Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012 Νο2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

loritsakia m kalnspera

katarxas elina bravo teleio t dwmatio uperparagwgn!!!!super ante koritsaki m me t kalo na t xarei na t euxaristn8ei t bebe s kai n'akolou8nsoun k alla....bebe!!!!

emeis pngame gia kounies klp koritsia eida uperoxa pregmata pngame se kataskeuastn sto menidi me pm lew ta panta se opoia evdiaferetai!!uperoxes times kai monadika pragmata kai...an exeis kamia idea..kapoia dikn s zwgrafia kapoio diko s sxedio klp sto ftiaxnoun!!!!kata 99,9% 8a ta kleisoume ola apo'kei gt mas aresan kai san an8rwpoi polu,pera ap'tn douleia tous p ntav pragmatika favtastikn!!!!

ax aurio giatrouln epitelous

filakia se oles ta leme aurio mmmmmmmakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγγυουλες,πως ειστε σημερα??Ελινουλινι,τελειο το δωματιο,αξιζε η τιμη!!Αν μετα απο αυτο δεν θελει να κοιμαται στο δωματιο του τα βραδια τι να πω,θα το τραβατε για να το βγαλετε απο κει..twiggy κι εγω αυτην την καμπυλη ειχα κανει,εφυγα κι εκανα και βολτα κιολας,την εκανα σε ενα μικροβιολογικο της γειτονιας και ευτυχως βγηκε πολυ καλη,οποτε τρωω ελευθερα,μου ανοιξε κι η ορεξη παλι αυτες τις μερες! :D Εβατσι αφου σας αρεσαν αυτο να κανετε,δεν ειναι καιρος να σκορπαμε τα λεφτα οπου να ναι,αρκει να μην κανουμε συνεχεια συμβιβασμους βεβαια..χθες πηγα στο δωματιο της μπεμπας κι ανακαλυψα οτι αν δεν ξεκινησω αμεσα θα γεννησω και δεν θα χω κανει τιποτα,περα απο το βαψιμο και τα επιπλα δεν εχουμε κανει τιποτα.Πρεπει να ξεκινησω δουλεια και να πιεσω τον αντρα μου που επειδη τα τελευταια ειναι αβαρειες θελει να τα αφησει για τα Χριστουγεννα(που θα μαι στον 9ο :shock: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evatsi καλημερα στειλε μου πμ εχω την εντυπωση ξερω ποιο λες αλλα στειλε μου γιατι εχω δει ενα στην Λ.καραμανλη αλλα δεν εχω μπει να δω και να ρωτησω ακομα !! Με το καλο σημερα στον Γιατρο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγγυουλες,πως ειστε σημερα??Ελινουλινι,τελειο το δωματιο,αξιζε η τιμη!!Αν μετα απο αυτο δεν θελει να κοιμαται στο δωματιο του τα βραδια τι να πω,θα το τραβατε για να το βγαλετε απο κει..twiggy κι εγω αυτην την καμπυλη ειχα κανει,εφυγα κι εκανα και βολτα κιολας,την εκανα σε ενα μικροβιολογικο της γειτονιας και ευτυχως βγηκε πολυ καλη,οποτε τρωω ελευθερα,μου ανοιξε κι η ορεξη παλι αυτες τις μερες! :D Εβατσι αφου σας αρεσαν αυτο να κανετε,δεν ειναι καιρος να σκορπαμε τα λεφτα οπου να ναι,αρκει να μην κανουμε συνεχεια συμβιβασμους βεβαια..χθες πηγα στο δωματιο της μπεμπας κι ανακαλυψα οτι αν δεν ξεκινησω αμεσα θα γεννησω και δεν θα χω κανει τιποτα,περα απο το βαψιμο και τα επιπλα δεν εχουμε κανει τιποτα.Πρεπει να ξεκινησω δουλεια και να πιεσω τον αντρα μου που επειδη τα τελευταια ειναι αβαρειες θελει να τα αφησει για τα Χριστουγεννα(που θα μαι στον 9ο :shock: )

