Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν11


Recommended Posts

Νασιουκο μου, τι κανεις?τυχερη που εχεις την μαμα σου κοντα!

Πενηντα μερες δεν ειναι τιποτα για του κολικους..εχω ακουσει οτι πανε μεχρι τον 3ο-4ο μηνα και με πιανει απελπισια! Συνηθως ποτε σταματανε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 949
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αγγελικάκι μου ευτυχώς που έχω την μαμά μου να τρέχει για όλα.......η άλλη ούτε μια φορά δεν με ρώτησε αν θέλω να μου κάνει καμιά δουλειά, δεν θα την άφηνα ούτως ή άλλως αλλά να, λέω ας το έλεγε έστω μια φορά για το γαμώτο η φακλάνα!!!!!!!!!!!!!! Κι εγώ το έχω ακούσει ότι καμιά φορά κρατάνε πολύ καιρό οι κολικοί........ας ελπίσουμε ότι δεν θα είναι έτσι για τον μπέμπη σου και ότι θα ξεμπερδέψει γρήγορα μ'αυτό το ντέρτι το γλυκουλάκι μου!!!!!!!! Καμιά φορά λένε ότι αυτούς τους πόνους τους παίρνει η μαμά και το μωράκι δεν έχει σχεδόν καθόλου κολικούς.....συνήθως συμβαίνει στο δεύτερο παιδάκι (καταλαβαίνεις τί με περιμένει δηλαδή)!!!!!! Δεν ξέρω και κανένα καλό κόλπο να σου πώ για να τον βοηθήσεις λίγο τον καημενούλη μωρέ (εκτός από το μασάζ δηλαδή)!!!!! Κι εγώ έκλαιγα όταν έβλεπα την κόρη μου να υποφέρει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό είναι το δωματιάκι της κόρης μου που σε λίγες μέρες θα υποδεχτεί και το δεύτερο κοριτσάκι μου!!!!!!!! Όπως βλέπετε είμαστε τίγκα στα ροζ (και οι τοίχοι είναι ροζ αλλά δεν φαίνεται στις φωτος) και έχουμε ένα δισεκατομμύριο παιχνίδια!!!!!!!!!!!!!! Τα καδράκια με τον Μίκυ, την Μίνυ, την Νταίζη και τον Ντόναλντ τα έχω ζωγραφίσει εγώ με τα χεράκια μου!!!!!!!!!! Πώς σας φαίνεται????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια και Αγγελική, έχετε δίκιο, ακόμα και το ίδιο το βιβλίο που διάβαζα έλεγε ότι τα βιβλία και τα άρθρα έχουν γενικές πληροφορίες! Αλλά νομίζω ότι θα κάνω όλο λάθη και θα βάζω σε κίνδυνο τη ζωή του... Όπως η Μιράντα στο Sex and the City, που όταν γέννησε νόμιζε ότι με κάθε κίνηση θα σκοτώσει το μωρό!!! :lol:

Νάσια, πάρα πολύ ωραίο το δωμάτιο! Γεμάτο χρώματα, φωνακλάδικο, όπως μ' αρέσει ένα παιδικό δωμάτιο! Το δικό μας άδειο μου φαίνεται, αλλά αν δεν ζήσει μέσα άνθρωπος, δε γεμίζει νομίζω!

Αγγελική, κουράγιο! Αν έχεις την οικονομική δυνατότητα, φέρε κάποια γυναίκα για το σπίτι, για να αφοσιωθείς στο μωρό σου! Γιατί, απ' ό,τι κατάλαβα, για δουλειές δεν μπορείς να βασιστείς στον άντρα σου, και για την πεθερά ούτε λόγος! Μακάρι να περάσουν γρήγορα οι κολικοί!

Σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου μην φοβάσαι και δεν πρόκειται να θέσεις σε κίνδυνο την ζωή του μωρού σου......ίσα ίσα που θα δείς πως θα οξυνθούν όλες οι αισθήσεις σου προκειμένου να το προστατεύεις από τους κινδύνους.....ισχύει αυτό που λένε, θα σου φυτρώσουν μάτια και στην πλάτη!!!!!!!!!!! Όσο για το δωμάτιο, μόνον όταν μπεί μέσα ο Ανδρέας θα γεμίσει πραγματικά....τότε παίρνουν ζωή ακόμα και οι τοίχοι!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λες να τα καταφέρω; Ουφ, νομίζω όλα λάθος θα τα κάνω... Δεν έχω μητρικό ένστικτο, θα είμαι η χειρότερη μάνα από κτίσεως κόσμου... (οκ, υπερβάλλω! :P)

