Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χειμωνα/Τα πρωτα μας γενεθλια+σπορακι


Recommended Posts

Μωρέ Μαριεττάκι,είμαι κι εγώ πολύ κουλ γενικά αφού συνέχεια μαλώνουμε με τον άντρα μου που είναι υπερπροστατευτικός αλλά βάζει μικρά πραγματάκια και μου έχει πνιγεί τόσες φορές!Ειδικά τη μια φορά βρήκε ένα χαρτάκι και του κόλλησε στο λαιμό και πνιγόταν,έβηχε,έκανε εμετό και δεν μπορούσε να το βγάλει!!! Τα κανα πάνω μου μιλάμε!!!Έβαζα και δάχτυλο να το βγάλω και δεν το έβρισκα...δεν είδα και τι ακριβώς έβαλε στο στόμα...ουφφφ...άσε άσε...αυτά με φοβίζουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατερινάκι μου μπράβο….. με το καλό να δεχτείτε κ το κοριτσάκι σας κ να είστε πάντα μια ευτυχισμένη οικογένεια!!!!!

Βρε εσύ έχεις πιάσει όλες τις γιορτές??? Φαντάζεσαι να γεννήσεις Πάσχα?? :lol:

Ίνα μου το είδα σου έστειλα απάντηση….. νομίζω τουλάχιστον γιατί είμαι κ άσχετη!!!!

Άννα μου εμένα μέχρι πριν λίγο καιρό δεν έβαζε τίποτα στο στόμα του…. ότι έβρισκε το κρατούσε απλά στα χέρια του… τώρα τελευταία μέχρι κ χαρτί κόβει κ το τρώει. Τίποτα απλά τον παρακολουθώ. Συνήθως δεν βρίσκει κάτι κ εκεί που μπορεί να βρει είναι οι απαγορευμένες ζώνες κ ξέρει πως δεν πρέπει να πάει…. αφού όταν πλησιάσει με φωνάζει κουνάει αρνητικά το κεφάλι του λέγοντας ¨εντο οο¨ ( εδώ όχι).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαζευα ρουχα το απογευμα και οσα δεν του κανουν τα δινω πισω στην αδελφη μου...αλλα αυτα του Παναθηναικου ειναι δωρα του μπαμπα και δε τα δινουμε πουθενα!!!

εντολη ρητη του μπαμπα.....

παω να δω ταινια με τον αντρα του σπιτιου...μαλλον θα με παρει ο υπνος στον καναπε,οπως και χθες που προλαβα κι εδα το πρωτο μισαωρο....

κορες θα σας δω αυριο με το καλο!!!

φιλια σε ολες και στο μικρο,θηλυκο εμβρυακι!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια και μιλαω μονη μου να σας κανω μια ερωτηση?

Διαβασα μεσα στο φορουμ για την κοπελα που εκανε θεραπειες εξωσωματικης αλλα τις σταματησε γιατι εκανε μαστεκτομη.Απο τοτε που το διαβασα δεν μπορει να ξεκολλησει απο το μυαλο μου.Τον προηγουμενο μηνα εκανα τεστ παπ και ψηλάφηση και ημουν μια χαρα.Μαστογραφια μου ειπε τον επομενο χρονο.Εμενα αυτο το μηνα με ποναει το στηθος μου.Ειτε γιατι απο εκεινη τη μερια κουβαλαω τη μικρη ειτε δεν ξερω τι αλλο?

Ινα καλημερα!

αφου εκανες παπ και ψηλαφηση κι ηταν ολα καλα,μην ανησυχεις βρε!!

το στηθος μου μετα που τελειωσε ο θηλασμος πονουσε πολυ (αριστερο) και φοβομουν..πονουσε μεταξυ στηθους και μασχαλης κι ολο και κατι επιανα και χεζομουν απο τον φοβο...αλλα ηταν οι αδενες μου ειπε ο γιατρος κι επειδη απο το αριστερο επινε περισσοτερο ο μικρος κι επειδη απο το αριστερο χερι με βολευε που τον κραταγα αγκαλια,ειχε κουραστει...με λιγο μασαζ και ξεκουραση σε λιγο καιρο περασε ο πονος...καποτε ειχα παθει ινοκυστικη μαστοπαθεια κι ειχα παει στον Αγ.Σαββα να με δει χειρουργος (πριν μεινω εγκυος) κι ειχε πει οτι ηταν κατι που το παθαινουν οι γυναικες..πολλες κυστες μικρες,αλλα τιποτα ανησυχιτικο...ο γυναικολογος μου ακομα δε μου εχει πει για μαστογραφια,αλλα το βλεπω για του χρονου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελιζα μπραβο στον μικρουλη που περπατησε!!!!

