Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν12


Recommended Posts

εννοω βαριεμαι τα ιδια και τα ιδια...δεν ειμαι και στο σπιτακι μου...εκει θα ημουν αλλιως...

ανναμαρια πρωτη φορα το ακουω αυτο....χχαχαχα.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φίλες μου καλές καλησπέρα...;)

Νιάκι μου....να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας...καλότυχα, γερά και πάντα ευτυχισμένα εύχομαι κουκλίτσα μου.....καλή λοχεία....και σε περιμένουμε...;)

Αναστασάκι μου γλυκό γυρίσατε?.....να σας ζήσει η φραουλίτσα.....ότι πιο όμορφο να συνοδεύει την ζωούλα της...καλή λοχεία και σε σένα γλυκιά μου..;)

Βανεσσάκι έρχεται η μπεμπούλα σας εεε?...άντε με το καλό κοριτσάκι μου....;)...μεχρι την Τρίτη θα την έχεις αγκαλίτσα..;)

Εγώ κορίτσια χθες ταλαιπωρήθηκα αρκετά...από τις 5:00 στο πόδι να ετοιμαστούμε να πάμε Πολύκαστρο με τον άντρα μου γιατί είχα δικαστ'ηριο......έβρεχε κιόλας....αλλά δόξα τον Θεό όλα πήγαν καλά και επιστρέψαμε σπιτάκι μας.....δεν το συζητώ 'οτι σήμερα κοιμήθκα τόσο βαριά που δεν σηκώθηκα ούτε για τσίσα...χιχιχιχι....:)

Πολλά φιλάκια σε όλες....πάω να φάω κανελόνια...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδία μου καλησπέρα!!!! ;)

τι κάνει το μπεμπάκι σου;; Σε έχει τρελάνει στις κλωτσιές;;;

Ξεκουράστηκες;;

φιλάκια πολλά!!!!!

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι παλιιιιι :D

Λυδιακι πως εισαι ? ποτε λεει να μας ερθει η κιντερ εκπληξηη? :):) εγω παντως λεω οτι θα ειναι κοριτσακιιιιιιι :D χμμ να δουμεεεεεεε :D

μαρακι μου εχετε κολικους? μην στεναχωριεσαι θα περασουν σε λιγο καιρο μεχρι το πολυ 2 μηνων θα του περασουνε.. πολλαααα φιλακια στα μπουτακια τουυυυ :D

εμεις εχουμε καλεσμενους σημερα 2 ζευγαρια, ε μας το λεγανε καιρο και τους ειπαμε για σημερα.. 2 σαλατες θα φτιαξω και θα παραγγειλουμε γιατι δεν προλαβαινω να καθομαι να ψηνω..

γιωτα εμεις κατα πασα πιθανοτητα θα τον βγαλουμε Παρη δεν ειναι σιγουρο αλλα προς τα εκει γερνουμεε :) πολυ ομορφο το Ευα, απο το ευαγγελια ή απο το ευανθια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Μαράκι μου!!!!!!

Μέχρι 2 μηνών οι κολικοί;;; άντε να περάσουν γιατί το λυπάμαι ...

Τι κάνουν τα αγγελούδια σου;;;

Φαντάζομαι θα τρέχεις όλη μέρα!!!!!

φιλάκια

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου!!

Σε οοπια κοριτσακια γεννησαν να σας ζησουν τα βλασταρια σας κ καλη λοχεια!!Σε οποια περιμενουν με το καλο για να ανοιξουμε ποστακι με μανουλες πλεον!

Εμεις ειμαστε λιγο καλυτερα αν κ ο υπνος δεν εχει γινει ακομα φιλος μας...Προσπαθω μηπως τον μαθω να κοιμαται κανενα 5-6ωρο το βραδυ αλλά δεν..

Αυτο που λετε κοριτσια με τις γουλιες κ τους εμετους εμεις επειδη εχουμε αποτι φαινεται παλινδρομηση πλεον δεν τον αλλαζουμε μετα που θα φαει.Μονο πριν το φαγητο του, για να μην ανακατευεται.Επισης τον κραταω σχετικα ορθιο για κανενα 20λεπτο μετα τον θηλασμο.Πολυ κουραστικο γιατι ειναι κ συνηθως ανησυχος λογω της δυσκολιας να χωνεψει.Μεχρι να χωνεψει δηλαδη εχει περασει 1-1,30 ωρα.Κ μετα απο 3 ωρες αντε παλι φαγητο, που να ξεκουραστεις..Δεν πειραζει ομως να ειναι καλα ο μικρουλης κ θα την παλεψουμε..

Σας στελνω τα φιλια κ την αγαπη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας..........

