Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν12


Recommended Posts

αχου μωρε τη φραουλιτσααα δεν το πιστευωωωω...στις ποσες βδομαδες ησουνα βρε Αναστασακι...καλα πωςκαι σπασανε τα νερα..εκανε τπτ παλι εκεινη την ημερα και την κουρασες και ειπε να βγειιι??πως ηταν οταν την ακουσες να κλαιει??αχ θα τρελαθωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευη μου τιποτα απολυτως δεν εκανα,πιστεψε με, η προηγουμενη ημερα ηταν η πιο ξεκουραστη...

Το κλαμα της....θεε μου πως να το περιγραψω....απλα μαγικο,ολη μου η ζωη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία να σας ζήσει για μια ακόμη φορά η μικρή φραουλίτσα! Μπορεί να ζορίστηκες λίγο με την εγκυμοσύνη αλλά τουλάχιστον αποζημειώθηκες με την γέννα! Αλήθεια γλυκό πρόλαβες έφαγες; :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας....

εδω και εμεις..μη παρω απουσια....

εχω συνεχεια συσπασεις σημερα.......αυριο εχω γιατρο και εχω αγωνια......

αγγελικουλα μου δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι ολη μερα στο στηθος και να μην χορταινει η να μην εχεις γαλα......αυτο που βιωνεις ειναι φυσιολογικο μεχρι να εδραιωθει η γαλουχια και να μεγαλωσει λιγο ο μικρος σου.......συνηθως τα πιο πολλα μωρα ετσι ειναι.......εχω φαει απειρες φορες με το βυζι εξω......θυμαμαι οταν ειχα γεννησει τον ιασονα(5 δεκεμβρη)την πρωτοχρονια την ωρα που αλλαζε ο χρονος εγω θηλαζα......χαχαχα....καπως ετσι θα ειμαι και φετος......

παντως μην στεναχωριεσαι κοριτσι μου......ολα θα στρωσουν.....οσο για το σπιτι να ξερεις οτι τον πρωτο καιρο ολα πανε πισω.....προτεραιοτητα εχει το παιδι......

μαρακι μου πολλα φιλια.....και οι γουλιτσες μεχρι τον 5 μηνα ειναι πολυ συχνο φαινομενο.....ειδικα τους πρωτους 3 μηνες....γι αυτο μην στεναχωριεσαι οτι εσυ κανεις λαθος.......φιλακιααααα....

νασιουλα γιατι βρε κουκλα μου ετσι;;;τοσο χαλια;;;;;;;;;οσο για το θηλασμο δεν πειραζει.....εσυ να εισαι καλα και δεν χαθηκε ο κοσμος........

νια μου ο μπεμπης ειναι ακομα στη παρακολουθηση;;;κριμα ρε γαμωτο...αλλα μη σε περνει απο κατω....θα βρει το ρυθμο του......

ανναμαρια και βανεσσακι ακομα εδω ε;;;;;

βασουλα πως παει η μπεμπα στη κοιλιτσα σου;;;;ποτε εχεις γιατρο;;;τριτη ετσι δεν ειναι;;;;ευχομαι ολα να ειναι καλα......

κισκα φρικη μακρια απο το σπιτι ε;;;;;γι αυτο κατσε εδω που εισαι......

αναστασακι μου γλυκο εφαγες τουρτα.;;;;η φραουλιτσα σου καλα;;;;πολυ χαιρομαι για σενα....

λενακι μου πως εισαι σημερα;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου, ήρθα κι εγω..