Ευη η Φλωρα ειναι φοβερη!!!! κι εγω μικρη ελεγα πολλα ψεμματα για να τραβηξω την προσοχη κυριως της μαμας...μιας κι ειμαι μεσαιο παιδι,ενιωθα καπως χαμενη αναμεσα στα αδελφια μου κι επειδη απο μικρη τα καταφερνα μονη μου σε πολλα πραγματα,με ειχαν καπως δεδομενη..οποτε σκαρφιζομουν ψεμματα για να νιωθω μεσα μου οτι υπηρχα στο σπιτι!!! και δε ντρεπομαι να το πω:καποιες φορες εκλεβα ψιλα απο το πορτοφολι της μαμας οταν το ειχε πανω στο ψυγειο,για να αγοραζα πιτσινια στο σχολειο..θυμαμαι εκαναν 20 δρχ!!! δε μας αφηνε να τρωμε τετοια πραγματα,αλλα εγω τα ηθελα!!τωρα μιλαμε πηγαινα δευτερα δημοτικου....μετα το εκοψα το συνηθειο αυτο...τωρα μας κλεβουν την τσεπη κι ευχαριστημενοι ειμαστε :evil::evil::evil:

χθες ηρθε η μαμα μου το πρωι κι εδωσε στον Ηλια αυγο κροκο στο χερι..και το σκατο το καταβροχθισε!!!

σημερα θα του φτιαξω ψαροσουπα και βαριεμαι!!!

βαριεμαι γενικως σημερα!!!

καλημερα κορες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Και εμεις μια απο τα ιδια οχι οτι ειναι σαββατο αλλα γιατι ειναι μια μερα ιδια με τις αλλες.

Ευκολη ειναι η ψαροσουπα μην παραπονιεσαι.αλλα αμα βαριεσαι αλλη φορα παρε γλωσσες τις βραζεις 10 λεπτα με λαδακι και μαιντανο και τους αρεσει πολυ.

πως ειναι το site για να βαζεις φωτογραφιες?

Καλα που το ειπες θα της δωσω και εγω αυγο απο τις κοτες της γιαγια της.εγω της το δινω ολοκληρο το εφαγε ξανα δεν επαθε κατι.το δινω καλοβρασμενο γιατι αλλιως δεν μπορω να της το δωσω. Εγω εχω καποιες αναμνησεις κακιες οταν με ταιζε η γιαγια μου αυγο.Το εκανε μελατο και με εκλεινε σε μια γωνια για να μην μπορω να φυγω μεχρι να το φαω .ακομα οταν το σκεφτομαι μπορω να κανω εμετο :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου αχ παρα πολυ χαρηκα...τι καλα αντε κοριτσαρος....τελειαααααααααααααα!!!!!!μανουλες δεν εχω χρονο σας διαβασα λιγο αλλα θα σχολιασω το βραδακι...φιλακια πολλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα κοριτσακια!ευχαριστω πολυ για τις ευχες για το μπεπονακι μου !σημερα η μερα εχει πολυ τρεξιμο!αφησα πρωι πρωι το μικρο στη μανα μου για να κανω γενικη σιγα σιγα με την ησυχια μου,εχω και αρκετες εξωτερικες δουλιες,πριν παω να το παρω ομως θα ριξω εναν υπνακο για να ξεκουραστει και η αλλη στη κοιλιτσα λιγουλακι.δεν ηθελα να τον αφησω γιατι και χθες τον αποχωριστηκα για τη β επιπεδου αλλα τι να κανω...αμα τις ιδιες δουλιες τις κανω λιγες λιγες μαζι του θα μου παρει καμια βδομαδα!τελιωσα με τη βεραντα και εχω ακομα ολα τα υπολοιπα!κανω λιγες λιγες τις δουλιτσες ξαπλωνω και ξανα παλι.δε πηγαινε αλλο το πραγμα ειχαμε καταντησει γυφτοι εδω μεσα! :lol::lol::lol::lol: αμα εφερνα τη μανα μου να τα κανει θα γινοταν ενας πανικος οποτε...καλυτερα ετσι!