α!!!!!!!!!!!μου φαινεται θα βαλω τις φωνες......που ειστε ολες;;;;το παρουσιολογιο παρακαλω να περασω τις απουσιες......

μαρακι μετα τις σαραντα μερες υποχωρουν σταδιακα οι κολικοι,....δηλαδη καθε μερα γινονται πιο ηπιοι και πιο μικρης συχνοτητας.......

μαιρη πολυ ωραιο το παρης.........

παω και εγω για νανι.....τα λεμε αυριο.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

νιααααααααααα αχ πως ειναι τα διδυμακια σου?? πως σου φαινται οταν τα κοιταζεις??

μπουρεκακι δεν ξερω, εχω αρχισει να πιστευω οτι ο μικρος στην αρχη θα ειναι καλος, μετα το μηνα θα αρχισει να παιρνει αναποδες... ελπιζω ολα καλα θα δουμε

χαιρομαι που εισαι καλυτερα σημερα1

κ εγω σημερα ειχα κατι δυνατους πονους ανα 3λεπτα για κανενα μισαωρο ευτυχως ομως μετα σταματησαν

ου βανεσσακι μια χαρα σε βλεπω!! αντε τελειωσαν κ οι δικες σου οι μερες ;)

δωρα πως ειναι η μπουμπυκα σου?? καλυτερα με τα πονακια?

αγγελικουλα ολο θελω να σε ρωτησω, τα βυζια σου πως ειναι? ακομα σε πονανε?

αννα μαρια ευχομαι οποτε ερθει ο μικρος ολα να πανε τεεεεεελεια!!!

μαρακι καλε μην αγχωνεσαι με τις γουλιες... αν χρειαζεται να τον αλλαξεις κ να τον ταρακουνησεις απλα θα το κανεις οσο πιο ηρεμα μπορεις, δε μπορεις να κανεις κατι αλλο! μην αγχωνεσαι καλεεε με τετοια πραγματα!!! τα πας τελεια!!

λυδια τι κανει το κιντερ εκπληξη??? κλωτσαει?

κατερινακιιιιιιιιιι κουραγιο κ υπομονη κοριτσαρα... ελπιζω να χαλαρωσετε συντομα!!

αααα μπουρεκι μιας κ ρωτησες εμεις μαλλον δημητρη θα τον βγαλουμε απο τον μπαμπα μου..

το ευα ειναι πολυ ωραιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου, το κάνετε?

Χθες δεν μπήκα καθόλου, είχαμε μια δύσκολη μέρα με τον μικρο..αχ βρε κορίτσια αυτο το παιδί δεν κοιμάται..πάντα ήταν λίγο ζωηρό αλλα χθες το παρακάνε ..θέλει να είναι συνέχεια στο στήθος και στην αγκαλια, αν είμαι τυχερη και απο κοιμηθεί πάνω μου και ύστερα απο ώρα τον βάλω στο κρεβάτι, στα δο λεπτά ξυπνάει και κλαιει..να δεν γίνεται να τον κρατάω όλη μέρα..χθες δεν μπορουσα ούτε για πιπι να πάω ούτε και να φάω..αφήστε που έχω αρχίσει να με κουράζει ο θηλασμο σ ..το παιδι μου θέλει να είναι κολλημένος στο στήθος όλη μέρα..κάποια στιγμή λογικό είναι να μην τρέχει ρε παιδιά..εκει ξεκινάει η γκρίνια..και μιλάμε για πολυ γκρίνια..οκ εμεις απο την αρχη δεν είχαμε ωραριο και θηλαζε συνέχεια αλλα τις τελευταίες μέρες παράγινε..τι στο καλο?δεν χορτάινει?χθες του έδωσα 2φορεε ξένο, ειδικό για κολικους ,αλλα πάλι δεν ηρεμήσε, ούτε κοιμήθηκε..με τις γουλιτσες έχουμε κι εμεις θέμα..ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω!δεν θέλω να σταματήσω τον θηλασμο αλλα αυτός νιώθω ότι ταλαιπωρείται με το στήθος και δεν χορτάινει αλλα μετα το μπιμπερο θέλει κι απο το στήθος..κουφο..και νευριασει αν δεν ρέει όπως το μπιμπερο..

Εγω πάντως νιώθω χάλια..δεν έχω καμία βοήθεια..ο άντρας μου αργεί να σχολιάσει,ερχεται κουρασμένος,τρέχει να παει σουπερμάρκετ,να κρατήσει το μωρο να κάνω ένα μπάνιο, δεν έχω χρόνο να μαγείρεψω, να μάζεψε το σπίτι..έχω τόσα ρούχα για σιδερωμα..χθες έκανα μακαρόνια να φάμε γιατι δεν προλαβαίνα τίποτα άλλο και ακόμα και την ώρα που έτρωγαν ήταν πάνω μου κολλημένος στο στήθος μου και γκρινιάζε που δεν είχε πολυ γάλα..με πιάνουν και κάτι κλάματα ότι το παιδι μου κάτι εχει κι ότι δεν μπορω να τα καταφέρω..δεν ξέρω πως να το χειριστώ..