Είμαι ένα πτώμα πάλι..μόλις ξαπλώσα..το μωρο σήμερα κοιμήθηκε πιο πολυ απο χθες αλλα μόνο πάνω μου..μόλις τον ακουμπουσα στο κρεβάτι , μάτι γαρίδα..μάλλον είναι άρρωστουλης..μίλησα με την παιδίατρο και της ειπα ότι εχει μπούκωμενη μυτουλα και κλαίει ακόμα και την ώρα που τρώει και όταν κοιμάται..γενικά είναι πολυ ανήσυχος και θα πάμε αύριο να τον δει..πρέπει να εχει και άκρο αστικά γιατι κάτι ακούω..ευχαριστω βρε κορίτσια για την συμπαράσταση..τελικα ο θηλασμου αποδείχτηκε πιο δύσκολος απο ότι τον περίμενα..τουλάχιστον αν είχαμε ένα προγραμμα, καθε δυο ώρες η καθε τρεις..έστω καθε μιάμιση ώρα αλλα εμεις πάμε συνεχόμενο..θηλαζει πολλές ώρες και δεν κοιμάται για να κάνω και εγω τίποτα άλλο..σκέφτομαι να καθιέρωσω ένα γεύμα ξένο την ημέρα..θα κοπεί το γάλα μου αν το κάνω ?βασικα και τώρα άμα του δώσω ξενο(το nan sensitive για τους κολικους) και πριν αλλα και μετα θηλαζει ..ζητάει μόνος του το στήθος..την πιπιλα σπάνια την κρατάει..την φτυνει..δεν θέλω να σταματήσω τον θηλασμο άλλα φτάνω στην εξάντληση..δεν ξέρω τι να κάνω..θέλω να θηλασω για κανά δίμηνο ακόμα..

Αναστασία μου, χαιρομαι πολυ καλη μου για σένα..δεν δυσκολευτικες πολυ για πρώτη φορα..μια χαρα..να μου φίληςεις τις φραουλοπατουσιτσες!?

Νιακι μου, τι κανείς?πως τα πάτε με τα μικρά?μην αγώνες αι για τον γιος σου ..μια χαρα είναι..

Ευη μου, μακριά απο γονείς και πεθερικά..

Γιωτακι μου, εσυ πόσο καιρο θηλασεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

ρε νασια τοσο χαλια ειναι τα πραγματα??? :(:(:( πολυ στεναχωρεθηκα...

οσο για το θηλασμο καλε μη στεναχωριεσαι, αν ειναι δυνατον! εσεις ναστε καλα κ ολα τα αλλα...

αννα μαρια καθολου πονακια?

αγγελικουλα ειναι φυσιολογικη συμπεριφορα αυτη... κ ξενο μη δινεις, πιο πολυ ζημια μπορει να κανει παρα καλο.. ειναι πιο βαρια αυτα τα γαλατα κ μπορει να του καθεται βαρυ

οσο για το στηθος, εφοσον θηλαζεις τοσες μερες δεν παιζει να μην εχεις γαλα.. απλα ειναι φυσιολογικο τις απογευματινες - βραδινες ωρες η ροη του στηθους να μειωνεται.. αυτο δε σημαινει οτιδεν εχεις γαλα

κ χαλαρωσε με τις δουλειες κ το φαγητο, ας βρωμισει λιγο το σπιτι, ας φατε κ μια φορα απεξω.. πρεπει να ξεκουραζεσαι!!!

πριν το θηλασμο να του καθαριζεις πολυ καλα τη μυτουλα με ορο, θα ουρλιαζει αλλα τωρα κλαιει γιατι δε μπορει να φαει κιολας, πως να ανασανει το ερμο??

βανεσσακιιιιιιι αντε να δουμε ποτα θα μας τη σκασεις κ εσυ!!

αναστασακοοοο μην πελαγωνεις!!να εισαι παουερ!!!

παρα παρα πολυ χαρηκα που ολα ειναι τοσο καλα!!!

ναι καλε για πες, γλυκο εφαγες? κανενα ραβανι???

μου την εσκασες με την τουρτα!!! :lol:

ευη αντε γυρισατε σπιτακι σας ε!! αχ αυτο με το καθισματακι... κ εμας μας το εκανε ο αναστασης μεχρι 4 μηνωναλλα δεν τον βγαλαμε στιγμη.. μετα συνηθισε κ τωρα πλεον ανεβαινε μονος του κ βαζει τις ζωνες του!!

μαρακι τα πατε τελειαααααααααααααααααα!! μπραβο κοριτσαρα!!!

