Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ ΡΟΥΧΩΝ : γνώμες :-)


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια ! για αλλη μια φορά χρειάζομαι την εμπειρία σας !

θελουμε εδώ και καιρό να αγοράσουμε στεγνωτήριο ρούχων γιατί με την υγρασία το χειμώνα αργούν να στεγνώσουν τα ρουχα του μωρού και μεχρι τοτε αρχίζουν να βρωμίζουν και καυσαερίλα (μπλιαχ!) ...

εχουμε υποψιν μας να παρουμε Α' κλάσης για να μην "καίει" ρευμα περιττό κλπ αλλα εσεις που εχετε ήδη... πείτε μου ΤΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ εχει ; ..αν εχει βέβαια, οσον αφορά στα ρούχα του μωρού δηλαδή...

"μπαίνουν" ;;; χανουν το χρώμα τους ;;;

θα θελαμε να ειμαστε πλήρως ενημερωμένοι πριν προχωρήσουμε στην αγορά :geek:

Ευχαριστώ κορίτσια :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεγαλη ανακαλυψη το στεγνωτηριο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αν μου παθει κατι θα λαλησω!!!!!!

Το μειον του ειναι οτικανει θορυβο!!Κατα τ αλλα τα ρουχα βγαινουν αποστειρωμενα,μοσχοβολανε,οι πετσετες αφρατες..κ το μυστικο ειναι να τα διπλωνεις αμεσως οταν τελειωσει για να μην τσαλακωθουν!!!

Καλη αγορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

κι εγω αγορασα πριν 15 ημερες στεγνωτηριο.Δεν πηρα Α΄κλασης γιατι να πω την αληθεια ηταν πολυ μεγαλη η διαφορα στη τιμη και δεν υπηρχαν και πολλα οσο αφορα την ποικιλια.Απλα φροντιζω να το βαζω σε λειτουργια ωρες νυχτερινου ρευματος για να μην ανεβει πολυ ο λογαριασμος.

Τα ρουχα βγαινουν αψογα,αφρατα και μαλιστα μοσχομυριζουν.θα βλεπεις τα ταμπελακια στα ρουχα για το αν επιτρεπεται να μπουν στο στεγνωτηριο.

Ειναι απο τις καλυτερες αγορες μου.

Να παρεις οπωσδηποτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου εγώ έχω ήδη, δεν έχω δοκιμάσει για τα ρουχα του μωρού ακόμη....όπως ξέρεις!

Αλλά η αδερφή μου είναι κατευχαριστημένη!!!!!

Λύνει τα χέρια και ειδικά τώρα που χαλάει ο καιρός, δε θα προλαβαίνεις με τα ρούχα του!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρε με κλειστα τα ματια!!! Μην το σκεφτεσαι καθολου!!! Μεγαλη ανακαλυψη!!! Εχεις ρουχα μαλακα που μοσχομυριζουν!!! Εγω εχω ενα πανφθηνο, γυρω στα 300ε το ειχα παρει κ με εχει βγαλει ασπροπροσωπη!!! Κλασης c και απο καταναλωση αντε να ειναι γυρω στα 20 € η διαφορα!! Κ υπαρχουν μερες που μπορει να δουλεψει κ 2 φορες!!!!

Τα ρουχα δεν ξεθωριαζουν αλλα καποια μπαινουν... Κ πως τυχαινει να μπαινουν παντα οι μπλουζες του αντρα μου!!! Εκει να δεις γελιο... να παει να φορεσει καμια κ να του εχει γινει μπουστακι!!! Αυτος να τα εχει παρει κρανιο κ εγω να μην μπορω να συγκρατηθω απο τα γελια!!!