Νιά μου, να σου ζήσουν τα αγγελουδια σου!να ναι τυχερά στην ζωή τους!χαιρομαι πολυ για σένα..καλη λοχεια να εχεις φιλενάδα!

Αναστασακι,επιστρέψαμε σπιτάκι σας κορίτσι μου..καλη λοχεια φιλενάδα και να χαίρεσαι την φραουλιτσα σου..

Το Βάνεσσακι δεν είδα να γεννάει ακόμα..

Γιωτακι, σου αναθετω το απουσιολογιο όταν θα λειπω..

Χριστινακι,κουκλοθέατρο ο δικός σου..φτου φτου..

Λενακι μου, το να έρθει ένα δεύτερο παιδι σο σπίτι είναι κάτι τελείως φυσιολογικό..και η ζήλια τουνπρωτουμειναι φυσιολογική..αλλα καμία φορα ο φόβος για την ζήλια είναι μεγαλύτερος απο την ίδια την ζήλια..ο Αναστάσης είναι γλυκό παιδι..δεν θα έχετε πρόβλημα..κι εγω όταν γεννήθηκε η αδερφή μου (5χρόνια διάφορα ) έκαιγα και φώναζαν να την πάμε πίσω στο μαιευτήριο και να πάρουμε αγοράκι γιατι το κορίτσι θα μου πάρει όλα τα φορεματα και τα παιχνίδια μου..κι εκομα και τώρα η αδερφή μου κάνει επιδρομή στην ντουλάπα μου με αποκορύφωμα το καλοκαίρι που μας πέρασε που ήμουν έγκυος ήρθε και τα σήκωσε όλα..θα τα επιστρέψει μόλις γέννησω και ξαναμπεί εκει μέσα είπε..

Α, για το στήθος που με ρωτήσεις..με πονάει κάποιες φορές..σαν σουβλιες είναι..δεν εχει τίποτα άσπρο η φαγούρα..αλλα επειδη τον έχω όλη μέρα πάνω μου και τραβάει και τις θήλες κάποιες μέρες με πονάνε πολυ και ακόμα και το μπουν ούζι να ακουμπήσει πάνω ποναω..πήρα αυτη την κρέμα της Medeλα αλλα μια δυο φορές την έβαλα και το ξεχνώ..

Κορίτσια σορυ που δεν θα σχολιάσω κάτι άλλο,,αρκετά ειπα κιόλας..

Δώρα, ευη, ηλιαννα, νασια,Άννα Μαρία,μυριαμακι, Βάσω..φιλία σε σας αλλα και σε οποία φιλενάδα ξεχνώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsiaaa!

apo apousies vlepw arketes e?

aggelikoula m min m stenaxwriesai koritsi m!an deis kai o mikros den voleuete me to thilasmo, kai den xortainei, mila kai me tin paidiatro s koritsi m na se sumvoylepsei ti na kaneis!

katerinaki m ti kanei o mpempis?kai seis thema me ton upno e?upomoni koritsaki m!

lenaki m konteuoume kai meis!pernane oi meres kai tha xeis kai su to ninaki s!dimitri eseis?wraio onomataki!

emeis prwta O THEOS KAI H PANAGIA to xoume taksei koritsia ston Agio Iwanni Ton Lampadisti kai ti vgaloyme Iwanna me ti voitheia Tou Theou!

den eida to vanessaki i einai i idea m?

i anna maria pio meta tha mpei logika!

edw kanei arketo kruo exei apo xthes to apogeuma kai polu m aresei autos o kairos!

filia se oles koritsakia m!

O THEOS KAI H PANAGIA NA MAS PROSTATEUOUN!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!!!!!

Τί κάνετε?????? Ξεφούσκωσε καμία κοιλίτσα (εκτός της Νίας) και δεν πήρα χαμπάρι?????? Τα μπεμπάκια μεγαλώνουν??????

Εμείς καλά είμαστε....από υγεία δηλαδή γιατί όλα τα άλλα πάνε από το κακό στο χειρότερο (ήδη το διαζύγιο έχει αρχίσει να συζητιέται πολύ γιατί η κατάσταση δεν παλεύεται άλλο)........ο θηλασμός απέτυχε για άλλη μια φορά, έτσι κι αλλιώς πάλι δεν είχα πολύ γάλα αλλά έλεγα θα το προσπαθήσω μήπως και αυξηθεί η παραγωγή.....με όλη αυτή την στεναχώρια και την πίεση όμως σταμάτησε κι αυτό το λίγο που είχα!!!!!!!! Εγώ από τα 15 κιλά που πήρα συνολικά σε όλη την εγκυμοσύνη έχω ήδη χάσει τα 13........

