Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν12


Recommended Posts

EIPE OTI EXOUN STAMATISEI NA TA PARAGOUN APO TO KALOKAIRI!!!!!!!!!PW RE GAMWTOOOOOOOOO DEN TO PISTEVW...TI THA KANW TWRA????????PAEI TWRA H MHTERA MOU PALI STHN DERMATOLOGO....FFFFFFFFFF KAI EIXA MIA ELPIDA ME AYTES TIS ENESEIS RE GAMWTO!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

NAI YPARXEI LOSION ALLA LOSION VAZW KAI TWRA KAI DEN EXW DEI AKOMA APOTELESMA...EINAI MEGALO TO PROVLIMA...THA KANEI PARA POLY KAIRO NA KSANAVGOUN!!!!!ME TIS ENESIS THA GINOTAN PIO GRHGORA!!!!!!!!!!!re gamwtooooooooooooo ta neyra mou den mporw allo evala kai ta klamata prwi prwi teleia!!!!!!! :cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγουρα μονο λοσιον υπαρχει???γιατι δεν πας και σε εναν αλλο δερματολογο????δεν ξερεις καμια φορα!!!μην απογοητευεσαι βρε κοριτσακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε χριστινακι για πηγαιντε και σε αλλα φαρμακεια...μπορει σε καποια να εχουν ξεμεινει....επισης μπορει να εχει βγει κατι αλλο που να αντικαθιστα αυτες τις ενεσεις...και τελος σκεψου οτι για να μην τις βγαζουν πια καποιος λογος θα υπαρχει....μπορει τελικα να ειναι και για καλο.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω είμαστε κι εμεις..

Γιωτακι, έχω να απόλαυση ύπνο πολλούς μήνες κοριτσάκι μου..τώρα επειδη θηλαζω ξύπναω συχνά..έχω το αι πάντ στο κόμοδινο και μέχρι να απο κοιμηθεί ο μικρός μπαίνω καμία φορα στο μαμμυ για να μην αποκοιμηθω εγω..είχα βγάλει κι εγω αιμορροειδες στην εγκυμοσυνη αλλα οχι απο δυσκοιλιοτητα αλλα επειδη πίεζε το μωρο..ο γιατρός δεν ήθελε να μου δώσει τίποτα και μου είπε να βάλω ελαιόλαδο ..πέρασε ο πόνος άλλα οι αιμορροειδες έφυγαν όταν γέννησα..

Ηλιαννακι, να σου ζήσει ο χρηστακος σου!χαρουμενα μηνογενεθλια!!πέρασε κιόλας ένας μήνας..πωπω..εγω είχα λοχεια για κανά δυο βδομάδες..μετα μόνο κάτι λίγα μια φορα στο τόσο..

Ο γιατρός μου είπε ότι μπορει να περάσουν μήνες μέχρι να ξαναδώ περίοδο..εχει σχέση ο θηλασμοσ υποθέτω..

Βάνεσσακι?πες αλεύρι...ο πέλαγος σου σε γυρεύει...αλλα μάλλον δεν σε βρίσκει..

Χριστινακι, πάρε τηλ την εταιρεία η τον αντιπρόσωπο και ρωτά..μπορει α σταμάτησαν να τις βγάζουν αλλα όλο και σε κάποιο φαρμακείο έχουν εμεινει..είμαι σίγουρη..εκτός αν τις απέσυραν..πράγμα σπάνιο..τι ενέσεις είναι αν επιτρέπεται?δλδ ποια ουσία?ποιας εταιρείας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

Σήμερα είναι η μέρα της Νίας μας!!!Με το καλό κοριτσάκι μου να πάρεις

τα ζουζουνάκια σου αγκαλίτσα και όποτε μπορείς περιμενουμε νεάκια!!!!

Βανεσσάκι εσένα σε βλέπω αύριο!!!

Χριστινάκι δεν μπορεί σε κάποιο άλλο φαρμακείο θα βρεθούν αυτές οι

ενέσεις, αλλιώς σίγουρα θα υπάρχει κάπι άλλο με τα ίδια συστατικά, μην

ανησυχείς μικρό μου!!Όσο για τα γαμοβαπτίσια και τους καλεσμένους μεγάλη

πίκρα...μαζεύονται ένα σωρό!!!ίσως καλύτερα να καλέσεις μόνο αυτούς που

πραγματικά θέλεις να είναι κοντά σου αυτή την ιδιαίτερη στιγμή!!