ινα μην ανησυχεις για το στηθος ξερω οτι αμα ειναι κατι κακο σιγουρα δεν ποναει.τουλαχιστον ετσι μου ειχε πει ενας γιατρος, ομως να το κοιταξεις για να μην αγχωνεσαι!πολυ ωφελιμα τα χωριατικα αυγα καμια σχεση με του εμποριου προσοχη μονο θελουν καλο καθαρισμα και βρασιμο!εγω προχθες το ακουσα αυτο δε το ηξερα.

μαριετα γιατι να ντρεπεσαι βρε?εμενα ειχε αναστεναξει το πορτοφολι της γιαγιας,ημουν κι εγω καλο παιδι οπως καταλαβαινεις!απο τη μια η μανα μου μου εφτιαχνε συνεχια υγιηνα φαγητα κι εγω απο την αλλη οταν πηγαινα στη γιαγια ημουν μονιμως στο περιπτερο.τελεια επιβλεψη εκανε η συγχωρεμενη η γιαγιακα μου ναναι καλα εκει που ειναι,ε?

ευη καλα για τη φρωρα δεν το συζητω,ειναι μεγαλο μουτρο!λυθηκα στα γελια χθες που το διαβασα.

ευγενια ειδα χθες αυτο που εγραφες για τον αντρα σου οτι καθε φορα που παιρνει η μαμα του και κλαιγεται λεει οτι εχει δουλεια και το κλεινει.ισως ειναι απο τους λιγους αντρες που εχουν πιασει το νοημα,τυχερη εισαι!εγω και παλι εχω αλλο θεμα,το γιο τον εχει γραμμενο,μπορει να μην αναρωτηθει για ενα χρονο αν δε μιλησουνε αν ζει η αν πεθανε,με μενα λυσαει και ασχοληται συνεχεια :evil:

κοριτσια του μικρου του πηρα παπουτσακια πριν κανα τριμηνο νομιζω,ξερετε καθε ποτε μετραμε το ποδαρακι και περιπου καθε ποτε αλλαζουμε παπουτσια?μου ειπαν να τοπιεσω μπροστα να δω αν ακουμπαει το μεγαλο δαχτυλακι,αλλα και παλι δε καταλαβαινω ειναι αρκετα σκληρο :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια....

Δεν εχω πολυ χρονο για κουβεντουλα, πρεπει να παω λαικη και βαριεμε......

Εχθες η Φλωρα ξερνουσε ολη νυχτα και ειμαι κοματια απο την κουραση, ελπιζω να την γλιτωσε ο μικρος γιατι εκτος απο τα ξεραματα ειχε και φοβερο κιλοπονο....

Και εγω ψαροσουπα θα του μαγιρεψω σημερα και λεω να παρω μπακαλιαρακια αλλα αν βρω καμια γλωσσα φιλετο για πιο ευκολα θα την χτιπισω μου φενετε...

Χαλασε και το κονταρι της σκουπας μου εχθες και ειμαι σε απογνοση :((:((:(( Θελω σκουπαααααααα!!!!!!!!

Κατερινα με το καλο η κορακλα σου, χαλαρα με τις δουλειες ετσι. Να προσεχεις το κοριτσι μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μπορεις να βαλεις τον πατο αναποδα στο ποδι του για να δεις που περιπου ειναι.Ξερω ομως οτι τα παιδακια που δεν περπατανε καλα ειναι να μην φορανε σκληρα παπουτσια.Μεχρι να μαθει να περπαταει και για να μπορει να σταθεροποιηθει καλυτερα ειναι μαλακα παπουτσια αγκαλιας η καλτσες.Οταν του φορας σκληρα παπουτσια περισσοτερο το δυσκολευεις.Οποτε μην ανχωνεσαι να του αγορασεις αλλα.

Ευη μου υπομονη.Οσο για τη σκουπα μηπως να επισκευασεις το κονταρι αντι να παρεις αλλη?

Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να μην εχει κολλησει ο τριανταφυλλακος γιατι εκει θα ειναι δυσκολα τα πραγματα.οι βρομιαρες οι ιωσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσουδια ομορφα καλημερα...διαβασα νεα μετα χτυπησε τηλεφωνο...παει ξεχασα οσα ηθελα να γραψω...