Δεν έχω καθόλου καλή διάθεση φυσικά με όλα αυτά γι'αυτό και δεν μπαίνω πλέον συχνά.......

Να ευχηθώ στην Νία μας να της ζήσουν τα διδυμάκια!!!!!!!!!!!! Να είναι γερά και καλότυχα και να γεμίσουν το σπίτι σας όμορφες εικόνες και φωνούλες!!!!!!!!!!!!!! Φιλενάδα ήθελα να σε πάρω και τηλέφωνο να τα πούμε κατ'ιδίαν και να σου ευχηθώ αλλά έχει χαλάσει το κινητό μου εδώ και δέκα μέρες, το έχω στείλει για σέρβις στην Θεσ/νίκη και ακόμα δεν μου το έχουν επιστρέψει!!!!!!!! Να μου φιλήσεις τα τέσσερα πατουσάκια πολύ πολύ γλυκά!!!!!!!!! Καλή λοχεία να έχεις κουκλίτσα!!!!!

Αναστασάκο μου γυρίσατε στο σπίτι με την φραουλένια????? Πώς περνάτε???? Όποτε μπορέσεις να μπείς να μας πείς λεπτομέρειες..........

Μυριάκι μου άρχισαν ήδη οι κωλικοί?????? Γιατί εγώ είχα την εντύπωση ότι ξεκινάνε λίγο αργότερα....

Αγγελικάκι μου φιλενάδα δυσκολεύεσαι με τον θηλασμό ε????? Μακάρι να τα καταφέρετε.......δυστυχώς δεν μπορώ να σου δώσω κάποια συμβουλή γιατί όπως είδες εγώ απέτυχα για άλλη μια φορά!!!!

Teddy μου τί κάνει η μπουμπού??????

Μαϊμουδάκι μου ελπίζω να πάνε όλα καλά με τον Αναστάση όταν έρθει και το δεύτερο μωράκι..... κι εγώ βλέπω την Μαρία μου αλλαγμένη πολύ από τότε που φέραμε το μωρό στο σπίτι, την χαϊδεύει, την φιλάει αλλά άμα ξεφύγει της προσοχής μας κοπανάει κι από κανένα μπάτσο στο μωρό......είμαι σίγουρη ότι ζηλεύει αλλά δεν ξέρει πώς να το δείξει!!!!!!! Όταν ο μπαμπάς της παίρνει αγκαλιά την μπέμπα τον στραβοκοιτάει (για μένα δεν την νοιάζει ιδιαίτερα), δεν ξεκολλάει από το σπίτι....παλιότερα πήγαινε συνέχεια σε παππουδογιαγιάδες, τώρα με τα χίλια ζόρια!! Στεναχωριέμαι και προσπαθώ να βοηθήσω το κοριτσάκι μου να καταλάβει ότι δεν έχει αλλάξει κάτι αλλά σκέφτομαι και αυτό που μου λένε όλοι.......δυστυχώς είναι μία κατάσταση που θα διορθωθεί σε βάθος χρόνου και δεν μπορώ να κάνω πολλά πράγματα παρά μόνο να δείχνω πολύ πολύ αγάπη στο παιδάκι μου και να προσπαθώ να περνάω αρκετό χρόνο μαζί της!!!

Μπουρεκάκι μου εμείς θα την πούμε Χρυσούλα την μικρή (από την πεθερά).....βέβαια κανονικά πρέπει να βαφτιστεί Χρύσα εφόσον το Χρυσούλα είναι υποκοριστικό αλλά η πεθερά μου επιμένει ότι είναι βαφτισμένη Χρυσούλα (αυτές τις αηδίες κάνανε παλιά στα χωριά, βάφτιζαν τα παιδιά με όποιο υποκοριστικό τα φώναζαν) οπότε δεν ξέρω τελικά ποιό θα είναι το όνομα που θα πεί ο νονός!

Άννα Μαρία μου πώς το βλέπεις????? Κοντεύεις ή θα ακολουθήσεις τα χνάρια της Μαρίας12 και του Βανεσσακίου?????????????? Χμμμμμμμμ...τώρα που το ξανασκέφτομαι και το Μυριάκι κι εγώ στο παρά πέντε (από την ΠΗΤ) γεννήσαμε.............