γιωτακι εχεις συσπασεις???????????????? βρε κοριτσαρα λες??????? αντε να μας πεις νεα απο το γιατρο!

εγω τεταρτη εχω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ρωτησω κ κατι αλλο

εχει καποιες μερες που περπαταω κ νιωθω το κεφαλι του, οτι θα με ανοιξει κ θα βγει

ποναει λιγο αλλα ειναι πολυ περιεργη η αισθηση, στον ανασταση το ειχα παλι αλλα πιο αργα, λιγο πριν γεννησω (αν θυμαμαι καλα)

επισης ποναω κατω χαμηλα στη λεκανη, απο καιρο αυτο, αλλα τωρα τελευταια ειναι πιο εντονο

αλλα αυτο με το περπατημα ειναι αλλο πραγμα!!!

το ειχατε/εχετε κ εσεις αυτο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακι κι,εγω κάπως έτσι ένιωθα..περπατούσε κι ένιωθα το μωρο τόσο χαμηλά που νόμιζα πως αν ανοίξω λίγο παραπάνω την δράσκελια μου, θα ανοίξει και θα πεσει το μωρο..προς το τέλος το ένιωθα πιο συχνά αλλα το ένιωθα και στο 7-8 μήνα , πιο σπάνια βέβαια..απ ότι βλεπω όμως κι εσυ εχεις μπει στον μήνα σου..το θεωρώ φυσιολογικό..το μωρο πιέζει..

Πω πω..μπηκες στον μηνα σου..

Κορίτσια, τώρα είναι η τελευταία φουρνιά..

Με την σειρά (αν δεν κάνω λάθος) είναι

Βάνεσσακι (άμην και ποτε) και Άννα Μαρία..

Λυδιακι

Βάσω

Γιωτακι

Λένα και

Μαντί..

Δεν πιστεύω να άφησα καμία εγκυουλα..μετα τι θα απογονει αυτο το ηρωικό πόστ που έβγαλε τόσα παιδιά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΤΙ ΚΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΚΑΛΑ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΝΑ ΤΑΙΣΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΟΝ ΑΛΑΞΑ ΕΙΧΕ ΓΚΡΙΝΙΑ ΕΚΑΝΑ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΗΣΩ Κ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ Ο ΥΠΝΟΣ Κ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΠΩ ΛΙΓΟ Κ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ...

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΥΤΗΧΩΣ ΕΙΧΕΣ ΚΑΛΗ ΓΕΝΝΑ Κ ΔΕΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΕΣ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΝ ΑΥΠΝΙΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ Κ ΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΙΣΩ ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΑΞΩ Κ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΕΙ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΠΑΛΙ Κ ΠΕΙΝΑΕΙ.....ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΡΥΘΜΟ ΜΑΣ!!!!!

ΜΑΡΙΑ 12 ΡΩΤΗΣΑ ΤΙΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΕΧΡΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΕΧΟΥΝ ΚΟΛΙΚΟΥΣ.Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΙΛΟΥΠΑ ΜΑΡΑΘΟ Κ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ 30 ΓΡΑΜ.ΠΡΩΙ Κ ΒΡΑΔΥ Κ ΚΑΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ.

ΔΩΡΑΚΙ ΜΟΥ Κ ΕΣΕΙΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ Ε?ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ Κ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΥΠΟΦΕΡΕΙ..ΕΜΕΝΑ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΖΕ Κ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΕ ΚΟΛΙΚΟΥΣ Κ ΤΟ ΑΛΑΞΑΜΕ.ΠΗΡΑΜΕ ΥΠΟΑΛΕΡΓΙΚΟ ΓΑΛΑ.

ΑΝΕΣΑΚΙ Κ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΓΙΑΤΙ ΒΡΕ?ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ?ΚΑΝΕ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΙΣΩΣ ΣΤΡΩΣΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ....ΦΙΛΙΑ ΣΤΙΣ ΜΙΚΡΕΣ ΣΟΥ!!!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ....ΣΤΕΛΝΩ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!