Κι εγώ αυτό πιστεύω, ότι μόνο με τον Ανδρέα θα ζωντανέψει το δωμάτιο! Μου φαίνεται, όμως, πολύ άδειο, ίσως να φταίει που δεν πήραμε χαλί, αλλά δεν ήθελα ακόμα, γιατί θα μαζεύει πολλή σκόνη και δεν έχει νόημα, γιατί έτσι κι αλλιώς, στο δωμάτιό μας θα κοιμάται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι ΣΙΓΟΥΡΗ ότι θα τα καταφέρεις....εδώ σου λέω τα καταφέρνω εγώ που μέχρι τα 33 μου κοιτούσα μόνο την πάρτη μου.....και δεν έχω και το βολικότερο παιδάκι του κόσμου (μιλάμε για μεγάλη ταλιμπάνα!!!!!!!) Μέχρι που απέκτησα την κόρη μου (και παρόλη την προηγούμενη εμπειρία μου, δεν μπορούσα να με φανταστώ μαμά.......

Για το δωμάτιο, όντως το χαλί και οι κουρτίνες "ντύνουν" τον χώρο!!!!!!!! Αν έβλεπες το δωμάτιο της κόρης μου πώς φαινόταν πριν μπούν ειδικά οι κουρτίνες θα έλεγες ότι αποκλείεται να είναι ο ίδιος χώρος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς κουρτινούλες βάλαμε! Είναι το μοναδικό δωμάτιο στο σπίτι με κουρτίνα!

Κι εγώ δεν μπορώ να με φανταστώ μαμά! Ούτε καν τη λέξη δεν μπορώ να πω ακόμα!!! Όσο για το να πω "ο γιός μου" με τίποτα ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν άρχισε να μιλάει η κόρη μου (μου έμοιασε είναι πολύ κεβεζού και μίλησε νωρίς...τώρα λέει τα πάντα και δεν είναι καν 2 χρονών) ήμουν σίγουρη ότι δεν θα έλεγε ποτέ την λέξη μαμά γιατί δεν μπορούσα ούτε να φανταστώ πώς θα νιώσω στο άκουσμά της!!!!!!!!!!!! Τώρα όταν ακούω "μαμάκαααααα" κατουριέμαι στο βρακί μου!!!!!!!!! Είδες πώς έκανε η Τιτίνα όταν ο μπέμπης είπε αγκού?????? Έτσι θα νιώσεις κι εσύ.....στο υπογράφω!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραία δωμάτια είναι αυτά ρε κορίτσια!!! Αφού βάλατε όλες φωτο από τα δωμάτια σας, να σας βάλω και εγώ μια από το δικό μας που σήμερα μόλις τελείωσαμε με το αυτοκόλλητο; Δεν έχουμε ακόμη έπιπλα κουρτίνες κτλ αλλά και μόνο με τον τοίχο εγώ ενθουσιάστηκα. Την ροζ μαργαρίτα και εμείς την πήραμε από το ΙΚΕΑ αλλά ακόμη δεν την βάλαμε. Όταν θα έρθουν τα έπιπλα σε κανένα μήνα αφού δω που ακριβώς θα τα βάλουμε, τότε θα βάλουμε την μαργαρίτα.

post-14040-13873937900684_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάντι, τέλειο το δεντράκι σας, και τέλειος ο συνδυασμός χρωμάτων!

Κι εγώ ένα τέτοιο δέντρο ήθελα αρχικά να ζωγραφίσουμε, αλλά καταλήξαμε στην υπερπαραγωγή!

:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!!!!!!

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΟΥΚΛΙΣΤΙΚΟ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ!!!!!ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ....ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΑΣ ΜΙΝ ΣΥΝΧΙΣΤΩ ΒΡΑΔΙΑΤΙΚΟ....ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΣΥΝΧΙΣΕ Η ΜΑΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΜΙΑ Κ ΝΕΥΡΙΑΣΕ Κ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΝΟΥΣΑ Κ ΔΕΝ ΤΙΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕ ΤΙΝ ΕΞΕΤΑΣΗ.ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΗΛΙΘΙΑ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, καλά, Μύριαμ, πολύ ηλίθια η μαία!

Είχα συναντήσει κι εγώ μια τέτοια, ακτινολόγο όταν έσπασα το χέρι μου... Σας το έχω ξαναπεί...

Τι σπαστικά άτομα... Ό,τι χειρότερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που ειστε βρε κοριτσια?Για να δω τι θα θυμηθω να γραψω απο αυτα που διαβασα....