Μίκι μου πήγατε και γυρίσατε καλά στο Πολύκαστρο τελικά.......πάντως από δώ και πέρα καλύτερα να αποφεύγεις τις αποστάσεις και τα ταξίδια γιατί ποτέ δεν ξέρεις πότε θα αποφασίσει να σκάσει μύτη το ζουζούνι...φιλάκια στην κοιλίτσα-έκπληξη!!!!!!!! Κι εγώ αγοράκι πιστεύω ότι θα έχεις.....

Κατερινούλα μου μην στεναχωριέσαι για τις γουλίτσες.....όλα τα μωράκια το παθαίνουν αυτό, και η δικιά μου μπέμπα βγάζει γουλίτσες (κάποιες φορές και μεγάλες ρουκέτες) ακόμα και αρκετή ώρα μετά το φαγητό........δεν πρέπει να τα ταρακουνάμε πολύ και όλες οι κινήσεις μας να είναι πολύυυυυ αργές! Μου το είχε πεί η παιδίατρος όταν ήταν μωράκι η μεγάλη μου κόρη γιατί κι εγώ στεναχωριόμουν πολύ με τις γουλιές............

Μαράκι12 υπομονή με τους κωλικούς......είναι πίκρα να βλέπεις το μωράκι σου να υποφέρει αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να τα βοηθήσουμε....μόνο μασαζάκι και αγκαλίτσες!!!!!!!!!!!

Βανεσσάκι μου ΑΚΟΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ????????????????????????

Ηλιαννάκι μου κι εγώ έχω ακόμα λόχεια (και γέννησα πρίν 20 μέρες) και μάλιστα μου έχουν σπάσει τα νεύρα γιατί εκεί που λέω θα σταματήσουν, την επόμενη μέρα άαααααντε πάλι αίμα από την αρχή.......στην κόρη μου είχαν σταματήσει στις 20 μέρες, τώρα βλέπω να τις περνάω τις 40!!! Αν δώ ότι δεν σταματάει θα ρωτήσω τον γιατρό....

Δεν θυμάμαι τί άλλο γράψατε κοριτσάκια μου............τα φιλιά μου σε όλες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια και σε όλα τα μωράκια……..και στις φουσκοκοιλιτσες μας!!!!!!!!

Κατερινούλα και εμείς με αυτές τις αναγωγές τα ίδια με σένα τραβάμε!

Τι να κάνουμε, μακάρι να τους περάσει γρήγορα….που να έπιναν και ξένο τι θα γινόταν.

Καλημέρα Γιωτάκι πώς είστε σήμερα;;;

Λενάκι μου αυτό κάνω όποτε θέλω να τον αλλάξω τον αλλάζω με πολύ σιγανές και προσεκτικές κινήσεις. Σε ευχαριστώ που με εμψυχώνεις , πραγματικά κάνω ότι καλύτερο μπορώ για να ελαχιστοποιήσω τις αναγωγές, όχι ότι φταίω, αλλά να νιώθω και καλύτερα!!!

Πώς τα πάς εσύ;; πονας;; ο μικρός σου καλά;;;

Αγγελικούλα και εμένα μου το έκανε αυτό με το στήθος, το θέλει για παρηγοριά ή για πιπίλα για να νανουριστεί. Η παιδίατρος δεν ήθελε να του δώσω πιπίλα ώσπου να δούμε πώς πάει ο θηλασμός και το βάρος του. Αλλά εμένα στην εντατική του είχαν πιπίλα του μωρού μου. Δεν την θέλει πάντα, αλλά του την δίνω σιγά σιγά και έτσι έχει κόψει να θέλει να κάθεται στο στήθος. Και επίσης και εμένα υπάρχουν φορές που θέλει να τον παίρνω αγκαλιά κοιμάται πάνω μου και μόλις τον ακουμπάω στην κούνια κλαίει….χτες να σου πω μου το έκανε και δεν τον πήρα, τον άφησα λίγο και μετά κοιμήθηκε. Μην νομίζεις μας κάνουν ότι θέλουν από τώρα!!!!!!!!

Δε φταις εσύ και εγώ έχω νιώσει έτσι αλλά σιγά σιγά θα περάσει…..

Εγώ στεναχωριέμαι που δε κοιμάται όπως κοιμόταν, κοιμάται ελάχιστα. Δε ξέρω τι να κάνω….

Girl πώς τα πας κοριτσάκι μου;;;

Νασιούλα μου τι κάνεις κοριτσάκι μου;;

Δε τα πάτε καλά και φτάσατε να συζητάτε για διαζύγιο;;

Με τι ηρεμία να θηλάσεις και εσύ;;

Τα μαναράκια σου είναι καλά;;

Πώς έχασες ρε θηρίο τα 13 κιλά;;;;;;;; εγώ από τα 14 μου έχουν μείνει 6.5 κιλά αλλά βλέπω να με ταλαιπωρούν, και πιο πολύ αγχώνομαι για την κοιλια που είχε γίνει τεράστια και βλέπω λαπάδιασε….τι θα κάνω;;;;;;;;;;;;;

Εδώ είμαστε να τα λέμε όποτε θες!!!!!!!

