Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο13


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Καλημεραααααααα!!!!!τι κανετε??? LIL ετοιμαζεσαι για τον πρωτο υπερηχο? κι εγω εκλεισα ραντεβου για την Παρασκευη!!! χθες η δευτερη χοριακη μου ηταν 626,70!!! παμε καλα μου ειπε ο γιατρος!!! Παναγια μου Μυρτιδιωτισα ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!

φιλια σε ολες σας :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalsispera koritsia !

LIL ante me to kalo na deis to sporaki sou k oooola na pane kala

me to kalo k oi ypoloipes koritsia !!!!!!!

na kokkinizei ti lista i melipikto k na mi prolavainei !!!!!!! :D:lol:

anipomono na er8ei k i diki mou seira na adia8etiso me to kalo gia na ksekiniso ti 8erapeia k vima vima na pigiano olo k pio koda k ego sto sporaki mou :D !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madi κοντεύει ο καιρός, 33 βδομάδες πότε πέρασαν ;

twiggy και εσύ σαν χτες ήταν που ανακοίνωσες !!!

πω πω ρε κορίτσια τι όμορφα.

LIL, NIKOL περιμένουμε να χαρούμε και εμείς την πρώτη συνάντηση με το σποράκι σας !!

mina μια απο τα ίδια, ανυπομονώ πότε θα έρθει η ώρα που θα ξεκινήσω και εγώ,

ο άντρας μου, μου λέει ο καιρός θα περάσει τόσο γρήγορα που ούτε θα το καταλάβεις :?

άντε να δούμε :lol::lol::lol:

φιλιά σε όλες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!Lil , Papaki συγχαρητήρια!!! :D:D:D Τι κάνετε κορίτσια;;Εγώ είμαι λίγο τσατισμενη.Πείτε μου ρε παιδιά έχω άδικο;Είχα πει σε 4 φίλες μου οτι θα έκανα εξωσωματική και οι 2 η μία πολύ κοντινή φίλη εξαφανίστηκε τελείως ούτε απαντάει σε sms ούτε στο νετ.Δεν μου είπε ούτε ένα καλή επιτυχία ή μία ερώτηση πως πήγε.Το έχω μετανιώσει πολύ που τους μίλησα για το πρόβλημα μου και δεν με ρώτησαν τίποτα γι αυτό.Με ενοχλεί γιατί εγώ θα ήμουν συνέχεια δίπλα τους αν ήταν εκείνες στην θέση μου. :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

littledancer ίσως να μην ξέρει τι να σου πει, πως να το χειριστεί και έτσι αποφεύγει να έρθει σε επαφή μαζί σου αλλά όπως και να έχει και οι 2 είναι απαράδεχτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!Lil , Papaki συγχαρητήρια!!! :D:D:D Τι κάνετε κορίτσια;;Εγώ είμαι λίγο τσατισμενη.Πείτε μου ρε παιδιά έχω άδικο;Είχα πει σε 4 φίλες μου οτι θα έκανα εξωσωματική και οι 2 η μία πολύ κοντινή φίλη εξαφανίστηκε τελείως ούτε απαντάει σε sms ούτε στο νετ.Δεν μου είπε ούτε ένα καλή επιτυχία ή μία ερώτηση πως πήγε.Το έχω μετανιώσει πολύ που τους μίλησα για το πρόβλημα μου και δεν με ρώτησαν τίποτα γι αυτό.Με ενοχλεί γιατί εγώ θα ήμουν συνέχεια δίπλα τους αν ήταν εκείνες στην θέση μου. :|

Κοίτα....καλό είναι στη ζωή να αναθεωρούμε....και σε δύσκολες καταστάσεις καταλαβαίνεις ποιες είναι πραγματικά φίλες..καλό είναι αυτό να γίνεται...ξεδιαλύνει τα άτομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[

Κοίτα....καλό είναι στη ζωή να αναθεωρούμε....και σε δύσκολες καταστάσεις καταλαβαίνεις ποιες είναι πραγματικά φίλες..καλό είναι αυτό να γίνεται...ξεδιαλύνει τα άτομα...