Ξυπνήσαμε κ μεις 4¨30, φαγαμε στις 5 κ πριν λιγο μας πηρε ο υπνος..Ε σε μια ωρα θα ξαναφαμε...πόσο γρηγορα περνανε αυτες οι τρεις ωρες μεταξυ των γευματων..Εμεις παντως δεν ξερω αν ειναι νωρις αλλα ηδη εχουμε μειωσει πολυ τον υπνο μας..σχεδον ολη μερα ειμαστε ξυπνιοι.Πολυ κουραση βρε παιδι μου.Κλεινουν πολλές φορές τα ματια μου την ωρα που θηλάζω κ φοβαμαι οτι θα ξυπνησω κ θα μου εχει πεσει το παιδι κατω.

Αγγελική μου κανε λιγακι υπομονη με τον θηλασμο.Ηδη εχουν περασει τοσες μερες κ το παλευεις ακομα.Δεν μπορει θα στρωσουν τα πραγματα.Κ γω προσπαθω ακομα.Εμεις αυτο με τον συνεχομενο θηλασμο το ειχαμε μεχρι τις τρεις εβδομαδες.Μετα αναγκάστηκα κ του εδωσα πιπιλα παροτι ελεγα οτι θα του δωσει οταν θα εδραιωθεί η γαλουχία αλλά δεν πηγαινε αλλο.Ετρωγε κ μετα απο λιγο το χερακι στο στομα, τον εβαζα στο στηθος και καποεις φορες ετρωγε, καποιες αλλες κοιμοταν.Πιο πολυ πιπιλιζε.Κ την πιπιλα δεν την εχει συνηθισει ακομα για τα καλά.Πολλες φορες του τη δινω την βγαζει και καπακι του την δινω κ την κραταει.Βγάλε άκρη τωρα εσυ!Παντως ακομα κ τωρα οταν μπορει να δειξει πεινασμενος προσπαθω με αγκαλιες κ βολτουλες πανω κατω κ τον καθυστερω μεχρι τουλαχιστον να φτασει το διαστημα των 2 μιση ωρων μεταξυ των γευματων.Κ ειναι πολυ ψυχοφθορο το ξερω αλλα ας κανουμε λιγακι υπομονη..Εχει η μια την αλλη να παρηγοριομαστε λιγακι εδω στο forum.Aυτο παντως που σου λεει η Λενα πιστευω στεκει, δεν υπαρχει λογος να καθιερωσεις συμπληρωμα για την ωρα, μαλλξν χειροτερα θα γινουν τα πραγματα..

Νασια μου εχεις αναγκη απο καλη παρεα και βοηθεια τουλαχιστον να ξεκουραζεσαι σωματικα.Δεν υπαρχει καποιος να σε ξεκουρασει με τις δουλειες για να δωσεις ολη σου τη δυναμη στα παιδακια σου?Όσο για το ψυχολογικο στενοχωριεμαι να σ ακουω να μιλας για διαζυγιο ακομα δεν εφερες στον κοσμο τη μικρουλα σου.Παντως να μπαινεις οταν προλαβαινεις να μιλαμε.Ειναι καλη παρεα το forum.Εμενα μου δινει πολλες φορες κουραγιο.Προσπαθησε να οσο μπορεις να φροντιζεις τον εαυτο σου κ αν σου κανει κακο η παρουσια του αντρα σου σκεψου οτι με τον καιρο τα πραγματα ίσως να στρωσουν κ αν οχι εσυ θα εισαι πιο δυνατη για να παρεις τετοιες αποφασεις.Δεν ειναι η πιο καταλληλη περιοδος για τετοιες αποφασεις τωρα.Σου στελνω την θετικη μου ενεργεια, οση μου εχει απομεινει κ μενα.. :oops:

Κλαιει ο μικρος...πολυ κοιμηθηκε παλι..τρεχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιααα!