Νιάκι μου πώς είναι τα μπουμπουκάκια σου φιλενάδα;;;;;;;

Πλέεις σε πελάγη ευτυχίας!!!!!!!!!!!!!

Φιλάκια πολλά!

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Ναι, έχω γεννήσει και σας γράφω από το μαιευτήριο...

Οκ, πλάκα κάνω. Έχω τόσο τέλειο σώμα που ο Ανδρέας δε λέει να το εγκαταλείψει.

Αγγελική, κουράγιο... Δοκίμασες να τον βάζεις στο σλινγκ, έτσι ώστε να είναι τα χέρια σου ελεύθερα και να μην το κρατάς συνέχεια; Μην περιμένεις ότι θα είναι το σπίτι στην εντέλεια, ούτε ότι θα φτιάχνεις περίπλοκα φαγητά. Αν έχεις την οικονομική δυνατότητα, πάρε μια γυναίκα για τις χοντρές δουλειές τουλάχιστον, για τον πρώτο καιρό, και δεν πειράζει αν δεν τα κάνει όπως τα θέλεις εσύ. Άλλο είναι το σημαντικό τώρα.

Νάσια, κι ο άντρας σου σκέφτεται το διαζύγιο, ή απλά εσύ δεν αντέχεις άλλο και το σκέφτεσαι; Τι να σου πω, έτσι όπως τα περιγράφεις τα πράγματα δεν είναι άνθρωπος που βάζει εύκολα μυαλό... Αλλά και να βάλει θα είναι για λίγο... Πες του να πάτε σε σύμβουλο γάμου, και θέσε το ως τελεσίγραφο. Ή πάμε ή χωρίζουμε.

Μη σκας για το θηλασμό, δεν πειράζει. Αφού προσπάθησες αυτό έχει σημασία.

Γκερλ-Βάσω, με έπιασαν κι εμένα χτες βράδι κολικοί των εντέρων και δεν μπορούσα να περπατήσω σχεδόν. Είναι για να ξέρω πώς θα είναι όταν θα πονάει ο κακομοίρης ο Ανδρέας και να μη γκρινιάζω που δε θα με αφήνει να κοιμηθώ!

Άντε, σας κλείνω για να ετοιμαστώ, γιατί θα πάμε στη μάνα μου για φαγητό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα κοριτσακια μου!!εδω ειμαι ακομα.αυριο πρωι παω για εξετασεις και μετα κατα τις 12 θα με δει παλι ο γιατρος και θα μου πει τη συνεχεια.αν δε σπασουν τα νερα μεχρι αυριο, παμε με προκληση τριτη η τεταρτη, αναλογα πως θα με δει αυριο.δε σχολιαζω γιατι παω να φαω με τον αντρουλη μου.α, εχω τρομερες καουρες 2 μερες τωρα!!!εχω πεθανει στα χαμομηλια αλλα δεν κανουν τιποτα!!!!πολλα φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φίλες μου γλυκές εδω και εγω με την μικρούλα μου μόνο ακόμα ο μικρός είναι για λίγο στην θερμοκιτηδα και είμαι πολυ στεναχωρεμενη αν και είναι καλα απο ότι Μου λένε εγω φοβάμαι του έχουν οξυγόνο γιατί κάνει αριθμιες στην αναπνοή του .......

Απο ότι βλέπω δεν έχουμε γενητουρια ε??? τι γίνετε βανεσακι????

Κατα τα αλλα είμαι καλα και την Τρίτη μάλλον βγενω σας ευχαριστω και πάλι για της ευχές σας κοριτσακια μου και για τα μηνύματα στο κινητό μου δεν σας έχω απαντησει γιατί ο χρόνος μου είναι λίγος σας φιλω ολες γλυκα και θα τα πούμε πάλι μόλις μπορέσω............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νια μου να σου ζησουν τα μωρακια σας, γερα και καλοτυχα να ειναι.Μην στεναχωριεσαι συντομα θα εχεις και τον μικρουλη σου αγκαλια!!!

Κοριτσια τι κανετε?Βανεσσακι,Αννα Μαρια μηπως γεννησατε καλε? Εγω ειμαι σε κατασταση χαμος στο ισιωμα....ζητημα αν εχω κοιμηθει απο την ημερα που γεννησα συνολικα 6 ωρες....μονιμως με το βυζι εξω,και αρχισε να εχει και κολικους....χθες το βραδυ δεν μπορουσαμε να την σταματησουμε απο το κλαμα....εβαλα κι εγω τα κλαματα γιατι εκλεγε και η φραουλιτσα...πω πω τι θα κανω,τα εχω παιξει....