Νασια μου υπεροχο το δωματιο και τωρα που θα εχεις μεσα 2 κοριτσια θα γινετε χαμος!!!

Madi μου πολυ μου αρεσε κι εμενα το δεντρακι.Εγω ψαχνω κατι σε καμηλοπαρδαλη αν βρω, δεν ξερω εχω κολημα!

Μηπως ολες να παρουμε την μαργαριτα φωτιστικο απο τα ικεα και να ειναι το συμβολο μας? ;)

Αγγελικουλα μου εμενα της κουνιαδας μου ο μικρος ειχε κολικους και μολις εκλεισε τον 2ο μηνα σταματησαν μαχαιρι.Κανε λιγο υπομονη γλυκια μου.Βρηκες σελτεδακι με φραουλες?Θα παω να το παρω αμεσως.Με συγκινησες που με σκεφτεσαι αληθεια!Ψαχνω να βρω και φορμακι με φραουλες αλλα ακομα τιποτα....Τι φιλεναδες μωρε θελει να φερει η πεθερα σου, πες της ακομα προσαρμοζεσαι δεν εισαι καλα, ο μικρος εχει κολικους,δεν κοιμασαι,...καλα ντιπ τουβλο δεν την κοβει? :evil:

Αννα Μαρια θα εισαι η καλυτερη μανουλα θα το δεις ειμαι σιγουρη!!!! 8-)

Μιριαμακι μου αλλη γκαου και η μαια σου ελεος!!!Στοκος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraaaaaaaaaaaaa.......ypnaroydes ksypnateeeeeeeeee.........

ti kanete tsoypres emeis mia xaroyla eimaste ..phgame xtes theatro kai eidame tis gynaikes me ta mayra .....kalo htan h kalhterh gia emena poy epeze htan h kastanh poly wraia epeze....kai ekei poy trelathika htan otan bghke h elnta panopoyloy kai htan agnwristh kale exei meinei petsi kai kokkalo pwpwpwpwp san arrwsth einai............to ergo htan kalo gelasame arketa sto 2 meros perisotero alla koyrastika poly egv piastika sthn karekla pwpwwpw...............

episthmh ftoy ftoy ti fatsoni einai ayto kale.xixixixi

eida kai ta alla dwmatiakia twn mwrwn mas einai ola teleia me to kalo na ta xaroyn ta mwroylia mas .........

sas eyxaristv kai oles poly gia ta kala sas logia gia to diko mas dwmatiaki..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες καλη Κυριακη!!!

Επιστημη τι ζουζουνι ειναι αυτο?Τελειος φτου φτου σκορδα!!!Αχ αυτα τα χερακια για φαγωμα ειναι!!! :P

Νια καλα περασατε βλεπω.Βγαις τωρα που προλλαβαινεις φιλεναδα....κι εγω αυτο προσπαθω να κανω.Οχι οτι θα κλειστουμε μεσα σαν τιποτα θειτσες αλλα φανταζομαι με ενα μωρο ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα.

Παστιτσιο σημερα,θα κανω λιγο αμαρτια.... :oops:

Ξυπνηστε καλε ολεςςςςςςςςςςς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια μου,

εχω κατι μερες να μπω αλλα δεν ειμαι και στα καλυτερα μου,

ο μικρος ανησυχος απο την πεμπτη τα ωραριοα του πολυυυ αστατα, ξυπναει κοιμαται πειναει, κλαιει :roll::roll::roll::roll:

την παρασκευη επρεπε να παω και στο δημοτικο γιατι μας ηθελε η δασκαλα του Νικητα, και ποιον να εστελνα την μανα μου? :roll::roll::roll: πηγαμε εκνευριστηκα και εκει με κατι κατινες.. τελως παντων!

πανεμορφα ολα τα δωματιακια σας τα ειδα :D

νια και το καροτσακι και τα καθισματακια τελειααα :)

επιστημη ο γιος σου ειναι ενας κουκλος τον ειδα και στο facebook, να σου ζησειι :)

σημερα ειναι και ο αντρας μου εδω ειμαστε πιο χαλααροι, θα μπω ξανα σε λιγο..

πολλα φιλιαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!τι κανετε?

ΕπιςΤημη, να σου ζησει ο γιοκας σου!πολυ κουκλος!φτου φτου..

Μαρακι σαρ. Σε ταλαιπωρει ο μικρος ε?αχ κι εδω μι απο τα ιδια..κι εμενα ειναι ο αντρας μου σπιτι σημερα παλι στην τσιτα ειμαι!

