Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν12


Recommended Posts

Έχω κάτι νευρααααααααααα.... Ακούτε τι έγινα πήγε η Μαμα μου πριν μέχρι την αγορά και εκει είδε μια παλιά φίλη δική μου φίλη να την κάνει ο θεός βέβαια .....και τις λέει τι κάνει η νια και τις λέει η Μαμα μου είναι έγκυος σε δίδυμα κτλ .....α ναι λέει εκείνη μπράβο με το καλο είχαμε μαθει βέβαια για το αλο μωρο της ρι έγινε αλά τώρα δεν ξέραμε τίποτα για την εγκυμοσηνη της ....όλα καλ μέχρι εδω και στο τέλος τι της. Λέει ε άντε να κάνει κανένα παιδάκι ώρα της ήταν......

Ρε κορίτσια πως μπορει μια κοπέλα που είναι Μαμα να λέει τέτοιες κακίες ξεροντας το τι έχω περάσει για να μείνω έγκυος και μετα και απο το περσινό πράγμα που έπαθα ....είναι δυνατόν θέλω να κλάψω αλλα είμαι στην Μαμα μου και δεν θέλω να με βλέπει έτσι αλλα έχω στεναχωρεθει τόσο πολυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μυριαμάκι μουυυυυυυυυυυ......μόλις διάβασα κουκλίτσα μου ότι έγινες ΜΑΝΟΥΛΑ...:)......να σας ζήσει ο γιος σας...να είναι πάντα γερός και καλότυχος...:)...τί όμορφα νέα είναι αυτά........καλή λοχεία και σε σενα καλή μου...;)...πολλά γλυκά φιλάκια...;)

κοριτσάκια μου τί κάνετε?.......όλες καλά από ότι είδα...;).....μια μια γεννάει εεεε....πωπωπω.....πλέον γινόμαστε μανούλες...;)....αχχχ.....

Νιάκι μου....μην δίνεις σημασία σε κακεντρέχειες....;)....δεν αξίζει.....σε φιλώ...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Νια τι λες τωρα που θα κατσεις να ασχοληθεις με την ανωμαλη!!!!Αν ηταν φιλη θα ηταν διπλα σου ολο αυτο το διαστημα και θα ηξερε τι γινεται στη ζωη σου!Εκφραζει και αποψη η μαλ....ο.....τελος λεμε κατεβαζεις διακοπτη, για χαμογελααααααααα γιατι θα κατεβω με την κοιλια εκει κατω και θα τις παρω σβαρνα ολες!!!!Εσυ ζεις την πιο ευτυχισμενη στιγμη της ζωη σου και δεν δινεις σημασια σε τετοιες παπαριες!!!!

Λυδια μου τι κανεις?σε χασαμε λιγο...τι κανει το μπεμπε σας?φιλια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκι μου καλησπέρα.....δόξα τον θεούλη είμαι μια χαρά......ξεκουράζομαι από χθες λόγω της αποχής που αποφασίσαμε και δεν κατέβηκα γραφείο διότι είχα δικαστήρια Δευτέρα, Τρίτη και ήμουνα πτώμα,....από τις 8:30 το πρωί γύριζα σπίτι στις 14:30.....εεε καταλαβαίνεις ότι εδν πήγαινε άλλο....οπότε.....χαλάρωσα.......πλύναμε βέβαια τα ρουχάκια μας, τα σιδερώσαμε όλα και είμαστε έτοιμοι...;).......το μόνο που έμεινε είναι κάτι λεπτομέρειες σχετικά με τα κουρτινόξυλα και τέλος....:)......αναμένουμε με λαχτάρα το μπεμπεδάκι μας...;)....

εσείς τί κάνετε κοριτσάρα μου....????....η φραουλίτσα?....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραιοτατα Λυδια μου, βαλιτσουλα εφτιαξες?

Καλα ειμαστε , μεγαλωνει η φραουλιτσα και βλεπω μειώνονται λιγο οι κινησεις της....ετσι δηλαδη μου φαινεται....ισως να την κουρασα λιγακι,συγχύστηκα και λιγο χθες και σημερα και το καημενο κουρνιασε στην κοιλια και τσιμουδια δεν βγαζει! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα πράγματα μου είναι έτοιμα.......ακόμη και το νεσεσερ έφτιαξα....απλά δεν τα εχω τοποθετήσει ακόμη στην βαλίτσα.....τα έχω όλα σε ενα συρτάρι, οπότε μόλις τα χρειαστώ τα βάω μέσα και έφυγα.......σφαίρα για μαιευτήριο.... :lol::lol::lol::lol::lol: ........