Σπανιες περιπτωσεις αλλα μπορει να συμβει!!!! Παρε παντως, θα σωθεις τωρα το χειμωνα!!!! Φιλακια στον γλυκουλη σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου το στεγνωτήριο για μένα θα έπρεπε να είναι σε κάθε σπίτι λύνει τα χέρια και αποστειρώνει τα ρούχα και δεν χρειάζονται σίδερο άρα μπορεί να σου έρχεται περισσότερο στο ρεύμα αλλά αν μειώσεις το σίδερο είναι μια χαρά . Εγώ σιδερώνω μόνο τα πουκάμισα και μην φανταστείτε τίποτα με τις ώρες ένα απλό πάτημα . Έχω πάρει της whillipool είναι 7κιλό και το έχω βάλει πάνω απο το πλυντήριο.'Εχει επιλογές για ρούχα βαμβακερά -συνθετικά και για ευαίσθητα . Έχει την επιλογή μείωση τσαλακώματος.Επίσης έχει έτοιμα για σίδερο έτοιμα για την ντουλάπα και έτοιμα για φόρεμα . Είναι ενεργειακής κλάσης β εύκολο στη τοποθέτηση καθαρίζεις μόνο το φίλτρο και αδειάζεις το δοχείο νερού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ημουν απο αυτες που ειναι πολυ αρνητικες με το στεγνωτηριο.ελεγα σιγα,για τρεις μηνες το χρονο που δεν εχει τοσο ηλιο να παρω στεγνωτηριο???κι ομως εχει δυο χρονια που το πηρα (ενεργειακης κλασης Α) και σωθηκα!τα ρουχα βγαινουν αφρατα ,μοσχομυριστα ,τα περισσοτερα ρουχα απλα τα διπλωνω,ελαχιστα ειναι αυτα που θελουν σιδερο.παρτο με κλειστα ματια!!! οσο για το λογαριασμο της ΔΕΗ δεν ειδα καμια διαφορα,βεβαια περαν του οτι ειναι Α κλασης το λειτουργω περισσοτερο το βραδυ , κι ετσι ειναι ακομα πιο οικονομικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλα σου λυνει τα χερια!!Ουτε απλωσε μαζεψε τπτ!!Και εδω Κοζανη αδυνατον να βγαλεις ρουχα χειμωνα εξω γιατι θα τα μαζεψεις κοκκαλο με -10 βαθμους!!!Σου τα βγαζει ζεστα, μοσχομυρωδατα και αποστειρωμενα!!!Εγω του μωρου απο τοτε που γεννηθηκε τα βαζω στο δυνατο για καλη αποστειρωση και δεν μου εχει μαζεψει ουτε ενα αλλα ρε παιδι μου οπως και σε σενα Mini82 κατι μπλουζες του αντρα μου μονο και εξαλλος... :lol::lol: Εννοητε το σιδερο πλεον μια στο τοσο..Απλα κανει λιγο θορυβο αλλα φροντιζω να το βαζω ή βραδυ ή οταν λυπουμε..Μην το σκεφτεσαι!!! τρελη λυση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα βρε κορίτσια !!! τοσες πληροφορίες ! να στε καλά !!!

και γω βρε Νικόλ αυτο σκεφτομουν και το καθυστερούσαμε... ειμαστε σε χώρα με τοσο ηλιο ...

αλλα αμα τον πιασει το αναποδο του τον καιρό... και τι να κανεις ;; και πραγματικά για του μωρού τα ρουχα με νοιαζει... που κυριολεκτικά βρωμούν καυσαερίλα ! αϊ στο καλό !

εμεις τωρα ειμαστε Αθήνα αλλα και επαρχία να φυγουμε (mam mantia) προς Αγρίνιο θα παμε που και εκεί τις ρίχνει τις βροχούλες του... η μικρή "Αγγλία" της Ελλάδας χιχιχιχι :x:x:x

αν και δεν εχω θέμα... την ευχαριστιέμαι την βροχούλα δεν με ενοχλεί... αμα εχω και στεγνωτήριο ακόμα καλύτερα χιχιχιχι :lol::lol:

μάλιστα ! δηλαδή να το κανουμε το βήμα και αξίζει να παρουμε ενα καλό με προγράμματα και τέτοια (Βάνια) .... ΟΚ ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ :):):):):):x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για να πω την αληθεια θεωρουσα το στεγνωτηριο περιττο.........τωρα πια εχω αναθεωρησει τις αποψεις μου...οταν γεννησα μου το πηρε δωρο ο αδερφος μου...στην αρχη το σκεφτομουν η αληθεια κ ελεγα μηπως καλυτερα να μου εδινε τα λεφτα στο χερι....τωρα πια δεν το μετανοιωνω καθολου...κ οσο σκεφτομαι το χειμωνα κ τις υγρασιες....