Γιωτούλα τι είναι πάλι και αυτό με το εντεράκι σοy;είχα και εγώ θυμάμαι

συχνά διάρροια στην εγκυμοσύνη.υπομονή καλή μου...

Βάσω μου λαχτάρησες φιλενάδα;ευτυχώς όλα καλά, περαστικά!!!!

Κορίτσια και εγώ για τις αιμορροϊδες έβαλα proctosynalar και είναι πολύ

αποτελεσματική!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα αντε Νιααα περιμενουμε νεαα...εγω στις αιμοροιδες ειχα βαλει ξυλοκαινη τζελ αυτο μου ειχε δωσει και με ανακουφιζε πολυ...Χριστινα και εγω νομιζω οτι θα βρεις σε αλλο φαρμακειο εγω το επαθα 2 φορες μια με τα υποθετα που δεν εβρισκα στο Αιγιο και ειχαν τελειωσει παντου και μου εστειλε η μανα μου απο ερετρια και μια με τις ενεσεις κορτιζονης που εκανα για τα πνευμονια της μικρης οπου βρικα μεν αλλα ηταν και οι τελευταιες...δεν μπορει καπου δεν θα εχουν μεινει..αα και για τις ενεσεις μου ειχε πει η γιατρος αν δεν τις βρω να μου δωσουν καποιες αλλες παρομοιες...για ρωτα τι αλλο υπαρχει..Ηλιανα μου χαρουμενα μηνογενεθλια κοριτσακι μου...δεν ξερω πως ειναι με 3 παιδια αλλα και με 2 εχει τις δυσκολιες του...παλι καλα που τα περισσοτερα τα κανει μονος του ο Χριστοφορος αλλιως θα ειχα λαλησει...φανταζομαι εσυ με τον Αγγελακο που ειναι ακομα μωρο...οσο για τα λοχεια εμενα 40 και λιγο ημερες μου κρατησαν οποτε μια χαρα εισαι ακομα...απο περιοδος τπτ φυσικα θηλαζω ακομα οποτε θα αργησει να ερθει...Αγγελικη ποσο ειναι το δικο σου?Δεν εχει κοψει ακομα το βραδινο γαλα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia den xerw lene ti exei kleisei to ergstasio pou ta evgaze ti na pw...tha pame kai sto sygrou to nosokomeio pou einai mono gia dermatologika...einai to kalytero lene...gia na doume ti tha mas poune kai ekei!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανεσσακι λες να σε εφαγε στη γωνια..... :lol::lol::lol::lol::lol: αντε μου φαινεται θα γεννησουμε και εμεις και εσυ ακομα θα πηγαινεις για περπατημα :D:D:D:D

χριστινακι οντως το καλυτερο νοσοκομειο ειναι το συγγρου για δερματολογικα.....αλλα δεν ξερω ποσο καιρο κανεις να κλεισεις ραντεβου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

prepei na pame ekei apo para poly nwris kai na paroume xartaki protereothtas...ase xamos ginete ekei exei para poly kosmo apo oti exw akousei....kalh mou thxh loipon :?:?:?:?

vre vanessaki mhpws ths aresei ths mpempas to perpathma????????axaxaxxaxaxaxaxaxa vre ante na geniseiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis tha mas skaseis!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!!!!!!!!!!!!!!το νιακι μας λογικα θα εχει γεννησει τωρα...........να σου ζησουννννννννννννννν!!!!!!!!

η ανναμαρια αργει πολυ............ειναι ηδη 2............που εισαι καλε;;;;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax nai den mporei sigoura tha exei genisei twra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!den mou exei steilei akoma mhnyma pantws....eeee kai pou na steilei twra tha petaei sta syneffa!!!!!!!!!!!!!sympetheroula mouuuuuuuuuuuuuuuuuuu na sou zhsoun ta mwrakia sou!!!!!!!!!!!gera kai kalotyxa na einai sthn zwoula tous kalh loxeia kai se esena se perimenoume na mas peis neaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kale anna maria emfanisou mhn kryvese kai mas anxwneis!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, μισή ώρα έκανα να σας διαβάσω... Κολλούσε και δε μου άλλαζε τις σελίδες...