Ωχ ωχ ωχ στον 9ο :shock::shock::shock: δυσκολη υποθεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια επιδη ειμαι λιγο ασχετη και η δευτερομανουλες θα εχετε μια συμβουλη αυτο το καροτσι ειναι καλο ? εννοω και για λιγων μηνων και για μετα που θα ειναι μεγαλυτερο? http://www.toys-shop.gr/product_info.ph ... stprice.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυσκολη οντως,οποτε σκεφτομαι να τον κουρδισω λιγο,το κακο ειναι οτι πλακωσε πολλη δουλεια του καημενου και δεν προλαβαινει,ερχεται και θελει να ξεκουραστει,αλλα πρεπει να γινουν κι εγω πως θα τα κανω?πχ,πρεπει να κρεμασουμε κουρτινες,με φανταζεσαι στη σκαλα να κρεμαω με την κοιλια??? :roll: Το καροτσι που ποσταρες ειναι καλο,κι εμεις ιδια μαρκα εχουμε,αλλα εμεις εχουμε το easy drive που εχει μονες ροδες και ειναι πιο ελαφρυ,αυτο εχω ακουσει απο μανουλες που το εχουν οτι κουραζει,για το δικο μας δεν ηξεραν να μου πουν αφου ειναι περσινο μοντελο αλλα απο τεστ ντραιβ μας φανηκε πιο ευκινητο γενικα,αλλα ειναι πιο ακριβο..για πιο οικονομικο εμεις ειχαμε δει αυτο:

http://www.ebaby.gr/peg-perego/ieoiinoe ... erego.html

και θα παιρναμε χωριστα ενα καθισμα αυτοκινητου,δεν εχει πορτ μπεμπε αλλα ξαπλωνει τελειως κι εχει και μονες ροδες..αλλα αυτο βολεψε εμας επειδη ψαχναμε πιο ελαφρυ,αν δεν σε πειραζει που ειναι πιο βαρυ ειναι τελειο,εχω ακουσει πολυ καλα λογια απο οσες κοπελες το ειχαν,ασε που μια βολτα να κανεις,καθε δευτερο καροτσι ειναι περεγκο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια....

καλα θα σας πω τι επαθα χθες να γελασετε.....το απογευμα κανει κακα ο ιασονας και παω να τον αλλαξω,οπως τον επλενα στην μπανιερα βηχω και βουρ τα υγρα...μεχρι τα ποδια κατω μου εφτασαν....περνω τηλ τη γιατρο μου λεει πανε στο μαιευτηριο να σου κανουν το τεστ να δουμε αν ειναι αμνιακα....παμε και εμεις και αρνητικο το τεστ....αλλα ειχαμε πολυ γελιο...ο πατερας μου μες την τρελη χαρα.......χαχαχα!!!!!!!!!!και εγω να του λεω τσαμπα ηρθαμε....

τεσπα....σημερα εχω συνεχεια καφετια.......φτανει η ωρα......πηρα τηλ τη γιατρο και μου ειπε αν δεν με εχουν πιασει οι πονοι μεχρι το απογευμα να παω στο ιατρειο να με δει.......ειδωμεν λοιπον.......

εχω κατι ψευτοπονακια αλλα τιποτα το ιδιαιτερο....πολυ μου τι σπαει αυτη η αναμονη........

θα μπω πιο μετα.......φιλια......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraaaaaaaaaaa!!!!

ax!!mpourique ti teleia!!! me sugkinhses pragmatika..polu xaroumeno neo!!!ante euxomai na exeis enan paneukolo toketo kai me enan pono..na einai gero to mwraki sou..perimenoume nea eee!!

to dwmatio tou nathan einai kataplhktiko!!!!mpravo polu kalh douleia!!

as mou pei kapoia pou eimai asxeth pws mporw na sas vrw sto fb??

twiggy nomizw esy eipes oti eisai 33..toso eimai kai egw.

evita ti kaneis???

filakia se oles!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

μπουρικ ερχεται η μπεμπουλα!!!!!!! :D:D τι καλα! αντε ολα να πανε καλα και με ενα πονο!!

ελινουλινι σιγα σιγα να τελειωσεις με το δωματιο και τη τσαντα του μαιευτηριου... μην αγχωνεσαι μετα!

ευχαριστω ολες για την ενημερωση για την καμπυλη ζαχαρου, ελπιζω να πανε ολα καλα!