οι πετσετες μου ξαναεγινανα αφρατες,σαν καινουργιες...ακομα κ τα φορμακια που ειχα απο την πρωτη μου κορη τωρα πια αφρατεψαν ξανα που τα βαζω στο μωρο...δεν σιδερωνω ουτε πετσετες,ουτε εσωρουχα δικα μας...οσο για του μωρου τα ρουχα δεν υπαρχει καλυτερο...απο το να ειναι εξω με σκονες,εντομα κ μυρωδιες...χιλιες φορες καλυτερο...

η καλυτερη αγορα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεγαλη ανακαλυψη το στεγνωτηριο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αν μου παθει κατι θα λαλησω!!!!!!

Το μειον του ειναι οτικανει θορυβο!!Κατα τ αλλα τα ρουχα βγαινουν αποστειρωμενα,μοσχοβολανε,οι πετσετες αφρατες..κ το μυστικο ειναι να τα διπλωνεις αμεσως οταν τελειωσει για να μην τσαλακωθουν!!!

Καλη αγορα!!

Συμφωνω!! Και τα πουκαμισα τα βαζω στο ευαισθητο, βγαινουν νωπα, τα βαζω στις κρεμαστρες και στεγνωνουν ατσαλακωτα, οποτε καθολου σιδερο μετα!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και κατι ακομα, το ρευμα μου ερχεται το ιδιο, γιατι δε σιδερωνω πλεον!!! Και μου μενει ελευθερος χρονος για να κανω ο,τι θελω!!!

Πριν το αγορασω ελεγα οτι θα ναι βλακεια, επειδη εχουμε ηλιο!! Αλλα με εχει σωσει!!! Δεν ειναι λιγο να ξερεις οτι εσωρουχα και πετσετες βγαινουν πεντακαθαρα, χωρις σκονες απεξω και τα παντα χωρις να βρωμανε καυσαεριο!!!

Ειλικρινα, πιο ευκολα θα χαριζα τον αντρα μου παρα το στεγνωτηριο!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

(αστειευομαι.... :lol::lol::lol: )

Τωρα στην εγκυμοσυνη με εχει σωσει και με το μωρο ειμαι σιγουρη, θα το λατρεψω!!!

Κοριτσια να ρωτησω κατι ομως; Βαζετε και τις κουβερτες;;; Φοβαμαι μη μου χαλασουν, αλλα θα ηθελα να βαλω του μικρουλη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου το στεγνωτήριο για μένα θα έπρεπε να είναι σε κάθε σπίτι λύνει τα χέρια και αποστειρώνει τα ρούχα και δεν χρειάζονται σίδερο άρα μπορεί να σου έρχεται περισσότερο στο ρεύμα αλλά αν μειώσεις το σίδερο είναι μια χαρά . Εγώ σιδερώνω μόνο τα πουκάμισα και μην φανταστείτε τίποτα με τις ώρες ένα απλό πάτημα . Έχω πάρει της whillipool είναι 7κιλό και το έχω βάλει πάνω απο το πλυντήριο.'Εχει επιλογές για ρούχα βαμβακερά -συνθετικά και για ευαίσθητα . Έχει την επιλογή μείωση τσαλακώματος.Επίσης έχει έτοιμα για σίδερο έτοιμα για την ντουλάπα και έτοιμα για φόρεμα . Είναι ενεργειακής κλάσης β εύκολο στη τοποθέτηση καθαρίζεις μόνο το φίλτρο και αδειάζεις το δοχείο νερού

Δοκιμασε να βαζεις τα πουκαμισα στο ευαισθητο, θα βγουν νωπα, θα τα απλωσεις και θα στεγνωσουν χωρις ουτε μια τσαλακα (τα περισσοτερα τουλαχιστον)!! Εγω ουτε αυτα δε σιδερωνω πλεον!!

Και μια φορα εβαλα διπλα διπλα ενα σιδερωμενο και ενα απο το στεγνωτηριο και ηταν ακριβως το ιδιο και τα 2!!! Δοκιμασε το!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να ρωτησω κατι ομως; Βαζετε και τις κουβερτες;;; Φοβαμαι μη μου χαλασουν, αλλα θα ηθελα να βαλω του μικρουλη μου.

Εγω τις κουβερτες της Χρυσας τις βαζω κανονικοτατα...Καλα δεν ειναι κ οπως τις αγοραζεις αλλα μια χαρα βγαινουν!!! Δοκιμασε το!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...