καταρχας...μπραβοοοοοοοοο στην κατερινα μας και το κοριτσοζουζουνι μας...ειδες που το θυμωμουν???νομιζω το ειχες πει καποια στιγμη...τωρα νομιζω συμπληρωθηκε το καρε...και ωραιο ονομα αν και εγω θα προτιμουσα το αγγελικη γιατι το αντζελα μου κανει πολυ λαιδη και δεν...

φιλεναδα ευχαριστουμε για την αφιερωση βρε...και θες μετα να γινει και ολυμπιακος...ας γελασω τρανταχτα =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=)) ...ασε ρε κοπελια...

ινα θα συμφωνησω αφου εκανες εξεταση δεν εχεις κατι να φοβασαι απλα το διαβασες και εχεις επιρεαστει...μην ανυσηχεις ολα καλα ειναι...

τελειος ο σπυρακος...μωρε ετσι υσηχος καθεται???εμενα θα ειχε ηδη σκαρφαλωσει στην καρεκλα και θα ανεβαινε στο γραφειο να κανει μπα τα παιδακια στην οθονη...βρε τι μανια εχει αυτο το παιδι και τα κανει ολα μπα???εχθες κρατουσε το καλωδιο απο το τηλεφωνο και το φιλουσε...παει αποτρελαθηκε...

και εμενα βαζει τα παντα στο στομα..οτιδηποτε ομως...παλιοτερα τον κυνηγουσα τωρα πια βαρεθηκα..φροντιζω μονο να μην εχει πολυ μικρα κομματια απο παιχνιδια μην τυχον και γινει το κακο αλλα παρολο που δεν λειπουν απο το σπιτι εφημεριδεςκτλ.ενω τα σκιζει στο στομα δεν τα βαζει...για την ωρα τουλαχιστον...και το ξαναλεω να εισται διπλα τους αλλα οχι απο πανω τους...θελει να σκαρφαλωσει?αφηστε τα να ειστε εκει να τους δειξετε το πως και να τα πιασετε αν χτυπα ξυλο γινει κατι αλλα μην τα εχετε μεσα στο μη και στον περιορισμο...στο τελος θα βαρεθουν κι ολας και δεν θα το κανουν...ετσι μενω ηρεμη κι εγω...trust me girls...κατι ξερω

να και το ειρινακι εμφανιστηκε...μην φοβασαι κοπελαρα και θα τα πας σουπερ...θα τους σκισεις ολους...και θα κανεις και το πιο φοβερο παρτυ και θελουμε και βιντεο με τσουγκρισματα για ολες που θα λειπουμε ...αντε ολες μαζι και η ψωριαρα χωρια...

ευη αντι βρε να λες και ευχαριστω στο παιδι που σε γλιτωσε απο την συναντηση με τις αλλες μαμαδες που παντα τα παιδια τους ειναι καλυτερα απο τα δικα μας και πιο εξυπνα και πιο και πιο...εσυ εκει να της την πεις...για σενα το εκανε... :P:P

στα δικα μου τωρα...κοριτσια παραλιγο να μην την βγαλω καθαρη προχθες το βραδυ...στα ξαφνικα με επιασε διαροια αρχισα τους εμετους και εχθες ειχα και πυρετο...μιλαμε...αλλου πατουσα αλλου βρισκομουν...δεν με ειχε ξαναπιασει κατι τετοιο και μεσα στον δικο μου χαμο επρεπε να εχω και το νου μου μην τυχον και μου κολλησει και ο μικρος...και επρεπε και τον εχω σε αποσταση...ευτυχως σημερα ειμαι πιο καλα και μαλλον την γλιτωσα φτηνα...οχι οτι με επαιρνε κι ολας να κατσω κι αλλο στο κρεβατι...ευτυχως τελος(μαλλον)καλο ολα καλα...και τωρα φευγω να προλαβω να μαγειρεψω δεν ξερω τι πριν ξυπνησει το αγορι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια....

Δεν εχω πολυ χρονο για κουβεντουλα, πρεπει να παω λαικη και βαριεμε......

Εχθες η Φλωρα ξερνουσε ολη νυχτα και ειμαι κοματια απο την κουραση, ελπιζω να την γλιτωσε ο μικρος γιατι εκτος απο τα ξεραματα ειχε και φοβερο κιλοπονο....

Και εγω ψαροσουπα θα του μαγιρεψω σημερα και λεω να παρω μπακαλιαρακια αλλα αν βρω καμια γλωσσα φιλετο για πιο ευκολα θα την χτιπισω μου φενετε...