μαριαπαππα κι εγω εχω ακουσει τα καλυτερα για τα μαθηματα ανωδυνου τοκετου στο Ελενα. Αν δεν ειχα την τυχη με την πεθερα μου κι εγω εκει θα πηγαινα, αλλωστε κι εκεινη εκει δουλευε παντα, τωρα ειναι συνταξιουχος..Αντε με το καλο να ξεκινησεις να μας πεις εμπειριες.. απο ποια βδομαδα ξεκιναει καμια και ποσο διαρκουν τα μαθηματα? Ρωτα γιατι νομιζω κανουν και μαθηματα θηλασμου, μπορεις καποιος να τα παρακολουθησει ακομα και αν δεν γενναει στο Ελενα?

Ευακι μπραβο που βρηκατε οικονομικο και ωραιο μαγαζι.. Εσεις εχετε και διπλα εξοδα οπως και να το κανουμε.. Γραψε μας διευθυνση να το εχουμε στα υπ' οψιν!

Κωνσταντινα μαζευτηκαμε αρκετες συνομήλικες εδω ε?!! τι ωραια.. :)

σας φιλω ολες, καλη βδομαδα με το δευτερο μπεμπε του ποστ να ερχεται!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημεραααα κοιλιτσες!!!

Τι κανετε?Ευχαριστω πολυ για το δωματιο,παντως ναι εχει γινει καταπληκτικοοο,δε χορταινω να το βλεπω,μου φτιαχνω τοσο πολυ τη διαθεση που ολο μεσα μπαινω και το χαζευω!Το φανταζομαι και με τα επιπλακια,με κουρτινα,κουκλακια και με το μωρο μεσα και ανυπομονω!!! :x Οντως αξιζαν τα χρηματα,εκανε φοβερη δουλεια! :D Ναι twiggy,μεσα στο δεκεμβριο μεχρι τον Ιανουαριο με το καλο θελω να τα εχω ολα ετοιμα για να μην αγχωνομαι τελευταια στιγμη...εμεις ειμαστε και κοντα στον τοκετο,ε? :D Α,να ρωτησω,εχετε νιωσει λοξυγγα του μωρου?Γιατι εγω εδω και μια βδομαδα εχει καθημερινα 2-3 φορες... :P

Αχ,bourique τι καλααα,αντε μεχρι το τελος της βδομαδας θα εχεις τη μπεμπουλα αγκαλια!Με το καλο!!!Mariapapa ποιο κοινο γνωστο εχουμε???Στολισατε εσεις τελικα?

Φιλακιααα, παω να δω τι θα μαγειρεψω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυμονούλες μου!!!!!! Τι κάνετε?

Konstantina και εγώ 33!!!!!! τέλεια γίναμε πολλές :lol::lol: λοιπόν στο facebook χρειάζεσαι ονοματεπώνυμο σου στέλνω με πμ το δικό μου.Εγώ έγινα χθες είδη με το Elinoulini kai thn mariapapa και κορίτσια χάρηκα πάρα μα πάρα πολύυυυυυυυυ (ΚΟΥΚΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ) ;)

Εβάκι με το καλό σήμερα να δεις τις κοράκλες σου!!!!

Rose κορίτσι μου ξεκίνα παιρνάνε οι μέρες,, είσαι ήδη 31η εβδομάδα, άσε μωρέ κουράζονται οι καημένοι πολύ και μένα όλοι μέρα τρέχει και χθες είχε ένα ρεπό είπαμε να τελειώσουμε το βάψιμο και σε ένα σημείο μας πετάει το χρώμα από παλιά υγρασία που είχε βάλει ένας σωλήνας όταν αγοράσαμε το σπίτι....τόσα χρόνια δεν είχαμε κανένα πρόβλημα.....έσκασα χθες που το είδα .......

ΑΧ Μπουρίκ έφτασε η μεγάλη στιγμή!!!!!! πλησιάζεις!!!!! άντε με το καλό κοριτσάκι μου και περιμένουμε νέα σου το απογευμα από τον γιατρό!!!!

Twiggy διπλάσια έξοδα έχουμε εμείς οι διδυμομανούλες άσε..... πάντως καλές τιμές έχει και στο motherbaby απ'΄ότι είδα και σε σελτεδάκια και πάνες.......