αχ ρε αναστασακο θηριο, με ευκολια ηρθε η φραουλιτσα ε?να την χαιρεσαι κοριτσι μου και να στε ολοι σας καλα!

νασιουλα μου τοσο χαλια πανε τα πραγματα?δεν υπαρχει καθολου συνεννοηση και φτασατε στο διαζυγιο?εγω πιστευω να δωσεις λιγο περισσοτερο χρονο γιατι τωρα και συ με τη μπεμπα δυσκολευεσαι να παλεψεις !να δεις πως αν περασει λιγος καιρος και εισαι και συ καλυτερα ψυχολογικα,υπαρχει περιπτωση να τα βρειτε πιστευω και μακαρι να γινει αυτο!στο ευχομαι!

αγγελικουλα μου αρρωστησε ο μικρουλης?περαστικουλια κοπελα μου!ο θηλασμος τελικα ειναι δυσκολο θεμα και θελει πολλη στηριξη για να τα καταφερει μια μανα αλλα αμα το θες τοσο πολυ θα τα καταφερεις ειμαι σιγουρη κοριτσι μου!

γιωτουλα μου εχεις γιατρουδακο σημερα?αντε ολα καλα να πανε!

εγω εχω ραντεβου αυριο στις 5 το απογευμα!Ολα καλα να ναι και να χει παρει κανονικο βαρος η μπεμπα!Μακαρι Θεέ μου και Παναγίτσα μου!

λενακι μου και συ την τεταρτη γιατρο ε?

με την σειρα παμε:)

αννα μαρια και βανεσσακι αντεεεεε μας εχετε ακομη στην αναμονη καλε. . . .!:)

Λυδιακι μου εγω νομιζω κοριτσακι εχεις!για να δουμε τι εχει η εκπληξουλα!πας για φυσιολογικο τοκετο, ετσι?

κοριτσακια μου αυτα θυμαμαι που εχετε γραψει. . .συγγνωμη αν ξεχασα κατι. . .!

Σας φιλω ολες γλυκα!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως κοριτσακια μου εγκυουλες κ μανουλες μην απογοητευεστε με τιποτα!!όλα θα περασουν!

Αρκει να υπαρχει υγεια!Κ σας το λεω εγω που εχουμε κατι τρεξιματακια με γιατρους κ ελπιζω να εχουμε αισιο τελος σε ολα τα προβληματακια μας.Μονο υγεια, ολα τα αλλα θα ερθουν αρκει να το πιστευουμε!!

Πολλα φιλια, τις καλημερες μου σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι απο μένα!

Τι κάνουν οι μανουλες και τα μωρακια?

Εδω εχει ωραία μέρα σήμερα!βρεχει!!και μου αρέσει η βροχή όταν είμαι σπίτι..στις 5:30 έχουμε παιδίατρο..

Κατερινουλα, απ. Ότι κατάλαβα είσαι καλύτερα..χαιρομαι για σένα κοριτσάκι μου..

Μυριαμακι έχετε κι εσείς θέμα με τους κολικους,ε?αχ..μια απο τα ίδια..

Βάσω, αγωνιας για αύριο?!ολα καλα θα πανε..

Οι υπόλοιπες που είστε σήμερα?

Θα βγάλω απουσιολογιο?

Βάνεσσακι?εισαι εδω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα θα σας μαλωσω σημερα!:)

καλε, που εχετε παει ολες?:)

αγγελικουλα μου η αληθεια ειναι οτι μια εγνοια την εχω για αυριο, αλλα πιστευω Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ θα βοηθησουν!

εχετε παιδιατρο ε?αντε ευχομαι ο Χαρουλης να μην ταλαιπωρηθει αλλο και να ναι κατι περαστικο κοριτσι μου!

κατερινουλα μου δικιο εχεις!υγεια πανω απο ολα!Αυτο ειναι ρο σημαντικοτερο στη ζωη μας!να μαστε υγιεις πανω απο ολα!