Μαντι μου, πολυ ομορφο το δεντρακι!χαριστωμενο κι εχει και μια σοφιστικε νοτα με την κουκουβαγια!

Νασιουκο, αυτο δεν ειναι απλο δωματιο αλλα κουκλοδωματιο!πολλα παιχνιδια!με το καλο να τα χαρουν οι κουκλιτες σου!

Αναστασακι τι κανεις?παστιτσιο,ε?εχω κι εγω αρκετο κιμα που ξεμεινε και λεωωνα ξεπεταξω κανενα μικρο πυρεξακι ..αν βρω χρονο..ααα, αν βρω φορμακι με φραουλες, θα το παρω και θα σου το στειλω!φορεματακι πανυως εχω δει, καλοκαιρινα βεβαια!

Αννα μαρια τι κανεις?μην αγχωνεσαι γιαντο μωρακι, ειναι εμφυτο ταλεντο η περιποιηση μωρου..θα σου δειξουν στο μαιευτηριο, θα σου πει και η παιδιατρος, οκ..κι εγω διαβασα αρκετα αλλα με βοηθησε και η μαμα μου..οσο για τις δουλειες του σπιτιου, σκεφτηκα νς φερω καμια γυναικα καμια φοραβτην βδομαδα αλλα εδω που μενω(αρκετα μακρια απο το κεντρο) καποιος πρεπει να την πηγαινοφερνει με το αυτοκινητο γιατι συνηθως αυτες δεν οδηγουν..ποιος ομως θα κανει το ταξι?καλα, το να φερω "εσωκλειστη" και να την εχω ολη μερα στο σπιτι αποκλειεται..ασε που γενικα ειμαι και λιγο δυσκολη με την καθαριοτητα..δεν δεχομαι ευκολα να μου τα κανει αλλος!

Νια μου, τι κανεις?περασατε ωραια χθες?τα κοριτσια με τα μαυρα ειδατε?αυτο που ειναι η χρυσα ρωπα?καλα , με πεθαινει αυτη η γυναικα!ειναι ταλεντο..ηθελα κι εγω να το δω αυτο το εργο αλλα ποτε?Κυπρο δεν ερχονται γμτ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!!τελεια τα δωματιακια σας!!!βαζω κι εγω 2 .δε προλαβαινω να σχολιασω τωρα γιατι παμε σε φιλους για φαγητακι.τα λεμε απογευμα!!

post-14276-13873937909308_thumb.jpg

post-14276-13873937909374_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Επιστήμη, κούκλος ο γιός! Η μικρή σου πώς τα πάει; Πώς το δέχτηκε;

Νία, οι γυναίκες με τα μαύρα είναι αυτό με τις μοναχές των Ρήγα-Αποστόλου; Δε μ' αρέσουν αυτοί οι δύο, το χιούμορ τους είναι τόοοσο τραβηγμένο και όλοι οι ηθοποιοί τους παίζουν σαν υστερικοί, με πρώτη τη Ρώπα που δεν την αντέχω με τίποταααααα.... Ουφ, εμάς είχε έρθει πριν κανένα μήνα ο "Οθέλλος" με Κιμούλη και Μαρκουλάκη νομίζω (το νομίζω πάει στον Μαρκουλάκη), αλλά δεν πήγα γιατί ήταν σε ανοιχτό θεάτρο με τσιμεντένιες κερκίδες και θα κουραζόμουν πάρα πολύ... :( Είχα πάει και το καλοκαίρι στις "Βάκχες" του Ευριπίδη, μέτρια παράσταση και μετά δεν μπορούσα να κουνηθώ, κι ας είχαμε πάρει μαξιλάρια!

Αγγελική, ούτε κι εγώ θα έπαιρνα ποτέ μου γυναίκα για να μένει στο σπίτι μου. Με τί-πο-τα όμως! Και πέρσι που έφερα την κοπέλα της θείας μου να καθαρίσει το σπίτι, πριν μετακομίσουμε, τα ξαναέκανα κι ήμουν κι από την απόξεση με αιμορραγίες, κ.λπ.

Μαρία, σιγά σιγά θα στρώσει ο μικρούλης σου!

Αναστασία, εμείς παστίτσιο τρώγαμε δυο μέρες, σήμερα κοτόπουλο!

Βανεσσάκι, πάαααρα πολύ κουκλίστικο το δωματιάκι!!! Φυσικά, στραβολαίμιασα να δω τις φωτογραφίες έτσι όπως τις έβαλες :P αλλά είναι τέλειο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...