Πραγματικά στεναχωριέμαι που έχω τέτοιες φίλες τελικά....Και κακώς το μοιράστηκα μαζί τους.Η μία φιλη μου απο τις 2 μιλήσαμε σήμερα στο τηλ αγού την πήρα εγώ και τελικά το σήκωσε ούτε που με ρώτησε τίποτα και κλαιγότανε για τα οικονομικά της.Και έχει πέσει σε κατάθλιψη κλπ....Λες κι εμένα μου περισσεύουν.Μου περνάει και απο το μυαλό οτι μπορεί να σκέφτονταν οτι θα τους ζητούσα και δανεικά αλλά δεν θέλω να γίνομαι τόσο καχύποπτη και κακιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ littledancer....ο καθένας με τον καημό του είναι αυτόν τον καιρό...

Σε καταλαβαίνω απόλυτα...και εγώ δεν έχω πει και σε πολλά άτομα (1-2)...είναι πολύ δύσκολο να σε καταλάβει κάποιος αν δεν το ζει, είναι και άβολο και ευαίσθητο και περίεργο και άστα να πάνε το θέμα...ειλικρινά σου μιλάω, για το συγκεκριμένο θέμα, μόνο εδώ μέσα βρίσκω παρηγοριά και αυτάκια/ματάκια ανοικτά...όχι ότι δεν έχω ανθρώπους να με νοιάζονται, ίσα-ίσα...αλλά όπως είπα και πριν άλλο είναι να το συζητάς με κάποιον που περνάει παρόμοιες καταστάσεις.

Φιλάκια και μη στενοχωριέσαι...έτσι κι αλλιώς οι φίλοι είναι λίγοι και καλοί ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς littledancer κανείς δεν μπορεί να καταλάβει πως νιώθουμε και τι περνάμε όταν είναι έξω από το χορό! Πιστεύω όμως ότι όλο αυτό που περνάμε μας κάνει πιο ευαίσθητους και συνειδητοποιημένους. Εγώ από την άλλη προτίμησα να διαλέξω το δρόμο της μοναξιάς και να μην το πω σε κανέναν! Δεν ξέρω αν είναι καλό η κακό, θα δείξει! Και όσο σκέφτομαι ότι θα πρέπει να το πω σίγουρα σε κάποιον στη δουλειά, ώστε να μην ξινίζονται όλοι όταν θα αρχίσω να λείπω απελπίζομαι! Αν μπορέσω να το αποφύγω κι αυτό θα ήταν ακόμα καλύτερα. Θα το προσπαθήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες!Πως είστε?γλυκιά μου littledancer έχεις δίκιο και μένα θα με πείραζε αν με αντιμετώπιζαν έτσι σε αυτή τη φάση,ευτυχώς μέχρι τώρα δεν έχω νιώσει κάτι τέτοιο και αν μου συνέβαινε όπως λέει και η tha gino manoula θα αναθεωρούσα πολλά πράγματα γιατί οι φιλίες σε αυτά κρίνονται,όχι στους καφέδες που πίνουμε!Εσύ προσπάθησε να είσαι ήρεμη και να έχεις θετική ενέργεια για να κρατήσεις γρήγορα στην αγκαλίτσα σου το μωράκι που τόσο λαχταράς και να σκέφτεσαι ότι εμείς είμαστε εδώ για σένα πυ σε νιώθουμε όσο κανείς άλλος!!!!!!!!! :x:x:x:x:x Να σας πω τα δικά μου,τώρα,πήγα χθες στο γιατρό να δούμε αν θα ξεκινήσω,τελικά είχα δύο κυστούλες οι οποίες μου είπε ότι είναι μάλλον από την ωορηξία και ότι συμβαίνει μετά από εξωσωματική,θα ξανακάνω υπέρηχο την 2η ημέρα περιόδου και αν έχουν φύγει-μακάρι Παναγίτσα μου-ξεκινάω την ίδια μέρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες!

Μινα εφτασε ο καιρος να ξεκινησεις και εσυ με το καλο!!!!Πολυ καλη επιτυχια!!!!

Μερεντακι μου και εσυ θα δεις οτι θα περασει γρηγορα ο καιρος ειδικα τωρα που ειναι οι γιορτες,δεν θα σου φανει και τοσο, θα ξεχνιεσαι.

dancer σε ευχαριστω και εσυ κοιτα να επικεντρωθεις στο στοχο σου!