και το δικό μου μπεμπεδάκι σήμερα ήταν ήσυχο.....τώρα άρχισε λίγο να δραστηριοποίειται πιο έντονα.....που κατέβηκα για λίγο στο γραφείο..... :lol::lol: ...του αρέσει μάλλον το κλίμα.....χιχιιχι.....;).....απλά πήγα να πάρω τα κουρτινόξυλα για το παιδικό και είπα να ανέβω λιγάκι γραφείο να δω τί κάνετε κουκλίτσα μου..;)

η φραουλίτσα σου......;).....ξεκουράζεται και απολαμβάνει την θαλπωρή της μανούλας της..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας πω ότι εδώ και κάτι μέρες έχω απίστευτο πόνο στο στήθος........πωπωπωπωπω.....

Αναστασάκι χτο πρωί που ήμουνα σε ένα μαγαζί βρεφικών, είδα για θήλαστρα και μου έκανε εντύπωση ένα καινούριο της NUK 2 φάσεων, ηλεκτρικό....μου άρεσε πολύ....και η τιμή του επίσης......κάτσε να σου βάλω σιτε....

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=2106841

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδια η αληθεια ειναι οτι ειναι και πιο οικονομικο απο της medela to swing ...τελικα η παιδιατρος τι σου ειπε?πρεπει να το παρουμε τωρα ή μετα?

Κι εγω εχω κατι τσιμπηματακια στο στηθος αριστερα στη μερια της καρδια αλλα δεν το δινω σημασια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου!!!!!μολις γυρισαμε απο γιατρουλι!!!ολα καλα με τη μικρουλα μας!!!!μας ειπε οτι εχει και μαλλια!!!εχει παρει και καλη θεση, ειδαμε κ αμνιακο υγρο, καρδιοτοκογραφος ολα οκ , αλλα μαλλον ξεχασε να μας πει βαρος γιατι ηταν υπ ατμον για γεννα!!!!μαλλον μου ειπε θα μου παρει ολο το μηνα για να βγει η μικρη μας, αλλα δεν μπορει ποτε κανεις να ειναι σιγουρος!!!

νιακι, ειναι δυνατον κοπελα μου να θες να κλαψεις για την καθε ανοητη κακεντρεχη ζηλιαρα???/εσυ αυτη τη στιγμη βιωνεις την απολυτη ευτυχια!!!σε παρακαλω πολυ!!!!κι εγω αυτο τον καιρο που ειμαι εγκυος εκανα πολλα ξεκαθαρισματα σε "φιλες"

λυδιακι μου, τι κανεις εσυ???

αναστασια μου, την κουρασες τη φραουλιτσα,ε???σας αφηνω τωρα κουκλιτσες να τα πουμε με τον αντρουλη μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Πω πω, έφτιαξα ένα κέικ το απόγευμα και βγήκα νοκ άουτ. Πού να έκανα και κανονικές δουλειές!

Αναστασία, δυστυχώς δεν είναι μόνο μία κοπέλα, είναι κι άλλες. Βρήκανε ολόκληρο αρχείο με φωτογραφίες και έγιναν και άλλες καταγγελίες. Μάλιστα, είχε γίνει και πριν από ενάμιση χρόνο μια καταγγελία και η αστυνομία είπε ότι δεν έχει στοιχεία για την υπόθεση...

Νία, τι να πω για τη φίλη σου. Μήπως δεν το είπε με κακία, απλά το πέταξε έτσι; Τι να πω, υπάρχουν πολλοί που ανοίγουν το στόμα τους και πετάνε βατράχια...

Λυδία, μόνο στο γραφείο έχεις ίντερνετ να υποθέσω; Βρε, φτιάξε τη βαλίτσα, πού να τρέχεις με σπασμένα νερά να ρίχνεις μέσα τα πράγματα;

Βανεσσάκι, κι εμάς έχει μαλλάκια ο Αντρίκος! Άντε να δούμε πότε θα γεννήσουμε!