Ελινουλίνι εδώ το χαζεύουμε εμείς από τις φωτό..... τέλειο!!!!! εγώ την προηγούμενη εβδομάδα 2 φορές ένιωσα λόξυγγα.....συνεχόμενα χτυπήματα ρυθμικά για αρκετά λεπτά!!!! είχε πολύ πλάκα :lol::lol::lol:

Πάω και εγώ να τηγανίσω πατατούλες ....τα λέμε μετά

ΜΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα αυτο με τον λοξυγγα εχει παρα πολυ πλακα! :lol: το νιωθω κι εγω τις τελευταιες βδομαδες.. γενικα και οι κινησεις εχουν γινει πιο εντονες και πρεπει να εχεια ανεβει κιολας αρκετα. Εχθες κλωτσουσε δεξια και ψηλα στο πλαι το ψαρακι!!! χεχε

Ελινουλινι οντως ειμαστε πολυ κοντα στις βδομαδες.. μηπως να ετοιμαζομαι κι εγω πιο γρηγορα ε? :? Σκεφτομουν μεσα στις γιορτες να μαζεψω κουνια, λικνο κλπ που θα παρω απο αλλους και μετα τον Ιανουαριο τα ψωνια.. Μη σου πω οτι σκεφτομουν και τις εκπτωσεις του Φεβρουαριου.. Αν και οσο πλησιαζει ο καιρος και το συνειδητοποιω, νομιζω θα τα κανω ολα πιο γρηγορα, αγχωνομαι λιγο με τα πρωτα βασικα πραγματα που πρεπει να εχουμε μεχρι να σαραντισουμε! Αλλα εδω ειμαστε να τα λεμε..

Κικη κριμα για την αναποδια με το δωματιο αλλα συμβαινουν αυτα στα σπιτια.. κι εμας το δωματιο μας ειναι αρκετα κρυο και ανησυχουμε λιγο, τωρα αφηνουμε και ανοιχτα να ξεμυρισει τελειως απο το βαψιμο, μετα λεει ο αντρας μου να κανουμε τεστ θερμοκρασιας να δουμε πως παει με το κλιματιστικο γιατι δεν αναβουν πολυ τα καλοριφερ στην πολυκατοικια. Ευχομαι να λυθει το θεματακι σας συντομα!

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω με πειθετε σιγα σιγα και μαλλον θα ξεκινησω λιγα λιγα απο σημερα,το απογευμα εχω και παλι σεμιναριο στο ιπποκρατειο.Κι εμας εχει λοξυγγα που και που κι εχει πολλη πλακα,πλεον νιωθω διαφορετικα και τις κλωτσιες της,απο κει που ηταν πιο εντονες τωρα ειναι διαφορετικες,ειναι σαν να πεταει διαφορα μελη προς τα εξω και εχει πολλη πλακα..το κακο ειναι οτι ολη της η τρελα την πιανει το βραδυ,μαλλον με προπονει..κι εγω εχω facebook,θα σας στειλω πμ..αντε παω να κανω καμια δουλιτσα,το αποφασισα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose μου σ ευχαριστω πολύ για τη βοήθεια με το καροτσι ναι ειναι σημαντικο να ειναι ελαφρυ ποσο μαλον για μενα που με σαμιαμιδι ,ααα οχι μην τα κανεις μοναχουλα γιατι η σκαλα ειναι επικινδυνη !! παρακαλα τον καλο σου με ναζακια χαχα....

bourigue πωπω κοντευεις κοντευεις αντε και με εναν πονο τι καλα που μας γραφεις συγχρονος (εισαι ανετη πια ) χαχα εγω δεν θα εχω ψυχραιμια ουτε να μιλησω χαχαχα , δευτερο μωρακι ερχεταιιιιιι

α ωστε λοξιγκας ειναι αυτο βρε κοριτσια και εμενα μου φαινοντουσαν σαν χτυποι της καρδιας τοσο ρυθμικα που το ενιωθα και λεω πως γινεται αυτο ? χαχα ωστε εχουμε κι εμεις λοξυγκα καθε μερα, μας πιανει το βραδακι χεχε.....

εγω μολις πατησα τα 30 αλλη σαν εμενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις κούκλες!

Γιώτα τι λες τώρα! Έρχεται η μικρή σου! Τι καλά! Άντε με το καλό, να πάνε όλα καλά, να είναι αυτή η ευκολότερη γέννα σου και σύντομα να κάνετε αγκαλίτσες με την υγιαίστατη μπέμπα σου!