Που λέτεεεεε... Πήγαμε για διάφορες δουλειές το πρωί (δικό σας μεσημέρι!) και πριν κανένα μισάωρο γυρίσαμε. Κατ' αρχήν πήγαμε στη δημοτική βιβλιοθήκη να επιστρέψω τα βιβλία που διάβασα και να πάρω καινούρια. Και τι μου λένεεεεεεεεε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Ότι θα κλείσει η βιβλιοθήκη για κτιριακή αναβάθμιση για ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ....................... Κι εγώ τι θ' απογίνω ένα ολόκληρο εξάμηνο;;;;;;;;;;;;;; Δεν μπορώ ν' αγοράζω πεντέξι βιβλία το μήνα... Φαντάζομαι με το μωρό δε θα έχω και πολύ ελεύθερο χρόνο, αλλά πάλι, πώς θα μείνω χωρίς βιβλία για έξι ολόκληρους μήνες;;;;; Θα μπορούσα να δανείζομαι απ' τη βιβλιοθήκη του σχολείου, αλλά μέχρι το τέλος Φλεβάρη δεν πηγαίνω σχολείο... Θα κοιτάξω να δανείζομαι από καμιά φίλη/φίλο μου... Κλαααααααααααααααααααψ.................... Μεγάλη συμφορά μας βρήκε...

Μετά πήγαμε γιατρό, μου πήραν πίεση, ούρα και καρδιοτοκογράφο. Το μηχάνημα έδειξε έντονες συσπάσεις, όχι πολύ συχνές, τις οποίες φυσικά κατάλαβα, αλλά χωρίς καθόλου πόνο. Για να δούμε...

Μετά απ' αυτό πήγαμε στη μάνα μου που έχει γενέθλια, και φάγαμε κιόλας εκεί πέρα. Φεύγοντας πήγαμε και για κάτι ψώνια, οπότε στις τρεις γυρίσαμε...

Σχολιάζω ό,τι θυμάμαι:

Ηλιάννα, χαρούμενα μηνογενέθλια!

Χριστίνα, κρίμα αυτό με τις ενέσεις... Αλλά όπως σου λένε και τα κορίτσια, ίσως να υπάρχουν σε κάποιο άλλο φαρμακείο. Πότε σταμάτησαν να τις βγάζουν;

Γιώτα, κι εγώ έχω πάθει διάρροια δύο φορές νομίζω στην εγκυμοσύνη και πονούσα φοβερά... Και αιμορροΐδες είχα με αίμα, αλλά τώρα έχουν υποχωρήσει. Γενικά είναι ό,τι να 'ναι, μία έχω δυσκοιλιότητα, μία έχω αίμα, μία ό,τι να 'ναι.

Λένα, άχου τι γλυκούλης ο Αναστάσης που σου ζητούσε συγγνώμη... Φαντάζομαι να ηρεμήσεις μόλις γεννήσεις. Πάντως, καλύτερα να ξεσπάς στον άντρα σου παρά στον μικρό. Γι' αυτό τους έχουμε τους άντρες... Κι εγώ χτες βράδι, πήγα να βάλω την κολπική κρέμα, και τσουπ! έρχεται ο άντρας μου να κοιμηθεί. Αυτό μια ζωή κοιμάται στις τρεις-τέσσερις, και χτες θυμήθηκε να κοιμηθεί από τη μιάμιση. Παιδευόμουν πόση ώρα και δεν έμπαινε, κάπου είχε σκαλώσει και δεν προχωρούσε. Τελικά τον έδιωξα και μόοοολις έφυγε, ξεσκάλωσε και μπήκε μια χαρά!!!

Γκερλ-Βάσω, πάλι καλά που ήταν κολικοί εντέρων. Κι εμένα με πιάνουν καμιά φορά (τα ό,τι να 'ναι που λέγαμε), και δεν μπορώ ούτε να περπατήσω...

Τώρα η Νία μας θα κρατάει στην αγκαλιά της τα μωράκια της!!!!

Σας φιλώ όλες, μια που δε θυμάμαι τι άλλο γράψατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna μαρια παλι μας την εσκασες!!!