Σας αφήνω προς το παρόν, γιατί μόοοοοολις άνοιξα το λάπτοπ... για μαντέψτε...! Ναι! Το βρήκατε!!! Θέλει να καθίσει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω και εμεις...φτιαξαμε κεικ και τωρα εχω βαλει λαχανο να βρασει να κανω λαχανοντολμαδες θα κανω και ενα παστιτσιο αυριο να μπει καταψυξη...επισκληριδιο δαγκωτο βανεσακι...κοριτσια που να δειτε εγω που θηλαζω 2 μηνες περιπου με ποναι ενας αδενας που φτανει μεχρι τη μασχαλη..σαν ηλεκτρικο ρευμα ενα πραγμα..σημερα δεν ποναει αυτο που εκοψε..αλλα οταν παω τουαλετα φοβαμαι και μονο με τη σκεψη...ολο το απογευμα εχει μια γκρινια η μικρηηη ολο ουρλιαχτα...το αυτι μου με εχει πιασει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την άλλη εβδομάδα μας έκλεισε ραντεβού.....εννοείτε ότι μόλις μου πει θα σε ενημερώσω κοριτσάρα μου.....αυτό εξυπακούεται.....από την άλλη.....όντως είναι πολύ πιο οικονομικό από το swing.....μια φίλη μου που γέννησε στις 10 Οκτωβρίου πήρε το swing 171 ευρώ.....πολλά λεφτά βρε παιδί μου......δεν ξέρω...είμαι προβληματισμένη......αυτό της NUΚ ου άρεσε....το είδα και ανοικτό.....θα το συζητήσω με την παιδίατρο...αν και είμαι σίγουρη ότι θα προτείνει της MEDELA....όλοι οι γιατροί αυτό λένε.....

Άννα Μαρία μου ιντερνετ έχω και στο σπίτι απλά δεν κουβαλάω συνέχεια το λαπτοπ.....το αφήνω στο γραφείο....γιατί έχω τόσα πολλά να παίρνω μαζί μου κάθε φορά που φεύγω για σπίτι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια τι να πω μωρε, ανωμαλιες....μπηκες στο μηνα σου εσυ σημερα....αντε ξεκινησε η αντιστροφη μετρηση!! :D

Ευη μου μπραβο ρε κοριτσι....με 2 παιδια και εισαι εξπερ!Να σε ρωτησω το παστιτσιο λογικα κρυωνει και το βαζεις καταψυξη.Οταν θα το βγαλεις για ψησιμο δεν νερουλιαζει μετα?παιζει κανενα κολπο?Γιατι οσες φορες και να εβαλα κομματια που περισεψαν,ψημενα ομως,ηταν μαπα. Μηπως το βαζεις αψητο, κανω αυτο το λαθος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδια εγω το βρηκα εδω Βεροια 139 ευρω....τοση διαφορα?Λες να ειναι μαιμου αυτο που ειδα? Η αληθεια ειναι αν εισαι εργαζομενη θα το χρησιμοποιεις για να βγαζεις να δινουν στο μωρο, αλλα αν εισαι σπιτι νομιζω οι συχνοι θηλασμοι θα ειναι περιττο το θηλαστρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, άψητο θα το βάλεις το παστίτσιο στην κατάψυξη!

Κορίτσια, εγώ θήλαστρο δεν παίρνω, θα δω πρώτα αν χρειαστεί και μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα μια στα γρηγορα..η μικρη συνεχιζει να ουρλιαζει...Αναστασια κανω τα μακαρονια και τον κιμα τα βαζω βαζω κα την μπεσαμελ αλλα δεν το βαζω φουρνο το βαζω καταψυξη και το ψηνω οταν θελω να το φαω..αν το ψησεις και το βαλεις καταψυξη χαλια ειναι το εχω δοκιμασει...αλλα ετσι ειναι καλο η μπεσαμελ γινεται παγος και οταν ψηθει ειναι σουπερ να να το εφτιαξες μολις...σας αφηνω γιατι απο τα ουρλιαχτα ποναει το κεφαλι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια......