παντως μια λεχωνα θελει απιστευτη ψυχολογικη συμπαρασταση...μακαρι να μπορουσα να μπαινω περισσοτερο ..το ξερω θα με στηριζατε....

Σας φιλω ολες και σας σκεφτομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γυρισαμε και εμεις...σπιτακι μας επιτελους...κουραστικα πολυ...εε οπως και να εχει αλλιως ειναι το σπιτι σου...μετα στον γυρισμο πωπωωω πεθαναμε η μικρη εχει θεμα με το καθησμα του αυτ/του...την ημερα δεν εχει προβλημα αλλα το βραδυ φοβαται και την πιανει υστερια...ρε τι φωτακι βαλαμε στον αναπτηρα να φωτιζει πισω..τι το κινητο στη προσωπο να φεγγει..τπτ...υστερια μιλαμε ...αρχισα και εγω να κλαιω δεν ηξερα τι να κανω...στο δρομο δεν βρισκαμε παρκιν κα σταματησουμε να την παρω αγκαλια να την κοιμησω..τελικα την σηκωσα μιλαμε ειχε τσιτωσει το σωμα σαν ξυλο και δεν κουνιωτανε..μου εκανε παραπονα και κοιμηθικε και την ξανα εβαλα στο καθησμα...αχ ελπιζω να το συνηθισει δεν ξερω τι αλλο να κανω...τωρα ειναι στο ρηλαξ με μουσικουλα και μιλαει στα παιχνιδια..Αναστασακο ηρθατε σπιτιι αντε με το καλο και καλη λοχεια...ποναει ο θηλασμος ποναειιι...Αγγελικη εμενα με βοηθησε η κρεμουλα της μεντελα με λανολινη βαζεις πανω γαλα και μετα την κρεμα και αφηνεις ετσι ακαλυπτο το στηθος...εγω το αφηνα 10λεπτα και το εκλεινα και πριν θηλασω το καθαριζα...σε εχει κανει πιπιλα δεν πινει γαλα ολη μερα..εμενα εχει μαθει την πιπιλα και οταν ερθει η ωρα μετα το θηλασμο να φαει γκρινιαζει γιατι το στιθος βγαζει γαλα και θελει πιπιλα..και μετα το μπιμπερο για αυτο σε θελει για να χουζουρεψει..εμενα το μονο που κανει κατα τη διαρκεια της ημερας ειναι οτι ξυπναει πολλες φορες και θελει την αγκαλια μου...μονο εμενα...τωρα γυρισε και ο αντρας μου και ελπιζω να καθεται σε αυτον...κοριτσια μετα απο 2 βδομαδες με τους γονεις μου...δεν θελω να μεινω με κανενανννν...ειπα στον αντρα μου ΛΑΛΗΣΑΑΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕΡΒΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΜΕ ΤΟΥς ΔΙΚΟΥ ΣΟΥ...ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ....ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ...λεω ωωωχ καταλαβαααα...Νιακιιιι αχχ με το καλο να πας σπιτι με τα μπεμπακια σου...Εγω δεν ξερω αν σας το ειπα το ονομα....χιχι Mila την βγαλαμε...τωρα απο βαπτιση μπορει και να παμε πανω να την κανουμε του χρονου...θα δειξει...ζηλεψα που δεν πηγα παντως...ααα κοριτσιααα ΞΕΛΑΜΠΗΚΑΡΙΣΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑΑΑ..ενα εχω να σας πωω...με εραψε τοοοσοοο που περασα ενα δραμααα...αφου ελεγα και ξανα ελεγαα ΟΧΙ ΠΑΛΙ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥΥΥ...το περασα μια φοραα οχι παλιιιι ελεοςς...Καλε Αννα Μαριααα Αντρεα θα το βγαλειςςς και γιατι δεν το ελεγες τοσο καιρο μυστικο το ειχες...χιχιχιχιχ...φιλακια Λενακι Επιστημη...Ηλιανα,Αναστασια,Νια ,Νανσυ.καλε που ειναι η Νανσυυυ...και στις υπολοιπεςςς Χριστιναααα που εισαι καλεεε τι κουκλι ειναι ογιοςςς πεθανωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι!

Εγώ έχω κάτι πονάκια περιόδου, συσπάσεις, πόνους μέσα στον κόλπο. Δηλαδή αυτά που έχω εδώ και τρεις βδομάδες περίπου!

Αναστασία, κουράγιο. Ο πρώτος καιρός είναι ο δύσκολος! Ελπίζω να σε υποστηρίζει ο άντρας σου.