κοριτσια να σας ρωτησω κατι. . .ποτε μπαινουμε στο μηνα μας?στην 35η βδομαδα ή στην 36η?εγω που την παρασκευη γινομαι 35 βδομαδων μπαινω στο μηνα μου?ή την αλλη παρασκευη που θα μαι 36 βδομαδων θα μπω στο μηνα μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια, γέννησε το Βάνεσσακι!!!!!Στις έξι ήρθε στον κοσμο η κουκλιτσα της!τωρα την κρατάει αγκαλιτσα!!!!να σας ζήσει κοριτσάκι μου!!!να ναι γερο και τυχερό μωρακι και να το καμαρωσετε όπως επιθυμείτε!!!

Της έστειλα μνμ και μου απάντησε ο άντρας της..θα επικοινωνήσει σύντομα μαζί μας!!

Ααααχ πόσο χάρηκα τώρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω μου,όλα καλα θα πανε!μην το σκέφτεσαι..

Εγω ξέρω ότι όταν μπαίνεις στην 36 μπαίνεις στον μήνα σου οπότε σε λίγες μέρες ερχεται κι εσένα η σειρά σου να μπεις στον μήνα σου..στον μήνα που όλες περιμένουμε πως και πως απο την αρχη αλλα είναι πιο δύσκολος αλλα και ο καλύτερος για όλες!

Αντε,το κοριτσάκι σου είναι κοντά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GENNHSE KAI TO VANNESAKI!!!!!!!!!!!!!TI KALAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!TWRA THA PETAEI STA SYNNEFA EIMAI SIGOURH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NA SOU ZHSEI KOPELA MOU GERH KAI KALOTYXH NA EINAI SE OLH THS THN ZWOULA!!!!!!EPITELOUS HRTHE STON KOSMO TO THAYMATAKI SAS!!!!!!!!!!!KALH LOXEIA NA EXEIS KAI ME TO KALO NA GYRISETE SPITAKI SAS!!!!!!!!!!!!!!POLLA FILIA!!!!!!!!!

KALHMERA KAI APO EMAS........!!!!!!!!!!!!!!EDW EIMASTE!!!!EIXAME PAEI EXTHES STA SPATA GIA FAGHTO SE KATI GNWSTOUS KAI GYRISAME ARGA!!!!!!!!!!!!

O MPEMPOULIS MES TA KEFIA KAI TA GELAKIA!!!!SHMERA GYRNANE KAI TA PETHERIKA APO POLONIA KAI THA PAME APO TO SPITI NA TOUS DOUME ME TON MPEMPOULH!!!!!!!

KORITSIA SHMERA KAI AYRIO STA CAREFOUR EXEI EKPTWSH 30% STIS PANES KAI TA MWROMANTILA LIBERO!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα μανούλες και εγκυούλες;

Γέννησε το Βανεσάκι!!! :o Αντε επιτέλους! :D Να σου ζήσει Βανεσάκι γερή και τυχερή να είναι η μικρούλα σου και σε εσένα καλή λοχεία! Άννα Μαρία πάρε και εσύ σειρά τώρα!

Girl και εγώ από ότι ξέρω την Παρασκευή μπαίνεις στον μήνα σου! Εγώ μπαίνω στον μήνα μου την άλλη Κυριακή. Έχω ακόμη. ;) Αλήθεια πότε σου έχει πει για πιθανή ημερομηνία καισαρικής; Εμένα μου είπε για 19 Δεκεμβρίου που θα έχω ήδη μπει στη 39η εβδομάδα αλλά μου φαίνεται λίγο αργά γιατί μας την έβγαλε και 1-2 εβδομάδες μεγαλύτερη. Θα δείξει βέβαια και στις επόμενες επισκέψεις. Τώρα την Παρασκευή θα πάμε να την δούμε και ανυπομονώ.

Αγγελική περαστικά στον μικρούλη σου! Δύσκολεύεσαι με τον θηλασμό ε; Υπομονή βρε κοπέλα μου πιστεύω κάποια στγμή θα συνηθήσει και αυτός και θα μπείτε σε ένα πρόγραμμα. Βεβαια και εγώ τα λέω χωρίς να ξέρω τι με περιμένει.

