μου που είχα το μικρούλι μου όλη τη μέρα κρεμασμένο στα πόδια μου!!!!

Θα βάλω κ εγώ φώτο σε λίγο…..

Κατερινάκι έχει δίκιο η Ίνα…. εμείς τους μαθαίνουμε να τα κάνουν αυτά!!! Στην αρχή δεν μας πειράζει αλλά όταν ο χρόνος μας περιοριστεί τότε προσπαθούμε να τα αλλάξουμε όλα!!! Όπως κ για τα κουνιαδοπεθερικά εμείς φταίμε… εγώ επί χρόνια ανεχόμουν κ ποτέ δεν του ζητούσα να βάλει τα πράγματα στη θέση τους. Όταν έφτασε ο κόμπος στο χτένι μου είπε ότι αυτός δεν ασχολείται με μ……ες κ ότι τον ενοχλεί που το κάνω εγώ. Μία δύο εεεε τώρα με παίρνουν τηλ κ δεν απαντάω, η αδερφή του θέλει να έρθει της λέω όχι τις 3 του μήνα μπορώ μόνο τις 10.00… άμα θες!! Κ όταν μου λέει ο άντρας μου θα έρθει η αδερφή μου λέω ΟΧΙ!!!! Τι να της πω?? Δεν με ενδιαφέρει απλά να ξέρεις πως δεν ανοίγω σε κανέναν γιατί μου είπες να μην ασχολούμαι με μ…….ες!!!! Εε του γυρίζει λίγο το μάτι ανάποδα αλλά κ το δικό μου γυαλίζει περισσότερο!!! Οι άντρες είναι σαν τα παιδιά…. θέλουν σταθερό κ αυστηρό ύφος για να καταλάβουν πως το εννοείς!!!

Ελένη μην στεναχωριέσαι όλα αυτά είναι πολύ συχνό φαινόμενο στα παιδιά. Εσύ να επιμένεις στη θέση σου σε κάποια πράγματα κ να μην της δίνεις σημασία όταν κάνει τέτοιες χειρονομίες γιατί το πιο πιθανό είναι να το κάνει ασυναίσθητα κ αν της δώσεις σημασία την πονηρεύεις. Μου το έκανε κ εμένα κάποια στιγμή κ το αντικαταστήσαμε με «καλό καλό» κ χάδι. Λίγο υπομονή θέλει!!!

Αννούλα είδα τα βίντεο…. Τι παιδί είναι αυτό βρε!!! Πολύ γέλασα!!! ΤΕΛΕΙΟΣ!!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα!!!!

Αλικακι μου ευχαριστω πολυ γαι τις ευχες...οσο για την τελευταια η αληθεια ειναι οτι πολυ θα ηθελα και ενα κοριτσακι αργοτερα!!!!και εσυ να χαιρεσαι την οικογενεια σου και οποτε θες να την μεγαλωσεις!!!

Αχ τι ωραια περατε καλα ε?θαχει ξετρελαθει ο Σπυρακος με τοσα παιχνιδακια!!!

Οσο για την τουρτα δεν πειραζει η αληθεια ειναι οτι και εγω παιδευτηκα λιγο αλλα το αποτελεσμα μετραει!

Ελενακι και εμενα ο μικροσ με εχει τρελανει,πειραζει τα παντα και δεν με ακουει καθολου του λεω "μη ' και τον μαλωνω με κοιταει και μετα μου γελαει περιμενει να του γελασω και εγω!

Αχ μακαρι για τα παιδακια να ειναι ολα περαστικα!τι να πω αυτα ειναι προβληματα.

ααα οσο για το κοριτσακι το προβλημα οι γονεις ειναι...δεν του λενε τιποτα γαιτι το λυπουνται...ασε ασε τι να σου πω εχουν παθει τα νευρα μου μ αυτο το πραγμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Αλικη συγνωμη που δεν σου ευχήθηκα χθες αλλα με τη μικρη ξεχναω και αυτα που σεκφτομαι!

ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΩΣΕΤΕ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ!!

και τωρα στην ερωτηση της ημερας?

ΕΚΑΝΕΣ ΕΣΥ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΤΟΥΡΤΑ????????????????????????????????????????????

ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη τελικα δεν ειμαι η μονη!Να ναι γερα δεν ζηταω τιποτα αλλο στο κοσμο.Αλλα ειναι δυσκολο να το κυνηγάς ολη τη μερα.Ειμαι κλεισμενη μεσα , εχουμε ολα τα αλλα προβληματα ,και δεν εχω ουτε λεπτο για τον εαυτο μου.Δεν θελω να ξεσπαω στο μωρο μου και ουτε να γινω καμια σπαστικλο .

Θελω να γραψω και αλλα αλλα εβαλα τη μικρη για υπνο και μου την ξυπνησαν ...οποτε τα λεμε μετα.

θα φτιαξω και μια σελιδα στο φατσεμπουκι για να σας δειξω αυτα που φτιαχνω(οταν εχω χρονο)μπαλες χριστουγεννιατικες, σκουλαρικια κ.α.

Μπορειτε να μου προτεινετε ονοματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι υπεροχη η τουρτα σας .

και η οικογενεια σας πολυ ομορφη.

ζαχαροπαστα κοκκινο χρωμα ζαχαροπλαστικης.κατω απο τη ζαχαροπαστα τι εβαλες και κολλησε?

ηθελα πολυ να φτιαξω μια τετοια αλλα εδω δεν ειχαν χρωματα και δεν ειχα και χρονο για πειραματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα από το ηλιόλουστο και εξωτικό Μαρούσι!! είμαι στο γραφείο... ξενέρωμα!

ΑΛΙΚΗ;;;;;;;;;; ρε συ τι θεϊκή τούρτα είναι αυτή;;;; αν δεν το έλεγες ότι την έφτιαξες εσύ θα έπαιρνα όρκο ότι είναι αγοραστή! Μπράβο σου, έχεις μεγάλο ταλέντο! και εσείς είστε όλοι καταπληκτικοί!

Κι εγώ αυτό που λες της κάνω, παίρνω το χεράκι της και λέω καλό καλό και την κάνω να με χαϊδέψει, ελπίζω να το ξεχάσει και αυτό το συνήθειο.

Ινα όχι δεν είσαι η μόνη... και εμένα με εκνευρίζει και με στενοχωρει να της λέω συνέχεια μη και μη, αλλά από την άλλη δεν θέλω να έχω ένα παιδί που δεν ακούει και δεν σέβεται κανέναν και να μη μπορώ να πάω μια επίσκεψη γιατί θα φοβάμαι μην αρχίσει τις ζημιές. Πάντα με εκνεύριζαν οι γονείς που, ενώ το παιδί τους τα έχει γκρεμίσει όλα στο ξένο σπίτι, αυτοί κάθονται αραχτοί και λένε "παιδί είναι, τι να το κάνω;". Δεν θέλω να γίνω τέτοιος γονιός, ούτε όμως και υστερική... Πιστεύω θα τις βρούμε τις ισορροπίες μας σιγά σιγά, με υπομονή και επιμονή. Εσύ έχεις το καλό ότι έχεις την "αποκλειστικότητα" στην ανατροφή της οπότε πιστεύω θα σου είναι λίγο πιό εύκολο, εμένα εμπλέκονται και νταντά-παππούς-γιαγιά καθημερινά και εγώ από τις 6 και μετά... πρέπει ΟΛΟΙ να έχουμε την ίδια γραμμή, μη λέω μόνο εγώ μη και οι άλλοι τα ίδια πράγματα της τα επιτρέπουν. Πρέπει να τους συντονίσω.

Ελίζα έχεις γενέθλια σήμερα;; χρόνια πολλά, να τα εκατοστήσεις και να χαίρεσαι την οικογένειά σου!

Η Νατασσούλα μας που είναι, νομίζω ότι έχει μέρες να εμφανιστεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!να ευχηθώ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ στα μωράκι που είχαν γενεθλιάκια!!Να τα χαίρεστε και να τα καμαρώνετε κοριτσάκια μου!!!

Αλίκη,τέλεια η τούρτα μπράβο!!!!

Ίνα,έχεις φατσομπούκι καλέ και δεν μιλάς??!!Για πες να σε κάνω αντ!!Ή κάνε με εσυ semenets anna!

Τρέχω δεν προλαβαίνω!!Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...