Κονσταντίνα και εγώ στο club 33 μαζί σας! ;)

Twiggy εμένα στην καμπύλη που ήταν η 3ωρη (πίκρα) κάθισα εκεί όλο το 3ωρο. Βασικά εγώ ήπια ενα ποτήρι νερό όταν ξύπνησα και όταν πήγα εκεί μου είπαν ότι δε μπορώ να πιο άλλο νερό γιατί αλοιώνει το αποτέλεσμα. Για φαγητό δε το συζητάω τίποτα έτσι. Μετά θα πεινάς σαν λύκος! Εμένα με βοήθησε πολύ ένα καλό λογοτεχνικό βιβλίο που είχα μαζί μου και αποσπούσε την προσοχή μου και κατάλαβα ότι όσο πιο ακίνητη καθόμουνα ειδικά στην αρχή τόσο λιγότερη αναγούλα μου έφερνε. Γενικά δε ζορίστηκα πάρα πολύ απλά λίγο βαρέθηκα και πιάστηκα. Θα κάνεις λίγη ώρα υπομονή και θα πάνε όλα καλά μην ανησυχείς!

Elinoulini για το δωμάτιο ότι και να πω είναι λίγο! Απλά τέλειο! Του χρόνου πάντως όταν το μικρό αρχίσει να περπατάει να εξαφανίσετε όλους τους μαρκαδόρους, μολύβια κτλ γιατί η κάθε μουτζούρα στον τοιχο θα είναι μαχαιριά στην καρδιά! :lol: Με το καλό να το χαρει το ζουζουνάκι σας!

Εγώ κορίτσια τελευταίες 2 μέρες να μη με ματιάξω αλλά τα πάω πολύ καλύτερα. Έχω ανακτίσει δυνάμεις μου φαίνεται. Μπήκα πλέον και επίσημα στον 9ο! Χθες στολίσαμε και το δέντρο και πολύ το χάρηκα.

Α δε σας είπα πήγαμε και στο γιατρό το Σάββατο και έχουμε φτάσει τα 2800! :D Μου έδωσε και τελική ημερομηνία καισαρικής την 19/12! Αν όλα πάνε καλά λίγο πριν τα Χριστούγενα θα είμαστε με την μπεμπούλα σπίτι. Αυτά τα Χριστούγεννα θα είναι πολύ διαφορετικά και πρωτόγνωρα για εμάς. Εύχομαι να μην είμαι πολύ χάλια λόγω καισαρικής και να μπορέσω να τα χαρώ και το μωρό αλλά και τα Χριστούγεννα!

Όσο για τον λόξιγκα έχουμε και εμείς συχνά και έχει πολύ πλάκα. Καμιά φορά κρατάει πολύ ώρα και αρχίζω την λυπάμε την καημένη.

Κοριτσια σας αφήνω να πάω να φάω πατατούλες στου φούρνο με λουκανικάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy άσε το έχω μεγάλο άγχος για το δωμάτιο, θέλω να είναι όλα τέλεια και όμορφα και πάνω απ' όλα ζεστά!!!!! να μην αγχώνομαι για υγρασίες και κρύο....και εμείς παρόλο που έχουμε αυτόνομη θέρμανση, τώρα με την κρίση έχουμε ένα μικρό προβληματάκι με το πετρέλαιο με καθυστερήσεις και ξεμένουμε που και που .... και έχω μόνο στο σαλόνι aircodition..... και δεν ξέρω και κατά πόσο είναι καλό για τα νεογέννητα, εγώ το φοβάμαι γιατί με ενοχλεί κλαι εμένα μου δημιουργεί μπούκομα και ματώνει η μύτη μου, οπότε σκέφτομαι και σε αυτά δεν θα κάνει κακό? ρώτα και κανάν γιατρό αν επιτρέπεται, ίσως ξέρει και καμιά δευτερομανούλα.... ;)

Και εμένα φτάνουν ψηλά τώρα οι κλωτσιές..... :lol: μιά ψηλά μια χαμηλά ...χαμός γίνεται...... μου πιέζουν πολλές φορές και το στομάχι και με πιάσει ένας πόνος......

αχ να δω που θα φτάσει και η κοιλιά μου..... έχει γίνει τεράστια :lol::lol: και δεν έχω πάρει και πολλά κιλά .....