Νικολ μου μια χαρα η χοριακη σου , συγχαρητηρια!!!

Εγω παω σημερα στο γιατρο εχω αγωνια να δω αν ολα πανε καλα και αν ανεβηκε η χοριακη μου.

vango μου με το καλο να ξεκινησετε και εσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KALHMERA KORITSIA !

LIL OLA KALA 8A EINAI 8A PERIMENOUME NEA SOU :)

littledance 8A SOU PO APLA NA MI DINEIS SIMASIA SE KANENAN K NA APOMAKRINEIS APO TI ZOI SOU AN8ROPOUS POU SE XALANE .. TO EXO ZISEI TO EXO KANEI K TORA ZO IREMA XORIS NA ME XALAEI KANEIS . EDO MESA YPARXOUN ATOMA POU MPOROUN NA SE KATALAVOUN APOLYTA OPOTE OTI 8ELEIS TO SIZITAS EDO K ME TIN OIKOGENEIA SOU GIA TOUS ALLOUS APLA DEN 8A MPORESEIS :D

Diaz K POLY KALA 8A KANEIS OSOI LIGOTEROI TO KSEROUN TOSO TO KALYTERO GIA POLOUS LOGOUS ! ALOSTE EDO EIMASTE K TA SIZITAME OLA K KATALAVENEI I MIA TIN ALLI POLY KALA :)

vango 82 ME TO KALO NA KSEKINISIS !!!! :)

KALHMERA SE OLES KORITSIA !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!!Καλη αρχη με πολυ καλυτερα αποτελεσματα σε ολα τα κοριτσακι που ξεκινανε!!!

Μην στεναχωριεστε για ανθρωπους που δεν αξιζουν!!Δυστυχως εξω απο το χορο πολλα τραγουδια λενε κ σκεφτονται τετοια ατομα!!

Γραψτε τους εκει που δεν γραφει ουτε μελανι που λενε!!

Ο στοχος σας κ ο σκοπος σας ειναι ιερος για να σχοληθειτε μαζι τους.Εσεις κοιταξτε μονο εσας τον αντρα σας κ τον στοχο αυτο με ψηλα το κεφαλι κ αυτοπεποιθηση!!

Η εξωσωματικη ειναι ενας αγωνας που σας θελει χαρουμενες δυνατες και με πιστη!!!!!!

Ολα τα αλλα ανηκουν πλεον σε δευτερη μη πω κ τριτη μοιρα!!

Φιλακιααααααααααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mina2 μου πραγματικά εδώ έχω βρει από όλες τις κοπέλες τη συμπαράσταση, τη στήριξη και την κατανόηση που χρειάζομαι για να σηκωθώ και να σταθώ στα πόδια μου και σας ευχαριστώ όλες για αυτό. Για να μην πω για την χαρά και τη δύναμη που παίρνω από τις θετικές χοριακές των κοριτσιών που μας τις ανακοινώνουν. Νομίζω ότι κανείς άλλος δεν μπορεί να μπει στην ψυχολογία μας αν δεν περνάει τις ίδιες αγωνίες με μας. Και από την άλλη οι γονείς μας τι χρωστάνε να αγωνιούν κι αυτοί μαζί μας και να στεναχωριούνται; Θα ήθελα τη στήριξή τους αλλά καλύτερα να μάθουν μια και καλή τα ευχάριστα όταν με το καλό έρθουν τα σποράκια μας.

Κατερινάκι έχεις χίλια δίκια!

Λιλ περιμένουμε νέα σου! Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά!

vango 82 με το καλό να ξεκινήσεις κι εσύ και σύντομα να έχεις το μωράκι στην κοιλίτσα σου! Πότε περιμενεις να αδιαθετήσεις;