Εύη, άσε, άσε, εμείς μια φορά τη βδομάδα και αν πηγαίνουμε στους γονείς μου για φαγητό, και τρελαινόμαστε... Πού να μέναμε κιόλας...

Νία, μια χαρά θα πάει και ο μικρούλης σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυσκολα Αννα Μαρια δυσκολαα με 2 παιδια και τρελα μεσα στο σπιτι και οσο να ειναι δεν ειναι δικο σου να εχεις μια ανεση...10 χρονια μενω με τον αντρα μου και εχω αλλαξει χουγια τι να πωωω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τι να πω που έλειπα δέκα χρόνια στη Θεσσαλονίκη και όταν γυρίσαμε μείναμε με τους γονείς μου δύο χρόνια; Απορώ πώς δεν κατέληξα στο ντιβάνι κάποιου ψυχίατρου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποσο το καταλαβαινωωω....λαλησααα...και λεω στον αντρα μου αν χρειαστει να μεινω με καποιον αλλον νομιζω θα παθω ψυχολογικοο...μπλιαχχχχ...σπιτι μουυυ κρεβατι μουυυυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πάρα πολύ δύσκολο... Εμένα ειδικά οι γονείς μου είναι ηλικιωμένοι, έχουν τις παραξενιές σου που όλο και μεγαλώνουν, με τί-πο-τα...

Ουφ, δε μ΄αρέσει το χειμωνιάτικο ωράριο... Τώρα σχεδόν νύχτωσε... :( Ούτε πέντε δεν είναι... Αν πήγαινα σχολείο τέτοια ώρα θα ξεκινούσαμε... Κι ούτε καν τέτοια ώρα, νωρίς είναι ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα ομορφιές μου...:)

βλέπω πώς δεν έχουμε κάποια απρόοπτη γέννα... :lol::lol: ...άρα είμαστε όλες εδώ..παρούσες και σε ετοιμότητα....;)

πολλά γλυκά φιλάκια σε όλες....;)......δεν μπορώ να γράψω γιατί έχουμε κόσμο από Θεσσαλονίκη που ήρθε να μας δει και πρέπει να ετοιμαστώ για να φύγουμε....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τωρα που κοιμαται η μικρη θα σας πω επι τροχαδιν την γεννηση της φραουλιτσας μου.

Πρωι 6.00 η ωρα και μεσα στον υπνο μου καταλαβαινω να γινομαι μουσκεμα αλλα αισθανομαι και ενα γρηγορο παφ απο κατω..σηκωνομαι με την υποψια αλλα δεν θελω να το πιστεψω γιατι ξερω πως ειναι νωρις....παω στο μπανιο και τα νερα συνεχιζουν να τρεχουν και παρατηρω οτι εχω και στο σκουπισμα αιμα....εκει πηρα φωτια και το πιστεψα....φωναξα τον ανο οποιος σηκωθηε μεσα στον πανικο και δεν ηξερε κατα που να παει... :lol::lol: ευτυχως ειχα κανει λιστα πριν λιγες ημερες και ηξερα τι επρεπε να φορτωσω στο αυτοκινητο.Ετοιμαστηκα,ντυθηκα φορτωσαμε και πηγαμε στο ιατρειο του γιατρου μου.....εκει κοριτσακια εφαγα το δαχτυλακι.....2 διαστολη η Αναστασια

Ξεκιναμε για νοσοκομειο.....παω με ετοιμαζουν...κοντρα ξυρισμα γιατι δεν προλλαβα να κανω μποτε :P και μπηκα στην αιθουσα....στη διαστολη 4 μου εκαναν επισκληριδιο ολα μια χαρα μεχρι τις 12.00 ειχα φτασει 8 διαστολη ....ο γιατρος μου απιστευτος....μοναδικος..δεν υπαρχει αλλος....στην διαστολη 10 με 5 ωθησεις την εβγαλα την φραουλιτσα .....ακομα το θυμαμαι και κλαιω....μου την πηραν αμεσως ομως λογο πρωοροτητας να την ελεγξουν και να την βαλουν προληπτικα σε οξυγονο,το οποιο ευτυχως δεν χρειαστηκε....μεχρι να μου την φερουν εκλεγα....ευτυχως ειχα και τον αντρουλη μου μεσα ο οποιος με στηριξε απιστευτα και μοιραστηκαμε αυτην την απιστευτη θεικη στιγμη μαζι!!!

Αφου την ειδε η παιδιατρος μου την εφεραν και ξεσπασα σε κλαματα για αλλη μια φορα.....ονειρο ζω ακομα....δεν το πιστευω οτι την εχω αγκαλια.....ο Θεος και η Παναγια να εχουν ολα τα μωρακια καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...