Γιώτα πως πάνε τα πονάκια σήμερα; Καλύτερα;

Συμπεθέρα μου τι κάνεις; Βρε θα σε μαλώσω γιατί κάθεσαι και ανχώνεσαι τόσο πολύ με το πως θα το πάρει ο Αναστάσης. Σίγουρα θα είναι μια αλλαγή για εκείνον αλλά νομιζω τα παιδιά πολλές φορές μας εκπλήσουν με την ωριμότητά τους και τον τρόπο που αντιμετωπίζουν καταστάσεις. Εγώ πιστεύω ότι επειδή είναι μικρούλης και τόσο γλυκούλης, μια χαρά θα το πάρει. Θα σας βγάζει που και που κάποιες ζήλιες και μικρο ξεσπάσματα αλλά σε φυσιολογικά πλαίσια. Εμένα ο αδερφός μου που έχουμε 2,5 χρόνια διαφορά μέχρι να φτάσω τα 1,5 με λάτρευε και με πρόσεχε πολύ, μετά αφού άρχισα να του παίρνω τα παιχνίδια του ξεκίνησαν οι πρώτοι καυγάδες και ζήλιες. Οπότε έχεις ακόμη! ;) Άλλωστε και οι μικροζήλιες είναι για το καλό τους γιατί θα μάθουν να μοιράζονται και δεν θα είναι κακομαθημένα.

Νάσια λυπάμε και εγώ που φτάσατε σε αυτό το σημείο με τον άντρα σου. Προσπάθησε να δώσεις λίγο χρόνο στη σχέση σας γιατί τώρα και εσύ με τις ορμόνες στα ύψη είσαι σε περιέργη φάση και αυτός χωρίς δουλειά έχουν σπάσει τα νεύρα του. Εύχομαι σύντομα να ηρεμήσουν τα πράγματα και να μπορέσετε να χαρείτε τα κοριτσάκια σας.

Δε θυμάμαι τι άλλο γράψατε κορίτσια. Σας αφήνω φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεννησε το βανεσσακιιιιι?τι καλα!!!!

να σας ζησει κοριτσι μου!αχχχ θα πηγαινες γιατρο σημερα και σας προλαβε η μπεμπα λοιπον!καλη λοχεια κοπελα μου!

αγγελικουλα δηλαδη εγω που θα μαι το σαββατο 35 και 1 ημερας σημαινει οτι ειμαι στο μηνα μου?Γιατι λογικα θα διανυω την 36η!αχ συγχηστηκα με τις βδομαδες καλεεεεε. . . !

χριστινακι μου τον γιο σου τον λατρευω ε?ειναι κουκλος πραγματικα!να τον χαιρεστε κοπελα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μας...;)

Βανεσσάκι μου να σας ζήσει η μπεμπούλα....να είναι πάντοτε γερή, ευτυχισμένη και καλότυχη...;)....μπράβο κοριτσάκι μου.,...είδες τελικά που την κρατάς αγκαλίτσα σου?.,,,,:)...καλή λοχεία και σε σένα γλυκιά μου...;).....περιμένουμε νέα σας...;)....πολλά φιλάκια.,.,;)

Αναστασάκι μου......πόσο χαίρομαι για σένα και την φραουλίτσα σου...είδες τελικά πόσο γρήγορα έκανε την εμφάνιση της?....η γλυκιά μου...:)....όλα καλά θα πάνε και θα μπείτε σε ρυθμό...:).....πάντως φιλενάδα τσακ τσακ ο τοκετός έτσι?...:)...άντε και στα δικά μας...;)

Άννα Μαρία μου....έμεινες εσύ και μετά εγώ....χιχιχιχι...έτσι θέλω να πιστεύω τουλάχιστον....χιχιχιχι.....:)...