Ξέρετε γενικά πότε συνήθως ξεκινάμε τις ενέσεις; Είναι συγκεκριμένη μέρα του κύκλου ή δεν έχει σημασία; Εγώ όταν θα πάω θα είμαι 13η μέρα, θα πρέπει να περιμένω μέχρι την επόμενη περίοδο; Ουφ...θα σκάσω από την ανυπομονησία μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου ετσι όπως τα λες είναι τα πράγματα,δεν θα μπορούσες να τα περιγράψεις καλύτερα!diazaki εγώ είναι να αδιαθετήσω περίπου στις 20,αν δεν έχουν τρελαθεί οι ορμόνες και αργήσει,κάνω βραχύ πρωτόκολλο και ξεκινάω πάντα τις ενέσεις την 2η ημέρα περιόδου,μήπως εσύ κάνεις κάτι άλλο και ζήτησε να σε δει την 13η ημέρα?lilaki όλα καλά θα πάνε!φιλάκια σε όλες! @};-@};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIAZ EMENA MOU EIPE ME TO POU 8A ADIA8ETISO TIN IDIA MERA NA KANO TIN PUREGON K TIN AVERCAP. VEVEA I FILI MOU KSEKINISE DIAFORETIKA ALLA MALON SE KA8E MELOUSA MANOULA ANALOGA K ME TO ISTORIKO TIS KSEKINAEI DIAFORETIKA, MIN ANXONESE 8A SE ENIMEROSI O GIATROS SOU K OLA 8A MAS FENONTAI SAN PAIXNIDAKI :) EGO TOULAXISTON ETSI LEO NA TO DO GIA NA MIN ANXO8O !!!

FILAKIA!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Μεχρι τώρα, δοξα το Θεό και την Παναγίτσα που είναι δίπλα μας, όλα πάνε καλά.

Κάναμε σήμερα την εμβρυομεταφορά με ένα εμβρυάκι 1ης ποιότητος, έτσι είπε ο γιατρός, είμαι πολυ χαρουμενη βρε κορίτσια!!!! Δεν ξέρω αλλά νοιωθω ευλογιμένη και νομίζω ότι έρχεται η σειρά μου!

Κκι τώρα η αναμονή, θα προσπαθήσω να σκέφτομαι θετικκά και εύχομαι 28/11 να πάρω το δωράκι μου μιας και Αγίας Αικατερίνης που γιορτάζω είναι 3 μέρες πριν!!! O:-)

Μελι ας μας βοηθήσουν όλοι οι Αγιοι των ημερών εκείνων και είναι και πολλοί( Αγία Αικατερίνη, Στυλιανός,Ανδρέας). :ympray:

Μερεντακη και τα άλλα κορίτσια που περιμένετε τον καιρο να περάσει, θα περάσει και ούτε θα το καταλάβετε!

Λιλ και Νικολ με το καλό να δείτε τα σποράκια σας. [smilie=blob9.gif]

littledancer εχει δίκιο η Κατερίνα, δεν αξίσει, κι εγώ διαλέξα το δρόμο της μοναξιά και δεν το είπα σε κανέναν(μονο στη κουνιάδα μου) και είναι πολύ καλύτερα, και το μετάνοιωσα που το είπα γιατι κανείς δεν μπορεί να σε καταλάβει. :(

Vango 82 με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalimera 8a ei8ela na sas rotiso an exete kanei kistiki inosei pakreatos kai ysteroskopisei kai poso stixizei einai na ksekinoysa 18 alla den to vlepo mexri na telioso me tis eksetaseis aytes mia mia moy tis vgazei

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια :)

Νεοαφιχθείσες εγκυούλες τι κάνετε;εύχομαι καλή συνέχεια!

littledancer είναι φυσικό να αισθάνεσαι άσχημα αλλά τέτοιες εμπειρίες σε βοηθούν να ξεκαθαρίσεις πράγματα που υπο άλλες συνθήκες θα ήταν αδύνατο.Δυστυχώς αυτά μας πονάνε αλλά εγώ λεω δόξα τω Θεώ που συμβαίνουν και μας πάνε μπροστά.Σε όλες πιστεύω έχει τύχει αυτό και μάλιστα το χειρότερο είναι να σου συμβαίνει σε στενό οικογενειακό περιβάλλον.Σε μια συζήτηση που είχα με μια πρώτη μου ξαδέρφη-αρκετά μεγαλύτερή μου-μου έλεγε πόσο εύκολα έμειναν έγκυες και οι δυο νύφες της και δεν καταλαβαίνει γιατί πάνε και κάνουν εξωσωματικές :-o:-o:-o κι αυτά δεν είναι πράγματα του θεού :evil: έπαθα τέτοιο σοκ που έκλαιγα για ώρα στο σπίτι μου και μέρες μετά αισθανόμουν θλίψη, μοναξιά και πολλή πολλή οργή για την ανοησία του κόσμου.Δεν είχα βλέπεις τότε το σθένος να της πω κυρά μου η εξωσωματική δεν είναι μπότοξ, ποια γυναίκα δεν θέλει να μείνει έγκυος φυσιολογικά και προτιμά να υφίσταται τη σωματική και ψυχική ταλαιπωρία; :evil: Γι αυτό κι εγώ,όταν με το καλό πάρουμε το οκ και ξεκινήσω δεν λεω τίποτα, σε κανέναν για τη δική μου προστασία και μόνο κι αν ποτέ μείνω έγκυος, ακόμη κι αν αυτό γίνει φυσιολογικά, θα το ανακοινώσω πρώτα σε αυτή και θα της πω ότι το έκανα με εξωσωματική κι είμαι περήφανη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teri σου εύχομαι πολύ καλή επιτυχία και μια τεράστια χοριακή στις 28! Να πάνε όλα καλά! Να είσαι ήρεμη και αισιόδοξη και όλα θα πάνε καλά!