Χαλασε και το κονταρι της σκουπας μου εχθες και ειμαι σε απογνοση :((:((:(( Θελω σκουπαααααααα!!!!!!!!

Κατερινα με το καλο η κορακλα σου, χαλαρα με τις δουλειες ετσι. Να προσεχεις το κοριτσι μας...

ΩΩΩΩΩΩΧΧΧΧΧΧ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ξεχασα πολλα να σχολιασω το πρωι!

ελιζα συγχαρητηρια για τον μικρουλη σου που περπατησε!!!αλι και σε μας!μη τα ξαναλεω τωρα! :lol::lol::lol::lol::lol:

μαριετα ο γιοκας σου ειναι βαμμενος μεχρι το κοκαλο πρασινος!δε το κοβω να αλλαζει ομαδα συγνωμη που θα στο πω :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μαρια ευτυχως μας αρεσει το αντζελα πολυ και λεω ευτυχως γιατι απο τωρα με εχει προειδοποιησει η αλλη οτι δεν της αρεσουν τα αγγελικη και αντζελινα (υποκοριστικο στα ιταλικα).φαντασου να θελαμε να το αλλαξουμε?θα μας περναγε απο χιλια κυματα.σημερα με πηρε τηλ και μου ανακοινωσε οτι αυριο θα ερθουνε.προσεξτε...ανακοινωσε...δε ρωτησε αν θα ημαστε εδω...!παντα ετσι κανει. αλλα αφου βρηκε το μ...κα δηλαδη εμενα καλα κανει.μαλλον τα θελει ο κολος μου!απο τη μια σκεφτομαι πως θα τη ξεφτιλισω καμια ωρα και απο την αλλη μολις την ακουω η τη βλεπω εχει τοοοσο ξινο και αυστηρο υφος που με κολαει στο τοιχο και νιωθω οπως τοτε στο σχολιο που μας σηκωναν να πουμε το μαθημα.

αχχχδε ξαναπαραπονιεμαι γιατι ξερω οτι οσο φερομαι ετσι δε θα αλλαξει τιποτα.....δε πειραζει καλη καρδια...θα μου το αναγνωρισει αραγε κανεις στο τελος???δε νομιζω :roll:

καληνυχτα μανουλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Δεν αντέχω πιααααααααα τα ξενύχτια κοιμάμαι 3 ώρες το 24ωρο εδώ κ κάτι μέρες!!!! Πόσο θα αντέξω??? Κατά τα άλλα τρέχω για τις ετοιμασίες μας…. Σήμερα περιμένω πεθερά κ τους γονείς μου!!!!

Κατερίνα μου όπως σου λέει η Ίνα να κάνεις… τα δοκιμάζεις από κάτω. Σε κάποια βγαίνουν οι σόλες κ τις δοκιμάζεις. Στο χρόνο περίπου τα παιδάκια φορούν το 20.

Μαράκι όχι, μόνο όταν είναι απορροφημένος από κάτι είναι ήσυχος ή όταν ακούει μουσική που του αρέσει!! Αλλά για να είμαι ειλικρινής είναι λιγότερο κινητικός σε σχέση με τον Μανωλάκη σου!!! Επίσης συμφωνώ με το ότι τα παιδιά έχουν ανάγκη να είναι κ λίγο ελεύθερα…. κ εγώ τον αφήνω να κάνει πράγματα «επικίνδυνα» αλλιώς τους κεντρίζεις την περιέργεια!!!!

Μαριέττα τέλειος ο Ηλίας… του αρέσουν τα λούτρινα? Όταν είδε ο Σπύρος τη φώτο αγκάλιασε την οθόνη γιατί κ τα λούτρινα του αρέσουν κ παναθηναϊκός είναι…. :twisted:

Περαστικά στη Φλώρα σου Εύη μου…. ααα κ σένα Μαράκι!!!!

Ελπίζω να πέρασε καλά η Ελίζα μας στο παρτάκι της!!!!!

Πάω να ξεκινήσω πάλι!!!!! Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΚαλημερα κοριτσακια πολυασχολα!!

Ευη πως τα πας με τη Φλωρα?

Αλικη ειναι δυσκολο και γω δεν αντεχω το ξενυχτη.Κατι πρεπει να κανεις!!!