Αχ madi τι καλά Χριστούγεννα αγκαλίτσα μπροστρά στο δεντράκι σας με το μωράκι σας!!!!! ΤΕΛΕΙΑ... άντε με το καλό κορίτσι μου, το καλύτερο δώρο χριστουγέννων φέτος!!!!!!

ΟΛΑ ΚΑΛΑ θα πάνε ...πλεον και την καισαρική δεν την καταλαβαίνεις, σηκώνεσαι αμέσως.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw eimai to 1981 t gevarn kleinw ta 31...ax einai periergo auto t...1 xaxaxa meta ok suvn8izeis pisteuw alla t 1 einai duskolo....

giota me t kaloooooo ante na erxontai ta prwta ninakiaaaaaa

gia lo3ugka ...d exw katalavei kati les va eivai k na mnv katalavainw....who knows

se poia evdomada ginetai girls suvn8ws n kampuln zaxarou??

madi plnsiazeis ki esu teleiaaaaaaaa!!!!gt kaisarikn?kala ex8es akousa sto radio 60% twv toketwn katalngoun se kaisarikn stnv ellada n opoia einai vevaia 1n pagkosmiws n ellada...ti lete gi'auto??

kiki m mn stevaxwriesai sumvaivouv auta kai dior8wnonte eukola ...pisteuw!!!!

kala milame gia polu klwtsia...kai eidika n de3ia emena m'exei trelanei ..xaxa polu psnla kai egw kai t gelio einai ta vradia pou arxizei kai mia e3exei kati edw...meta pio ekei meta para pera polu gelio....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twiggy μου να ξεκινησεις και εσυ σιγα σιγα γιατι εγω ηδη βλεπω απο τις αντοχες μου οτι λιγοστευουν,οποτε στον 8ο και στον 9ο δε νομιζω να εχω πολλες αντοχες,οτι μπορουμε ας ξεκινησουμε απο τωρα λοιπον!Εγω μετα απο την παραλαβη των επιπλων θα ψωνισω σελτεδακια,πανακια,σεντονια,φορμακια κτλ και θα αρχισω πλυσιμο-σιδερωμα και θα τα βαλω στη σιφονιερα να τα εχω ετοιμα! :D

Kiki μου και εσυ κουκλα μαμα!!! :lol:

Το ρυθμικο αυτο χτυπημα,σαν χτυπους καρδιας ειναι λοξυγγας :lol: και απο οτι διαβασα ειναι καλο να εχει,δηλωνει υγεια για το μωρο!Αλλα το λυπαμε το καημενουλη γιατι του κραταει αρκετα...5-10 λεπτα!Ναι madi αυτο με τους μαρκαδορους και τα μολυβια το σκεφτηκα και εγω για αργοτερα... :lol: ευχομαι να βαφει εκει που πρεπει και οχι σε τοιχους,τι να πω... :P Αχ,αντε πλησιαζει και η σειρα σου,τελεια!

Φακη εμεις σημερα,παω να φαω γιατι πειναω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε κοντευεις κι εσυ μαντι μου, τα κιλακια του μωρου σουπερ θα παρει κι αλλα μεχρι τα μεσα Δεκεμβριου και θα ειναι μπουλουκακι,γιαμ γιαμ βρε μαντι μουυυυυυ ειμαι και στην δουλεια οχου τι επαθα το φαγακι σου σουπερ χεχε,

ευχαριστω εβακι για την διευθυνση δεν ειναι αυτο που ελεγα τελικα οποτε μια χαρα θα παω και εκει οποσδηποτε φαινεται να εχει καλα πραγματακια !!

Κι εμεις μολις βαψουμε πεταει υγρασια μετα απο εναν μήνα λογω παλαιοτητας του σπιτιου (οποτε αν γίνει το ιδιο και στο παιδικο δεν θα μου κανει εντυπωση) και δεν παιζει ρολο η θερμανση γιατι εγω σαν κρυουλιαρα το ζεστενω το σπιτι μια χαρα...τι να κανεις :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαντι μου μετα τη Μπουρικ ερχεται και η σειρα σου!!! τι καλα... χαιρομαι που εισαι καλυτερα, κι εγω τον τελευταιο καιρο αισθανομαι πολυ καλα, ο 6ος μηνας μου χει 'βγει καλος προς το παρον!Αυτα τα Χριστουγεννα θα ειναι σουπερ για ολες μας!! Ειδικα για εσας που θα εχετε ηδη τα μωρακια σπιτι.. :x

Κι εγω στην αρχη δεν καταλαβαινα οτι ειναι λοξυγγας αυτοι οι χτυποι, αλλα απο αυτα που διαβαζω τα συνδυασα! Εχει πλακα κι εγω το λυπαμαι λιγο, αλλα αφου λενε οτι ειναι καλο...