κοριτσια, εχω λυσσαξει απο την πεινα!!!μαγειρευω μπιφτεκακια με πατατες και περιμενω να φαω μαζι με τον αντρα μου που θα ερθει κατα τις 4.30!!!!μετα, στις 8 θα παμε γιατρο και μετα σε κατι φιλους!!!ελπιζω να εχουμε καλα νεα σημερα απο το γιατρο!!!!αννα μαρια πολυ σε καταλαβαινω με τα βιβλια!!!!και οντως εμενα παρολο που μου αρεσει να τα αγοραζω και να τα εχω μετα στη βιβλιοθηκη μου, πλεον δε συμφερει να αγοραζεις τοσα βιβλια!!!

χρονια πολλα για τη μαμα σου!!!!!!να τη χαιρεστε!!!

τι σου ειπε για τις συσπασεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna maria eipan oti ekleise h eteria pou ta vgazei to kalokairi..tha doume twra ti tha kanoume tha paw kai sto syggrou na doume ekei ti tha mou poune....ouuuuuuuuuf

kale mhn sas gia ta vivlia den tha exeis toso xrono na diavaseis...kai na exeis ligo xrono tha thes sigoura na koimitheis!!!!!!

h kremma den sou empene epeidh mphke o antras sou sigoura....den hsoun aneth kai xalarh mallon to exw pathei kai egw me ton antra mou ayto me xapi kolpiko.....vre vges eksw tou lew den mporw na eisai edw kai egw na vazw to xapi den xerw den einai kai to kalytero theama!!!!!!!!!!!!!!!!!!xaxaxaxaxaxaxa

axxxxxxxxxxx to niaki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ti na kanei arage?????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσάκι, φάε παιδάκι μου, μην κάθεσαι νηστική! Φαντάζεσαι να σπάσουν τα νερά και να μην προλάβεις να φας; Εμένα τώρα έχουν πλακώσει όλοι και μου κάνουν υποδείξεις. Τις προάλλες μου έλεγε μια φίλη μου που έχει δύο παιδιά, να προσέχω την ώρα της γέννας να μη σφιχτώ και να τραβήξω το παιδί πίσω. Ε, από εκείνη την ώρα σκέφτομαι ότι θα σφιχτώ ασυναίσθητα. Χτες έρχεται η μάνα μου και μου λέει "θέλω (θέλω, έλεος), να μην πανικοβληθείς από τους πόνους και να προσεύχεσαι μπλα μπλα". Σήμερα μου είπε να μην τρώω πολύ και να βαρυστομαχιάζω, γιατί αν με πιάσουν οι πόνοι τι θα γίνει; Έλεος πια, ο καθένας αρχίζει τις υποδείξεις και με αγχώνουν!

Κι εγώ θέλω να αγοράζω τα βιβλία για να μου μένουν, αλλά με τόσα έξοδα κι ένα μισθό, δε συμφέρει καθόλου... Σίγουρα δε θα έχω πολύ ελεύθερο χρόνο τώρα, αλλά π.χ. την ώρα που θα θηλάζω τι θα κάνω; Θα κοιτάω τον τοίχο;

Για τις συσπάσεις δε μου είπε τίποτα ο γιατρός γιατί δεν ήταν εκεί εκείνη την ώρα. Θα δει μετά το καρδιογράφημα, αλλά δε νομίζω ότι θα έχει και κάτι να μου πει. Στην εβδομάδα που είμαι είναι το φυσιολογικό και το αναμενόμενο! Τώρα έχω κάτι περίεργα πονάκια, αλλά της πλάκας.

Χριστίνα, εμένα χτες είχε γυρίσει απ' την άλλη, αλλά πάλι δεν μπορούσα. Έσπρωχνα αυτό το πράγμα και είχε σκαλώσει. Το ίδιο και το πρώτο βράδι που δεν ήταν στο δωμάτιο, αλλά θα ερχόταν και αγχωνόμουν να τελειώνω πριν έρθει. Ε, το πρώτο βράδι βρήκε όλη η κρέμα έξω, χτες ευτυχώς τα κατάφερα και την έβαλα! Φοβόμουν κιόλας μην κάνω καμιά χαζομάρα και τραυματιστώ... Αμάν πια.