Μαρακι περαστικα.Οσο για την εμπιστοσύνη προς στα παιδι, αναφερω το γεγονος οτι 5 χρονων εφυγα απο το σπιτι μονη μου και με ψαχναν για ωρες.Ειχα παει βολτα μονη μου γιατι ημουν μεγαλη :twisted:

ποση εμπιστοσυνη μετα να μου ειχε η μανα μου.Ασε να μη σου τυχει !!

Κατερινακι καλα να περασετε.Ελπιζω να μαλακωσει λιγο το παγοβουνο.

Εμεις θα παμε για φαγητο αλλου και μου αρεσει αυτο τις κυριακες.

Σε μια εβδομαδα Χριστουγεννα

Καλες γιορτες κοριτσια και παιδακια και σποροκοριτσακι!

ps στη φωτο διπλα σας εβαλα το δεντρο μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσουδια....τι κανετε???τι καιρο εχετε στα μερη σας???εμενα μην με ρωτησετε δεν ξερω..η μαλλον ξερω..αλλοπροσαλο...τα νευρα μου...εκει που λες ναι θα βρεξει...τσουπ...σκαει ενας ηλιος και τρελενεσαι...

ρε κατερινακι δεν το καταλαβαινω αυτο το πραγμα...και η μανα μου η ιδια να μου πει κατι που δεν θελω και αφορα το παιδι μου δεν προκειται να το κανω...τι παει να πει μας εχει προειδοποιησει...δηλ.τι μπορει να κανει?και αν την ελεγαν τερψιθεα εσυ ετσι θα εβγαζες το παιδι σου???εχεις δικιο οπως φερεσαι εσυ αυτον τον δρομο παιρνει...αλλα στο θεμα του παιδιου μου ειμαι καθετη...πχ.φωναζουν τον μανωλη μου συνεχεια μανο και εγω συνεχεια τους διορθωνω...δεν μαρεσει δεν το θελω και τελος...οταν μεγαλωσει και δεν του αρεσει το μανωλης ας τον φωναζουν μανο αλλα τωρα θα τον λενε μανωλη θελουν δεν θελουν...ας φωναζει τα αλλα της εγγονια ετσι...οχι τον δικο μου...καθε φορα λοιπον την διορθωνω και αντιρηση δεν φερνει κι ολας..στα παιδια μου κανονες και ορια βαζω εγω κανενας αλλος...στον γιο της ας κανει οτι θελει...εισαι τυχερη που σαρεσει το ονομα της..

αλικη μου υπομονη βρε κοριτσι και θα μεγαλωσουν που θα παει???εγωτι να τον κανω που οτι ωρα και αν κοιμηθει το βραδυ το πρωι 6 η ωρα γαριδα το ματι???και μετα ο κυριος πεφτει και κοιμαται και εγω μενω αγκαλια με τον μαυρο κυκλο στο ματι να κουτουλαω αλλα να μην μπορω να κοιμηθω... :?:?:?:?

α ρε ινα...διαολακι ησουνα εεε???οχι ενταξει ειπαμε εμπιστοσυνη αλλα και εσυ απο κοντα...δεν εχω μυρισει ακομα χριστουγεννα ρε κοριτσια και στεναχωριεμαι..ολοι ειναι μαγκωμενοι...φοβουνται να γιορτασουν μην τυχον και πει κανεις οτι εσυ για να χερεσαι δεν περνας κριση..φτου σου και ντροπη σου...και τελικα δεν εχει καμια σχεση το ποσα θα ξοδεψεις με το ποσο καλα θα περασεις...τι να πω...ντροπη σε οσους μας εχουν στερησει την χαρα τετοιες μερες... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!εχουμε πολυ γκρινια εδω μαλλον τον εχει επηρρεασει ο καιρος τι να πω!

μαρακι μου δεν καταλαβες καλα,σε οτι αφορα το παιδι δεν σηκωσα ποτε κουβεντα κι ουτε προκειται φυσικα,κανω παντα αυτο που θελω εγω.εκει ναι μπαινει μπροστα το μητρικο μου ενστικτο και δε καταλαβαινω τιποτα.ειμαι σιγουρη οτι πολλες φορες με εχει πει σκυλα απο μεσα της σε αυτα τα θεματα.οσο αφορα ομως ολα τα αλλα....ειναι τοοοσο επιμονη αυτη η γυναικα που πραγματικα ωρες ωρες εξαντληται η υπομονη μου και λεω κανε οτι θες,κακως το ξερω και αυτα πληρωνω τωρα...