vango 82 θα πάω τότε να με δει ο γιατρός γιατί τότε θα έχω ολοκληρώσει τις εξετάσεις που είχε δώσει να κάνω και τότε θα μου γράψει και τα φάρμακα που είναι να πάρω και να μου δώσει οδηγίες για το πως και πότε ξεκινάω! Αναμονή... :-w:-w:-w

mina2 άντε με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teri μου σε ευχαριστώ!σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μας δώσεις και εσύ χαρά με την χοριακή σου!έτσι να έχεις θετική σκέψη και σίγουρα η Παναγίτσα και όλοι οι Άγιοί μας θα είναι και σε σένα δίπλα σου και θα σου δώσουν το μωράκι σου!και τώρα ξεκούραση! i-)i-)i-)i-)i-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teri μου μπράβο!!! Εύχομαι μία τεράστια χοριακή στις 28!!!! ΛΑγονησάκι εσύ;;;; Μακάρι να είναι όλοι οι Άγιοι και μην ξεχνάμε και την Παναγίτσα που είναι μεγάλη γιορτή στις 21 του μήνα!

Littledancer μου μην στεναχωριέσαι γιατί μάλλον είτε δεν αξίζουν είτε δεν μπορούν να το αντιμετωπίσουν... εγώ όταν έμαθα ότι έχω καρκίνο και το είπα στους δικούς μου ανθρώπους ξαφνικά κάποιοι εξαφανίστηκαν από την ζωή μου, λες και θα τους κολλούσα... δεν λέω ότι το έκαναν από κακία, ίσως με λυπόντουσαν, ίσως δεν ήξεραν τί να μου πουν... δεν έχω ιδέα για τον λόγο... αυτό που ξέρω είναι ότι εμένα μου έλειπαν πολύ, και τους χρειαζόμουν κοντά μου, ειδικά τις μέρες που βρισκόμουν σε απομόνωση (ειδική θεραπεία με ραδιενέργεια) και περίμενα με τεράστια λαχτάρα να χτυπήσει το τηλέφωνο να ανταλλάξω μία κουβέντα σαν άνθρωπος... όταν πέθανε η μαμά της καλύτερής μου φίλης, δεν ήξερα τί να της πω ούτε πώς μπορώ να την βοηθήσω, πήγα αμέσως κοντά της και έκλαιγα μαζί της αγκαλιά, και μας σκούπιζα τα δάκρυα και την μύτη, και έμεινα σπίτι της μέχρι να νιώσει καλύτερα... πολλές φορές (ας πούμε την πρώτη γιορτή της μητέρας που ήρθε, ένιωθα τύψεις που χαιρόμουν και είχα την μανούλα μου να της ευχηθώ και να την αγαπώ...) δεν ήξερα πώς να αντιμετωπίσω καταστάσεις που βρίσκαμε μπροστά μας...το πάλεψα όμως και ήμουν εκεί πάντα, με όποιον τρόπο μπορούσα.... με αυτό θέλω να πω πως ποτέ δεν ξέρεις τί πρέπει να πεις ή να κάνεις αλλά απλά να είσαι εκεί, να μιλάς, να ρωτάς.... εμένα ακόμα μου λείπουν άτομα που κάποτε θεωρούσα φίλους... αλλά πλέον έμαθα να ζω και χωρίς την αγάπη τους και έπαψα να πονάω που δεν ενδιαφέρονται ή έστω που δεν δείχνουν το ενδιαφέρον τους...