Γκιρλ μου κοριτσάκι πιστεύεις εσύ?...αχχχ.....αννυπομονώ να δω τί είναι η εκπληξούλα μου...;)

Κατερινούλα, Αγγελική, Λενάκι, Τιτινάκι, Νιάκι, Γιωτούλα, Μάντι σας φιλώ όλες....;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανεσσακι μουυυυυυυυυυυυυυυυ να σου ζησει η μπεμπουλα σου......ειδες;;;;;;;ηρθε πανω στην ωρα της...τυπικη......χαχαχα...καλη λοχεια κουκλα μου........και περιμενουμε νεα σου....

αγγελικουλα μου 17 μηνες θηλασα.......γι αυτο σου λεω κανε λιγο υπομονη.....λογικα θα αρχισει να στρωνει μετα το 2 μηνα.......οσο για το ξενο κριμα ειναι τωρα να του δωσεις......αφου κιολας δεν αλλαζει κατι δεν υπαρχει λογος.....αλλα θα σου μειωσει τη δικια σου παραγωγη....

λενακι αυτο που λες το εχω εδω και ενα μηνα......μιλαμε δεν μπορω να περπατησω......περιεργο συναισθημα που δεν τον ειχα στις αλλες εγκυμοσυνες...ειδικα στον πρωτο.....τωρα....αστα να πανε....βγηκα το πρωι να παω φαρμακειο και να παρω ψωμι και κρατουσα την κοιλια μην τυχον και πεσει το μωρο...χαχαχα.....

αντε ολες ραντεβου εχουμε αυτες τις μερες........βασουλα μου ευχομαι να εχει παρει το επιθυμητο βαρος η μικρη σας......

εγω αγχωνομαι πιστευω οτι μεχρι να τελειωσει αυτη η βδομαδα θα εχω γεννησει......α!!!!!!καταφερα χθες και εφτιαξα επιτελους την βαλιτσα μου......

δοσανε χθες αιμα και οι δικοι μου......ελπιζω να μην χρειαστει,...

μυριακι νωρις ξεκινησε ο μικρος κολικους....αν και στον ιασονα θυμαμαι ειχε σχεδον απο την πρωτη μερα....

δεν θυμαμαι κατι αλλο..........

ανναμαρια που εισαι ακομα;;;;;;αντε ερχεται η σειρα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γέννησε το Βανεσσάκι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Να τους ζήσειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και τώρα ποια έχει σειρά; Ποιαααα;;;;

Εμείς πήγαμε σήμερα γιατρό. Όλα καλά, τράχηλο δεν είδε, γιατί δεν εξετάζει τράχηλο, εκτός κι αν έχεις ξεπεράσει την ΠΗΤ ή αν έχουν σπάσει τα νερά. Καλύτερα!

Λένα, κι εγώ το νιώθω αυτό με την πίεση χαμηλά, εδώ και αρκετό καιρό.

Αγγελική, κι εμένα μου αρέσει η βροχή, γιατί την έχουμε ανάγκη! Έπρεπε, όμως, να βγούμε στο δρόμο λόγω γιατρού, αλλά δεν πειράζει!

Βάσω, σε λίγες μέρες μπαίνεις στο μήνα σου. Για μένα πάντως δεν είναι πιο δύσκολος από τους άλλους μήνες. Ούτε να κινηθώ έχω πρόβλημα, ούτε να κοιμηθώ. Βέβαια, δεν κάνω καθόλου δουλειές, αλλά δε βλέπω το λόγο να δυσκολεύω τη ζωή μου! Μόνο μαγείρεμα κάνω και κάτι συμμαζέματα.

Κατερινούλα, νομίζω κι εγώ ότι είσαι καλύτερα! Τι τρεξίματα έχετε με γιατρούς;

Γιώτα, εμείς τη βάλαμε στο αμάξι σήμερα τη βαλίτσα, να την έχουμε πρόχειρη!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασω λογικα σημερα εγω μπηκα στο μηνα μου....αφου πητ εχω 14 δεκεμβρη σημερα που εχει 14 νοεμβρη ειμαι ακριβως 30 μερες οποτε μπηκα στο μηνα μου......χαχαχα.......ελπιζω να μην σε μπερδεψα χειροτερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...