η ελιζα ειχε το παρτυ χθες?

περαστικα στη φλωριτσα μας..

τα παπουτσακια του τα δοκιμασα και φαινονται ακομα αρκετα μεγαλα.του τα φοραω μονο στη παιδικη χαρα μεσα στο σπιτι ειναι συνεχια με τα καλτσακια.

παω γιατι εχω να συμπληρωσω το στολισμο στο δεντρακι μας.πηραμε αλλο χρωμμα φωτακια οποτε οπως καταλαβαινεται φτου κι απο την αρχη πρεπει να φυγουν παλι ολα απο πανω και να του τα ξαναβαλω... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!Όλα καλά???!!!Σας διαβάζω συνέχεια αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω διότι ο Άκης μεταμορφώθηκε σε Μανωλιό τον τρομερό νούμερο 2!!!!Και ο μπαμπάς μας έπιασε δουλίτσα για 10 μερούλες και είμαι μόνη με το τερατάκι!!!!Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που είστε φιλενάδες???!!!!Πως τα περάσατε??!!Μόλις κοιμήθηκε το μαμούνι και μπήκα να γράψω!Θα σας βάλω και βιντεάκια να τον καμαρώσετε και να σας κοπεί η ανάσα!!! :lol:

Κατερίνα,κι εμείς σήμερα πολλή γκρίνια!!!Είναι έτοιμα άλλα 2-3 δοντάκια να σκάσουν!Είναι και ο καιρός έτσι....

Εύη,πως είναι η Φλώρα σου?Ελπίζω καλύτερα!Θα έρθω 27-28 του μήνα λογικά και θα κάτσω μέχρι 5-6 του μηνός...

Αχ Ίνα μαμουνάκι ήσουν κι εσύ ε?!!!Ωραίο το δεντράκι σας!!

Αλίκη όταν λες ξενύχτια..για πες ωράριο...εμείς έχουμε συνήθως 8-11-1-4-7-8 και το θεωρώ μια χαρά για τα δεδομένα μας!!

Μαριέττα,τι κουκλί είναι αυτό ρε συ??!Ανυπομονώ να τον γνωρίσω από κοντά!!!

Μόλις φορτώσουν τα βιντεάκια θα σας τα βάλω να μου πειτε αν τα πάμε καλά στην αντιγραφή του Μανωλιου!!!Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορες γεια σας!!

ειμαστε καλα,λειπαμε ολη μερα και αλωνιζαμε....

μπηκα λιγο να διαβασω κι ειδα μονο τα βιντεακια του Ακη και απλα χειροκροτω την αφεντια του!!!

δικαιωματικα του ανηκει ο τιτλος ταρζαν no2:τι Μανωλακης,τι Ακης :lol::lol:

αλλα την μαμα την ακουμε:αυτο με την κορνιζα ηταν πολυ γεια σας!!!η καημενη η κορνιζουλα!!πηγε η ψυχη της στην κουλουρη και γυρισε :lol::lol::lol:

αυτο με το παρκο ηταν ολα τα λεφτα:οταν ειναι απο μεσα κανει το ιδιο; :lol::lol::lol:

Αννα, καλη μου φιλεναδα!!!!καλα κρασια απο τωρα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!

Τι κανετε?εμεις μια χαρα ,μ αρεσει ο καιρος που ειναι ετσι μουντος ;)

Λοιπον ναι το παρτακι ηταν το Σαββατο,ωραια ηταν αλλα ηταν λιγο ζορικα γιατι τα μικρα ειχαν παθει υστερια ...ειχε ερθει και ενα αλλο παιδακι μιας φιλης το οποιο ειναι πολυ ζωηρο,τους επαιρνε ολα τα πραγματα,τουσ βαραγε κτλ και φανταζεστε τι γινοταν....αααα το παιδακι αυτο μη φανταστειτε οτι ηταν αγορακι...ναι ναι κοριτσακι ειναι!!!

Αφηστε αυτο ειναι αλλο θεμα :?:

Η τουρτιτσα μου ομως πετυχε!!!Αμα τα καταφερω θα βαλω φωτο να την δειτε!

Κατερινακι μπεμπουλα τελικα ε?τελεια!!!φανταζομαι εχετε ξετρελαθει!

Αννουλα ο Ακησ φοβερος δεν εχω λογια.