λοιπον να σας πω την δικη μου εμπειρια με τα θηλαστρα......τον ιασονα τον θηλασα εναμιση χρονο...θηλαστρο δεν χρησιμοποιησα ποτε....μεχρι και 14 μηνων δεν δουλευα και μετα οταν ξεκινησα δουλεια δεν χρειαζοταν να βγαζω γαλα....δεν θεωρω οτι σας χρησιμευει σε κατι....το πιο πιθανο ειναι να σας οδηγησει σε αποθηλασμο....αυτο συμβαινει πρωτον γιατι οταν θα το χρειαστεις πχ για να πας στο γιατρο να σε δει...να μπεις στην διαδικασια να βγαλεις...και θα απογοητευτεις...γιατι θα βγει ελαχιστο γαλα....και θα λες...μα καλα τι μανα ειμαι εγω που ταιζω κοπανιστο αερα το παιδι μου....γι αυτο δεν κοιμαται..γι αυτο κλαιει συνεχεια...κτλ....τα θηλαστρα του εμπορια δεν κανουν τις ιδιες θηλαστικες κινησεις με τα μωρα με αποτελεσμα να μην μπορουν να αδειασουν το στηθος..και να μενει γαλα μεσα...δηλαδη και υπαρχει κινδυνος να πετρωσει το στηθος αλλα και να κοψετε το θηλασμο θεωρωντας οτι δεν εχετε γαλα.......αν θελετε να θηλασετε να βαζετε το μωρο στο στηθος....μην μαθει το παιδι στην ευκολη ροη του μπουκαλιου γιατι μετα θα αρνειται το στηθος σας....και το πιο σημαντικο ειναι να ακουτε τις αναγκες του μωρου σας....

αγγελικη συνηθως μετα τον μηνα τα μωρακια τρωνε απο το ενα στηθος σε καθε γευμα..οχι και απο τα δυο.....δεν ειναι κατι κακο...αυτο κανουν σχεδον ολα....αλλα πιο αργα αλλα πιο νωρις......

νιακι μην στεναχωριεσαι κοριτσι μου για την καθε βλαμμενη....κοιτα την κοιλιτσα σου και μην αναστατωνεις τα ζουζουνια που ειναι εκει μεσα....

μαρακι να σου ζησει ο γιοκας σου.....

εμεις ειχαμε παει παιδοτοπο..εγω και ο γιωργακης...περασαμε πολυ ομορφα....ειχαν ερθει και μερικες κοπελες απο το μαμυ που ειμασταν εγκυες τετοιο καιρο πριν 2 χρονια....στον ιασονα εγω.....

τωρα κοιμουνται ξερα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω είμαι και πάλι είχαμε παει για παιδακια μμμμμμμμ τέλεια ήταν .... Τι να πω ρε κορίτσια οντος κάτι τέτοιες φάσεις ξεκαθαρίζεις με πολλούς ανθρώπους......

Σας φιλω ολες γλυκα θα τα πούμε αύριο........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη μου εσι πιο λογικο μου ακουγεται για το παστιτσιο, θα το δοκιμασω αν ειναι.Αλλα αφου εσυ το κανεις συχνα θα εχει επιτυχια,ξερεις καλυτερα.Αννα Μαρια κι εσυ το εχεις κανει?

Νια παλι εφαγες καλε χωρις εμενα? :lol::lol: αντε δικαιολογείσαι εχεις δυο να ταισεις!!χεχε αντε καλη ξεκουραση και χώνεψη!

Μιλησα και με την Μιριαμ, ειχε δυσκολο τοκετο, αλλα ολα πηγαν καλα...και οι δυο τους ειναι μια χαρα!!!

Βρε κοριτσια εσεις πονατε στο πουλακι σας εκει στους προσαγωγους και στα εξωτερικα χειλη?Καθα φορα που θα σηκωθω, εκτος του οτι με σπρωχνει η ατιμουλα με το κεφαλι της στην φουσκα μου,ποναω κι εκει λες καιε εφαγα κλωτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααααααα χρόνια πολλα ........σηκώθηκαν και πάω για μπανακι και μετα πάμε να δούμε παρέλαση και μετα φαγακι έξω με φίλους και κουμπάρους ..... Αναστασακι και εγω εκει έλεγα ότι ποναω οπότε είναι μάλλον φυσιολογικό χαχαχαχαχαχα αφου το έχουμε και οι δυο.......

Φιλακια σε ολες και τα λέμε μετα πάλι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...