Πάντως, για τις ενέσεις που λες, σίγουρα θα βρείτε άκρη. Κατ' αρχήν ο γιατρός που στις έγραψε, δεν ήξερε ότι έκλεισε το εργοστάσιο; Και δεν μπορεί να μην υπάρχει κάποιο αντίστοιχο προϊόν. Ένα εργοστάσιο τις φτιάχνει παγκοσμίως; Σίγουρα θα κυκλοφορήσει κάτι άλλο, δεν μπορεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια σήμερα ο αντρούλης μου είναι άρρωστος, έπαθε γαστρεντερίτιδα…

Έτρεχα να βρω εφημερεύον φαρμακείο, και πρέπει να προσέχουμε τον μπεμπούλη μην κολλήσει το μαναράκι μου!!!!

Χριστινάκι σταμάτησε ο γιόκας σου να κάνει γουλιές;;

Εμένα κάνει αρκετά συχνά μετά το φαγητό ή αργότερα, η παιδίατρος που τον είδε και έκανε και εκείνη την ωρα μου είπε ότι είναι φυσιολογικό αλλά εμένα με στεναχωρεί, σκέφτομαι να τον κουνήσω ακόμα και να τον αλλάξω.

Χιλια σύγγνωμη βρε φιλενάδα έχω χάσει κάποια επεισόδια τι έπαθες;;; κάτι με τα μαλλιά σου;;;;

Νιάκι τώρα θα έχεις γεννήσει τα αγγελούδια σου!!!!!

Να σου ζήσουν, να είναι τυχερά και καλότυχα και να τα καμαρώσετε!!!!

Λενάκι μου πως είσαι φιλενάδα;;

Γιατί πέφτεις έτσι ψυχολογικά;;;

Γκιρλ μου, τι έμαθες κοριτσάκι μου νυχτιατικα ?

Είσαι καλύτερα;;;;σημασία έχει ότι το μωράκι είναι μια χαρά!

Ηλιαννάκι τι κάνουν τα ζουζούνια σου;;

Εσύ πως είσαι;;;

Να χαίρεσαι και το αγοράκι σου!!!!να τα εκατοστήσει!!!!!!

Γιωτάκι πώς είσαι καλύτερα;;; Περαστικούλια σου!!

πρόσεχε γιατί κυκλοφορεί ίωση γαστρεντερίτιδας!!!!!

Δωράκι μου τι κάνεις;;;

Πώς τα πας με το αγγελουδάκι σου;;;

Άννα Μαρία ……………. Και η μαμά μου σήμερα έχει γενέθλια!!!!

Να τις χαιρόμαστε!!!!!!!!!!

Πλησιάζεις και εσύ στο τέλος!!!!!!

Βανεσάκι μου γλυκό περιμένουμε νέα από τον γιατρό….αντε κοντεύεις και εσύ!!!!!

Βαδίζεις όμως στο δρόμο που χάραξα!!!!!! Χα χα χα

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARAKI DEN MOU EXE STAMATISEI TELEIWS AKOMA MOU KANEI SE MERIKA GEYMATA SE KATALAVAINW APOLYTA EINAI POLY SPASTIKO...KAI EGW KATHE FORA POU TON KOUNAW LEW TWRA THA VGALEI.....KALA EIDIKA STHN ARXH TA FORmakia TA ALLAZAME TO ENA META TO ALLO!!TWRA KAPWS KALYTERA EINAI KANE YPOMONH!!!!EMENA O GIATROS MOU EIPE TI EFOSON PERNEI KANONIKA VAROS DEN EXEI PROVLIMA!!ESENA APO VAROS PWS EINAI??PERNEI KANONIKA???THILAZEIS???

EXW GHROHDHS ALOPEKIA MARAKI KAI ME THN EGGYMOSYNH EXEI XEIROTEREPSEI OSO DEN PAEI....TO KEFALI MOU EXEI GEMISEI KENA POU DEN EXW KATHOLOU MALLIA KAI OPWS KATALAVAINEIS H PSYXOLOGIA MOU EINAI POLY XALIAAAAAAAA!!!!!!!!!!EINAI DRAMA H KATASTASH!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...