Μαρια μου ασε και μενα οτι ωρα και να κοιμηθει το βραδυ 7 η ωρα το ματι γαριδα...ασε που τωρα τελευταια γινεται χαμος για να κοιμηθει το βραδυ!

Αλικη σε αφησα τελευταια και καλυτερη!!!!!!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ να χαιρεστε το αντρακι σας να ειναι παντα ευτυχισμενος και γερός! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif]

Να περασετε τελεια σημερα!

Οποια ξεχασα πιστευω να με συγχωρησει!

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!καλα αννουλα ο ακης εχει γινει οπως ειπες κι εσυ πολυ μαμουνι.κι ο δικος μου ολο θελει να τον βαζουμε στο τραπεζακι ορθιο για να σπειρει τον πανικο,τα πεταει ολα κατω και τετοια σα κι εσενα.ευτυχως για καλη μας τυχη δε μετακινηται μονος ακομα...!

ελιζα τελεια με το παρτακι σας!τα παιδακια το ευχαριστηθηκαν ε?ακου κοριτσακι και να κανει τετοια!λετε να μου βγει κι εμενα καμια τσαουσα?

εμεις καλα,ο μικρος εκει που κοιμοταν 2 φορες μεχρι το βραδυνο υπνο τωρα εχει κοψει τον ενα...δε μει νοιαζει αυτο αλλα με κουραζει που θελει να κοιμηθει απο τις 6μιση και μεχρι τοτε για να τον κρατησουμε πρεπει να υπομεινουμε αρκετη ωρα γκρινιας.

εγω ας τα λεμε καλα.....τα νευρα μου κοριτσια..δε ξερω αν ειναι οι ορμονες μονο η κατι αλλο...αλλα δε τη παλευω γενικως.χθες με πηρανε τηλ το απογευμα να ερθουνε(πεθερικα) και με ρωτανε τι ωρα σχολαει ο αντρας μου,του λεω κι εγω 5μιση ειναι εδω.εν 5 η ωρα ηταν εδω οοολο το συγγενολοι..παππους γιγια συνηφαδα ο αδρφος του αντρα μου και τα παιδακια τους...μετα γυρισε και απο τη δουλεια ο αντρας μου εκανε μπανιο στα γρηγορα και εφαγε....πειτε μπορω να κανω κατι αμα κι αυτον δε τον ενδιαφερει να βαλει καποια ορια???

για να μη σας τα πολυλογω τα νευρα μου τα καταπια αλλα το πρωι ενιωθα το ιδιο χαλια...το αποκοριφωμα που δε μου κρατησε το μωρο να πιο μια γουλια καφε (ντεκαφεινε) και να φαω κατι...να παω μια τουαλετα βρε αδερφε και αυτος καθοταν με τις ωρες κυριος και ξυριζοτανε στο μπανιο....το καταπινω κι αυτο δε λεω τιποτα.μετα παω ενα λεπτο τουαλετα πριν φυγει και μου ειχε αφησει ο πασας μου και τη κουπα με το καφε διπλα στη χεστρα να το παω εγω στο νεροχυτη.το αποτελεσμα??????

η καουπα εκσφεντονιστηκε στο τοιχο και εσπασε και κατι αλλα που βρηκα στο διαβα μου λαμπογυαλο γινανε κι αυτα!!!!απο τη μια να σπαω πραγματα κι απο την αλλη να γελαω στο γιαννακη οτι το κανω για πλακα (για να μη τρομαξει το παιδακι)και να γελαει και αυτο....στο τελος μαζεψε τα σπασμενα και εφυγε.

με βλεπω τα εναπομειναντα του χριστουγενιατικου δωρου να τα ξοδευω σε κανενα δικηγορο τελικα,ο ανθρωπος δε καταλαβαινει....κι εγω δε σκοπευω απλα για τα παιδια να μενω εδω και να κανω τη δουλαρα που ολα τα υπομενει!τελικα το θεμα δεν ειναι τα πεθερικα αλλα αυτος!

ξερψ οτι σας πριζω κοριτσια μου αλλα σε ποιον να τα πω κι εγω?οι φιλες ειναι ολη μερα απασχολημενες με τις δουλειες τους οποτε ειναι δυσκολο να μιλαω και σε καποιον αλλο!αλλωστε κι εσας φιλεναδες μου σας νιωθω! ;) καντε λιγη υπομονη θα γεννησω και θα μου περασουν αυτα τα ψυχολογικα! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...