Κικη δεν το ειχα σκεφτει αυτο με το αιρ-κοντισιον.. :? λες να μην κανει? θα το ψαξω.. ευτυχως εχουμε και μια μικρη σομπα αλογονου που κανει καλη δουλεια...

Ευακι η καμπυλη συμφωνα με τη γιατρο μου γινεται μεταξυ 26ης και 28η βδομαδας!Τελικα εγω θα την κανω στη Βιοιατρικη της γειτονιας, ειναι πολυ πιο φθηνη απο το Λητω (7 ευρω αντι για 37), αλλα δυστυχως μου ειπαν οτι δεν μπορω να φυγω ενδιαμεσα :o θα παρω βιβλιαρακι μαζι...

Ελινουλινι καλα λες, να προετοιμαζομαστε σιγα σιγα.. Εχω κι εγω λιγη αγωνια για τα πραγματα τα βασικα που πρεπει να εχουμε τον πρωτο μηνα. Ας κανει τον κοπο καποια απο τις προχωρημενες ή τις δευτερομανουλες να μας γραψει μια λιστα με τα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ. :roll:

πολλα φιλια, καλα μαγειρεματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελουνίλι σ' ευχαριστώ πολύ ;) και εγώ τα λυπάμαι τα καημένα με το λόξυγγα, τόσο 5-10 λεπτά μου κρατάει και 'μενα.....

Πάντως έχεις δίκιο όσο πιο γρήγορα ξεκινήσουμε τόσο καλύτερα, βαρένουμε και θα μας δυσκολευόμαστε μετά, άσε που θέλουν και τα επιπλάκια καθάρισμα και τα συρτάρια γιατί τα καινούργια πάντα μυρίζουν...

twiggy νομίζω ότι η σόμπα είναι πολύ καλύτερη, βέβαια δεν είμαι ειδικός αλλά ρώτα και έναν γιατρό να είσαι σίγουρη...... να σου πω 7 ευρώ μόνο έχει στηνΒιοιατρική η καμπύλη ζαχάρου? (χωρίς κάποιο ταμείο ή με παραπεμπτικό?)

Εγώ έφτιαξα πίτες με γύρο σπιτικό σήμερα γιαμ γιαμ.... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Madi πλησιαζεις κι εσυ δηλαδη,μαλλον θα προλαβουμε αλλες 2 γεννες σε αυτο το θεμα,τι ωραια!Σοφια δες το uno τοτε,εμας μας αρεσε πολυ!!Evatsi η καμπυλη νομιζω γινεται 24η-28η βδομαδα,εμενα για καποιο λογο με εβαλε και την εκανα νωρις( 23και κατι νομιζω ημουν)παρολο που δεν ειχα ουτε ιστορικο ουτε κιλα εχω παρει,τελεια βγηκε και δεν ξανασχοληθηκε..Αυτο για την καισαρικη μας το παν κι εμας στα σεμιναρια,αλλα υπαρχουν περιπτωσεις που δεν μπορεις να κανεις αλλιως(πχ να ρχεται το μωρο αναποδα)..απλα σε καποιες περιπτωσεις καλο ειναι να το ψαχνουμε,εμενα πχ ο προηγουμενος γιατρος μου απο τη 10η βδομαδα,πριν καν την αυχενικη,μου ειχε πει οτι θα παμε με καισαρικη,το ψαξα και αλλαξα γιατρο τελικα...ενταξει,εκει εβγαζε και ματι ομως,που το ξερεις απο τοσο νωρις εφοσον μαλιστα περα απο τις ενεσεις που κανω δεν εχω κανενα αλλο προβλημα??Και οσους ρωτησα ολοι μου παν οτι οι ενεσεις δεν παιζουν κανενα ρολο στον τροπο που θα γεννησω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...