κι εμείς είχαμε πει να μην πούμε σε κανέναν τίποτα μέχρι που μια μέρα ο καλός μου δεν άντεξε καιτο είπε στον αδελφό του που το είπε αμέσως στους γονείς του!!! αντέδρασαν λίγο άσχημα και δεν τον στηρίζουν καθόλου πέρα από τις τυπικές ευχές καλή επιτυχία κλπ.... μάλιστα μας είπαν ότι δεν υπάρχει περίπτωση να έχει το πρόβλημα το σπέρμα αφού ο γιατρός όταν ο καλός μου ήταν μωρό τους είπε ότι θα τεκνοποιήσει κανονικά!!!!!!!!!!!! το ότι υπάρχουν 10 εξετάσεις που δείχνουν πού υπάρχει το πρόβλημα δεν θέλουν να το δουν!!! σκασίλα μου! που δεν στηρίζουν το παιδί τους με νοιάζει και μου τον στεναχωρούν....

το έιπα και στους δικούς μου τότε, οι οποίοι προσπαθούν να βοηθήσουν αλλά τους κρατάω λίγο μακριά, απλά τους ενημερώνω για τις διαδικασίες και τις εξελίξεις χωρίς να τους θέλω κοντά γιατί αγχώνομαι περισσότερο και προτιμώ να το παλεύω μόνη μου με τον άντρα μου!!! Οι υπερβολική προστασία που προσφέρουν οι γονείς από την αγάπη τους με πνίγει... μόνη τα διαχειρίζομαι καλύτερα και δεν αντέχω που με παίρνει η μαμά μου και μου λέει: μην απλώσεις να έρθω να σου απλώσω εγώ, μην τραβήξεις τις καρέκλες να έρθω εγώ, θες να σου μαγειρέψω, μην κάνεις δουλειές έχεις χρόνο μετα...... ε, χαζή είμαι και θα κάνω κάτι που δεν πρέπει;;;; ακολουθώ τις οδηγίες κατα γράμμα και όλα τα άλλα ενώ ξέρω ότι τα λένε με αγ΄παη με πιέζουν αφόρητα...

σας ζάλισα το ξέρω, συγγνώμη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα η εξετάσεις κυστικής ίνωσης γίνονται δωρεαάν από το ΛΑΪΚΟ αλλά δεν έχουν ραντεβού μέχρι τέλους του χρόνου και ιδιωτικά κοστίζουν γύρω στα 200-250€! για τα άλλα δεν ξέρω! εμείς πάντως κάναμε την εξωσωματική χωρίς την εξέταση της κυστικής ίνωσης και θα την κάνουμε όπως όλες οι έγκυες (ή σε όσες ζητάει ο γιατρός τους - σε καμιά γνωστή μου δεν έχει ζητήσει να την κάνουν) ότνα μάθουμε ότι είμαι εγκυούλα!

DIAZάκι μου γλυκό! πας 13 μέρα για να δει την ωορηξία σου και αν έχεις καμιά κυστούλα για να σου ξεκινήσει περίπου την 20-22 μέρα (ανάλογα με τον κύκλο σου) τις ενεσούλες αναστολής της λειτουργίας των ωοθηκών ή κατά άλλους καταστολή! και μετά μόλις έρθει η περίοδος ξανά και κάνει οιστραδιόλη και κάτι άλλες αν όλα είναι καλά 2-3-4 μέρα (θα σου πει) ξεκινάς τις ενέσεις διέγερσης!

μακρύ πρωτόκολλο κι εσύ,ε;;; στην περίπτωσή μας που το πρόβλημα βρίσκεται αλλού έτσι πρέπει!!!!

σου είπε τί ενεσούλες θα κάνεις; μπήκατε στην τελική ευθεία,ε;;; καλή αρχή μάτια μου και καλή επιτυχία!!!

Αγγέλα μου εσείς ξεκινάτε;;;;

Βάγκο μου εσύ θα κάνεις μόνο εμβρυομεταφορά,ναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...